کانون فرهنگی حضرت جواد الائمه اصفهان

به نقل از خبرگزاریها در مورد کانون فرهنگی حضرت جواد الائمه اصفهان : فایلهای صوتی مداحی ذاکران اهل بیت ویژه ولادت جواد الائمه (ع) دراینجا آماده دریافت است. بسم الله پارسال ، عین همین روز و همین شب ، شب میلاد جواد (ع) بی اغراق یکی از فراموش نشدنی ترین روزهای عمرم بود ... پر استرس ترین ، حساس ترین و سرنوشت سازترین .... اما این ترین ها فقط برای من معنا دارد ... همین... برای چون منی دوسال است که جواد معنای دیگری دارد ... یا جواد الائمه (علیه السلام) امید به جود و کرمت داریم آقا ... .مُحمدٍ الجَواد کَـأب. فایلهای صوتی مداحی ذاکران اهل بیت ویژه ولادت جواد الائمه (ع) دراینجا آماده دریافت است.
لینک خبر


ماه شریف رجب، مناسبتهای تقویمی شیعی زیادی در خود دارد. و میلاد پربرکت حضرت محمد تقی جواد الائمه علیه السلام، در دهم این ماه معنوی واقع است. طبق روایت از ثامن صلوات الله علیه، میلاد پرخیر و برکت جواد علیه السلام، هیچ خیر و برکتی برای شیعه به اندازۀ میلاد جواد صلوات الله علیه، نبوده است... ضمن گرامی داشت این ماه شریف و این ماسبت ارزشی،. فایلهای صوتی مداحی ذاکران اهل بیت ویژه ولادت جواد الائمه (ع) دراینجا آماده دریافت است.   لینک خبر   همزمان با میلاد با سعادت جواد الائمه در شهر وردنجان مراسم جشنی برگزار شد. به گزارش خبرنگار وردنجان نیوز:در مراسمی که برای بانوان شهر در حسینیه حسن (ع) شهر برگزار شد، مداحان اهل بیت در مدح نهمین اختر تابناک آسمان ت و ولایت به مدیحه سرایی پرداختند. همچنین در سالروز ولادت این همام بیش از50نفر امروز برای زیارت بارگاه منور و ملکوتی حضرت م. درولادت جواد الائمه - محمد تقی (ع)- پیدایش نور عدل وداد است امشب دلهای محبین همه شاد است امشب در عرش برین فرشتگان می گویند ده مژده که میلاد جواد است امشب شد گلشن سراسر آباد از مقدم فرزند رضا ف عباد عرش دل مومنین چراغانی شد چون مرکز نور حق جواد است جواد فرزند هشتمین است جواد روشنگر دانشگه دین است جواد در عدل وکمال ونهضت و عدل وشرف همتای مومنین است جواد بحر کرم ومظهر داد است جواد فرزند مربی جهاد است جواد دارنده ی پرچم ت از حق فرمانده به آب وخاک وباد است جواد آن که بدی عالم به جواد از محضر علم او ادیبان دلشاد در سنگر پی یاری دین کوشید وشهید شد به شهر بغداد ---اثر طبع روان شاد ناد علی کربلایی -به نقل از : شکوفه های غم -جلد دوم -ص288 -انتشارات خزر -تهران --- اشالله مطابق با برنامه تنظیمی سال1393 جلسه فوق العاده هیئت متوسلین به 14 معصوم ( بیاضه ای های مقیم یزد) بمناسبت شهادت حضرت جواد الائمه (ع) در چهار شنبه دوم مهرماه منزل آقای محمد کرمی بر گزار خواهد شد. حضور بموقع اعضاء مورد انتظار است. یادآور میشود در ششماهه دوم سال مراسم هیئت ساعت 20 آغاز خواهد شد از خداوند سبحان برای بانی محترم مجلس و شم.
امشبــ رضویون همہ شادند همہ
دل در حرم رضــا نهادند همہ
عیدی ولادتـ از پــدر مےگیرند❤️
خشــنود ز مقدمــــ جوادند همہ
#یاجوادالائمه_ادرڪنے #ولادتــ_ _جواد.ع
با ذکر یا جواد الائمه ادرکنی اکثر گره ها باز میشه وقتی رضا قسم میدید به جان جوادش شک نکنید مشکل گشایی میشه محمد تقی(ع) جواد الائمه سه خصلت را برای خواستگار برمی شمرد. مدیرکل فرهنگ و ارشاد ی اصفهان گفت: بیش از 1700 کانون فرهنگی هنری داریم که برنامه هایی را در طول سال برگزار می کنند که بخشی از آن مربوط به قرآن بوده و نگاه فرهنگی هنری به قرآن است.

