کاروان زیارتی از دزفول مشهد

به نقل از خبرگزاریها در مورد کاروان زیارتی از دزفول مشهد : ثبت نام کاروان زیارتی هیت قمر بنی هاشم ع از مسجد جامع الغدیر شهرستان مرزی هیرمند شروع شد. مسول هیات قمر بنی هاشم ع گفت امسال پانزدهمین سال اعزام کاروان زیارتی را تجربه میکنیم و گرامی میداریم یاد و خاطره عزیزانی را که بانی این حرکت زیبای فرهنگی در نقطه صفر مرز بوده اند . مدیر مؤسسه بیت الرضا بافق گفت: امسال 140 زائر رضا (ع) در بیست و دومین سفرکاروان پیاده بافق – مشهد حضور دارند و مسیر 1018 کیلومتری را به مدت یک ماه طی می کنند.حجت ال سیدعلی طباطبایی از افزایش 100 درصدی ثبت نام متقاضیان این سفر پیاده نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: این در حالی است که ظرفیت اعزام این کاروان، بیش از 140 نفر نیست.وی جوانترین عضو کاروان را نوجوان 15 ساله به نام طاها فتوحی عنوان کرد و گفت: قربانی و سید رضا میربافقی با 88 سال، مسن ترین اعضای این کاروان هستند.
زائران کاروان بافق - مشهد 22 سال متوالی است پای پیاده در فصل تابستان به پا بوسی رضا (ع) می روند. کانال 4 داد روز دزفول کانال 4 داد روز دزفول کانال 4 داد روز دزفول کانال 4 داد روز دزفول کانال 4 داد روز دزفول ادامه مطلب زائران رضا (ع) در قالب کاروان های پیاده به منظور شرکت در مراسم شهادت هشتم (ع) به سوی مشهد در حرکتند. مشهد- سخنگوی ستاد هماهنگی خدمات سفر اسان رضوی از ورود ۶۸۴ کاروان زائران پیاده هشتم (ع) به مشهد خبر داد. آگاهسازی = قسمت دوم وبلاگ کاروان20213 دزفول www.kakadez. سامانه پیام کوتاه کاروان : 30002413238399 سایت آموزشی زائرین : www.zaer.hajj.ir مدیر کاروان : حاج لطفعلی کاکا دزفولی 09163434060 معاون کاروان : حاج محمدحسین درچین 09166422841 پزشک کاروان : غلامرضا بشیر پور 09386416568 کاروان : حجت ال مطلبی 09127528075 خدمه کاروان : آقای احمد درویش پور 09163474394 معینه( زن) : حاجیه خانم خطیری 0937. کاروان پیاده هزار نفر از دانشجویان آزاد کشور به همراه رئیس و جمعی از مسئولان این پس از طی ۷۰ کیلومتر به مشهد رسیدند. کاروان مددجویان اعزامی به مشهد مقدس از میان مادران و دختران زیر پوشش که تاکنون به هیچ سفر زیارتی مشرف نشده اند تشکیل شده است. سایت باشگاه کاروان ماشین سازان برای انجام بازی خود عازم مشهد مقدس شد. به گزارش روابط عمومی تیم ماشین سازی تبریز، کاروان ماشین سازی با پرواز ساعت 8 صبح امروز تبریز را به مقصد مشهد ترک کرد. این تیم از هفته 14 مسابقات دسته دو کشور شنبه 27دی ماه میهمان تیم نسل ابومسلم مشهد می باشد. مشهد/خبرگزاری صدا و سیما/اجتماعی
همزمان با آغاز دهه کرامت، کاروان­های پیاده شهرستان های کرمان، بافق و کاشمر وارد مشهد مقدس شدند.
سخنگوی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده رضا (ع) امروز با بیان این خبر به خبرگزاری صدا و سیما گفت: کاروان کرمان شامل 180 نفر و کاروان های بافق و کاشمر به ترتیب شامل 150 و 120 نفر است.
حسین رضائی افزود: زائران بافقی هزار و 118 کیلومتر مسیر این شهرستان تا مشهد را در مدت 25 روز پیاده پیمودند تا به مشهد رسیدند.
