پسرآسمون کویر

به نقل از خبرگزاریها در مورد پسرآسمون کویر : کویر مرنجاب در شمال آران و بیدگل و جزئی از کاشان است. مرنجاب در واقع نام کاروانسرا و قناتی در زمان شاه عباس صفوی بوده است که پس از بنا شدن نواحی اطراف آن به کویر مرنجاب مشهور شده است. کویر ابوزیدآباد ایرانکویر ابوزیدآباد یکی از بهترین کویرهای ایران برای علاقه مندان به طبیعت گردی است، دیدنی های تاریخی اسرارآمیزی همچون شهر زیرزمینی اویی را در خود جای داده است.کویر ابوزیدآباد بهترین کویر ایران برای طبیعت گردی خاطره انگیز+تصاویرمعرفی کویر ابوزیدآبادابوزیدآباد بخشی از بیابان بزرگ بند ریگ در شمال ابوزید آباد و ش. خسته ام از این کویر، این کویر کور و پیر این هبوط بی دلیل، این سقوط ناگزیر آسمان بی هدف، بادهای بی طرف ابرهای سر به راه، بیدهای سر به زیر ای نظاره ی شگفت، ای نگاه ناگهان!
ای هماره در نظر، ای هنوز بی نظیر! آیه آیه ات صریح، سوره سوره ات فصیح
مثل خطی از هبوط مثل سطری از کویر مثل شعر ناگهان، مثل گریه بی امان
مثل لحظه های وحی، اجتناب . کویر و روستاهای کویری شگفت انگیرند، همچون داستان های هزارویک شب. شاید تصور کنید که اقلیم کویر خشک و خشن است، اما مهربانی های کویر و کویرنشینان، این منطقه را به مقصد گردشگری خوبی تبدیل کرده است. سمنان - یک منبع آگاه گفت: بر اساس لرزه نگاری های جدید، بلوک نفتی کویر در استان سمنان کشف شد که احتمال وجود ذخیره نفتی وسیع در این منطقه را تقویت می کند. کنگره سراسری شعر کویر با موضوع پرستاره کویر در ابرکوه برگزار می شود. رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل گفت: کویر مرنجاب ظرفیت تبدیل شدن به قطب گردشگری کویر مرکزی ایران را دارد. هشتمین کنگره سراسری شعر کویر با موضوع پرستاره کویر درابرکوه برگزارشد. تشدید ت یب طبیعت کویر برداشت:چوپانان اباد

به نقل ازکویر زیست :کویر زیبا با زمین هایی مسطح و هموار آسمانی آبی و کوه هایی و استوار چند سالی است که مورد هجوم سودجویان واقع شده و روز به روز از زیبایی آن کاسته می شود. با بهره برداری بی رویه از کوه ها مخصوصا کوه هایی که به جاده ها نزدیک ترند و حمل سنگ آنها به داخل کشور و حتی صادرات به کشورهای مختلفت جهان هر روز بر ی کویر افزوده می شود.آنچه در این میان نصیب مردم کویر نشین می شود انبوهی از سنگ های خورد شده کوه ها و گرد و خاکی است که بر حلقوم خشکیده آنها فرو می رود.!!! p o: ‎ت یب طبیعت کویر-جاده چوپانان چاهملک‎ کویر کاراکال، اسمی که شاید شما را به اشتباه بیندازد. بر خلاف تصور خیلی ها این کویر یک کویر در مرکز امریکا یا افریقا نیست. کاراکال کویری در دل ایران بزرگ است.   آدرس دقیق آن را می توان گفت کویری در حوالی بافق یزد. نام این کویر برگرفته از گربه وحشی کاراکال ن همین منطقه می باشد. گربه هایی که به دلیل هوش بالا و قابلیت اهلی شدن همیشه مورد توجه مردم محلی بوده اند و با آموزش های فنی برای شکار به عنوان حیوانات شکاری محبوب بوده اند. گربه های دراز گوش کویر و حیوانات وحشی دیگر این منطقه را می توان در دل این کویر طلایی پیدا کرد و به تماشای آنها نشست.

این روزها تورگردانان توجه خاصی به کویر کاراکال دارند و تورهای کویر گردی با مقصد کویر کاراکال با هدف طبیعت گردی و تماشای کاراکال های زیبا ترتیب داده می شود که مورد استقبال گردشگران نیز قرار گرفته.

