پیام ملکوت

به نقل از خبرگزاریها در مورد پیام ملکوت : ویژه برنامه «ملکوت تکلم» گرامیداشت شاعر فقید احمد عزیزی، فردا در خانه شعر برگزار می شود. رئیس اداره فرهنگ و ارشاد ی مشک گفت: ششمین کنگره ملی ادبی ملک ملکوت دوکوهه اسفند ماه امسال و به میزبانی شهرستان مشک، برگزار می شود. قزوین- نماد ایثار قزوین ایت الله هادی باریک بین پس از عمری مجاهدت صبح امروز به ملکوت اعلی پیوست. تو یک بار از مادر متولّد شدى و این بار باید از خودت بیرون بیایى؛ از نَفس، از غریزه ‏ها، از عادت‏ها متولّد شوى؛ که عیسى‏ مى ‏گفت: «لا یَلِجُ فِى الْمَلَکُوتِ مَنْ لایُولَدُ مَرَّتینِ»؛ ى که دو بار متولّد نشود، به ملکوت خدا راهى ندارد.
نامه های بلوغ، ص 17

ى که دوبار متولد نشود به ملکوت راه نمى ‏یابد. ى که از خودش بیرون نیامده، . حضرت آیت الله مهدوی کنی، رئیس مجلس خبرگان ی و یار دیرین راحل و انقلاب به ملکوت اعلی پیوست.
روح آیت الله مهدوی کنی به ملکوت اعلی پیوست
ابراهیم انصاریان، رئیس دفتر رئیس مجلس خبرگان ی با تأیید این خبر گفت: امروز صبح آیت الله مهدوی ایست قلبی داشت و با همه تلاشی که پزشکان د، وی حدود ساعت ۹ صبح درگذشت.

آیت الله مهدوی کنی ۱۴ داد امسال پس از بازگشت از مراسم سالگرد ارتحال حضرت (ره) در منزل دچار عارضه قلبی شده و به بیمارستان منتقل شده بود و پس از آن به واسطه آسیب های وارده مغزی به ایشان، به صورت تمام وقت تحت نظر پزشکان در بیمارستان شهید رجایی بود.

حجت ال میرلوحی داماد آیت الله مهدوی کنی رئیس مجلس خبرگان ی نیز صبح امروز گفت: احتمالاً مراسم تشییع پیکر حضرت آیت الله مهدوی کنی صبح پنجشنبه از جلو تهران به سمت حرم شاه عبدالعظیم الحسنی (ع) تشییع خواهد شد. طبق وصیتی که آیت الله مهدوی کنی داشتند، پیکر این مرحوم در کنار مزار آیت الله ملاعلی کنی در حرم مطهر حضرت شاه عبدالعظیم الحسنی (ع) به خاک س خواهد شد. اختصاصی از یاری فایل مقاله ن به ملکوت نزدیک ترند با و پر سرعت .
مقاله ن به ملکوت نزدیک ترند
مقاله ن به ملکوت نزدیک ترند لینک پرداخت و در "پایین مطلب"فرمت فایل: word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحات 23ویژگیهای ن در عرفان:یکی از مهم ترین نیازهای بشری که ریشه در فطرت تمامی انسانها دارد، امور معنوی و عرفان می باشد و راز موفقیت انسانهای با ایمان، توکل و مقام رضا و پیوند و ارتباط آنها با خداست.در این میان سهم ن کمتر از مردان نیست و از جهت سیر الی الله و رسیدن به مقام قرب جایگاه ی انی داشته و دارند و البته علایق معنوی ن بیشتر از مردان است
در این نوشتار، ابتدا تحلیلی از عرفان ذکر شده و بعد جایگاه زن در عرفان و زیبایی معنوی او و برخی نمونه های عملی آن بیان شده است.
با
مقاله ن به ملکوت نزدیک ترند
"شمیم ملکوت" رایحه ای است که از روح انسان ملکوتی به گوش جان ما می رسد. آن چه انسان را از خاک جدا می کند و به افلاک نزدیک تر. هر چند زیست در زمانه ای که اخلاق به قربانگاه تکنولوژی و مدرنیته رفته است مقوله دشواری است اما همیشه نمود واقعی ارزش های انسانی را درتنگاها و لغزشگاه ها می توان دید. ما در این گروه برانیم که عطری از شخصیت انسان کامل. باز آمدی به بزم باده نوشان شکیبا که دلارام عاشقان شوی.
باز آمدی که دل بری و جان بیاوری و نسیم صبح صفا در گیسوی مهرخان بیفکنی.
چه مهربان یار و چه نیکو انیس و چه زیبا ندیم منی ای اهل غمزه و اغماض، ای ماه بی مثال!
ندیم بدی بودم و ندیده انگاشتی و باز به سراغم آمدی!
دوباره مرا به میهمانی ملکوت می خوانی و شرم، زبان اجابتم بسته است و بغض حسرت از گذشته ی خویش، راه رهایی از نای بی نوایی ام می کاود.
روح ملکوتی عالم ربانی و یار دیرین و ی آیت الله محمدرضا مهدوی کنی رییس مجلس خبرگان ی ساعاتی قبل به ملکوت اعلی پیوست.مرحوم آیت الله مهدوی کنی، رییس مجلس خبرگان ی از روز چهاردهم داد 93 و پس از شرکت در مراسم بیست و پنجمین سالگرد ارتحال امت و پس از بازگشت به منزل دچار حمله قلبی و در بیمارستان بستری شد. mahdavi ها طبع من احساس تغزل دارد
ناخودآگاه به سمت تو تمایل دارد

