چشم هم چشمی از نگاه قرآن

به نقل از خبرگزاریها در مورد چشم هم چشمی از نگاه قرآن : وحدت مسلمین از نگاه قرآن وحدت مسلمین از نگاه قرآن نظر قرآن کریم در باره اتحاد و اخوّت مسلمانان چیست؟ دعوت مسلمانان به اتّحاد و اخوّت در آیات متعددى مورد تأکید قرار گرفته است که به برخى از آن ها اشاره مى کنیم: برای خواندن و دیدن مطالب به ادامه مطلب مراجعه کنید... تلاوت قرآن بدون فهم و تدبر ثواب زیادی دارد یا فهم و تدبر قرآن بدون تلاوت قرآن؟ یعنی ما چه کار کنیم؟ در تلاوت قرآن وقت را صرف کنیم یا در خواندن ترجمه آن؟

از آن جا که قرآن کریم، کلام آفریننده انسان هاست با دیگر سخن ها تفاوت اساسى داشته و داراى آثار ویژه اى است که در هیچ کلام دیگرى یافت نمى شود.

خواندن قرآن و شنیدن آن حتى براى. ی بر وم تدبر در قرآن کریم در کنار تلاوت آن، برای تحول در جامعه تأکید می کنند. یکی از مراحل عبودیت ،مراقبت از نفس و اعضا وجوارح است حضرت رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم در خصوص مراقبت از چشم فرمود:«هر به نامحرم نگاه کند، خداوند چشم او را روز قیامت از آتش پر می کند؛ مگر اینکه در دنیا توبه کند.» و نیز فرمود:«همه چشم ها در روز قیامت گریانند مگر چشمی که در دنیا از ترس خدا بگرید و چشمی که به نامحرمان نگاه نکند و چشمی که در راه خدا شب را تا به صبح بیدار باشد.» و نیز فرمود:«نگاه نامحرمان تیری است مسموم از تیرهای ابلیس. هر از ترس خداوند چشم خود را از نگاه حرام باز دارد، خداوند ایمانی به او عطا فرماید که شیرینی آن را در قلبش حس کند.» و نیز فرمود:« برای همه اعضای انسان وجود دارد: ی چشم، نگاه به نامحرمان است، ی زبان، سخن گفتن با نامحرمان به قصد لذت طلبی، ی گوش، شنیدن سخن نامحرمان و ی دست، لمس بدن نامحرمان است.» و نیز فرمود:«خداوند بر زنی که شوهر دارد و به نامحرمان نگاه می کند خشم می گیرد.» صادق علیه السلام فرمود:«هر نامحرمی را دید و چشم خود را به طرف آسمان بلند کرد یا بست، خداوند در بهشت، حورالعین بهشتی را به عقدش درمی آورد.» یکی از مراحل عبودیت ،مراقبت از نفس و اعضا وجوارح است حضرت رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم در خصوص مراقبت از چشم فرمود:«هر به نامحرم نگاه کند، خداوند چشم او را روز قیامت از آتش پر می کند؛ مگر اینکه در دنیا توبه کند.» و نیز فرمود:«همه چشم ها در روز قیامت گریانند مگر چشمی که در دنیا از ترس خدا بگرید و چشمی که به نامحرمان نگاه نکند و چشمی که در راه خدا شب را تا به صبح بیدار باشد.» و نیز فرمود:«نگاه نامحرمان تیری است مسموم از تیرهای ابلیس. هر از ترس خداوند چشم خود را از نگاه حرام باز دارد، خداوند ایمانی به او عطا فرماید که شیرینی آن را در قلبش حس کند.» و نیز فرمود:« برای همه اعضای انسان وجود دارد: ی چشم، نگاه به نامحرمان است، ی زبان، سخن گفتن با نامحرمان به قصد لذت طلبی، ی گوش، شنیدن سخن نامحرمان و ی دست، لمس بدن نامحرمان است.» و نیز فرمود:«خداوند بر زنی که شوهر دارد و به نامحرمان نگاه می کند خشم می گیرد.» صادق علیه السلام فرمود:«هر نامحرمی را دید و چشم خود را به طرف آسمان بلند کرد یا بست، خداوند در بهشت، حورالعین بهشتی را به عقدش درمی آورد.» منابع:
بحار الانوار، ج 104، باب 91، ص 31 تا 42. قرآن سفره ی رنگین الهی است که از زمان نزول تا پایان عالم برای انسان های حق طلب گسترده شده وهر به اندازه شایستگی وظرفیت وجودی خویش ازآن بهره مند می شود.این کتاب آسمانی اوصافی و ویژگی هایی دارد که تبیین آن ها ، چندین مقاله می طلبد. این اوصاف عظمت وموقعیت قرآن را به نمایش می گذارد که فهرست وار به برخی از آنها اشاره می شود: ۱- قرآن معجزه ج. آموزش و پرورش گفت: باید روش های تربیتی در قرآن را جز اصول روش های آموزشی خود قرار دهیم. آنچه اینک می آید، پنجمین قسمت نقد یکی از همکاران بر پست «شبهه بطلان خلاف علم در قرآن» و پاسخ به آن است. در دو قسمت قبلی سه تا از شواهدی که ناقد محترم در صدد تأویل آنها موافق علم بود و خدشه هایی که بر تأویل او وارد بود، بیان شد و اینک تأویلات مربوط به یکی دیگر از شواهد و خدشه هایی که بر آنها وارد است، بیان می شود.باز یادآور می شوم که محور. شاخص های تربیت دینی از نگاه قرآن کریم شاخص های تربیت دینی از نگاه قرآن کریم نویسنده:علی ذوعلم مجله: رشد ( آموزش قرآن ) » زمستان 1383 - شماره 7 فایل پی دی اف مقاله (تصاویر مجله عینا در فایل پی دی اف قرار دارد) جهت مشاهده ی متن کامل مقاله به ادامه مطلب مراجعه نمایید. آگاه باشید، که شفاعت قرآن پذیرفته شده، و سخنش تصدیق می گردد، آن که در قیامت، قرآن شفاعتش کند بخشوده می شود، و آن که قرآن از او شکایت کند محکوم است. علوم قرآن کدامند؟
بعضی از علوم هستند که برای بعضی دیگر از علوم جنبه مقدمه ای دارند به این معنی که برای فهم آن یا علم دیگر باید این مقدمه را طی کرد تا بتوان آن علم را طی کرد، از جمله علوم مقدمی علوم قرآن است که برای درک و فهم قرآن مجید آموختن آن ضروری و لازم است.
پس بنابراین علوم قرآن عبارت است از مجموعه علومی که برای فهمیدن و شناخت. ما تنها غرفه ای هستیم که شیوه درست کاغذ را به شکل سنتی معرفی می کنیم و بسیار هم مورد استقبال قرار گرفته است. قرآن های منصوب به 6 تن از ائمه اطهار و سیر تحول خط در یک نگاهمحمدرضا ساقی مسئول غرفه آستان قدس رضوی در خصوص نظر خود درباره بیست وپنجمین نمایشگاه قرآن کریم گفت: نمایشگاه نسبت به سال های قبل، بی نظم تر شده است و آماده سازی غرفه ها بسیار طول کشید و خدماتی که ارائه داده شد بسیار بی نظم بوده و ما بعد از چند روز هنوز کارت هایمان صادر نشده است. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] در جامعه نابهنجاری هایی به وجود می آید که به شکل پدیده اجتماعی از فراگیری بسیاری برخوردار می شود. اغلب انی که به این نابهنجاری ها دچار می شوند خود را از اتهام آن مبرا می دانند و به شکلی می پذیرند که امری ناخوشایند و رفتاری زشت است. برخی پدیده های اجتماعی، خاص گروه ها و طبقاتی است به گونه ای که آن را به سادگی می توان به گروه سنی یا علمی . مفسر قرآن کریم گفت: اگر شگفتی های قرآن را تا قیامت بنویسند، به شماره درنمی آید! ما از قرآن یک کت می بینیم که روی طاقچه خانه ، در مجلس ختم پدربزرگمان یا جلوی ماشین انداخته ایم که تصادف نکنیم. چه می دانیم قرآن چیست؟!
یکى از دستورهایى که پیشوایان دین در باب تلاوت قرآن به ما داده اند، خواندن از روى آن است و روى این مسئله تأکید فراوانى کرده اند. چه بسا علت این تأکید، بهره گرفتن از "نورانیت" قرآن است ، تا مسلمانان از آن بهره بیشترى ببرند و نورانیتش در آنان اثر گذارد. احادیثى از معصوم علیه السلام رسیده است که : انسان هر وقت مى خواهد قرآن بخواند، از ر. بنابر آنچه در روایات آمده است، گاهی یک نگاه می تواند حکم عبادت را برای انسان به همراه داشته باشد. به گزارش خبرنگارحوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛در روایاتی از ائمه اطهار (ع) دسته ای از نگاه ها چون عبادت برشمرده شده اند. این روایات به شرح زیر است:

1. نگاه به قرآن

أَبِی عَبْدِ اللَّهِ ع قَالَ: مَنْ قَرَأَ الْقُرْآنَ فِی الْمُصْحَفِ مُتِّعَ بِبَصَرِهِ وَ خُفِّفَ عَنْ وَالِدَیهِ وَ إِنْ کَانَا کَافِرَینِ؛
حضرت صادق علیه السّلام در حدیث مرفوعی فرمود: هر که قرآن را از روی آن بخواند از دیدگان خود بهره‏ مند شود، و سبب سبک شدن عذاب پدر و مادرش گردد اگر چه آن دو کافر باشند. (1)
اگر انسان قرآن را حفظ هم باشد از رو بخواند خوب است! ادامه مطلب کشف یک اشتباه در قرآن!؟؟؟؟!!!!!!!!!!  تعدادی از دانشمندان جمع شدند تا با تحقیق در متن قرآن ؛ خطا و اشتباهی در آن بیابند و به این ترتیب قرآن را رد کنند!!!!  لذا بسیار در متن قرآن و کلمات آن دقت د تا اینکه به این آیه رسیدند که در مورد داستان حضرت سلیمان است که وقتی مورچه ای شباهت حسین (ع) و قرآن از دیدگاه دانشمند ی مصری الف- مجلس حسین (ع) ، مجلس قرآن است
ب- نگاه به ضریح حسین (ع) مثل نگاه به قرآن قرآن عبادت است
ج- همان طور که قرآن شفا و هدایت برای مسلمین است ، حسین (ع) نیز چنین است
پس: قرآن کتاب مبین است و حسین (ع) مبین است
وعدگاه حزب الله ، صحن ابا عبدالله در ایام اربعین حسینی
ماس دعا قرآن در نگاه صادق علیه السلام روزى که رسول خاتم(ص) دو وزنه سنگین و دو میراث گرانبها (قرآن ‏وعترت) را به مردم معرفى کرد و براى نجات از گمراهى، تمسک به‏«ثقلین‏» را توصیه فرمود، اهل ‏بیت‏ خویش را نیز به عنوان قرآن ‏شناسان خبیر معرفى کرد، تا پس از او، امت از ائمه الهام بگیرند و شاگردى عترت را با افتخار بپذیرند. صادق آل محمد(ص)، در باره . مقاله مشترک با همکاری دوست عزیزم جناب آقای حمید جلیلیان چکیده: نگاه تخصصی مستشرقان به معارف قرآن کریم ضرورت نگاه روشی به مطالعات آنها را نمایان می کند‎‎‎‎؛ به ویژه که تعدادی از آنها در تعیین مصادیق برخی آیات شیوه خاصی را در پیش گرفته اند، از جمله ریون فایرستون در مدخل «اسحاق» از دایرة المعارف قرآن، ذبیح را برخلاف نظر بیشتر مناب. در تهران چشم به جهان گشود و از کودکی با قرآن مأنوس بود، در جوانی به آموزش و پرورش پیوست و به بچه ها قرآن درس می داد، تربیت قرآنی بچه ها به قدری برایش اهمیت داشت که همه زندگی اش را وقف قرآن کرده بود...
دانستنیهاو اطلاعاتی پیرامون قرآن کریم *تعدادسوره های قرآن:114 *تعدادآیات قرآن:6236 *تعدادکلمات قرآن:77807 *تعدادجزءهای قرآن:30 *تعداد حزب های قرآن:120 *تعدادسوره های مکی:86 *تعداد سوره های مدنی:28 *تعدادسوره هایی که با حروف مقطعه آغاز میشوند:29 *تعدادسوره هایی که با قسم خوردن(سوگند)آغازمیشوند:15 *تعداد سوره هایی که قسم خوردن(سوگند)درآنهادیده.  اعظم (ص) از نگاه قرآن و اهل بیت اعظم (ص) از نگاه قرآن و اهل بیت 18 صفحه کتاب اعظم (ص) از نگاه قرآن و اهل بیت (ع) در هفت فصل به بررسی دلایل ی، حکمت ی، پایان ی، رس جهانی محمد (ص)، ویژگی های (ص)، محمد از زبان محمد (ص) و محمد (ص) از زبان علی (ع) می پردازد. مولف در بخشی از کتاب آورده است: بی تردید، شناخت چهره نورانی خدا و آشنایی با سیره علمی و عملی او می تواند زندگی مادی و معنوی بشر را دگرگون کند و زمینه جهانی شدن ارزش های ی را فراهم سازد. از این رو دشمنان با همه توان می کوشند این چهره های نورانی را تاریک جلوه دهند و خدشه دار کنند. در بخشی دیگر مولف با اشاره به وم مقابله با توطئه و تهاجم فرهنگی در کشور می افزاید: بر همه انی که توان لازم را در خود احساس می کنند فرض است که از فرصت ارزنده سال اعظم (ص) برای معرفی صحیح ابعاد مختلف شخصیت خدا نهایت بهره برداری را ببرند.