خورشید سپهر عدل و داد است جواد سر لوحه دفتر رشاد است جواد در جود و سخا ی به پایش نرسد چون مظهر جود حق جواد است، جواد

به ما گفتند جواد یعنی بخشنده

آقا جان به ما گفتند هر چه می خواهیم از تو بخواهیم که تو بخشنده ای

راستی این را هم گفتند که هیچ سائلی را رد نکرده

یا جواد الائمه، ما را که رد نمی کنی مولا؟شهادت مظلومانه باب المراد جواد الائمه را به حضرت رضا (ع)


و تمامی شیعیان و دوستداران آن حضرت تسلیت عرض می نماییمبا سلام به تمامی کاربران ،دوستان و بازدید کننده ها محترم

آرامش

مجددا شهادت عزیز دل آقا رضا (ع) حضرت جواد

رو به شما و خانواده های محترمتون تسلیت میگویم

ماس دعای فرج آقامون صاحب ا مان (عج)

حوزه های علمیه گفت: مأمون دخترش را به حضرت جواد (ع) داد و گفت که ما خصومتی نداریم و همانطور که حضرت رضا (ع) را ولی عهد ، دخترم را نیز به ازدواج حضرت جواد (ع) درآوردم. این هدف کوتاه مدت مأمون بود. یک کارشناس دینی با بیان اینکه جود جواد فقط برای این دنیا نیست، گفت: ایشان «مُنْزِلُ أَهْلِ الْجَنَّهِ فِی دَرَجَاتِهِمْ» است و هر به برکت جواد الائمه(ع) جایگاه خود را در بهشت می یابد. رئیس اداره تبلیغات ی کهنوج از برگزاری مراسم جشن میلاد محمد تقی جواد الائمه(ع) در مساجد، حسینیه ها و هیئات مذهبی این شهرستان خبر داد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات ی کرمان، حجت ال پورجمالی از برگزاری
مراسم جشن و سرور در مساجد، حسینیه ها و هیئات مذهبی این شهرستان به مناسبت فرا
رسیدن دهم ماه رجب سالروز ولادت محمد تقی جواد الائمه(ع) خبر داد. وی بیان داشت: مردم این خطه با ب ایی مجالس مختلف جشن و سرور و با حضور مداحان و
سخنرانان در مراکز فرهنگی فضای این شهر را به عطر ولایت آمیخته د. پورجمالی اظهار داشت: شخصیت جواد (ع) با وجود کمی سنّ، از نظر علم و حکمت و ادب و کمال عقلی، به چنان رتبه والایی
رسیده که هیچ یک از بزرگان علمی آن روزگار بدان پایه نرسیده اند. وی به فضایل جواد (ع) اشاره کرد و تصریح کرد: شخصیت علمی، اجتماعی، اخلاقی و آفتاب وجود جواد (ع) آن
چنان خیره کننده بود که هیچ را توان اغماض و انکار جامعیت و کمال ابعاد وجودی حضرتش
نبود. گفتنی است، این مجالس با همکاری اداره تبلیغات ی در شب میلاد حضرت جواد(ع) ۸
اردیبهشت ۹۴ در شهرستان کهنوج برگزار شد. بنام خالق عشق جواد(علیه السلام): امر به معروف و نهی از منکر دو آفریده خداوند هستند،
پس هر که آن دو را یاری کند، عزیز می شود، و هر که آن دو را وانهد خار می شود.
با سلام با توجه به اینکه به سالروز ولادت حضرت جواد الائمه علیه السلام نزدیک می شویم، مختصری از زندگی آن حضرت را بیان می داریم: نهم شیعیان حضرت جواد (ع ) در سال 195هجری در مدینه ولادت یافت . 
نام نامی اش محمد معروف به جواد و تقی است . 
القاب دیگری مانند : رضی و متقی نیز داشته ، ولی تقی از همه معروفتر می باشد . مادر گرامی اش سبیکه یا خیزران است که این دو نام در تاریخ زندگی آن حضرت ثبت است . 
محمد تقی (ع ) هنگام وفات پدر 8 ساله بود . پس از شهادت جانگداز حضرت رضا علیه السلام در اوا ماه صفر سال 203ه مقام ت به فرزند ارجمندش حضرت جوادالأئمه (ع ) انتقال یافت . 
مأمون خلیفه عباسی که همچون سایر خلفای بنی عباس از پیشرفت معنوی و نفوذ باطنی ان معصوم و گسترش فضایل آنها در بین مردم هراس داشت ، سعی کرد ابن الرضا را تحت مراقبت خاص خویش قرار دهد . 
" از اینجا بود که مأمون نخستین کاری که کرد ، دختر خویش ام الفضل را به ازدواج حضرت جواد (ع ) درآورد ، تا مراقبی دایمی و از درون خانه ، بر گمارده باشد . رنجهای دایمی که جواد (ع ) از ناحیه این مأمور خانگی برده است ، در تاریخ معروف است " . 
از روشهایی که مأمون در مورد حضرت رضا (ع ) به کار می بست ، تشکیل مجالس بحث و مناظره بود . 
مأمون و بعد معتصم عباسی می خواستند از این راه - به گمان باطل خود - (ع ) را در تنگنا قرار دهند . 
در مورد فرزندش حضرت جواد (ع ) نیز چنین روشی را به کار بستند . به خصوص که در آغاز ت هنوز سنی از عمر جواد (ع ) نگذشته بود . مأمون نمی دانست که مقام ولایت و ت که موهبتی است الهی ، بستگی به کمی و زیادی سالهای عمر ندارد . 
حضرت محمد تقی جوادالأئمه (ع )

