پسرآسمون کویر

به نقل از خبرگزاریها در مورد پسرآسمون کویر : تقسیم بندی حوزه های آبریز ایرانبطور کلی ایران به 12 حوزه آبریز مختلف تقسیم می گردد. این 12 حوزه عبارتند از:
o حوضه دریای خزر
o حوضه خلیج فارس و دریای عمان
o حوضه دریاچه ارومیه
o حوضه دریاچه نمک قم
o حوضه اصفهان و سیرجان
o حوضه نیریز یا بختگان
o حوضه جازموریان
o حوضه دشت کویر
o حوزه کویر لوت
o حوضه ارد. هشدار صریح فرمانده نزاجا به دشمنان فرمانده نیروی زمینی از استقرار تعدادی از یگان های این نیرو در کویر خبر داد و گفت: اگر دشمن بخواهد از شرق و جنوب شرق کشور و شمال سواحل مکران تهدیدی علیه ما ایجاد کند او را از پای در می آوریم. سرتیپ کیومرث حیدری در آیین رونمایی از طرح ملی آمایش دفاعی- امنیتی کویر و بیابان با رویکرد استقرار جمعیت اظهار کرد: کویر از نگاهی هم تهدید و هم فرصت است؛ در واقع برای انی که نتوانند از موهبت کویر استفاده کنند، یک تهدید محسوب می شود و شاید هم این تهدید بالقوه باشد که البته امکان تبدیل به فعل شدن را هم دارد.
وی افزود: نیروی زمینی نگاهی همراه با فرصت به کویر دارد و برای اینکه در جنگ احتمالی آینده صحنه نبرد را بتوانیم به دشمن تحمیل کنیم، با یک آمایش سرزمینی مناسب به تهدیدات پاسخ خواهیم داد و در پایداری امنیت نقش خواهیم داشت.
حیدری گفت: ما از کویر نمی ترسیم و کویر برای ما تهدید نیست، زیرا توانسته ایم به این قدرت و اقتدار برسیم که اگر دشمن بخواهد از شرق و جنوب شرق کشور و شمال سواحل مکران تهدیدی را علیه ما ایجاد کند با آمایش سرزمینی در این مناطق، شرایط را بر دشمن تحمیل کرده و آن ها را از پای در می آوریم.
فرمانده نزاجا خاطرنشان کرد: در این آمایش جدید پنج یگان را در منطقه استقرار می دهیم که البته این کار بعد از ارائه آموزش های لازم و فراهم شدن م ومات آن می سر شده؛ لذا اگر زمانی کویر برای کشور تهدید محسوب می شد، امروز برای نیروی زمینی کویر به یک فرصت تبدیل شده است. کویر مرنجاب در شمال آران و بیدگل و جزئی از کاشان است. مرنجاب در واقع نام کاروانسرا و قناتی در زمان شاه عباس صفوی بوده است که پس از بنا شدن نواحی اطراف آن به کویر مرنجاب مشهور شده است. کویر ابوزیدآباد ایرانکویر ابوزیدآباد یکی از بهترین کویرهای ایران برای علاقه مندان به طبیعت گردی است، دیدنی های تاریخی اسرارآمیزی همچون شهر زیرزمینی اویی را در خود جای داده است.کویر ابوزیدآباد بهترین کویر ایران برای طبیعت گردی خاطره انگیز+تصاویرمعرفی کویر ابوزیدآبادابوزیدآباد بخشی از بیابان بزرگ بند ریگ در شمال ابوزید آباد و ش. خسته ام از این کویر، این کویر کور و پیر این هبوط بی دلیل، این سقوط ناگزیر آسمان بی هدف، بادهای بی طرف ابرهای سر به راه، بیدهای سر به زیر ای نظاره ی شگفت، ای نگاه ناگهان!