بی تو چندیست که در کار زمین حیرانم
مانده ام بی تو چرا باغچه ام گل دارد

شاید این باغچه ده قرن به استقب
فرش گسترده و در دست گلایل دارد

تا به کی ی ره یکریز نباشی شب و روز
ماه مخفی شدنش نیز تعادل دارد

کودکی فال فروش است و به عشقت هر روز
می م از پسرک هر چه تفال دارد

یازده پله زمین رفت به سمت ملکوت
یک قدم مانده، زمین شوق تکامل دارد

هیچ سنگی نشود سنگ صبورت ، تنها
تکیه بر کعبه بزن ، کعبه تحمل دارد...

سید حمید رضا برقعی دیروز رفته بودم برای آ کتاب هدیه ب م دو تا کتاب دیدم از هانری کربن ارض ملکوت و تخیل خلاق در عرفان ابن عربی، مترجمش ان شا اله رحمتی بود جزو کتابهایی بود که پراستنادن تو مقاله هایی که ویرایش میکنم تصمیم گرفتم برای خودم یکیشو ب م ارض ملکوت حدود 40 تومن بود و این 22 تومن گذاشتم اونو وقتی اینو خوندم بعنوان جایزه ب م :) بعد قبلش هم رفته بودم کو. در لحظات گره خورده با نفسهای بارانی یاد خدا ، آنگاه که دستها ، دلها و دیدگان را راهیست به سوی آسمان عبودیت و در تار و پود جان ، شوق رهایی از تعلقات جان می گیرد. در قنوتی سرشار از شمیم ملکوت ، به وقت ترنم تازه اذان و در ساعت افطار ، در غروبی که طلوع خورشید معرفت را از افق قلبهای عاشق به نظاره ایم.... به یاد هم باشیم. در لحظات گره خورده با نفسهای بارانی یاد خدا ، آنگاه که دستها ، دلها و دیدگان را راهیست به سوی آسمان عبودیت و در تار و پود جان ، شوق رهایی از تعلقات جان می گیرد. در قنوتی سرشار از شمیم ملکوت ، به وقت ترنم تازه اذان و در ساعت افطار ، در غروبی که طلوع خورشید معرفت را از افق قلبهای عاشق به نظاره ایم.... به یاد هم باشیم. عشق آباد عزادار شد.. روح عشق آباد پرکشید .... اصلا باورم نمیشه .... دیگه حاج آقا رو نمی بینیم ... دیگه از خطبه های ایشان محروم شدیم .... خدایا توهمیشه خوبان رو زود میبری پیش خودت .... این رسم روزگار شده ..... آخه به این زودی؟؟؟ چگونه باور کنم که صیح عید غدیر امسال در مراسم جشن سادات حاج آقا نیستند...!! فردا عشق بردوش عشق آبادیها به شانه کشیده خواهد شد ... فردا غمی عظیم بر چهره ها و دلها حاکم است ..... فردا روح عشق آباد به سوی بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الحجج ع پر می کشد.... دوست عزیز و گرامی حاج آقا اخلاقی فرد : چه زود بود که بر تابوت دنیایی سوار شوی و گریه های دوستدارانت رو ببینی چه زود رفتید و همه عاشقان و کویرنشینان عشق آباد را تنها گذاشتی آری : روح ملکوتی حاج آقا اخلاقی فر به ملکوت اعلا پیوست . حدود هفتاد درصد از برداری مستند بلندی با نام «سرزمین ملکوت» به پایان رسید. تشییع پیکر شهید سید جلال حسینی از م عان حرم حضرت زینب (س)

