کاردرمانی

به نقل از خبرگزاریها در مورد کاردرمانی : سلام چارچوب کاری کاردرماني یا occupational the y practice framework چارچوبی است که انجمن کاردرماني آن را به عنوان چارچوب کاری اصلی کاردرماني مطرح کرده و تقریبا هر هفت سال یکبار ویرایش جدید آن منتشر می شود. البته این چارچوب بر اساس فرهنگ غرب نگاشته شده ولی در 95 درصد موارد با فرهنگ شرقی نیز سازگار است. قبل از otpf، فرمتی با نام یونیفرم ترمینولوژی وجود . قزوین میدان (سبزه میدان) خیابان فردوسی جنوبی بعد از خیابان شهرداری کوچه شهید میر معزی کلینیک کاردرماني حیات با مجوز رسمی سازمان نظام پزشکی کشور کاردرمانگر ارگوتراپیست:سجاد قربانی کارشناسی کاردرماني از علوم پزشکی شهید بهشتی کارشناسی ارشد آسیب شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی از تهران 028-33226792 _09370236768 همشهری آنلاین: رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: متاسفانه درمان های توانبخشی از جمله گفتار درمانی و کاردرماني در بسته حمایتی بیمه جایگاهی ندارند. قصد دارم با توجه به دغدغه ی روز برخی عزیزان که در حال انتخاب رشته برای تحصیل در مقطع کارشناسی هستند ، کاردرماني را به صورت شسته رفته و منظم تری تعریف کنم . طی 3 روز اخیر تماس ها ی متعدد و دیدارهای حضوری جالبی با تعدادی از دانش آموزان نگران انتخاب رشته داشته ام . در نتیجه تصمیم گرفتم قبل از این که فرصت انتخاب رشته به پایان برسد ، کاردرماني را ، آنگونه که هست و آنگونه که خودم شناخته ام توصیف نمایم . به امید این که انتخاب های هوشمندانه ی امروز گامی مستحکم برای ساختن فرداهای روشن تر باشد ... کاردرماني یکی از مهمترین نقش ها را توانبخشی بیماران سکته مغ ی برعهده دارد. کاردرماني کمک می کند تا بیمار به حداکثر توانایی حرکتی و عملکردی برگردد. کاردرمان کمک می کند تا بیمار بتواند حرکات از دست رفته را بار دیگر به دست بیاورد، دچار عوارض ثانویه ناشی از سکته مغزی نشود، عوامل اجتماعی، روحی و روانی ای را که برای بیمار مشکل ساز هستند،. توانبخشی (فیزیو تراپی، گفتار درمانی، کاردرماني)پس از سکته مغزی را جدی بگیرید. بهترین راه برای بهتر شدن پس از سکته مغزی شروع توانبخشی (فیزیو تراپی، گفتار درمانی، کاردرماني)است. در توانبخشی سکته مغزی به شما آموزش داده می شود تا حد ممکن کارهایتان را خودتان انجام دهید و مستقل باشید و این که با تغییرات به وجود آمده در مغز و بدن خود به دن. کاردرماني چیست و نقش آن در بیماری های ناتوان کننده در بزرگسالان چه می باشد؟ به جرات می توان گفت که کاردرماني مهمترین بخش پروسه توانبخشی است. طبق تعریف، کاردرماني علم و هنر به کارگیری فعالیت های هدفمند جهت دادن انگیزه کافی برای انجام و ادامه درمان و نیز ارائه تمرین های ورزشی و کاربردی است که به منظور پیشگیری از ناتوانی و حل مشکلات ع. کاردرماني چیست و نقش آن در بیماری های ناتوان کننده در بزرگسالان چه می باشد؟ به جرات می توان گفت که کاردرماني مهمترین بخش پروسه توانبخشی است. طبق تعریف، کاردرماني علم و هنر به کارگیری فعالیت های هدفمند جهت دادن انگیزه کافی برای انجام و ادامه درمان و نیز ارائه تمرین های ورزشی و کاربردی است که به منظور پیشگیری از ناتوانی و حل مشکلات ع.
