پاو وینت درباره قواعد نون و واو در قرائت قرآن

به نقل از خبرگزاریها در مورد پاو وینت درباره قواعد نون و واو در قرائت قرآن : %d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%b9%d9%81%d8%a7%db%8c+%da%a9%d8%b4%db%8c%d8%b4+%d9%85%d9%84%da%a9%d9%87+%d8%a7%d9%86%da%af%d9%84%db%8c%d8%b3+%d9%be%d8%b3کشیش مخصوص ملکه انگلیس در گلاسکو به دلیل قرائت قرآن در کلیسا استعفا داد. ادامه: استعفای کشیش ملکه انگلیس پس از قرائت قرآن در کلیسا مراسم تحلیف دونالد ترامپ رئیس جمهور جدید روز برگزار شد و وی رسما کار خود را آغاز کرد. در مراسم تحلیف مقامات و شخصیت های زیادی حضور داشتند. یکی از آنها محمد مجید، رئیس جامعه ی منطقه مسلمان نشین all dulles در بود. وی که به نمایندگی از مسلمانان در این مراسم شرکت کرده بود به جای سخنرانی چند آیه از قرآن مجید را در حضور ترامپ و بسیاری دیگر از شخصیت های یی قرائت کرد. آیات قرائت شده به این نکته اشاره دارد که هیچ انسانی بر دیگری برتری ندارد مگر با تقوی. به نظر می رسد این آیات با توجه به مواضع دونالد ترامپ درباره مسلمانان و سیاه پوستان انتخاب شده بود.

قرائت قرآن در حضور دونالد ترامپ +
 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] اختصاصی از یارا فایل پاو وینت درباره طرح ترجمه قران کریم با و پر سرعت .
پاو وینت درباره طرح ترجمه قران کریم
پاو وینت درباره طرح ترجمه قران کریم فرمت فایل :power point( قابل ویرایش) تعداد اسلاید: 26 اسلاید     ترجمه نسبتا سریع قرآن کریم:دو برنامه 10 دقیقه ای جداگانه و مستقلدر هر برنامه یک تا دو صفحه قرآن کریم (صفحات عثمان طه)در یک تا دو سال – یک دوره کامل قرآن کریم دوره دائمیاختصاص بهترین زمان به قرآنبرنامه در زمان کاملا ثابت و بصورت یک لنگرگاهوصل به نقاط لنگرگاه زمانی و تغییر ناپذیر (اخبار)دو برنامه مستقل :یک برنامه ساعت 20.50 الی 21.00 از شبکه 1یک برنامه ساعت 22.20 الی 22.30 از شبکه 2اهمیت برای پایداری و ثبات زمانی نظیر و برتر از اخبارقرائت آیه یا آیات و قرائت ترجمه قرائت آیه یا آیات و قرائت ترجمه با توضیحقرائت آیه و توضیح شفاهی ترجمهقرائت آیه و زیرنویس ترجمهقرائت آیه و ترجمه لفظ کلمه به کلمهقرائت و ترجمه مبتنی بر تکه های مستقل (فرق و مکث) 
با
پاو وینت درباره طرح ترجمه قران کریم
توانایی قرائت قرآن ‏تبیین معیار در صحت قرائت این است که حروف از مخارج خودشان ادا شوند، به طوری که اهل این زبان (عربی) در وقت ادای آن حروف بگویند که او فلان حرف را ادا کرد نه حرف دیگر را مستندات الف ـ آیات ‏... وَ رَتِّلِ الْقُرْانَ تَرْتِیلًا. (مُزَّمِّل: ۴)‏ ای (‏ قرآن را با ترتیل و شمرده بخوان.‏ ایلنا نوشت: یکی از مراجع تقلید شیعه در قم، با بیان اینکه قرآن کریم تنها برای قرائت و تبرک نیست بلکه باید در صحنه زندگی عملی شود، تاکید کرد: باید همت کنیم تا تفسیر قرآن کریم، در حوزه علمیه و اجتماع ترویج داده شود. کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات ی فامنین با بیان اینکه یکی از راه های مهجوریت ز قرآن کریم، برگزاری جلسات قرائت و تفسیر است، گفت: قرآن کریم دارای مفاهیم والایی است که درک آیات آن بدون تدبر ممکن نیست. بهزاد عطارن، مسئول شورای جلسات قرائت قرآن مسجد حسن عسکری (ع) دزفول از راه اندازی سایت جلسات قرائت قرآن جهت استفاده و دریافت آ ین اخبار جلسات و برنامه ها خبر داد.