ای هماره در نظر، ای هنوز بی نظیر! آیه آیه ات صریح، سوره سوره ات فصیح
مثل خطی از هبوط مثل سطری از کویر مثل شعر ناگهان، مثل گریه بی امان
مثل لحظه های وحی، اجتناب . کویر و روستاهای کویری شگفت انگیرند، همچون داستان های هزارویک شب. شاید تصور کنید که اقلیم کویر خشک و خشن است، اما مهربانی های کویر و کویرنشینان، این منطقه را به مقصد گردشگری خوبی تبدیل کرده است. سمنان - یک منبع آگاه گفت: بر اساس لرزه نگاری های جدید، بلوک نفتی کویر در استان سمنان کشف شد که احتمال وجود ذخیره نفتی وسیع در این منطقه را تقویت می کند. کنگره سراسری شعر کویر با موضوع پرستاره کویر در ابرکوه برگزار می شود. رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل گفت: کویر مرنجاب ظرفیت تبدیل شدن به قطب گردشگری کویر مرکزی ایران را دارد. هشتمین کنگره سراسری شعر کویر با موضوع پرستاره کویر درابرکوه برگزارشد. تشدید ت یب طبیعت کویر برداشت:چوپانان اباد

به نقل ازکویر زیست :کویر زیبا با زمین هایی مسطح و هموار آسمانی آبی و کوه هایی و استوار چند سالی است که مورد هجوم سودجویان واقع شده و روز به روز از زیبایی آن کاسته می شود. با بهره برداری بی رویه از کوه ها مخصوصا کوه هایی که به جاده ها نزدیک ترند و حمل سنگ آنها به داخل کشور و حتی صادرات به کشورهای مختلفت جهان هر روز بر ی کویر افزوده می شود.آنچه در این میان نصیب مردم کویر نشین می شود انبوهی از سنگ های خورد شده کوه ها و گرد و خاکی است که بر حلقوم خشکیده آنها فرو می رود.!!! p o: ‎ت یب طبیعت کویر-جاده چوپانان چاهملک‎ کویر کاراکال، اسمی که شاید شما را به اشتباه بیندازد. بر خلاف تصور خیلی ها این کویر یک کویر در مرکز امریکا یا افریقا نیست. کاراکال کویری در دل ایران بزرگ است.   آدرس دقیق آن را می توان گفت کویری در حوالی بافق یزد. نام این کویر برگرفته از گربه وحشی کاراکال ن همین منطقه می باشد. گربه هایی که به دلیل هوش بالا و قابلیت اهلی شدن همیشه مورد توجه مردم محلی بوده اند و با آموزش های فنی برای شکار به عنوان حیوانات شکاری محبوب بوده اند. گربه های دراز گوش کویر و حیوانات وحشی دیگر این منطقه را می توان در دل این کویر طلایی پیدا کرد و به تماشای آنها نشست.

این روزها تورگردانان توجه خاصی به کویر کاراکال دارند و تورهای کویر گردی با مقصد کویر کاراکال با هدف طبیعت گردی و تماشای کاراکال های زیبا ترتیب داده می شود که مورد استقبال گردشگران نیز قرار گرفته.

شتر سواری،سافاری، موتورسواری بروی شن های طلایی، پیاده روی در نخلستان و اقامت در اقامتگاه سنتی تمام آن چیزیست که از سفر به کویر انتظار داریم. به گردشگرانی که دلشان هوای سکوت کویر را دارد  توصیه می کنیم حتما سفری به این کویر داشته باشند. می توانید با خیالی راحت قدم در راه این کویر بکر بگذارید مجموعه: عجایب گردشگری

کویری شبیه به تابلو نقاشی + ع
کویر اورگان واقع در ای اورگان در ایالات متحده یکی از بزرگترین منطقه های فسیل شناسی است که به علت فعالیت های آتش فشانی منظره ای شگفت انگیز دارد.این کویر زیبا مانند نقاشی از رنگ هایی بسیار زیبا تشکیل شده است که آن را به یک هدف خوب برای عکاسی و گردشگری تبدیل کرده است.   کویر, کویر اورگان, دیدنی های جهان کویر اورگان کویر, کویر اورگان, دیدنی های جهان کویر اورگان کویر, کویر اورگان, دیدنی های جهان کویر اورگان کویر, کویر اورگان, دیدنی های جهان کویر اورگان کویر, کویر اورگان, دیدنی های جهان کویر اورگان کویر, کویر اورگان, دیدنی های جهان کویر اورگان کویر, کویر اورگان, دیدنی های جهان   منبع : topnop.ir دور دنیا با یک کلیک آرامگاه سلطنتی پادشاه هیرودیس (+ع ) با تعدادی از کمپ های کویری ایران آشنا شوید! بهترین ع ها از دیوار چین دیدنی های جهان-آشنایی با معبد راناکپور و معماری برتر آن به همراه تصاویر سفر به کویر مصر ایران و جاذبه های دیدنی روستای مصر مقبره بی بی کا در هند (+ تصاویر)


