پسرآسمون کویر

به نقل از خبرگزاریها در مورد پسرآسمون کویر : تقسیم بندی حوزه های آبریز ایرانبطور کلی ایران به 12 حوزه آبریز مختلف تقسیم می گردد. این 12 حوزه عبارتند از:
o حوضه دریای خزر
o حوضه خلیج فارس و دریای عمان
o حوضه دریاچه ارومیه
o حوضه دریاچه نمک قم
o حوضه اصفهان و سیرجان
o حوضه نیریز یا بختگان
o حوضه جازموریان
o حوضه دشت کویر
o حوزه کویر لوت
o حوضه ارد. هشدار صریح فرمانده نزاجا به دشمنان فرمانده نیروی زمینی از استقرار تعدادی از یگان های این نیرو در کویر خبر داد و گفت: اگر دشمن بخواهد از شرق و جنوب شرق کشور و شمال سواحل مکران تهدیدی علیه ما ایجاد کند او را از پای در می آوریم. سرتیپ کیومرث حیدری در آیین رونمایی از طرح ملی آمایش دفاعی- امنیتی کویر و بیابان با رویکرد استقرار جمعیت اظهار کرد: کویر از نگاهی هم تهدید و هم فرصت است؛ در واقع برای انی که نتوانند از موهبت کویر استفاده کنند، یک تهدید محسوب می شود و شاید هم این تهدید بالقوه باشد که البته امکان تبدیل به فعل شدن را هم دارد.
وی افزود: نیروی زمینی نگاهی همراه با فرصت به کویر دارد و برای اینکه در جنگ احتمالی آینده صحنه نبرد را بتوانیم به دشمن تحمیل کنیم، با یک آمایش سرزمینی مناسب به تهدیدات پاسخ خواهیم داد و در پایداری امنیت نقش خواهیم داشت.
حیدری گفت: ما از کویر نمی ترسیم و کویر برای ما تهدید نیست، زیرا توانسته ایم به این قدرت و اقتدار برسیم که اگر دشمن بخواهد از شرق و جنوب شرق کشور و شمال سواحل مکران تهدیدی را علیه ما ایجاد کند با آمایش سرزمینی در این مناطق، شرایط را بر دشمن تحمیل کرده و آن ها را از پای در می آوریم.
فرمانده نزاجا خاطرنشان کرد: در این آمایش جدید پنج یگان را در منطقه استقرار می دهیم که البته این کار بعد از ارائه آموزش های لازم و فراهم شدن م ومات آن می سر شده؛ لذا اگر زمانی کویر برای کشور تهدید محسوب می شد، امروز برای نیروی زمینی کویر به یک فرصت تبدیل شده است. به دلیل حفاظت از جان گردشگرانی که می خواهند وارد کویر مرنجاب شوند، ورود به کویر مرنجاب و اقامت در کاروانسرای مرنجاب تا اطلاع ثانوی ممنوع است و از ورود گردشگران به کویر مرنجاب جلوگیری خواهد شد. آران و بیدگل - عجایبی در کویر خشک وجود دارد که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند یکی از این عجایب برداشت هندوانه از زمین های کویر در فصل گرم تابستان است. همایش ملی کویر نوردی به میزبانی کویر همت آباد زیرکوه برگزار می شود. آسمان داغ و داغ تر و بر تعداد روزهای گرم و طاقت فرسا افزوده می شود هر روز آبادی ها و مزارع بیشتری خشک و سراب ها از دل کویر سبز می شود؛ این قصه غمبار این روزهای مادران کویر است. خسته ام از این کویر، این کویر کور و پیر این هبوط بی دلیل، این سقوط ناگزیر آسمان بی هدف، بادهای بی طرف ابرهای سر به راه، بیدهای سر به زیر ای نظاره ی شگفت، ای نگاه ناگهان!
