پیام ملکوت

به نقل از خبرگزاریها در مورد پیام ملکوت : ویژه برنامه «ملکوت تکلم» گرامیداشت شاعر فقید احمد عزیزی، فردا در خانه شعر برگزار می شود. رئیس اداره فرهنگ و ارشاد ی مشک گفت: ششمین کنگره ملی ادبی ملک ملکوت دوکوهه اسفند ماه امسال و به میزبانی شهرستان مشک، برگزار می شود. قزوین- نماد ایثار قزوین ایت الله هادی باریک بین پس از عمری مجاهدت صبح امروز به ملکوت اعلی پیوست. تو یک بار از مادر متولّد شدى و این بار باید از خودت بیرون بیایى؛ از نَفس، از غریزه ‏ها، از عادت‏ها متولّد شوى؛ که عیسى‏ مى ‏گفت: «لا یَلِجُ فِى الْمَلَکُوتِ مَنْ لایُولَدُ مَرَّتینِ»؛ ى که دو بار متولّد نشود، به ملکوت خدا راهى ندارد.
نامه های بلوغ، ص 17

ى که دوبار متولد نشود به ملکوت راه نمى ‏یابد. ى که از خودش بیرون نیامده، . حضرت آیت الله مهدوی کنی، رئیس مجلس خبرگان ی و یار دیرین راحل و انقلاب به ملکوت اعلی پیوست.
روح آیت الله مهدوی کنی به ملکوت اعلی پیوست
ابراهیم انصاریان، رئیس دفتر رئیس مجلس خبرگان ی با تأیید این خبر گفت: امروز صبح آیت الله مهدوی ایست قلبی داشت و با همه تلاشی که پزشکان د، وی حدود ساعت ۹ صبح درگذشت.

آیت الله مهدوی کنی ۱۴ داد امسال پس از بازگشت از مراسم سالگرد ارتحال حضرت (ره) در منزل دچار عارضه قلبی شده و به بیمارستان منتقل شده بود و پس از آن به واسطه آسیب های وارده مغزی به ایشان، به صورت تمام وقت تحت نظر پزشکان در بیمارستان شهید رجایی بود.

حجت ال میرلوحی داماد آیت الله مهدوی کنی رئیس مجلس خبرگان ی نیز صبح امروز گفت: احتمالاً مراسم تشییع پیکر حضرت آیت الله مهدوی کنی صبح پنجشنبه از جلو تهران به سمت حرم شاه عبدالعظیم الحسنی (ع) تشییع خواهد شد. طبق وصیتی که آیت الله مهدوی کنی داشتند، پیکر این مرحوم در کنار مزار آیت الله ملاعلی کنی در حرم مطهر حضرت شاه عبدالعظیم الحسنی (ع) به خاک س خواهد شد. اختصاصی از یاری فایل مقاله ن به ملکوت نزدیک ترند با و پر سرعت .
مقاله ن به ملکوت نزدیک ترند
