چکاوک

به نقل از خبرگزاریها در مورد چکاوک :
مردی مرغ چکاوکی را به دام انداخت و خواست که او را بخورد . چکاوک که خود را اسیرمرد دید گفت ای بزرگوار تو در زندگی ات این همه مرغ و وس و و خورده ای و از خوردن آن زبان بسته ها هرگز سیر نشده ای و از خوردن من هم سیر نخواهی شد. پس مرا آزاد کن تا به جای آن سه پند به تو بدهم که در زندگی ات به دردت بخورند و با به کار گیری آنها نیکبخت شوی.

او. مجموعه: دنیای بازیگران

داستان سریال چکاوک برگرفته از کت به همین نام نوشته رسات نوری و مربوط به سال ۱۹۲۲ می باشد .    خلاصه داستان سریال چکاوک :
 داستان سریال چکاوک ( calikusu ) برگرفته از کت به همین نام نوشته رسات نوری و مربوط به سال ۱۹۲۲ می باشد . داستان این سریال در اوایل قرن بیستم رخ می دهد. فریده دختر یتیمی است که والدین خود را در کودکی از دست داده . او به مدرسه شبانه روزی فرانسوی ها در استانبول فرستاده می شود  و برای تعطیلات تابستان به خانه اش می رود تا تعطیلات را با آنها باشد . هر چند که فریده بدون عشق پدر و مادر بزرگ شده است اما او دوستان زیادی در مدرسه دارد .  فریده پسری به نام کامران دارد . با گذشت زمان فریده و کامران به هم علاقه مند می شوند و عشق آنها اتفاقات این داستان را رقم می زند …   تصاویر سریال چکاوک چکاوک،ع های سریال چکاوک" src="http://www.beytoote.com/images/stories/fun/fun1733.jpg" alt="داستان سریال چکاوک,ع بازیگران سریال چکاوک" /> سریال چکاوک  چکاوک،بازیگران سریال چکاوک" src="http://www.beytoote.com/images/stories/fun/fun1733-1.jpg" alt="داستان سریال چکاوک,ع بازیگران سریال چکاوک" /> بازیگران سریال چکاوک  چکاوک,ع بازیگران سریال چکاوک" src="http://www.beytoote.com/images/stories/fun/fun1733-2.jpg" alt="سریال چکاوک،بازیگران سریال چکاوک" />  داستان سریال چکاوک   چکاوک,ع بازیگران سریال چکاوک" src="http://www.beytoote.com/images/stories/fun/fun1733-3.jpg" alt="تصاویر سریال چکاوک،ع های سریال چکاوک" /> تصاویر سریال چکاوک    چکاوک" src="http://www.beytoote.com/images/stories/fun/fun1733-4.jpg" alt="تصاویر سریال چکاوک،ع های سریال چکاوک" />  ع جدید بازیگران سریال ترکی چکاوک     چکاوک" src="http://www.beytoote.com/images/stories/fun/fun1733-5.jpg" alt="تصاویر سریال چکاوک،ع های سریال چکاوک" />  تصاویر سریال ترکی چکاوک      چکاوک" src="http://www.beytoote.com/images/stories/fun/fun1733-6.jpg" alt="تصاویر سریال چکاوک،ع های سریال چکاوک" /> ع های سریال چکاوک      چکاوک" src="http://www.beytoote.com/images/stories/fun/fun1733-7.jpg" alt="تصاویر سریال چکاوک،ع های سریال چکاوک" />  بازیگران سریال چکاوک      چکاوک" src="http://www.beytoote.com/images/stories/fun/fun1733-8.jpg" alt="تصاویر سریال چکاوک،ع های سریال چکاوک" /> سریال چکاوک      چکاوک,ع های سریال چکاوک" src="http://www.beytoote.com/images/stories/fun/fun1733-9.jpg" alt="تصاویر سریال چکاوک،ع های سریال چکاوک" />  ع های سریال چکاوک تصاویر سریال <font style=چکاوک،ع های سریال چکاوک" />  جدیدترین تصاویر سریال چکاوک   چکاوک،بازیگران سریال چکاو" src="http://www.beytoote.com/images/stories/fun/fun1733-11.jpg" alt="تصاویر سریال چکاوک،ع های سریال چکاوک" />  سریال چکاوک   چکاوک،بازیگران سریال چکاوک" src="http://www.beytoote.com/images/stories/fun/fun1733-12.jpg" alt="تصاویر سریال چکاوک،ع های سریال چکاوک" />   گردآوری:بخش سرگرمی بیتوته   منابع: bm-kerman.ir
noonoab.ir از بازیگران بیشتر بدانید رابطه زوج سریال چکاوک به واقعیت کشیده شد!


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] سامانه مبادله الکترونیک چک (چکاوک) که در چند استان عملیاتی شده است، از دیروز(شنبه) در استان تهران نیز راه اندازی شد.

طرح چکاوک طرحی است که تمام مبادلات مربوط به چک های بانکی، بین شعب تمام بانک ها به روش سیستمی صورت می گیرد و زمان واریز وجوه به حساب مشتریان را به کمتر از 24 ساعت کاهش داده است.

14 استان شامل زنجان، قم، البرز، قزوین، سمنان، همدان، کرمانشاه، کردستان، لرستان، ایلام، مرکزی، گلستان، مازندران و استان تهران به طرح مبادله چک به صورت الکترونیکی پیوسته اند.

استاندارد و یکپارچگی در صدور دسته چک و پردازش الکترونیکی چک ها از طریق فناوری تصویربرداری، بی نیازی به گردش لاشه چک، افزایش سرعت پردازش و نقدشوندگی چک ها و انسجام و یکپارچگی با سایر سامانه های ملی پرداخت مانند ساتنا و پایا از مزایای سامانه چکاوک است.

در سامانه چکاوک به دلیل اینکه چک ها به صورت الکترونیکی مبادله می شود، اسناد دیگر بانک ها به راحتی قابل تشخیص است و امکان سوء استفاده کاهش می یابد. نمایش رادیویی هنردز / با نام "پرواز چکاوک ها در مه" به تهیه کنندگی محمدرضا دمند منتشر شد
تنها صداست که می ماند… چکاوک ها در مه - محمدرضا دمند" src="http://s5.picofile.com/file/8127509026/radio_namayesh_honardez.jpg" alt="نمایش رادیویی پرواز چکاوک ها در مه - محمدرضا دمند" width="511" height="310" /> نمایش رادیویی "پرواز چکاوک ها در مه" نویسنده و کارگردان: ایزد ایروانی
صداپیشگان:
. گوینده نقش ایرج: نادر شریفی
. گوینده نقش هوشنگ: ایمان میرزایی
. گوینده نقش اعظم: مهنوش بلیان
. گوینده نقش : شکوه آزاده
تدوین: محمدرضا دمند
صدابردار: مهران سامانی
دستیار صدا: رامین کرم زاده
افکت: محمدرضا شرفی فر
تهیه کننده رادیو: محمدرضا دمند
مدیر رادیو: محسن زرشناس رایانامه: [email protected]
شماره پیامک: ۱۰۰۰۵۰۴۳۰۰۵۰۴۳
تلف : ۲۲۳۵۷۵۳-۰۶۴۱
مدیریت هنر دز: ۰۹۱۲۶۵۹۶۷۵۵
تهیه کننده هنر دز: ۰۹۱۶۷۵۹۰۵۳۸ جهت دریافت نمایش رادیویی هنردز (پرواز چکاوکها در مه) بر روی لینک زیر کلیک نمایید: فایل نمایش رادیویی چکاوک ها در مه - محمدرضا دمند" src="http://s5.picofile.com/file/8127509050/finalparvaz_chakavak.jpg" alt="نمایش رادیویی پرواز چکاوک ها در مه - محمدرضا دمند" width="510" height="327" /> مجموعه: دنیای بازیگران