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] بارش برف کویر مرنجاب آران و بیدگل در استان اصفهان را پس از سال ها سپیدپوش کرد. کویر مرنجاب در شمال آران و بیدگل و جزئی از کاشان است. رییس پیش وتان آفرود استان تهران گفت: درست نیست که با ب ایی همایش های غیر اصولی و بدون هدف در کویر، محیط زیست را مورد هجوم و تاخت و تاز قرار دهیم. نام کتاب: تنهای آفرینش نویسنده: نصرالله دارنده ناشر: طرح اقامه لیست کتابخانه های شهرکرد 1کتابخانه پروین اعتصامی، یانچشمه 2-کتابخانه علامه طباطبائی، وردنجان 3-کتابخانه عمان سامانی،سامان 4-کتابخانه شهید آیت،جونقان «خاک» در بستر یک رود تنها بود در پای یک بید مجنون کهنسال،زیر آسمان پرستاره کویر، در بازی شادمانه باد. وقتی چشمه ای از د. همشهری آنلاین: رییس پیش وتان آفرود استان تهران گفت: درست نیست که با ب ایی همایش های غیر اصولی و بدون هدف در کویر، محیط زیست را مورد هجوم و تاخت و تاز قرار دهیم. رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان از ثبت دمای 76درجه سانتیگرادی در کویر د خبر داد. استان سمنان به دلیل قرارگیری در یال جنوبی رشته کوه البرز و شمال دشت کویر دارای تفرجگاه های پرشماری است که صحنه های بدیع و چشم نوازی را برای مسافران رقم می زنند. پا در رکاب سفر می گذاریم به دل ناشناخته های استان کویری اسان جنوبی و این بار برخلاف تصوراتی که از کویر داریم چیزی غیر از بیابان و خشکی را خواهیم دید. اگر قرار بود برای رسیدن به تو
از کوهی بالا بیایم
از کویر تشنگی بگذرم
با دیوی دست و پنجه نرم کنم
در اقیانوس طوفانی با تک قایقی شناور شوم
در گردبادی اسیر شوم
با عالمی بجنگم ...حاضر بودم و لحظه ای درنگ نمی
ولی برای رسیدن به تو با یخبندان قلبت
با سرمای چشمت
با کویر احساست
با طوفان قلبم
چه کنم ?
آه که غمم زیاد اس. در هفته بیست و ششم لیگ دسته اول دو تیم مدعی پارس جنوبی و مس کرمان باهم رقابت می کنند و سپیدرود صدرنشین هم در کویر به مصاف مس رفسنجان می رود. معاون گردشگری اداره میراث فرهنگی آران و بیدگل از پیدا شدن 4نوجوان پس از ۳ روز در کویر مرنجاب خبر داد. مجتمع فولاد سپید فراب کویر آران و بیدگل به بهانه عدم تأمین مواد اولیه، بیش از 300 کارگر خود را ا اج کرد. استان یزد با توجه به ظرفیت های بالای گردشگری، بعنوان عروس کویر ایران، دومین شهر تاریخی و نخستین شهر خشتی جهان شناخته شده است. ساری - عضو انجمن نخبگان علمی آلمان گفت: کویر از سمت گرگان در حال پیشروی و این امر زنگ خطری برای مازندران محسوب می شود. سرهنگ دیده ور از نجات دو خانواده ی گم شده در دشت کویر قم با تلاش مأموران پاسگاه انتظامی کوشک نصرت خبر داد. هنگامی که برف می بارد دل کویریم دل غوغایی دارد آسمان کویرم تیره است و کاکتوس هایم سفید .. مارهایم ه اند و روبه های صحرا بیدار . آرام بگیر قلب تاریک من .. چه برف ببارد چه نباشد جنس تو کویریست ... اینجاس که نابغه می گوید : کویرم یه کویر خشک و تنها ... کویر هم صحبتش باد و سرابه ... کویر رویای دریا تو سرش نیست ... پای قصه م بشین حالم ابه ... و در پایان. اعضای یک خانواده که برای تفریح به کویر مرنجاب رفته و گم شده بودند پس از یک شبانه روز توسط ان پلیس شهرستان آران و بیدگل از مرگ حتمی نجات یافتند. 4 دختربچه کرمانی که در شب سرد کویر « د» کرمان و پس از ساعت ها سرگردانی با تلاش نیروهای مردمی، انتظامی، هلال احمر و مسئولان استانی به آغوش خانواده بازگشتند، از ساعت های پردلهره نیمه شب کویرگفتند. آژانس دیدنیهای کویر ایران
تورهای این هفته آژانس دیدنیهای کویر...
