کاروان زیارتی از دزفول مشهد

به نقل از خبرگزاریها در مورد کاروان زیارتی از دزفول مشهد : اعزام هیجدهمین کاروان زیارتی مشهد مقدس هیجدهمین کاروان زیارتی مشهد مقدس ویژه خواهران در روز دوشنبه مورخ 10/8/95 ساعت 21 از روبروی مخابرات بشرویه عازم سفر می شوند.این کاروان بمدت 3روز علاوه بر زیارت بارگاه منور علی ابن موسی الرضا ع بارگاه زادگان یاسر و ناصر درمنطقه طرقبه ش ز و خواجه اباصلت را مورد بازدید قرار خواهند دا د و در روز 13/8/95 سا. مدیر مؤسسه بیت الرضا بافق گفت: امسال 140 زائر رضا (ع) در بیست و دومین سفرکاروان پیاده بافق – مشهد حضور دارند و مسیر 1018 کیلومتری را به مدت یک ماه طی می کنند.حجت ال سیدعلی طباطبایی از افزایش 100 درصدی ثبت نام متقاضیان این سفر پیاده نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: این در حالی است که ظرفیت اعزام این کاروان، بیش از 140 نفر نیست.وی جوانترین عضو کاروان را نوجوان 15 ساله به نام طاها فتوحی عنوان کرد و گفت: قربانی و سید رضا میربافقی با 88 سال، مسن ترین اعضای این کاروان هستند.
زائران کاروان بافق - مشهد 22 سال متوالی است پای پیاده در فصل تابستان به پا بوسی رضا (ع) می روند. صبح امروز ۳ شهریور مراسم بدرقه هفدهمین کاروان پیاده مشهد به کربلا (طولانی ترین پیاده روی اربعین حسینی) با حضور حجت ال سید ابراهیم رئیسی و اقشار مختلف مردم مشهد برگزار شد. زائران رضا (ع) در قالب کاروان های پیاده به منظور شرکت در مراسم شهادت هشتم (ع) به سوی مشهد در حرکتند. اطلاعیه در شش ماهه دوم سال 94 سیزدهمین کاروان سه روزه زیارتی مرقد منور علی ابن موسی الرضا ع در روز 12/8/94 به ظرفیت 50 نفر از خواهران طبسی عازم مشهد مقدس می باشند .این کاروان علاوه بر زیارت /بارگاه هشتم ع /مرقد زادگان یاسر و ناسر درمنطقه طرقبه/ جبل النور مرقد ی گمنام در پارک کوهسنگی مشهد/ و ارامگاه خواجه ابا صلت هروی /را زیارت خواهند کرد .ای. مشهد- سخنگوی ستاد هماهنگی خدمات سفر اسان رضوی از ورود ۶۸۴ کاروان زائران پیاده هشتم (ع) به مشهد خبر داد. س رست فرمانداری ویژه دزفول گفت: شنیده شدن صدای انفجار در دزفول مربوط به آتش سوزی جزئی در یکی از انبارهای مهمات تیپ 292 زرهی دزفول بوده است. رکنا: مدیر کاروان شرکت غیرمجاز «نورالحسین» مشهد در نجف اشرف که قرار بود برای بازگشت اعضای کاروان بلیت تهیه کند متواری شده و 400 زائر عتبات عالیات را در هتل رها کرده است. کاروان پیاده هزار نفر از دانشجویان آزاد کشور به همراه رئیس و جمعی از مسئولان این پس از طی ۷۰ کیلومتر به مشهد رسیدند. سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری دزفول از وقوع آتش سوزی در یک منزل مس ی در کوی زیباشهر دزفول و سوختگی 3 نفر خبر داد. همشهری آنلاین: معاون اجتماعی فرمانداری دزفول مرگ محسن عادلی مصدوم آشوب دهم دی ماه دزفول در بازداشتگاه را تکذیب کرد و گفت: هیچ فردی در حوادث اخیر در بازداشتگاه در دزفول فوت نکرده است. دزفول - ایرنا - معاون امور عمران و برنامه ریزی فرمانداری دزفول با تشریح تلاش صورت گرفته از سوی ت تدبیر و امید در راستای توسعه زیر ساخت های مخابراتی در این شهرستان گفت:تاکنون 294 روستای دزفول زیر پوشش… سایت باشگاه کاروان ماشین سازان برای انجام بازی خود عازم مشهد مقدس شد. به گزارش روابط عمومی تیم ماشین سازی تبریز، کاروان ماشین سازی با پرواز ساعت 8 صبح امروز تبریز را به مقصد مشهد ترک کرد. این تیم از هفته 14 مسابقات دسته دو کشور شنبه 27دی ماه میهمان تیم نسل ابومسلم مشهد می باشد. مشهد/خبرگزاری صدا و سیما/اجتماعی
همزمان با آغاز دهه کرامت، کاروان­های پیاده شهرستان های کرمان، بافق و کاشمر وارد مشهد مقدس شدند.