مقاله ن به ملکوت نزدیک ترند لینک پرداخت و در "پایین مطلب"فرمت فایل: word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحات 23ویژگیهای ن در عرفان:یکی از مهم ترین نیازهای بشری که ریشه در فطرت تمامی انسانها دارد، امور معنوی و عرفان می باشد و راز موفقیت انسانهای با ایمان، توکل و مقام رضا و پیوند و ارتباط آنها با خداست.در این میان سهم ن کمتر از مردان نیست و از جهت سیر الی الله و رسیدن به مقام قرب جایگاه ی انی داشته و دارند و البته علایق معنوی ن بیشتر از مردان است
در این نوشتار، ابتدا تحلیلی از عرفان ذکر شده و بعد جایگاه زن در عرفان و زیبایی معنوی او و برخی نمونه های عملی آن بیان شده است.
با
مقاله ن به ملکوت نزدیک ترند
"شمیم ملکوت" رایحه ای است که از روح انسان ملکوتی به گوش جان ما می رسد. آن چه انسان را از خاک جدا می کند و به افلاک نزدیک تر. هر چند زیست در زمانه ای که اخلاق به قربانگاه تکنولوژی و مدرنیته رفته است مقوله دشواری است اما همیشه نمود واقعی ارزش های انسانی را درتنگاها و لغزشگاه ها می توان دید. ما در این گروه برانیم که عطری از شخصیت انسان کامل. باز آمدی به بزم باده نوشان شکیبا که دلارام عاشقان شوی.
باز آمدی که دل بری و جان بیاوری و نسیم صبح صفا در گیسوی مهرخان بیفکنی.
چه مهربان یار و چه نیکو انیس و چه زیبا ندیم منی ای اهل غمزه و اغماض، ای ماه بی مثال!
ندیم بدی بودم و ندیده انگاشتی و باز به سراغم آمدی!
دوباره مرا به میهمانی ملکوت می خوانی و شرم، زبان اجابتم بسته است و بغض حسرت از گذشته ی خویش، راه رهایی از نای بی نوایی ام می کاود.
روح ملکوتی عالم ربانی و یار دیرین و ی آیت الله محمدرضا مهدوی کنی رییس مجلس خبرگان ی ساعاتی قبل به ملکوت اعلی پیوست.مرحوم آیت الله مهدوی کنی، رییس مجلس خبرگان ی از روز چهاردهم داد 93 و پس از شرکت در مراسم بیست و پنجمین سالگرد ارتحال امت و پس از بازگشت به منزل دچار حمله قلبی و در بیمارستان بستری شد. mahdavi ها طبع من احساس تغزل دارد
ناخودآگاه به سمت تو تمایل دارد

