پیام ملکوت

به نقل از خبرگزاریها در مورد پیام ملکوت : قزوین- نماد ایثار قزوین ایت الله هادی باریک بین پس از عمری مجاهدت صبح امروز به ملکوت اعلی پیوست. به مناسبت میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) و روز دختر، کتابخانه ی سنجان اراک مراسم جشنی ب ا نمود. به مناسبت فرارسیدن میلاد بانوی ملکوت حضرت فاطمه معصومه(س) و روز دختر و با هدف معرفی کتاب بانوی ملکوت و آشنایی بیشتر مخاطبین با ابعاد گوناگون زندگانی و شخصیت والای حضرت معصومه(س)، کتابخانه عمومی ی سنجان اراک مراسم جشنی ب ا نمود.
در این مراسم ابتدا خانم داودآبادی حوزه و سخنانی در رابطه با شخصیت حضرت معصومه(س) بیان کرد و سپس خانم بابایی به شعرخوانی و مولودی خوانی پرداخت.
در ادامه نیز کتاب فا بانوی ملکوت توسط یکی از اعضای فعال معرفی شد و در پایان مراسم هدایایی به رسم یادبود به اعضای دختر کتابخانه ی سنجان اهدا گردید.
حضرت آیت الله مهدوی کنی، رئیس مجلس خبرگان ی و یار دیرین راحل و انقلاب به ملکوت اعلی پیوست.
روح آیت الله مهدوی کنی به ملکوت اعلی پیوست
ابراهیم انصاریان، رئیس دفتر رئیس مجلس خبرگان ی با تأیید این خبر گفت: امروز صبح آیت الله مهدوی ایست قلبی داشت و با همه تلاشی که پزشکان د، وی حدود ساعت ۹ صبح درگذشت.

آیت الله مهدوی کنی ۱۴ داد امسال پس از بازگشت از مراسم سالگرد ارتحال حضرت (ره) در منزل دچار عارضه قلبی شده و به بیمارستان منتقل شده بود و پس از آن به واسطه آسیب های وارده مغزی به ایشان، به صورت تمام وقت تحت نظر پزشکان در بیمارستان شهید رجایی بود.