شتر سواری،سافاری، موتورسواری بروی شن های طلایی، پیاده روی در نخلستان و اقامت در اقامتگاه سنتی تمام آن چیزیست که از سفر به کویر انتظار داریم. به گردشگرانی که دلشان هوای سکوت کویر را دارد  توصیه می کنیم حتما سفری به این کویر داشته باشند. می توانید با خیالی راحت قدم در راه این کویر بکر بگذارید مجموعه: عجایب گردشگری

کویری شبیه به تابلو نقاشی + ع
کویر اورگان واقع در ای اورگان در ایالات متحده یکی از بزرگترین منطقه های فسیل شناسی است که به علت فعالیت های آتش فشانی منظره ای شگفت انگیز دارد.این کویر زیبا مانند نقاشی از رنگ هایی بسیار زیبا تشکیل شده است که آن را به یک هدف خوب برای عکاسی و گردشگری تبدیل کرده است.   کویر, کویر اورگان, دیدنی های جهان کویر اورگان کویر, کویر اورگان, دیدنی های جهان کویر اورگان کویر, کویر اورگان, دیدنی های جهان کویر اورگان کویر, کویر اورگان, دیدنی های جهان کویر اورگان کویر, کویر اورگان, دیدنی های جهان کویر اورگان کویر, کویر اورگان, دیدنی های جهان کویر اورگان کویر, کویر اورگان, دیدنی های جهان   منبع : topnop.ir دور دنیا با یک کلیک آرامگاه سلطنتی پادشاه هیرودیس (+ع ) با تعدادی از کمپ های کویری ایران آشنا شوید! بهترین ع ها از دیوار چین دیدنی های جهان-آشنایی با معبد راناکپور و معماری برتر آن به همراه تصاویر سفر به کویر مصر ایران و جاذبه های دیدنی روستای مصر مقبره بی بی کا در هند (+ تصاویر)


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] چهار جوان گرفتار در کویر و دریاچه نمک برای نجات جانشان تلاش های فراوانی د. کویر نیشابور با چندین هزار وسعت فرصت خوبی برای جذب گردشگران است . سالهاست کمو بیش نام کویر مصر در دشت مرکزی ایران بر سر زبان ها افتاده است؛ بسیاری به این منطقه چندین بار سفر کرده اند و بسیاری هنوز کویر را درک نکرده اند؛ بسیاری از ما شاید مناطق جنگلی و سرسبز و کنار ساحل را به عنوان سفر بشناسیم؛ اما واقعیت این است که اگر یکبار این سفر را تجربه کنید افسون کویر هرگز رهایتان نخواهد کرد؛ با آغاز پاییز ت. زیباترین کویر دنیا با کلوت های منحصربه فردش در منطقه د کرمان قرار دارد تا جایی که میتوان این منطقه را نمایشگاهی از زیباییهای کویر نامید. کویر د که در حاشیه غربی دشت لوت و در شرق کوههای کرمان واقع شده، منطقه ای خشک میزان باران آن سالانه از 5/4 میلیمتر نمیکند، بسیاری ا ز کارشناسان معتقدند این منطقه گرمترین نقطه دنیا است.
 کویر د کرمان یکی از زیباترین مناظر کویری ایران در دل کویر لوت است. این کویر به دلیل وجود بلندترین تپه های شنی - کلوت های بی نظیر و رودخانه شور در دنیا بی نطیر است. کویر د,ع های کویر د  تصاویر دیدنی از کویر د  کویر د,ع های کویر د   تصاویر دیدنی از کویر د  کویر د,ع های کویر د   تصاویر دیدنی از کویر د  کویر د,ع های کویر د   تصاویر دیدنی از کویر د  کویر د,ع های کویر د   تصاویر دیدنی از کویر د  کویر د,ع های کویر د   تصاویر دیدنی از کویر د  کویر د,ع های کویر د   تصاویر دیدنی از کویر د  کویر د,ع های کویر د   تصاویر دیدنی از کویر د  کویر د,ع های کویر د     تصاویر دیدنی از کویر د صیادان «تخت عد » هر روز صبح به تالاب هامون رفته و شب با توشه پر برمی گشتند اما اکنون تنها کارشان خیره شدن به قایق های به خاک نشسته در کویر هامون است. استان سمنان به دلیل قرارگیری در یال جنوبی رشته کوه البرز و شمال دشت کویر دارای تفرجگاه های پرشماری است که صحنه های بدیع و چشم نوازی را برای مسافران رقم می زنند. وقتی سهم مناطقی از کشور، از رود، رودخانه و تالاب هیچ شد، ایرانی ها با خلاقیت و سخت کوشی، تونلی در دل زمین حفر و زندگی را جاری د و امروز همچنان قنات ها می توانند در کویر حیات بخش باشند. اگر قرار بود برای رسیدن به تو
از کوهی بالا بیایم
از کویر تشنگی بگذرم
با دیوی دست و پنجه نرم کنم
در اقیانوس طوفانی با تک قایقی شناور شوم
در گردبادی اسیر شوم
با عالمی بجنگم ...حاضر بودم و لحظه ای درنگ نمی
ولی برای رسیدن به تو با یخبندان قلبت
با سرمای چشمت
با کویر احساست
با طوفان قلبم
چه کنم ?