بی تو چندیست که در کار زمین حیرانم
مانده ام بی تو چرا باغچه ام گل دارد

شاید این باغچه ده قرن به استقب
فرش گسترده و در دست گلایل دارد

تا به کی ی ره یکریز نباشی شب و روز
ماه مخفی شدنش نیز تعادل دارد

کودکی فال فروش است و به عشقت هر روز
می م از پسرک هر چه تفال دارد

یازده پله زمین رفت به سمت ملکوت
یک قدم مانده، زمین شوق تکامل دارد

هیچ سنگی نشود سنگ صبورت ، تنها
تکیه بر کعبه بزن ، کعبه تحمل دارد...

سید حمید رضا برقعی دیروز رفته بودم برای آ کتاب هدیه ب م دو تا کتاب دیدم از هانری کربن ارض ملکوت و تخیل خلاق در عرفان ابن عربی، مترجمش ان شا اله رحمتی بود جزو کتابهایی بود که پراستنادن تو مقاله هایی که ویرایش میکنم تصمیم گرفتم برای خودم یکیشو ب م ارض ملکوت حدود 40 تومن بود و این 22 تومن گذاشتم اونو وقتی اینو خوندم بعنوان جایزه ب م :) بعد قبلش هم رفته بودم کو. در لحظات گره خورده با نفسهای بارانی یاد خدا ، آنگاه که دستها ، دلها و دیدگان را راهیست به سوی آسمان عبودیت و در تار و پود جان ، شوق رهایی از تعلقات جان می گیرد. در قنوتی سرشار از شمیم ملکوت ، به وقت ترنم تازه اذان و در ساعت افطار ، در غروبی که طلوع خورشید معرفت را از افق قلبهای عاشق به نظاره ایم.... به یاد هم باشیم. در لحظات گره خورده با نفسهای بارانی یاد خدا ، آنگاه که دستها ، دلها و دیدگان را راهیست به سوی آسمان عبودیت و در تار و پود جان ، شوق رهایی از تعلقات جان می گیرد. در قنوتی سرشار از شمیم ملکوت ، به وقت ترنم تازه اذان و در ساعت افطار ، در غروبی که طلوع خورشید معرفت را از افق قلبهای عاشق به نظاره ایم.... به یاد هم باشیم. عشق آباد عزادار شد.. روح عشق آباد پرکشید .... اصلا باورم نمیشه .... دیگه حاج آقا رو نمی بینیم ... دیگه از خطبه های ایشان محروم شدیم .... خدایا توهمیشه خوبان رو زود میبری پیش خودت .... این رسم روزگار شده ..... آخه به این زودی؟؟؟ چگونه باور کنم که صیح عید غدیر امسال در مراسم جشن سادات حاج آقا نیستند...!! فردا عشق بردوش عشق آبادیها به شانه کشیده خواهد شد ... فردا غمی عظیم بر چهره ها و دلها حاکم است ..... فردا روح عشق آباد به سوی بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الحجج ع پر می کشد.... دوست عزیز و گرامی حاج آقا اخلاقی فرد : چه زود بود که بر تابوت دنیایی سوار شوی و گریه های دوستدارانت رو ببینی چه زود رفتید و همه عاشقان و کویرنشینان عشق آباد را تنها گذاشتی آری : روح ملکوتی حاج آقا اخلاقی فر به ملکوت اعلا پیوست . حدود هفتاد درصد از برداری مستند بلندی با نام «سرزمین ملکوت» به پایان رسید. تشییع پیکر شهید سید جلال حسینی از م عان حرم حضرت زینب (س)