حجت ال میرلوحی داماد آیت الله مهدوی کنی رئیس مجلس خبرگان ی نیز صبح امروز گفت: احتمالاً مراسم تشییع پیکر حضرت آیت الله مهدوی کنی صبح پنجشنبه از جلو تهران به سمت حرم شاه عبدالعظیم الحسنی (ع) تشییع خواهد شد. طبق وصیتی که آیت الله مهدوی کنی داشتند، پیکر این مرحوم در کنار مزار آیت الله ملاعلی کنی در حرم مطهر حضرت شاه عبدالعظیم الحسنی (ع) به خاک س خواهد شد. یکی از مفاهیم کلیدی در فهم الهیات ی «ملکوت خداوند» است. عالمان و مبلغان یت پولسی/تبشیری با استناد به کتاب مقدس مدام از ملکوت خدا دم زده و انسان ها را بدان بشارت می دهند. مراد از ملکوت خداوند چیست؟
در دایره المعارف مصور یت آمده:
«عیسی در روح القدس، ملکوت خداوند را معرفی می کند که یک مکان نیست؛ بلکه حضور مستمر خداوند در زندگی های ماست و آرامش و سرور کامل را می پراکند»[1].
جوهر پیام عیسی، طلوع «ملکوت خداوند» یا «ملکوت آسمان» بود. تعالیم عیسی تا حدودی با آموزه های یهودی سازگار بود. عهد عتیق آکنده از کلام انی است که وعده ی فرارسیدن عصر الاهی را می دادند و این عصر به شیوه های گوناگون تفسیر می شد. عبارت «ملکوت خداوند» در عهد عتیق نیامده است. امّا یهودیت دین انتظار است - انتظار آمدن ، انتظار حاکمیت مستقیم خداوند در قلمرو بازسازی شده ی داوود، که حدود هزار سال پیش از عیسی می زیست، و انتظار حاکمیت خداوند بر قلمروی آسمانی. پیام عیسی را باید با توجّه به پس زمینه ی تعالیم انه ی عهد عتیق تفسیر کرد. نویسندگان عهد جدید عیسی را در این پرتو می دیدند؛ به تحقیق رساندن پیشگوییهای عهد عتیق به دست عیسی یکی از مضامین اصلی در اناجیل است. چنین است که انجیل مرقس با کلمات زیر آغاز می شود:
ابتدای انجیل عیسی میسح پسر خدا. چنانکه در اشعیا نبی مکتوب است:
«اینک رسول خود را پیش روی تو می فرستم،
تا راه تو را پیش تو مهیا سازد.
صدای نداکننده ای در بیابان
که راه خداوند را مهیا سازید و طرق او راست نمایید.
صدای نداکننده در بیابان یحیای تعمید دهنده بود که راه را برای عیسی مهیا می ساخت، و آمرزش گناهان به تعمید توبه را موعظه می کرد (mk.1:4). اناجیل متی و لوقا هم پیشگوییهای مشابهی دارند (mt. 3:1-12; lk. 3:4-6). متی می گوید پیام یحیی این بود که: «توبه کنید زیرا ملکوت آسمان نزدیک است» (3:2)[2]. ___________________
[1]. دایره المعارف مصور، یت مروری بر راز و رمزهای باوری دو هزار ساله، آن ماری بی بار، ترجمه ی حبیب بشیر پور و معصومه ی انصاری، سایان، تهران، اول، 1395، ص 17.
[2]. https://rasekhoon.net/article/print/862880/. نکته من النکات24 ✍ دو بال پرواز انسان✨ آیت الله هاشمی رفسنجانی به ملکوت اعلی پیوست +ویدیو پس از برگزاری مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی از تهران که از ساعت 10 صبح آغاز می شود، پیکر رییس مرحوم مجمع تشخیص مصلحت نظام در جوار حرم حضرت معصومه (س) آرام خواهد گرفت. کد خبر: ۶۵۵۲۲۸ تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۸ 08 january 2017 امتیاز خبر: 84 از 100 تعداد رای دهندگان 115531 آیت الله ها. طرح ملی ملکوت تفاهم نامه ای بین سازمان تبلیغات و بنیاد بین المللی اسراء است. در ۱۴ داد ماه سال ۱۳۶۸ (ره) انقلاب و بنیانگذار به ملکوت اعلی پیوستند. باز آمدی به بزم باده نوشان شکیبا که دلارام عاشقان شوی.
باز آمدی که دل بری و جان بیاوری و نسیم صبح صفا در گیسوی مهرخان بیفکنی.
چه مهربان یار و چه نیکو انیس و چه زیبا ندیم منی ای اهل غمزه و اغماض، ای ماه بی مثال!
ندیم بدی بودم و ندیده انگاشتی و باز به سراغم آمدی!
دوباره مرا به میهمانی ملکوت می خوانی و شرم، زبان اجابتم بسته است و بغض حسرت از گشته ی خویش راه رهایی از نای بی نوایی ام می کاود. در لحظات گره خورده با نفسهای بارانی یاد خدا ، آنگاه که دستها ، دلها و دیدگان را راهیست به سوی آسمان عبودیت و در تار و پود جان ، شوق رهایی از تعلقات جان می گیرد. در قنوتی سرشار از شمیم ملکوت ، به وقت ترنم تازه اذان و در ساعت افطار ، در غروبی که طلوع خورشید معرفت را از افق قلبهای عاشق به نظاره ایم.... به یاد هم باشیم. لب های زمینیان چشمه آیات می شود.می جوشد ترانه های ازلی عشق.می جوشد ربنالاتضق قلوبنا بعد اذ هدیتنا...و آوای خوش روزه داران فرشتگان را به زیارت انسان می کشاند و ملکوت را به طواف زمین که بر مدار انسان کامل از رمضان رمز گشایی می کند... عجب شکوهی دارد خاک که ذره ذره ایمان نو می کند به حضرت نگار و چه نگارستانی شده است شهر با مردمانی که به یک آ. الهی یاری ام فرما تا فتح ابواب ملکوت حاصل شود و از تعیُّنات عالم ناسوت منخلع گردم و به سرمنزل معرفت برسم. دنیا چون خاشاکی است و من چون مرد کشتی ش ته و به غرقاب فرو مانده. دل از همه برکندم و بر تو دل بستم و علی الله فلیتوکل المتوکلون را حرز خود ساختم... باز آمدی به بزم باده نوشان شکیبا که دلارام عاشقان شوی.
باز آمدی که دل بری و جان بیاوری و نسیم صبح صفا در گیسوی مهرخان بیفکنی.
چه مهربان یار و چه نیکو انیس و چه زیبا ندیم منی ای اهل غمزه و اغماض، ای ماه بی مثال!
ندیم بدی بودم و ندیده انگاشتی و باز به سراغم آمدی!
دوباره مرا به میهمانی ملکوت می خوانی و شرم، زبان اجابتم بسته است و بغض حسرت از گذشته ی خویش، راه رهایی از نای بی نوایی ام می کاود.
جفا ، از تو وفا دیدم.
دیده به رویت بستم و ابواب عفو به رویم گشودی و عاشقانه سفیر رحمت دلدارمان شدی. ...