و ی افزود: این پایگاه به نشانی imamhasandezful.blog ir قابل دریافت است و در آینده نزدیک نرم افزار اندروید سایت جهت دسترسی آسان تر به سایت آماده خواهد شد. ی از قرائت قرآن مجید توسط محمد اصفهانی در محضر (ره) و در تاریخ 12 بهمن 1357 را مشاهده می کنید.
استعفای کشیش ملکه انگلیس به دلیل قرائت قرآن در کلیسا shia muslim یکی از کشیش های ملکه بریتانیا به دلیل قرائت آیاتی از قرآن در کلیسا، از منصب خود کناره گیری کرد. به گزارش مصاف، یکی از کشیش های ملکه بریتانیا که در کلیسای گلاسکو در اسکاتلند مسئولیت داشت به دلیل قرائت آیاتی از قرآن در کلیسا، از منصب خود کناره گیری کرد.

به نوشته رو مه ایندیپندنت، این کشیش روز یکشنبه (دیروز) از طریق وبلاگ شخصی خود اعلام کرد، سِمَت خود را ترک می کند و منتقد قرائت قرآن در مراسم کلیسا است.

در روز کریسمس که میلاد حضرت (علیه السلام) است، طی مراسمی در کلیسای گلاسکو یک دانشجو آیاتی از قرآن را که درباره این الهی است، قرائت کرده بود اما ین رشندن، کشیش ملکه به آن معترض شد.

وی که یکی از 34 کشیش ملکه است، 9 سال در این سمت بود و قرائت آیات قرآن در کلیسا را توهینی جدی تلقی کرد.

کلوین هولدورث کشیش کلیسای سنت مری گفت بارها این اتفاق در کلیسای وی افتاده و آیات قرآن در جلسات کلیسا قرائت شده است و این امر موجب تعمیق دوستی و فهم بیشتر از مشترکات میان یان و مسلمانان است.

اما اشندن به رادیو گفت با وجود آنکه این اقدام به منظور ارتباط و دوستی و ارتقا دانش میان مردم است، در جای بد و موقعیت بدی قرائت شد.

این کشیش متعصب ملکه بریتانیا در وبلاگ شخصی خود نوشته بود از آنجایی که مسئولیتش صحبت به نمایندگی از دین است و به دنبال محبوبیت عامه نیست، بنابراین از سمت خود کناره گیری می کند.