ادامه مطلب در ۱۴ داد ماه سال ۱۳۶۸ (ره)، انقلاب و بنیانگذار به ملکوت اعلی پیوستند. باز آمدی به بزم باده نوشان شکیبا که دلارام عاشقان شوی. باز آمدی که دل بری و جان بیاوری و نسیم صبح صفا در گیسوی مهرخان بیفکنی. چه مهربان یار و چه نیکو انیس و چه زیبا ندیم منی ای اهل غمزه و اغماض، ای ماه بی مثال! ندیم بدی بودم و ندیده انگاشتی و باز به سراغم آمدی! دوباره مرا به میهمانی ملکوت می خوانی و شرم، زبان اجابتم بسته است و بغض حسرت از گذشته ی خویش، راه رهایی از نای بی نوایی ام می کاود باز آمدی به بزم باده نوشان شکیبا که دلارام عاشقان شوی.
باز آمدی که دل بری و جان بیاوری و نسیم صبح صفا در گیسوی مهرخان بیفکنی.
چه مهربان یار و چه نیکو انیس و چه زیبا ندیم منی ای اهل غمزه و اغماض، ای ماه بی مثال!
ندیم بدی بودم و ندیده انگاشتی و باز به سراغم آمدی!
دوباره مرا ب. رسول خدا(ص)درمعراج ملکوت امتش رادید،وانچه دیده بودبه عنوان هدیه برای امتش اورد. رسول خ رمود:«خدای تعالی جماعتی ازامتم رانشانم دادوعده ای رادیدم که شکمشان انقدربزرگ شده که ازبزرگی شکم نمیتوانندبرخیزند.ازجبرئیل پرسیدم:« این هاچه انی هستند؟»گفت:«این هاازامت توهستند.» گفتم:«چرااینگونه اند؟» پاسخ داد:«این هارباخوارانند.»«علت رباخ. مادر گرامی شهید بزرگواریعسوب خ مرحومه مغفورحاجیه خانم زلفناز نیک بین پس از تحمّل 28سال درد ورنج فراق شهید والامقام درحالی که دردامن پاک وعفیف خود افراد صالح ودانشمند با سرد وگرم روزگار پرورش داده است سرانجام به حیات فانی دنیا بی اعتنا شده وبه ملکوت اعلی پیوست که یقینا"ه ن فرزندش به خیل ی عظیم الشان خواهد پیوست این عروج آسمانی را به. سازمان بنادر و دریانوردی غرق شدن نفت کش ایرانی را تایید کرد و در پیامی جان باختن ۳۲ نفر از کارکنان و خدمه کشتی را به ایرانیان تسلیت گفت. بانو زهرا خلیلوند مادر بزرگوار شهیدان محمدحسین و غلامرضا نامدار محمدی در سن ۸۵ سالگی در اثر بیماری و کهولت سن دارفانی را وداع گفت. باز آمدی به بزم باده نوشان شکیبا که دلارام عاشقان شوی.
باز آمدی که دل بری و جان بیاوری و نسیم صبح صفا در گیسوی مهرخان بیفکنی.
چه مهربان یار و چه نیکو انیس و چه زیبا ندیم منی ای اهل غمزه و اغماض، ای ماه بی مثال!
ندیم بدی بودم و ندیده انگاشتی و باز به سراغم آمدی!
دوباره مرا به میهمانی ملکوت می خوانی و شرم، زبان اجابتم بسته . هفت روز از درگذشت مرحوم احمد عزیزی گذشته است؛ ادیبی که انقلاب وی را «شاعر انقل و چیره دست» توصیف د و امروز میراثی گرانقدر از جنس کلمات از او به یادگار مانده است. هنگامی که زینب علیهاالسلام ، این ریحانه علی و فاطمه علیهماالسلام چشم بر این جهان فانی گشود، رسول خدا صلی الله علیه و آله در سفر بود. صبر د تا باز گردد و چون نام حسن وحسین، نام این کودک را نیز از ملکوت بیاورد. ملکوت جوانی به همراه دارد. یکی از لطائفی که در عبرت گیری از قصه های در سوره کهف می