 ید و اعظم (ص) از نگاه قرآن و اهل بیت
برای ید و اینجا کلیک کنید جوانان و قرآن یکی از عواملی که می‏تواند جوانان را از انحرافات گوناگون حفظ نماید ارتباط و انس با قرآن است. صادق علیه‏السلام در این باره فرمود: «مَن قَرَءَ القُرآن و هُو شابٌ مؤمن اِخْتَلَطَ القرآن بِلَحْمِهِ و دَمِه»[1] ؛ جوان مؤمنی که به قرائت قرآن بپردازد قرآن با گوشت و خونش در می‏آمیزد.

پی نوشت ها:
[1] وسایل الشیعه، ج 3،. ١. تعداد سوره های قرآن؟ ۱۱۴ ۲. تعداد جزء های قرآن؟ ۳۰ ۳. طولانی ترین سوره قرآن؟ دومین سوره، بقره. ۴. کوتاهترین سوره قرآن؟ صدوهشتمین سوره، کوثر. ۵. طولانی ترین آیه قرآن؟ آیه 286 سوره البقره. ۶. بهترین شب که قرآن به آن اشاره کرده است؟ شب قدر. ۷. بهترین ماه که در قرآن ذکر شده است؟ ماه رمضان. 8. بزرگترین حیوان که در قرآن آمده است؟ فیل. ۹. کوچکتری. بزرگ ترین قرآن طلقی روی چوب در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است. و نکته عجیب این قرآن این است که چندین بار نیز به سرقت رفته اما هر بار نیز پیدا شده است. مردم روستا آن قدر به این قرآن علاقه دارند که تاکنون اجازه جابه جایی آن را تحت هیچ عنوانی به هیچ نهادی ندادند، تا اینکه به دستور معظم انقلاب محفظه شیشه ای ضدگلوله برای جلوگیری از سرقت جهت نگهداری این قرآن در مسجد نگل یا همان دروازه قرآن ساخته شده اس. خالد بن علی بن محد العنبری گوید:
اگر ی، شخصی را که فوت نموده است در حال خواندن آیات قرآن ببیند، در صورتیکه آن آیات، آیات رحمت و بخشش باشد، آن مرده، مورد رحمت خداوند قرار گرفته است. (انشاء الله) و اگر آن آیات، آیات عذاب و شکنجهی دوزخیان باشد، آن شخص در عذاب است. اگر خوانندهی آیات قرآن زنده باشد یا  آیات هشدار و انذار باشد، بر هشدار. فلسفه تاریخ و قرآن از نگاه شهید مطهری جنگ و زن : شهید مطهری معتقد است درس آموختن از تاریخ و رخدادهای تاریخی، منوط به کشف ضوابط و قوانین کلی حاکم بر این رخدادهاست. در نتیجه، مورخ و محقق تاریخ تا زمانی که از این ضوابط و قوانین کلی آگاهی نداشته باشد، نمی تواند حوادث را بخوبی تحلیل کند. محمد حسین محمد زاده رئیس شبکه قرآن گفت: شبکه قرآن به عنوان عضو سیاست گذار در مسابقات بین المللی قرآن کریم حضور موثر و چشم گیری خواهد داشت. چگونه قرآن را بنویسیم؟ ابتدا قسمتی را که حفظ کردیم (یک حزب) را با یک مداد می نویسیم و بعد از پایان نوشتن به آیات قرآن نگاه کرده و اشکالان را پیدا می کنیم و سپس آیات را با خود کار طبق آیات قرآن کریم می نویسیم . توضیح آنکه آیات را طبق قرآن کریم تصحیح کرده و سپس با خ ر باز نویسی می کنیم. جهانی بودن دین به این معناست که آموزه های قرآن به جامعه و نژاد خاصی اختصاص ندارد. گنج عرفان نسیم کوی جـــانــــــــــان است قرآن شمیم عطر رحمان است قرآن بود روشنـــــــگر راه ســـــــــــــــعادت چو خورشید فروزان است قرآن به گ ارش ، خـــــزان راهــــی نـــدارد بهاران در بهاران است قرآن صفای بوســـتـان آســــمانـی است شکوه باغ رضوان است قرآن رهـــــــــاند آدمــــــی را ،از جهـــــــــ فروغ علم و ایمان اس. حجت ال احد خواه سخنگوی فرا یون قرآن مجلس شورای ی:فرا یون قرآن یکی از پرکارترین فرا یون های مجلس است. دوره ی تربیت مربی تخصصی قرآن و ک ن، از سری برنامه های هفته قرآن و عترت استان، با حضور ٨٠ مربی قرآن در حال برگزاری است.
قرآن نور است برای ی که بخواهد از آن استفاده کند.

