پیام ملکوت

به نقل از خبرگزاریها در مورد پیام ملکوت : رییس اداره فرهنگ و ارشاد ی مشک گفت: فراخوان کنگره ملی ادبی ملک ملکوت منتشر شد. نمایشگاهی از آثار خط مینیاتور با عنوان «سیری در ملکوت»، در نگارخانه باران ب ا شده است. یا لطیف فوری/ آیت الله هاشمی به ملکوت اعلی پیوست -
آن روز خبر که به رسید نذر کرد هاشمی بماند . پیام فقید انقلاب با جمله ای شروع شد که در تمام سال های پر فراز و نشیب پس از آن مهم ترین پشتوانه او و پاسخ به مدعیان بود: «هاشمی زنده است تا نهضت زنده است» .
آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی به ملکوت اعلی پیوست. او امشب در سن 83 سالگی به دلیل عارضه قلبی ناگهانی به بیمارستان تجریش تهران منتقل شده بود.
به دنبال این حادثه، رئیس جمهور برای دقایقی در بیمارستان حاضر شد .

هاشمی رفسنجانی ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام را برعهده داشت.

وی از چهره های اصلی و کلیدی انقلاب ی 1357 و همه مراحل بود.

هاشمی رفسنجانی در ایران سمت های مهمی چون عضویت در شورای انقلاب ی، ریاست مجلس شورای ی و ریاست جمهوری را برعهده داشت.

*پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی به جماران منتقل شد.مراسم تدفین پس فردا ۲۱ دی برگزار می شود
به مناسبت میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) و روز دختر، کتابخانه ی سنجان اراک مراسم جشنی ب ا نمود. به مناسبت فرارسیدن میلاد بانوی ملکوت حضرت فاطمه معصومه(س) و روز دختر و با هدف معرفی کتاب بانوی ملکوت و آشنایی بیشتر مخاطبین با ابعاد گوناگون زندگانی و شخصیت والای حضرت معصومه(س)، کتابخانه عمومی ی سنجان اراک مراسم جشنی ب ا نمود.
در این مراسم ابتدا خانم داودآبادی حوزه و سخنانی در رابطه با شخصیت حضرت معصومه(س) بیان کرد و سپس خانم بابایی به شعرخوانی و مولودی خوانی پرداخت.
در ادامه نیز کتاب فا بانوی ملکوت توسط یکی از اعضای فعال معرفی شد و در پایان مراسم هدایایی به رسم یادبود به اعضای دختر کتابخانه ی سنجان اهدا گردید.
حضرت آیت الله مهدوی کنی، رئیس مجلس خبرگان ی و یار دیرین راحل و انقلاب به ملکوت اعلی پیوست.
روح آیت الله مهدوی کنی به ملکوت اعلی پیوست
ابراهیم انصاریان، رئیس دفتر رئیس مجلس خبرگان ی با تأیید این خبر گفت: امروز صبح آیت الله مهدوی ایست قلبی داشت و با همه تلاشی که پزشکان د، وی حدود ساعت ۹ صبح درگذشت.

آیت الله مهدوی کنی ۱۴ داد امسال پس از بازگشت از مراسم سالگرد ارتحال حضرت (ره) در منزل دچار عارضه قلبی شده و به بیمارستان منتقل شده بود و پس از آن به واسطه آسیب های وارده مغزی به ایشان، به صورت تمام وقت تحت نظر پزشکان در بیمارستان شهید رجایی بود.

