چیست می شود خیار چیست

به نقل از خبرگزاریها در مورد چیست می شود خیار چیست : اگرچه بسیاری خیار را جزو سبزیجات می دانند، ولی خیار نوعی میوه است که سرشار از مواد مغذی، مواد شیمیایی گیاهی و آنتی ا یدان های مؤثر در پیشگیری و درمان برخی بیماری هاست. خیار کالری پایینی دارد و دارای مقدار فراوانی آب و فیبر محلول است. این ویژگی ها این میوه را به غذایی عالی برای کاهش وزن و تأمین […] نوشته خواص خیار برای سلامتی و کاهش . هرگز مخند مگر برای مرگ آن مردی که تبر می ساخت برای تبر زنی که نمی دانست درخت چیست تبر چیست گل و گیاه و بهار چیست هرگز مخند مگر برای مرگ مردی که تبر بر می داشت و گل های باغچه را به تباهی می برد هرگز مگو مگر برای دلی شیفته و گوشی شنوا قصه مردی که تبر زن ها را به تماشای زمستان می برد و سپیده دم انتظار را به انتظار می کشاند انتظار کن زمانی که. نمونه سؤالات علوم تجربی ششم دبستان درس1 چرا بادکنک­ها پس از روی مو یا پشم به دیوار می­چسبند؟ علت اینکه بعضی از آن­ها نمی­چسبند چیست؟ مراحل روش علمی را بیان کنید. مفهوم علوم تجربی چیست؟ علوم تجربی بر چه پایه و اساسی استوار است؟ مشاهده را تعریف کنید. مشاهده چه تفاوتی با دیدن دارد؟ علم چیست و دانشمند کیست؟ عبارت «ممکن است در مسابقه­ی . علی (ع) تنهاست!... از این دردناکتر اینکه علی (ع) در میان پیروان عاشقش نیز تنها است!! در میان امتش که همه عشق و احساس و همه فرهنگ و تاریخشان را به علی (ع) س اند تنها است. او را همچون یک قهرمان بزرگ، یک معبود و یک اله می ستایند اما نمی شناسندش و نمی دانند که کیست؟ دردش چیست؟ حرفش چیست؟ رنجش چیست؟ و سکوتش چراست؟؟ زهد چیست ؟ فرمود : رغبت به تقوى و بى رغبتى به دنیا.
(تحف العقول ، ص 227) مروت چیست ؟ فرمود : حفظ دین ، عزت نفس ، نرمش ، احسان ، پرداخت حقوق و اظ هار دوستى نسبت به مردم .
(تحف العقول ، ص 227) کرم چیست ؟ فرمود : بخشش پیش از خواهش و اطعام در قحطى .
(تحف العقول ، ص 227) بخل چیست ؟ فرمود : آنچه در کف دارى شرف بدانى ، و آنچه انفاق کنى تلف شمارى .
(تحف العقول ، ص 227) بى نیازى چیست ؟ فرمود : رضایت نفس به آنچه برایش قسمت شده ، هر چند کم باشد .
(تحف العقول ، ص 228) فقر چیست ؟ فرمود : حرص به هر چیز .
(تحف العقول ، ص 228) شرف چیست ؟ فرمود : موافقت با دوستان و حفظ همسایگان .
(تحف العقول ، ص 228) پستى و نا ى چیست ؟ فرمود : به خود رسیدن و بى اعتنایى به همسر .
(تحف العقول ، ص 228) بیمه عمر و سرمایه گذاری چیست؟ مزایای ویژه این بیمه نامه چیست؟ پوشش های اضافی و تکمیلی به چه صورت است؟ ضمانت سودآوری و نرخ سود چگونه تعیین می گردد؟ پشتوانه مالی و اعتباری بیمه کارآفرین چیست؟ دریافت وام و برداشت از حساب چگونه امکانپذیر است؟ مزیت ویژه در تعیین ذینفع چیست؟ بیمه نامه مشترک عمر و سرمایه گذاری چیست؟ بیمه نامه مستمری و با. چشم هایت که هر باز شدنش می گشاید گره از بیخ دل غم زده ام در آن پنجره ای است روبه خوشبختی و عشق که برایم باز است.
چشم هایت که طلوع می کند هر صبح به آبادی و عشق از مشرق عرفانی دل آمده است، که نداند هرگز "گناه چیست! عصیان چیست! " و هر پلک زدنش پر آواز پر فرشته هاست.
چشم هایت که در آئینه دنیایی من نرم و آهسته به خود می نگرد، شیشه عمر من است.