مسافران ملکوت بیادکربلائیان کربلای 4

هیهات که دیگر چنین مردانی نیستند و یا اگر هم صاحب دردی از آن شب طوفانی باقی مانده، در میان جنازه های باد کرده از گناه و فروشندگان خدا گم شده اند. دوستان من! از وادی اروند سر بر آورید و به دوستان و همسنگران خود بنگرید. ی کازرون، سجده می کنم بر پروردگارتان برتمام بزرگیتان و اخلاصتان. سلام می کنم بر شما که ملکوت شدید. شما که عاشقانه سرود شهادت را خو د و پا به منطقه ملکوت گذاشتید و از شط عشق و شهادت با قایقی که به دست فرشتگان الهی هدایت می شد گذشتید. شمایی که قبل از در خون غلطیدنتان کشتگانی بودید که بی خون بر خاک فرو افتادید و این کشتن زنده است به دم حقیقی که دم عشق حیات است. شما که حلاج وار به سوی دار اناالحق شتافتید و در میدان وَالسَّابِقُونَ السَّابِقُونَ، أُولئِک الْمُقَرَّبُونَ پیشتاز بودید. آه که این إِنِّی رَأَیْتُ أَحَدَ عَشَرَ کَوْکَبًا وَالشَّمْسَ وَالْقَمَرَ رَأَیْتُهُمْ لِی سَاجِدِینَ در شان همه ی عاشقان آمده و ما یوسفان افتاده در چاهیم و از قافله عاشورائیان کربلای چهار جا مانده. آن شب که زائران کبریا و مسافران ملکوت پا به شط خونین فرات گذاشتند و در ساحل آنسوی اروند به معراج رفتند، من قلبم را در کنار نیزارهای خونین اروند دفن . برادرانم، دوستانم، یکی یکی از دم تیربارها و قناسه ها گذشتند. آنان که حرف زدنشان شعر بود و خاموشیشان قصیده. عملشان چون پیشانی ماهرویان سپید و چفیه لَکُمْ فِی رَسُولِ اللَّهِ أُسْوَةٌ حَسَنَةٌ به دور گردنشان پیچیده بودند. ٢٨ سال پیش در چنین روزی روح بلند و ملکوتی مستضعفان و آزادگان جهان حضرت (ره) به ملکوت اعلا پیوست. ها طبع من احساس تغزل دارد
ناخودآگاه به سمت تو تمایل دارد