منبع:فارس سخن گفتن عبد با مولا است اما قرائت قرآن سخن مولا است با بنده‎اش لذا قرائت قرآن امری شریف است و مثل شرائطی دارد در کتاب مصباح الشریعه آمده است که صادق (ع) فرمودند: ی که قرآن بخواند و برای آن خضوع نکند و روحش پرواز نکند و حزن و خوف در او ریشه نزند عظمت خدا را ناچیز شمرده و زیانبار است. بنابر این قاری قرآن به سه چیز نیاز دارد: با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان مکتب القرآن موعود(عج) اقدام به برگزاری محفل انس با قرآن (ترتیل روزانه یک جزء از کلام الله مجید) در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) کرده است از دوستان گرامی این خواهش را دارم هر ی که توانایی قرائت قرآن به صورت ترتیل را دارد و علاقه مند به خواندن در مسجد می باشد به اعضای مکتب القرآن مراجعه کند. برنامه روزانه این محفل به صورت زیر است: 1-دعای آغاز قرائت قرآن رأس ساعت 19 2-آغاز قرائت قرآن بعد از تلاوت دعای آغاز قرآن 3-اتمام ترتیل رأس ساعت 20 و قرائت دعای ختم قرآن 4-ارائه یک نکته تجویدی 5-مسابقه و جایزه و اما محفل در ده روزی که گذشت: تصاویر بیشتر در ادامه مطلب... یکی از مباحث مربوط به علوم قرآنی موضوع نزول قرآن بر هفت حرف است. این بحث از زمان صحابه در بین جامعه مسلمانان وجود داشته و بعد از آن هم توسط تابعین پیگیری شده است به طوری که استمرار این بحث تا زمان صادق(علیه السلام) و مدتی بعد از آن یعنی تا اوا قرن دوم، بوده است.این موضوع از آن جهت که مربوط به قرائت های چندگانه قرآن می شود مورد توجه مسل. بیانیه بیست وپنجمین نمایشگاه قرآن با تقدیر از رسانه هاعصر امروز در مراسم اختتامیه نمایشگاه قرائت شد. تصاویری از جلسات قرائت قرآن نونهالان در کانون فرهنگی قمر بنی هاشم روستای کاغذی در استان اصفهان را مشاهده می نمایید. سوره مبارکه «حمد» که با نام هاى؛ الحمد، الفاتحه، فاتحة الکتاب، سبع المثانى، امّ الکتاب و… خوانده مى شود از زیباترین و پرمحتواترین سوره هاى قرآنى است به گونه اى که رضا(علیه السلام) فرموده اند: خیر و حکمتى که در سوره حمد جمع آمده است. در جاى دیگر قرآن نیست 1 و گرانقدر آن را برترین سوره کتاب خدا 2 و شریفترین گنج عرشی3 دانسته اند. براى قرا. در مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید آیاتی چند از قرآن مجید قرائت شد. لینک خبر در مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید آیاتی چند از قرآن مجید قرائت شد.لینک خبرتصویر زیر ی را در حال قرائت قرآن در هواپیما نشان می دهد. ایشان همیشه بر تلاوت و حفظ قرآن کریم تأکید دارند. تصویر زیر ی را در حال قرائت قرآن در هواپیما نشان می دهد. ایشان همیشه بر تلاوت و حفظ قرآن کریم تأکید دارند. جوانان و قرآن یکی از عواملی که می‏تواند جوانان را از انحرافات گوناگون حفظ نماید ارتباط و انس با قرآن است. صادق علیه‏السلام در این باره فرمود: «مَن قَرَءَ القُرآن و هُو شابٌ مؤمن اِخْتَلَطَ القرآن بِلَحْمِهِ و دَمِه»[1] ؛ جوان مؤمنی که به قرائت قرآن بپردازد قرآن با گوشت و خونش در می‏آمیزد.

پی نوشت ها:
[1] وسایل الشیعه، ج 3،. الف)آزمون قرائت شفاهی : شهریور پایان ترم ( داد ماه) نوبت اول (دی ماه) یک پرسش قرائت از: امتیاز یک پرسش قرائت از 7 نمره دروس 1 تا 6 - 7 نمره دروس 1 تا 3 - 7 نمره دروس 4 تا 6 - 6 نمره صفحات 342 تا 404 قرآن کریم 7 نمره دروس 7 تا 12 7 نمره - دروس 7 تا 9 7 نمره - دروس 10 تا 12 6 نمره صفحات 342 تا 476 قرآن کریم 6 نمره - صفحات 404 تا 476 قرآن کریم 20 نمره 20 نمره 20 نمره جمع توضیحات . قرآن کریم، برترین و بالاترین هدیه ی حضرت احدیّت به بشر است و حفظ آن یکی از توفیقات بزرگ الهی به حساب می آید که شامل حال هر ی نمی‎شود. استعداد، آمادگی، لیاقت، توفیق، سعادت، عنایت و افاضت باعث می‎گردد خداوند متعال، این نعمت بزرگ را به فرد عطا فرماید و سعادتمندترین افراد انی هستند که پس از حفظ قرآن کریم، آن را از دست ندهند و درون خود را از گنج‎های بیکران قرآن کریم خالی ننمایند.