یت چیست؟- نام کت است که اعتقادات موجود در یت را بطور جامع و قابل درک، برای خواننده بیان می کند. در این کتاب سعی شده به سؤالات گوناگونی که در زمینۀ عقاید ی مطرح گردیده پاسخ داده شود و خوانندۀ جویای حقیقت و خواهان رستگاری، به سوی نجات دهندۀ بشر عیسی ، هدایت گردد. فرارسیدن قدر ، به آسمان ،برهمه شب زنده داران مبارک رابطه شب قدر و ولایت چیست؛ زیرا مى‏گویند شب قدر ارتباط تنگاتنگى با زمان(عجل الله تعالى فرجه الشریف ) دارد؟ آیا این سخن درست است که صادق‏علیه السلام فرمود: حقیقت شب قدر، حضرت زهراعلیها السلام است؛ ومعنایش چیست؟ به کودکی گفتند: عشق چیست؟
گفت: بازی

به نوجوانی گفتند: عشق چیست؟
گفت: رفیق بازی

به جوانی گفتند: عشق چیست؟
گفت: پول و ثروت

به پیرمردی گفتند: عشق چیست؟
گفت: عمر

به عاشقی گفتند: عشق چیست؟
چیزی نگفت آهی کشید و سخت گریست

به گل گفتم: عشق چیست؟
گفت: از من خوشبو تره

به پروانه گفتم: عشق چیست؟
گفت: از من زیبا تره

به شمع گفتم عشق چیست؟
گفت: از من سوزنده تره

به عشق گفتم تو آ چه هستی ؟؟؟
گفت: نگاهی بیش نیستم به هانی گفتند عشق چیست؟؟ گفت:عشق یک شیشه کنار افتاده است .که اگر کهنه شود مست ترت خواهد کرد معنی ضرب المثل برو کار کن مگو چیست کار
انشا در مورد برو کار کن مگو چیست کار
معنی شعر برو کار میکن مگو چیست کار
انشا درباره برو کار کن مگو چیست کار
انشا برو کار کن مگو چیست کار
مفهوم برو کار کن مگو چیست کار
برداشت خود از ضرب المثل برو کار میکن مگو چیست کار
معنی ضرب المثل برو کار میکن مگو چیست کار ادامه مطلب
درد دارم ازفراقت،درد میفهمی که چیست
نا امیدی در اتاقی سرد میفهمی که چیست