حجت ال میرلوحی داماد آیت الله مهدوی کنی رئیس مجلس خبرگان ی نیز صبح امروز گفت: احتمالاً مراسم تشییع پیکر حضرت آیت الله مهدوی کنی صبح پنجشنبه از جلو تهران به سمت حرم شاه عبدالعظیم الحسنی (ع) تشییع خواهد شد. طبق وصیتی که آیت الله مهدوی کنی داشتند، پیکر این مرحوم در کنار مزار آیت الله ملاعلی کنی در حرم مطهر حضرت شاه عبدالعظیم الحسنی (ع) به خاک س خواهد شد. یکی از مفاهیم کلیدی در فهم الهیات ی «ملکوت خداوند» است. عالمان و مبلغان یت پولسی/تبشیری با استناد به کتاب مقدس مدام از ملکوت خدا دم زده و انسان ها را بدان بشارت می دهند. مراد از ملکوت خداوند چیست؟
در دایره المعارف مصور یت آمده:
«عیسی در روح القدس، ملکوت خداوند را معرفی می کند که یک مکان نیست؛ بلکه حضور مستمر خداوند در زندگی های ماست و آرامش و سرور کامل را می پراکند»[1].
جوهر پیام عیسی، طلوع «ملکوت خداوند» یا «ملکوت آسمان» بود. تعالیم عیسی تا حدودی با آموزه های یهودی سازگار بود. عهد عتیق آکنده از کلام انی است که وعده ی فرارسیدن عصر الاهی را می دادند و این عصر به شیوه های گوناگون تفسیر می شد. عبارت «ملکوت خداوند» در عهد عتیق نیامده است. امّا یهودیت دین انتظار است - انتظار آمدن ، انتظار حاکمیت مستقیم خداوند در قلمرو بازسازی شده ی داوود، که حدود هزار سال پیش از عیسی می زیست، و انتظار حاکمیت خداوند بر قلمروی آسمانی. پیام عیسی را باید با توجّه به پس زمینه ی تعالیم انه ی عهد عتیق تفسیر کرد. نویسندگان عهد جدید عیسی را در این پرتو می دیدند؛ به تحقیق رساندن پیشگوییهای عهد عتیق به دست عیسی یکی از مضامین اصلی در اناجیل است. چنین است که انجیل مرقس با کلمات زیر آغاز می شود:
ابتدای انجیل عیسی میسح پسر خدا. چنانکه در اشعیا نبی مکتوب است:
«اینک رسول خود را پیش روی تو می فرستم،
تا راه تو را پیش تو مهیا سازد.
صدای نداکننده ای در بیابان
که راه خداوند را مهیا سازید و طرق او راست نمایید.
صدای نداکننده در بیابان یحیای تعمید دهنده بود که راه را برای عیسی مهیا می ساخت، و آمرزش گناهان به تعمید توبه را موعظه می کرد (mk.1:4). اناجیل متی و لوقا هم پیشگوییهای مشابهی دارند (mt. 3:1-12; lk. 3:4-6). متی می گوید پیام یحیی این بود که: «توبه کنید زیرا ملکوت آسمان نزدیک است» (3:2)[2]. ___________________
[1]. دایره المعارف مصور، یت مروری بر راز و رمزهای باوری دو هزار ساله، آن ماری بی بار، ترجمه ی حبیب بشیر پور و معصومه ی انصاری، سایان، تهران، اول، 1395، ص 17.