رضائی با بیان اینکه تا پایان دهه کرامت شش کاروان دیگر از زائران پیاده بارگاه منور علی بن موسی الرضا(ع) به پایتخت معنوی ایران ی خواهند رسید پیش بینی کرد: همزمان با دهه کرامت بیش از دو هزار و دویست نفر در قالب کاروان های پیاده به مشهد مشرف شوند.
او اعلام کرد: در حال حاضر 1200 نفر از عاشقان هشتم(ع) در قالب بزرگترین کاروان زائران پیاده از نیشابور در سایت زائران پیاده ثبت نام کرده اند که در روز یکم شهریور ماه عازم مشهد خواهند شد.
سخنگوی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده رضا(ع) افزود: کاروان هایی از ای گنبدکاووس، تربت حیدریه، سرخس و فریمان نیز برای حضور در مشهد، در سایت زائران پیاده ثبت نام کرده اند که تا چهارم شهریور ماه وارد مشهد می شوند.
رضائی خاطر نشان کرد: همه هزینه کاروان های زائران پیاده با کمک خیران پرداخت می شود.
جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده رضا(ع) یک مجموعه خودجوش مردمی است که برای خدمات دهی به زائران پیاده فعالیت می کند.
http://www.iribnews.ir/newstext.aspx?id=651701

دزفول- رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دزفول گفت: مرمت پل ساسانی و ۱۷۰۰ ساله دزفول آغاز شده اما مرمت کامل این پل نیازمند اعتبارات بیشتری است. حاج آقای رضا خیاری مسئول کاروان پیاده نیشابور اعلام کرد: ثبت نام از زائران پیاده از 15 تا 20 مردادماه آغاز و کاروان روز اول شهریور عازم مشهد خواهد شد. علاقمندان برای ثبت نام میتوانند به آدرس نیشابور دارالقران علی ابن موسی الرضا (ع) تلفن 05142225060 مراجعه یا تماس بگیرند . به گزارش روابط عمومی جمعیت خدمتگزار زائران پیاده کاروان اعزامی نیشابور روز یک شنبه اول شهریور 94 از قدمگاه حرکت و پس از دو روز پیاده روی دوشنبه شب وارد مشهد میشوند. این کاروان در طول مسیر از خدمات خدمتگزاران به هشتم (ع) بهره مند میشوند. در راستای مصوبات شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان دزفول، کارگروه ساماندهی پرنده فروشی های دزفول از سوی اداره دامپزشکی دزفول با حضور ادارات مرتبط برگزار گردید. س رست فرودگاه دزفول: حضور اورژانس در پروازهای فرودگاه دزفول ضروری است دزفول - ایرنا - س رست فرودگاه دزفول با اشاره به اهمیت تجهیز آمبولانس فرودگاه دزفول گفت:حضور کشیک اورژانس در پروازهای این فرودگاه ضروری است. به گزارش ایرنا سعید عزتی روز شنبه در نشست شورای اداری شهرستان دزفول افزود:در شهریورماه 60 پرواز از طریق شرکت های هواپیمایی کاسپین،نفت و دیگر شرکت ها از طریق فرودگاه دزفول به مقصد تهران و مشهد انجام شد که در این مدت بیش از 15 هزار نفر جابجا شدند. وی افزود:با پیگیری انجام شده و طبق دستور ریاست علوم پزشکی دزفول مجوز تخصیص یک دستگاه آمبولانس به فرودگاه دزفول صادر شد که این امر انجام شد ولی آمبولانس اختصاص یافته نیاز به تجهیز دارد . عزتی بر ضرورت تجهیز آمبولانس فرودگاه دزفول تاکید کرد و گفت:آمبولانسی که تحویل فرودگاه دزفول شده در پروازها شرکت نمی کند لذا با توجه به بروز حوادث احتمالی برای مسافران نیاز به کشیک اورژانس در پروازها احساس می شود. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس می گوید نابسامانی کاروان های زیارتی و عدم نظارت نهادهای تی بر شیوع پدیده ای به نام کاروان های آزاد، مشکلات امنیتی و اجتماعی برای زائران عتبات به همراه خواهد داشت. دزفول - شهرستان دزفول با برخورداری از آثار و جاذبه های متعدد تاریخی، فرهنگی، هنری، مذهبی و طبیعی آماده استقبال گسترده از مهمانان نوروزی در بهار ۹۶ است. ۵۲۰ نفر در قالب آ ین کاروان شوق زیارت به مشهد مقدس اعزام شدند. کاروان خواف زائران شرکت زیارتی فصیح خوافی در مورخه 7 بهمن ماه 1393 به مدیریت محمدصادق احراری و معاون حاج عبدالمجید احراری و کاروان جناب مولوی فیض محمد قهستانی عصر روز همان روز با پرواز سعودی مشهد را به مقصد مدینه منوره با 156 زایر ترک نمود.