بیقراری های ممتد در خیابان های شهر
پرسه های تلخ یک شبگرد میفهمی که چیست

کوچه ها را یک به یک بالا و پایین میکنم
راه رفتن روی برگ زرد میفهمی که چیست

در گلویم بغض ها راه نفس را بسته اند
گریه ی پنهانی یک مرد میفهمی که چیست

مثل ف. سخنانی کوتاه و پرمحتوا از حسن مجتبی علیه السلام (1)
1. از حسن (ع) سؤال شد : زهد چیست ؟ فرمود : رغبت به تقوى و بى رغبتى به دنیا.
(تحف العقول ، ص 227)------------------------------------2. از حسن (ع) سؤال شد : مروت چیست ؟ فرمود : حفظ دین ، عزت نفس ، نرمش ، احسان ، پرداخت حقوق و اظ هار دوستى نسبت به مردم .
(تحف العقول ، ص 227)------------------------------------
3. از حسن (ع) سؤال ش. به کوه گفتم عشق چیست؟ لرزید. به ابر گفتم عشق چیست؟ بارید. به باد گفتم عشق چیست؟ وزید. به پروانه گفتم عشق چیست؟ نالید. به گل گفتم عشق چیست؟ پ ر شد. و به انسان گفتم عشق چیست؟ اشک از دیدگانش جاری شد و گفت؟ دیوانگیست!!! ولایت چیست؟ اصل آفرینش کلید قفل سیر درک و بینش
ولایت چیست؟ تحصیل تعهد صراط ما پس از “ایاک نعبد”
ولایت چیست؟ معراج تکامل پی اثبات ذات پاک حق، قل:
ولایت علت غایی است ما را به حکمت فعل بی ماضی است مارا
ولایت آب و گل را در هم آمیخت که از آمیختن، آدم برانگیخت
ولایت نوح را شد ساحل نور که طوفانش بود در خط دستور
ولایت کوه . همه می پرسند
چیست در ی مبهم ِ آب ؟
چیست در همهمه ی دلکش ِ برگ؟
چیست در بازی ِ آن ابر ِ سپید ،
روی ِ این آبی آرام بلند ،
که تو را می برد این گونه به ژرفای ِ خیال؟
چیست در خلوت ِ خاموش ِ کبوتر ها ؟
چیست در کوشش ِ بی حاصل ِ موج؟
چیست در خنده ی جام ؟
که تو چندین ساعت ،
مات و مبهوت به آن می نگری؟ ی چه میداند اسارت چیست شاید بگویی باغهای سبز مردمان دور و نزدیک هدیه خداست بی آتکه چهره سوخته و دستهای باغبان را دیده باشی این روزها گلخا نه های با شکوه در کنار قصرهایی زیبا میسازند و من به باغبان آن می شم من از فقر متنفرم ی چه میداند اسارت چیست نمیدانم مرا به جهل یدند یا خود فروشی که در زیر آسمان بلند گریه میکنم تستی: اسرار ماندگاری قرآن در بستر زمان چیست؟الف- ژرفای نامحدود آن ø ب- پیوند قرآن با عترتø ج- اجتهاد روشمندø د- همه مواردø بنا به گفته شهید مطهری انسانیت باید بر چه پایه و اساسی بنا شود؟ الف- معاد ب- توحید ج- عدل د- قناعت طبع به فرموده حضرت علی(ع) مراد از حیات طیبه چیست؟ الف- توحید ب- قناعتøج- عدلø د- تø تستی: اسرار ماندگاری قرآن در بستر زمان چیست؟الف- ژرفای نامحدود آن ø ب- پیوند قرآن با عترتø ج- اجتهاد روشمندø د- همه مواردø بنا به گفته شهید مطهری انسانیت باید بر چه پایه و اساسی بنا شود؟ الف- معاد ب- توحید ج- عدل د- قناعت طبع به فرموده حضرت علی(ع) مراد از حیات طیبه چیست؟ الف- توحید ب- قناعتøج- عدلø د- تø گزافه گویی نیست اگر خیار را به عنوان یک عصای جادویی برای درمان انواع مشکلات پوستی معرفی کرد.
پوست، علاوه بر زیبایی از ورود هرگونه آسیبی به اعضای داخلی و خارجی بدن محافظت می کند. حدود 90درصد از وزن خیار را آب تشکیل می دهد و به این خاطر به عنوان یک خنک کننده به کار می رود.[ماست و خیار کنترل چیست؟ «کنترل» واژه ای بیگانه است که به زبان فارسی وارد شده است و در اصلِ معنای آن اختلاف نظر وجود دارد. برخی آن را در لغت فارسی به معنای «وارسی، بازرسی و تفتیش» (1) معنا کرده اند.
تعاریف اصطلاحی که از آن ارائه شده را می توان در دو جنبه در نظر گرفت. در مورد فردی، کنترل به «نظارت داشتن عقل شخص بر ... ادامه مطلب عشق چیست؟

ازدریا پرسیدن عشق چیست؟گفت خشکیدن...

