پایگاه خبری مسجد سالار شهیدان ع

به نقل از خبرگزاریها در مورد پایگاه خبری مسجد سالار شهیدان ع : یکی از مراجع تقلید گفت: ملّت مسلمان ما بلکه غیرمسلمانان، بسیارى از درس ها را از مکتب سالار شهیدان آموخته اند. جشن میلاد سالار شهیدان حسین (ع) عصر دیروز در روستای سمسکنده علیای شهرستان ساری برگزار شد. فواید رفت و آمد به مسجد


مسجد به عنوان پایگاه عبادت با خداوند متعال و پایگاه جهاد فکری و تعلیم و تعلم معارف ی است، در این پایگاه وحدت مسلمین، روح وحدت و یکپارچگی به دشمنان پیدا و پنهان جامعه ی نمایش داده می شود.

در شرع مقدس بسیار سفارش شده است که را در مسجد بخوانید و بهتر از همه مسجدها، مسجدالحرام است و بعد از مسجدالحر. دارالعباده یزد که از دیرباز تاکنون به "حسینیه ایران" شهرت دارد، همزمان با تاسوعای حسینی غرق در عزای سالار شهیدان و حضرت عباس(ع) شد. حکمت گریستن بر سالار شهیدان حسین(ع) پیرامون حکمت گریستن بر سالار شهیدان حسین(ع)، می توان گفت که حضرت حسین(ع) و اهل بیت و اصحاب آن حضرت نیازی به اشک ما ندارند. و حکمت گریستن بر ایشان این است که با گریه، نوعی پیوند معنوی میان ما و ایشان برقرار شود و عشق به ایشان انگیزه ای گردد تا ما بهتر بتوانیم پیرو ایشان باشیم. از این رو ، گریه ای که تبعیت(هر چند نسبی) را در پی نداشته باشد و انسان را (حداقل به طور نسبی) متحول نکند گریه ای نیست که در روایات پاداش عظیمی برای آن وعده داده شده است.
فرارسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان بر عموم شعیان تسلیت باد باز طوفانی شده دریای دل
موج سر بر ساحل غم میزند
باز هم خورشید رنگ خون گرفت
بر زمین نقشی ز ماتم میزند ------------------------------------------
بازهم در ماتم روی حسین
باز هم در سوگ آن آلاله ایم
یادتان باشد حیات عشق را
وامدار خون سرخ لاله ایم با فرا رسیدن ماه محرم و ب ایی خیمه عزاداری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، جهان یکپارچه غرق ماتم و عزا می شود. به همین مناسبت شبکه های سیما همراه با تمامی آزادگان جهان لباس عزا برتن کرده و ویژه برنامه هایی متناسب با سوگواری سالار شهیدان روی آنتن می برند. سلام عزاداریهاتون قبول اجرتون با اباعبدالله (ع)
شعری از
برای سالار شهیدان
حسین جان!
روزی که شود "اذا السما انفطرت " و انگه که شود" اذا النجوم انکدرت"
من دامن تو بگیرم اندر "سئلت" گویم صنما " بای ذنب قتلت ؟! "
عشق تو مرا " الست منکم ببعید " هجر تو مرا " ان عذ لشدید"
برکنج لبت نوشته" یحیی ویمیت" من مات من العشق فقد مات شهید یک کارشناس علوم قرآنی با اشاره به اعمال روز ولادت حسن (ع)، از تأکید بر زیارت سید و سالار شهیدان (ع) در این روز سخن گفت. در حاشیه مراسم رونمایی از لباس تیم ملی، سالار عقیلی به همراه همسرش به سمت کی روش رفتند و با کارلوس کی روش هم دقایق کوتاهی گفت وگو د. سالار عقیلی برای تیم ملی و کی روش آرزوی موفقیت کرد. اجرای نمایشنامه توهین آمیز به سالار شهیدان خبرگزاری فارس: اجرای نمایشنامه توهین آمیز به سالار شهیدان توسط مدیر مرکز هنرهای نمایشی اجرای نمایشنامه توهین آمیز به سالار شهیدان توسط مدیر مرکز هنرهای نمایشی چرا مدیر نظارت و ارزشی مرکز هنرهای نمایشی به عنوان کارگردان در ایام محرم این نمایشنامه ضد دین را اجرا می کند. شاید از نظر جناب دادویی که کارشان نظارت بر عدم اجرای چنین نمایشنامه هایی است «ناگهان هذا حبیب الله...» یک نمایشنامه کاملا دینی است!! به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم برنامه عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت حسین (ع) به مدت 13 شب در حوزه علمیه ومسجد حضرت صادق آل محمد (ع) برقرار است. در این مراسم که از ساعت 21آغاز می شود، پس از سخنان جماعت محترم مسجد، حجت ال و المسلمین دهستانی به ذکر مصیبت خواهند پرداخت. گفتنی است حوزه علمیه و مسجد صادق آل محمد در خیابان آیت ا.. کاشانی شرق به غرب بعد از بزرگراه شهید ستاری خیابان شاهین جنوبی تقاطع لاله شرقی واقع شده است.

