پاسخ شیعه به ملحدان

به نقل از خبرگزاریها در مورد پاسخ شیعه به ملحدان : خشونت دینی نیست بلکه ابزار دین برای وحشی گری است مقدمه پیدایش موجب شد در میان ملحدان جهان، نوع جدیدی از استدلال علیه دین شکل گیرد. آنان با استفاده از جنایت های منتشر شده در جهان به نام ، با استدلال های آشکار و زی وستی، تلاش د دین را مسئول جنایات در بشر معرفی کنند. متن هایی بر ضد دین با همین خوراک تبلیغاتی نوشته شد. در این مطلب، استدلال آنان را به طور روشن بیان کرده و نقد می کنیم. یکی از متن های ضد دین یادشده، در پایان مطلب ذکر شده است. لطفا نگویید من چنین فکر نمی کنم. بخوانید برای نزدیک تر شدن به فهم حقیقت. بخوانید برای آنکه از شما به همین شیوه استدلال خواهند کرد. این مطلب با کمک فکری دوستانی شمند تهیه شده که در پایان متن، نام شریفشان را برده ایم. در پاسخ به نقد به خاطر وجود ، می توان به دو نکته اشاره کرد: نکته اول اینکه بیشتر مسلمانان، تفکرات تکفیری را قبول نداشته و می توان مطرود بودن این شه ها از دیدگاه متون دینی شیعه و حتی سنی را به روشنی درک کرد. از میان فرقه های چهارگانه اهل سنت و کلیه گروه های شیعی، تنها برخی از وه ون به تفکر تکفیر نزدیک هستند. شیعه تو تکیه گاه عالم است شیعه تو مصحف درد و غم است شیعه تو انتظار و واهمه است شیعه تو جانثار فاطمه است شیعه تو عشق بازی چیره است آسمان در پیش چشمش تیره است شیعه تو بر لبش ناد علیست شیعه تو روز شی یاد علیست شیعه تو با عبادت خو گرفت اقتدا بر ضامن اهو گرفت شیعه یعنی راه خون راه حسین شیعه یعنی در طرب در شورشین شیعه یعنی آیه آیه اضطراب شیعه. المومنین علیه السلام: ایمان یعنی اقرار با شناخت.
عن المؤمنین ع قال: أَمَّا الْإِیمَانُ فَالْإِقْرَارُ بِالْمَعْرِفَةِ.
کتاب سلیم بن قیس الهلالی ؛ نشر الهادی؛ ج‏2 ؛ ص610
ملحدان و به اصطلاح روشنفکران دم از تقابل «ایمان» و «معرفت» می زنند؛ در حالی که تعریف «ایمان» در و یت کاملاً متفاوت است. پاسخ به انی که می گویند بوسیدن ضریح شرک است به صورت مباحثه بین دو شخص(مالک غیر شیعه و صادق شیعه). مالک:صادق،چه اصراری بر بوسیدن ضریح و ان دارید؟ صادق:دراین کار اشکال می بینی؟ مالک:می گویند،این کار در شمار اعمال شرک آمیز قرار دارد. صادق:چه انی این مطلب را می گویند؟ مالک:این گفته مسلمان است، صادق:عجب!ببینم،چه انی ضریح را می بوسند؟....... بازل سوییس با همکاری پردو اثبات کرد که مردم ترجیح می دهند در پاسخ به درخواست هایشان جواب منفی بشنوند تا این که بی پاسخ بمانند. شیعه یعنى دست بیعت با غدیر بارش ابر کرامت بر کویر شیعه یعنى هفت وادى اظتراب شیعه یعنى تشنگى بر شط اب شیعه یعنى سالک پا در رکاب تا که خورشید افکند از رخ نقاب شیعه باید اب ها را گل کند خط سوم را به خون کامل کند خط سوم خط سرخ اولیاست کربلا بارز ترین منظور ماست سوم داد,,,,,,,,,سالروز درگذشت شاعر ازاده و خداى شعر ایران. ى که مبعوث بر شاعرى بود,بر تمامى عاشقان ان اسوه تسلیت باد... او ابر مرد بود و ى چون او زاده نشد روحش شاد و یادش پاینده برای تمام چیزهای منفی که ما بخود می گوییم، خداوند پاسخی مثبت دارد. تو گفتی«آن غیر ممکن است»، خداوند پاسخ داد«همه چیز ممکن است». تو گفتی«هیچ واقعاً مرا دوست ندارد»، خداوند پاسخ داد«من تو را دوست دارم». تو گفتی«من نمی توانم خود را ببخشم»، خداوند پاسخ داد«من تو را بخشیده ام». تو گفتی«من بسیار خسته هستم»، خداوند پاسخ داد«من به تو آرام. شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) –حضرت آیت الله العظمی مکارم به پرسشی درباره وم سالم بودن زکات فطره پاسخ گفته است. به گزارش شفقنا متن پرسش مطرح شده وپاسخ این مرجع تقلید شیعیان بدین شرح است: پرسش : آیا زکات فطریه را می توان از جنس معیوب داد؟ پاسخ : زکات فطره […] ...
شاعر / نویسنده : محمد رضا آقاسی
*****
ساقی امشب باده از بالا بریز
باده از خم خانه مولا بریز
باده ای بی رنگ و آتشگون بده
زانکه دوشم داده ای افزون بده
ای انیس خلوت شبهای من
می چکد نام تو از لبهای من
محو کن در باده ات جام مرا
کربلایی کن سرانجام مرا
یا علی، درویش و صوفی نیستم
فاش می گویم که کوفی نیستم