مداومت در قرائت و حفظ قرآن عامل بسیاری از توفیقات و برکات الهی است و ی که انس به قرائت، حفظ و تدبّر در مفاهیم و معانی قرآنی داشته باشد ترک آن برایش بسیار مشکل می‎نماید. با قرآن کریم زندگی زیبا می‎شود و جان می‎گیرد و آرامش واقعی به مرحله ی ظهور می‎رسد و بدون قرآن کریم آدمی چون جمادی است متحرک و مرده ای است افقی که نه روح دارد و نه آرامش واقعی.[1]

برکات حفظ قرآن کریم: حفظ قرآن کریم دارای آثار و برکات زیادی است که درباره ی برخی از آن ها نکاتی قابل بیان است: .....

کشیش مخصوص ملکه انگلیس در گلاسکو به خاطر قرائت قرآن در کلیسا استعفا داد. «بسم الله الرحمن الرحیم» ترتیل قرآن وروشهای سه گانهآن در قرآن کریم صراحتا تاکئید شده است که این کلام الهی به«ترتیل»خوانده شود. «ترتیل»عبارت است از:تلاوت حروف وکلمات قرآن بصورت «صحیح»و«شمرده»همراه با«تدبر»در معانی آیات. اما ترتیل قرآن از لحاظ«سرعت »می تواند به سه روش صورت گیرد. 1-تحقیق 2-تدویر 3-تحدیر(حَدر) قرائت به روش تحقیق: یعنی. مدیر مؤسسه قرآنی نورالثقلین شهرستان زاهدان گفت: دوره های آموزش حفظ جزء ۳۰ و قرائت سطح یک قرآن کریم ویژه طرح اوقات فراغت، از امروز در این مؤسسه قرآنی آغاز می شود. رئیس موسسه (ره) با اشاره به اهمیت قرائت قرآن کریم گفت: باید قدر قرآن کریم را بدانیم چون بهترین راه سعادت را به انسان نشان داده است، هرقدر معرفت مان به قرآن بیشتر باشد بهتر می توان از آن بهره گرفت واز هرآیه در جای خود استفاده کنیم. قرائت قرآن کریم ، صفحه ۲۵۹ ، سوره مبارکه ابراهیم آیه ۲۵ تا ۳۲ فهم یا قرائت دشمنان ، بزرگترین مانع روبروی خود را، قرآن کریم می دانند. چرا که بلندای قرآن کریم، به عنوان معجزه جاوید دین ، دست نیافتنی است و به همین جهت، معجزه است. دشمنان، برای از میان برداشتن این کوه اعتقادی، به هر هجوم، تبلیغ و دست آویزی متوسّل می شوند تا بتوانند، ذرّه ای از اعتقاد مسلمانان درباره...ادامه مطلب بعد از دو هفته تعطیلی به مناسبت دهه اول محرم ساعت هفت و بیست و پنج دقیقه شب به مسجد رسیدم. این هفته فقط جلسه عمومی داشتیم. پنج دقیقه قرائت اول جلسه. بعد سرگروه ما ده دقیقه درباره روش جدید کلاس که از دوره ای به امتیازی تغییر کرده و قوانین جدید مثل ر امتیاز غیبت توضیح داد. ساعت هفت و چهل و پنج دقیقه حاج آقا درباره ی کربلا حرف زد. ساعت هشت . در ماه مبارک رمضان امسال در احیا مراسم عزاداری و محفل انس با قرآن برای بچه های قرآن اموز خانه قرآنی برگذار شد و همچنین مراسم شبی با قران هم در این ایام گرفته شد که با استقبال فراوانی روبه رو گشت همچنین در عید سعید فطر از طرف دهیاری و شورا دارکلا به بچه های قرآن آموز جوایزی اهدا گشت. در 92/6/27 امتحان قرائت سطح 2-1 از بچه های قرآن اموز گرفت. اختصاصی از سورنا فایل تحقیق درباره سبک های مختلف قرائت در دین با و پر سرعت .
تحقیق درباره سبک های مختلف قرائت در دین