_ چهارشنبه 10 آذر تور کویر نوردی . _ پنجشنبه 11 آذر تور میبد چک چک. _ 12 آذر تور داخل شهر یزد.
تمامی تورها بصورت گروهی برگزار خواهد شد.
تلفن رزرو:
035.38275820
09138605094
09138605090
کانال اطلاع از تورهای یزد
https://telegram.me/didanihatravelagency
به دیدنی ها خوش آمدید. در تصاویر زیر بارش بی سابقه برف در دل کویر دامغان استان سمنان را مشاهده می کنید. ع هایی از برنامه اجرایی گروه به کویر اشکذر بجای کویر مغستان در تاریخ 95/09/12 جمعا 22نفر به سرگروهی سید عباس گلدانساز وس رستی حمید رضا سالاری (09131533075)، لازم بذکر است، چون همنوردان بموقع ثبت نام ن د، کویر اشکذر (از کنار آزاد اشکذر) به روستای آباد، (میمونه) و همت آباد تصمیم و اجرا نمودیم.   توجه: برنامه این هفته گروه همایش سراسری گروهای کو. جاذبه های گردشگری طبسطبس، مرکز شهرستان طبس و یکی از ای استان اسان جنوبیه. این شهر قبلا جزو استان یزد بوده ولی از سال 91 به اسان جنوبی ملحق شد. این شهر با وجود اینکه در حاشیه کویر ایران قرار گرفته، ولی به خاطر سرسبزی که داره، لقب گلشن کویر ایران رو به دوش می کشه. همچنین جاذبه های گردشگری بی نظیری داره که اون رو به یکی از ای مهم و توریستی . جاذبه های گردشگری طبسطبس، مرکز شهرستان طبس و یکی از ای استان اسان جنوبیه. این شهر قبلا جزو استان یزد بوده ولی از سال 91 به اسان جنوبی ملحق شد. این شهر با وجود اینکه در حاشیه کویر ایران قرار گرفته، ولی به خاطر سرسبزی که داره، لقب گلشن کویر ایران رو به دوش می کشه. همچنین جاذبه های گردشگری بی نظیری داره که اون رو به یکی از ای مهم و توریستی . یزد ـ زیبایی های باغ جهانی پهلوان پور مهریز به اندازه ای است که ارزش آن را دارد در تعطیلات نوروز سری به شهرستان مهریز بزنید و قطعه ای از بهشت را در دل کویر به تماشا بنشینید. گروه گردشگری رویای کویر (خاطره کویر) مجری مستقیم و تخصصی تورهای کویرنوردی ( پیاده روی بر روی رمل ها) شترسواری موتورسواری سافاری بازی های کویری آتیش بازی رصد ستارگان شب مانی در کویر کارگزار رسمی آژانس های مشهد، خوزستان، اصفهان، شیراز، یزد و تهران آماده همکاری با آژانس های محترم سراسر کشور مدارس، ها، ادارات تی و خصوصی با مجوز رسمی ا. پایگاه خبری روسی اسپوتنیک از کشف 13 کیلوگرم مواد فرازمینی در کویر لوت خبر داد که نتیجه کاوش های گروهی از پژوهشگران روسی با همکاری محققان کرمان است. در هفته دهم دوربرگشت لیگ برتر فوتسال بانوان، دختران کویر کرمان در خانه، مقابل سایپای تهران به میدان می روند. محمد معتمدی خواننده موسیقی ایرانی اردیبهشت ماه سال جاری دور تازه کنسرت های «کویر» را در تالار وحدت تهران و تعدادی از شهرستان ها آغاز می کند. اگر از سرما گریزان هستید و یا از بیماری های روحی و جسمی رنج می برید، به کویر لوت بروید و شن بگیرید! در هفته نهم دور برگشت لیگ برتر فوتسال بانوان، دختران کویر کرمان به مصاف کارا شیراز می روند. دریاچه ای رویایی و بی نظیر در لیبی وجود دارد که همچون نگینی در دل کویر سوزان می درخشد. گروهی از دانشمندان روس با همکاری ان کرمان در کویر لوت ایران بقایای شهاب سنگی را یافتند که تصور می شود حاصل تولد منظومه شمسی در ٤.