آه که غمم زیاد اس. در هفته بیست و ششم لیگ دسته اول دو تیم مدعی پارس جنوبی و مس کرمان باهم رقابت می کنند و سپیدرود صدرنشین هم در کویر به مصاف مس رفسنجان می رود. مجتمع فولاد سپید فراب کویر آران و بیدگل به بهانه عدم تأمین مواد اولیه، بیش از 300 کارگر خود را ا اج کرد. استان یزد با توجه به ظرفیت های بالای گردشگری، بعنوان عروس کویر ایران، دومین شهر تاریخی و نخستین شهر خشتی جهان شناخته شده است. ساری - عضو انجمن نخبگان علمی آلمان گفت: کویر از سمت گرگان در حال پیشروی و این امر زنگ خطری برای مازندران محسوب می شود. سرهنگ دیده ور از نجات دو خانواده ی گم شده در دشت کویر قم با تلاش مأموران پاسگاه انتظامی کوشک نصرت خبر داد. هنگامی که برف می بارد دل کویریم دل غوغایی دارد آسمان کویرم تیره است و کاکتوس هایم سفید .. مارهایم ه اند و روبه های صحرا بیدار . آرام بگیر قلب تاریک من .. چه برف ببارد چه نباشد جنس تو کویریست ... اینجاس که نابغه می گوید : کویرم یه کویر خشک و تنها ... کویر هم صحبتش باد و سرابه ... کویر رویای دریا تو سرش نیست ... پای قصه م بشین حالم ابه ... و در پایان. تالاب مره همچون گوهری در میان کویر قم این روزها حال و روز خوشی ندارد و در معرض خشک شدن است. اختصاصی از یاری فایل طرح لایه باز با کیفیت با موضوع کویر و انبوه سازی با و پر سرعت .
طرح لایه باز با کیفیت با موضوع کویر و انبوه سازی
طرح لایه باز با کیفیت با موضوع کویر و انبوه سازی طرح لایه باز برش خورده با موضوع کویر و انبوه سازی
با
طرح لایه باز با کیفیت با موضوع کویر و انبوه سازی
تصاویری از سیل گسترده در بخش نگین کویر شهرستان فهرج را مشاهده می نمایید. ع هایی از برنامه اجرایی گروه به کویر اشکذر بجای کویر مغستان در تاریخ 95/09/12 جمعا 22نفر به سرگروهی سید عباس گلدانساز وس رستی حمید رضا سالاری (09131533075)، لازم بذکر است، چون همنوردان بموقع ثبت نام ن د، کویر اشکذر (از کنار آزاد اشکذر) به روستای آباد، (میمونه) و همت آباد تصمیم و اجرا نمودیم.   توجه: برنامه این هفته گروه همایش سراسری گروهای کو. جاذبه های گردشگری طبسطبس، مرکز شهرستان طبس و یکی از ای استان اسان جنوبیه. این شهر قبلا جزو استان یزد بوده ولی از سال 91 به اسان جنوبی ملحق شد. این شهر با وجود اینکه در حاشیه کویر ایران قرار گرفته، ولی به خاطر سرسبزی که داره، لقب گلشن کویر ایران رو به دوش می کشه. همچنین جاذبه های گردشگری بی نظیری داره که اون رو به یکی از ای مهم و توریستی . جاذبه