[2]. https://rasekhoon.net/article/print/862880/. نکته من النکات24 ✍ دو بال پرواز انسان✨ آیت الله هاشمی رفسنجانی به ملکوت اعلی پیوست +ویدیو پس از برگزاری مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی از تهران که از ساعت 10 صبح آغاز می شود، پیکر رییس مرحوم مجمع تشخیص مصلحت نظام در جوار حرم حضرت معصومه (س) آرام خواهد گرفت. کد خبر: ۶۵۵۲۲۸ تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۸ 08 january 2017 امتیاز خبر: 84 از 100 تعداد رای دهندگان 115531 آیت الله ها. طرح ملی ملکوت تفاهم نامه ای بین سازمان تبلیغات و بنیاد بین المللی اسراء است. در ۱۴ داد ماه سال ۱۳۶۸ (ره) انقلاب و بنیانگذار به ملکوت اعلی پیوستند. باز آمدی به بزم باده نوشان شکیبا که دلارام عاشقان شوی.
باز آمدی که دل بری و جان بیاوری و نسیم صبح صفا در گیسوی مهرخان بیفکنی.
چه مهربان یار و چه نیکو انیس و چه زیبا ندیم منی ای اهل غمزه و اغماض، ای ماه بی مثال!
ندیم بدی بودم و ندیده انگاشتی و باز به سراغم آمدی!
دوباره مرا به میهمانی ملکوت می خوانی و شرم، زبان اجابتم بسته است و بغض حسرت از گشته ی خویش راه رهایی از نای بی نوایی ام می کاود. در لحظات گره خورده با نفسهای بارانی یاد خدا ، آنگاه که دستها ، دلها و دیدگان را راهیست به سوی آسمان عبودیت و در تار و پود جان ، شوق رهایی از تعلقات جان می گیرد. در قنوتی سرشار از شمیم ملکوت ، به وقت ترنم تازه اذان و در ساعت افطار ، در غروبی که طلوع خورشید معرفت را از افق قلبهای عاشق به نظاره ایم.... به یاد هم باشیم. لب های زمینیان چشمه آیات می شود.می جوشد ترانه های ازلی عشق.می جوشد ربنالاتضق قلوبنا بعد اذ هدیتنا...و آوای خوش روزه داران فرشتگان را به زیارت انسان می کشاند و ملکوت را به طواف زمین که بر مدار انسان کامل از رمضان رمز گشایی می کند... عجب شکوهی دارد خاک که ذره ذره ایمان نو می کند به حضرت نگار و چه نگارستانی شده است شهر با مردمانی که به یک آ. الهی یاری ام فرما تا فتح ابواب ملکوت حاصل شود و از تعیُّنات عالم ناسوت منخلع گردم و به سرمنزل معرفت برسم. دنیا چون خاشاکی است و من چون مرد کشتی ش ته و به غرقاب فرو مانده. دل از همه برکندم و بر تو دل بستم و علی الله فلیتوکل المتوکلون را حرز خود ساختم... باز آمدی به بزم باده نوشان شکیبا که دلارام عاشقان شوی.
باز آمدی که دل بری و جان بیاوری و نسیم صبح صفا در گیسوی مهرخان بیفکنی.
چه مهربان یار و چه نیکو انیس و چه زیبا ندیم منی ای اهل غمزه و اغماض، ای ماه بی مثال!
ندیم بدی بودم و ندیده انگاشتی و باز به سراغم آمدی!
دوباره مرا به میهمانی ملکوت می خوانی و شرم، زبان اجابتم بسته است و بغض حسرت از گذشته ی خویش، راه رهایی از نای بی نوایی ام می کاود.
جفا ، از تو وفا دیدم.
دیده به رویت بستم و ابواب عفو به رویم گشودی و عاشقانه سفیر رحمت دلدارمان شدی. ...