ادامه مطلب در ۱۴ داد ماه سال ۱۳۶۸ (ره)، انقلاب و بنیانگذار به ملکوت اعلی پیوستند. باز آمدی به بزم باده نوشان شکیبا که دلارام عاشقان شوی. باز آمدی که دل بری و جان بیاوری و نسیم صبح صفا در گیسوی مهرخان بیفکنی. چه مهربان یار و چه نیکو انیس و چه زیبا ندیم منی ای اهل غمزه و اغماض، ای ماه بی مثال! ندیم بدی بودم و ندیده انگاشتی و باز به سراغم آمدی! دوباره مرا به میهمانی ملکوت می خوانی و شرم، زبان اجابتم بسته است و بغض حسرت از گذشته ی خویش، راه رهایی از نای بی نوایی ام می کاود باز آمدی به بزم باده نوشان شکیبا که دلارام عاشقان شوی.
باز آمدی که دل بری و جان بیاوری و نسیم صبح صفا در گیسوی مهرخان بیفکنی.
چه مهربان یار و چه نیکو انیس و چه زیبا ندیم منی ای اهل غمزه و اغماض، ای ماه بی مثال!
ندیم بدی بودم و ندیده انگاشتی و باز به سراغم آمدی!
دوباره مرا ب. رسول خدا(ص)درمعراج ملکوت امتش رادید،وانچه دیده بودبه عنوان هدیه برای امتش اورد. رسول خ رمود:«خدای تعالی جماعتی ازامتم رانشانم دادوعده ای رادیدم که شکمشان انقدربزرگ شده که ازبزرگی شکم نمیتوانندبرخیزند.ازجبرئیل پرسیدم:« این هاچه انی هستند؟»گفت:«این هاازامت توهستند.» گفتم:«چرااینگونه اند؟» پاسخ داد:«این هارباخوارانند.»«علت رباخ. مادر گرامی شهید بزرگواریعسوب خ مرحومه مغفورحاجیه خانم زلفناز نیک بین پس از تحمّل 28سال درد ورنج فراق شهید والامقام درحالی که دردامن پاک وعفیف خود افراد صالح ودانشمند با سرد وگرم روزگار پرورش داده است سرانجام به حیات فانی دنیا بی اعتنا شده وبه ملکوت اعلی پیوست که یقینا"ه ن فرزندش به خیل ی عظیم الشان خواهد پیوست این عروج آسمانی را به. سازمان بنادر و دریانوردی غرق شدن نفت کش ایرانی را تایید کرد و در پیامی جان باختن ۳۲ نفر از کارکنان و خدمه کشتی را به ایرانیان تسلیت گفت. بانو زهرا خلیلوند مادر بزرگوار شهیدان محمدحسین و غلامرضا نامدار محمدی در سن ۸۵ سالگی در اثر بیماری و کهولت سن دارفانی را وداع گفت. باز آمدی به بزم باده نوشان شکیبا که دلارام عاشقان شوی.
باز آمدی که دل بری و جان بیاوری و نسیم صبح صفا در گیسوی مهرخان بیفکنی.
چه مهربان یار و چه نیکو انیس و چه زیبا ندیم منی ای اهل غمزه و اغماض، ای ماه بی مثال!
ندیم بدی بودم و ندیده انگاشتی و باز به سراغم آمدی!
دوباره مرا به میهمانی ملکوت می خوانی و شرم، زبان اجابتم بسته . هفت روز از درگذشت مرحوم احمد عزیزی گذشته است؛ ادیبی که انقلاب وی را «شاعر انقل و چیره دست» توصیف د و امروز میراثی گرانقدر از جنس کلمات از او به یادگار مانده است. انقلاب و بنیانگذار ، روز 12 بهمن 1357 وارد فرودگاه مهرآباد تهران شدند. 14 داد 1368- (ره) انقلاب و بنیانگذار به ملکوت اعلی پیوستند. هر لحظه را به گونه ای زندگی کن که گویی واپسین لحظه است و ی چه می داند؟ شاید آ ین لحظه باشد.
عشق ، نخستین گام به سوی ملکوت است و تسلیم، آ ین آن؛ آری تمام سفر دو گام بیش نیست. زندگی را تنها زمانی می شناسی که آماده سفر به ناشناخته شوی.
اگر به شناخته چنگ بزنی، به ذهن چنگ زده ای و ذهن زندگی نیست. بیشتر عشق بورز تا بیشتر شوی.. کمتر عشق بورز. حضرت صدیقه طاهره کبری (س) از سه جهت چه در ملکوت چه در عالم ناسوت و چه در معاد در بین همه اولیا و مقربان پروردگار عالم یک استثنا است. اگر فرشتگان را توانایی ترنم و ترانه خوانی باشد و در ملکوت نغمه پردازی کنند... آوای ژرف و مدهوش کننده همچون صدای آسمانی دمیس روسوس خواهند داشت. او جهان وطن است... آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و یار دیرین (ره) به ملکوت اعلا پیوست آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و یار دیرین (ره) لحظاتی پیش دعوت حق را لبیک گفت.