محرم آمد و ماه عزا شد / مه جانبازی خون خدا شد جوانمردان عالم را بگویید / دوباره شور عاشوار به پا شد . . .

فرارسیدن محرم واغاز عزاداری سالار وسرور شهیدان حسین (ع) و یاران با وفایش در دشت کربلا برهمه شیعیان ومسلمین جهان وتمامی همشهریان عزیزومحترم تسلیت باد//س مردم شهر اردبیل همزمان با ظهر تاسوعای حسینی در اجتماعی عظیم و پرشور، فریاد «لبیک یا حسین» سردادند و به سوگواری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) پرداختند. ایام شهادت سالار شهیدان وهفتادودو تن از یاران با وفای آن را به شیعیان و همکاران عزیز تسلیت می گوییم. شخصی از حسین (ع) پرسید شریف ترین مردم کیست؟ فرمدد:آن که پیش از اندرز دیگران ،خود پند گیرد وپیش از بیدار باش دیگران ،خود بیدار شود مراسمات عزاداری سالار شهیدان از شب اول محرم ، چهارشنبه 1394/7/22 ، در مکان مسجد صاحب ا مان (عج) آغاز گردید . سخنران حجت ال آقا جواد حجتی - مداحان پیر غلام اباعبدالله الحسین کربلایی تقی اصغری ، مشهدی حیدر احمدی ، کربلایی اصغر اصغری ، 1- حسین نظری حفظ 5 جزء قرآن در سطح استان البرز مقام اول
2- علی محمد حسن زاده جزءدوم مقام اول
3- علی شهبد زاده جزء اول مقام اول
4- محمد سالار مشهدی حزء 30 مقام اول
5- یاسین خسروی جزء 30 مقام اول

هیات امنای مسجد از تلاش این عزیزان تقدیر و تشکر می کند. برای أولین سالی که ماه محرم را در خارج از کشور بودم مقداری متأثر شده و در شهر دارالسلام در کشور تانزانیا به مسجد مرکزی شیعیان حرکت .ایام مصادف با تاسوعا و عاشورای حسینی بود و هنوز به مسجد نرسیده بودم که صدای عزاداری و ذکر "حسین؛ مرا به خود جلب کرد و علی رغم اینکه این مسجد به شیعیأن بهره اختصاص داشت و افراد غریب امکان ورود نداشتند. از .
شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) - مسجد جامع فهرج با ویژگی هایی منحصر بفرد در جهان و یادگاری از پیش از در شمال شرق شهر یزد در ایران قرار دارد. به گزارش سرویس هنر و معماری شفقنا (پایگاه همکاری های خبری شیعه)، روستای باستانی فهرج در 36کیلومتری شمال شرق شهر یزد در ایران در مسیر یزد-کرمان و در دل کویر آرام گرفته است. به گفت. سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از وقوع حریق در یک کارگاه کفاشی در سپه سالار خبر داد.
عزاداری رسمی ماه محرم در شهر گوگان با مراسم شربت آغاز می شود که در برخی ای دیگر به « علم پوشی » ،« علم اندازی » یا « علم چینی » معروف است.
عصر روز دوم محرم نان بخش علیا و خیابان های اطراف در روبروی مسجد و نان بخش سفلا و محله های مربوط در میدان و جلوی مسجد جامع شهر به نواختن طبل ، شیپور و سنج می پردازند. با افزوده شدن بر تعداد عزاداران، دسته های عزاداری تشکیل می شوند که هر دسته به سوی مساجد و تکایای محله خود روانه می گردند.
این دسته ها که در پیشاپیش آنها علم های سیاه و سبز حمل می شود ، با نظم خاصی به یک مسجد، تکیه و یا حسینیه سر زده، مدتی استراحت می کنند و پس از نوشیدن شربت، به مسجد، تکیه و یا حسینیه دیگر می روند. آنچه این رسم قدیمی را مزین می کند، احترام به ریش سفیدان است؛ به گونه ای که آنان پیشاپیش دسته قرار می گیرند و پس از آنها جوانان ، نوجوانان و ک ن حرکت می کنند. عزاداران با شیوایی خاصی اشعاری را در مدح و رثای سالار شهیدان و واقعه کربلا می کنند.
این مراسم پس از گردش در مسیر معین و توقف در مساجد و تکایا ، کمی مانده به اذان مغرب پایان می یابد.