بنگو ارجین بازیگر نقش مژگان در سریال چکاوک،بازیگری را از ابتدای کودکی آغاز نمود و در حال حاضر نیز به همین شغل مشغول است. بنگو ارگین ( bengü ergin ) بازیگر نقش مژگان در سریال چکاوک در تاریخ ۷ آگوست ۱۹۸۵ در شهر آنکارا ترکیه متولد شده است .   بنگو ارگین یک بازیگر ترک می باشد که با بازی در سریال های eyyvah eyvah ، the voice و همچنین ایفای نقشی کوتاه در سریال فاطما گل در سال ۲۰۱۰ شناخته شده است . او از بازیگران زن قد بلند ترکی (۱٫۷۵ m) می باشد . چکاوک" src="http://www.beytoote.com/images/stories/fun/fun1781.jpg" alt="تصاویر جدید مژگان در سریال چکاوک" /> تصاویر بنگو ارگین بازیگر نقش مژگان در سریال چکاوک   بنگو ارجین bengu ergin در نقش مژگان در سریال چکاوک ایفای نقش نموده است.   بنگو ارجین بازیگری را از ابتدای کودکی آغاز نمود و در حال حاضر نیز به همین شغل مشغول است.     بنگو ارجین (بازیگر نقش مژگان در سریال چکاوک) ازدواج کرده و در حال حاضر صاحب فرزند می باشد.   نقش بنگو ارجین در سریال چکاوک:  او در نقش مژگان به عنوان دختر کامران و فریده ایفای نقش می کند. ورود مژگان از ابتدای سریال در دید تماشاچیان نبوده ولی در اواسط توانسته خودی نشان بدهد و به این سریال چهره جدیدی ببخشد.    تصاویر بنگو ارگین بازیگر نقش مژگان در سریال چکاوک چکاوک،مژگان در سریال چکاوک" src="http://www.beytoote.com/images/stories/fun/fun1781-1.jpg" alt="تصاویر جدید مژگان در سریال چکاوک" />  مژگان در سریال چکاوک   چکاوک" src="http://www.beytoote.com/images/stories/fun/fun1781-2.jpg" alt="بیوگرافی مژگان در سریال چکاوک،مژگان در سریال چکاوک" /> جدیدترین ع های bengü ergin بازیگر نقش مژگان در سریال چکاوک    چکاوک" src="http://www.beytoote.com/images/stories/fun/fun1781-3.jpg" alt="بیوگرافی مژگان در سریال چکاوک،مژگان در سریال چکاوک" /> جدیدترین ع های مژگان در سریال ترکی چکاوک     چکاوک" src="http://www.beytoote.com/images/stories/fun/fun1781-4.jpg" alt="بیوگرافی مژگان در سریال چکاوک،مژگان در سریال چکاوک" /> تصاویر بنگو ارگین بازیگر نقش مژگان در سریال چکاوک      چکاوک" src="http://www.beytoote.com/images/stories/fun/fun1781-5.jpg" alt="بیوگرافی مژگان در سریال چکاوک،مژگان در سریال چکاوک" />   گردآوری:بخش سرگرمی بیتوته   منابع: dserial.ir
tseries.ir
آموزش روش های تشخیص بودن دختر خانم ها
علل تاخیر در شروع تولید شیر مادر + راههای افزایش شیر مادر+ع دبیر کل بانک مرکزی با اشاره به اقدامات انجام شده و در حال اجرا برای اتمام مراحل راه اندازی سامانه چک الکترونیکی (چکاوک) گفت: از اول آذر ماه امسال فاز ابت این سامانه به طور کامل آغاز و تمامی چک ها در چکاوک پردازش می شود.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،محمود احمدی دبیر کل بانک مرکزی در گفت وگو با فارس، با اشاره به گزارش ارسالی از عملکرد بانک در برنامه آزمون سامانه ن سازی فیزیک چک (چکاوک) و ضمن تأکید مجدد بر اهمیت استقرار این سامانه به عنوان یکی از اجزای مهم پیش بینی شده در طرح استقرار نظام جامع پرداخت در کشور، اظهارداشت: برگزاری جلسات شناخت پروژه و تشریح مستندات لازم برای شبکه بانکی کشور از مهر 92، تعیین بانک صادرات ایران به عنوان بانک معین پروژه جهت تبیین موضوع و تشریک مساعی با بانک مرکزی در تعیین و تثبیت فرآیندهای عملیاتی چکاوک از جمله اقدامات انجام شده است.

وی افزود: برگزاری جلسات آموزشی مورد نیاز برای مدرسان بانک ها و تشریح مستندات کاربری سامانه، آزمون سامانه با همکاری 10 بانک منتخب (ملی، تجارت، ملت، سپه، صادرات، مسکن، رفاه کارگران، سامان، اقتصاد نوین و پاسارگاد) تا 14 بهمن 92، آماده سازی نسخه اولیه سامانه چکاوک در اردیبهشت ماه سال جاری و آزمون سامانه از تاریخ 20/2/93 لغایت 31/2/93 در 10 شعبه منتخب از تمامی بانک ها از اقدامات دیگری است که در این مدت انجام شده است.

دبیر کل بانک مرکزی احمدی با اشاره به مرحله جدید برنامه بانک مرکزی برای سامانه چکاوک اظهارداشت: از 4 مرداد ماه تا 15 شهریور چهار مرحله آزمون برگزار می شود؛ آزمون با استفاده از گواهی نامه های اعطایی نظام مدیریت امنیت داده (نماد) در شعب منتخب بانک ها و سه مرحله آزمون با افزایش تدریجی تعداد شعب مشارکت کننده و بدون استفاده از گواهی نامه های یاد شده برگزار خواهد شد.

احمدی تاکید کرد: پس از برگزاری این چهار آزمون سامانه چکاوک با پردازش تدریجی چک ها و انجام تسویه بین بانکی آنها از اول مهر تا 30 آبان ماه به طور همزمان با فعالیت اتاق پایاپای و اسناد بانکی عملیاتی می شود و در نهایت از اول آذر ماه امسال فاز ابت سامانه چکاوک به طور کامل آغاز و تمامی چک ها در سامانه چکاوک پردازش می شود. مجموعه: دنیای بازیگران

چکاوک، تصاویر جدید کامران در سریال چکاوک" src="http://www.beytoote.com/images/stories/fun/fun1743.jpg" alt="بیوگرافی کامران در سریال چکاوک" /> بوراک اوزجویت بازیگر نقش کامران در سریال چکاوک   بوراک اوزجویت بازیگر نقش کامران در سریال چکاوک هن یشه ترکیه ای است که قبل از بازیگری به عنوان مدل و مانکن مشغول به کار به کار بوده است   بوراک اوزجویت بازیگر نقش کامران در سریال چکاوک بوراک  اوزجویت (burak özçivit) مدل و هن یشه ، متولد 24 دسامبر 1984 در استانبول ترکیه می باشد.

او قبل از بازیگری به عنوان مدل و مانکن مشغول به کار به کار بوده است و در سال 2005 به عنوان بهترین مدل ترکیه معرفی شد.

بوراک  اوزجویت در سال 2006 در اولین اثر هنری اش ظاهر شد و رسما به دنیای بازیگری وارد شد. وی در دانشکده هنرهای زیبا در رشته عکاسی فارغ حصیل شده است .

بوراک در سال 2011 با هنرنمایی در نقش مالکچ اوغلو یا  خود را در عرصه سینما و تلویزیون به نمایش گذاشت که باعث معروفیت هر چه بیشتر وی در این زمینه شد. همچنین او در سریال چکاوک در نقش کامران پسر فریده به ایفای نقش پرداخته است.  چکاوک،تصاویر کامران در سریال چکاوک" src="http://www.beytoote.com/images/stories/fun/fun1743-1.jpg" alt="بیوگرافی کامران در سریال چکاوک" /> بوراک بازیگر نقش کامران در سریال چکاوک متولد 24 دسامبر 1984 در استانبول ترکیه می باشد
  شناسی سینمایی سال  در نقش  2007 suat musallat 2015 aşk sana benzer balıkçı ali     تلویزیون سال سریال نقش 2006 eksi 18 murat 2007 zoraki koca ömer özpolat  2008 - 2009 baba ocağı güven 2010 ihanet emir 2010 - 2011 küçük sırlar çetin ateşoğlu 2011 - 2013 muhteşem yüzyıl malkoçoğlu bali bey 2013 - 2014 çalıkuşu kamuran    تصاویر کامران بازیگر سریال چکاوک چکاوک" src="http://www.beytoote.com/images/stories/fun/fun1743-2.jpg" alt="کامران در سریال چکاوک,تصاویر کامران در سریال چکاوک" />  بوراک در سال 2006 رسماً به دنیای بازیگری وارد شد  چکاوک" src="http://www.beytoote.com/images/stories/fun/fun1743-3.jpg" alt="بیوگرافی کامران در سریال چکاوک" /> تصاویر کامران بازیگر سریال چکاوک  چکاوک" src="http://www.beytoote.com/images/stories/fun/fun1743-4.jpg" alt="بیوگرافی کامران در سریال چکاوک" /> بوراک اوزجویت بازیگر نقش کامران در سریال چکاوک   چکاوک" src="http://www.beytoote.com/images/stories/fun/fun1743-5.jpg" alt="بیوگرافی کامران در سریال چکاوک" /> ع های کامران بازیگر سریال چکاوک     چکاوک،تصاویر کامران بازیگر سریال چکاوک" src="http://www.beytoote.com/images/stories/fun/fun1743-6.jpg" alt="بیوگرافی کامران در سریال چکاوک" />   گردآوری:بخش سرگرمی بیتوته