از گل پرسیدن عشق چیست؟گفت پ ر شدن....

اززمین پرسیدن عشق چیست ؟گفت لرزیدن...

ازآسمون پرسیدن عشق چیست؟گفت با ....

ازانسان پرسیدن عشق چیست؟ناگهان از درونش گفت ج ...

ولی اگر از من بپرسند عشق چیست ؟می گویم تنهایی. کت از شکرخواه منتشر شد کتاب «روابط عمومی از زاویه ارتباطات»، شامل مجموعه مقالات یونس شکرخواه، توسط انتشارات سیمای شرق چاپ شده است. به گزارش روابط عمومی دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه ها و به نقل از روابط عمومی انتشارات سیمای شرق در این کتاب پانزده مقاله «آشنایی با ریشه های انقلاب جهانی ارتباطات و جامعه اطلاعاتی»، «ارتباطات دیجیتال چیست؟»، «سواد رسانه ای چیست؟»، «روابط عمومی دیجیتال چیست؟»، «انفجار بزرگ خاموش: دیجیتال شدن روابط عمومی»، « روابط عمومی مدرن: رسانه ای تر شدن و گلوبال تر» ، «نوآوری چطور اشاعه می یابد؟»، «آشنایی با ا امات و اه شبکه ای شدن»، «دارایی های دیجیتال چگونه مدیریت می شوند»، «بازاری چیست؟»، «روش های عمده در تبلیغات چیست؟»، «تبلیغات سینمایی و تلویزیونی چیست؟»، «تبلیغات بیرون از خانه چیست؟»، «تبلیغات در نقطه ید چیست؟» و «چرا و چطور هدیه بدهیم»، توسط شکرخواه نوشته و یا ترجمه شده است. روابط عمومی از زاویه ارتباطات در 128 صفحه با تخفیف 30درصدی و با قیمت 100 هزار ریال در نمایشگاه کتاب عرضه می شود. لازم به ذکر است یونس شکرخواه پیش از این و در دومین همایش روابط عمومی الکترونیک به عنوان پیشگام روابط عمومی الکترونیک انتخاب و معرفی شده است. سال نومی شود. زمین نفسی دوباره می کشد.برگ ها به رنگ در می آیند و گل ها لبخند می زند و پرنده های خسته بر می گردند و دراین رویش سبز دوباره...من...تو...ما... کجا ایستاده اییم. سهم ما چیست؟..نقش ما چیست؟...پیوند ما در دوباره شدن با کیست؟... زمین سلامت می کنیم و ابرها درودتان باد و چون همیشه امیدوار و سال نومبارک... جشنواره هنرهای تجسمی نوروز برگزار می شود علت جوش ها در دوره نوجوانی چیست؟ یکی از اختلالات شایع خصوصاً در سنین نوجوانی جوش صورت است. تغییرات هورمونی در هنگام بلوغ، منجر به افزایش فعالیت غددی در پوست می گردد، که آنها را غدد سباسه می گویند، به طوری که این غدد بزرگتر شده و سموم بیشتری ترشح می کنند و این تغییرات به قدری در بلوغ شایع است که آن را ضمیمه طبیعی و فیزیولوژیک بلوغ می دانند و گاهی به آن آکنه یا جوش جوانی گفته می شود.

معمولاً جوش ها در صورت بروز می کند ، اما گاهی به ، بازو و پشت کمر هم کشیده می شوند. این آکنه ها اکثراً با میکروارگانیسم های طبیعی پوست، عفونت پیدا کرده و جوش های چرکی را موجب می شوند.