تحقیق درباره سبک های مختلف قرائت در دین لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 7 مقالة:سبک های مختلف قرائت در دینفهرست:قرائت چیست؟ قراء سبعهدسته بندی سبک های قرائتارکان قرائتقرائت چیست؟ قرائت، همان تلاوت و خواندن قرآن کریم است. یعنی هر گاه تلاوت قرآن به گونه ای باشد که از نص وحی الهی حکایت کند و بر حسب اجتهاد یکی از قراء معروف – بر پایه و اصول مضبوطی که در علم قرائت شرطی شده است – استوار باشد، قرائت قرآن تحقق یافته است.[7] صادق (ع) می فرماید: «قرآن یکی بیش نیست و اختلاف بر سر قرائت آن، از جانب راویان ، [قاریان] صورت گرفته است.[8]قرآن دارای نص واحدی است و اختلاف میان قراء بر سر بدست آوردن و رسیدن به آن نص واحد است و عوامل اختلاف چند چیز است :1 – اختلاف مصاحف اولیه، چه پیش از اقدام به ی ان مصاحف در زمان عثمان و چه پس از آن،2 – نارسایی خط و نوشته های قرآن که از هرگونه علایم مشخصه وحتی از نقطه ، عاری بوده است.3 – ابت بودن خط، نزد عرب آن روز.[9] ترتیل حضرت علی (ع) : درباره معنای ترتیل می فرماید: «انتخاب محل مناسب برای وقف و تلفظ صحیح حروف. تجوید علم تجوید ، زاییده علم قرائت بوده و عبارت است از ، قواعدی که از قرائات سبعه،استنباط و تدوین گردیده است. در علم تجوید از مخارج و صفات حروف و سایر دستورهای تلاوت قرآنن مجید، بحث می شود. نخستین ی که این علم را به رشته تحریر درآورد ابو مزاحم موسی بن عبیدالله است که در قرن چهارم می زیسته است. قراء سبعه قرائت قران، بین قاریان، در مواردی اختلاف داشت و چون تعداد قاریان در طی سالیان متمادی افزایش می یابد، اختلاف قرائات نیز روز به روز زیاد می شد تا اینکه ابن مجاهد از میان کلیه قرائات نیز روز به روز زیاد می شد تا اینکه ابن مجاهد از میان کلیه قرائات، هفت قرائت را برگزید آنان عبارتند از :1 – نافع ، 2 – ابن کثیر، 3 – ابوعمرو، 4 – عاصم ، 5 – حمزه ، 6 – ایی، 7 – ابن عامردسته بندی سبک های قرائتدر دسته بندی کلی سبکهای تلاوت قرآن می توان به موارد ذیل اشاره کرد : ◄1- سبک بدیع : بدین معنا که شیوه ای کاملا نو و تازه اجرا شود و یا از آن سبک سابقه ای در دسترس نباشد. مانند شیخ محمد رفعت که جزو اولین قاریانی است که نوارهای وی در حال حاضر موجود است .
با
تحقیق درباره سبک های مختلف قرائت در دین
فهم یا قرائت دشمنان ، بزرگترین مانع روبروی خود را، قرآن کریم می دانند. چرا که بلندای قرآن کریم، به عنوان معجزه جاوید دین ، دست نیافتنی است و به همین جهت، معجزه است. دشمنان، برای از میان برداشتن این کوه اعتقادی، به هر هجوم، تبلیغ و دست آویزی متوسّل می شوند تا بتوانند، ذرّه ای از اعتقاد مسلمانان درباره... ادامه مطلب
فضیلت قرائت قرآن از روى قرآن در اصول کافى جلد2 ص613 از اسحاق بن عمار روایت شده که مى گوید: به صادق(علیه السلام) گفتم: فدایت شوم من قرآن را حفظ کرده ام آیا خواندن آن از حفظ بهتر است یا از رو خواندن؟ حضرت فرمود: از رو خواندن بهتر است، آیا نمى دانى که نگاه بر روى قرآن عبادت است؟ فضیلت خواندن قرآن در خانه در اصول کافى جلد2 ص610 صادق(علیه السلام).
برگزاری مسابقات اینستاگرامی قرآن در عمان shia muslim مسابقات قرائت قرآن ویژه ک ن زیر ۱۳ سال از طریق اینستاگرام در مسقط، پایتخت عمان، برگزار شد. به گزارش مصاف، به نقل از پایگاه خبری «albawaba»، بانک «نزوی» عمان در صفحه اینستاگرام خود اقدام به برگزاری مسابقات قرائت قرآن برای ک ن زیر ۱۳ سال کرد.