مسافران ملکوت بیادکربلائیان کربلای 4

هیهات که دیگر چنین مردانی نیستند و یا اگر هم صاحب دردی از آن شب طوفانی باقی مانده، در میان جنازه های باد کرده از گناه و فروشندگان خدا گم شده اند. دوستان من! از وادی اروند سر بر آورید و به دوستان و همسنگران خود بنگرید. ی کازرون، سجده می کنم بر پروردگارتان برتمام بزرگیتان و اخلاصتان. سلام می کنم بر شما که ملکوت شدید. شما که عاشقانه سرود شهادت را خو د و پا به منطقه ملکوت گذاشتید و از شط عشق و شهادت با قایقی که به دست فرشتگان الهی هدایت می شد گذشتید. شمایی که قبل از در خون غلطیدنتان کشتگانی بودید که بی خون بر خاک فرو افتادید و این کشتن زنده است به دم حقیقی که دم عشق حیات است. شما که حلاج وار به سوی دار اناالحق شتافتید و در میدان وَالسَّابِقُونَ السَّابِقُونَ، أُولئِک الْمُقَرَّبُونَ پیشتاز بودید. آه که این إِنِّی رَأَیْتُ أَحَدَ عَشَرَ کَوْکَبًا وَالشَّمْسَ وَالْقَمَرَ رَأَیْتُهُمْ لِی سَاجِدِینَ در شان همه ی عاشقان آمده و ما یوسفان افتاده در چاهیم و از قافله عاشورائیان کربلای چهار جا مانده. آن شب که زائران کبریا و مسافران ملکوت پا به شط خونین فرات گذاشتند و در ساحل آنسوی اروند به معراج رفتند، من قلبم را در کنار نیزارهای خونین اروند دفن . برادرانم، دوستانم، یکی یکی از دم تیربارها و قناسه ها گذشتند. آنان که حرف زدنشان شعر بود و خاموشیشان قصیده. عملشان چون پیشانی ماهرویان سپید و چفیه لَکُمْ فِی رَسُولِ اللَّهِ أُسْوَةٌ حَسَنَةٌ به دور گردنشان پیچیده بودند. ٢٨ سال پیش در چنین روزی روح بلند و ملکوتی مستضعفان و آزادگان جهان حضرت (ره) به ملکوت اعلا پیوست. ها طبع من احساس تغزل دارد
ناخودآگاه به سمت تو تمایل دارد

بی تو چندیست که در کار زمین حیرانم
مانده ام بی تو چرا باغچه ام گل دارد

شاید این باغچه ده قرن به استقب
فرش گسترده و در دست گلایل دارد

تا به کی ی ره یکریز نباشی شب و روز
ماه مخفی شدنش نیز تعادل دارد

کودکی فال فروش است و به عشقت هر روز
می م از پسرک هر چه تفال دارد

یازده پله زمین رفت به سمت ملکوت
یک قدم مانده زمین شوق تکامل دارد

هیچ سنگی نشود سنگ صبورت ، تنها
تکیه بر کعبه بزن ، کعبه تحمل دارد... سید حمید رضا برقعی یازده پله زمین رفت به سمت ملکوت سلام بر تو ای فرستاده خوبی ها، ای مهربانترین فرشته خاک، تو از ملکوت آسمان به زمین فرا خوانده شدی تا انسان را با معنای واقعی اش آشنا کنی. تشییع پیکر شهید سید جلال حسینی از م عان حرم حضرت زینب (س)

