چربی های سالم و مضر چه تفاوتی دارند و چه چربی هایی برای سلامت قلب مفید هستند

به نقل از خبرگزاریها در مورد چربی های سالم و مضر چه تفاوتی دارند و چه چربی هایی برای سلامت قلب مفید هستند :
نکات مفید و موثر زیبایی برای موهای چرب  این مطلب برای افرادی است که دارای موهای چرب هستند که چگونه این مو های چرب را سالم و درخشان نگه داری کرد برای افرادی که موهای چرب دارند توصیه های بسیار کاربردی برای زیباتر به نظر رسیدن موها و همچنین سلامت موها داریم که می توانید به کار گیرید.  به گزارش تکناز:درست است که داشتن موهای. همه چربی های بدن بد نیستند، در حقیقت چربی هایی که به نام چربی قهوه ای شناخته می شوند در عملکردهای متابولیسمی بدن نقش مهمی دارند. این چربی ها انرژی تولید و به بدن کمک می کنند تا خود را با دماهای سرد تطبیق دهند. ماهی ماده غذایی مفیدی است که در مناطق شمالی و جنوبی کشورمان یعنی مناطقی که در کنار دریا واقع شده اند، جزو مواد اصلی و اساسی برنامه غذایی مردم این مناطق محسوب می شود. ماهی دارای ارزش تغذیه ای بسیار بالایی است و اکثر مواد مغذی مفید و ضروری برای انسان را به تنهایی داراست. ولی ویژگی مخصوص ماهی که آن را بین سایر مواد غذایی حائز اهمیت خاص . پایبند ماندن به یک رژیم غذایی سالم، کار سختی است و در این راه نیاز به انگیزه های قوی داریم. افزودن غذاهای چربی سوز به وعده ها و میان وعده ها، کمک بزرگی به ما خواهد کرد. کاهش وزن غذاهای چربی سوز نه تنها سالم و مفید هستند بلکه برای سوزاندن کالری هم گزینه های بسیار خوبی محسوب می شوند. انواع بنشن انواع واقعاً گوناگونی از بنشن وجود دارد که همه ی آن ها خواص مخصوص به خود را دارند. هر نوع بنشنی که دوست دارید بخورید چون به عقیده ی کارشناسان انواع لوبیا و نخود و ... کمک بزرگی در چربی سوزی به بدن می کند. فرآورده های لبنی هم پروتئین دارند و هم کلسیم که هر دوی این ها به حفظ توده ی عضلانی و کاهش وزن کمک می کنند ادامه مطلب ایسنا نوشت: همه چربی های بدن بد نیستند، در حقیقت چربی هایی که به نام چربی قهوه ای شناخته می شوند در عملکردهای متابولیسمی بدن نقش مهمی دارند. این چربی ها انرژی تولید و به بدن کمک می کنند تا خود را با دماهای سرد تطبیق دهند. دندانهای خوب و سالم به شما جذ ت بیشتری می دهد. علاوه براین داشتن دندانهای سالم به هضم بهتر غذا کمک می کند. آشنایی با خوراکی های مفید برای سلامت دهان و دندان رژیم غذایی نقش مهمی در سلامت دندانهای ما ایفا می کند و وضعیت دندانهای ما دقیقا” به چیزهایی که ما می خوریم بستگی […] در این بررسی متخصصان انگلیسی سلامت کبد را در گروهی از مردان میانسال که سطح چربی کبد آنان بالا یا پایین بود مورد مطالعه قرار دادند. انباشت چربی افراطی در کبد به سلامت بدن آسیب می زند و سطح بالای چربی در بدن مردان موجب می شود آنان به بیماری کبد چرب غیرالکلی مبتلا شوند.