رشته کاردرماني از زیرمجموعه های کنکور تجربی در انتخاب رشته کنکور سراسری است .طبق دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ،  پذیرش در رشته کاردرماني در های  تی روزانه و پردیس خودگردان صورت می گیرد . در این مقاله می خواهیم علاوه بر معرفی رشته کاردرماني ، ظرفیت این رشته در ها و دوره های . علیزاده از ضرورت نظارت وزارت بهداشت بر ورود افراد غیر حرفه ای به مداخلات کاردرماني در کشور خبر داد. سیدی نقش کاردرماني در بهبود مشارکت کاری و کیفیت زندگی ک ن کار را تشریح کرد. همانطور که می دانید بیماری پارکینسون بیماری با چند وجه می باشد بنابراین تیمی از افراد برای درمان بیماری پارکینسون لازم می باشند. تنظیم داروها توسط متخصص مغز و اعصاب با تجربه و انجام توانبخشی(فیزیو تراپی، گفتار درمانی، کاردرماني) نیز توسط تیمی از افراد انجام می شود. خیلی از ک ن نوپا در سنین 18-10 ماهگی وقتی تازه راه رفتن را یاد میگیرند روی پنچه پا راه میروند. بسیاری از این ک ن مشکلی ندارند و بتدریج راه رفتن روی کف پا را یاد خواهند گرفت. با این حال وقتی سن بچه به بالای 18 ماه میرسد و هنوز روی پنج راه میرود باید علت آن بررسی شود. راه رفتن روی پنجه پا در تقریبا 5 درصد بچه ها دیده میشود. این طرز راه رفتن ممکن. کاردرماني جسمی ک ن کاردرماني یکی از رشته های تیم توانبخشی می باشد که دارای سه حیطه ی ذهنی، جسمی و روان می باشد. توانایی کودک مجموعه ای از ذهن، جسم و روان می باشد، پرداختن به یک حیطه، وقتی از بقیه آنها غافل شویم باعث رشد تک بعدی کودک خواهد شد و کارایی او را کاهش خواهد داد.
کاردرماني جسمی در ک ن با پرداختن به مشکلات جسمی کودک از جمله . یکی از حیطه های فعالیت کاردرماني در ک ن، انجام خدمات کاردرماني در بخش مراقبت های ویژه نوزادان می باشد. عمده ی فعالیت های کاردرماني در بخش ویژه نوزادان عبارت است از، کمک به کاهش مشکلات حسی و حرکتی نوزاد، انجام تحریکات حسی ضروری، انجام فعالیت های عصبی-عضلانی مهاری و تسهیلی، کمک به بهبود واکنش های رفل ی و ....


آدرس کلینیک کاردرمکانی ابن سینا: انتهای خیابان سی متری نیرو هوایی - تقاطع مسیل منوچهری
جنب ایستگاه بی آر تی پیروزی
پلاک۱/۲ - واحد ۲
تلفن: ۷۷۴۱۵۲۱۷- ۷۷۷۵۳۲۲۷
کاردرماني نقش اصلی و مهمی در توانبخشی بیماران سکته مغزی ایفا می کند. یکی از اصول کاردرماني بیماران سکته مغزی، انجام تمرینات کششی و تقویتی بر روی مفاصل و تاندون عضلات برای حفظ دامنه حرکتی مفاصل و کم سفتی عضلات می باشد که با این کارمی توان میزان معلولیت بیماران را کم و به استقلال آنان کمک کند.
یکی دیگر از اصول مهم در کاردرماني و اصو. کار درمانیفرمت فایل: word (قابل ویرایش)مقدمه :پیش از هر چیز لازم میدانم  تاکید کنم که هدف مقاله ای که درباره ی تفاوتهای فیزیوتراپی و کاردرماني پیش رو دارید ، هرگز تاکید رجحان و برتری یکی از این دو رشته ، بر دیگری نمیباشد ، بلکه از آن جا که در سیستم بازتوانی بصورت گروهی  teamwork   ، شناخت شباهت ها ، تفاوتها ، توانایی ها ، خصوصیات و تخصص های هر رشته ، کمک شایانی به اعضای مجموعه میکند تا  در کنار یکدیگر بصورت هماهنگ تر عمل کرده و به هدف اصلی شان که برداشتن درد و رنجی از دوش توانیاب ها است برسند ،  قصد دارم تا در این مقاله ، بصورت ساده و خلاصه ، به ذکر ای از مهمترین تفاوتهای دو رشته کاردرماني جسمانی و فیزیوتراپی بپردازم .