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] سال قبل مرکز مابرای توسعه کتابخوانی یه طرح فرستاد که خدا رو صد هزار مرتبه شکر جزو طرح های برگزیده کشوری شد ومقام آورد. پیشنهاداین طرح از مربی خوب مرکز خانم رسمیه چکاوک بود که با همکاری مربیان واعضا نتیجه گرفت.این موفقیت رو هم به خانم چکاوک وهم مربیای زحمتکش واعضای خوب وکانون استان تبریک میگیم. مرکز شماره یک ومرکز شهید جرایه هم مقا. رمان آواز چکاوک نسخه های اندروید (apk) , آیفون و اندروید (epub) , جاوا (jar) و نسخه کامپیوتر (pdf) نویسنده : غریبه… تعداد صفحات : 860 ژانر : عاشقانه , اجتماعی  رمان آواز <font style=چکاوک" width="800" height="800" style="border: 0px;"> خلاصه رمان : داستان درمورد دختریه که یه چیزایی رو در مورد زندگیش می فهمه…از گذشتش فاصله می گیره و با اتفاقای جدیدی روبرو میشه…
در این میان آبتین کهمجبور با نقشه به چکاوک نزدیک میشه اما….پایان خوش ادامه مطلب گرگ ومیش است. معروفی می گوید چه اهمیتی دارد ؟ سارا نوشته : اما چه اهمیتی دارد ؟ پنجره را باز می کنم ، اواسط داد است شاید ؛ باد خنکی می وزد و من می گویم چه اهمیتی دارد ؟ کلاغ اما ، پوزخند می زد و می گوید قار ، قار . افاتی نیستم! اما میدانم کلاغ نحس است . عصر آن چهارشنبه هم کلاغ ها به سوگ نشسته بودند ، اسب ها گریه می د و تمام پرستوها از نفس افت. مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی گفت: زمان دریافت چک های رمزدار با توجه به تسویه بین بانکی و پردازش چک ها تا ساعت 13و 30 دقیقه بعد از ظهر است و پس از این ساعت در صورت مراجعه مشتریان پردازش چک ها به روز بعد موکول خواهد شد.

ناصر حکیمی روز یکشنبه در نشست خبری که در محل بانک مرکزی برگزار شد ، در پاسخ به ایرنا مبنی بر وجود بخشنامه های ج. اگر عشق نمی بود
علف های بهاری
در آن سرد سحرگاه
سر از خاک نمی زد