امروزه به دلیل استفاده بیش از حد از فست فودها و مواد غذایی با ارزش غذایی پایین که شامل چربی و شیرینی ها می شوند و از طرف دیگر کمبود فعالیت جسمانی، افزایش چربی شکم برای بسیاری به یک معضل تبدیل شده است .تعداد زیادی هم هستند که به روش های خطرناک رژیم های غذایی برای حذف این چربی ها روی می آورند که برای سلامت جسمانی آن ها مفید نخواهد بو. - برگ زیتون برای مقابله با چاقی مفید است یک پژوهش جدید نشان داده است که یک فنجان قهوه به همراه عصاره برگ زیتون می تواند برای مقابله با چاقی مفید باشد. در این پژوهش محققان به موش های آزمایشگاهی رژیم غذایی حاوی کربوهیدرات و چربی زیاد به مدت هشت هفته دادند تا این که موش ها به سندرم متابولیک دچار شدند. سپس به این موش ها قهوه غنی شده با عصا. یکی از معمول ترین علل مشکلات تیروئید، کمبود چربی های سالم در تغذیه است. چربی های سالم به کاهش هاب کمک کرده و سوختن کربوهیدرات ها را تسریع می کنند تا به بدن انرژی برسانند. امروزه، توصیه های مختلف و متفاوتی درباره رژیم غذایی سالم می شنویم، اما چگونه می توانیم از درستی و صحت آن ها مطمئن شده و غذایی سالم را انتخاب کنیم؟ ۶ باور غلط درباره چربی به عنوان مثال چربی را در نظر بگیرید. برای سال های طولانی به عنوان یک هیولای بد و عامل کلسترول بالا، بیماری های قلبی و چاقی به تصویر […] ویتامین ها نه تنها در تقویت سلامت کل بدن نقش مهمی را به عهده دارند، بلکه در ساختار دهی و سالم نگه داشتن مو و ناخن نیز بسیار مؤثر هستند. نوشیدنی های مفیدهیچ فکر کرده اید وقتیکه در هوای سرد یک لیوان هات چاکلت داغ یا یک فنجان س ُر کافی می سر می کشید، چه ضرری متوجه ح ان است؟ اما اگر هوای سرد با یخ های منجمد زیر پایتان را در نظر بگیریم، حق با شماست. یک نوشیدنی داغ و اما فوق العاده شیرین با یک وان شکر واقعا می چسبد! ما در این مقاله قصد داریم نوشیدنی های مفید داغ برای قلبتان ر. تمام مغزهای خوراکی منابعی عالی برای چربی های سالم و پروتئین محسوب می شوند، اما برخی از آنها دارای موادمغذی بیشتری هستند.
پسته، بادام، فندق و تخمه حاوی روغن های غیر اشباع و برای سلامت بدن مفید است، البته می بایست در هنگام مصرف آنها به میزان کالری این مواد غذایی توجه کرد. به گزارش مهر، مرجان السادات آثاری کارشناس مواد غذایی در ارتباط با مصرف آجیل عید، گفت: تغذیه صحیح و اصولی همواره یکی از بحث های اساسی و مهم در ایام نوروز و تعطیلات به شمار می آید. وی با عنوان این مطلب که یکی از مهمترین خوراکی های زینت بخش سفره های نوروزی، انواع شیرینی و آجیل است، افزود: یکی از زیان های مهم مصرف زیاد شیرینی، چاقی و عوارض و اختلالات ناشی از آن است. مواد قندی و نشاسته ای به آسانی تبدیل به چربی شده و در بدن ذخیره می شوند و ایجاد چاقی می کنند. آثاری، توصیه کرد: بهتر است از شیرینی های خشک و کوچک مانند نان برنجی و نان نخودچی برای پذیرایی در این ایام استفاده شود، چون افراد در طول روز برای دید و بازدید به خانه های متعددی می روند بنابراین لازم است شیرینی های کم کالری مصرف کنند. وی تاکید کرد: شیرینی های تر از انواع روغن ها و چربی های جامد اشباع که اتفاقا حاوی اسیدهای چرب ترانس هم هستند، تهیه می شوند که عامل افزایش چربی های مضر خون هستند. بنابراین مصرف آنها خصوصا برای بیماران قلبی و عروقی و افرادی که چربی خون بالا دارند، در حداقل مقدار، توصیه می شود. این کارشناس مواد غذایی در ادامه به مصرف آجیل در تعطیلات نوروزی اشاره کرد و افزود: پسته، بادام، فندق و تخمه حاوی روغن های غیر اشباع و برای سلامت بدن مفید هستند. البته باید هنگام مصرف آنها به میزان کالری این مواد غذایی توجه