نهم شیعیان حضرت جواد (ع ) در سال 195هجری در مدینه ولادت یافت .
نام نامی اش محمد معروف به جواد و تقی است .
القاب دیگری مانند : رضی و متقی نیز داشته ، ولی تقی از همه معروفتر می باشد . مادر گرامی اش سبیکه یا خیزران است که این دو نام در تاریخ زندگی آن حضرت ثبت است. به ادامه مطلب بروید اختصاصی از رزفایل تحقیق در مورد محمد تقی (ع) «جواد الائمه » 9 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 9 مقـدمـه محمد تقی می فرماید :سه چیز است که رضوان خداوند متعال را به بنده می رساند زیادی استغفار و نرمخوبودن و زیادی صدقه و سه چیز است هر که آن را مراعات کند پشیمان نشود :ترک نمودن عجلهم به هنگام تصمیم توکل بر خدا نمودننام : محمدسن شهادت : 28 سالگینام پدر : رضامدت ت : 20 یا به روایتی 19 سالنام مادر : سبیکهلقب مشهور : تقی و جوادکنیه : اباجعفرسال ولادت : دهم ماه رجبمحل دفن : کاظمینقاتل : ام الفضل به دستور معتصم خلیفه عباسیچند سخن از جواد (ع)
با
تحقیق در مورد محمد تقی (ع) «جواد الائمه » 9 ص
گلچین بهترین مداحی های فاطمیه 95هیئت محبّان الائمه بنجار فایل های صوتی با کیفیت بالا درادامه مطلب دریافت
عنوان: -علی خدا نگهدار-کربلایی جواد خسروی
حجم: 25.9 مگابایت
توضیحات: هیئت محبّان الائمه بنجار دریافت
عنوان: زمینه-عباس... پشت برادرخمید-کربلایی جواد خسروی
حجم: 9.14 مگابایت
توضیحات: هیئت محبّان الائمه بنجار دریافت
عنوان: زمینه-چه بود نونی راه افتاده تو... -کریلایی جوادخسروی
حجم: 14.9 مگابایت
توضیحات: هیئت محبّان الائمه بنجار دریافت
عنوان: سنگین-یادش بخیراون روزاکه-کربلایی جوادخسروی
حجم: 15 مگابایت
توضیحات: هیئت محبّان الائمه بنجار دریافت
عنوان: شور-مرومادر-کربلایی جوادخسروی
حجم: 4.94 مگابایت
توضیحات: هیئت محبّان الائمه بنجار دریافت
عنوان: شور مداح نوجوان مرتضی خسروی
حجم: 9.3 مگابایت
توضیحات: هیئت محبّان الائمه بنجار دریافت
عنوان: فرازپایانی دعای کمیل-کربلایی جوادخسروی
حجم: 24.9 مگابایت
توضیحات: هیئت محبّان الائمه بنجار دریافت
عنوان: مناجات باامان زمان-کربلایی جوادخسروی
حجم: 12.2 مگابایت
توضیحات: هیئت محبّان الائمه بنجار دریافت
عنوان: واحد-من دوبوسه میزنم-کربلایی جوادخسروی
حجم: 10 مگابایت
توضیحات: هیئت محبّان الائمه بنجار دریافت
عنوان: واحدپایانی-نام مارابگذارید غلام زهرا-کربلایی جوادخسروی
حجم: 4.97 مگابایت
توضیحات: هیئت محبّان الائمه بنجار دریافت