خبرآنلاین به نقل کتاب عیون اخبار الرضا جلد ۱ صفحه ۳۱۱ از شیخ صدوق (ره) نقل ک. ایسنا نوشت: مشاور امارات در امور خارجه این کشور با تاکید بر اینکه پاسخ قطر به لیست خواسته های اعراب "فاقد هرگونه مسئولیت پذیری و واقعگرایی" بود، گفت: این پاسخ، میانجیگری کویت را پیش از آنکه آغاز شود، تضعیف کرد. در حاشیه بازدید روز گذشته عباس ی راه و شهر سازی از فرودگاه (ره)؛ راه در پاسخ به یک مسافر که از نرخ بالای پارکینگ های فرودگاه شکایت داشت پاسخ های عجیبی داد.. فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان قدس با بیان اینکه هیچ گستاخی و ی به مرزها و خاک ایران بی پاسخ نمی ماند، گفت: پاسخ نظامی و کوبنده علیه هر گروه دیگری که به ایران حمله کند، انجام می شود.

ما در این مقاله بر آنیم تا به سوالات زیر طی سه فصل زیر پاسخ دهیم :


1. اصطلاح صوفی و صوفیه در روایات معصومین.

2. عقاید و اعمال صوفیه در روایات معصومین و تالیفات عالمان متقدم شیعه.

3. سران تصوف در روایات معصومین و تالیفات عالمان متقدم شیعه.
ادامه مطلب را حتما بخوانید..... در پاسخ به دعوت شیخ الازهر نسبت به برگزاری نشست میان علمای دینی شیعه و اهل تسنن ، « راسم النفیس» از متفکران و فعالان شیعه مصری در گفت و گو با پایگاه القدس العربی ، تاکید کرد: این دعوت در خطاب به شیعیان مصر صادر نشده، زیرا ما به عنوان شیعه مصر دعوتی از الازهر دریافت نکردیم و با استفاده از رسانه های گروهی از وجود آن مطلع شدیم. به گزارش «شیعه نیوز»، وی در ادامه افزود: آن طور که از ظاهر امر بر می آید شیخ الازهر ، احمد الطیب، اصلا ارزشی برای شیعیان مصر قایل نیست و وجودشان را به رسمیت نمی شناسد .

النفیس همچنین تاکید کرد: اسناد ویکی لی نشان می دهد که الطیب نه با سیاست های مصر بلکه همگام با سیاست های عربستان پیش می رود.