های گردشگری طبسطبس، مرکز شهرستان طبس و یکی از ای استان اسان جنوبیه. این شهر قبلا جزو استان یزد بوده ولی از سال 91 به اسان جنوبی ملحق شد. این شهر با وجود اینکه در حاشیه کویر ایران قرار گرفته، ولی به خاطر سرسبزی که داره، لقب گلشن کویر ایران رو به دوش می کشه. همچنین جاذبه های گردشگری بی نظیری داره که اون رو به یکی از ای مهم و توریستی . یزد ـ زیبایی های باغ جهانی پهلوان پور مهریز به اندازه ای است که ارزش آن را دارد در تعطیلات نوروز سری به شهرستان مهریز بزنید و قطعه ای از بهشت را در دل کویر به تماشا بنشینید. گروه گردشگری رویای کویر (خاطره کویر) مجری مستقیم و تخصصی تورهای کویرنوردی ( پیاده روی بر روی رمل ها) شترسواری موتورسواری سافاری بازی های کویری آتیش بازی رصد ستارگان شب مانی در کویر کارگزار رسمی آژانس های مشهد، خوزستان، اصفهان، شیراز، یزد و تهران آماده همکاری با آژانس های محترم سراسر کشور مدارس، ها، ادارات تی و خصوصی با مجوز رسمی ا. رکنا: ان پلیس شهرستان میبد پس از پنج ساعت جستجو پیرزن چوپان را در عمق 15 کیلومتری دل کویر پیدا کرده و او را از مرگ حتمی نجات دادند. محمد معتمدی خواننده موسیقی ایرانی اردیبهشت ماه سال جاری دور تازه کنسرت های «کویر» را در تالار وحدت تهران و تعدادی از شهرستان ها آغاز می کند. کمتر جایی پیدا می شود که هم کویر داشته باشد، هم جنگل و هم آسمان صاف برای رصد ستارگان و هوایی پاک برای نفس کشیدن در هفته نهم دور برگشت لیگ برتر فوتسال بانوان، دختران کویر کرمان به مصاف کارا شیراز می روند. دریاچه ای رویایی و بی نظیر در لیبی وجود دارد که همچون نگینی در دل کویر سوزان می درخشد. دادستان عمومی و انقلاب کرمان از انجام عملیات مقتدرانه اداره کل اطلاعات استان کرمان علیه گرو ها و باندهای اشرار در عمق کویر و کشف انواع سلاح و مهمات نیمه سنگین از آنان خبر داد. هیچ انسانی در قلب دشت لوت زندگی نمی کند و به خاطر چندین سال خش الی پیاپی در ایران، نان حاشیه کویر هم مورد تهدید جدی قرار گرفته اند. هر چند بررسی های تاریخی از وقوع پدیده های مشابه طی چند هزار سال اخیر حکایت دارد، اما به نظر می رسد این بار اوضاع فرق می کند و گرمایش جهانی، آسیب های جبران ناپذیری به بار خواهد آورد. خسته ام از این کویر ، این کویر کور و پیر
این هبوط بی دلیل ، این سقوط ناگزیر
آسمان بی هدف ، بادهای بی طرف
ابرهای سر به راه ، بیدهای سر به زیر
ای نظاره ی شگفت ، ای نگاه ناگهان
ای هماره در نظر ، ای هنوز بی نظیر !