کرد. از سوی دیگر اگر افراد آجیل را بیش از حد اعتدال مصرف کنند باید از میزان غذای اصلی خود بکاهند و بهتر است از مصرف انواع بو داده و پرنمک آنها، خصوصا اگر دچار فشارخون یا بیماری های کلیوی هستند، خودداری کرده و انواع آجیل خام را تهیه کنید. وی گفت: افراد مختلف به میزان متفاوتی می توانند آجیل مصرف کنند اما خوردن یک نعلبکی یا دو استکان از آن توصیه می شود. علاوه بر آن بهترین نوع آجیل تخمه ریز است، چون کم کالری و وقت گیر است. به دلیل بالا بودن درصد چربی مغزها (معمولا بیش از ۵۰ درصد) در انواع آجیل، این گروه کالری بالایی دارند. به همین دلیل افرادی که در معرض چاقی هستند، یا به دیابت، فشارخون و بیماری های قلبی مبتلا هستند، باید با احتیاط بیشتری از این گروه تنقلات مصرف کنند. پیری سالم مغز مبتنی بر سلامت بدن و سلامت عروق در جوانی است. راهنمای تغذیه ن
http://www.uploadax.com/images/95529564686323228682.jpg راهنمای تغذیه ن خوب بخورید،خوب به نظر برسید و حس خوبی داشته باشید. یک رژیم غذایی سالم به شما انرژی می دهد ،خلق شما را خوب نگه می دارد ، به حفظ وزن در دامنه مطلوب کمک کرده واز شما در تمام سنین محافظت می کند.رژیم غذایی سالم به کاهش علائم )سندروم پیش از قاعدگی)pms، افزایش باروری، مقابله با استرس، ، کاهش علائم نیز کمک می کند. برای شروع تغذیه ی خوب باید پایه ی برنامه غذایی صحیح باشد . تغذیه ی صحیح شامل استفاده از غلات کامل وسبوس دار ،میوه های تازه ، روغن و چربی های سالم و منابع پروتئینی بدون چربی یا کم چربی ( مثل گوشت لخم وکم چربی یا بدون چربی ، مرغ بدون پوست وبدون چربی و ماهی ) می باشد .این نوع ازغذاها علاوه بر تامین انرژی به نشاط وشاد را به ارمغان می آورد و برای داشتن ظاهر و احساس خوب در همه ی سنین کلیدی است. تصاویر زیباسازی www.roozgozar.com تصاویر زیباسازی اگر می خواهید چند کیلو لاغر شوید یا راحت تر نفس بکشید چند توصیه داریم تا مصرف چربی را کاهش دهید.چربی ها برای بدن لازم هستند اما مقدار زیاد آن به تناسب اندام و سلامت رگ ها رحم نمی کند. یعنی باید از همان اول در مصرف چربی و روغن حد تعادل را رعایت کنید تا به مرور زمان دچار مشکل نشوید. اگر می خواهید چند کیلو لاغر شوید یا راحت تر نفس بکشید چن. هشت عادت غذایی موثر در رشد موشاید فکر کنید تغذیه تاثیری بر سرعت رشد موها ندارد اما واقعیت این است که موها برای رشد به مواد مغذی و ویتامین هایی نیاز دارند که کمبود آنها باعث کندی رشد یا حتی توقف و ریزش مو می شود و رسیدن کافی این نوع مواد به بدن می تواند در سلامت و زیبایی موها تاثیر قابل توجهی داشته باشد. ١) موها از پروتئین تشکیل شده اند.
چند نکته از عسل درمانی · از گذشته تا کنون از عسل در درمان بسیاری از بیماریها استفاده شده است، مهمترین خاصیت عسل ضد میکروب بودن آن است، و منبع بسیار خوبی از آنتی ا یدان است و نقش بزرگی در جلوگیری از سرطان و بیماریهای قلبی دارد. هم چنین عسل باعث تحریک، تقویت قلب و گشاد شدن رگها و باز شدن مویرگها شده و جریان خون را در درون شریانها اف. مواد غذایی مفیدمواد غذایی مفید  , بیماری های مرتبط با سن ناگریز هستند، اما با داشتن سبک زندگی سالمبه همراه یک رژیم غذایی سرشار از مواد مغذی، می توانید از ابتلا به این بیماری ها پیشگیری کرده و یا روند آنها را کندتر کنید. مواد غذایی مفید مواد غذایی مفیدیک راه حل خوشمزه برای جلوگیری از ابتلا به دیابت، افزایش وزن، درد مفاصل و دی. ورزش چربی استخوان را از بین می برد بررسی های جدید نشان داده است که ورزش باعث از بین رفتن چربی استخوان ها می شود و می تواند در افزایش کیفیت استخوان ها و سلامت آنها موثر باشد.