علاقمندان با ارسال ویدئوهای قرائت خود، در این رقابت شرکت د و ویدئوها از سوی هیئتی از متخصصان قرآنی مورد ارزی قرار گرفت و ۲۸ نفر به دور دوم این مسابقات راه یافتند.

از این ۲۸ نفر خواسته شد که در این مرحله، آیاتی از قرآن کریم را که از سوی هیئت داوران انتخاب شده بود، قرائت کرده و ارسال کنند.

بعد از بررسی ها ۴ نفر توانستند مقام های اول تا چهارم را ب کنند که طی مراسمی با اعطای جوایز از آنان تقدیر شد.

منبع: ایکنا پس از پایان رقابت‌های انتخ برای تعیین نمایندگان ایران در دومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن ن نایان جهان ، دو کشورمان در این مسابقات در رشته‌های قرائت و حفظ کل مشخص شدند.
بر همین اساس در رشته قرائت محمد بهرامی از استان لرستان و در رشته حفظ کل نیز عبدالله محمدنژاد از استان سیستان و بلوچستان با ب بیشترین امتیاز در مرحله انت. تهران (پانا) -قرائت زیبای قرآن کریم توسط سیدطالح باکویی، مداح اهل باکوی آذربایجان را در این ویدئو ببینید. همزمان با حلول ماه مبارک رمضان اداره کتابخانه های عمومی مشهر در راستای غنی سازی اوقات فراغت و بهره مندی از فیوضات معنوی این ماه اقدام به برگزاری کلاسهای قصه گویی قرآنی و حفظ و قرائت قرآن ویژه گروه سنی ک ن و نوجوانان نموده است . این کلاسها با هدف آشنایی ک ن با داستانهای انبیا و برکات معنوی حفظ و تلاوت قران کریم برگزار می شود . به مناسبت ماه نور و رحمت اعضا نوجوان مرکز به صورت روزانه در فضایی معنوی به قرائت قرآن می پردازند.گوشه ای از فضای کتابخانه فضاسازی شده و اعضا به انتخاب خود سوره های جزء سی را برای سایر دوستان کودک و نوجوان خود قرائت می کنند. از حضرت علی (ع) روایت است که قرائت ده سوره از قرآن مانعی برای ده ح است: 1- قرائت سوره حمد مانع از خشم و غضب خداوند 2- قرائت سوره یس مانع عطش روز م 3- سوره دخان مانع از هول روز قیامت 4- سوره واقعه مانع از فقر و پریشانی 5- سوره ملک مانع عذاب 6- قرائت سوره کوثر مانع از خصومت و تسلط دشمنان 7- کافرون مانع از کفر در حال مرگ 8- سوره اخلاص مانع نفاق است 9- . اوائل انقلاب بسیار گفته می شد که قرآن یا در طاقچه ها مهجور مانده یا در قبرستان ها قرائت می شود؛ در آن سال ها، بزرگانی مانند آیت الله طالقانی می کوشیدند قرآن را به زندگی مردم بیاورند و برنامه تلویزیونی آن مرحوم به نام " با قرآن در صحنه" بسیار محبوب بود. امروز اما می بینیم که قرآن از طاقچه ها و گورستان ها به نمایشگاه ها و موزه ها نقل مکا. حجت ال والمسلمین هادی عباسی اسانی گفت: در دعای روز دوم ماه رمضان، سه چیز از خداوند می طلبیم: نخست رضایت و خشنودی الهی، دوم دوری از خشم و غضب خداوندی و سوم توفیق قرائت آیات قرآن کریم. عباسی اسانی تصریح کرد: در ماه مبارک رمضان، انسان باید اعمال خویش را صحیح انجام دهد، بخصوص روزه؛ اعمالی صحیح هستند که با شرایط صحت انجام شوند و شرایط صحت او را به شرط قبولی می رسانند. وی گفت: انسان روزه دار در این روز خواسته اش توفیق است و چون ماه رمضان، ماه بهار قرآن است، بهترین کارها قرائت آیات قرآن است و انسان توفیق قرائت قرآن را می طلبد. مولف الهی نامه تصریح کرد: خداوند در قرآن می‎فرماید که فَاقْرَؤُوا مَا تَیَسَّرَ مِنَ الْقُرْآنِ (سوره مزمل آیه ۲۰) هر چه می توانید قرآن تلاوت کنید و انسان روزه دار هرچه بیش تر قرآن بخواند بهتر است؛ رضا (ع) هر سه روز یک ختم قرآن داشتند؛ خواندن قرآن بخصوص در سحر زنگار از دل می زداید و قلب را صفا می دهد. وی در تشریح بِرحْمَتِکَ یا أَرْحَمَ الرَّاحِمین گفت: انسان ابتدا رضایت الهی را می طلبد که مقتضی است و دوم رفع مانع را خواسته که سخط الهی است و سوم نیز از خدا توفیق قرائت قرآن می خواهد و همه این ها با توجه به رحمت خاص خداوند است. سلام لطفا برای دریافت فایل قواعد قرآن هفتم و هشتم ونهم کلیک کنید.
سلام