توان یافت ، مسأله سکوت اصحاب کهف است . در روایتی از رسول اکرم صلی الله علیه و آله که در ذیل بیت دهم همین باب نقل می کنیم برداشت می شود که سکوت ، پیر را جوان می سازد . چون اصحاب کهف بعد از آن که به غار رفته اند بعد از عبادت به خواب رفته اند یعنی در سکوت تام بر. image result for ‫حجت ال سید جواد شالی‬‎ انا لله وانالیه راجعون /روح بلند حجت ال حاج سید جواد شالی پدر شهید سید کمال شالی وفرزند آیت الله شالی (ره)به ملکوت اعلی پیوست مراسم تشییع پیکر مرحوم حاج آقا سید جواد شالی فرزند آیت الله شالی ☑️ قزوین : صبح ساعت 10:30 ◾️ شروع مراسم : از زاده اسماعیل تا زاده حسی ☑️ تا تان : ، پس از ◾️ شروع مراسم : محل تا حوزه علمیه ☑️ شال : ساعت 18 عصر ◾️ شروع مراسم : ابتدای بولوار (سرجاده ترانزیت) تا گ ار شمقدری تهیه کننده سریال «چراغ ملکوت» گفت: این سریال توسط جواد شمقدری در نیمه اسفندماه وارد مرحله پیش تولید خواهد شد. ولی فقیه در استان شرکت کنندگان دراعتکاف را راهیان ملکوت عنوان کرد وگفت : اعتکاف تهذیب و تزکیه دل است . حاج اسماعیل عجم پدر شهید علی عجم، فرمانده توپخانه لشکر ۵ نصر در سالگرد شهادت فرزندش به ملکوت اعلی پیوست. بنام خالق عشق فاطمه ی زهرا، دراوج ملکوت انسانی
فرهنگ امپراتوری روم پایه تمدن امروز اروپا
پایه ی تمدن امروز اروپایی، همان فرهنگ رومی است. یعنی امروز آنچه که بر سر تا پای فرهنگ اروپایی و غربی و به تبع آنها فرهنگ امریکایی و ده ریزهای غرب حاکم است، همان اصول و خطوطی است که در امپراتوری روم وجود داشته؛ همانها ست که امروز ملاک و معیار است. آن زمان هم ن را به بالاترین مقام می رساندند،احترامشان می د و به آرایشها و زیورها تزیینشان می د؛اما برای چه؟ برای اشباع یکی از خاکی ترین و مادّی ترین خصلتهای بشری در مرد! این، چه قدرتوهین و چه قدر تحقیر نسبت به انسان و نسبت به جنس زن است ! ادامه مطلب بسم الله الرحمن الرحیم شربتی از ملکوت (روضه حضرت علی اکبر علیه السلام از قلم علامه طهرانی ره) منبع: معاد شناسى جلد ‏2 صفحه : 231 تالیف علامه طهرانی رحمة الله علیه شربت ملکوتى که رسول خدا براى حضرت على أکبر عطا نمود «در حالیکه عطش بر او غالب شده بود نزد پدر آمد تا قدرى استراحت کند و از گرانى عطش براى پدر بیان کند، حضرت سیّد الشّهداء علیه. بسم الله الرحمن الرحیم شربتی از ملکوت (روضه حضرت علی اکبر علیه السلام از قلم علامه طهرانی ره) منبع: معاد شناسى جلد ‏2 صفحه : 231 تالیف علامه طهرانی رحمة الله علیه شربت ملکوتى که رسول خدا براى حضرت على أکبر عطا نمود «در حالیکه عطش بر او غالب شده بود نزد پدر آمد تا قدرى استراحت کند و از گرانى عطش براى پدر بیان کند، حضرت سیّد الشّهداء علیه. دنیای پیام اندازه هیچ نیست دنیای پیام اندازه هیچ نیست
من عاشق بارون و گیتارم من روزها تا ظهر می خوابم من هر شبُ تا صبح بیدارم دنیای پیام اندازه هیچ نیست من خیلی وقتا تم، سردم