سالار عقیلی و گروهش برای اجرای کنسرتی در آمل روی صحنه رفته بودند که در پایان این اجرا، سن سقوط کرد و طی آن حریر شریعت زاده (همسر سالار عقیلی) دچار آسیب و به بیمارستان منتقل شد. فرا رسیدن ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حسین (ع) بر دوستدارانش تسلیت باد فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان اباعبدالله حسین (ع) را به عموم شیعیان به ویژه مردم دیندار منطقه دیزمار و خاروانا تسلیت عرض می نمایم.


دلا کوی حسین عرش زمین است / مطاف و کعبه دل ها همین است
اگر خیل شهیدان حلقه باشند / حسین بن علی، آن را نگین است

ایام سوگواری اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین تسلیت باد
روز گذشته بعد از دیدار تیم ملی ایران با مراکش، سالار عقیلی هم که در ورزشگاه حضور داشت جلوی دوربین لایو خبرآنلاین قرار گرفت و از حس و حالش بعد از این پیروزی گفت. سالار البته گفت که از یک ماه قبل به دلش افتاده بوده که ایران با نتیجه یک- صفر این بازی را می برد! صحبت های او را با صدای گرفته و هیجان زده در ویدئوی زیر ببینید. به اطلاع اساتید، اولیاء گرامی و همه دانش آموزان عشاق خاندان اهلبیت عصمت و طهارت می رساند به مناسبت فرا رسیدن ایام عزا داری سالار شهیدان ابا عبد الله الحسین (ع) و یاران با وفای ایشان ، به مدت ده روز از ساعت 7 صبح در خانه آموزشگاه زیارت عاشورا برگزار خواهد شد؛ باشد که مورد قبول حضرت ولی عصر ارواحنا فداه قرار گیرد انشاء الله این یادبود به همت بسیج مساجد (تهرانی)، هدایت و باب الحوائج و همچنین ان جماعت این سه مسجد، کانون رهروان ، گردان 9 قدر و راهیان تیپ نینوا در محل مسجد (تهرانی) برگزار خواهد شد. آهنگ تیم ملی برای جام جهانی بالا ه منتشر شد. سالار عقیلی خواننده کار است و بابک زرین نیز کار موسیقی و تنظیم را انجام داده اند. در سال های گذشته زوج هنری سالار عقیلی و بابک زرین چند اثر ماندگار نظیر تیتراژ… به همت اهالی محترم مخصوصا جوانان اندبیل و هیات عاشقان حسین اندبیل برنامه ی همنوا با کاروان اسرای کربلا روز 12 آبان 94 در مسجد عباسیه اندبیل با شکوه حضور جوانان ولایی در یک جو معنوی و اندوه با شور و شعور حسینی در سوگ سرور سالار شهیدان همراه گردید. اهنگ کردی عطا احمد
آهنگ روژ باش چاوکم
سالار محمود 2015
اهنگ کردی غمگین
آهنگ سالار عقیلی ادامه مطلب لسَّلامُ عَلَیْکَ یا ثارَ اللَّهِ وَ ابْنَ ثارِهِ وَ الْوِتْرَ الْمَوْتُورَ نازم آن آموزگاری را که در یک نصف روز دانش آموزان عالم را همه دانا کند