ادامه مطلب ایشون دلش طاقت نیورد و دوباره پیام زد ، هرچند من هم از اینکه ناراحتش خودمم ناراحت بودم ولی گفتم شاید دیگه تصمیم داره پیام نده ، اگرهم پیام نداده بود من بهیچ وجه پیام نمیدادم ، گفت اگه پیام ندادم ، نمیخواستم باحرفام و پی ناراحتت کنم ولی بیادتون بودم ، گفتم منم همینطور ولی من پیام ندادم چون فکر تصمیم دارید بخاطر شرایطمون و ناراحتی او. هر لحظه را به گونه ای زندگی کن که گویی واپسین لحظه است و ی چه می داند؟ شاید آ ین لحظه باشد.
عشق، نخستین گام به سوی ملکوت است و تسلیم، آ ین آن؛ آری تمام سفر دو گام بیش نیست. زندگی را تنها زمانی می شناسی که آماده سفر به ناشناخته شوی.
اگر به شناخته چنگ بزنی، به ذهن چنگ زده ای و ذهن زندگی نیست. بیشتر عشق بورز تا بیشتر شوی.. کمتر عشق بورزی. ای خدا « بر شانه های شب تکیه کرده ام؛ سکوت اتاق را صدای بال ملائک می شکند. یادت، مایه آرامش من است؛ سجاده ام پل ملکوت می شود و اشک هایم ترجمان واژه های منند. ش ته ام؛ غرورم را به مَسلخ ایمان آورده ام؛ اجابت، نیم نگاهی است از ملکوت. دعاهایم مستجاب می شوند؛ یقین از زخم واره های دعایم می بارد. «یا من اسمه دواء و ذکره شفاء! قلب بیمارم را به دارالشّفاء نافله ای آورده ام که در عطر حضورت گم می شود. امشب ش ته های دلم را دور هم جمع کرده ام. از تمام ذرّات م پنجره ای باز می شود. بهشت را بهانه کرده ام و از تو، تو را می طلبم.......» باز آمدی به بزم باده نوشان شکیبا که دلارام عاشقان شوی.
باز آمدی که دل بری و جان بیاوری و نسیم صبح صفا در گیسوی مهرخان بیفکنی.
چه مهربان یار و چه نیکو انیس و چه زیبا ندیم منی ای اهل غمزه و اغماض، ای ماه بی مثال!
ندیم بدی بودم و ندیده انگاشتی و باز به سراغم آمدی!
دوباره مرا به میهمانی ملکوت می خوانی و شرم، زبان اجابتم بسته . علیرضا حسینی به بیان آ ین وضعیت ساخت پروژه های در دست تولید خود پرداخت. هر لحظه را به گونه ای زندگی کن که گویی واپسین لحظه است و ی چه می داند؟ شاید آ ین لحظه باشد.
عشق ، نخستین گام به سوی ملکوت است و تسلیم، آ ین آن؛ آری تمام سفر دو گام بیش نیست. زندگی را تنها زمانی می شناسی که آماده سفر به ناشناخته شوی.
اگر به شناخته چنگ بزنی، به ذهن چنگ زده ای و ذهن زندگی نیست. بیشتر عشق بورز تا بیشتر شوی.. کمتر عشق بورز. حضرت صدیقه طاهره کبری (س) از سه جهت چه در ملکوت چه در عالم ناسوت و چه در معاد در بین همه اولیا و مقربان پروردگار عالم یک استثنا است. اگر فرشتگان را توانایی ترنم و ترانه خوانی باشد و در ملکوت نغمه پردازی کنند... آوای ژرف و مدهوش کننده همچون صدای آسمانی دمیس روسوس خواهند داشت. او جهان وطن است... آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و یار دیرین (ره) به ملکوت اعلا پیوست آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و یار دیرین (ره) لحظاتی پیش دعوت حق را لبیک گفت.

آیت الله هاشمی رفسنجانی امروز به علت عارضه ای قلبی در بیمارستان ی تجریش بستری شدند اما پس از گذشت ساعاتی حال عمومی ایشان بسیار وخیم گزارش شد و پس از نتیجه ندادن تلاش پزشکان در احیای قلب ایشان، لحظاتی پیش در سن 82 سالگی دعوت حق را لبیک گفتند.
 
دل و دینم شد و دلبر به ملامت برخاست گفت با ما ن کز تو سلامت برخاست که شنیدی که در این بزم دمی خوش بنشست که نه در آ صحبت به ندامت برخاست شمع اگر زان لب خندان به زبان لافی زد پیش عشاق تو شب‌ها به غرامت برخاست در چمن باد بهاری ز کنار گل و سرو به هواداری آن عارض و قامت برخاست مست بگذشتی و از خ ان ملکوت به تماشای تو آشوب قیامت برخاست پیش رفتار تو پا برنگرفت از خجلت سرو سرکش که به ناز از قد و قامت برخاست حافظ این قه بینداز مگر جان ببری کاتش از قه سالوس و کرامت برخاست گنجور - حافظ » غزلیات - غزل شمارهٔ ۲۱ دلنوشته‌ امروز صبح همسر «آیت الله»: آشیخ اکبر! مست بگذشتی و از خ ان ملکوت... پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (entekhab.ir) : دلنوشته‌ امروز صبح عفت مرعشی برای مرحوم آیت‌الله هاشمی؛ آشیخ اکبر! مست بگذشتی و از خ ان ملکوت... خانم عفت مرعشی همسر آیت الله هاشمی(ره) به رسم ۵٨ سال زندگی مشترک، امروز نیز هنگام صبحانه یاد ایشان را گرامی داشتند.
 