وقتی که میرم تو خودم شاید

پاییز سال بعد برگردم دنیای پیام اندازه هیچ نیست می بوسمت اما نمی مونم

تو دائم از آینده می پرسی

من حال فردامم نمی دونم تو فکر یه آغوش محکم باش

آغوش این دیوونه محکم نیست

صد بار گفتم باز یادت رفت دنیای ما اندازه هم نیست... میتونی با نوای دوتار حاج قربان سلیمانی از اسان به ملکوت سفر کنی و بعد از اون به ترانه ای راک اند رول از خود بی خود بشی، و این معجزه موسیقیه. میشه نا امید بو ویا هیجان زد، عاشق، غمگین و یا شاد اما موسیقی برای همه لحضات زندگی یه چیزی داره که باحاش حال کنی. پس موسیقی از بهترین هاست، دوستی که همیشه با من بود. قصد داشتم امشب یه پست بلند بالا بذارم خ تصمیمم جدی بودااا ولی الان میبینم اصلاً حس ندارم کامپیوتر روشن کنم تایپ کنم با گوشی هم که تا بیام تایپ کنم به ملکوت پیوستم! خلاصه که خدا خیلی دوستون داره :)))
چرا می خوانم؟ جوابم چنین است ، این است: تجدیدوفاداری به معشوق است، عرصه عشق افزای عاشق ومعشوق است، خودبودن است ، تجلی بندگی است ،تجلی عشق به معشوق است ، لحظه وصل است ، رسیدن به معشوق است ، شوق دیدن یاراست ، تمامیت عاشقی است ، چشیدن گرمای خورشیداست ، پیمودن راه کوچه یاراست ، این است : یعنی رفتن به اوج ملکوت ،یعنی رهایی ازبنددنیاواط. معظم انقلاب می فرمایند: این کافی نیست که بدانیم فاطمه زهرا(س) در چه اوجی یا چه عظمتی در این عالم بوده و در عالم معنا و ملکوت خواهد بود. اگر معرفتِ روشنی گیر ی بیاید ـ که آن هم جز در سایه ی عمل به دست نمی آید ـ خیلی قیمت دارد. بسم الله الرحمن الرحیمملکوت حجّ (أسرار حجّ در کلام سید الساجدین علیه السلام)منبع: کتاب شریف مستدرک الوسائل، ج 10، ص 166 از کلمات درربار سجاد علیه السلام شاید هدیه­ای برای حج گزار و آرزومند ان با ارزشتر از شنیدن اسرار این عبادت بزرگ نباشد و فضیلت هدیه دو چندان خواهد بود آنگاه که این سِرّ از زبان و پیشوای حج گزاران و زینت عبادت کنندگان عالم حضرت سجاد علیه السلام بازگو شود:بقیه در ادامه مطلب... ندانستم این لحظه های زندگیم همان خوشبختی ام هستن...علی جان.... در مسیری قدم گذاشتم که تمام آن سیر و سلوک تا ملکوت اعلاست... نانوشته و ناخوانده باغ در سبزهایم سبزتر شد... دیگر دری نیست... باریست که زمین گذاشتن ندارد... امیدوارم تمام آن روزهای سبز امید من در آسمان آبی دلم آبی تر شود... یکی از فانتزی‌هام این هست که برم قرن هفتم قونیه بشینم سر کلاس آقامون(ترجمه مولانا) بعد مثنوی بخونه بعد هی ازش سوال بپرسم و امیدوار باشم ازین آدماست که با حوصله جوابت رو می‌ده یا اگه خواست جوابم رو نده یه بیت خوشگل بهم بگه که دختر تو حواسم رو پرت می‌کنی من رو از ملکوت به هپروت می‌بری اون زبونت رو ببر. من چه در وهم وجودم چه عدم ، دلتنگم
از عدم تا به وجود آمده ام دلتنگم
روح از افلاک و تن از خاک در این ساغر پاک
از درآمیختن شادی و غم دلتنگم
خوشه ای از ملکوت تو مرا دور انداخت
من هنوز از سفر باغ اِرم دلتنگم
ای نبخشوده گناه پدرم ، آدم را
به گناهان نبخشوده قسم ، دلتنگم
باز با خوف و رجا سوی تو می آیم من
دو قدم دلهر. بسم الله الرَّحمانِ الرَّحیم یا أَیَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ* إِرْجِعِی إِلى رَبِّکِ راضِیَةً مَرْضِیَّةً *فَادْخُلِی فِی عِبادِی* وَ ادْخُلِی جَنَّتِی*
﴿سوره مبارکه فجر﴾

روح آیت الله مهدوی کنی به ملکوت اعلی پیوست اِنا لله وَ اِنا اِلیه راجِعوُن
مصرع ناقص من کاش که کامل می شد
شعر در وصف تو از سوی تو نازل می شد

شعر در شأن تو شرمنده به همراهم نیست
واژه در دست من آن گونه که می خواهم نیست

من که حیران تو حیران توام می دانم
نه فقط من که در این دایره سرگردانم

همه ی عالم و آدم به تو می شد
شک ندارم که خدا هم به تو می شد

کعبه از راز جهان راز خدا آگاه . آیت الله حبیب الله مهمان نواز مردم اسان شمالی در مجلس خبرگان ی پیش از ظهر امروز در بیمارستان رضا(ع) بجنورد به ملکوت اعلی پیوست.