  مرکز توانبخشی تاک با تکیه بر دانش، تجربه، اخلاق، همدلی و د جمعی محیط مناسبی را برای درمان فراهم نموده که در آن مراجعین به سمت استقلال حرکتی، ذهنی و اجتماعی سوق داده می شوند. درمانگران این مرکز در تلاش اند تا در بعد دانش با استفاده از حیطه های تخصصی کاردرماني، گفتاردرمانی و روانشناسی در تلفیق با علوم اعصاب و علوم شناختی و با استفاد. دوره آموزش ارتقای مهارت قالیبافان در اردوگاه حرفه آموزی و کاردرماني استان سمنان برگزار گردید. کاردرماني ک ن چگونه به کودک کمک می کند؟ کاردرماني علم و هنر استفاده از فعالیت های هدفمند در قالب ارائه تمرین های کاربردی مناسب است که به منظور کمک برای پیشگیری از ناتوانی جسمی و ذهنی و نیز کمک به مرتفع این مشکلات به منظور ب حداکثر استقلال عملکردی در کودک می باشد.


آدرس کلینیک ابن سینا: انتهای خیابان سی متری نیرو هوایی - تقاطع. یکی از اصول کاردرماني بیماران سکته مغزی، انجام تمرینات کششی و تقویتی بر روی مفاصل و تاندون عضلات برای حفظ دامنه حرکتی مفاصل و کم سفتی عضلات می باشد که با این کارمی توان میزان معلولیت بیماران را کم و به استقلال آنان کمک کند.
یکی دیگر از اصول مهم در کاردرماني و اصولاً توانبخشی این بیماران تأکید بر استفاده از سمت مبتلا می باشد. بنابر. سارا عبدالملکی با وجود ناملایمات زیادی که در قبال او صورت گرفته هنوز با زندگی قهر نکرده و تلاش می کند بهتر شود. او همچنان به «کاردرماني» می رود، هر چند بیشتر بدن او هنوز حس ندارد سکته مغزی سکته مغزی به دنبال انسداد عروق مغز و نیز به دنبال پارگی عروق مغز حادث می شود و می تواند منجر به ضعف یا فلج نیمی از بدن و مشکلات تعادلی در فرد شود. توانبخشی و خصوصاً کاردرماني کمک می کند که تا حد ممکن کنترل ماهیچه ها و حرکت فرد به ح عادی بازگردد. کاردرماني باید خیلی زود به دنبال سکته مغزی در منزل یا بیمارستان آغاز می شود. اگر فرد توانایی جابه جایی نداشته باشد، کاردرمان وضعیت بیمار را بررسی می کند و تمرینات مناسب را به همراهان بیمار ارائه می ده تا از خشک شدن ماهیچه ها و مفاصل جلوگیری کند. اگر فردی که دچار سکته مغزی شده است نمی تواند روی تخت یا صندلی بنشیند کاردرمان به او کمک می کند تا تعادل خود را حفظ کند. پس از این مرحله شخص می تواند با کمک بایستد و به آرامی راه برود. آدرس کلینیک ابن سینا:
تهران - خیابان سی متری نیرو هوایی - نرسیده به خیابان پیروزی
روبروی ایستگاه بی آر تی پیروزی
جنب نمایشگاه اتومبیل ایرانیان- پلاک۱ - واحد ۲ تلفن: ۷۷۴۱۵۲۱۷- ۷۷۷۵۳۲۲۷ در تاریخ 14 مهر 96 جلسه انتخابات هیئت مدیره انجمن کاردرماني شعبه استان چهارمحال و بختیاری با حضور کاردرمانگران استان، سازمان نظام پزشکی استان (جناب آقای کریمی)، انجمن کاردرماني ایران (جناب آقای کهن) در محل سازمان نظام پزشکی شهر کرد برگزار گردید و پس از رای گیری آقایان بهزاد برجیان، اسماعیل ابراهیمی بروجنی و خانم ها سمیرا آرمک، صالح. در ش تگی های کف دست (متاکا ها) بدون جابجایی یا با جابجایی اندک، تنها درمان مورد نیاز استفاده از یک آتل برای بی حرکت محل ش تگی و کاهش درد نیاز است. آتل معمولا به مدت سه هفته باقی مانده و سپس خارج می شود. بعد از آن بیمار با انجام ورزش هایی سعی می کند دامنه حرکتی انگشتان و مچ دست را به ح قبل از ش تگی برگرداند. در صورت نیاز به بخش کاردرماني ار.