اگر عشق نمی بود
ز سنگ سیه آن چشمه جوشان
گریبان زمین را به جنون چاک نمی زد

اگر عشق نمی بود
بر آن شاخه انجیر تک افتاده ، چکاوک
چنین عشاق ، طربناک ، نمی زد

اگر عشق نمی بود
اگر عشق نمی بود

شفیعی کدکنی شرکت خدمات انفورماتیک از تبادل ۱۲۴ میلیون چک در «چکاوک» در سال ۹۵ خبر داد و اعلام کرد از این تعداد حدود ۱۷ میلیون چک برگشت خورده است. برمبنای نتایج سامانه چکاوک در آذرماه سال ۹۶ سهم تعدادی چک های برگشتی نسبت به آبان امسال و آذر سال گذشته کاهش داشته است. آهنگ جدید شکیب سوزان و فرید چکاوک بنام نی نواز new shekib sozan ft farid chakawak callednay nay nawaz ادامه مطلب مراسم دومین شب شعر عاشورایی ازسوی انجمن چکاوک دهستان هرابرجان در محل چهارده معصوم روستای ترکان خاتم برگزار شد. چکاوک چکاوک" src="http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/d8/alauda_arvensis_2.jpg/240px-alauda_arvensis_2.jpg" alt="" width="240" height="160" /> چکاوَک پرندگانی خوش آواز با پروبال رگه رگه و قهوه ای رنگ هستند که اغلب در حال پرواز آواز می خوانند. روی زمین بیشتر راه می روند یا می دوند. معمولاً ناخن انگشت عقبی پای آنها دراز، راست و نوک تیز است. اغلب بطور دسته جمعی دیده می شوند. نر و ماده آنها همشکل است. روی زمین آشیانه می سازند. از دانه ها، ات و نرم تنان تغذیه می کنند. خانواده چکاوک عمدتاً در نیمکره شرقی زندگی می کنند شاید معروفترین چکاوک، چکاوک آسمانی است که در سراسر اروپا و نواحی معتدل آسیا از جمله ایران زندگی می کنند. بلن به ۱۸ سانتیمتر می رسد. پوشش پشتی رنگ پرهایش قهوه ای تیره است. چکاوک" src="http://upload.wikimedia.org/wikipedia/fa/thumb/b/b2/bokalo_12.jpg/101px-bokalo_12.jpg" alt="" width="101" height="120" /> اغلب چکاوکها از جمله چکاوک آسمان معمولا در ساختن لانه از علف، مو، تکه های پارچه و غیره استفاده نماید. چکاوک" src="http://upload.wikimedia.org/wikipedia/fa/thumb/c/cd/bokalo_23.jpg/250px-bokalo_23.jpg" alt="" /> پس از جفت گیری چکاوک ماده م ن ۴ تا ۵ تخم می گذارد که به رنگ خا تری با علائم قهوه ای زیتونی است. چکاوک ممکن است در یک فصل دو جوجه پرورش دهد. چکاوک چتی چکاوک چتی" src="http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/73/37-090505-cettis-warbler-at-kalloni-east-river.jpg/450px-37-090505-cettis-warbler-at-kalloni-east-river.jpg" alt="" /> چکاوک چتی (cettia cetti) (تلفظ: /ˈtʃɛti/) گونه ای است از خانواده چکاوک های چتی. طول این پرنده از نوک تا دم ۱۳ تا ۱۴ سانتی متر است. وزن نرها ۱۵ گرم و وزن ماده ها ۱۲ گرم است. چکاوک چتی تمایل به زندگی در مناطق مرطوب و شرجی نظیر آبگیرها، دریاچه ها، هورها و رودها دارد. چکاوک چتی" src="http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/28/cettia_cetti_remolar_2.jpg/300px-cettia_cetti_remolar_2.jpg" alt="" width="300" height="400" /> چکاوک سهره ای چکاوک سهره ای" src="http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/05/black-crowned_sparrow_lark_small.jpg/220px-black-crowned_sparrow_lark_small.jpg" alt="" width="220" height="165" /> چکاوک سهره ای یا چکاوک شکم سیاه (نام علمی: eremopterix nigriceps) پرنده کوچکی از راسته گنجش انان و از خانواده چکاوکیان که ۱۲ سانتیمتر طول دارد. در ایران، عمدتاً در مناطق جنوب شرقی، به صورت بومی و نسبتاً فراوان است طاووس طاووس نام دو گونه از پرندگان است که جنس نر آن پرهای بسیار زیبایی به ویژه در ناحیه دم دارد. این دو گونه عبارت اند از طاووس هندی با نام علمی (pavo cristatus) و طاووس سبز pavo muticus. طاووس هندی بومی هند، پا تان و سری لانکا است و پرندهٔ ملی هند به شمار می رود. و طاووس سبز که پرنده ای در معرض انقراض است بومی شرق میانمار تا جاوه است. درازی آن به ۲٫۳۰ متر می رسد. جانور نرینه بیش تر پرهایش را برای زیبایی خود می گستراند تا در برابر جانور مادینه خود - که گونه پرهای زیبایی ر ندارد- خودنمایی کند. این پرنده بانگ بلند و گوش اشی دارد و از پرندگان دانه و میوه خور است. این جانور را پرنده هزار چشم هم خوانده اند ولی در واقع طاووس فقط ۱۶۰ چشم دارد و هرآینه آرمان از این چشم همان نقش و نگار آبی، قهوه ای و طلایی است که در دم طاووس نر در موقعی که چتر می زند، مانند چشمهایی باز دیده می شود. این جانور تنها ریختی زیبا دارد و بسیار بدآواز بوده و گوشتش هم که مانند چرم سفت است و خوردنی تیست. طاووس یک جانور اجتماعی است و چنان چه شماری طاووس در یک جا نگهداری شود در کمال صلح و صفا به سر می برند و تنها در هنگام جفت گیری شاید با طاووس های نر دیگر درگیری باهم پیدا کنند. طاووس نر بزرگ تر و زیباتر از طاووس ماده است. چرا که ماده آن پرهای پُر نقش و نگار ندارد و نمی تواند دمش را مانند طاووس نر باز کند. بهترین ح طاووس هنگامی است که چتر می زند و بشکوه می امد. این چتر زدن و امیدن بی هوده نیست. با این کار طاووس نر می خواهد مورد توجه طاووس ماده باشد. پس از پایان جفت گیری که معمولاً در فصل بهار است طاووس نر کمتر به خودنمایی پرداخته و تنها در مواردی محدود به نشان دادن پر و بال های خود بسنده می کند. طاووس، نماد طایفه یزیدیه است. یزیدیان معتقدند که طاووس نماد «فرشته اعظم» است. وارد بانک میشم و مقابل کارمند بانک روی صندلی جلوس میکنم!!! میگم عزیز دلم, این چک رو برام بخوابون به حساب و کلر کن! اون پین پد یا همون پــُـزت رو هم بده تا یه کارت به کارتی بزنیم و در حالی که با سر به کارتی که در دست چپم قرار داره اشاره میکنم ادامه میدم : و از این یکی دربیاریم و توی اون یکی فرو ... یعنی همون واریز بــ.ـکـــنـیم! میگه: این چکت. رئیس حفاظت محیط زیست فریمان از کشف و و ضبط لاشه ۳ قطعه اردک سرسبز، ۲ قطعه خوتکا، ۹ قطعه کبوتر چاهی، ۳ قطعه چکاوک و ۶ قطعه گنجشک از شکارچیان سابقه دار این شهرستان خبر داد. آلبوم موسیقی «لبریز» با آهنگسازی مجید درخشانی و خوانندگی سالار عقیلی، از سوی مؤسسه فرهنگی و هنری «چکاوک زنده رود» منتشر شد. از چکاوک چه خبر؟ فارس گزارش می دهد چکاوک به شبکه بانکی نرسید/چک الکترونیک هنوز در فاز وعده مسئولان بانک مرکزی زمان بهره برداری کامل از طرح چک الکترونیک (چکاوک) را داد ماه امسال اعلام کرده بود اما با گذشت ۲۱ روز از موعد مقرر، هیچ خبری از پیشرفت این طرح نیست. چکاوک به شبکه بانکی نرسید/چک الکترونیک هنوز در فاز وعده" src="http://media.farsnews.com/media/uploaded/files/images/1393/04/21/13930421000270_p oa.jpg" alt="خبرگزاری فارس: چکاوک به شبکه بانکی نرسید/چک الکترونیک هنوز در فاز وعده" /> به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، براساس آ ین آمارها، در 11 ماهه سال 92 بیش از 11 درصد چک های صادره، معادل 4 میلیون و 600 هزار چک به ارزش 45 هزار میلیارد تومان، برگشت خورده که 18 درصد نسبت به سال 91 رشد داشته است. بانک مرکزی با توجه به این شرایط به فکر ساماندهی چک افتاد. ابتدا در داد ماه سال 91 اصلاحیه دستورالعمل افتتاح حساب جاری توسط شورای پول و اعتبار به تصویب رسید و در قالب بخشنامه ای در بهمن ماه همان سال به شبکه بانکی ابلاغ شد. پس از آن طرح چکاوک که با هدف راه اندازی سامانه ای جدید و الکترونیکی برای فرایند صدور و وصول چک است، مطرح شد. ویژگی های چکاوک از ویژگی های این طرح، متحدالشکل شدن همه چک ها و قابلیت نقدشوندگی چک در تمامی شعب بانک ها با راه اندازی سامانه یکپارچه است. ویژگی دیگر این سامانه انسجام و یکپارچگی آن با سایر سامانه های ملی پرداخت، مانند ساتنا و پایا است که علاوه بر تسریع و سهولت فرایند تسویه بین