ای هماره در نظر، ای هنوز بی نظیر! آیه آیه ات صریح، سوره سوره ات فصیح
مثل خطی از هبوط مثل سطری از کویر مثل شعر ناگهان، مثل گریه بی امان
مثل لحظه های وحی، اجتناب . گزارش برنامه دوچرخه سواری کویر کاشان-ابوزیداین هفته برنامه یکروزه کاشان در دستور گروه قرار داشت، با این تفاوت که بدلیل بعد مسافت، باید زودتر از روزهای پیش سر قرار حاضر می شدیم، ساعت 3 صبح حرکت تا قبل از ساعت 4 که زمان حرکت بود، خودمو به تهرانپارس برسونم، بعد از 15 کیلومتر رکابزنی در داخل شهر، با چند دقیقه تاخیرسر قرار رسیدم و حرکت کردیم... سمنان - یک منبع آگاه گفت: بر اساس لرزه نگاری های جدید، بلوک نفتی کویر در استان سمنان کشف شد که احتمال وجود ذخیره نفتی وسیع در این منطقه را تقویت می کند. کنگره سراسری شعر کویر با موضوع پرستاره کویر در ابرکوه برگزار می شود. رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل گفت: کویر مرنجاب ظرفیت تبدیل شدن به قطب گردشگری کویر مرکزی ایران را دارد. سخنگوی اورژانس کشور با اشاره به جزئیات مفقود شدن ۳ گردشگر در کویر مرنجاب گفت: ورود به کویر راحت است اما پس از گذشت چند کیلومتر افراد دیگر قادر به شناخت مسیر نخواهند بود بنابراین همراه بودن با یک راه بلد امری ضروری است. هشتمین کنگره سراسری شعر کویر با موضوع پرستاره کویر درابرکوه برگزارشد. تشدید ت یب طبیعت کویر برداشت:چوپانان اباد

به نقل ازکویر زیست :کویر زیبا با زمین هایی مسطح و هموار آسمانی آبی و کوه هایی و استوار چند سالی است که مورد هجوم سودجویان واقع شده و روز به روز از زیبایی آن کاسته می شود. با بهره برداری بی رویه از کوه ها مخصوصا کوه هایی که به جاده ها نزدیک ترند و حمل سنگ آنها به داخل کشور و حتی صادرات به کشورهای مختلفت جهان هر روز بر ی کویر افزوده می شود.آنچه در این میان نصیب مردم کویر نشین می شود انبوهی از سنگ های خورد شده کوه ها و گرد و خاکی است که بر حلقوم خشکیده آنها فرو می رود.!!! p o: ‎ت یب طبیعت کویر-جاده چوپانان چاهملک‎ کویر کاراکال، اسمی که شاید شما را به اشتباه بیندازد. بر خلاف تصور خیلی ها این کویر یک کویر در مرکز امریکا یا افریقا نیست. کاراکال کویری در دل ایران بزرگ است.   آدرس دقیق آن را می توان گفت کویری در حوالی بافق یزد. نام این کویر برگرفته از گربه وحشی کاراکال ن همین منطقه می باشد. گربه هایی که به دلیل هوش بالا و قابلیت اهلی شدن همیشه مورد توجه مردم محلی بوده اند و با آموزش های فنی برای شکار به عنوان حیوانات شکاری محبوب بوده اند. گربه های دراز گوش کویر و حیوانات وحشی دیگر این منطقه را می توان در دل این کویر طلایی پیدا کرد و به تماشای آنها نشست.

این روزها تورگردانان توجه خاصی به کویر کاراکال دارند و تورهای کویر گردی با مقصد کویر کاراکال با هدف طبیعت گردی و تماشای کاراکال های زیبا ترتیب داده می شود که مورد استقبال گردشگران نیز قرار گرفته.