این جوش ها در نوجوانی شایع تر بوده و با اضافه شدن سن به تدریج از بین می رود ، ولی در بعضی افراد هم ممکن است ادامه یابد.
عوامل موثر بر جوش چیست؟ خیار در دوران بارداریخیار غنی از آنتی ا یدان هایی مانند ویتامین آ، ث و کاروتن بتا می باشد. این آنتی ا یدان ها ایمنی بدن را افزایش میدهند و به از بین بردن عفونت ها کمک می کنند.پیش از مصرف خیار در دوران بارداری به این نکته توجه کنید که خیار باعث واکنش های آلرژیک می شود. بنابراین پیش از مصرف آن با پزشک خود م کنید.خیار در دوران بارداریمزای. ابن دینار گفت : من در خدمت سجاد ( علیه السلام ) نشسته بودم که مردی وارد شد و بی ادبانه به ( علیه السلام ) گفت :
می دانی که چگونه می خوانند ؟
من قصد که او را بزنم ، ولی مانع شد و فرمود :
صبر کن ای ابا جازم ! که عالمان بردبارند .
آن گاه روی مبارک به سؤال کننده کرد و فرمود :
بلی می دانم که چگونه را به جای آورم .
سائل گفت : پیش از چند چیز بر تو واجب است ؟
( علیه السلام ) فرمود : هفت چیز : طهارت گرفتن ، پوشیدن ، جای سجده پاک داشتن ، وقت شناختن و عددهای آن را دانستن و جامه را پاک ساختن و روی به سوی قبله .
سائل گفت : به چه نیت از خانه بیرون می آیی ؟
ـ به نیت زیارت .
ـ به چه نیت به سجده می روی ؟
ـ به نیت عبادت .
ـ به چه نیت در قیام می کنی ؟
ـ به نیت خدمت .
ـ این خدمت را چگونه نیت می کنی ؟
ـ به نیت عبودیت و اعتراف به وحدانیت او .
ـ با چه چیز رو به قبله می کنی ؟
ـ به سه فریضه و یک سنت . توجه به قبله و نیت و تکبیره الاحرام ، فریضه اند و دست برداشتن نزدیک گوش سنت است .
ـ برهان چیست ؟
ـ نظر در حال قیام به سجده گاه .
ـ تحریم چیست ؟
ـ تکبیر .
ـ تحلیلش چیست ؟
ـ سلام .
ـ جوهرش چیست؟
ـ تعقیب .
ـ تمامیتش به چیست ؟
ـ صلوات بر محمد و آل محمد ( صلی الله علیه و آله )
ـ سبب قبولیش چیست ؟
ـ دوستی ما اهل بیت و دشمنی با دشمنان ما .
ـ برای هیچ ، حجتی نگذاشتی .
پس برخاست و این آیه را خواند :
« الله اعلم حیث یجعل رس ه » .
خدا می داند چه ی را رسول خود قرار دهد .
منبع : برگرفته از : پرواز در ملکومت / به نقل از تفسیر اهل بیت
حد مهربانی
نویسنده : مولوی
آن سگی می مرد و گریان آن عرب اشک می بارید و می گفت از کرب ( معنی : ناراحتی )هین چه سازم؟ مر مرا تدبیر چیست؟زین سپس من چو توانم بی تو زیست؟سائلی بگذشت و گفت: این گریه چیست؟نوحه و زاری تو از بهر کیست؟گفت: در ملکم سگی بُد نیک خو نک همی میرد میان راه، او روز صیادم بُد و شب پاسبان شیر نر بود او نه سگ، ای پهلو. اساس کار کنتور چیست ؟

کنتور ها بر اساس نیروی الکترومغناطیس عمل می کنند . می دانیم که اگر از یک سیم پیچ جریان برق بگذرد در اطراف آن یک میدان مغناطیسس ایجاد می شود که شدت و جهت این میدان به جریان عبوری از سیم پیچ بستگی دارد . در کنتور های تکفاز دو دسته سیم پیچ وجود دارد که یکی از آنها دارای تعداد دور کم و قطر بیشتر نسبت به دیگری اس. اساس کار کنتور چیست ؟