بانکی و واریز وجوه به حساب مشتریان، امکان نظارت و کنترل بر فرایند نقدشوندگی چک و دسترسی به آمار و اطلاعات مربوط به چک های برگشتی را به صورت برخط در اختیار بانک مرکزی قرار می دهد. به گفته مسئولان بانک مرکزی، از مزایای اجرای طرح چکاوک افزایش سرعت پردازش و نقدشوندگی چک هاست . با این سامانه چک ها در دورترین نقاط کشور حداکثر ظرف مدت 24 ساعت وصول می شود. مدیرکل نظام های پرداخت بانک مرکزی سال گذشته زمان بهره برداری کامل از این طرح مهم را داد ماه امسال عنوان کرد که با وجود گذشت 21 روز از آن ماه، هنوز هیچ خبری مبنی بر اجرای آن اعلام نشده است. اسفند سال گذشته احمدی دبیر کل بانک مرکزی به فارس گفت: با اجرای این طرح چک های صادر شده، در همه شعب بانک ها قابلیت نقد شوندگی خواهد داشت و به همین دلیل طی فرایندی باید اقداماتی در جهت راه اندازی سیستم های نرم افزاری و سخت افزاری انجام شود. دبیر کل بانک مرکزی تصریح کرد: از طرف دیگر هماهنگی بین بانک ها برای وصول چک ها از لحاظ نرم افزاری و سخت افزاری باید صورت گیرد و این مسائل مقداری زمان بر خواهد بود، استقرار کامل این طرح نیازمند همراهی بانک ها و مردم است. به گزارش فارس، راه اندازی چکاوک می تواند بسیاری از مشکلات موجود در زمینه صدور چک بلامحل را برطرف کند و به طور قابل توجهی از میزان تشکیل پرونده در دادگاه ها و دادسراها بکاهد. با توجه اهمیت و تاثیرگذاری این طرح، تلاش بیشتر مسئولان بانکی و بانک مرکزی برای استقرار آن بسیار ضروری است.
[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] رئیس حفاظت محیط زیست تایباد گفت: طی رای دادگاه یک متخلف شکار و صید به پرداخت 10 میلیون ریال جریمه نقدی و 16 میلیون ریال بابت خسارت وارده به محیط زیست محکوم شد. تهران (پانا) - آلبوم موسیقی «لبریز» با آهنگسازی مجید درخشانی و آواز سالار عقیلی، از سوی مؤسسه فرهنگی و هنری چکاوک زنده رود منتشر شد. این در حالیست که همزمان با نشر اثر می توان آنرا از طریق سایت ریتمو،… کاش می گفتی کلامی و سپس آغاز می شد راه عشق یکدم دوباره باز می شد کاش دلتنگ نفس هایم دوباره می رسیدی کاش آن عشق نهفته اندکی ابراز می شد کاش بودی تا تمام جان من حصر تو باشد کاش هر بند وجودم رو به سویت باز می شد کاش باشی تا ببینی این غمم این ماتمم را کاش چشمم با نگاهت لحظه ای همراز می شد ای چکاوک! نغمه خوان، بی همنفس می میرم آ کاش یک لحظه نف. بیا و سراغی از من بگیر
می دانم باید جائی در این ها باشی
بیا که تنهای تنهایم
در حسرت صدای بال کبوتر پیام جائی می روم که دیگر به چیزی نیاز ندارم
جائی که عزیزترین همراهم سایه ای است فقط
بادی از میان درختان باغ زوزه می کشد
و گور در یک قدمی ست. اکنون از دنیا و هرچه در اوست
چه مانده برایم؟ تنها نان روزانه
و کلام یک نفر، . پدیده جشنواره به چه ی اطلاق می گردد؟ پدیده جشنواره تنها مختص انی است که برای اولین بار در جشنواره شرکت می کنند و بتوانند در بخش های مختلف ، چند مدال و چکاوک را از آن خود نمایند. چکاوک داران سال قبل مجاز به رقابت در مسابقات در سال بعد نیستند و به عنوان ارکان جشنواره در بخش های مختلف فعالیت خواهند نمود. ی که بتواند در هر یک از بخش ها خوش بدرخشد وعلاوه بر جوایز هییت داوران بتواندمدال های متفاوت را از آن خود نماید  شانس پدیده شدن خود را افزایش خواهد داد.   نوید امینی مجری   نوید امینی پدیده چشنواره چهارم مجریان       ((لازم به ذکر است طبق اعلام هییت داوران جشنواره مجریان در دوره پنجم)) شخصی حایز دریافت مقام پدید نشد    
نازنین ناظم پدیده جشنواره مجری نازنین ناظم پدیده جشنواره ششم مجریان درست زیر قدم هات قامت قلبم ش ت لحظه ی آ به ناگه کاسه ی صبرم ش ت
بی قراری های هر روزم دوباره ، بی امان شد شروع و باز شبها بغض پنهانم ش ت
روی میزم چند بسته،چند بسته قرص خواب باز اما زیر دندان قرص مهتابم ش ت
روزها رد می شوم از کوچه باغ خاطرات خش خش برگ خزان ، تقویم تاریخم ش ت
می روم آهسته در آغوش پرمهر خزان در غروب سرخ چشمم، نال. وقتی تو رفتی
ستاره رفت
غزل کم رنگ شد
شب گریست
صبح به انتظارنشست
مهرگریخت
اشتیاق خو د
دلبستگی دوید
اشتی خزید
لبخندرمید
اسمان کبودشد
من به تو نرسید
دریارنگش پرید
نامه به مقصدنرسید
عشق عزلت گزید
روزها بی تو پوسید
عشق درکوچه ندوید
بهارکوچ کرده بود
خزان سررسید
ماهی دردل دریان ید
بی خو کشید
اسب عقب کشی. کودک کرد: خدایا با من حرف بزن. و یک چکاوک در مرغزار نغمه سر داد. کودک نشنید.او فریاد کشید: خدایا! با من حرف بزن صدای رعد و برق آمد. اما کودک گوش نکرد. او به دور و برش نگاه کرد و گفت خدایا! بگذار تو را ببینم ستاره ای درخشید. اما کودک ندید. او فریاد کشید خدایا! معجزه کن نوزادی چشم به جهان گشود. اما کودک نفهمید. او از سر ناامیدی گریه سر داد و گف. (چکاوک) ما، الأمالی للشیخ الطوسی مُحَمَّدُ بْنُ أَحْمَدَ بْنِ الْحَسَنِ بْنِ شَاذَانَ عَنْ أَبِیهِ عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ الْحَسَنِ عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ أَبِی الْقَاسِمِ عَنْ أَحْمَدَ بْنِ مُحَمَّدِ بْنِ خَالِدٍ عَنْ عَلِیِّ بْنِ مُحَمَّدٍ الْقَاسَانِیِّ عَنْ أَبِی أَیُّوبَ الْمَدِینِیِّ عَنْ سُلَیْمَانَ الْجَعْفَرِیِّ عَنِ الرِّضَا عَنْ أَبِیهِ عَنْ جَدِّهِ علیه السلام قَالَ: لَا تَأْکُلُوا الْقُنْبُرَةَ وَ لَا تَسُبُّوهُ وَ لَا تُعْطُوهُ الصِّبْیَانَ یَلْعَبُونَ بِهَا فَإِنَّهَا کَثِیرَةُ َّسْبِیحِ وَ تَسْبِیحُهَا لَعَنَ اللَّهُ مُبْغِضِی آلِ مُحَمَّدٍ ع‏لیهم السلام
در مجالس شیخ- 71-: رضا علیه السّلام از پدرش از جدش علیه السلام نقل میکند: که قُنبُره‏ (چکاوک) را نخورید، دشنامش ندهید و بدست بچه ‏ها ندهیدش تا با آن بازى کنند چون او خدا را بسیار تسبیح می کند، و تسبیح او لعن خدا بر دشمنان آل محمّد است.
تو یه رویای تو خو تو یه جام پر ی واسه من تبلور عشق یه سوال بی جو لحظه های با تو بودن از تو و برات سرودن دلهره وقت قرارو دلشوره وقت رسیدن تو ته قلب شقایق من یه دلداده ی عاشق میون برکه ی هستی من مسافر، تو یه قایق
بیا تا چشم زمونه قصه هامون و می خونه از ستاره ها بپرسیم ی دردامو میدونه؟ رنگ چشمات و کی دیده حرفات و ی شنیده؟ ی گیلاس لبات و م. چقدر آرزو دارم ، روزی ی پیدا شود که بگوید از جرعه های نگاه « باباحیدر » مست و سرمست شده تا غریبانه سر بر شانه اش بگذارم و اندازه هزار سال بگریم و مویه کنم و از دل ریش ریش صد چاک خون گشته ام بگویم و مولای یا مولای نجوا کنم ؛ به حزین ترین و مجروح ترین صوت و نجوا ... + به دستور عزیز دل ( چکاوک ) مخاطب همیشه تم ( و برای آنکه بداند جواب ندادن کامنتها فقط دلیلش ضیق وقت حقیر بوده و بس و زائرسرای بابا حیدر همیشه درش باز است ، نظرات این دلنوشت ، بدون تایید ثبت میشوند ) ... ان شاء الله که حلالم کنید اگر آنگونه که باید باشم نیستم ... لب نه!تمشک کوچک افتاده توی برف چشمان تو،دو کودک افتاده توی برف می ریزد آبشار شکنج ات به شانه ها ها!دیدنی است پیچک افتاده توی برف ماه آمده مصاف،تن روشن تو را می بینمش، که پولک افتاده توی برف وقتی درست آ خوشبختی من است تعبیر خواب لک لک افتاده توی برف، باید که ک نه دلم پر کشد چنین دنبال یک عروسک افتاده توی برف رد می شوی وپشت سرت مانده بر زمین اندوه یک مترسک افتاده توی برف خانم بهار،مانده نگاهش به راه تو با حسرت آن چکاوک افتاده توی برف تو که بمانی
چهار فصلِ من بهار می شود
و درختان
از یاد می برند برفِ سپیدِ زمستان هایِ نبودنت را …
تو که بمانی شکوفه ها بوسه گاهِ قدم هایمان می شوند و
چکاوک ها ان به دورمان هلهله و پایکوبی به راه می اندازن …
تو که بمانی …!!
به روز واقعه بردار ابروانت را
برای دلبری آماده کن کمانت را