سخنگوی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده رضا (ع) امروز با بیان این خبر به خبرگزاری صدا و سیما گفت: کاروان کرمان شامل 180 نفر و کاروان های بافق و کاشمر به ترتیب شامل 150 و 120 نفر است.
حسین رضائی افزود: زائران بافقی هزار و 118 کیلومتر مسیر این شهرستان تا مشهد را در مدت 25 روز پیاده پیمودند تا به مشهد رسیدند.
رضائی با بیان اینکه تا پایان دهه کرامت شش کاروان دیگر از زائران پیاده بارگاه منور علی بن موسی الرضا(ع) به پایتخت معنوی ایران ی خواهند رسید پیش بینی کرد: همزمان با دهه کرامت بیش از دو هزار و دویست نفر در قالب کاروان های پیاده به مشهد مشرف شوند.
او اعلام کرد: در حال حاضر 1200 نفر از عاشقان هشتم(ع) در قالب بزرگترین کاروان زائران پیاده از نیشابور در سایت زائران پیاده ثبت نام کرده اند که در روز یکم شهریور ماه عازم مشهد خواهند شد.
سخنگوی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده رضا(ع) افزود: کاروان هایی از ای گنبدکاووس، تربت حیدریه، سرخس و فریمان نیز برای حضور در مشهد، در سایت زائران پیاده ثبت نام کرده اند که تا چهارم شهریور ماه وارد مشهد می شوند.
رضائی خاطر نشان کرد: همه هزینه کاروان های زائران پیاده با کمک خیران پرداخت می شود.
جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده رضا(ع) یک مجموعه خودجوش مردمی است که برای خدمات دهی به زائران پیاده فعالیت می کند.