ابتدا قانون نویسد بر زمین بعد از آن با خون هفتاد و دو تن امضا کند ایام عزاداری سید و سالار شهیدان ، حضرت ابا عبدالله الحسین ( ع ) تسلیت باد . هر هفته مراسم زیارت عاشورا دعای کمیل دعای توسل دعای ندبه درمسجد فاطمه ا هرا (س) سوته برگزار میگردد . مراسم تولد و وفات تمام ائمه و ان در روستای سوته دربعد از ظهر همان روز درطول سال برگزار می گردد. مراسم اعتکاف در مسجد فاطمه ا هرا (س) سوته بر گزار می گردد. مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان ابا عبد الله الحسین(ع) از اول محرم تا سومین روز شه. سالار عقیلی گفت: خوشبختانه خطر رفع شد و همه ما سالم هستیم و جای هیچ نگرانی نیست. سالار عقیلی گفت: خوشبختانه خطر رفع شد و همه ما سالم هستیم و جای هیچ نگرانی نیست. سالار عقیلی گفت: خوشبختانه خطر رفع شد و همه ما سالم هستیم و جای هیچ نگرانی نیست. کنسرت سالار عقیلی ۲۱ اردیبهشت ماه در تالار رودکی برگزار می شود. رئیس اداره فرهنگ و ارشاد ی مشک از اجرای کنسرت موسیقی سالار عقیلی با تمام مجوزهای لازم و قانونی در این شهرستان خبر داد. سن محل برگزاری کنسرت سالار عقیلی در آمل عصر امروز (۱۷ اردیبهشت) فروریخت اما برای هیچیک از اعضای گروه حادثه ای پیش نیامد. آلبوم «دوران عشق» با حضور خانواده سالار عقیلی و جمعی از هنرمندان و علاقه مندان به موسیقی ایرانی رونمایی شد. سالار عقیلی خواننده موسیقی ایرانی در آ ین روزهای سال جاری در منطقه آزاد اروند به اجرای زنده آثار محبوب خود می پردازد. مردم روستای سناورد اززمان ورود به منطقه پیرو مذهب شیعه ی دوازده ی هستند وهرساله در ماه محرم مراسم عزاداری سالار شهیدان حسین (ع) ویاران باوفایش را برگزار می کنند.تا حدود سی سال قبل همه ی اهالی در یک مسجد(مسجد جامع) حضور می یافتند و عزاداری می د.اما بیش از سی سال است که با افزایش جمعیت روستا ووجود سلیقه ها ودیدگاه های مختلف مسجد دیگری . استیکر مسجد اعتکاف استیکر مسجد اعتکاف بهترین استیکر مسجد اعتکاف جالبترین استیکر مسجد اعتکاف خاصترین استیکر مسجد اعتکاف کاملترین استیکر مسجد اعتکاف نازترین استیکر مسجد اعتکاف
ادامه مطلب حاج سلیم موذن زاده: مرا با نوای « زینب- زینب» تشییع کنید حاج سلیم موذن زاده، حنجره طلایی که به اذعان تمامی اساتید موسیقی یکی از ماندگارترین حنجره های حال حاضر کشور را داشت؛ حنجره ای که در تمام طول ٨ دهه عمر سلیم ، تنها در راه خدمت به اهل بیت و سرور و سالار شهیدان باز شد و با وجود پیشنهادهای فراوانی که داشت حاضر نشد در عرصه موسیقی از آن استفاده کند. دیروز خبری در فضای مجازی منتشر شد که تمام عاشقان اهل بیت را شوک زده کرد. خبری مبنی بر فوت ناگهانی سلیم موذن زاده به عنوان آ ین عضو از خاندان معروف موذن زاده اردبیلی. به گزارش پایگاه خبری تیک (tik.ir) ؛ حنجره طلایی که به اذعان تمامی اساتید موسیقی یکی از ماندگارترین حنجره های حال حاضر کشور را داشت؛ حنجره ای که در تمام طول ٨ دهه عمر سلیم ، تنها در راه خدمت به اهل بیت و سرور و سالار شهیدان باز شد و با وجود پیشنهادهای فراوانی که داشت حاضر نشد در عرصه موسیقی از آن استفاده کند. مردی که با وجودی که کمتر تن به مصاحبه می داد، اما موافقت کرد تا در دی ماه سال گذشته، گفت وگویی را با ویژه نامه مذهبی اعتماد داشته باشد؛ ویژه نامه ای که بین هیئات مذهبی منتشر می شد. اما دست تقدیر