نگاه من پی معماری نوین تنت
به کشف آمده تاریخ باستانت را

رسیده تا کمرت گیسوان و می ترسم
میان من مو گم کنم میانت را

ندیده وصل طلب ! این زمان چه کنم؟
علی الخصوص که دیدم تن جوانت را

من از دهان تو در حیرتم که از تنگی
خدا چگونه به جسمت دمیده ج. اینجا ی به فکر بهاران هنوز هست ؟

سروی به یاد بلبل نالان هنوز هست ؟

ما سرخوشان بی خبر از شام وحشتیم

دستی پناه کودک گریان هنوز هست ؟

ما عابران کوچه در خود ش ته ایم

مردی به فکر غربت یاران هنوز هست ؟

ما زائران کشتی در گل نشته ایم !

در ای جسارت طوفان هنوز هست ؟

آیا زمان شستن این غم هنو. مشاهده چکاوک آسمانی کوچک در استان خوزستان observation of oriental skylark in khuzestan province خلاصه اطلاعات این مشاهده: گونه: چکاوک آسمانی کوچک aluda gulgula رکوردها: 1-2 مزرعه سه در 18 بهمن 1395، 20 فرد شمال سیدعباس در 19 بهمن 1395 و 9 فرد در بوروایه در 20 بهمن 1395 (استان خوزستان) مشاهده کننده: آقایان مگنوس اولمن، ماتیاس اولمن و سیدبابک species: oriental skylark aluda gulgula records: 1-2 individuals at mazraeh seh on 6 february 2017, 20 individuals at north of seyed abbas on 7 february 2017, 9 individuals at burvayeh on 8 february 2017 observers: magnus ullman, mathias ullman & seyed babak musavi --------------- آ ین عدد از پیانوهای kohler& pbel گالری حنانه ساخت کمپانی samick کره جنوبی اوریژینال و آکبند به رنگ ماهاگونی بفروش میرسد..قیمت استثنایی به مناسبت نوروز 1393مدل پیانو: kc 121 fd ...و صندلی اوریژینال آدرس مرکز فروش:آموزشگاه موسیقی چکاوک زنجان درجه 1 هنری. تلفن:02433448351 و 02433448744
رنگهای موجود در حال حاضر رنگ گردویی میباشد.
درشمال شرقی ایران ونزدیک به ترکمنستان واقع گردیده است.براساس تقسیم بندی مجموعه فوق درشمال اسان رضوی درشهرستان درگزقراردارد.این منطقه اززیباترین وعمیق ترین دره های ژرف وتپه ماهورهابهرمند میباشدوازبهترین زیستگاهای جانوران وحشی به ویژه قوچ ومیش اوریال میباشدچنانچه صبح زودیاغروب دراین منطقه باشیدمیتوانیدگله های کل وبزرامشاهده کنید.درجه حرارت هوادرزمستان تا20-درجه نیزمی رسدوهر ساله حداقل 4ماه ازسال رابرف دارد.از7گونه گربه سانان ایران 5گونه یعنی پلنگ ایرانی-گربه جنگلی-گربه دشتی-گربه پالاس-سیاه گوش اورآسیادراینجازندگی میکند.سمداران:بزوحشی- وحشی-گراز-اسب جوندگان:پیکا-تشی-پرندگان مهاجر:کورکور-سارگپه پابلند-عقاب شاهی-عقاب دشتی-عقاب طلایی کر -هما-لیل-کوکر-مرغ حق-شبگردبلوچی-بادخورک کوهی-زنبورخورمعمولی-هدهد-چکاوک طوقی پرندگان بومی:دلیجه-کبک-تیهو-قرقاول-بلدرچین-کبوترچاهی-قمری-یاکریم-چکاوک شاخدار-چکاوک آسمانی قرقی-سسک-سار-زاغی-الیکایی-کلاغ گردن بور-توکای سیاه-جغد-سهره سرخ-زردپره کوهی ومزرعه خزندگان:9گونه مارغیرسمی-4گونه نیمه سمی-5گونه سمی-سوسمار-لاک پشت حیوانات دیگر:گرگ- شغال-روباه قرمز-سمورسنگی-کفتار-رودک پوشش گیاهی:اورس-تمشک-انجیر-بید-نسترن-لوخ-درمنه-گون کرکو-گوجه وحشی-آنقوزه-کندل-زیره سیاه-کتان وحشی-زرشک-آویشن-آلبالوی وحشی-شیرخشت-باریچه این پارک در200 کیلومتری مشهدو20 کیلومتری شهرستان درگزواقع شده است وجاده آن آسف ه میباشد.http://panup.net/uploads/u64223_img_3057.jpghttp://panup.net/uploads/u49656_img_3169.jpghttp://panup.net/uploads/i24488_img_3079.jpghttp://panup.net/uploads/n82183_img_3171.jpghttp://panup.net/uploads/i5037_img_3175.jpghttp://panup.net/uploads/a142467_img_3085.jpghttp://panup.net/uploads/j248992_img_3097.jpghttp://panup.net/uploads/m224668_img_3127.jpghttp://panup.net/uploads/s25289_img_3166.jpghttp://panup.net/uploads/v01334_img_3183.jpghttp://panup.net/uploads/g091422_img_3087.jpghttp://panup.net/uploads/f42661_img_3069.jpg افســــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــوس؟؟!!!!؟؟؟!!!http://panup.net/uploads/a991170_img_3119.jpg مشاهده چکاوک درختی در استان البرز observation of woodlark in alborz province خلاصه اطلاعات این مشاهده: گونه: چکاوک درختی lullula arborea تعداد: 5 فرد تاریخ مشاهده: 15 بهمن 1395 مکان مشاهده: کرج (استان البرز) مشاهده کنندگان: آقایان علیرضا مرتضوی نیا و محمدرضا مرتضوی نیا species: woodlark lullula arborea no. of individuals: 5 individuals date of observation: 3 december 2016 place of observation: karaj (alborz province) observers: alireza mortazavinia & mohammad-reza mortazavinia --------------- مراسم شب شعر تبسم خورشید با حضور احمد بابایی و قاسم صرافان از شعرای آیینی مطرح کشوری به همت شهرداری ، شورای ی شهرضا وانجمن ادبی جوانان شهرضا در سالن اجتماعات شهرداری برگزار شد.
این مراسم به مناسبت میلاد گرامی برگزار شد.
در این مراسم علاوه بر شعر خوانی شاعران مطرح کشوری ۸ نفر از شعرای این شهرستان نیز اشعار خود را با موضوع ولاد. پذیرش چک های رمزدار ۳ بانک خصوصی منتفی شد به گزارش خبرنگار اخبار بانک، بر اساس اطلاعیه ای که بر روی سامانه چکاوک بانک مرکزی قرار گرفته است سه بانک بزرگ خصوصی و خصوصی شده تا اطلاع ثانوی اجازه صدور چک بین بانکی ندارند.