http://www.iribnews.ir/newstext.aspx?id=651701

دزفول - ایرنا - دیدار تیم های بسکتبال پ ند رعد دزفول و قطران کاوه گرگان با پیروزی تیم میزبان در دزفول خاتمه یافت. حاج آقای رضا خیاری مسئول کاروان پیاده نیشابور اعلام کرد: ثبت نام از زائران پیاده از 15 تا 20 مردادماه آغاز و کاروان روز اول شهریور عازم مشهد خواهد شد. علاقمندان برای ثبت نام میتوانند به آدرس نیشابور دارالقران علی ابن موسی الرضا (ع) تلفن 05142225060 مراجعه یا تماس بگیرند . به گزارش روابط عمومی جمعیت خدمتگزار زائران پیاده کاروان اعزامی نیشابور روز یک شنبه اول شهریور 94 از قدمگاه حرکت و پس از دو روز پیاده روی دوشنبه شب وارد مشهد میشوند. این کاروان در طول مسیر از خدمات خدمتگزاران به هشتم (ع) بهره مند میشوند. حاج آقا و حاج خانم کاروان حج جعفری سلام جلسه فردا صبح کاروان برای همه زائران کاروان میباشد ضمن تجدید خاطره و دیدن همسفران می توانید سفر و ع خودتان را چاپ شده تحویل بگیرید یادتون نره فردا صبح ۹/۳۰ حسینیه محل جلسات کاروان باشید با تشکر مدیر کاروان در راستای مصوبات شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان دزفول، کارگروه ساماندهی پرنده فروشی های دزفول از سوی اداره دامپزشکی دزفول با حضور ادارات مرتبط برگزار گردید. س رست فرودگاه دزفول: حضور اورژانس در پروازهای فرودگاه دزفول ضروری است دزفول - ایرنا - س رست فرودگاه دزفول با اشاره به اهمیت تجهیز آمبولانس فرودگاه دزفول گفت:حضور کشیک اورژانس در پروازهای این فرودگاه ضروری است. به گزارش ایرنا سعید عزتی روز شنبه در نشست شورای اداری شهرستان دزفول افزود:در شهریورماه 60 پرواز از طریق شرکت های هواپیمایی کاسپین،نفت و دیگر شرکت ها از طریق فرودگاه دزفول به مقصد تهران و مشهد انجام شد که در این مدت بیش از 15 هزار نفر جابجا شدند. وی افزود:با پیگیری انجام شده و طبق دستور ریاست علوم پزشکی دزفول مجوز تخصیص یک دستگاه آمبولانس به فرودگاه دزفول صادر شد که این امر انجام شد ولی آمبولانس اختصاص یافته نیاز به تجهیز دارد . عزتی بر ضرورت تجهیز آمبولانس فرودگاه دزفول تاکید کرد و گفت:آمبولانسی که تحویل فرودگاه دزفول شده در پروازها شرکت نمی کند لذا با توجه به بروز حوادث احتمالی برای مسافران نیاز به کشیک اورژانس در پروازها احساس می شود. دقایقی پیش آتش سوزی در تیپ 292 زرهی دزفول موجب انفجار و وحشت مردم در دزفول و مشک شد. ایرنا نوشت: مدیر کل حج و زیارت استان خوزستان گفت: مقامات عراقی دوشنبه شب ن و ک ن کاروان زیارتی شوشتر را که 2 روز پیش به دلیل جعلی بودن مدارک بازداشت کرده بودند آزاد د. س رست فرمانداری ویژه دزفول گفت: شنیده شدن صدای انفجار در دزفول مربوط به آتش سوزی جزئی در یکی از انبارهای تیپ 292 زرهی دزفول بوده است. کاروان پیاده بافق به مشهد یک کشته و یک مصدوم به دنبال داشت. طرح آموزشی آپارتمان سبز در دزفول با حضور مدیران ۱۰ بلوک آپارتمانی مهر شهر دزفول برگزار شد. ایرنا نوشت: معاون اجتماعی فرمانداری دزفول مرگ 'محسن عادلی ' مصدوم آشوب دهم دی ماه دزفول در بازداشتگاه را تکذیب کرد و گفت: هیچ فردی در حوادث اخیر در بازداشتگاه در دزفول فوت نکرده است. دزفول - ایرنا - معاون فنی جهاد کشاورزی دزفول گفت:طبق برآورد اولیه و مشاهده میدانی کارشناسان کشاورزی بروز پدیده ریزگردها در سال زراعی 97-96 یک هزار و 500 میلیارد ریال به محصولات زراعی و باغی شهرستان دزفول… فرماندار دزفول: یک آتش سوزی جزئی در انبار تیپ ۲۹۲ زرهی دزفول رخ داده است. کاروان می آیدازشهردمشق برسرخاک شه سلطان عشق