 
رشته کاردرماني تنها رشته علوم توانبخشی به شمار میرود که هم به درمان اختلالات جسمانی و هم روانی شخص بیمار میپردازد . فارغ حصیلان این رشته میتوانند ابعاد بیماری فرد و تاثیرات جانبی آن بر روی زندگی شخصی و اجتماعی وی در نظر بگیرند و با ارائه تکنیک های مناسب بیمار را برای زندگی مستقل و عادی کمک رسانی نمایند . برای بسیاری از . تمرینات کاردرماني در بهبود اختلالات درکی حرکتی و اختلالات یادگیری یکی از اختلالات ک ن در سنین پایین، اختلالات درکی و حرکتی می باشد که درصورتی که به موقع و مناسب به کاردرماني ارجاع داده شوند، امکان رفع مشکلات آنان بیشتر می باشد. در زیر به نمونه های از تمرینات کاردرماني در این ک ن اشاره خواهیم کرد. نویسنده: سینا لباف، کارشناس کاردرم. رئیس اردوگاه کاردرماني قزوین از توزیع سبدکالا و ارزاق عمومی به خانواده های مددجویان خبرداد. توانبخشی(تمرین درمانی، کاردرماني،فیزیوتراپی) ک ن مبتلا به فلج مغزی مطالب این بخش کاملا تخصصی بوده و مربوط به کلاس های درس تمرین درمانی در بیماران مبتلا به فلج مغزی گروه فیزیوتراپی و کاردرماني علوم پزشکی تبریز توسط مولف است. لطفا برای مشاهده مطالب رویادامه مطلب کلیک نمایید. سلام با توجه به شرایط فعلی و عدم همکاری مسئولین علوم پزشکی کاشان، تاسیس هر یک از رشته های توانبخشی در این کان لم یکن میباشد. مسعود بابائی - ک د ی تخصصی کاردرماني در علوم بهزیستی و توانبخشی تهران به اطلاع کاردرمانگران محترم می رساند انتخابات استان چهارمحال و بختیاری روز  14 مهر 96 ساعت 15 الی 17 در محل شهر کرد، ساختمان جدید نظام پزشکی چهارمحال و بختیاری برگزار خواهد گردید. منتظر حضور گرم و پرشور کاردرمانگران استان هستیم.
حسن کهنعضو هیئت مدیره انجمن علمی کاردرماني ایران 3 خدمات تخصصی مشتمر شامل روانشناسی، کاردرماني و گفتار درمانی به ک ن اتیسم در مازندران ارائه می شود. فلج مغزی ک ن و نقش اسپلینت در درمان این عارضه فلج مغزی یک اصطلاح کلی است که گروهی از ضایعات مزمن را شامل می شود که کنترل حرکتی کودک را مختل می کنند. اختلال حرکتی ناشی از این ضایعه در سال های اولیه زندگی ظاهر می شود (تا حدود سن 3 سالگی) و معمولاً با گذشت زمان بدتر بیماری نمی شود و پیشرفت نمی کند مگر در موارد بسیار بسیار نادر آن. یکی از مول. دوستان و همکاران گرامی ، بوی بهبود ز اوضاع جهان میشنوم!