کنتور ها بر اساس نیروی الکترومغناطیس عمل می کنند . می دانیم که اگر از یک سیم پیچ جریان برق بگذرد در اطراف آن یک میدان مغناطیسس ایجاد می شود که شدت و جهت این میدان به جریان عبوری از سیم پیچ بستگی دارد . در کنتور های تکفاز دو دسته سیم پیچ وجود دارد که یکی از آنها دارای تعداد دور کم و قطر بیشتر نسبت به دیگری اس. اساس کار کنتور چیست ؟

کنتور ها بر اساس نیروی الکترومغناطیس عمل می کنند . می دانیم که اگر از یک سیم پیچ جریان برق بگذرد در اطراف آن یک میدان مغناطیسس ایجاد می شود که شدت و جهت این میدان به جریان عبوری از سیم پیچ بستگی دارد . در کنتور های تکفاز دو دسته سیم پیچ وجود دارد که یکی از آنها دارای تعداد دور کم و قطر بیشتر نسبت به دیگری اس. اساس کار کنتور چیست ؟

کنتور ها بر اساس نیروی الکترومغناطیس عمل می کنند . می دانیم که اگر از یک سیم پیچ جریان برق بگذرد در اطراف آن یک میدان مغناطیسس ایجاد می شود که شدت و جهت این میدان به جریان عبوری از سیم پیچ بستگی دارد . در کنتور های تکفاز دو دسته سیم پیچ وجود دارد که یکی از آنها دارای تعداد دور کم و قطر بیشتر نسبت به دیگری اس. پرسیدم : عشق چیست ؟ گفت : آتشی است... گفتم : مگر آن را دیده ای؟ گفت : نه در آن سوخته ام... سوال از عشق؟؟؟ به کودکی گفتند : عشق چیست؟ گفت : بازی. به نوجوانی گفتند : عشق چیست؟ گفت : رفیق بازی. به جوانی گفتند : عشق چیست؟ گفت : پول و ثروت. به پیرمردی گفتند : عشق چیست؟ گفت :عمر. به عاشقی گفتند : عشق چیست؟ چیزی نگفت.آهی کشید و سخت گریست!
حالا یک سوال از خودت,عشق چیست؟؟؟ واقعاً پورتال چیست؟ چه تفاوتی با وب سایت دارد؟ آیا پورتال (پرتال) سیستم مدیریت محتوا (cms) است؟ اینها سوالاتی هستند که امروزه در ذهن بسیاری وجود دارد. در این مقاله سعی شده بصورتی ساده و شفاف به مزایا، کاربردها و تفاوت های پورتال با وب سایت ها و سیستم های مدیریت محتوا (content mana ent system) پرداخته شود. با سلام در حال مرور آرشیو وبلگ بودم که به مطلبی با عنوان "هارمونیک چیست" بر خورد که سال 87 در وبلاگ درج کرده بودم و به نظرم اومد که جهت یادآوری مجدد و همچنین از اونجایی که همچنان جزو سوالات اساسی دانشجویان و ین گرامی میباشد، تصمیم به معرفی آدرس اون گرفتم جهت ورود به مطلب اینجا کلیک کنید قدر اهل درد، صاحب درد می داند که چیست
مرد صاحب درد، درد مرد می داند که چیست
وحشی بافقی
حال اهلِ حال، صاحب مال می داند که چیست
مرد صاحب مال، عشق و حال می داند که چیست آنکه یک چندی در ایران کرده باشد زندگی