متفکر شیعه مصری با اشاره به « عباس شومان» الازهر نیز گفت: شومان به شیعیان مصر امان می دهد ، در حالی که وی نه کشور است و نه رییس ، تمام سخنان و دعوت هایی که از الازهر صادر می گردد، هیچ یک با واقعیت های و داخلی مصر ارتباطی ندارد، شیخ الازهر بیش از آن که به فکر مسایل مصر باشد، خود را درگیر سیاست کشورهای عربی کرده و نگران عربستان است ؛ پس هر حادثه ای که در پایان روی دهد در جهت سیاست گذاری عربستان پیش می رود نه امور داخلی مصر. با سلام به اطلاع همکاران محترم می رساند مهلت پاسخ گویی به اولین سوال مطرح شده در بخش یک سوال،چند پاسخ و یک برنده با عنوان "کاشف الکترون،عدداتمی و پرتوزایی به پایان رسید. در ادامه مطلب پاسخ همکاران محترم به سوال مطرح شده را مشاهده نمایید.(در ضمن سوال جدید در قسمت پیام نگار وبلاگ قرار گرفت). دوست عزیزمون خانم پروانه ملکی قبول زحمت فرمودند و اشکالات آزمون مذکور را به شرح زیر اعلام د: سوال 7 >>>پاسخ این تست 7/3 می شود که در 4 گزینه پاسخ وجود نداشت. سوال 13 >>>پاسخ صحیح گزینه "ب" می باشد در حالیکه گلستان گزینه دیگری را به عنوان پاسخ صحیح اعلام کرده است. سوال 23>>>پاسخ صحیح گزینه "ج" می باشد در حالیکه گلستان گزینه "الف" را به عنوان پاسخ . با سلام

پاسخ تمرین اول (رسم پاسخ ی سیستم moving average) را می توانید در این فایل ببینید.


ی در پاسخ به چند استفتاء درباره انجام سفرهای شغلی و ترک موطن در ماه رمضان از سوی افراد روزه دار، پاسخ هایی را ارائه د. رئیس جمهور روز گذشته به مسائلی پاسخ داد که مشخص نیست از سوی چه انی مطرح شده است و در واقع این تریبون های یک طرفه را نوعی فرافکنی برای عدم پاسخ به پرسش های اساسی جامعه می توان نامید. «هر گاه از یمن اذان شیعیان پخش شود، مشتاقان عصر خود را آماده کنند»، آیا انتساب این مطلب به حضرت آیت الله بهجت صحیح است؟ به گزارش شیعه آنلاین، دفتر مرجع عالیقدر، مرحوم حضرت آیت الله شیخ «محمدتقی بهجت» با انتشار مطلبی، پاسخ پرسشی در مورد اینکه آیا حضرت آیت الله بهجت درباره پخش اذان شیعه در یمن اظهارنظر کرده اند یا خیر، را داده اند.

متن کامل این پرسش و پاسخ به شرح ذیل است:

پرسش: با عرض سلام؛ اخیرا مطلبی در فضای مجازی منتشر شده به این مضمون که حضرت آیت الله بهجت گفته اند: «هر گاه از یمن اذان شیعیان پخش شود، مشتاقان عصر خود را آماده کنند»، آیا انتساب این مطلب به حضرت آیت الله بهجت صحیح است؟ پاسخ: بسمه تعالی.. با توجه به پی گیری های انجام شده از بیت و شاگردان حضرت آیت الله العظمی بهجت قدس سره، ی در این باره از معظم له مطلبی نشنیده است؛ از این رو انتساب این مطلب به ایشان تأیید نمی گردد. والسلام علیکم ورحمة الله مرکز تنظیم و نشر آثار آیت الله العظمی بهجت قدس سره برای یافتن پاسخ درخواست تان باید آن علامت را که در شکل زیر با خط قرمز مشخص کلیک کنید :  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] سلام مجدد حقیقتا جواب دادن سوالا برام سخت شده چون مسئولیت پاسخ به سوالات در ایستگاه بورس هم با من ه و اولویت پاسخ گویی هم با کاربرای سایت ه. فعلا تو این چند روز تعطیلات تلاشمو میکنم که سوالای اینجا رو هم جواب بدم و شرمنده شما دوستان قدیمی نشم. موفق باشید آقای شوقی خسته نباشید
آیا ترم تابستان برای دانشجویان ارشد برگزار خواهد شد؟ پاسخ: دوست گرامی از اینکه پاسخ سوال شما را دیر نوشتم عذرخواهی می نمایم. مطمئنا در جریان هستید که ترم تابستان در واحد علوم و تحقیقات اردبیل برگزار نگردید. آیا احادیث مهدویت تنها از طرق شیعه بوده و در سند همه آنها شیعه وجود دارد؟
برخی از اهل سنّت گمان کرده‏اند که احادیث مهدویت تماماً از جعل شیعه بوده یا لااقل در سندهای آن، انی وجود دارند که متهم به تشیّعند، و لذا مورد قبول آنها واقع نشده است.
بستوی بعد از نقل این اشکال در پاسخ به آن می‏گوید: «معیار در قبول روایت راوی عد و ضابط بو. صاحب شیعه بیا غیبت بس است شیعه در دنیا غریب و بی است می رود دنیا به سوی هاب شیعه کشتن گوییا دارد ثواب ( . . . ) ها آماج تیغ و تیر شد کی می آیی مهربانم دیر شد ( . . . ) زخم های شیعه گشته بی شمار عاشق تو می رود بالای دار دشمنانت دست در دست هم اند وارثان شمر و سعد و ملجم اند ( . . . ) مهربان خیمه نشینی تا به کی در بیابان بی قرینی تا به کی ای که دستت می رس. با سلام به اطلاع همکاران محترم می رساند با توجه به اینکه پاسخ همکاران به سوال مطرح شده در بخش یک سوال،چند پاسخ و یک برنده با عنوان"در مبحث تعادل آیا سرعت تبخیردر یک ظرف از ابتدا تا رسیدن به تعادل ثابت است تا میعان با آن برابر شود؟ "صحیح نمی باشد. مهلت پاسخ گویی همچنان باقی است با تشکر خاطره حجت ال قرائتی از پاسخ یک شیعه به شبهه وه

آن ﻭﻫﺎﺑﯽ که ﻣﯿﺨﻮﺍﺳﺖ ﺷﯿﻌﻪ ﺭﺍ ﺑﺸﮑﻨد؛ ﯾﮏ ﻗﻠﻢ ﺑﺮﺩﺍﺷﺖ ﮔﻔﺖ ﺑﺒﯿﻦ ﺍﯾﻦ ﻗﻠﻤﻪ، ﺁﯼ ﺷﯿﻌﻪ ﻫﺎ
ﻣﻦ ﺍﯾﻦ ﻗﻠﻢ ﺭﻭ ﻣﯿ ﻨﺪﺍﺯﻡ ﺯﻣﯿﻦ ﻭ ﺍﻧﺪﺍﺧﺖ ﻭ ﮔﻔﺖ ﺷﻤﺎ ﻣﯿﮕﯿﺪ ۴ ﺗﺎ ﺍﻣﺎﻡ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺧﻮﺍﺑﯿﺪﻩ ،
ﺍﯼ ﺍﻣﺎﻡ ﺣﺴﻦ ﻗﻠﻢ ﺭﻭ ﺑﻪ ﻣﻦ ﺑﺪﻩ؛ ﻧﺪﺍﺩ!

ﺍﯼ ﺍﻣﺎﻡ ﺯﯾﻦ ﺍﻟﻌﺎﺑﺪﯾﻦ؛ ﺍﻣﺎﻡ ﺑﺎﻗﺮ؛ ﺍﻣﺎﻡ ﺻﺎﺩﻕ؛ ﻓﺎﻃﻤﻪ ﺯﻫﺮﺍ؛ ﻗﻠﻢ ﺭﻭ ﺑﻪ ﻣﻦ ﺑﺪﻩ؛ ﻧﺪﺍﺩ!