آیت الله هاشمی رفسنجانی امروز به علت عارضه ای قلبی در بیمارستان ی تجریش بستری شدند اما پس از گذشت ساعاتی حال عمومی ایشان بسیار وخیم گزارش شد و پس از نتیجه ندادن تلاش پزشکان در احیای قلب ایشان، لحظاتی پیش در سن 82 سالگی دعوت حق را لبیک گفتند.
 
ولی فقیه در استان شرکت کنندگان دراعتکاف را راهیان ملکوت عنوان کرد وگفت : اعتکاف تهذیب و تزکیه دل است . حاج اسماعیل عجم پدر شهید علی عجم، فرمانده توپخانه لشکر ۵ نصر در سالگرد شهادت فرزندش به ملکوت اعلی پیوست. کتاب «بانوی ملکوت» نگاهی به حیات معنوی کریمه آل محمد صلی الله علیه و آله، حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها نوشته آیت الله کریمی جهرمی از سوی بوستان کتاب در 163 صفحه با شمارگان 1000 نسخه و به قیمت 8000 تومان به چاپ رسیده است. لینک کتاب "بانوی ملکوت" بنام خالق عشق فاطمه ی زهرا، دراوج ملکوت انسانی
فرهنگ امپراتوری روم پایه تمدن امروز اروپا
پایه ی تمدن امروز اروپایی، همان فرهنگ رومی است. یعنی امروز آنچه که بر سر تا پای فرهنگ اروپایی و غربی و به تبع آنها فرهنگ امریکایی و ده ریزهای غرب حاکم است، همان اصول و خطوطی است که در امپراتوری روم وجود داشته؛ همانها ست که امروز ملاک و معیار است. آن زمان هم ن را به بالاترین مقام می رساندند،احترامشان می د و به آرایشها و زیورها تزیینشان می د؛اما برای چه؟ برای اشباع یکی از خاکی ترین و مادّی ترین خصلتهای بشری در مرد! این، چه قدرتوهین و چه قدر تحقیر نسبت به انسان و نسبت به جنس زن است ! ادامه مطلب بسم الله الرحمن الرحیم شربتی از ملکوت (روضه حضرت علی اکبر علیه السلام از قلم علامه طهرانی ره) منبع: معاد شناسى جلد ‏2 صفحه : 231 تالیف علامه طهرانی رحمة الله علیه شربت ملکوتى که رسول خدا براى حضرت على أکبر عطا نمود «در حالیکه عطش بر او غالب شده بود نزد پدر آمد تا قدرى استراحت کند و از گرانى عطش براى پدر بیان کند، حضرت سیّد الشّهداء علیه. محمدرضا آهنج بعد از بازی در هایی مانند «هراس»، «پرواز در نهایت» و «چشم شیشه ای» نقش دیگری را در این حوزه برای خود تعریف کرد و به عنوان کارگردان در سریال هایی چون «آسمان من»، «ملکوت»، «عملیات ۱۲۵» و «به دنیا بگویید بایستد» خوش درخشید. قصد داشتم امشب یه پست بلند بالا بذارم خ تصمیمم جدی بودااا ولی الان میبینم اصلاً حس ندارم کامپیوتر روشن کنم تایپ کنم