سعادت این کاروان حضور مولانا مطهری و همسر گرامیشان به عنوان زائر در بین زائران این سفر می باشد. کاروان در روز پنجشنبه به زیارت دوره در مدینه منوره رفته و انشاءالله امروز یکشنبه 12 بهمن ماه مدینه را به مقصد مکه مکرمه ترک می نماید. کاروان می آیدازشهردمشق برسرخاک شه سلطان عشق
کاروان باخود رباب آورده است؛
؛بهراصغر شیروآب آورده است؛
؛کاروان آم ی اکبرنداشت؛
؛ام لیلاشبه پیغمبرنداشت
؛؛کاروان آمد ولی شاهی نبود
؛؛بربنی هاشم دگرماهی نبود؛؛ اربعین حسینی تسلیت باد؛؛ کاروان تیم فوتبال استقلال برای دیدار با پدیده وارد مشهد شد. رئیس ستاد انتخابات دزفول گفت: ۲۷ نفر از ک داها نیز انصراف خود را از ادامه رقابت انتخاباتی اعلام د که ۹ نفر آنها مربوط به شهرستان دزفول بودند. رئیس حفاظت محیط زیست دزفول از بازدیدهای مشترکی که بین مسئولان دزفول و مشک از رودخانه دز صورت گرفت خبرداد. دقایقی پیش زمین لرزه برای دومین بار طی ساعات گذشته در دزفول حس شد/ فرماندار دزفول: زمین لرزه دزفول خسارتی به دنبال نداشت/ خبرگزاری رویترز، دزفول را مرکز زمین لرزه اعلام کرد/ دزفول: آیات بر مردم دزفول واجب است دزفول امروز: فرماندار ویژه شهرستان دزفول گفت: زمین لرزه صبح دوشنبه خسارتی در این شهرستان به دنبال نداشته و تاکنون خسارتی از . اعزام کاروان دوچرخه سواری کبوتران دیار حرم از رضوانشهر یزد به مشهد کاروان دوچرخه سواری دیار حرم رضوانشهر یزد برای اولین سال مسیر 960 کیلومتری شهرستان صدوق تا مشهد مقدس را رکاب میزنند و به مدت 9 روز این کاروان به حرم ملکوتی ثامن الحجج میرسد. هدف از اعزام کاروان دوچرخه سواری بنا به گفته اعضاء را به مشهد مقدس زیارت مرقد منور حضرت رضا (ع. ظرفیت پروازهای مسافری فرودگاه دزفول افزایش یافتدزفول - ایرنا - فرماندار ویژه دزفول از افزایش ظرفیت مسافر در پروازهای فرودگاه دزفول در شمال خوزستان خبر داد و گفت:با پیگیری انجام شده ظرفیت مسافر در هر پرواز فرودگاه دزفول به مقصد تهران از 50 مسافر به 160 نفر افزایش یافت. حبیب اله آصفی روز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:افزایش ظرفیت مسافر در پروازهای رفت و برگشت دزفول به تهران با توجه به تقاضای بالای مسافر در منطقه شمال استان خوزستان در این مسیر صورت گرفت.

وی با بیان اینکه روزانه بیش از دو پرواز از طریق فرودگاه دزفول به مقصد تهران انجام می شود گفت: با پیگیری صورت گرفته بر اساس نیاز شهرستان و تقاضای بالای مسافر تلاش می شود در آینده شاهد برقراری خط پروازی در مسیر دزفول به مشهد باشیم.