دلیل مشخصی برای این محدودیت ذکر نشده اما به نظر می رسد بد اری بیش از حد مجاز نزد بانک مرکزی دلیل این موضوع با. سه شعر تازه و منتشر نشده از تقی خاوری اردی بهشتی امروز باران پیوسته آمد بر بام دنیا بر پولک ماهیان در چشم های وزغ ها آغاز اردی بهشت است بر تیزه های علف ها پلکیدن چابک بال های چکاوک بالیدن جشن پرواز ابری گردیده فارغ از حمل باران آفتاب و باران این فرصت زایش آهوان است لطفاً برای خواندن بقیه به ادامه مطلب بروید ...گیرم که بادبرگ ها را آواره کرد، ریشه ها از جای دیگری آب می خورند. انگار کن سفر، طول عمر چکاوک است! از رنگ بال ها گریزی نیست. و حتی، اگر خورشید ازین منظومهٔ کهن به ک شانی تازه کوچ کند سوختن، هویت ستاره هاست.
از من به هر مأمنی بگریزی چیزی از تو در من جامانده است که زمان، خاصیتش را نخواهد گرفت! از من چیزهایی در تو جمع شده که تنها خودم م. گل غنچه کرد و غنچه شکفت و خداوند در بهترین روز تاریخ زیباترین هدیه اش را به من داد. کدامین هدیه را به قلب مهربانت تقدیم کنم که خود گنجینه ی زیبایی های عالمی . ای شیرینی لطیف ترین سرود طبیعت چگونه خدا را برای چنین بخشش رنگینی شکر گویم؟ ای ظرافت تپش قلب چکاوک تو را بر رفیع ترین قله ی احساسم قرار داده و با تمام وجود فریاد بر می آورم که روش.
سریال تا لحظه مرگ سریال جدید تا لحظه مرگ با بازی فاحریه اوجن و انگین آکیورک از دو هفته پیش در ترکیه آغاز به پخش شده است. طرفداران انگین و فاحریه بعد از مدت ها انتظار، شاهد ایفای نقش این دو هنرمند موفق خواهند بود. در این پروژه سا لونداوغلو همسر بیرجه آکالای، بازیگر نقش حوا در شمیم عشق، و همچنین گولجان ارسلان که یکی از بازیگران سریال ماه پیکر بود، با فاحریه و انگین همبازی خواهند بود. این مجموعه کاری از شرکت پروداکشن تیمز به تهیه کنندگی تیمور ساوجی و کارگردانی امور تورا است. پروداکشن تیمز، شرکت تولید سریال های چکاوک، حریم سلطان و ماه پیکر نیز بوده است. سناریو و کادر بازیگران این مجموعه از دیگر عوامل موفقیت احتمالی این پروژه هستند. ادامه مطلب زندگی جریان دارد در خنده های بلند من در برق چشمان تو.. زندگی جاری است در جوشش یک موج در دریا در خانه...آه.. زندگی جاری است در خواندن چکاوک بر روی شاخه..عاشقانه.. زندگی جاری است به وسعت یک دل..یک عشق ..یک زندگی.. زندگی حتی در دستان یک گور کن...برای کندن گور..اما دور.. زندگی جاری است..باید که رفت..نماند...زندگی با تو با من.. زندگی با زیبایی جاریست... ماه که بالا می آید تو نوشته میشوی با تمام بودنت : که پیشانی ات ماه بود چشمهایت...خورشید خنده هایت...چکاوک نارنج زار ماه که میرود آفتاب می شود باد می آید کاغذ هایم را...تو را با خود میبرد میشود ماه را با دستهایت نگه داری غروب میکند؟ میخواهم درها و پنجره ها را چفت کنم و تو را برای همیشه بنویسم....! برندگان هفتمین جشنواره مجریان و هنرمندان صحنه ایران معرفی شدند
مرکز همایش های بین المللی ا هرا - سالن همایش نور  01/ 1396/02
     جلسه هیات داوران با حضور داوران هفتمین جشنواره مجریان و هنرمندان صحنه ایران به ریاست فرزاد جمشیدی
تشکیل جلسه داد و نسبت به انشائ بیانیه اقدام نمودند.
بیانیه هیات محترم داوران :
هیات داوران بعد از پایان مسابقات وارد شور شدند و نسبت به انشاء رای و بیانیه به قرار ذیل اقدام نمودند.
سخنگوی هیات داوران : هیات داوران هفتمین جشنواره مجریان و هنرمندان صحنه ایران ، مهدی آق گی را به عنوان
سخن گوی هیات داوران در مراسم اختتامیه جشنواره برگزیدند.
چکاوک زرین جایزه ویژه هیات داوران :
جایزه ویژه هیات داوران برای چکاوک زرین هفتمین جشنواره مجریان و هنرمندان صحنه ای ایران ، به ژیلا
شاهی و فواد بابان برای سالها گویندگی و مجری برنامه های مختلف صدا و سیما و برنامه های صحنه ای تقدیم شد.
جایزه ویژه زبان و ادب فارسی در یادروز سخن سعدی به اسماعیل آذر به پاس سالها تلاش در
عرصه اموزش و گسترش زبان و ادب فارسی اهدا گردید.
در بخش داوری بزرگسالان :
با رای مستقیم هیات داوران از بین مجریان رقابت کننده در بالاترین سطح رقابت های بین مجریان صحنه کشور در هفتمین جشنواره مجریان و هنرمندان صحنه ایران ، افراد زیر به عنوان ده مجری برتر سال 1396 معرفی شدند و دیپلم
افتخار ده مجری برتر سال را دریافت نمودند.
1-هدیه حیدری
2-یاشار قدیری یاشار قدیری برنده میکروفن طلایی هفتمین جشنواره سعدی   دیپلم افتخار ده مجری برتر سال را دریافت نمودند.
مسابقات بیست مجری برتر صحنه( top10) 1-هدیه حیدری
2- یاشار قدیری
3-سید علی بلادیان 4-بهزاد فراهانی
5-احسان ابراهمی
6-محسن محبی
7-فایزه عادل
8-سعید سورتجی
9-طیبه کرمی
10- قاسمی

هیات داوران با احترام به تمام شرکت کنندگان در بخش تاپ تن ، ی را حایز دریافت چکاوک زرین ندانست
1-هدیه حیدری با رای مستقیم هیات داروان به عنوان مقام اول هفتمین جشنواره مجریان و هنرمندان صحنه ایران حایز تندیس میکروفن طلا ، دیپلم افتخار و نشان مجری برتر شد. 2-یاشار قدیری با رای مستقیم هیات داروان به عنوان مقام دوم هفتمین جشنواره مجریان و هنرمندان صحنه ایران حایز تندیس میکروفن طلا ، دیپلم افتخار و نشان مجری برتر شد. 3-سید علی بلادیان با رای مستقیم هیات داروان به عنوان مقام سوم هفتمین جشنواره مجریان و هنرمندان صحنه ایران حایز چکاوک مسین ، دیپلم افتخار و نشان مجری برتر شد.   یاشار قدیری برنده میکروفن طلایی هفتمین جشنواره سعدی

در بخش مسابقات بیست مجری برتر ایران هیات داوران افراد ذیل را به لیست بیست مجری برتر سال 1396 اضافه نمودند و دیپلم افتخار بیست مجری برتر به ده مجری برتر این بخش اعطا گردید.
دیپلم افتخار بیست مجری برتر سال (top20)
1-عباس حایری
2-شهلا مرجانی
3-وحید اسدی
4-آرزو گل 5-اعظم السادات مسعودی علوی
6-علی ورمزیاری
7-محمد امین وصالی
8- حسین جانقربان
9-آرش اعتمادی
10-علی کاظمی

هیات داوران با احترام به تمام شرکت کنندگان در بخش تاپ تن (ده مجری برتر صحنه) ی را حایز دریافت چکاوک زرین ندانست.
چکاوک سیمین :
در بخش داوری ؛ نشان چکاوک سیمین و دیپلم افتخار با رای مستقیم هیات داروان به هدیه حیدری از قم تعلق گرفت.
چکاوک مسین :
در بخش داوری ؛ نشان چکاوک مسین و دیپلم افتخار با رای مستقیم هیات داروان به صورت مشترک به یاشار قدیری از استان قزوین تعلق گرفت.
چکاوک مسین :
در بخش داوری ؛ نشان چکاوک مسین و دیپلم افتخار با رای مستقیم هیات داروان به صورت مشترک به عباس حایری از استان مرکزی تعلق گرفت. در بخش کارگردانی :
هیات داوران با نظر رییس شورای سیاستگذاری هفتمین جشنواره مجریان و هنرمندان صحنه ایران و با رای اجماع هیات ارزیابان و نظر به شایستگی های مجری اختتامیه هفتمین جشنواره ، مدال میکروفون طلایی مدیریت جشنواره هفتم مجریان را به محمد یزدانی از استان تهران اهدا نمود.
دبیر کمیته ارزیابان : مرتضی ایمانی دبیر کمیته داوران فرزاد جمشیدی
رییس جشنواره : فریبا علومی یزدی
  مرکز همایش های بین المللی ا هرا - سالن همایش نور تاریخ :1396/02/01  فریبا علومی یزدی بانوی سخن