شتر سواری،سافاری، موتورسواری بروی شن های طلایی، پیاده روی در نخلستان و اقامت در اقامتگاه سنتی تمام آن چیزیست که از سفر به کویر انتظار داریم. به گردشگرانی که دلشان هوای سکوت کویر را دارد  توصیه می کنیم حتما سفری به این کویر داشته باشند. می توانید با خیالی راحت قدم در راه این کویر بکر بگذارید کویر حاوی روحی باستانی است. روحی که از گذشته به یادگار مانده و گویی در دل آن محبوس شده است. نبود رویش و زایش در کویر و تمایز آن از جنگلها و دشتهای سرسبز و در حال تغییر ، جنبه ای تاریخی به آن می بخشد. اگر مظاهر اندک تکنولوژی (نظیر دکلهای برق و آسف جاده و ...) را از کویر بگیریم همانی خواهد شد که سالها و قرنها پیش اجداد و نیاکان ما به آن پا گذاشتند و از آن عبور د. رد پای کاروانها و راه ن نه با چشم که با احساس مشاهده می شود. کوهها و تپه ها ناظران حی و حاضر تاریخند که میلیونها سال دست نخورده و بدون تغییر به تماشای عابران و نان کویر نشسته اند. زمان در کویر متوقف است یا لااقل حرکات کندش به چشم نمی آید. در کویر حتی انسانها نیز حامل این روح باستانی اند از آن رو که زیستن در کویر خلق و خویی ویژه می طلبد و کویر این خصایل را در فرزندان خود می پروراند. چهره ی کویر ساده و نماهای آن خلوت است. نهایتا کوهی در انتهای افق دید و بوته هایی پراکنده و عق تنها برفراز آن. هیچ مانعی نیست. دیدگان رها ، بادها آزاد و فکر نیز آماده پرواز است. پروازی با شکوه که اوج آن را در شب پرستاره و رمزآلود کویر می توان یافت. شب ، سکوت ، کویر بارش برف کویر مرنجاب آران و بیدگل در استان اصفهان را پس از سال ها سپیدپوش کرد. چهار جوان گرفتار در کویر و دریاچه نمک برای نجات جانشان تلاش های فراوانی د. کویر نیشابور با چندین هزار وسعت فرصت خوبی برای جذب گردشگران است . سالهاست کمو بیش نام کویر مصر در دشت مرکزی ایران بر سر زبان ها افتاده است؛ بسیاری به این منطقه چندین بار سفر کرده اند و بسیاری هنوز کویر را درک نکرده اند؛ بسیاری از ما شاید مناطق جنگلی و سرسبز و کنار ساحل را به عنوان سفر بشناسیم؛ اما واقعیت این است که اگر یکبار این سفر را تجربه کنید افسون کویر هرگز رهایتان نخواهد کرد؛ با آغاز پاییز ت. زیباترین کویر دنیا با کلوت های منحصربه فردش در منطقه د کرمان قرار دارد تا جایی که میتوان این منطقه را نمایشگاهی از زیباییهای کویر نامید. کویر د که در حاشیه غربی دشت لوت و در شرق کوههای کرمان واقع شده، منطقه ای خشک میزان باران آن سالانه از 5/4 میلیمتر نمیکند، بسیاری ا ز کارشناسان معتقدند این منطقه گرمترین نقطه دنیا است.