«انا لله و انا الیه راجعون»با نهایت تاسف و تاثر درگذشت عبدالعلی برومند (ادیب برومند)را حضور خوانندگان گرامی و جامعه ادبی کشور تسلیت عرض می نماییم.برای آن پیش وت فرهیخته علو درجات معنوی و ملکوت اعلی مس داریم.تحریریه ستاره انیس شب قدر، بهترین گاه آرایش صحیفه دل مؤمنان به زیور ذکر خداست. شب قدر، بزرگ ترین میدان گاه سبقت گرفتن اولاد آدم در خیرات است. شب قدر، آوای ایمان را در گوش جان انسان ها ترنم می کند. شب قدر، فاصله مُلک و ملکوت را به حداقل ممکن می رساند. شب قدر، گشاینده پنجره کشف و شهود بر منظر روح عارفان است. شب قدر، لاله ای شکفته در کویر عادی سال است. آی فقیران غنی، کجایید که شبهای قدر آمده است؟! تشنه ام این رمضان تشنه تر از هر رمضانی شب قدر آمده تا قدر دل خویش بدانی لیله القدر عزیزی است بیا دل بتکانیم سهم ما چیست از این روز همین خانه تکانی تقدیری سراسر خیر، برکت، سندی، سلامت، خوشبختی، سعادت دنیا و آ ت، توشه شب قدرتان باد. خبر آوردند که امشب از هزار شب بهتر است و یک اتفاق ویژه می افتد و آن اینکه امشب دست ملکوت به طرف زمین کشیده می شود. کجایید خاکیان سدره نشین و زمینیان آسمانی که ملکوتیان امشب شیفته شمایند؟! شب قدر، سرنوشت ی ال ما تعیین می شود. این شبها را از دست ندهیم. برای تعجیل در فرج مولایمان دعا کنیم. فرشته ها برای انسان ها از دستان و بخشش معاصی و بردن آنها به ملکوت مسابقه داده و منتظر ندای بنده خدا هستند. (اللهم لبیک) مرا دعا کنید. شب قدر است و من قدری ندارم چه سازم توشه قبری ندارم مبادا لیله القدرت سرآید گنه بر ناله ام افزون تر آید مبادا ماه تو پایان پذیرد ولی این بنده ات سامان نگیرد. خدایا قدر ما را به قدر مولاعلی(ع) نزدیک فرما. الهی آن شب که همه قرآن به سر می کنند ما را توفیق بده قرآن را به دل کنیم. امشب تمام آینه ها را صدا کنید گاه اجابت است رو به سوی خداکنید ای دوستان آبرودار در نزد حق درنیمه شب قدرمرا هم دعا کنید چون نامه جرم ما به هم پیچیدند بردند به دیوان عمل سنجیدند بیش ازهمگان گناه مابود ولی ما را به محبت علی(ع)بخشیدند. با عرض تسلیت در لیالی قدر این حقیر را ازدعای خیرخویش فراموش نکنید. ماس دعا پست 4959: به قلم دامنه. به نام خدا. مرحوم آیة الله العظمی حسینعلی منتظری در ص 84 کتاب «آغاز تا انجام» در بارۀ عوالم پنچگانۀ هاهوت، لاهوت، جبروت، ملکوت، ناسوت می نویسند: آیة الله العظمی حسینعلی منتظری، فقیه عالیقدر، عالم شجاع متقی مبارز و مرجع بزرگ شیعیان جهان. نام و روحش همیشه جاویدان «ذات خدا را با قطع نظر از صفات >> غیب الغیوب یا هاهوت می نامند. با ملاحظۀ همۀ صفات کمال >> لاهوت می نامند. متأخّرِ از ذات و صفات را که عالم عقل است >> جبروت می نامند. متأخّرِ از آن را که در عالم نفوس کلی است >> ملکوت می نامند. نازل ترین مرتبه که عالم طبیعت و مادّه (آسمانی یا زمینی) است را >> ناسوت می نامند» هر لحظه را به گونه ای زندگی کن که گویی واپسین لحظه است و ی چه می داند؟ شاید آ ین لحظه باشد.
عشق ، نخستین گام به سوی ملکوت است و تسلیم، آ ین آن؛ آری تمام سفر دو گام بیش نیست. زندگی را تنها زمانی می شناسی که آماده سفر به ناشناخته شوی.
اگر به شناخته چنگ بزنی، به ذهن چنگ زده ای و ذهن زندگی نیست. بیشتر عشق بورز تا بیشتر شوی.. کمتر عشق بورز.