بی تو چندیست که در کار زمین حیرانم
مانده ام بی تو چرا باغچه ام گل دارد

شاید این باغچه ده قرن به استقب
فرش گسترده و در دست گلایل دارد

تا به کی ی ره یکریز نباشی شب و روز
ماه مخفی شدنش نیز تعادل دارد

کودکی فال فروش است و به عشقت هر روز
می م از پسرک هر چه تفال دارد

یازده پله زمین رفت به سمت ملکوت
یک قدم مانده زمین شوق تکامل دارد

هیچ سنگی نشود سنگ صبورت ، تنها
تکیه بر کعبه بزن ، کعبه تحمل دارد... سید حمید رضا برقعی یازده پله زمین رفت به سمت ملکوت سلام بر تو ای فرستاده خوبی ها، ای مهربانترین فرشته خاک، تو از ملکوت آسمان به زمین فرا خوانده شدی تا انسان را با معنای واقعی اش آشنا کنی. تشییع پیکر شهید سید جلال حسینی از م عان حرم حضرت زینب (س)

ادامه مطلب هر لحظه را به گونه ای زندگی کن که گویی واپسین لحظه است و ی چه می داند؟ شاید آ ین لحظه باشد.
عشق، نخستین گام به سوی ملکوت است و تسلیم، آ ین آن؛ آری تمام سفر دو گام بیش نیست. زندگی را تنها زمانی می شناسی که آماده سفر به ناشناخته شوی.
اگر به شناخته چنگ بزنی، به ذهن چنگ زده ای و ذهن زندگی نیست. بیشتر عشق بورز تا بیشتر شوی.. کمتر عشق بورزی. بانو زهرا خلیلوند مادر بزرگوار شهیدان محمدحسین و غلامرضا نامدار محمدی در سن ۸۵ سالگی در اثر بیماری و کهولت سن دارفانی را وداع گفت. باز آمدی به بزم باده نوشان شکیبا که دلارام عاشقان شوی.
باز آمدی که دل بری و جان بیاوری و نسیم صبح صفا در گیسوی مهرخان بیفکنی.
چه مهربان یار و چه نیکو انیس و چه زیبا ندیم منی ای اهل غمزه و اغماض، ای ماه بی مثال!
ندیم بدی بودم و ندیده انگاشتی و باز به سراغم آمدی!
دوباره مرا به میهمانی ملکوت می خوانی و شرم، زبان اجابتم بسته . هفت روز از درگذشت مرحوم احمد عزیزی گذشته است؛ ادیبی که انقلاب وی را «شاعر انقل و چیره دست» توصیف د و امروز میراثی گرانقدر از جنس کلمات از او به یادگار مانده است. هنگامی که زینب علیهاالسلام ، این ریحانه علی و فاطمه علیهماالسلام چشم بر این جهان فانی گشود، رسول خدا صلی الله علیه و آله در سفر بود. صبر د تا باز گردد و چون نام حسن وحسین، نام این کودک را نیز از ملکوت بیاورد. ملکوت جوانی به همراه دارد. یکی از لطائفی که در عبرت گیری از قصه های در سوره کهف می توان یافت ، مسأله سکوت اصحاب کهف است . در روایتی از رسول اکرم صلی الله علیه و آله که در ذیل بیت دهم همین باب نقل می کنیم برداشت می شود که سکوت ، پیر را جوان می سازد . چون اصحاب کهف بعد از آن که به غار رفته اند بعد از عبادت به خواب رفته اند یعنی در سکوت تام بر. image result for ‫حجت ال سید جواد شالی‬‎ انا لله وانالیه راجعون /روح بلند حجت ال حاج سید جواد شالی پدر شهید سید کمال شالی وفرزند آیت الله شالی (ره)به ملکوت اعلی پیوست مراسم تشییع پیکر مرحوم حاج آقا سید جواد شالی فرزند آیت الله شالی ☑️ قزوین : صبح ساعت 10:30 ◾️ شروع مراسم : از زاده اسماعیل تا زاده حسی ☑️ تا تان : ، پس از ◾️ شروع مراسم : محل تا حوزه علمیه ☑️ شال : ساعت 18 عصر ◾️ شروع مراسم : ابتدای بولوار (سرجاده ترانزیت) تا گ ار شمقدری تهیه کننده سریال «چراغ ملکوت» گفت: این سریال توسط جواد شمقدری در نیمه اسفندماه وارد مرحله پیش تولید خواهد شد. ولی فقیه در استان شرکت کنندگان دراعتکاف را راهیان ملکوت عنوان کرد وگفت : اعتکاف تهذیب و تزکیه دل است . کتاب «بانوی ملکوت» نگاهی به حیات معنوی کریمه آل محمد صلی الله علیه و آله، حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها نوشته آیت الله کریمی جهرمی از سوی بوستان کتاب در 163 صفحه با شمارگان 1000 نسخه و به قیمت 8000 تومان به چاپ رسیده است. لینک کتاب "بانوی ملکوت" بسم الله الرحمن الرحیم شربتی از ملکوت (روضه حضرت علی اکبر علیه السلام از قلم علامه طهرانی ره) منبع: معاد شناسى جلد ‏2 صفحه : 231 تالیف علامه طهرانی رحمة الله علیه شربت ملکوتى که رسول خدا براى حضرت على أکبر عطا نمود «در حالیکه عطش بر او غالب شده بود نزد پدر آمد تا قدرى استراحت کند و از گرانى عطش براى پدر بیان کند، حضرت سیّد الشّهداء علیه. بسم الله الرحمن الرحیم شربتی از ملکوت (روضه حضرت علی اکبر علیه السلام از قلم علامه طهرانی ره) منبع: معاد شناسى جلد ‏2 صفحه : 231 تالیف علامه طهرانی رحمة الله علیه شربت ملکوتى که رسول خدا براى حضرت على أکبر عطا نمود «در حالیکه عطش بر او غالب شده بود نزد پدر آمد تا قدرى استراحت کند و از گرانى عطش براى پدر بیان کند، حضرت سیّد الشّهداء علیه. دنیای پیام اندازه هیچ نیست دنیای پیام اندازه هیچ نیست
من عاشق بارون و گیتارم من روزها تا ظهر می خوابم من هر شبُ تا صبح بیدارم دنیای پیام اندازه هیچ نیست من خیلی وقتا تم، سردم