به گزارش ایسنا و به نقل از سایت mnt، ورزش فواید زیادی دارد که یکی از آنها افزایش سلامت استخوان ها است. معمولا افرادی که چاق هستند بیشتر مشکل کیفیت استخوان دا. چربی های شکم معمولا آ ین قسمتی از بدن هستند که لاغر می شوند و از بین می روند. البته کم پیش می آید که این چربی ها کاملا از بین بروند و برای این مسئله دلایلی وجود دارد. برای داشتن بچه‌ای قوی و سالم باید غذای خوب، خواب کافی و هوای تازه و سالم برایش تامین کنید، اما اینها فقط کافی نیست زیرا بچه‌ها نیازهای اساسی عاطفی هم دارند که برای سلامت بودن محتاج آن هستند. ادامه مطلب... غذاهایی برای دوپینگ هوش ک ن سبزیجاتی که رنگی هستند منبع آنتی ا یدان هستند که سلول های مغزی را سالم نگه می دارند. یک رژیم غذایی سالم و متعادل نه تنها برای بدن ک ن مفید است بلکه برای مغز هم سودمند است. مصرف مواد غذایی درست می تواند به بهبود عملکرد مغز، حافظه و تمرکز کمک کند. درست مانند بدن، مغز هم مواد مغذی را از غذاهایی که می خوریم جذب م. کبد چرب در اثر چربی در سلول های کبد به وجود می آید و در افرادی که دچار اختلال در متابولیسم بدن هستند و چربی و قند خونشان بالاست، بیشتر دیده می شود. خوردنی های مفید برای کبد تغییر در شیوه زندگی، درمان اصلی و پیشگیرانه بیماری کبد چرب است. – چای سبز تأثیر […] نتایج تحقیقات پزشکی جدید نشان داده است که مصرف بیسکویت و کیک ممکن است حافظه را به طور کامل از بین ببرد و افراد را در معرض خطر فراموشی مکرر قرار دهد.

به گزارش شبکه العالم، یک تحقیق پزشکی جدید با نظارت پژوهشگرانی از کالیفرنیا از نتایج جدید و بسیار خطرناکی برداشت؛ مصرف بیسکویت و کیک ممکن است موجب از دست دادن کامل حافظه شود و افر. همشهری آنلاین: بسیاری از افراد تصور می کنند شیرین کننده های کم کالری جایگزین مفید برای مواد قندی هستند اما بررسی ها نشان می دهد که این ترکیبات برای سلامت بی ضرر نیستند. محققان توصیه می کنند رژیم غذایی سالم و متعادل موجب می شود سلامت قلب و عروق حفظ شود. مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه در وزارت بهداشت، گفت: مادران با پیروی از الگوی تغذیه سالم می توانند فرزندانشان را به رعایت رژیم غذایی صحیح تشویق کنند. به مناسبت هفته سلامت مراسمی در دبیرستان دخترانه دوره اول فرزانگان برگزارشد ، در این مراسم آقای فلاحی مدیریت آموزش و پرورش ، بختیاری معاون فرماندار ، قیطاسوند ریاست شبکه بهداشت،سرهنگ واقعی فرمانده ناحیه دورود و جمعی دیگر از مسئولان ادارت شهرستان دورود حضور داشتند آقای فلاحی با اشاره به شعار امسال هفته سلامت( سلامت غذا از مزرعه تا سفره ) بیان داشتند که سلامت و امنیت غذایی امری بسیار مهم است که در تندرستی نقش بسیار مهمی دارد،ایشان بیان داشتند که عقل سالم در بدن سالم است و بدن سالم با رعایت رژیم غذایی سالم بدست می آید ، ایشان از دانش آموزان خواستند که ضمن آشنایی بیشتر با مبحث سلامت غذایی ، این مبحث را در بین دوستان ، خانواده و همسایگان نیز ترویج دهند،در ادامه قیطاسوند در خصوص هفته سلامت ، تقویم روزشمار ، رژیم غذایی سالم صحبت نموده و توصیه هایی نیز به دانش آموزان ارائه نمودند؛ در پایان با اهدای لوح و جوایزی از فعالان عرصه سلامت مدارس تجلیل شد.
http://s8.picofile.com/file/8284493484/%d9%be%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%b4%da%a9%db%8c_%d9%88_%d8%b1%d9%81%d9%82%d8%a7.jpgپیراشکی و رفقا؛ مضر برای قلب چربی های ترانس از جمله دشمنان اصلی قلب محسوب می شوند. این چربی ها در غذاهای آماده، پیراشکی و شیرینیجات صنعتی به میزان زیادی وجود دارند. یادتان باشد که این چربی ها حتی بیشتر از چربی های اشباع شده موجود در گوشت قرمز مضر هستند چون باعث کاهش میزان کلسترول خوب و افزایش کلسترول بد خون می شوند. در حین ید محصولات غذایی به واژه «روغن های گیاهی هیدروژنه» دقت کنید. چون در نگاه اول به نظر سالم می آیند اما واقعیت این است که این ها چربی های ترانس بوده و باعث افزایش کلسترول بد خون می شوند. tebyan هفت نکته برای رفع چربی های شکم چربی شکم، موردی است که خیلی ها را دچار دردسر کرده است؛ اگر می خواهید چربی های شکم تان از بین برود .بی شک موادی که معرفی می شود تا حد زیادی می توانند به کاهش و رفع چربی شکم شما کمک کند. ویتامین c ویتامین c با داشتن قابلیت بالا برای رفع چربی ها، قادر خواهد بود چربی های ایجاد شده در ناحیه شکم را از بین ببرد، از. تغذیه،تاثیری شگرف بر سلامت جسمی و روحی ما دارد. تحقیقات اخیر مشخص کرده است مصرف چربی های ترانس و اشباع،نه تنها می توانند عامل ابتلا به ناراحتی های قلبی باشند بلکه خطر ابتلا به افسردگی را هم بالا می برند.