 کویر د کرمان یکی از زیباترین مناظر کویری ایران در دل کویر لوت است. این کویر به دلیل وجود بلندترین تپه های شنی - کلوت های بی نظیر و رودخانه شور در دنیا بی نطیر است. کویر د,ع های کویر د  تصاویر دیدنی از کویر د  کویر د,ع های کویر د   تصاویر دیدنی از کویر د  کویر د,ع های کویر د   تصاویر دیدنی از کویر د  کویر د,ع های کویر د   تصاویر دیدنی از کویر د  کویر د,ع های کویر د   تصاویر دیدنی از کویر د  کویر د,ع های کویر د   تصاویر دیدنی از کویر د  کویر د,ع های کویر د   تصاویر دیدنی از کویر د  کویر د,ع های کویر د   تصاویر دیدنی از کویر د  کویر د,ع های کویر د     تصاویر دیدنی از کویر د رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان از ثبت دمای 76درجه سانتیگرادی در کویر د خبر داد. منشا صدای نجوای کویر چیست
زمانی که سافاری در کویر را تجربه می‌کنید، ص شبیه گریه به گوش‌تان می‌رسد؛ ص یکنواخت از هر طرف که از نظر برخی، آوایی شوم یا متعلق به ارواح مردگان در کویر است. آیا این موضوع حقیقت دارد؟ استان سمنان به دلیل قرارگیری در یال جنوبی رشته کوه البرز و شمال دشت کویر دارای تفرجگاه های پرشماری است که صحنه های بدیع و چشم نوازی را برای مسافران رقم می زنند. پا در رکاب سفر می گذاریم به دل ناشناخته های استان کویری اسان جنوبی و این بار برخلاف تصوراتی که از کویر داریم چیزی غیر از بیابان و خشکی را خواهیم دید. اگر قرار بود برای رسیدن به تو
از کوهی بالا بیایم
از کویر تشنگی بگذرم
با دیوی دست و پنجه نرم کنم
در اقیانوس طوفانی با تک قایقی شناور شوم
در گردبادی اسیر شوم
با عالمی بجنگم ...حاضر بودم و لحظه ای درنگ نمی
ولی برای رسیدن به تو با یخبندان قلبت
با سرمای چشمت
با کویر احساست
با طوفان قلبم
چه کنم ?
آه که غمم زیاد اس. در هفته بیست و ششم لیگ دسته اول دو تیم مدعی پارس جنوبی و مس کرمان باهم رقابت می کنند و سپیدرود صدرنشین هم در کویر به مصاف مس رفسنجان می رود. معاون گردشگری اداره میراث فرهنگی آران و بیدگل از پیدا شدن 4نوجوان پس از ۳ روز در کویر مرنجاب خبر داد. تیم فوتبال شهید جهان نژادیان آبادان در هفته نهم لیگ برتر فوتبال ساحلی کشورمیزبان کویر اردکان یزد خواهد بود. استان یزد با توجه به ظرفیت های بالای گردشگری، بعنوان عروس کویر ایران، دومین شهر تاریخی و نخستین شهر خشتی جهان شناخته شده است. ساری - عضو انجمن نخبگان علمی آلمان گفت: کویر از سمت گرگان در حال پیشروی و این امر زنگ خطری برای مازندران محسوب می شود. سرهنگ دیده ور از نجات دو خانواده ی گم شده در دشت کویر قم با تلاش مأموران پاسگاه انتظامی کوشک نصرت خبر داد. هنگامی که برف می بارد دل کویریم دل غوغایی دارد آسمان کویرم تیره است و کاکتوس هایم سفید .. مارهایم ه اند و روبه های صحرا بیدار . آرام بگیر قلب تاریک من .. چه برف ببارد چه نباشد جنس تو کویریست ... اینجاس که نابغه می گوید : کویرم یه کویر خشک و تنها ... کویر هم صحبتش باد و سرابه ... کویر رویای دریا تو سرش نیست ... پای قصه م بشین حالم ابه ... و در پایان. اعضای یک خانواده که برای تفریح به کویر مرنجاب رفته و گم شده بودند پس از یک شبانه روز توسط ان پلیس شهرستان آران و بیدگل از مرگ حتمی نجات یافتند. 4 دختربچه کرمانی که در شب سرد کویر « د» کرمان و پس از ساعت ها سرگردانی با تلاش نیروهای مردمی، انتظامی، هلال احمر و مسئولان استانی به آغوش خانواده بازگشتند، از ساعت های پردلهره نیمه شب کویرگفتند. آژانس دیدنیهای کویر ایران
تورهای این هفته آژانس دیدنیهای کویر...