می خواست این گفت وگو آ ین مصاحبه اش با رسانه ها باشد. گرچه گویا به خود هم الهام شده بود که این آ ین گفت وگویی است که انجام می دهد. این را می شد از آ ین آرزویش درک کرد. همانجا که می گفت: مرا با نوای «زینب- زینب» تشییع کنید. همین مساله کافی بود تا انتشار خبر فوت ناگهانی حاج سلیم، بهانه ای باشد برای بازنشر این آ ین گفت وگوی وی با رسانه ها. گفت وگو با مردی که حدود هشت دهه از عمر خود را وقف مداحی و اهل بیت کرده و وی را هم ردیف شجریان در عالم موسیقی و عبدالباسط در عالم قرآن خوانی می دانند، کار ساده ای نیست. السلام ای وادی کرببلا السلام ای سرزمین پر بلا السلام ای جلوه گاه ذوالمنن السلام ای کشته های بی کفن به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین (ع) مراسمات عزاداری به همراه مداحی و سخنرانی با برگزاری جماعت الی 9 شب و صرف شام در مسجد حسین (ع) روستای ولیرکان برگزار می گردد. لذا از شما عزاداران حسینی جهت شرکت در این مراسمات دعوت بعمل می آید. سالار عقیلی در خصوص دیدار ایران و مراکش گفت: وقتی می خواستیم ضربه کاشته را بزنیم گفتم گل می شود. آهنگ جدید سالار عقیلی حماسه بصیرت آهنگ جدید حماسه بصیرت با صدای سالار عقیلی به همراه متن آهنگ و با از جهان موزیک شعر: مصطفی محدثی اسانی به مناسبت سالروز ۹ دی آهنگ جدید سالار عقیلی حماسه بصیرت  آهنگ جدید سالار عقیلی حماسه بصیرت ادامه مطلب
سالار عقیلی با حضور در برنامه «چشم شب روشن» از ارتباط انواع هنرها با یکدیگر گفت و تاکید کرد که آواز… مراسم شب قدر در مسجد کوفهمراسم شب قدر در مسجد کوفه , مراسم احیای شب قدر با حضور گسترده مردم در مسجد کوفه برگزار شد.مراسم شب قدر در مسجد کوفه مراسم شب قدر در مسجد کوفه مراسم شب قدر در مسجد کوفه مراسم شب قدر در مسجد کوفه مراسم شب قدر در مسجد کوفهمسجد جامع کوفه، از مساجد بزرگ جهان است که نزد شیعیان، چهارمین مسجدمهم بعد از مسجدالحرام، مسجدالنبی و مسجدالاقصی و همچنین یکی از قدیمی ترین و مهمترینآثار زیارتی شهر کوفه به شمار می آید. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] همزمان با فرا رسیدن دهه اول محرم، مراسم بزرگداشت حماسه سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام در جای جای شهر شهیدان برگزار خواهد شد. به همین مناسبت، والفجر افتخار دارد برنامه مراسم هیئات و مساجد محل را برای اطلاع خیل عزادران حسینی منتشر نماید. همچنین علاقه مندان می توانند برنامه سایر مراسم های سطح محله اندآن را در . فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حسین (ع) و یاران باوفایش تعزیت و تسلیت باد اختصاصی خاروانا نیوز: فرا رسیدن ماه محرم، ماه پیروزی خون بر شمشیر و ایام سوگواری و عزاداری سید و سالار شهیدان حسین (ع)، برادر بی همتایش حضرت ابوالفضل (ع) و یاران باوفای ایشان را خدمت شیعیان آن حضرت علی الخصوص مردم مومن و ولایی دیزمار و منطقه خاروانا تسلیت عرض می نمایم.