تعدادی از دوستان و همکاران توانمند کاردرمانگر ، قصد دارند در تاریخ سی داد ماه سالجاری ، گرد هم جمع شوند تا در فضایی صمیمی با یکدیگر آشنا شوند ، دغدغه های صنفی شان را مطرح کنند و گامی در راستای اتحاد بیش از پیش جامعه ی کاردرماني بردارند . هدف این است که کاردرمانگر های عزیزی که. سندرم ویلیامز در سال 1961 ویلیامز، بارات بویس و لوه (lowe) منظومه ای از تصاویر متشکل هیپرکلسمی شیرخواری، تنگی فوق دریچه ای آئورت، عقب ماندگی ذهنی و چهره ی مشخص را تشریح د. تشخیص غالبا به عنوان سندروم ویلیامز نامگذاری می شود هر چند واژه های هیپرکلسمی شیرخواری، سندروم ویلیامز- بورن (williams-beuren) و غیره را نیز به کار برده اند. سندرم ویلیامز نوعی سندرم نادر مادرزادی است که بر روی رشد، نمودهای فیزیکی و تکامل روانشناختی این افراد اثرگذار است، شیوع سندرم ویلیامز تقریبا یک مورد در هر بیست تا سی هزار تولد است. در افراد مبتلا به سندرم ویلیامز، هر دو ژن الاستین و آنزیمی که lim کیناز نامیده می شود حذف شده اند. هردوی این ژنها روی یک ناحیه واقع برکروموزوم 7 قرار دارند. در شرایطی که سلولها طبیعی باشند، الاستین به عنوان یک جزء کلیدی بافت همبند خصوصیات ارتجاعی بافت را تامین می کند. نویسنده ذبیح اله راستی، کارشناس ارشد کاردرماني آدرس کلینیک کاردرماني و گفتاردرمانی ابن سینا:
تهران - خیابان سی متری نیرو هوایی - نرسیده به پیروزی - روبروی ایستگاه بی آر تی پیروزی
جنب نمایشگاه اتومبیل عبدی - پلاک۱ - واحد ۲
تلفن: ۷۷۷۵۳۲۲۷ مدیرکل زندان های کرمانشاه پس از تایید کمیته انتصابات سازمان زندان های کشور در احکامی معاون سلامت،اصلاح وتربیت ،رئیس اداره فرهنگی و تربیتی زندان های استان و س رست جدید مجتمع حرفه آموزی و کاردرماني کرمانشاه را منصوب کرد. بیمار کودک سه و نیم ساله ای است که نمی تواند بایستد ، نمی تواند راه برود و توان تکلمی ندارد. همچنین دررفتگی دو طرفه لگن و مشکل مچ پا نیز دارد. برای او ۱۱ جلسه طب سوزنی انجام شده و اکنون به گفته والدینش : با کمک مبل و بدون کمک ی می تواند بایستد ، دستور پرتاب توپ را در کاردرماني به آسانی انجام می دهد ، اضطراب از سر و صدای بلند خیلی کم است. یکی از حیطه های فعالیت کاردرماني در ک ن، کاردرماني ذهنی می باشد. کاردرماني ذهنی در ک ن با توجه به توانایی های ذهنی و عملکردی کودک و مطابق نیازهای اجتماعی و ارتباطی کودک، خدمات متنوعی برای کودک ارائه می دهد و سبب می شود که کودک در انجام فعالیت های ذهنی و درکی بهبودی داشته باشد و مستقل تر عمل کند.