ﻭﻗﺘﯽ ﺍﯾﻨﺎ ﻧﻤﯿﺘﻮﻧﻦ ﯾﮏ ﻗﻠﻢ ﺭﻭ ﺑﻪ ﻣﻦ ﺑﺪﻥ ﭘﺲ ﭼﻄﻮﺭ ﺷﻤﺎ ﻣﺘﻮﺳﻞ ﻣﯿ ﺸﯿﺪ؟
ﺍﯾﻨﺎ ﻣﺮﺩﻥ ﺗﻤﻮﻡ ﺷﺪ ﺩﯾﮕﻪ ﻫﯿﭻ ﻗﺪﺭﺗﯽ ﻧﺪﺍﺭﻥ، ﯾﮏ ﻗﻠﻢ ﺭﻭ ﺑﻪ ﻣﺎ ﻧﺪﺍﺩﻥ.

ﺷﯿﻌﻪ ﻫﻢ ﮔﻔﺖ ﺧﺐ ﻗﻠﻢ ﺭﻭ ﺣﺎﻻ ﺗﻮ ﺑﻪ ﻣﻦ ﺑﺪﻩ، ﺍﯾﻦ ﺷﯿﻌﻪ ﻫﻢ ﻗﻠﻢ ﺭﻭ ﺍﻧﺪﺍﺧﺖ ﺯﻣﯿﻦ و گفت:
ﯾﺎلا، ﺧﺪﺍﯾﺎ ﻗﻠﻢ ﺭﻭ ﺑﻪ ﻣﺎ ﺑﺪﻩ! و اتفاقی نیفتاد.