با گوشی هم که تا بیام تایپ کنم به ملکوت پیوستم! خلاصه که خدا خیلی دوستون داره :))) میتونی با نوای دوتار حاج قربان سلیمانی از اسان به ملکوت سفر کنی و بعد از اون به ترانه ای راک اند رول از خود بی خود بشی، و این معجزه موسیقیه. میشه نا امید بو ویا هیجان زد، عاشق، غمگین و یا شاد اما موسیقی برای همه لحضات زندگی یه چیزی داره که باحاش حال کنی. پس موسیقی از بهترین هاست، دوستی که همیشه با من بود. قصد داشتم امشب یه پست بلند بالا بذارم خ تصمیمم جدی بودااا ولی الان میبینم اصلاً حس ندارم کامپیوتر روشن کنم تایپ کنم با گوشی هم که تا بیام تایپ کنم به ملکوت پیوستم! خلاصه که خدا خیلی دوستون داره :))) :( ماهی عیدم همین الان به ملکوت اعلا پیوست.... خیلی دوسش داشتم.... این اوا کلا رنگش رفته بود و بد حال بود.... رنگشم آبی بود نه قرمز..... خیلی هم خوشگل بود.... از ب رو به موت بود که امروز درگذشت.... هییییییی..... :'( خدایش بیامرزد... ..... فاطمه م... به نام خدای مهدی عج

درباره ی خانواده ی من حرفْ زیاد دارم؛ زیاد هم حرف زده ام؛ حرفهای زیادی دارم درباره ی خانواده ی . مسئله ی خانواده ی فقط این نیست که یک شهید از آنها در راه حق به شهادت رسیده؛ صبر آنها خودش یک کوه باارزش است. همین­ که پدر شهید، مادر شهید، همسر شهید، فرزند شهید، صبر میکنند بر این مصیبت، خود این یک ارزش بسیار والایی است؛ بسیار والا. اُولٰئِکَ عَلَیهِم صَلَوٰتٌ مِن رَبِّهِم وَ رَحمَة؛(7) شما باور میکنید که خدا بر شما صلوات بفرستد؟ خدا صلوات بفرستد بر شما! شما که خانواده ی شهید هستید، وقتی صبر میکنید بر این مصیبت و شکر میکنید خدا را و تحمّل میکنید و این را پای خدا حساب میکنید، این صبر شما موجب میشود که خدای عزّوجل -که مالک مُلک و ملکوت است، مالک عالم وجود است- بر شما صلوات بفرستد. اینها ارزش است؛ ما این مفاهیم را باید درست بفهمیم. این مفاهیم، نیروهای عجیبی در وجود ما ایجاد میکند، ما را آماده میکند برای خیلی کارهای بزرگ. http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=36894
شما خانواده باور میکنید که خدا بر شما صلوات بفرستد؟
وقتی صبر میکنید بر این مصیبت و شکر میکنید خدا را و این را پای خدا حساب میکنید،موجب میشود خدای مالک مُلک و ملکوت و عالم وجود برشما صلوات بفرستد.
اُولٰئِکَ عَلَیهِم صَلَوٰتٌ مِن رَبِّهِم وَ رَحمَة؛(7)