٥ میلیارد سال قبل بوده است. دادستان عمومی و انقلاب کرمان از انجام عملیات مقتدرانه اداره کل اطلاعات استان کرمان علیه گرو ها و باندهای اشرار در عمق کویر و کشف انواع سلاح و مهمات نیمه سنگین از آنان خبر داد. هیچ انسانی در قلب دشت لوت زندگی نمی کند و به خاطر چندین سال خش الی پیاپی در ایران، نان حاشیه کویر هم مورد تهدید جدی قرار گرفته اند. هر چند بررسی های تاریخی از وقوع پدیده های مشابه طی چند هزار سال اخیر حکایت دارد، اما به نظر می رسد این بار اوضاع فرق می کند و گرمایش جهانی، آسیب های جبران ناپذیری به بار خواهد آورد. خسته ام از این کویر ، این کویر کور و پیر
این هبوط بی دلیل ، این سقوط ناگزیر
آسمان بی هدف ، بادهای بی طرف
ابرهای سر به راه ، بیدهای سر به زیر
ای نظاره ی شگفت ، ای نگاه ناگهان
ای هماره در نظر ، ای هنوز بی نظیر !
آیه آیه ات صریح ، سوره سوره ات فصیح
مثل خطی از هبوط ، مثل سطری از کویر
مثل شعر ناگهان ، مثل گریه بی امان
مثل لحظه های وحی ، اجتناب ناپذیر
ای مسافر غریب ، در دیار خویشتن
با تو آشنا شدم ، با تو در همین مسیر
از کویر سوت و کور، تا مرا صدا زدی
دیدمت ولی چه دور ! دیدمت ولی چه دیر
این تویی در آن طرف ، پشت میله ها رها
این منم در این طرف ، پشت میله ها اسیر
دست خسته ی مرا ، مثل کودکی بگیر
با خودت مرا ببر ، خسته ام از این کویر.............. ( قیصر امین پور) ‎خسته ام از این کویر ، این کویر کور و پیر این هبوط بی دلیل ، این سقوط ناگزیر آسمان بی هدف ، بادهای بی طرف ابرهای سر به راه ، بیدهای سر به زیر ای نظاره ی شگفت ، ای نگاه ناگهان ای هماره در نظر ، ای هنوز بی نظیر ! آیه آیه ات صریح ، سوره سوره ات فصیح مثل خطی از هبوط ، مثل سطری از کویر مثل شعر ناگهان ، مثل گریه بی امان مثل لحظه های وحی ، اجتناب ناپذیر ای مسافر غریب ، در دیار خویشتن با تو آشنا شدم ، با تو در همین مسیر از کویر سوت و کور، تا مرا صدا زدی دیدمت ولی چه دور ! دیدمت ولی چه دیر این تویی در آن طرف ، پشت میله ها رها این منم در این طرف ، پشت میله ها اسیر دست خسته ی مرا ، مثل کودکی بگیر با خودت مرا ببر ، خسته ام از این کویر.............. ( قیصر امین پور)‎ معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گفت: اعضای یک خانواده که برای تفریح به کویر مرنجاب رفته و گم شده بودند پس از یک شبانه روز توسط ان پلیس شهرستان آران و بیدگل از مرگ حتمی نجات یافتند. کویر مرنجاب بعنوان مهمترین موضوع در بحث گردشگری شهرستان آران و بیدگل، بین المللی شده است.