عمده خدمات کاردرماني ذهنی برا. علائم بالینی ناتوانی یاد گیری ک ن ۱- کودک مبتلا به اختلالات یادگیری،نسبت به بچه های دیگر، دیرتر صحبت می کند. ۲- هنگام محاوره برای یافتن کلمات صحیح ناتوان است. ۳- نمی تواند در یک دسته بندی خاص، کلمات را به سرعت نام ببرد. ۴- در قافیه ساختن مشکل دارد. ۵- در یادگیری الفبا، روزهای هفته، رنگ ها، شکل ها و اعداد مشکل دارد. ۶- فوق العاده بیقرار ا. هدف از توان بخشی در بیماران سکته مغزی، بازگرداندن بیمار به زندگی عادی و عملکردهای او قبل از سکته مغزی می باشد.دستی به این هدف به عوامل زیادی بستگی دارد. شدت سکته مغزی سن بیمار سکته مغزی زمان شروع توانبخشی(فیزیو تراپی، گفتار درمانی، کاردرماني) درمان سریعتر بهبودی بیشتر تعداد جلسات درمانی در هفته تخصص درمانگر(گفتار درمان-فیزیوتراپ. مرکزجامع پزشکی - توانبخشی پردیس افتخار دارد در مجموعه ای به وسعت 100 متر مربع با ۵ ک ن کاملا مستقل از هم و در محیطی آرامبخش ( رنگ آمیزی سالن درمان با خاصیت درمانی رنگها ) باآ ین تکنولوژی ودستگاههای موجود در کشور و توسط کارشناسان مجرب و با تجربه (درمانگر خانم و آقا) برای اولین بار در سطح منطقه لیزر تراپی را به مجموعه درمانهای خویش یعنی ف. اختصاصی از سورنا فایل تحقیق درباره کاردرماني در بیماران ام اس با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 12 بهزیستی استان مرکزیمجتمع ی اراکموضوعکاردرماني در بیماران ام اسگردآورنده مقاله:پریسا خانبلوکیکارشناس کاردرماني1391کاردرماني در بیماران ام اسکاردرماني از رشته های توانبخشی است که میتواند به بیماران ام اس کمک کند تا به طور فعالانه ای کارهای روزمره زندگی خود را انجام دهند. یک کاردرمان می تواند با بهبود مهارت ها، آموزش شیوه های متفاوت انجام تکالیف، یا ارایه ابزار دستی و کمکی، به بیماران ام اس کمک کند تا فعالیت های عادی روزمره را با سهولت و رضایت خاطر بیشتر انجام دهند. هر گاه که علایم و عوارض ناشی از ام اس شمارا چنان عاجز ساخته که نمی توانید:• در خانه، محل کار یا مدرسه فعالیت مناسبی داشته باشید؛• تفریح مناسبی داشته باشید؛• یا از خود مراقبت کرده و کارهای شخصی مثل لباس پوشیدن، است و غذا خوردن را مستقل انجام دهید، کاردرماني میتواند آموزش های مناسبی را ارایه دهد.چگونه کاردرماني به بیماران ام اس کمک می کند؟کاردرماني به طور کلی در بیماران ام اس، در ارزی ، درمان و توصیه هایی در زمینه های زیر فعالیت دارد:• درمان دست و بازو• وسایل کمکی برای نوشتن• اطلاعاتی در مورد اصلاحات و مناسب سازی در خانه• اطلاعاتی در مورد رانندگی و مناسب سازی خودرو• مناسب سازی وسایل آشپزخانه و کارهای خانگی و خانه داری• مناسب سازی ابزار غذاخوردن و سرو غذا• مناسب سازی کامپیوتر• بهبود مهارت های استفاده از اوقات فراغت• استفاده از ویلچرهای دستی یا الکتریکی• مناسب سازی محل کار و یا ابزار کار• استفاده از وسایل و ابزار برای پوشیدن لباس، است و آرایش• و…ام اس یک بیماری مزمن سیستم اعصاب مرکزی است که در روند خود می تواند منجر به ناتوانی شود. توانبخشی بخش مهمی از مراقبت های بهداشتی برای مبتلایان به ام اس را تشکیل می دهد و کاردرماني نیز بخشی یکپارچه کننده از این خدمات است که به فرد کمک می کند تا حد ممکن از توانایی های خود بهره گرفته و استقلال خود را در زمینه های کاری و زندگی روزمره حفظ کند. کاردرمانگران در این فرایند به خود بیمار و خانواده وی کمک می کنند تارا ارهای عملی را برای مقابله با چالش هایی که این افراد به طور روزانه با آن درگیرند، فراگرفته و به کار بندند. در این مقاله کاردرماني به اختصار شرح داده شده و مثال هایی ارایه میگردد که چگونه کاردرمان می تواند به این افراد کمک کند.