شیعه هم رو کرد به وه و گفت: ﺩﯾﺪﯼ ﺧﺪﺍ ﻫﻢ ﻧﺪﺍﺩ، پس با منطق شما ﺧﺪﺍ ﻫﻢ ﻣﺮﺩﻩ!
ﻣﮕﻪ ﻫﺮﮐﺲ ﺯﻧﺪﻩ ﻫﺴﺖ ﺑﺎﯾﺪ ﻧﻮﮐﺮ ﺗﻮ ﺑﺎﺷﻪ؟ ما امروز تمام آزمون های قلم چی را با پاسخ تشریحی(از 7 آبان1395 تا 18 فروردین 1396)، در قالب یک فایل زیپ برای آماده کرده ایم. برای این بسته به ادامه مطالب مراجعه نمایید: ادامه مطلب پاسخ کوبنده انقلاب در خصوص حکم شرعی اختلاف افکنی بین شیعه و سنی +   ی بارها در سخنرانی های خود با اشاره به حفظ اتحاد مسلمین جهان، بر وم وحدت بین شیعه و سنی تاکید کرده اند، موضوعی اساسی و مهم که از دیرباز یکی از راه های نفوذ دشمن بر مسلمین بوده و اهمیت آن در تمامی دوره های تاریخی به خوبی حس می شود. تاکیدی که بطور قطع برگرفته از کلام نافذ و بصیرانه مولای متقیان، المؤمنین علی (ع) در گنجینه گهربار نهج البلاغه است: پس بنگرید به آ کارشان «قوم بنی » آن هنگام که بین آنها تفرقه افتاد، و مهربانی و الفت ها بهم خورد و سخنها و دلها مختلف و گروه گروه شدند و بجان هم افتادند و پراکنده گشتند و با هم جنگیدند، پس خداوند، لباس عزت را از تن آنها برکند و فراوانی نعمتش را از آنها گرفت و آنچه باقی مانده، سرگذشت آنان است تا مایه عبرت، عبرت گیرندگان شود. بیانات سال 88  ی در جمع مردم سنندج است که در آن  انقلاب با بیانی آشکار و رسا، حکم شرعی برهم زدن وحدت شیعه و سنی را اینگونه بیان می کنند: افرادی هستند که به بهانه مذهب، وحدت ملی ما را برهم می زنند، ی که ندای تفرقه بین شیعه و سنی را سر می دهد. این افراد مزدور دشمند، چه شیعه باشند چه سنی. از مرد فرانسوی پرسیدند: چرا دست زن رو میبوسی؟ پاسخ داد: چون زن محترم است و نیمه گمشده مرد را تکمیل میکند مرد آلمانی به این سوال اینگونه پاسخ داد: زن مقدس است چون میزاید و ادامه زندگی در اوست و پاسخ مرد ایرانی: بالا ه باید از یه جایی شروع کنم دیگه پاسخ کوبنده انقلاب در خصوص حکم شرعی اختلاف افکنی بین شیعه و سنی +   ی بارها در سخنرانی های خود با اشاره به حفظ اتحاد مسلمین جهان، بر وم وحدت بین شیعه و سنی تاکید کرده اند، موضوعی اساسی و مهم که از دیرباز یکی از راه های نفوذ دشمن بر مسلمین بوده و اهمیت آن در تمامی دوره های تاریخی به خوبی حس می شود.تاکیدی که بطور قطع برگرفته از کلام نافذ و بصیرانه مولای متقیان، المؤمنین علی (ع) در گنجینه گهربار نهج البلاغه است: پس بنگرید به آ کارشان «قوم بنی » آن هنگام که بین آنها تفرقه افتاد، و مهربانی و الفت ها بهم خورد و سخنها و دلها مختلف و گروه گروه شدند و بجان هم افتادند و پراکنده گشتند و با هم جنگیدند، پس خداوند، لباس عزت را از تن آنها برکند و فراوانی نعمتش را از آنها گرفت و آنچه باقی مانده، سرگذشت آنان است تا مایه عبرت، عبرت گیرندگان شود. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] تابناک در گزارشی نوشت: برای فرار از معضل ترافیک و آلودگی هوا چه باید کرد؟ اگر پاسختان به این پرسش، توجه به حمل و نقل عمومی و گسترش و ارزان آن و پاسخ هایی از این دست است، هرچند به نظر پاسخ درست داده اید، اما اشتباه می کنید؛ چرا؟ پاسخ یکی از مسئولان تصمیم ساز و تصمیم گیر در این باره را بخوانید تا دستتان بیاید. امور خارجه در کنفرانسی خبری به سوالات خبرنگاران درباره جدیدترین وضعیت میدانی و پاسخ داد و نکات جالب توجهی در پاسخ به اتهامات شیمیایی به دمشق داد. به نقد سایر نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری پاسخ داد. دانشمندان گرچه پاسخ بسیاری از اسرار علمی را کشف کرده اند اما همچنان از توجیه بسیاری از اسرار حل نشده، عاجز هستند و با آنها دست و پنجه نرم می کنند. در این مطلب شما را با جدید ترین رازهای بی پاسخ آشنا خواهیم کرد. پاسخ نامزد انتخابات ریاست جمهوری به نقد سایر نامزدها را می بینید. ب به اطلاع همکاران محترم می رساند مهلت پاسخ گویی به سوال مطرح شده دربخش یک سوال،چند پاسخ و یک برنده با عنوان "به چه علت درواکنش تولیدگاز no دراگزوزماشین،با توجه به انرژی فعال سازی زیادواکنش رفت نسبت به واکنش برگشت،واکنش رفت بیشتر از واکنش برگشت و تجزیه گاز noانجام می گردد؟به پایان رسید. با وجود تمدید مهلت پاسخ گویی ،اغلب همکاران به . حجت ال رئیس جمهور منتخب به اقدام سران عربستان پاسخ قاطعی داد. ملی پوش سابق جودو پاسخ محکمی به نخست رژیم صهیونیستی داد. دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در پاسخ به ادعاهای بی پایه و اساس نتانیاهو و اقدامات تحریک آمیز رژیم صهیونیستی تاکید کرد: به رژیم گر قدس و حامیان آن هشدار می دهم دست از دسیسه و رفتارهای خطرناک بردارند چراکه پاسخ ایران غافلگیرکننده و پشیمان کننده خواهد بود. سلام بچه هاقراره نمراتتون رو تو این قسمت بذارم. اعتراضی داشتین از قسمت نظر دهید در میان بذارید.برای مشاهده نمره هاتون روی ادامه مطلب کلیک کنید و رمز رو وارد کنید. پاسخ نامه امتحان ترم اول شیمی اول پاسخ نامه امتحان ترم اول شیمی دوم پاسخ نامه امتحان ترم اول شیمی سوم پاسخ نامه امتحان ترم اول شیمی پیش