آیه آیه ات صریح ، سوره سوره ات فصیح
مثل خطی از هبوط ، مثل سطری از کویر
مثل شعر ناگهان ، مثل گریه بی امان
مثل لحظه های وحی ، اجتناب ناپذیر
ای مسافر غریب ، در دیار خویشتن
با تو آشنا شدم ، با تو در همین مسیر
از کویر سوت و کور، تا مرا صدا زدی
دیدمت ولی چه دور ! دیدمت ولی چه دیر
این تویی در آن طرف ، پشت میله ها رها
این منم در این طرف ، پشت میله ها اسیر
دست خسته ی مرا ، مثل کودکی بگیر
با خودت مرا ببر ، خسته ام از این کویر.............. ( قیصر امین پور) ‎خسته ام از این کویر ، این کویر کور و پیر این هبوط بی دلیل ، این سقوط ناگزیر آسمان بی هدف ، بادهای بی طرف ابرهای سر به راه ، بیدهای سر به زیر ای نظاره ی شگفت ، ای نگاه ناگهان ای هماره در نظر ، ای هنوز بی نظیر ! آیه آیه ات صریح ، سوره سوره ات فصیح مثل خطی از هبوط ، مثل سطری از کویر مثل شعر ناگهان ، مثل گریه بی امان مثل لحظه های وحی ، اجتناب ناپذیر ای مسافر غریب ، در دیار خویشتن با تو آشنا شدم ، با تو در همین مسیر از کویر سوت و کور، تا مرا صدا زدی دیدمت ولی چه دور ! دیدمت ولی چه دیر این تویی در آن طرف ، پشت میله ها رها این منم در این طرف ، پشت میله ها اسیر دست خسته ی مرا ، مثل کودکی بگیر با خودت مرا ببر ، خسته ام از این کویر.............. ( قیصر امین پور)‎ رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل از استقرار پلیس گردشگری در کویر مرنجاب در آینده نزدیک خبر داد. یکی دیگر از چهره های نام آشنا و محبوب کویرهای ایران پرویز کردوانی است . پروفسور کردوانی در کتاب "کویر (نمکزار) بزرگ مرکزی ایران و مناطق همجوار" ، ضمن تشریح کامل ویژگیهای مناطق کویری و روستاهای حاشیه کویرها ، روشهای احیاء زندگی در این مناطق و بهره برداری از منابع عظیم تجدیذپذیر طبیعی را به نیکویی نشان داده اند . ایشان با توجه به اقلیم. دوراز این هیاهو
دلم باز کویر می خواهد و
تنهایی و سکوت و
آغوش ِ سرد ِ شبی که آتشم را فرونشاند.
نه دیوار،
نه در،...
نه دستی که بیرونم کشد از دنیایم،
نه پایی که در نوردد مرزهایم،
نه قلبی که بشکندسکوتم،
نه ذهنی که سنگینم کند از حرف،
نه روحی که آویزانم شود.
من باشم و
تنهایی ِ ژرفی که نور ستارگان روشنش م. راهنمای کویرنوردی کویر کجاست؟ کویر نوردی چیست؟ در کویر چه بخوریم؟ با خودمان چه ببریم؟ چه طور برویم؟ در کویر چه بنوشیم؟ چه بپوشیم؟ مشکلات و خطرات بسمه تعالی روز پنج شنبه 93/9/27 ساعت 3 بعداظهر از اول خیابان جی شروع به حرکت کردیم به طرف کویر مصر در ساعت 8:30 شب به کویر مصر رسید یم و بعداز گرفتن اتاق در کاروان سرای به استحراحت و خوردن شام پرداختیم . شب در ساعت 10 سوار برماشین شده و بعد طی مسافتی کوتاه به دل کویر رفتیم . در آنجا آتشی درست کردیم و همه دور آتش جمع شدیم و به تماشای ستارگان پرداختیم . جا دارد از آقای سهر بخاطر اینکه از اصفهان چوب تهیه د تشکر کنیم متاسفانه خیلی از انیکه به کویر میروند درختان داخل کویر که را زنده هستند میشکنند و آنها را آتش میزنند که امیدواریم دیگر همچین اتفاقی نیافتد . در ساعت یک دوباره سوار برماشین شدیم و به کاروان سرا برگشتیم و خو دیم. صبح ساعت 7 از خواب بلند شدیم و به طرف کویر شروع به حرکت کردیم . تا ساعت 2 بعداظهر در کویر بودیم بعضی ها پیاده روی بعضیها والیبال بازی د و بعضیها شروع به عکاسی . خلاصه ساعت شد دو بعداظهر به کاروانسرا برگشتیم و بعدازکمی استراحت شروع به حرکت کردیم در ساعت 3:30 ودر ساعت 9:30 به اصفهان رسیدیم. رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل از ثبت دانش کشت هندوانه دیم در دل کویر این شهرستان در فهرست آثار ناملموس ملی خبر داد. با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد و احمدی رئیس واحد علمی و کاربردی استان یزد جشواره تابستانی غذای شبهای کویر یزد افتتاح شد. معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی اسان جنوبی از نجات جان دو شهروند گرفتار شده در کویر نهبندان توسط پلیس استان خبر داد. معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گفت: اعضای یک خانواده که برای تفریح به کویر مرنجاب رفته و گم شده بودند پس از یک شبانه روز توسط ان پلیس شهرستان آران و بیدگل از مرگ حتمی نجات یافتند.