قرآن تبیان کل شیء است؛ یعنی قرآن دارای کلیاتی است که برای سعادت بشر کافی است (إِنَّ هَذَا الْقُرْآنَ یِهْدِی لِلَّتِی هِیَ أَقْوَمُ)

اگر انسان با قرآن آشنا شود و قرآن را به عنوان شناسنامه خود و به عنوان کلام خدا بخواند نورانی می شود و قرآن او را بالا می برد (اقرأ و ار. باسمه تعالی

برداشتهایی از آیات قرآن

معانی قرآن

از نظر لغوی، قرآن در اعراب معانی گوناگونی دارد.
1. قرآن ، یعنی کتاب خواندنی.با خواندن آن می توان بهره های زیادی از آن برد.متاسفانه استفاده ما از آن بسیار کم است و آنرا در مجالس ترحیم می خوانیم.
2.اعراب به آب در یکجا را نیز ، قرآن اطلاق می کنند.قرآن آب حیات برای انسان ها م. در صفحه 362 آیه 30
و فرستاده گفت خدایا امت ام "هذا القرآن" را کنار نهادند

در این آیه منظور از "این قرآن" زمان (ع) است که ما امت اوهستیم و او قرآن صورت بشر گرفته است بزرگترین قرآن نوشته شده با طلق فشرده(آکرولیک) جهان در بیست وپنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفت. آیا می دانید .... قرآن دارای 114 سوره است.

آیا می دانید ....قرآن دارای 6236 آیه است.

آیا می دانید ....قرآن 114 بسم الله الرحمن الرحیم دارد.

آیا می دانید ....قرآن دارای 120 حزب می باشد.

آیا می دانید ....قرآن 30 جز دارد.

آیا می دانید ....بزرگترین سوره قرآن بقره است.

آیا می دانید ....کوچکترین سوره قرآن کوثر می باشد.