به گزارش انتخاب، همسر آیت الله در دلنوشته ای کوتاه این جملات را روی کاغذ نوشت:
 
به عادت هر روز صبح بشق برایش روی میز صبحانه گذاشتم. نگاهش . آشیخ اکبر آقا چهره اش امروز از همیشه نورانی تر بود.
 
ناگهان این بیت شعر را بی اختیار :
مست بگذشتی و از خ ان ملکوت
به تماشای تو آشوب قیامت برخاست بنام خالق عشق فاطمه ی زهرا، دراوج ملکوت انسانی
فرهنگ امپراتوری روم پایه تمدن امروز اروپا
پایه ی تمدن امروز اروپایی، همان فرهنگ رومی است. یعنی امروز آنچه که بر سر تا پای فرهنگ اروپایی و غربی و به تبع آنها فرهنگ امریکایی و ده ریزهای غرب حاکم است، همان اصول و خطوطی است که در امپراتوری روم وجود داشته؛ همانها ست که امروز ملاک و معیار است. آن زمان هم ن را به بالاترین مقام می رساندند،احترامشان می د و به آرایشها و زیورها تزیینشان می د؛اما برای چه؟ برای اشباع یکی از خاکی ترین و مادّی ترین خصلتهای بشری در مرد! این، چه قدرتوهین و چه قدر تحقیر نسبت به انسان و نسبت به جنس زن است ! ادامه مطلب بسم الله الرحمن الرحیم شربتی از ملکوت (روضه حضرت علی اکبر علیه السلام از قلم علامه طهرانی ره) منبع: معاد شناسى جلد ‏2 صفحه : 231 تالیف علامه طهرانی رحمة الله علیه شربت ملکوتى که رسول خدا براى حضرت على أکبر عطا نمود «در حالیکه عطش بر او غالب شده بود نزد پدر آمد تا قدرى استراحت کند و از گرانى عطش براى پدر بیان کند، حضرت سیّد الشّهداء علیه. دنیای پیام اندازه هیچ نیست دنیای پیام اندازه هیچ نیست
من عاشق بارون و گیتارم من روزها تا ظهر می خوابم من هر شبُ تا صبح بیدارم دنیای پیام اندازه هیچ نیست من خیلی وقتا تم، سردم