پیمان احراری فرزند مدیر کاروان خواف گفت: حجاج کاروان خواف در حدود 21 روز در مکه معظمه و 9 روز در مدینه منوره اقامت داشته اند و همین امشب حاج محمدصادق احراری مدیر کاروان از مدینه منوره تماس گرفته و اظهار داشت: حجاج کاروان خواف به حمدالله امسال همه به خوبی اعمال حج خود را انجام داده و در روز عید قربان از حجاج دیگر زودتر از اعمال حج خود فراغت حاصل نوده و همه تا این لحظه از صحت و سلامتی برخوردارند. و به حول و قوه ی الهی روز یکشنبه 27 مهر قبل از ساعت دو بعداز ظهر وارد فرودگاه مشهد خواهند شد. در ادامه تصاویر زیبای حجاج کاروان خواف را ملاحظه فرمایید. پیمان احراری برادر مدیر کاروان خواف گفت: حجاج کاروان خواف در حدود 21 روز در مکه معظمه و 9 روز در مدینه منوره اقامت داشته اند و همین امشب حاج محمدصادق احراری مدیر کاروان از مدینه منوره تماس گرفته و اظهار داشت: حجاج کاروان خواف به حمدالله امسال همه به خوبی اعمال حج خود را انجام داده و در روز عید قربان از حجاج دیگر زودتر از اعمال حج خود فراغت حاصل نوده و همه تا این لحظه از صحت و سلامتی برخوردارند. و به حول و قوه ی الهی روز یکشنبه 27 مهر قبل از ساعت دو بعداز ظهر وارد فرودگاه مشهد خواهند شد. در ادامه تصاویر زیبای حجاج کاروان خواف را ملاحظه فرمایید. ع های مشهد (کاروان عرفان) مشهد مقدس شهریورماه 93 ع یادگاری ویژه کاروان با رئیس ستاد عمره و عتبات یان کشور و رئیس بعثه ی در مدینه منوره حجت ال فقیهی رئیس ستاد عمره و عتبات یان کشور-مشهد مقدس همایش از بهشت تا بهشت -مشهد مقدس-مجتمع فرهنگی تربیتی رضا (ع) ع یادگاری کاروان های حاضر در مشهد -پارک موضوعی زیارت روضه منوره رضا (ع) تصویری متفاوت از حرم رضا دزفول - ایرنا - معاون عمران وبرنامه ریزی فرمانداری دزفول گفت:همزمان با چهارم داد روز مقاومت و پایداری - روز دزفول ، عملیات اجرایی کارخانه قند و نیروگاه سیکل ترکیبی آغاز می شود. لردکرزن در کتاب « ایران و قضیه ایران» که سفرنامه او به ایران است، در شرح کاروان های زیارتی می نویسد: گاهی چندین میل مسافت دسته قافله جلب توجه می کرد وقتی نزدیک تر می آمدند، آهنگ های محزون و صداهای غم انگیز یک یا چند نفر خوش نوای گروه به وسیله تلاوت آیات قرآن وذکر دعا به گوش می رسید و گاهی نیز بعضی دیگر که خوش و م تر بودند اتی از اشعار ف. دزفول - ایرنا - فقدان پایانه حمل و نقل در شهرستان دزفول با سه میلیون تن تولیدات کشاورزی در سال موجب شده تا صدها کامیون و تریلر به راحتی در خیابان های این شهر تردد کرده و موجب سلب آسایش شهروندان شوند. باطلاع کلیه بستکان زائرین کاروان ۱۹۴۸۶ مشهد می رساند کاروان درتاریخ مقرردرهتل محل اقامت هتل رویال مکارم درمدینه منوره مستقرشد وبحمد الله تمام زائران درکمال صحت وسلامت بسرمی برند ودرصورت تمایل می توانند با شماره مدیر صالح کاوری بشماره ۰۰۹۶۶۵۰۵۲۱۴۴۲۹تماس حاصل نمایند. ارادتمند کاوری دزفول - ایرنا - معاون استاندار خوزستان و فرماندار ویژه دزفول گفت:فاز نخست کارخانه فولاد دزفول به همراه 2 طرح تولیدی دیگر عصر چهارشنبه با حضور معاون اول رئیس جمهوری و صنعت ،معدن و تجارت به بهره برداری… مدیر امور آب و