وقتی که میرم تو خودم شاید

پاییز سال بعد برگردم دنیای پیام اندازه هیچ نیست می بوسمت اما نمی مونم

تو دائم از آینده می پرسی

من حال فردامم نمی دونم تو فکر یه آغوش محکم باش

آغوش این دیوونه محکم نیست

صد بار گفتم باز یادت رفت دنیای ما اندازه هم نیست... میتونی با نوای دوتار حاج قربان سلیمانی از اسان به ملکوت سفر کنی و بعد از اون به ترانه ای راک اند رول از خود بی خود بشی، و این معجزه موسیقیه. میشه نا امید بو ویا هیجان زد، عاشق، غمگین و یا شاد اما موسیقی برای همه لحضات زندگی یه چیزی داره که باحاش حال کنی. پس موسیقی از بهترین هاست، دوستی که همیشه با من بود. :( ماهی عیدم همین الان به ملکوت اعلا پیوست.... خیلی دوسش داشتم.... این اوا کلا رنگش رفته بود و بد حال بود.... رنگشم آبی بود نه قرمز..... خیلی هم خوشگل بود.... از ب رو به موت بود که امروز درگذشت.... هییییییی..... :'( خدایش بیامرزد... ..... فاطمه م... به نام خدای مهدی عج

درباره ی خانواده ی من حرفْ زیاد دارم؛ زیاد هم حرف زده ام؛ حرفهای زیادی دارم درباره ی خانواده ی . مسئله ی خانواده ی فقط این نیست که یک شهید از آنها در راه حق به شهادت رسیده؛ صبر آنها خودش یک کوه باارزش است. همین­ که پدر شهید، مادر شهید، همسر شهید، فرزند شهید، صبر میکنند بر این مصیبت، خود این یک ارزش بسیار والایی است؛ بسیار والا. اُولٰئِکَ عَلَیهِم صَلَوٰتٌ مِن رَبِّهِم وَ رَحمَة؛(7) شما باور میکنید که خدا بر شما صلوات بفرستد؟ خدا صلوات بفرستد بر شما! شما که خانواده ی شهید هستید، وقتی صبر میکنید بر این مصیبت و شکر میکنید خدا را و تحمّل میکنید و این را پای خدا حساب میکنید، این صبر شما موجب میشود که خدای عزّوجل -که مالک مُلک و ملکوت است، مالک عالم وجود است- بر شما صلوات بفرستد. اینها ارزش است؛ ما این مفاهیم را باید درست بفهمیم. این مفاهیم، نیروهای عجیبی در وجود ما ایجاد میکند، ما را آماده میکند برای خیلی کارهای بزرگ. http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=36894
شما خانواده باور میکنید که خدا بر شما صلوات بفرستد؟
وقتی صبر میکنید بر این مصیبت و شکر میکنید خدا را و این را پای خدا حساب میکنید،موجب میشود خدای مالک مُلک و ملکوت و عالم وجود برشما صلوات بفرستد.
اُولٰئِکَ عَلَیهِم صَلَوٰتٌ مِن رَبِّهِم وَ رَحمَة؛(7)

