پیام پوتین به سران کشورهای عربی امنیت در خاورمیانه را تضمین می کنیم

به نقل از خبرگزاریها در مورد پیام پوتین به سران کشورهای عربی امنیت در خاورمیانه را تضمین می کنیم : همشهری آنلاین: ریاض،۳۱ اردیبهشت میزبان نشست سران عربی، ی و یی با حضور دونالد ترامپ، رئیس جمهور ست. ایرنا نوشت: ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه با شیخ تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی قطر و عبدالفتاح سیسی رئیس جمهوری مصر در باره مشاجره بین عربستان سعودی و قطر که به بحران بین کشورهای عربی منجر شده، مذاکره تلفنی کرد. بیست و هشتمین دور اجلاس سران عرب در حالی چهارشنبه در اردن برگزار می شود که سران ۶ کشور عربی در این اجلاس شرکت نمی کنند. همشهری آنلاین: رییس جمهوری در پیام های جداگانه ای عید سعید فطر؛ عید پاداش نیکوکاران و سرافرازی در آزمون بندگی در راه حق تعالی را به سران کشورهای ی تبریک گفت. رییس جمهور در پیام های جداگانه ای، فرا رسیدن سالروز ولادت فرخنده طلیعه نور حضرت محمد(ص) را به سران کشورهای ی تبریک گفت. ع یادگاری سران کشورها در حاشیه نشست اضطراری سران کشورهای ی که صبح امروز با موضوع قدس در استانبول برگزار شد. خو دن سران کشورهای عربی در نشست روز گذشته اتحادیه عرب در اردن به سوژه رسانه های مختلف تبدیل شده است همشهری آنلاین: رییس ایران، در پیام های جداگانه ای فرا رسیدن عید سعید قربان؛ عید والاترین تجلی ایثار و بندگی در برابر پروردگار متعال را به سران کشورهای ی تبریک گفت. نائب رئیس مجلس شواری ی گفت: سران کشورهای عربی به دوران جاهلیت خودشان بازگشته اند. پادشاه عربستان از رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین برای شرکت در نشست سران کشورهای عربی با رئیس جمهور ، دعوت به عمل آورد. همشهری آنلاین: ان و نمایندگان ۱۴ کشور عربی برای شرکت در بیست و نهمین نشست سران کشورهای عربی در میان تد ر امنیتی شدید در شهر الظهران واقع در شرق عربستان وارد این کشور شدند. سران کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس پیش از نشست با رئیس جمهوری در ریاض، هفدهمین نشست م ی خود را برگزار د. سیزدهمین اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی(اکو) امروز چهارشنبه با حضور سران ده کشور عضو این سازمان در آباد آغاز بکار کرد. رئیس جمهور قرار است در دومین روز حضورش در ریاض با سران کشورهای عربی و ی احضار شده به عربستان، رایزنی کند. ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه آل سعود، شماری از سران کشورهای ی را به اجلاسی تحت نام «سران یی ی» در ریاض دعوت کرد.

این اجلاس با سفر دونالد ترامپ رئیس جمهور به عربستان برگزار می شود.
سفر ترامپ به عربستان آ اردیبهشت ماه انجام خواهد شد و این اولین سفر خارجی اوست.
برنامه ترامپ برای دیدار با ملک سلمان ، سران کشورهای خلیج فارس و شرکت در اجلاس سران ی- یی است. رئیس ایران در پیام های جداگانه ای فرا رسیدن سال 1397 هجری شمسی و عید سعید باستانی نوروز را به سران کشورهای افغانستان، تاجی تان، پا تان، آذربایجان، ترکمنستان، ارمنستان، ترکیه، قزاقستان و ازب تان تبریک گفت. شفقنا- کاخ ریاست جمهوری روسیه و مشاور امنیت ملی دیدار روسای جمهوری دو کشور در حاشیه نشست سران گروه ۲۰ در آلمان را تایید د. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از بخش عربی خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، «دیمیتری پسکوف»، سخنگوی کاخ ریاست جمهوری این کشور (کرملین) شامگاه پنج شنبه اعلام کرد که «ولادیمیر […] مهر نوشت: امور خارجه سعودی در نشستی خبری بعد از پایان اجلاس سران اتحادیه عرب، ادعاهای واهی علیه ایران را تکرار کرده و تهران را به دخ در امور کشورهای عربی متهم کرد. رئیس جمهوردر پیام های جداگانه ای «عید سعید فطر» را به سران کشورهای ی تبریک گفت . صالح الصماد رئیس شورای عالی یمن در نامه ای خطاب به ان کشورهای عربی که در نشست سران عرب در اردن حضور یافتند، تاکید کرد که یمن به دفاع از خود ادامه می دهد. نشست سران «یک کمربند- یک راه» با حضور سران کشورهای مختلف در پایتخت چین برگزار شد و چینی ها با ضیافت شام به استقبال میهمانان رفتند. این نشست در مرکز همایش های جزیره دریاچه یانگ برگزار شد و در تصاویر زیر میز شام این مراسم را مشاهده می کنید. موافقت سران کشورهای عربی با «معامله قرن»، سفر عضو ارشد حماس به ایران، نبرد سنگین در جنوب و درخواست دو کنگره برای قطع ارتباط ایران با سیستم های مالی بین المللی، از جمله مهم ترین خبرها و رویدادهای خاورمیانه در 24 ساعت گذشته بوده اند. در این میان، حمله موشکی به فرودگاه دمشق برای هدف قرار دادن هواپیمای ایرانی نیز اشاره کرد. خارجه اردن امروز تأکید کرد که کشورهای عربی در صورت تصمیم گیری تل آویو برای عقب نشینی از اراضی ی فلسطین، تضمین های امنیتی برای حمایت از آن ارائه خواهند کرد.