علاقه ام به شنیدن قرائت قرآن، خاصه صدا و نحوه ی ویژه ی اجرای مرحوم ابوالعینین شعیشع باعث شد مدت ها از طریق دوستانم که در حوزه ی قرآن فعالیت داشتند و دارند دنبال قرائت های ایشان بگردم اما جز چند قرائت مشهور از ایشان چیز دیگری نصیبم نشد. بنابراین دست به کار شدم و در نت دنبال قرائت های این قاری بزرگ و شهیر جهان گشتم.

از آنجا که گفته اند جوینده یابنده است بعد از مدت زیادی تلاش و صرف وقت بسیار توانستم بسیاری از قرائت های ایشان را جمع آوری کنم، که اگر بگویم تمام قرائت های ایشان باشد گزافه نگفته ام. ابتدا با دوستان برای نشر این قرائات در مجامع قرآنی صحبت اما از این صحبت ها هم راه به جایی نبردم و این به اصطلاح «فول آلبوم مرحوم شعیشع» داشت در بین اطلاعات سیستمم، بلااستفاده ی علاقه مندان به قرآن و قرائت قرآن و این قاری بزرگ می ماند. ماه مبارک رمضان ۱۳۹۵ بهانه ای شد برای اینکه دستی روی این فایل ها بکشم و در سایت کیمیا به علاقه مندان تقدیمش کنم.

آنچه خواهید فرمود بالغ بر ۲۲۰ جلسه در قالب بیش از ۸۷ ساعت صوت از جلسات قرائت مجلسی و استودیی مرحوم شعیشع است که در کشورهای مختلف مثل ایران، ، کویت، عراق و… اجرا گردیده است. وجود قرائت هایی در مکان ها و زمان ها و سال های مختلف که به صورت کاملا ی ان اجرا شده است از تسلط بی نظیر این بزرگ در امر قرائت و تسلط عجیبش بر صدای خود است که اهالی فن بیشتر با آن آشنا هستند. در هر حال امیدوارم علاقه مندان قرائت قرآن از این قرائت ها استفاده ی کامل ببرند و حقیر را از دعای خیر فراموش نفرمایند.

ماس دعا

یاعلی * برای این محصول به این آدرس مراجعه بفرمایید. قرائت قرآن کریم ، صفحه 315 ، سوره مبارکه طه آیه 52 تا 64 با صدای صدیق منشاوی. قرائت قرآن کریم ، صفحه 316 ، سوره مبارکه طه آیه 65 تا 76 با صدای صدیق منشاوی. قرائت قرآن کریم ، صفحه 314 ، سوره مبارکه طه آیه 28 تا 51 با صدای صدیق منشاوی. قرائت قرآن کریم ، صفحه 311 ، سوره مبارکه طه آیه 1 تا 12 با صدای صدیق منشاوی. قرائت قرآن کریم ، صفحه 313 ، سوره مبارکه طه آیه 13 تا 27 با صدای صدیق منشاوی. قرائت قرآن کریم ، صفحه 324 ، سوره مبارکه الانبیاء آیه 25 تا 35 با صدای صدیق منشاوی. قرائت قرآن کریم ، صفحه 325 ، سوره مبارکه الانبیاء آیه 36 تا 44 با صدای صدیق منشاوی.