آیا می دا. مدیرکل فرهنگ و ارشاد ی اصفهان گفت: بیش از 1700 کانون فرهنگی هنری داریم که برنامه هایی را در طول سال برگزار می کنند که بخشی از آن مربوط به قرآن بوده و نگاه فرهنگی هنری به قرآن است. حجت ال والمسلمین صادقی در مراسم افتتاحیه مرحله کشوری چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه کارکنان قوه قضائیه در تبریز گفت: مسابقات سراسری قرآن کریم زمینه ساز انس بیشتر با قرآن و معرفت اندوزی… در خانه تان قرآن بخوانید...
♥•٠·
در روایات می خوانیم که صادق(ع) می فرماید: در خانه تان قرآن بخوانید برای اینکه در خانه ای که قرآن خوانده شود آن خانه به قدری برای ملائکه روشنی دارد مثل ستاره هاست که برای شما روشنایی دارد؛
شما چگونه وقتی به بالا نگاه می کنید ستاره های درخشانی را می بینید؟ آن خانه ای که در قرآن خوانده شود همین طور پیش عالم ملکوت، پیش ملائکه درخشان است.
می فرماید: قرآن بخوانید برای اینکه اگر در خانه ای قرآن خوانده شود، ملائکه در آن خانه نازل می شوند و شیاطین از آن دور می شوند.

منبع: "جهاد با نفس" مجموعه مباحث اخلاق آیت الله مظاهری، ص
نادرقلی نادری رارانی، نویسنده، محقق و قرآن شناس بزرگ اصفهانی است که تا کنون درباره 12 هزار جلد قرآن در سراسر دنیا تحقیق و پژوهش کرده است. اصفهان گفت: در مسأله عبادت، بالاترین عبادت است و بعد از آن قرآن است، امروز نیاز جامعه ما فهم قرآن، عمل به قرآن و ترویج قرآن است. فرهنگ و ارشاد ی از برگزاری نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در سراسر استانها خبرداد و گفت: در سال آینده نمایشگاه قرآن در تمام استانها برگزار می شود. جوان مسلمان می گوید: فکر کرده ای از کی شروع کنیم به آموزش قرآن؟! خب، نتیجه چه بوده؟ حالا ببین حضرت ماه چه میگوید در این رابطه. چه قدر خوب است که سرگرمی جوانان و نوجوانان وک ن ما، انس با قرآن و آیات الهی قرآن و آموختن قرآن باشد. اختصاصی از یاری فایل ازدواج از نگاه قرآن و سنت 24 ص با و پر سرعت .
فرمت فایل:  ورد ( قابلیت ویرایش و آماده چاپ )    قسمتی از محتوای متن    تعداد صفحات : 25 صفحهازدواج از نگاه قرآن و سنت همه ی ان(صلوات الله علیهم) الهی در آموزه های خود بر سعادت بشری پای فشرده اند.
هم چنین به دلیل نقش ویژه ازدواج در این راه، ان، اصولی برای آن در نظر گرفته اند .
ازدواج آ ین و کامل ترین دین الهی ، یعنی ، رنگ ویژه ای به خود گرفته است.
به گونه ای که در قرآن و احادیث ، بحث های مفصلی درباره ی آن به چشم می خورد.
پیش تر دیدیم که همه ی دین ها ـ با وجود انحراف های رخ داده در آن ها ـ و تمدن ها بر پایه دیدگاه خود درباره ی زن و رابطه ، دیدگاه هایی درباره ی ا زدواج ارایه کرده اند.
اینک باید دید درباره اه ازدواج و ملاک های همسری و.
.
.
چه دیدگاهی دارد و چه برنامه هایی برای امر شویی تنظیم کرده است.
با نگاهی گذرا به قرآن و روایات اهل بیت(علیه السلام) می توان دریافت که برای همه مراحل ازدواج ـ همانند: خواستگاریء عقد، ، تولید نسل، مهریه و.
.
.
با
ازدواج از نگاه قرآن و سنت 24 ص
هر روز یک حدیث از معصومین (ع) با مضامین دینی و اخلاقی در بخش قرآن و عترت منتشر می شود. نگاه مستشرقین به قرآن همواره از روی دشمنی و ایجاد شبهه بوده است.

فهرست مندرجات۱ - تبیین اعجاز قرآن از نگاه مستشرقین
۲ - شبهات مستشرقان در اصل معجزه بودن قرآن
۲.۱ - جمع آوری متون ادبی به عنوان همانندی برای قرآن
۲.۱.۱ - مقاله اعجاز قرآن از پروفسور مارتین
۲.۱.۲ - نقد مقاله پروفسور مارتین
۲.۲ - ساختن سوره های جعلی
۲..