تحقیقات انجام شده توسط پژوهشگران اسپانیایی روی عادات غذایی 12 هزار و 59 فرد ی نشان داده است افرادی که «چربی های ترانس» زیاد مصرف می کنند 50 درصد بیش از سایرین در معرض افسردگی قرار دارند؛برخلاف آنها افرادی که اهل مصرف چربی های یک ظرفیتی غیراشباع هستند کمتر از سایرین به افسردگی دچار می شوند. به گفته متخصصان داشتن یک رژیم سالم غذایی نه تنها خطر ابتلا به ناراحتی های قلبی و انواع سرطان ها را پایین می آورد بلکه سلامت روان را هم تضمین می کند. مثلا داشتن رژیم مدیترانه ای مانع از بروز افسردگی می شود؛برخلاف آن رژیم های غربی احتمال افسردگی را بالا می برند. آلمودنا سانچز طب پیشگیری از لاس پالماس دگران در این باره گفت: هر چه قدر یک فرد بیش تر از چربی های ترانس استفاده کند به همان میزان با احتمال بیش تری تحت تاثیر اثرات م ب ناشی از آن قرار خواهد گرفت.
این در حالی است که نوع دیگری از چربی ها که در ماهی ها، روغن های گیاهی و روغن زیتون یافت می شوند می توانند خطر ابتلا به علائم افسردگی را تا حد زیادی کاهش دهند.
در حال حاضر نزدیک به150میلیون نفر در جهان از علائم افسردگی رنج می برند که این آمار در طول سال های گذشته رشد چشم گیری داشته است. دانشمندان معتقدند تغییر در رژیم غذایی انسان ها از مهم ترین عوامل بروز این ح در جامعه مدرن امروز شده است. http://s3.picofile.com/file/8217065226/1.jpg تنگ شدن لباس ها، تنها مشکل چربی شکم نیست. چربی شکم به عنوان «چربی احشایی» نیز شناخته می شود که بسیار خطرناک است. این نوع چربی احتمال بروز برخی بیماری ها مانند دیابت نوع ۲ و بیماری های قلبی را افزایش می دهد. بسیاری از نهادهای مرتبط با سلامتی از شاخص توده ی بدنی (bmi) برای ارزی سلامت وزنی و احتمال بروز بیماری های […] نوشته چربی سوزی شکم . اختصاصی از هایدی تحقیق درمورد چربی اشباع و غیر اشباع چیست1 با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 10 چربی اشباع و غیر اشباع چیست؟چربی ها دو نوع هستند: اشباع و غیر اشباع. هر دوی این چربی ها به ازای هر یک گرم، 9 کالری انرژی تولید می کنند. ولی اثرات این دو بر روی کلسترول خون متفاوت می باشد.چربی اشباع که جامد است، در غذاهای حیوانی و غذاهای فن آوری شده و روغن بعضی از مواد گیاهی از قبیل: روغن ما، روغن نارگیل و کره کاکائو یافت می شود. این چربی باعث افزایش کلسترول بد می شود و کلسترول وارد خون می گردد.چربی غیر اشباع در روغن زیتون، گردو، آجیل، غذاهای دریایی و تخم مرغ یافت می شود. این چربی برع چربی اشباع، باعث کاهش تری گلیسیرید ها (اسیدهای چرب) و افزایش کلسترول خوب و کاهش کلسترول بد می گردد و به این طریق کلسترول وارد کبد می شود.چربی های اشباع در دمای معمولی جامد، ولی چربی های غیر اشباع در دمای معمولی مایع هستند.چربی غیر اشباع برای ساخت سلول های مغز، سلامت قلب و نیز برای اعصاب چشم خوب می باشد.در حدود 20 سال پیش، محققان یکی از انواع چربی های غیر اشباع را یافتند و آن را " امگا 3 " نامیدند و چون این چربی در بدن ساخته نمی شود، به همین خاطر یکی از چربی های ضروری برای بدن است.امگا 3 موجب کاهش چربی و فشار خون می شود و جلوی ضربان نامنظم قلب را می گیرد.امگا 3 در تن ماهی، ماهی ساردین ، ماهی سالمون و تخم مرغ و.... می باشد.می دانید که چرا چربی غیر اشباع مفید برای سلامت است؟