محور عمل کاردرماني:کاردرمانگر بر مفهوم :اشتغال” یا “کار” تمرکز دارد که به کلیه ی تکالیف و فعالیت هایی اطلاق می شود که زمان و انرژی را صرف کرده و به زندگی ما معنا داده و مرکز توجه ما هستند. کاردرماني بر قادرسازی افراد برای مشارکت در فعالیت هایی متمرکز است که برای آنها “معنا” و “ارزش” دارند. در این راستا، کاردرمانگران می کوشند بیماران مبتلا به ام اس را تشخیص داده، ارزی کرده و مداخلات مناسب درمانی را برای آنها و خانواده شان در سه حوزه گسترده فعالیتی ارایه دهند:۱- فعالیت های مراقبت از خود شامل تحرک در خانه و محل کار، لباس پوشیدن، است آراستگی و تغذیه۲- فعالیت های مولد شامل فعالیت های کاری، اداره منزل، مراقبت از دیگران مثل بچه داری، فعالیت های داوطلبانه۳- فعالیت های اوقات فراغت، شامل مشارکت در فعالیت های اجتماعی و تفریحی.معمولاً در طی ارزی هایی که از سوی کاردرمان انجام می گیرد، موانع فعلی و آتی مشارکت در این فعالیت ها بررسی می شود. سپس بر اساس این ارزی ها _ به منظور حذف یا کاهش این موانع _ مداخله درمانی، برنامه ریزی و اجرا می گردد. مداخله می تواند به اشکال مختلف صورت گیرد مثلاً درجهت پیشگیری، آموزش، مشاوره، جبران و یا درمان ناتوانی باشد. این مداخلات شامل استفاده هدفمند و معنادار از فعالیت ها به منظور رسیدن به اه درمانی است. برای مبتلایان به ام اس، با توجه به ماهیت رو به گسترش بیماری، مداخله می تواند در جهت کمک به حفظ وضع و توانایی های عملکردی موجود باشد.محل های ارایه خدمات کاردرمانيکاردرمانگران در مجموعه های مختلفی از جوامع و مراکز فعالیت می کنند مثل مراکز آموزشی ی، مراکز درمانی، کلینیک های خصوصی، بیمارستان ها و دیگر مراکز٫در اغلب موارد بیمار از طریق پزشک برای ارزی و درمان به کاردمانگر ارجاع داده می شود. پس از مراجعه به کار درمانگر،از بیمار ارزی های مختلف به عمل می آید تا توانایی ها و ناتوانی های وی مشخص گشته و براساس این یافته ها، برنامه درمانی برای بهبود وضع و افزایش توان و مشارکت وی در فعالیت های اجتماعی طرح و اجرا گردد. معمولاً پس از ب اطلاعات در مورد تکالیف و فعالیت هایی که بیمار تمایل دارد یا نیاز
با
تحقیق درباره کاردرماني در بیماران ام اس
هدف از توان بخشی در بیماران سکته مغزی، بازگرداندن بیمار به زندگی عادی و عملکردهای او قبل از سکته مغزی می باشد.دستی به هدف فوق به عوامل زیادی بستگی دارد.این عوامل شامل: شدت سکته مغزی سن بیمار سکته مغزی زمان شروع توانبخشی(فیزیو تراپی، گفتار درمانی، کاردرماني) درمان سریعتر بهبودی بیشتر تعداد جلسات درمانی در هفته تخصص درمانگر(گفتار د. چه ک نی به خدمات کاردرماني ذهنی نیاز دارند؟ ک ن مبتلا به اختلالات نافذ رشد(اوتیسم، آسپرگر، سندرم رت و ...)،ک ن مبتلا به انواع اختلالات یادگیری، اعم از اختلال خواندن(dyslexia)، اختلال نوشتن(dysg hia)، اختلال ریاضیات(dyscalculia)و نیز ک نی با مشکلات دست خط، ک ن مبتلا به اختلال کمبود توجه و ک نی با تشخیص اختلال بیش فعالی و نقص در توجه و تمرکز(adhd)، ک ن م. اُتیسم یا درخودماندگی اُتیسم یا دَرخودماندِگی نوعی اختلال رشدی (از نوع روابط اجتماعی) است که با رفتارهای ارتباطی، کلامی غیرطبیعی مشخص می شود. علائم این اختلال تا پیش از سن سه سالگی بروز می کند و علّت اصلی آن ناشناخته و نا معلوم است. اگرچه این اختلال در پسران شایع تر از دختران است اما وضعیت اقتصادی، اجتماعی و نحوه سبک زندگی کودک و هم. سندرم داون یکی از شایعترین بیماری های ژنتیکی است. در هر ده هزار تولد 13 نفر آنها مبتلا به سندرم داون هستند. مشکل اصلی این بیماران عقب ماندگی ذهنی و مشکلات جسمی است. عوارضی در قلب، معده، چشم یا ارگان های دیگر ممکن است این بیماران را تحت تاثیر قرار دهد. از مشکلات این بیماران همچنین، تغییراتی است که در سیستم اسکلتی عضلاتی ایجاد میشود. هاب تاندون شست در بعضی افراد ممکن است غلاف تاندون انگشت شست در محلی که از روی مچ عبور می کند دچار درد و هاب می شود. این هاب غلاف، معمولاْ به دنبال استفاده مکرر از شست یا مچ رخ می دهد به خصوص در فعالیت هایی که شست مستقیماْ از مچ دور می شود مانند اسکی یا چکش زدن.