حیف و میلِ مال بیت المال می داند که چیست آنکه بر همسایگان بخشیده باشد نفتِ مفت
رمز دیپلوماسی فعال! می داند که چیست . کارآفرینی چیست؟ در مورد تعریف کارآفرینی دیدگاه های مختلفی وجود دارد و درک کامل مفهوم و موضوع \" کارآفرینی \" نیازمند اطلاع از دیدگاه های بین رشته ای می باشد. کارآفرینی برحسب ماهیت خود و توجه محققان رشته های مختلف از نظر روانشناسی، جامعه شناسی، اقتصاد، صنعت و حتی تاریخی تعریف شده است. ( منبع : سایت خانه کارآفرینان ایران : http://www.karafarini.ir. از حضرت علی (ع) سوال د: 1) سنگین تر از آسمان چیست؟ فرمود: تهمت به انسان بی گناه. 2) از زمین پهناورتر چیست؟ فرمود: دامنه حق که خدا همه جا هست و بر همه چیز مسلط است. 3) از دریا پهناورتر چیست؟ فرمود: قلب انسان قانع. 4) از سنگ سخت تر چیست؟ فرمود: قلب مردم منافق. 5) از آتش سوزان تر چیست؟ فرمود: رؤسای ستمکاری که ملت را به خود وامی گذارند و هیچ فکر تربی. ۱- انس بن مالک گوید: پیغمبر خدا صلى اللَّه علیه و آله فرمود: چون به آسمان برده شدم به ستونى رسیدم که در دو سر آن دو دایره موازى یک دیگر قرار داشت که بن آن از نقره سپید، و میانه اش از یاقوت و زبرجد و بالاى آن از طلاى سرخ بود، به جبرئیل گفتم: این چیست؟ گفت: این آئین تو است که سفید و آشکار و درخشان است، پرسیدم: در میانه اش چیست؟ گفت: جهاد، سؤا. مرد عربی از حضرت علی (ع) این 4 سوال را پرسید:
1:واجب چیست و واجبتر از آن چیست؟
2:نزدیک چیست و نزدیکتر از آن چیست؟
3:عجیب چیست و عجیبتر از آن چیست؟
4:سخت چیست و سختتر از آن چیست؟
حضرت در پاسخ فرمودند:
واجب اطاعت خداست و واجبتر ترک گناه
نزدیک قیامت است و نزدیکتر مرگ
عجیب دنیاست و عجیبتر از آن دلبستن به دنیا
سخت خانه قبر است و سختتر بی توشه وارد قبر شدن...
جواب معمای آن چیست که از مادرش دوسال بزرگتر
جواب آن چیست که ازمادرش دوسال بزرگتر
دب اصغر در قران
معمای دب اصغر
آن چیست که هرچه بیشتر از آن بردارید بزرگتر میشود
آن چیست که به شما تعلق دارد ولی دیگران
آن چیست که وقتی تمیز است سیاه است
آن چیست که شبها در قبرستان ادامه مطلب پسوریازیس چیست؟ ریشة لغت پسوریازیس از یک کلمة یونانی است که به معنای خارش است. این بیماری یک بیماری شایع پوستی است که وماً خارش دار نبوده با پلاکهای قرمز رنگ همراه با پوسته ریزی مشخص می شود. پسوریازیس اشکال گوناگون با شدتهای متفاوت داشته و مسری هم نمی باشد... از دینی پرسیدند عشق چیست؟ گفت: حرام است از هندسه پرسیدند عشق چیست؟ گفت: نقطه ای که حول نقطه ی قلب جوان میگردد