این نوع چربی افسردگی و آ ایمر و سرطان را دور می کند، جلوی تنگی تنفس را می گیرد، عوارض خونی در دیابتی ها را کم کرده، باعث تقویت سیستم ایمنی می شود و با بیماری ها می جنگد.گذشته از این، جلوی ضربات تشنج را گرفته و باعث سلامت قلب ، عصب و عضله می شود.اگر کودک شما فعالیت زیادی دارد به طوری که شما را عاصی کرده است ، هیچ نگران نباشید و به او یکی از منابع چربی غیر اشباع را بدهید.اگر این چربی را به نی که زودتر از موقع زایمان می کنند بدهیم، از کمبود وزن بچه جلوگیری کرده و همین طور موجب افزایش رشد مغز بچه می شود.شاید به همین علت باشد که در زمان های گذشته به ن یک کاسه پر از روغن می دادند.چربی غیر اشباع در چه غذاهایی یافت می شود؟این نوع چربی در دانه سویا، گردو، ماهی، تخم مرغ، بادام زمینی، گندم، روغن زیتون و گوجه فرنگی می باشد.متخصصان تغذیه می گویند که اگر می خواهید سالم و همیشه با وزن ایده ال باشید، یکی از انواع چربی های غیر اشباع را مصرف کنید.برای گیاه خواران و جوانان و ورزشکاران، مصرف چربی های غیر اشباع ضروری است.گیاهخواران برای تأمین ویتامین های مورد نیازشان و ورزشکاران برای افزایش عضلات و جوانان برای رشد، به تخم مرغ نیاز دارند.مرکز سلامت پیشنهاد کرده است که برای سالم زیستن باید 200 گرم در هفته ماهی بخورید.به طور کلی باید بدانید که هر نوع چربی، چه اشباع و چه غیر اشباع، در صورتی که زیاد مصرف شود مضر است.در خوردن چربی ها زیاده روی نکنید و مراقب چاق شدن و بیماری های حاصله از آن باشید.چربی های اشباع شده در برابر چربی های اشباع نشدهرژیم غذایی سالم باید حاوی مقداری چربی باشد، اما چربی زیاد به چاقی و سایر بیماری ها مانند بیماری قلبی می انجامد.چربی های اشباع شده میزان کلسترول بد یا ldl خون را بالا می برند و باید از خوردن مقادیر زیاد آن اجتناب کرد.غذاهایی که معمولا دارای مقادیر زیاد چربی اشباع شده هستند شامل فراورده های حیوانی مانند کره، پنیر، شیر، بستنی و گوشت چربی دار می شود.برخی از روغن های گیاهی - مانند روغن نارگیل و نخل – نیز دارای مقادیر بالای چربی های اشباع شده هستند.چربی های اشباع نشده در واقع می توانند میزان کلسترول ldl را پایین بیاورند، بنابراین جایگزین خوبی برای چربی های اشباع شده هستند.اما حتی چربی های اشباع نشده هنوز مقدار زیادی کالری به بدن وارد می کنند، بنابراین از مصرف زیاد آنها هم باید پرهیز کرد.از جمله غذاهایی که منابع خوب چربی های اشباع نشده به حساب می آیند می توان به زیتون و روغن زیتون، بادام زمینی و آووکادو اشاره کرد.چربی های بد:
با
تحقیق درمورد چربی اشباع و غیر اشباع چیست1
برای رسیدن به اه کاهش وزن و تناسب اندام باید ترکیبی از غذاهای سالم، دیورتیک و چربی سوز را وارد رژیم غذایی تان کنید. قلب اندام بسیار حساسی است که کارهای مهم و حیاتی را انجام می دهد . سلامت قلب، زندگی انسان را دوام بخشیده و او را دراجرای کارهای روزانه، توانمند و شاداب می کند. زندگی ماشینی امروز، آلودگی هوا، کم تحرکی و تغذیه نامناسب، خطرهای بی شماری برای قلب دارند و قربانیان بسیاری نیز گرفته اند. ورزش و تغذیه سالم دو راه مناسب برای حفظ سلامت قلب می ب. آب میوه های صنعتی برای سلامت بدن مضر هستند و بهتر است به جای آن ها میوه بخوریم تا ویتامین های لازم به بدن ما برسد. به گزارش صبحانه، محققان می گویند باید روزانه 5 نوع میوه و سبزیجات خورد تا ویتامین های لازم و ضروری به بدن برسند؛ زیرا این مواد غذایی دارای مواد معدنی، آنتی ا یدان