صبر خانواده خودش یک کوه باارزش است. همین­ که پدر شهید، مادر شهید، همسر شهید، فرزند شهید، صبر میکنند بر این مصیبت، خود این یک ارزش بسیار والایی است؛ شما باور میکنید که خدا بر شما صلوات بفرستد؟ شما که خانواده شهید هستید، وقتی بر مصیبت صبر کرده و شکر میکنید و این را پای خدا حساب میکنید، موجب میشود خدای مالک مُلک و ملکوت بر شما صلوات بفرستد. میهمانی ملکوت رمضان، فصل شکفتن غنچه های ناشکفته و دوباره شکفتن گل های پژمرده، حکایت یام بال های ش ته و روایت بارش باران است بر دل تفتیده زمین. رمضان، ماه صعود به آسمان معرفت و جاده ای هموار برای نیل به مقصود است. رمضان، گاه عروج و نهر جاری آمرزش است. جان های تیره را تطهیر می کند و راه میان بُر وصل است که جان های پاک را به خود می خواند و روزه در این مسیر اقیانوسی از لطف و رحمت است که هر تشنه ای از این کاروان به قدر تشنگی خود می نوشد، و هر رهگذری به قدر همت خویش بر ساحل معرفت می نشیند و معدودند هشیارانی که چون غوّاص تا قعر آن فرو می روند و گوهر تابناک معرفت الهی به چنگ می آورند و واله و سند از این بحر موّاج، پاک و چالاک بیرون می آیند. و من چه می توانم از آن بگویم که رمضان، روایت مگویی است که تا آن را نی نتوانی شناخت.
آیت الله بهجت :
حسین فرمودند: هرڪس پس ازشهادت به زیارت من بیاید درروز قیامت به زیارت اومی روم واگرنباشد جزدرآتش اوراازآتش بیرون می آورم
ملکوت، ص۴۶
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم اختصاصی از فایل هلپ مقاله و تحقیق درباره ن به ملکوت نزدیک ترند با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 23  ن به ملکوت نزدیک ترندویژگیهای ن در عرفان:یکی از مهم ترین نیازهای بشری که ریشه در فطرت تمامی انسانها دارد، امور معنوی و عرفان می باشد و راز موفقیت انسانهای با ایمان، توکل و مقام رضا و پیوند و ارتباط آنها با خداست. در این میان سهم ن کمتر از مردان نیست و از جهت سیر الی الله و رسیدن به مقام قرب جایگاه ی انی داشته و دارند و البته علایق معنوی ن بیشتر از مردان است. در این نوشتار، ابتدا تحلیلی از عرفان ذکر شده و بعد جایگاه زن در عرفان و زیبایی معنوی او و برخی نمونه های عملی آن بیان شده است.  تحلیلی از عرفان:«ریشه عرفان را، که دارای دو جنبه نظری و عملی است، باید در اعماق جان و سر وجود انسان جست و جو کرد. عرفان رشته و پیوند اتصال پرقدرتی است که انسان خاک نشین را به غیب، عالم پاک، یعنی مبدأ هستی پیوند می دهد و از این طریق تمام ابواب رحمت و برکت را به سوی انسان می گشاید. عرفان به معنای شهود عظمت حق تعالی از طریق بینایی دل است، این بینایی حاصل معرفت انسان به حق است و این معرفت جز از طریق شناخت انبیا، ان معصوم (علیهم السلام) قرآن و پیروی از آنان به دست نمی آید. عبادت بدون عرفان برنامه ای است خشک و کم ارزش.... عرفان از خود پرستی، رهایی از زندان مادیت و مقید شدن به قید بندگی حق و منور شدن جان به نورالله و صبغه الهی بر خود زدن است.»1جایگاه زن در عرفان:عرفان یکی از نیازهای جدی آدمیان و از ضرورتهای زندگی بشر امروز به شمار می آید. در این میان هیچ فرقی بین زن و مرد وجود ندارد. خدای سبحان می فرماید: «من عمل صالحا من ذکر او انثی فهو مؤمن فلنحیینه حیاه طیبه»2 یعنی در سیر و سلوک و عرفان عملی، جهت نیل به قرب الی الله و کمالات وجودی، زن و
با
مقاله و تحقیق درباره ن به ملکوت نزدیک ترند
من چه در وهم وجودم چه عدم ، دلتنگم
از عدم تا به وجود آمده ام دلتنگم
روح از افلاک و تن از خاک در این ساغر پاک
از درآمیختن شادی و غم دلتنگم
خوشه ای از ملکوت تو مرا دور انداخت
من هنوز از سفر باغ اِرم دلتنگم
ای نبخشوده گناه پدرم ، آدم را
به گناهان نبخشوده قسم ، دلتنگم
باز با خوف و رجا سوی تو می آیم من
دو قدم دلهر. بسم الله الرَّحمانِ الرَّحیم یا أَیَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ* إِرْجِعِی إِلى رَبِّکِ راضِیَةً مَرْضِیَّةً *فَادْخُلِی فِی عِبادِی* وَ ادْخُلِی جَنَّتِی*
﴿سوره مبارکه فجر﴾