وقتی که میرم تو خودم شاید

پاییز سال بعد برگردم دنیای پیام اندازه هیچ نیست می بوسمت اما نمی مونم

تو دائم از آینده می پرسی

من حال فردامم نمی دونم تو فکر یه آغوش محکم باش

آغوش این دیوونه محکم نیست

صد بار گفتم باز یادت رفت دنیای ما اندازه هم نیست... میتونی با نوای دوتار حاج قربان سلیمانی از اسان به ملکوت سفر کنی و بعد از اون به ترانه ای راک اند رول از خود بی خود بشی، و این معجزه موسیقیه. میشه نا امید بو ویا هیجان زد، عاشق، غمگین و یا شاد اما موسیقی برای همه لحضات زندگی یه چیزی داره که باحاش حال کنی. پس موسیقی از بهترین هاست، دوستی که همیشه با من بود. قصد داشتم امشب یه پست بلند بالا بذارم خ تصمیمم جدی بودااا ولی الان میبینم اصلاً حس ندارم کامپیوتر روشن کنم تایپ کنم با گوشی هم که تا بیام تایپ کنم به ملکوت پیوستم! خلاصه که خدا خیلی دوستون داره :)))
چرا می خوانم؟ جوابم چنین است ، این است: تجدیدوفاداری به معشوق است، عرصه عشق افزای عاشق ومعشوق است، خودبودن است ، تجلی بندگی است ،تجلی عشق به معشوق است ، لحظه وصل است ، رسیدن به معشوق است ، شوق دیدن یاراست ، تمامیت عاشقی است ، چشیدن گرمای خورشیداست ، پیمودن راه کوچه یاراست ، این است : یعنی رفتن به اوج ملکوت ،یعنی رهایی ازبنددنیاواط. معظم انقلاب می فرمایند: این کافی نیست که بدانیم فاطمه زهرا(س) در چه اوجی یا چه عظمتی در این عالم بوده و در عالم معنا و ملکوت خواهد بود. اگر معرفتِ روشنی گیر ی بیاید ـ که آن هم جز در سایه ی عمل به دست نمی آید ـ خیلی قیمت دارد. بسم الله الرحمن الرحیمملکوت حجّ (أسرار حجّ در کلام سید الساجدین علیه السلام)منبع: کتاب شریف مستدرک الوسائل، ج 10، ص 166 از کلمات درربار سجاد علیه السلام شاید هدیه­ای برای حج گزار و آرزومند ان با ارزشتر از شنیدن اسرار این عبادت بزرگ نباشد و فضیلت هدیه دو چندان خواهد بود آنگاه که این سِرّ از زبان و پیشوای حج گزاران و زینت عبادت کنندگان عالم حضرت سجاد علیه السلام بازگو شود:بقیه در ادامه مطلب... ندانستم این لحظه های زندگیم همان خوشبختی ام هستن...علی جان.... در مسیری قدم گذاشتم که تمام آن سیر و سلوک تا ملکوت اعلاست... نانوشته و ناخوانده باغ در سبزهایم سبزتر شد... دیگر دری نیست... باریست که زمین گذاشتن ندارد... امیدوارم تمام آن روزهای سبز امید من در آسمان آبی دلم آبی تر شود... یکی از فانتزی‌هام این هست که برم قرن هفتم قونیه بشینم سر کلاس آقامون(ترجمه مولانا) بعد مثنوی بخونه بعد هی ازش سوال بپرسم و امیدوار باشم ازین آدماست که با حوصله جوابت رو می‌ده یا اگه خواست جوابم رو نده یه بیت خوشگل بهم بگه که دختر تو حواسم رو پرت می‌کنی من رو از ملکوت به هپروت می‌بری اون زبونت رو ببر. من چه در وهم وجودم چه عدم ، دلتنگم
از عدم تا به وجود آمده ام دلتنگم
روح از افلاک و تن از خاک در این ساغر پاک
از درآمیختن شادی و غم دلتنگم
خوشه ای از ملکوت تو مرا دور انداخت
من هنوز از سفر باغ اِرم دلتنگم
ای نبخشوده گناه پدرم ، آدم را
به گناهان نبخشوده قسم ، دلتنگم
باز با خوف و رجا سوی تو می آیم من
دو قدم دلهر. بسم الله الرَّحمانِ الرَّحیم یا أَیَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ* إِرْجِعِی إِلى رَبِّکِ راضِیَةً مَرْضِیَّةً *فَادْخُلِی فِی عِبادِی* وَ ادْخُلِی جَنَّتِی*
﴿سوره مبارکه فجر﴾

روح آیت الله مهدوی کنی به ملکوت اعلی پیوست اِنا لله وَ اِنا اِلیه راجِعوُن
مصرع ناقص من کاش که کامل می شد
شعر در وصف تو از سوی تو نازل می شد

شعر در شأن تو شرمنده به همراهم نیست
واژه در دست من آن گونه که می خواهم نیست

من که حیران تو حیران توام می دانم
نه فقط من که در این دایره سرگردانم

همه ی عالم و آدم به تو می شد
شک ندارم که خدا هم به تو می شد

کعبه از راز جهان راز خدا آگاه . بسم الله الرَّحمنِ الرَّحیم یا أَیَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ* إِرْجِعِی إِلى رَبِّکِ راضِیَةً مَرْضِیَّةً *فَادْخُلِی فِی عِبادِی* وَ ادْخُلِی جَنَّتِی*
﴿سوره مبارکه فجر﴾