علائم این ح عبارتند از:
۱- درد در هنگام حرکت شست یا مچ
۲- درد در هنگام مشت دست
۳- تورم و درد مچ در سمت انگشت شست
۴- احساس یا شنیدن قژ قژ با حرکت تاندون.
درمان معمولا شامل آتل گرفتن یا کمپرس سرد و مصرف داروهای ضد ه می شود. حرکات کاردرماني در این عارضه
پس از این که درد اولیه شما بهبود یافت می توانید حرکات زیر را انجام دهید:

حرکت اول: یک توپ اسفنجی را در دست بگیرید و آن را برای مدت 5 ثانیه بفشارید. این حرکت را 3 بار در روز و هر بار 10 مرتبه تکرار کنید.

حرکت دوم: دست خود را روی میز بگذارید طوری که کف دست شما رو به بالا باشد. نوک شست خود را به نوک انگشت کوچک بچسبانید. این ح را تا 6 ثانیه حفظ کنید و این حرکت را 10 مرتبه تکرار کنید. حرکت سوم: یک قوطی را در دست بگیرید طوری که کف دست شما رو به بالا باشد. مچ خود را به سمت بالا خم کنید سپس به آرامی مچ خود را به ح اولیه برگردانید. این حرکت را 3 نوبت و هر بار 10 مرتبه تکرار کنید. کم کم می توانید وزن وسیله ای که در دست می گیرید را افزایش دهید. آدرس کلینیک کاردرماني و گفتاردرمانی ابن سینا:
تهران - خیابان سی متری نیرو هوایی - نرسیده به پیروزی - روبروی ایستگاه بی آر تی پیروزی
جنب نمایشگاه اتومبیل عبدی - پلاک۱ - واحد ۲
تلفن: ۷۷۴۱۵۲۱۷- ۷۷۷۵۳۲۲۷ مدیرکل زندان های استان همدان از برگزاری کلاس مهارت زندگی برای خانواده زندانیان اردوگاه کاردرماني و حرفه آموزی همدان خبر داد. تشخیص زود هنگام فلج مغزی، چه کمکی به بهبودی بیشتر کودک می کند؟ با تشخیص زودهنگام فلج مغزی، بهبودی و طول عمر بیمار، بستگی به شدت و ضعف بیماری دارد و در موارد شدید، اگر فلج مغزی با بیماریهایی همچون بیماریهای قلبی، تنفسی، عفونت های شدید ریوی، اختلال در بلع و... همراه شود، می تواند منجر به مرگ بیمار نیز بشود، ولی در موارد خفیف، با بهبود. کاردرماني ذهنی یکی از شاخه های کاردرماني است که به تقویت مهارت های شناختی مانند توجه، حافظه، ادراک، تفکر انتزاعی، حل مسأله، دستور پذیری، تحمل کاری و اصلاح اختلالات رفتاری ک ن و تعمیم آنها به محیط بیرون می پردازد. هدف از کاردرماني ذهنی، کمک به ارتقاء و بهبود توانمندی های آنان جهت ارتقاء کیفیت زندگی و حضور فعال و توانمندی آنان در جا.