ها و مقداری فیبر هستند و معمولاً در غذای روزانه ما دیده نم. کلید اصلی کاهش وزن موفق و سالم،سازگاری با سبک زندگی سالم است که با نیازهای فردی خود شما جور باشد و بتوانید با آن زندگی کنید. فعالیت بدنی و تغذیه سالم به حفظ سلامت بدن کمک می کنند، اما این عادات زندگی به حفظ سلامت و هوشیاری مغز هم کمک می کنند. پوست چرب نتیجه ی تولید زیاد غدد چربی پوست است. این غدد زیر لایه ی سطحی پوست جمع می شوند. چربی ترشح شده یا سبوم (sebum) نه تنها بد نیست، بلکه برای مراقبت از پوست و حفظ رطوبت پوست، درخشندگی و سلامت موها هم لازم است ولی باید بدانید که افزایش ترشح چربی باعث آن روی پوست و چرب شدن […] نوشته ۱۰ راه مراقبت از پوست چرب و کاهش چربی آن اولین بار در . رئیس اداره سلامت نوجوانان و مدارس وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت : هدف اصلی مدارس مروج سلامت تربیت نسلی سالم و مفید است. اضافه وزن داشتن همیشه به معنی سالم نبودن نیست.افراد چاق زیادی هستند که در سلامت کامل به سر می برند. خیلی ها که وزن سالم دارند دچار مشکلات متابولیک مربوط به چاقی هستند.
چربی شکم را می توانید خیلی راحت با اندازه گرفتن دور کمرتان ارزی کنید.اگر سایز دور کمرتان بالاتر از ۱۰۲ سانتی متر (در مردها) و ۸۸ سانتی متر (در زن ها) باشد، به آن چاقی شکم می گویند. ***را ارهای سوزاندن چربی های شکم*** 1-از مصرف شیرینی جات، حتی نوشیدنی های قنددار، خودداری کنید.
قند اضافه شدیداً ناسالم است، تحقیقات نشان می دهد که قند اضافه می تواند تاثیرات م ب و زیان آوری بر سلامت متابولیک بدن داشته باشد.
۲. مصرف پروتئین بهترین را ار درازمدت برای کاهش چربی های شکم .پروتئین مهم ترین ماده مغذی در کاهش وزن است.این کار نه تنها کمک می کند وزنتان را کم کنید، می تواند کمکتان کند دوباره وزنتان بالا نرود.پروتئین برای کاهش چربی های شکم نیز بسیار موثر است.سعی کنید میزان تخم مرغ، ماهی، غذاهای دریایی، گوشت، مرغ و لبنیات را در برنامه غذایی تان بیشتر کنید. اینها بهترین پروتئین هایی هستند که می توانید در رژیم های غذایی تان استفاده کنید.
۳. محدود مصرف کربوهیدرات در برنامه غذایی تان :رژیم های کم کربوهیدرات به طور خاص بر چربی های شکم اثر می گذارند.فقط کافیست مصرف کربوهیدرات خود (مثل برنج، پاستا، نان و امثال آن) را محدود کنید، مخصوصاً اگر میزان پروتئین مصرفی خودتان را بالا برده اید.اما اگر لازمست که خیلی سریع وزن کم کنید، می توانید کربوهیدرات مصرفی خود را تا ۵۰ گرم در روز پایین بیاورید. این باعث می شود اشتهایتان کم شده و بدنتان برای سوخت موردنیاز خود به سراغ چربی های بدنتان برود.
۴. از موادغذایی پرفیبر بیشتر استفاده کنید:مصرف فیبر می تواند به کاهش وزن کمک کند.فیبرها به آب می چسبند و ژل ضخیمی ایجاد می کنند که در دستگاه گوارش می نشیندوحرکت موادغذایی را در شکمتان به کندکرده و گوارش و جذب موادمغذی را کندتر می کند. نتیجه نهایی آن احساس سیری طولانی تر و کاهش اشتهاست.
بهترین راه افزودن فیبر به برنامه غذایی مصرف زیاد سبزیجات و میوه جات است. غلات و حبوبات هم منبع بسیار خوبی از فیبر هستند.
۵. تمرینات هوازی و ایروبیک برای کاهش چربی شکم بسیار موثر است:ورزش به دلایل مختلف برای شما مفید است. این ازجمله بهترین کارهایی است که می توانید برای داشتن عمری طولانی تر، زندگی سالم تر و پیشگیری از بیماری ها برای خودتان انجام دهید.