کاروان باخود رباب آورده است؛
؛بهراصغر شیروآب آورده است؛
؛کاروان آم ی اکبرنداشت؛
؛ام لیلاشبه پیغمبرنداشت
؛؛کاروان آمد ولی شاهی نبود
؛؛بربنی هاشم دگرماهی نبود؛؛ اربعین حسینی تسلیت باد؛؛ دزفول- س رست فرمانداری دزفول گفت: باتلاش نیروهای ی تاکنون نیمی از نان تیپ ۲۹۲ زرهی دزفول از محل س ت خود خارج شده اند. دزفول- س رست فرمانداری دزفول گفت: پس از ساعاتی آتش سوزی رخ داده در یکی از یگان های نظامی دزفول مهار شد. مدیر مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول، از تلاش بنیاد حفظ آثار و شهرداری دزفول برای آماده سازی باغ موزه دفاع مقدس دزفول به منظور افتتاح در دهه فجر، خبر داد. فرماندار دزفول گفت: انفجار مهمات که صدای آن ساعتی پیش در دزفول شنیده شد، کاملا کنترل شده و برنامه ریزی شده بود. معاون استاندار و فرماندار ویژه دزفول گفت:علت حادثه انفجار مخزن گاز در دزفول بی احتیاطی هنگام پر کپسول بوده است. رئیس حفاظت محیط زیست دزفول از بازدیدهای مشترکی که بین مسئولان دزفول و مشک از رودخانه دز صورت گرفت خبرداد. اعزام کاروان دوچرخه سواری کبوتران دیار حرم از رضوانشهر یزد به مشهد کاروان دوچرخه سواری دیار حرم رضوانشهر یزد برای اولین سال مسیر 960 کیلومتری شهرستان صدوق تا مشهد مقدس را رکاب میزنند و به مدت 9 روز این کاروان به حرم ملکوتی ثامن الحجج میرسد. هدف از اعزام کاروان دوچرخه سواری بنا به گفته اعضاء را به مشهد مقدس زیارت مرقد منور حضرت رضا (ع. تهران (پانا) - دقایقی پیش آتش سوزی در تیپ ۲۹۲ زرهی دزفول موجب انفجار و وحشت مردم در دزفول و مشک شد. پیمان احراری برادر مدیر کاروان خواف گفت: حجاج کاروان خواف در حدود 21 روز در مکه معظمه و 9 روز در مدینه منوره اقامت داشته اند و همین امشب حاج محمدصادق احراری مدیر کاروان از مدینه منوره تماس گرفته و اظهار داشت: حجاج کاروان خواف به حمدالله امسال همه به خوبی اعمال حج خود را انجام داده و در روز عید قربان از حجاج دیگر زودتر از اعمال حج خود فراغت حاصل نوده و همه تا این لحظه از صحت و سلامتی برخوردارند. و به حول و قوه ی الهی روز یکشنبه 27 مهر قبل از ساعت دو بعداز ظهر وارد فرودگاه مشهد خواهند شد. در ادامه تصاویر زیبای حجاج کاروان خواف را ملاحظه فرمایید. پیمان احراری فرزند مدیر کاروان خواف گفت: حجاج کاروان خواف در حدود 21 روز در مکه معظمه و 9 روز در مدینه منوره اقامت داشته اند و همین امشب حاج محمدصادق احراری مدیر کاروان از مدینه منوره تماس گرفته و اظهار داشت: حجاج کاروان خواف به حمدالله امسال همه به خوبی اعمال حج خود را انجام داده و در روز عید قربان از حجاج دیگر زودتر از اعمال حج خود فراغت حاصل نوده و همه تا این لحظه از صحت و سلامتی برخوردارند. و به حول و قوه ی الهی روز یکشنبه 27 مهر قبل از ساعت دو بعداز ظهر وارد فرودگاه مشهد خواهند شد. در ادامه تصاویر زیبای حجاج کاروان خواف را ملاحظه فرمایید. ع های مشهد (کاروان عرفان) مشهد مقدس شهریورماه 93 ع یادگاری ویژه کاروان با رئیس ستاد عمره و عتبات یان کشور و رئیس بعثه ی در مدینه منوره حجت ال فقیهی رئیس ستاد عمره و عتبات یان کشور-مشهد مقدس همایش از بهشت تا بهشت -مشهد مقدس-مجتمع فرهنگی تربیتی رضا (ع) ع یادگاری کاروان های حاضر در مشهد -پارک موضوعی زیارت روضه منوره رضا (ع) تصویری متفاوت از حرم رضا اولین کاروان پیاده روی آزاد ی به سوی بارگاه نورانی خورشید اسان با حضور بیش از ۷۰۰دانشجو از واحد های ی سراسر کشور به میزبانی آزاد اسان برگزار شد.