خبرگزاری فارس: نشست محرمانه سران کشورهای عربی «در قایق» برای مهار نفوذ ترکیه و ایرانپایگاه خبری میدل ایست آی در خبری اختصاصی مدعی شده یک تاجر لبنانی- یی به نام «جورج نادر» در اوا سال 2015، سران کشورهای عرب را در قایقی در دریای سرخ گردهم آورد.مطابق این گزارش، «جورج نادر» در این نشست، با سران کشورهای عربی پیشنهاد تشکیل یک گروه منطقه ای منتخب متشکل از نمایندگان 6 کشور عربی را مطرح کرده که می تواند جایگزین شورای همکاری خلیج فارس و اتحادیه عرب شود. دو منبع آگاه که در این نشست حاضر بوده اند در گفت وگو با میدل ایست آی مدعی شده اند نادر گفته این گروه کشورهای عربی می توانند به نیرویی در منطقه تبدیل شوند که ت روی آنها برای مقابله با نفوذ ایران و ترکیه حساب کند. ایندیپندنت در مطلبی به سکوت سران خ مه کشورهای عربی در برابر مواضع ضد ی رئیس جمهور جدید پرداخت. ایندیپندنت در مطلبی نوشت: هیچ یک از کشورهای عربی خاورمیانه تاکنون هیچ واکنشی درخصوص مواضع و اظهارات ضد ی ترامپ از خود نشان نداده اند. حتی در مواردی به جای محکوم مواضع ترامپ در قبال مسلمانان، از سیاست های وی حمایت کرده اند. امارات متحده عربی رسما سیاست های رئیس جمهور جدید را تایید کرد و پادشاه اردن نیز نخستین مقام عربی بود که به دیدار ترامپ رفت. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] در سفر ترامپ به عربستان و ملاقات با سران کشورهای ی و عربی در واقع فرصتی برای است که سیاست های نوین خود در منطقه را به اطلاع سران این کشورها برساند. قاضی القضات اردن در اقدامی بی سابقه ضمن هشدار به سران کشورهای عربی حوزه خلیج فارس، اوضاع را خطرناک تر از حد تصور آنها توصیف کرد. بخش بسیاری از پیش نویس بیانیه پایانی ۱۵ بندی نشست سالانه سران عرب در اردن، مانند نشست های پیشین به چیزی موسوم به «دخ های ایران در امور داخلی کشورهای عربی» اختصاص یافته است. سران و نظامی پا تان در جلسه ای به ریاست نخست پا تان به بررسی را ارهای عملی برای بالابردن امنیت در کشور، موفقیت عملیات ضرب عضب، عملیات علیه تروریسم در کراچی و مذاکرات صلح با افغانستان و اثرات آن به امنیت پا تان پرداختند. عضو پارلمان مصر خصومت برخی کشورهای عربی علیه و مصر را در راستای همراهی آنها با نقشه استعمارگران برای تجزیه منطقه توصیف کرد و گفت: خالی نگاه داشتن کرسی در اجلاس سران عرب نشانه بی عقلی حکام عرب است. در پیام های جداگانه ای به سران کشورهای ی به مناسبت عید سعید فطرخبرگزاری فارس: اطمینان دارم می توانیم افراطی گری و تروریسم را از سرزمین های ی بز مرئیس جمهور در پیام تبریک عید فطر به سران کشورهای ی خاطرنشان کرد: اطمینان دارم با بهره گیری از آموزه های رفیع دین مبین خواهیم توانست خشونت، افراطی گری و تروریسم را با همیاری یکدیگر از سرزمین های ی بز م.  