تمرینات هوازی مثل پیاده روی، دویدن، شنا و از این قبیل، در تحقیقات مختلف تاثیر شگرفی بر کاهش سایز دور شکم داشته اند.
۶. چیزهایی که در روز می خورید را ارزی کنید: برای مدتی، هرچند کوتاه، همه چیزهایی که می خورید را یادداشت کنید خیلی کمکتان خواهد کرد. هر چه می خواهید بخورید را وزن کرده یا کالری هایش را بشمارید. چاقی به علت افزایش وزن به خاطر زیادشدن میزان چربی بدن به وجود می آید، اما به غیر از میزان کلی چربی، چگونگی توزیع آن هم در بدن اهمیت دارد. چربی شکمی بدترین نوع چربی است.
چه ی دوست ندارد که همبرگر پر مخلفات گاز بزند؟ در اینجا به نکته هایی مهم هنگام سفارش برگر و علل سالم بودن برگر ای خانگی می پردازیم. آمونیا به عنوان مواد ارزان اضافه شده به گوشت چرخ شده استفاده می شوند. هنوز هم در بیشتر فراورده های گوشتی چرخ شده از این مواد به طور پنهانی استفاده می شود.

بررسی ها نشان می دهند، چربی های بد چربی هایی هستند که سطح کلسترول را بالا برده و با بیماری های قلبی رابطه دارد.

برگرها معمولا بیش از 1000 کالری دارند و ین میزان بیش از نیمی از ارزش غذایی روزانه بسیاری از مردم آن هم فقط در یک وعده غذایی را در بر می گیرد. تولید کنندگان محصولات غذایی از مواد غذایی مختلفی برای نگهداری از گوشت استفاده می کنند.برگر فست فود دارای 500 میلی گرم سدیم است در حالی که تولید کنندگان محصولات غذایی بین 3000 تا 4000 میلی گرم سدیم مصرف می کنند که بیش از حد مجاز می باشد.

برای تهیه برگرهای سالم از مواد ارگانیک استفاده کنید. به منظور عدم استفاده از مواد افزودنی و هورمون ها از فروشگاه های فراورده های کشاورزی محله تان محصولات گوشتی تهیه کنید.

گوشت بوقلمون نیمی از چربی اشباع شده بیف را دارد. رطوبت را زیاد کنید. برگرهای بوقلمون بدون چربی به دلیل میزان کم چربی زود خشک می شوند. برای افزایش رطوبت به آن پیاز، کدو سبز د شده یا اسفناج اضافه کنید این سبزی ها فیبر را افزایش می دهند و احساس رضایتمندی ایجاد می کنند. برای حفظ عملکرد مطلوب کبدتان کدام غذاها را باید مصرف نمایید؟ ساده ترین و صحیح ترین جواب به سوال مذکور این است که به شرایط شما بستگی دارد، چرا که عوامل متعددی در این بیماری دخیل هستند و لذا بهترین رژیم غذایی به علل ابتلا به این بیماری و شرایط شما بستگی خواهد داشت. برای مثال رژیم غذایی مطلوب برای فردی که به غیر از کبد چرب به بیماری دیا. آلوئه ورا برای سلامت دهان و دندان مفید است. این محصول می تواند به واسطه خواص ضد باکتری و ضد میکروب خود دندان ها و لثه ها را سالم نگه دارد. همچنین، آلوئه ورا حاوی ویتامین ها و مواد معدنی است که از سلامت لثه ها حمایت می کنند. معاون بهداشتی علوم پزشکی مازندران گفت: کمپین ۳،۱،۲ غذای سالم، با شعار سفره سالم ایرانی با کاهش قند، چربی و نمک در ای مختلف استان اجرا شد. به گزارش خبرنگار مهر، محسن اعر شامگاه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به برگزاری برنامه های مختلف در ای مختلف مازندران در راستای کمپین ۳، ۱، ۲ غذای سالم افزود: در راستای برگزاری کمپین ۳، ۱، ۲ غذای . توت ها افزون بر مزه و ظاهر خوب خود، سرشار از قدرت آنتی ا یدانی هستند که آنها را از میوه های دیگر متمایز می سازد. توت ها یکی از سالم ترین مواد غذایی در جهان هستند، که از ویژگی ها و فواید سلامت مختلف مانند کالری پایین، چربی صفر، محتوای فیبر بالا، کمک به پیشگیری از بیماری ها، و کمک به کاهش وزن برخوردار هستند.  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]