ابتدا تمامی دانشجویان در روز چهارشنبه ۲۴ ابان ماه در نیشابور و سپس آغاز پیاده روی از نیشابور که پس از طی مسیر یکصد کیلومتری نیشابور تا مشهد در هوای زیر صفر شنبه صبح به مشهد رسیدیم و افتخا. مردم بخش طاغنکوه، هم زمان با ایام اربعین حسینی و دهه آ صفر و عبور کاروان های پیاده حرم رضوی از مسیر های مواصلاتی بخش خود را برای استقبال هر چه بیشتر و بهتر از کاروان های پیاده آماده می کنند. مردم در روستاهای واقع در مسیر حرکت کاروان ها از جمله صمان، نصرآباد و شهر همت آباد با فراهم نمودن امکانات و تجهیز مساجد به استقبال ازززائران حری. دزفول - ایرنا - در آستانه سالروز حماسه 9 دی ، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت اجتماع بزرگی شب در محل آستان متبرک حضرت محمدبن موسی الکاظم - سبزقبا(ع) دزفول برگزار شد. اردو سیاحتی زیارتی دزفول که با حضور مساجد جامع، محمد باقر(ع)،محسنی فر و فاطمه زهرا(س) برگزار شد،در این اردو محترم شهرستان حجت ال و المسمین فر شهرستان نیز حضور داشت.در این اردو بچه های فعال مساجد فوق به زیارت اماکن مقدس سید عباس(اهواز)،سبز قبا،دانیال نبی مشرف شدند.تصاویر در ادامه مطلب.....
باطلاع کلیه بستکان زائرین کاروان ۱۹۴۸۶ مشهد می رساند کاروان درتاریخ مقرردرهتل محل اقامت هتل رویال مکارم درمدینه منوره مستقرشد وبحمد الله تمام زائران درکمال صحت وسلامت بسرمی برند ودرصورت تمایل می توانند با شماره مدیر صالح کاوری بشماره ۰۰۹۶۶۵۰۵۲۱۴۴۲۹تماس حاصل نمایند. ارادتمند کاوری دقایقی پیش آتش سوزی در تیپ ۲۹۲ زرهی دزفول موجب انفجار و وحشت مردم در دزفول و مشک شد. دقایقی پیش آتش سوزی در تیپ ۲۹۲ زرهی دزفول موجب انفجار و وحشت مردم در دزفول و مشک شد. فرماندار دزفول گفت: دزفول در حوزه کشاورزی با وجود تولیدات فراوان و قطب کشاورزی استان بودن، مشکلات متعددی از جمله نبود مرز هوایی دارد. دزفول - ایرنا - مدیر توزیع برق دزفول گفت:مشکل قطع برق سه منطقه این شهر از جمله مهر شهر با تلاش واحد عملیات رفع شد و در حال حاضر مشکل قطع برق در این شهرستان وجود ندارد. استاندار اسان رضوی گفت: سفر رئیس جمهوری به مشهد زیارتی است و برنامه خاصی ندارد. انفجار مهیب در دزفول چند مصدوم برجای گذاشت که از این میان چهار مصدوم به مراکز درمانی دزفول و دو مصدوم دیگر که دچار سوختگی شدید شده بودند به اهواز اعزام شدند.