فاضلاب دزفول از برطرف شدن مشکل افت فشار آب در 4 روستای دزفول خبر داد. مدیر حج و زیارت استان یزد از افزایش دو کاروان حج تمتع به 14 کاروان قبلی این استان خبر داد و گفت: این دو کاروان مربوط به افزایش کاروان شهرستان های اردکان و میبد است. مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه اعزام کاروان های زیارتی به سامرا از بهمن ماه سال گذشته آغاز و همچنان ادامه دارد، گفت: کاروان های عتبات در سال جدید افزایش قیمت ندارند. کاروان پیاده اربعین برای هفدهمین سال متوالی از مشهد عازم کربلا شد. معاون امنیتی فرماندار دزفول گفت: خبری که در ارتباط با بمب گذاری در دزفول پخش شده شایعه است. ضمن عرض سلام و ادب و احتراماحتراما با توجه به قولی که عده ای از زائران بزرگوار در خصوص رساندن تصاویر و های کاروان زیارتی چهاردهم دی ماه ، کاروان راهیان نور ، دادند .متاسفانه تا کنون هنوز هیچ تصویر و ی به دست اینجانب نرسیده است وخود من هم و تصویری از کاروان در اختیار ندارم.و زائران بزرگوار مطمئن باشند در کوتاه ترین مدت ممکن پس از دری. دزفول - ایرنا - ستاد انتخابات شهرستان دزفول با صدور اطلاعیه ای اسامی 9 عضو پنجمین دوره شورای ی این شهر را اعلام کرد. بسم الله الرحمن الرحیم اردوی زیارتی مشهد الرضا علیه السلام حوزه علمیه حسن مجتبی علیه السلام زمان حرکت: ( )14/05/1393 مکان حرکت: جنب پایگاه بسیج شهید بهشتی آبسرد مبلغ : 980000 ریال مسول کاروان: محمد حیدری 09102145315 کاروان: حجت ال روبین 09372472529 رئیس آموزش و پرورش دزفول گفت: با هدف گسترش خدمات و تأمین نیازهای دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی خدمات آموزشی این حوزه در دزفول توسعه می یابد. فرمانده آموزشگاه رزم مقدماتی سرلشگر شهید باکری دزفول گفت:مراسم تشییع و خا پاری پیکر پاک یک شهید گمنام روز پنجشنبه در دزفول برگزار می شود. دزفول-ایرنا -معاون عمران و برنامه ریزی فرمانداری ویژه دزفول گفت:ایمن سازی و بهسازی جاده محمدبن جعفر از جاده های پرحادثه این شهرستان آغاز شد. نه کاروان دانشجویی زیارتی از استان به عتبات عالیات اعزام می شوند. به حول و قوه الهی اولین جلسه توجیهی کاروان 22138سمنان در مورخ 21/1/94 در سالن اجتماعات شورای سیاست گزاری ائمه ( جنب دفتر زیارتی ارگ پیمان ) برگزارگردید. در این جلسه پس ازتلاوت آیات کلام الله مجید و سرود ایران مدیر محترم کاروان جناب اقای حاج سید مرتضی اکرم به بیان اهمیت سفر و وم آموزش های قبل از سفر پرداختند . فرماندار دزفول با اشاره به بازگشت پیکر 165 شهید دفاع مقدس به کشور از مرز آبی اروند، از انتقال پیکر این به دزفول جهت برگزاری مراسم وداع با خبر داد. دزفول - ایرنا - همزمان با هفته ت ،یک واحد تولید درب و پنجره با سرمایه 20 میلیارد ریالی بخش خصوصی در دزفول افتتاح شد. مدیرعامل شرکت مرکزی کارگزاران زیارتی استان تهران گفت: کاروان های غیرمجاز هیچ گونه مسئولیتی را نسبت به زائران از نظر تغذیه، درمان، بیمه، اسکان و غیره برعهده نمی گیرند. رییس اداره دامپزشکی شهرستان دزفول از جمع آوری 2 محل عرضه مرغ زنده و کشتار غیر مجاز آن در بافت قدیم این شهرستان دزفول خبر داد.