روح آیت الله مهدوی کنی به ملکوت اعلی پیوست اِنا لله وَ اِنا اِلیه راجِعوُن  ماه در جای خود استراه در جای خود استکوچه در جای خود استخانه در جای خود استاتاق در جای خود استکفش هایت در جای خود                                    نیستندو من     کفش هایم را در جا کفشی خالی مان می گذارم                                                                          " سعید شاپوری"
قسم به فقدان کفش اتدر جاکفشیخانه را این گونه دلتنگندیده بودم                                                                     "حسن آذری"
 ماه هاست که دلم میخواهد رمان ملکوت بهرام صادقی را بخوانم اما فرصت نکرده ام یا بهتر بگویم تنبلی کرده ام... پی دی اف ملکوت بهرام صادقی با سلام تا حالا شده یکی این جمله رو به شما بگه؟ این جمله به معنای انتهای راه این دنیاست پرواز به ملکوت اعلی برای ما اشک برای او لبخند. من این جمله رو اصلاح می کنم و اینجوری میگم: (( دیگه نیایید به دیدن پاییز )) دبیر کنگره ملی ادبی ملک ملکوت گفت: تاکنون ۶۰۰ اثر از ۲۵۰ شاعر و نویسنده به دبیرخانه کنگره پنجمین کنگره ملی ادبی مُلک مَلکوت ( نکوداشت ادبی دوکوهه مشک) از ۲۹ استان کشور اثر رسیده است. صادق علیه السلام فرموده اند:

«الْوَقْتُ الَّذِی لَا یُرَدُّ فِیهِ الدُّعَاءُ هُوَ مَا بَیْنَ وَقْتِکُمْ فِی الظُّهْرِ إِلَى وَقْتِکُمْ فِی الْعَصْرِ».
بحارالأنوار، 90/347 وقت و ساعتی که دعا در آن رد نمی‏شود، ما بین وقت ظهر تا وقت عصر است.لینک مرتبط: ملکوت
خاطره ها و احساساتم بستر یک درد شده اند و خا تر طلسمشان را به کرانه های یک جویبار آرام خواهم برد و آنجا تولدی دیگر خواهم گرفت .برای شروع یک اعتراف ک نه.در امتداد لحظه های بی ملکوت خویش ، قدم هایم را آهسته بر میدارم و به سمت"خدا"خواهم رفت شاید تولدی دیگر و از جنس دیگر در انتطار باشد..... هر لحظه را به گونه ای زندگی کن که گویی واپسین لحظه است و ی چه می داند؟ شاید آ ین لحظه باشد.
عشق، نخستین گام به سوی ملکوت است و تسلیم، آ ین آن؛ آری تمام سفر دو گام بیش نیست. زندگی را تنها زمانی می شناسی که آماده سفر به ناشناخته شوی.
اگر به شناخته چنگ بزنی، به ذهن چنگ زده ای و ذهن زندگی نیست. بیشتر عشق بورز تا بیشتر شوی.. کمتر عشق بورزی، کمتر خواهی بود.
توان عشق ورزیدن تو، ترازوی سنجش توست و میزان عشق تو، ترازوی وجود تو. تلاش نکن که زندگی را بفهمی، زندگی را زندگی کن! تلاش نکن که عشق را بفهمی، عاشق شو!
و چنین است که خواهی دانست؛ این دانستن حاصل تجربه توست، این دانستن هرگز ویرانگر آن راز نیست.
هر چه بیشتر بدانی در می ی که هنوز چیزهای بیشتر و بیشتری باقی است تا بدانی. عشق والاترین هدیه خداست این هنر را بیاموز، ترانه عشق و جشن آن را بیاموز.
عشق نیازی بی چون و چراست، روح بی عشق قادر به حیات نیست.
عشق خوراک روح و سرآغاز هر آن چیزی است که بزرگ است؛ عشق دروازه ملکوت است