روح آیت الله مهدوی کنی به ملکوت اعلی پیوست اِنا لله وَ اِنا اِلیه راجِعوُن
مصرع ناقص من کاش که کامل می شد
شعر در وصف تو از سوی تو نازل می شد

شعر در شأن تو شرمنده به همراهم نیست
واژه در دست من آن گونه که می خواهم نیست

من که حیران تو حیران توام می دانم
نه فقط من که در این دایره سرگردانم

همه ی عالم و آدم به تو می شد
شک ندارم که خدا هم به تو می شد

کعبه از راز جهان راز خدا آگاه . بسم الله الرَّحمنِ الرَّحیم یا أَیَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ* إِرْجِعِی إِلى رَبِّکِ راضِیَةً مَرْضِیَّةً *فَادْخُلِی فِی عِبادِی* وَ ادْخُلِی جَنَّتِی*
﴿سوره مبارکه فجر﴾

روح آیت الله مهدوی کنی به ملکوت اعلی پیوست اِنا لله وَ اِنا اِلیه راجِعوُن  ماه در جای خود استراه در جای خود استکوچه در جای خود استخانه در جای خود استاتاق در جای خود استکفش هایت در جای خود                                    نیستندو من     کفش هایم را در جا کفشی خالی مان می گذارم                                                                          " سعید شاپوری"
قسم به فقدان کفش اتدر جاکفشیخانه را این گونه دلتنگندیده بودم                                                                     "حسن آذری"
 ماه هاست که دلم میخواهد رمان ملکوت بهرام صادقی را بخوانم اما فرصت نکرده ام یا بهتر بگویم تنبلی کرده ام... پی دی اف ملکوت بهرام صادقی با سلام تا حالا شده یکی این جمله رو به شما بگه؟ این جمله به معنای انتهای راه این دنیاست پرواز به ملکوت اعلی برای ما اشک برای او لبخند. من این جمله رو اصلاح می کنم و اینجوری میگم: (( دیگه نیایید به دیدن پاییز )) دبیر کنگره ملی ادبی ملک ملکوت گفت: تاکنون ۶۰۰ اثر از ۲۵۰ شاعر و نویسنده به دبیرخانه کنگره پنجمین کنگره ملی ادبی مُلک مَلکوت ( نکوداشت ادبی دوکوهه مشک) از ۲۹ استان کشور اثر رسیده است. صادق علیه السلام فرموده اند:

«الْوَقْتُ الَّذِی لَا یُرَدُّ فِیهِ الدُّعَاءُ هُوَ مَا بَیْنَ وَقْتِکُمْ فِی الظُّهْرِ إِلَى وَقْتِکُمْ فِی الْعَصْرِ».
بحارالأنوار، 90/347 وقت و ساعتی که دعا در آن رد نمی‏شود، ما بین وقت ظهر تا وقت عصر است.لینک مرتبط: ملکوت
خاطره ها و احساساتم بستر یک درد شده اند و خا تر طلسمشان را به کرانه های یک جویبار آرام خواهم برد و آنجا تولدی دیگر خواهم گرفت .برای شروع یک اعتراف ک نه.در امتداد لحظه های بی ملکوت خویش ، قدم هایم را آهسته بر میدارم و به سمت"خدا"خواهم رفت شاید تولدی دیگر و از جنس دیگر در انتطار باشد..... هر لحظه را به گونه ای زندگی کن که گویی واپسین لحظه است و ی چه می داند؟ شاید آ ین لحظه باشد.
عشق، نخستین گام به سوی ملکوت است و تسلیم، آ ین آن؛ آری تمام سفر دو گام بیش نیست. زندگی را تنها زمانی می شناسی که آماده سفر به ناشناخته شوی.
اگر به شناخته چنگ بزنی، به ذهن چنگ زده ای و ذهن زندگی نیست. بیشتر عشق بورز تا بیشتر شوی.. کمتر عشق بورزی، کمتر خواهی بود.
توان عشق ورزیدن تو، ترازوی سنجش توست و میزان عشق تو، ترازوی وجود تو. تلاش نکن که زندگی را بفهمی، زندگی را زندگی کن! تلاش نکن که عشق را بفهمی، عاشق شو!
و چنین است که خواهی دانست؛ این دانستن حاصل تجربه توست، این دانستن هرگز ویرانگر آن راز نیست.
هر چه بیشتر بدانی در می ی که هنوز چیزهای بیشتر و بیشتری باقی است تا بدانی. عشق والاترین هدیه خداست این هنر را بیاموز، ترانه عشق و جشن آن را بیاموز.
عشق نیازی بی چون و چراست، روح بی عشق قادر به حیات نیست.
عشق خوراک روح و سرآغاز هر آن چیزی است که بزرگ است؛ عشق دروازه ملکوت است چون به حالات خویش می نگرم در درونم فریادی می یابم بی صدا؛ چگونه است رهایی از بند تن و روی برتافتن از ماسوی و پر کشیدن در هوای قدسی و ملطف ملکوت؟ پر پروازی ندارم، بالهایــم ش ته است! دلتنگ لحظه و آنی هستم برای اوج گرفتن در آسمان فیض و رحمتش. روزگاری خویش را چونان سیمرغـــی می یافتم پر فروغ، افلاک بلند مامن من بود ، نفحه ای از نفحات بهش. من چه در وهم وجودم چه عدم دلتنگم از عدم تا به وجود آمده ام دلتنگم روح از افلاک و تن از خاک، در این ساغر پاک از درآمیختن شادی و غم دلتنگم خوشه ای از ملکوت تو مرا دور انداخت من هنوز از سفر باغ ارم دلتنگم ای نبخشیده گناه پدرم آدم را به گناهان نبخشیده قسم دلتنگم حال در خوف و رجا رو به تو بر می گردم دو قدم دلهره دارم دو قدم دلتنگم نشد از یاد . خبرگزاری حوزه/ در ماه مبارک رمضان، سنتهای زیبایی در میان خانواده های مسلمان ظهور و بروز می یابد که می توان در خلال آن نشانه های روشنی از صفای دینی و صمیمیت انسانی و حقیقت آموزه های زیبا و هستی بخش ی را به مشاهده نشست. سنتهای زیبایی که از دل آموزه های ایمانی برمی خیزند و انسان را به ملکوت اعلی می برند.