بیانه هات داوران اولین جشنواره مجریان جوان صحنه ایران
هیات داوران بعد از پایان مسابقات وارد شور شدند و نسبت به انشاء رای و بیانیه به قرار ذیل اقدام نمودند.
سخنگوی هیات داوران : هیات داوران اولین جشنواره مجریان جوان صحنه ایران ، نازنین ناظم را به عنوان سخن گوی هیات داوران در مراسم اختتامیه چشنواره برگزیدند. در بخش جوان و در قالب اولین جشنواره مجریان جوان صحنه ایران :
با رای مستقیم هیات داوران از بین مجریان جوان شرکت کننده در مسابقات اجرای صحنه ای زیر هجده سالِ هفتمین جشنواره مجریان و هنرمندان صحنه ای ایران نتایج ذیل حاصل شد.
چکاوک زرّین:هیات داوران با احترام به تمام مجریان نوجوان حاضر در جشنواره هفتم ، در این بخش هیچکدام از شرکت کنندگان در جشنواره را شایسته دریافت نشان چکاوک زرین ندانست. چکاوک سیمین و دیپلم افتخار :در بخش داوری ؛ نشان چکاوک سیمین و دیپلم افتخار دومین جشنواره مجریان و هنرمندان صحنه ایران به مقام اول جشنواره مجریان جوان ، هدیه حیدری از استان قم تعلق گرفت.
  چکاوک مسین : در بخش داوری ؛ نشان چکاوک مسین و دیپلم افتخار دومین جشنواره مجریان و هنرمندان صحنه ایران به مقام دوم جشنواره مجریان جوان ، مبینا محمد یاری از استان کرمان و تینا دهقان مشترکا تعلق گرفت. بخش دسالان :در بخش مسابقات بخش دسال ، هیات داوران افراد ذیل را به عنوان برندگان این بخش معرفی نمودند تقدیرنامه هیات داوران به تمامی افراد شرکت کننده تعلق خواهد گرفت.
1- رهام جعفرقلی خانی
2- ساغر دهقان
3-غزل حدادان و پوریا جعفر پور مشترکا مقام سوم
هیات داوران ضمن تقدیر از ثنا اعلایی جاوید ، بهار دلیری، رها فهیمی، ملیکا البرزی و هانیه سادات دهقانی در این بخش از حسین احمدی با هدای جایزه ویژه به عنوان دسال ترین مجری و خواننده قدردانی می نماید.
رییس هیت داوران بخش جوان : فرزاد جمشیدی رییس دومین جشنواره مجریان جوان : مهدی قانع
رییس هفتمین جشنواره مجریان و هنرمندان صحنه ایران: فریبا علومی یزدی مرکز همایش های بین المللی ا هرا - سالن همایش نور تاریخ :1396/02/01
یاشار قدیری برنده میکروفن طلایی هفتمین جشنواره سعدی
بیانیه هیات ارزیابان هفتمین جشنواره مجریان و هنرمندان صحنه ایران:
بخش مدالیون :
هیات ارزیابان با نظارت و مشارکت هیات داوران هفتمین جشنواره مجریان صحنه ایران و به پیشنهاد شورای سیاستگذاری جشنواره هفتم مجریان با توجه به بیانیه یت هفتمین جشنواره و با احترام به تمام مجریان حاضر و غایب در جشنواره هفتم ، در این بخش این افراد ذیل را شایسته دریافت مدال میکروفون طلایی دانست.   پدیده جشنواره : مدال میکروفون طلایی به هدیه حیدری به عنوان پدیده هفتمین جشنواره مجریان و هنرمندان صحنه ایران اعطا گردید.
در بخش مدالیون خوش بیان ترین مجری ، هیات ارزیابان ضمن تقدیر از عاطفه عبداللهیان به عنوان مجری خوش بیان از استان سمنان ،نشان مدالیون میکروفون طلایی خوش بیان ترین مجری را به اعظم السادات مسعودی علوی از اصفهان اعطا نمود.
در بخش مدالیون خوش صدا ترین مجری آقا، هیات ارزیابان ضمن تقدیر از محمد رضا عدیلی از استان سیستان و بلوچستان و محسن محبی از همدان به عنوان مجریان خوش صدا نشان مدالیون میکروفون طلایی خوش صدا ترین مجری آقا را به بهزاد فراهانی از تهران ؛ اعطا نمود.
در بخش مدالیون خوش صدا ترین مجری خانم ، هیات ارزیابان ضمن تقدیر از وحیده حق جو از استان اذربایجان شرقی نشان مدالیون میکروفون طلایی خوش صدا ترین مجری خانم را به طیبه کرمی از استان فارس ؛ اعطا نمود.
در بخش مدالیون خلاق ترین مجری ، هیات ارزیابان ضمن تقدیر از احسان ابراهیمی از استان اسان رضوی به عنوان
مجر خلاق ،نشان مدالیون میکروفون طلایی خلاق ترین مجری را به فایزه عادل از استان اصفهان اعطا نمود.
در بخش مدالیون نظام آراستگی آقا - هیات ارزیابان ضمن تقدیر از علی کاظمی از استان خوزستان ،نشان مدالیون میکروفون طلایی نظام آراستگی آقا را به محمد جواد طالبی از استان تهران اعطا نمود.
در بخش مدالیون نظام آراستگی خانم - هیات ارزیابان ضمن تقدیر از اکرم السادات طباطبایی از استان یزد، نشان مدالیون میکروفن طلایی نظام آراستگی خانم را به شهلا مرجانی از استان تهران اعطا نمود.
مدالیون طنازترین مجری از طرف هیت ارزیابان به طور مشترک به محمد صادق زاده از مشهد مقدس و گروه حجت ال نواب و ملک ثابت از اسان رضوی اعطا گردید.
در بخش مدالیون مجری با اعتماد به نفس ، هیات ارزیابان ضمن تقدیر از حسین مثنوی از استان تهران و ابوالفضل اکبری زاده از استان کرمان برای داشتن اعتماد به نفس عالی ،نشان مدالیون میکروفون طلایی مجری با بیشترین اعتماد به نفس را به محمد عربی از استان یزد؛ اعطا نمود.
در بخش مدالیون ارتباطات موثر خبری ، رسانه ای و افکار عمومی ، هیات ارزیابان ضمن تقدیر از قمری مجد به عنوان مجری با ارتباطات موثر خوب از همدان ،نشان مدالیون میکروفون طلایی مجری با بهترین ارتباطات موثر رسانه ای را به آرش رضوانی از تهران اعطا نمود.

در بخش مدالیون اخلاق ، هیات ارزیابان ضمن تقدیر از احمد گلشاهی به عنوان مجری با اخلاق ،نشان مدالیون میکروفون طلایی مجری با اخلاق را به کامیار بهادری از خوزستان اعطا نمود.
مدالیون مجری برتر در بخش مسابقات سال اولی ها : هیت داوران مدال میکروفون طلایی را به آرزو گل برای ب مقام اول این بخش اعطا نمود.
لوح تقدیر بخش مسابقات سال اولی ها به فرامرز نظر پور برای ب مقام دوم اعطا گردید.
لوح تقدیر مقام سوم مشترکا به فریبا جان اقایی و مریم بیانی و سعیده آغویی به ترتیب امتیاز ب شده اعطا گردید.
رییس کمیته ارزیابان: مرتضی ایمانی دبیر کمیته داوران : فرزاد جمشیدی
رییس جشنواره : فریبا علومی یزدی
بیانیه هیئت داوران هفتمین جشنواره در بخش برنامه های اینترنتی هیات داوران در بخش برنامه های اینترنتی ، اقای حامد فتاحی را به عنوان مجری برتر
در حوزه برنامه های اینترنتی برنامه کافه می سایت آپارات شایسته دریافت مدال مکروفون طلایی دانست .
فریبا علومی یزدی رییس هفتمین جشنواره مجریان ایران فرزاد جمشیدی رییس هیات داوران هفتمین جشنواره مجریان                      
 
مرکز همایش های بین المللی ا هرا - سالن همایش نور تاریخ 1396/02/01

 نازنین ناظم پدیده جشنواره مجری بیانیه هیئت داوران دومین جشنواره خوانندگان صحنه ایران
هیات داوران بخش خوانندگی صحنه ، اقای رضااحمدی را به عنوان سخنگوی هیات داوران در مراسم اختتامیه برگزیدند و نسبت به انشا رای به روال ذیل اقدام نمودند.
مقام اول خوانندگی صحنه ای مدال زرین برترین خواننده هیات داوران مدال میکروفون طلایی و دیپلم افتخار برترین خواننده دومین جشنواره خوانندگان صحنه را به اقای ارش سربازی از تهران تقدیم د.
با رای مستقیم هیات داوران ، دیپلم افتخار جشنواره خوانندگان به اقای فراز تاجیک برای ب مقام دوم و لوح تقدیر جشنواره خوانندگان به اقایان حسین حسینی و علی نفری به خاطر ب مشترک رتبه سوم اعطا گردید.
فرهاد برنجان  رییس هیات داوران بخش خوانندگان صحنه ای رضا احمدی دبیر بخش خوانندگان صحنه
فریبا علومی یزدی رییس هفتمین جشنواره مجریان و هنرمندان صحنه ایران

بیانیه هیت داوران جشنواره در بخش نوازندگان صحنه ایران دیپلم افتخار برترین نوازنده صحنه در هفتمین جشنواره مجریان و هنرمندان صحنه ایران به آقای حامد عزیزی از اصفهان تعلق گرفت.
مقام دوم و مقام سوم در بخش نوازندگان به همراه دیپلم افتخار به آقای سعید کراری و
محمد ایکائی تقدیم میگردد .   مهرداد یکتا  داور نوازندگان صحنه در هفتمین جشنواره مجریان حمید عبدلی دبیر بخش نوازندگان صحنه
فرزاد جمشیدی
رییس هیات داوران هفتمین جشنواره مجریان هفتمین جشنواره مجریان و هنرمندان فریبا علومی یزدی رییس هفتمین جشنواره مجریان هفتمین جشنواره مجریان و هنرمندان منبع:ایرانمجری