_ چهارشنبه 10 آذر تور کویر نوردی . _ پنجشنبه 11 آذر تور میبد چک چک. _ 12 آذر تور داخل شهر یزد.
تمامی تورها بصورت گروهی برگزار خواهد شد.
تلفن رزرو:
035.38275820
09138605094
09138605090
کانال اطلاع از تورهای یزد
https://telegram.me/didanihatravelagency
به دیدنی ها خوش آمدید. گویی معماران هنرمند ایرانی به کرمان که رسیده اند با قدرتی بیشتر به تفکر پرداخته و توانسته اند در قلب کویر باغی ایرانی را احداث کنند و اعجاز تفکرات بشر را به نمایش بگذارند. تصاویری از سیل گسترده در بخش نگین کویر شهرستان فهرج را مشاهده می نمایید. کرمان – سایه بی پولی بر کویر لوت به عنوان نخستین اثر طبیعی ثبت جهانی ایران گسترده شده و بسیاری از داشته ها از جمله دره های و آبشارهای سرسبزش گمنام مانده اند. جاذبه های گردشگری طبسطبس، مرکز شهرستان طبس و یکی از ای استان اسان جنوبیه. این شهر قبلا جزو استان یزد بوده ولی از سال 91 به اسان جنوبی ملحق شد. این شهر با وجود اینکه در حاشیه کویر ایران قرار گرفته، ولی به خاطر سرسبزی که داره، لقب گلشن کویر ایران رو به دوش می کشه. همچنین جاذبه های گردشگری بی نظیری داره که اون رو به یکی از ای مهم و توریستی . جاذبه های گردشگری طبسطبس، مرکز شهرستان طبس و یکی از ای استان اسان جنوبیه. این شهر قبلا جزو استان یزد بوده ولی از سال 91 به اسان جنوبی ملحق شد. این شهر با وجود اینکه در حاشیه کویر ایران قرار گرفته، ولی به خاطر سرسبزی که داره، لقب گلشن کویر ایران رو به دوش می کشه. همچنین جاذبه های گردشگری بی نظیری داره که اون رو به یکی از ای مهم و توریستی . تجربه حضور در این روستا همان تجربه صبحانه گرم و خوشمزه بومیان و غذا هایی پر انر ژی برای گردشگرانی خواهد بود که بعد از گذراندن یک شب زیبا و پر ستاره در کویر ، آماده رفتن به دل بزرگترین دشت ایران می شوند. با ماسوله کویر آشنا شوید
شهری زیبا که در کویر ایران که دارای خصوصیات منحصر به فرد است، به همین علت به ماسوله کویر ایران ملقب شده است.با یان شهر زیبا آشنا شوید. رکنا: ان پلیس شهرستان میبد پس از پنج ساعت جستجو پیرزن چوپان را در عمق 15 کیلومتری دل کویر پیدا کرده و او را از مرگ حتمی نجات دادند. آرت سنتر(باغ) از 22 تیرماه میزبان نمایشگاه پروژه هنری_محیط زیستی "جان کویر" است. در هفته نهم دور برگشت لیگ برتر فوتسال بانوان، دختران کویر کرمان به مصاف کارا شیراز می روند. در هفته دهم دوربرگشت لیگ برتر فوتسال بانوان، دختران کویر کرمان در خانه، سایپای تهران را با ش ت راهی د. رکنا: یک منبع آگاه گفت: بر اساس لرزه نگاری های جدید، بلوک نفتی کویر در استان سمنان کشف شد که احتمال وجود ذخیره نفتی وسیع در این منطقه را تقویت می کند. نخستین همایش گلف کویر کشور "گرامیداشت دهه فجر" در منطقه کویری دق اکبرآباد خوسف برگزار می شود. درمان معجزه آسای کودک گرمساری با مورین آفریقایی سبب شد این گیاه درسطح وسیعی از قلب کویر کشت شود؛ گیاهی که گفته می شود در نابودی غول سرطان اثرات قابل توجهی دارد.