رئیس جمهور در پیام تبریک عید فطر به سران کشورهای ی خاطرنشان کرد: اطمینان دارم با بهره گیری از آموزه های رفیع دین مبین خواهیم توانست خشونت، افراطی گری و تروریسم را با همیاری یکدیگر از سرزمین های ی بز م. رییس جمهوری روسیه 10 نفر از سران امنیتی که 8 نفر از آنها ژنرال هستند را از وزارت های کشور، امور فوق العاده و مصلحت فدرال برکنار کرد. رئیس اسبق رسانه ملی گفت: در شورای عالی امنیت ملی اخیر به ریاست هم برداشتن حصر سران فتنه به تصویب نرسید چراکه این حصر برای حفظ امنیت کشور به تصویب رسیده است. امور خارجه اردن اظهار داشت، اگر تل آویو از اراضی ی 1967 عقب نشینی کند، کشورهای عربی حاضرند برای تامین امنیت تضمین بدهند.... نایب رئیس مجلس شورای ی: متاسفانه امروز سران کشورهای عربی به همان جاهلیت خودشان بازگشته اند که این مسیر آن ها را گمراه کرده است. چین به کشورهای عربی خاورمیانه میلیاردها دلار وام می دهدچین می خواهد برای کمک به کشورهای عربی خاور میانه بیش از ۲۰ میلیارد دلار به آن ها وام بدهد. نشست سران کشورهای عضو سازمان همکاری ی به منظور حمایت از فلسطین و بررسی تحولات در سرزمین های ی شب در سالن کنگره مرکزی شهر استانبول برگزار شد. پیش از شروع سران شرکت کننده در این نشست ع یادگاری گرفتند. حزب اتحادیه صهیونیست از دیدار مخفیانه با سران عرب و توافقی که می توانست چهره خاورمیانه را تغییر دهد می گوید. رئیس جمهوری در یک پیام توئیتری با اشاره تلویحی به قرارداد تسلیحاتی واشنگتن- ریاض، از بازگشت صدها میلیارد دلار از منطقه خاورمیانه به سخن گفت. رئیس جمهور در پیام های جداگانه، فرارسیدن عید سعید فطر را به سران کشورهای ی تبریک گفت. هدف ترامپ از دیدار با سران برخی کشورهای ی عادی سازی روابط آنها با رژیم صهیونیستی است.
پوتین 10 نفر از سران امنیتی روسیه را عزل کردرییس جمهوری روسیه 10 نفر از سران امنیتی که 8 نفر از آنها ژنرال هستند را از وزارت های کشور، امور فوق العاده و مصلحت فدرال برکنار کرد.  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] مقامات شرکت کننده در چهارمین اجلاس سران کشورهای عضو مجمع کشورهای صادرکننده گاز، بیانیه ای را با شعار «گاز طبیعی؛ سوخت پاک و مطمئن برای توسعه پایدار جهانی» منتشر د. پایگاه اینترنتی یک شبکه انگلیسی در مطلبی به امکان تداوم محبوبیت ترامپ در میان سران کشورهای عربی پرداخت. سیاوش فلاح پور: اگرچه سفر پوتین به تهران در چارچوب نشست سه جانبه سران کشورهای ایران، روسیه و آذربایجان صورت می گیرد اما نفس حضور رئیس جمهور روسیه در کشورمان، تمام رسانه های منطقه ای و بین المللی را بر آن داشته تا بار دیگر از روابط دوجانبه مسکو-تهران و به طور کلی نقش روسیه در تحولات خاورمیانه سخن بگویند. رو مه اسان به نقل از رو مه الشرق الاوسط نوشت:بین میزان حقوق سالانه سران جهان تفاوت فاحشی وجود دارد. حضور رئیس جمهور و محمدجواد ظریف، امور خارجه ایران، در نشست اضطراری سران کشورهای ی درباره فلسطین. رئیس جمهوری در عربستان به سران کشورهای عربی، حوزه قفقاز و کشورهای ی گفت: باید ایران را منزوی کرد. رئیس ایران در پیام های جداگانه ای، فرا رسیدن سال ۱۳۹۶ هجری شمسی و عید سعید نوروز را به سران ۱۱ کشور منطقه ای تبریک گفت. رئیسﺟﻤﻬﻮری ی ایران در ﭘﯿﺎم های ﺟﺪاﮔﺎﻧﻪ ای ﺑﻪ ﺳﺮان ﮐﺸﻮرهای اﺳﻼﻣﯽ،ﺣﻠﻮل ﻣﺎه مبارک رمضان، ماه میهمانی خدا و جاری شدن رحمات و برکات الهی را تبریک گفت.