صبر خانواده خودش یک کوه باارزش است. همین­ که پدر شهید، مادر شهید، همسر شهید، فرزند شهید، صبر میکنند بر این مصیبت، خود این یک ارزش بسیار والایی است؛ شما باور میکنید که خدا بر شما صلوات بفرستد؟ شما که خانواده شهید هستید، وقتی بر مصیبت صبر کرده و شکر میکنید و این را پای خدا حساب میکنید، موجب میشود خدای مالک مُلک و ملکوت بر شما صلوات بفرستد. معظم انقلاب می فرمایند: این کافی نیست که بدانیم فاطمه زهرا(س) در چه اوجی یا چه عظمتی در این عالم بوده و در عالم معنا و ملکوت خواهد بود. اگر معرفتِ روشنی گیر ی بیاید ـ که آن هم جز در سایه ی عمل به دست نمی آید ـ خیلی قیمت دارد. بسم الله الرحمن الرحیمملکوت حجّ (أسرار حجّ در کلام سید الساجدین علیه السلام)منبع: کتاب شریف مستدرک الوسائل، ج 10، ص 166 از کلمات درربار سجاد علیه السلام شاید هدیه­ای برای حج گزار و آرزومند ان با ارزشتر از شنیدن اسرار این عبادت بزرگ نباشد و فضیلت هدیه دو چندان خواهد بود آنگاه که این سِرّ از زبان و پیشوای حج گزاران و زینت عبادت کنندگان عالم حضرت سجاد علیه السلام بازگو شود:بقیه در ادامه مطلب... ندانستم این لحظه های زندگیم همان خوشبختی ام هستن...علی جان.... در مسیری قدم گذاشتم که تمام آن سیر و سلوک تا ملکوت اعلاست... نانوشته و ناخوانده باغ در سبزهایم سبزتر شد... دیگر دری نیست... باریست که زمین گذاشتن ندارد... امیدوارم تمام آن روزهای سبز امید من در آسمان آبی دلم آبی تر شود... یکی از فانتزی‌هام این هست که برم قرن هفتم قونیه بشینم سر کلاس آقامون(ترجمه مولانا) بعد مثنوی بخونه بعد هی ازش سوال بپرسم و امیدوار باشم ازین آدماست که با حوصله جوابت رو می‌ده یا اگه خواست جوابم رو نده یه بیت خوشگل بهم بگه که دختر تو حواسم رو پرت می‌کنی من رو از ملکوت به هپروت می‌بری اون زبونت رو ببر. من چه در وهم وجودم چه عدم ، دلتنگم
از عدم تا به وجود آمده ام دلتنگم
روح از افلاک و تن از خاک در این ساغر پاک
از درآمیختن شادی و غم دلتنگم
خوشه ای از ملکوت تو مرا دور انداخت
من هنوز از سفر باغ اِرم دلتنگم
ای نبخشوده گناه پدرم ، آدم را
به گناهان نبخشوده قسم ، دلتنگم
باز با خوف و رجا سوی تو می آیم من
دو قدم دلهر. بسم الله الرَّحمانِ الرَّحیم یا أَیَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ* إِرْجِعِی إِلى رَبِّکِ راضِیَةً مَرْضِیَّةً *فَادْخُلِی فِی عِبادِی* وَ ادْخُلِی جَنَّتِی*
﴿سوره مبارکه فجر﴾

روح آیت الله مهدوی کنی به ملکوت اعلی پیوست اِنا لله وَ اِنا اِلیه راجِعوُن
مصرع ناقص من کاش که کامل می شد
شعر در وصف تو از سوی تو نازل می شد

شعر در شأن تو شرمنده به همراهم نیست
واژه در دست من آن گونه که می خواهم نیست

من که حیران تو حیران توام می دانم
نه فقط من که در این دایره سرگردانم

همه ی عالم و آدم به تو می شد
شک ندارم که خدا هم به تو می شد

کعبه از راز جهان راز خدا آگاه . آیت الله حبیب الله مهمان نواز مردم اسان شمالی در مجلس خبرگان ی پیش از ظهر امروز در بیمارستان رضا(ع) بجنورد به ملکوت اعلی پیوست. مردم سوگوار ایران، روز 16 داد در مراسم تشییع و خا پاری (ره) انقلاب و بنیانگذار شرکت د. 14 داد 1368- (ره) انقلاب و بنیانگذار به ملکوت اعلی پیوستند.