از تاریخ پرسیدن عشق چیست؟ گفت: سقوط سلسله ی قلب جوان

از زبان پرسیدند عشق چیست؟ گفت: همپای love است

از ادبیات پرسیدند عشق چیست؟ گفت: محبت الهی است

از علوم پرسیدند عشق چیست؟ گفت: عشق تنها عنصری است که بدون ا یژن می. عقل شخص مسلمـان تمـام نیست, مگر ایـن که ده خصلت را دارا بـاشـد:
1ـ از او امید خیر باشد.
2ـ از بدى او در امان باشند.
3ـ خیر اندک دیگرى را بسیار شمارد.
4ـ خیر بسیار خود را اندک شمارد.
5ـ هـر چه حـاجت از او خـواهنـد دلتنگ نشـود.
6ـ در عمر خود از دانش طلبى خسته نشود.
7ـ فقـر در راه خـدایـش از تـوانگـرى محبـوبتـر بـاشــد.
8ـ خـوارى در راه خـدایـش از عزت بـا دشمنـش محبـوبتـر بـاشــد.
9ـ گمنـامـى را از پـر نـامـى خـواهـانتـر بـاشـد.
10ـ سپس فـرمـود: دهمى چیست و چیست دهمى ؟ به او گفته شـد: چیست؟ فـرمـود:
احـدى را ننگـرد جز ایـن که بگـویـد او از مـن بهتـر و پـرهیز کـارتـــر است. 100 سخن کوتاه و پرمحتوا از حسن(ع) اى پسر آدم از اعمال حرام دورى کن تا شخص عابدى باشى ، و به آنچه خداوند روزى تو کرده خوشنود و راضى باش تا بى نیاز باشى ، و حق همسایگى را در باره همسایه ات مراعات کن تا مسلمان باشى ، و آنچنان با مردم رفتار کن که دوست دارى با تو رفتار شود تا شخص عادلى باشى

1. از آن حضرت سؤال شد : زهد چیست ؟ فرمود : رغبت به تقوى و بى رغبتى به دنیا . (تحف العقول ، ص 227)
2. از آن حضرت سؤال شد : مروت چیست ؟ فرمود : حفظ دین ، عزت نفس ، نرمش ، احسان ، پرداخت حقوق و اظ هار دوستى نسبت به مردم . (تحف العقول ، ص 227)
3. از آن حضرت سؤال شد : کرم چیست ؟ فرمود : بخشش پیش از خواهش و اطعام در قحطى . (تحف العقول ، ص 227)
4. از آن حضرت سؤال شد بخل چیست ؟ فرمود : آنچه در کف دارى شرف بدانى ، و آنچه انفاق کنى تلف شمارى . (تحف العقول ، ص 227)
5. از آن حضرت سؤال شد : بى نیازى چیست ؟ فرمود : رضایت نفس به آنچه برایش قسمت شده ، هر چند کم باشد . (تحف العقول ، ص 228)
دلم شوق تو را دارد ، تو غافل از دل مایی


به ما گاهی نگاهی کن ، دلی دارم تماشایی********
تمام مزرعه کافر صدایش می زدندگل آفتابگردان کوچکی که عاشق باران شده بود
********
در نگاهت چیزیست که نمیدانم چیست !

مثل آرامش بعد از یک غم ،

مثل پیدا شدن یک . صبح بخیر ما با اینا شروع شد و کلی حالمون و خوب کرد !! همین پریروز بود که داشتیم با نیچه حرف میزدیم ،منم گرسنه در مورد غذا حرف میزدم ،یهو گفتم نیچه من عااااااشق خورشت بادمجونم ،نیچه سریع گفت خوش به حال بادمجون ،بلللللللند می خندیم و من میگم کاش تو هم بادمجون بودی نه ؟؟؟ بااااااز هم میخندیم !! هنوز به نیچه نگفتم دوستت دارم میخوام ایزش ک. همه میپرسند:چیست در مبهم آب؟چیست در همهمه دلکش برگ؟چیست در بازی آن ابر سپید،روی این آبی آرام بلند،که تورا میبرد این گونه به ژرفای خیال؟چیست در خلوت خاموش کبوترها؟چیست در کوشش بی حاصل موج؟چیست در خنده جام؟که تو چندین ساعت، مات و مبهوت به آن مینگری؟!نه به ابر،نه به آب،نه به برگنه به این آبی آرام بلندنه به این خلوت خاموش کبوترهانه ب. رضا(ع) فرمودند : عقل شخص مسلمان تمام نیست ، مگر این که ده خصلت را دارا باشد : از اوامید خیر باشد ، از بدى او در امان باشند ، خیر اندک دیگرى را بسیار شمارد ، خیر بسیار خود را اندک شمارد ، هرچه حاجت از او خواهند دلتنگ نشود ، در عمر خود از دانش طلبى خسته نشود ، فقر در راه خدایش از توانگرى محبوبتر باشد ، خوارى در راه خدایش از عزت با دشمنش محب.