عنوان: واحد-سخت است پیش چشم تومادربی افتد-کربلایی جوادخسروی
حجم: 6.14 مگابایت
توضیحات: هیئت محبّان الائمه بنجار دریافت
عنوان: واحد-چقدرآب شدی فاطمه بانوی علی-کربلایی جوادخسروی
حجم: 7.02 مگابایت
توضیحات: هیئت محبّان الائمه بنجار 2017-03-20 10:39:25 نیگنانیهای مقیم سراسر کشور با کمک شش میلیونی خود به خیریه جواد الائمه گل کاشتند در پی تقاضای این موسسه مبنی برتجمیع در پرداخت فطریه کفاره نذورات سهم سادات و کمک های مردمی در روز عید سعید فطر همشهریان نیگنانی از ا و روستاهی مختلف بیش از شش میلیون کمک های خود را دراختیار این خیریه قرار دادند و با اینکار برگ زرین دیگری د رونده ایثار گ. جانشین فرمانده کل پاسداران انقلاب ی با اشاره به نقش اصفهان در دوران دفاع مقدس و پیروزی انقلاب ی گفت: اصفهان قلب جهاد و کانون شهادت است. ایرنا نوشت: مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان از شناسای 6 کانون ابتلا به ویروس آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در مرغداری های استان اصفهان خبرداد . رئیس هیأت مدیره کانون ع انجمن سینمای جوان استان اصفهان از ب رتبه های برتر کانون ع اصفهان و عکاسان این کانون در جشنواره های «فیلارمونیا» قرقیزستان و «هلنیک» یونان خبرداد. شهادت محمد تقی، جواد الائمه (ع) تسلیت باد ماه ذیقعده را می توان ماه هشتم (ع) نامید زیرا در ابتدای آن ولادت خواهر گرامی ایشان حضرت فاطمه معصومه (س) و در یازدهم این ماه ولادت خود آن حضرت و در پایان این ماه شهادت فرزند گرامی هشتم (ع)، حضرت جواد(ع) واقع شده است... مختصری از زندگینامه (ع): پس از شهادت رضا علیه السلام، جواد (ع) در دسالی و سن هفت یا هشت سالگی زمام قافله امت را به دست گرفت. جواد (ع) نخستین شیعه است که در دسالی به ت رسیده، این مسئله طعن و مخالفت دشمنان را برانگیخت تا آنجا که به حیرت و حتی سرگردانی برخی از شیعیان نیز انجامید اما با آشکار شدن جلوه های الهی ت آن همام اندک اندک ابرهای تیره تردید کنار رفت. بر اثر زهد و تقوایی که از او مشاهده شد به لقب "تقی" موسوم گردید و به دلیل بخشندگی و سخاوتی که در راه خدا داشت به لقب "جواد" نیز معروف شد.
با این وجود مامون، خلیفه مکار عباسی با اه ی و نیرنگ کارانه و برای رهایی از تنگناها وضعیت دشواری که در پی شهادت رضا (ع) پدید آورده بود دختر خود ام الفضل را به همسری جواد (ع) در آورد.
پس از مامون برادرش معتصم عباسی جای او را گرفت در سال 220 هجری قمری معتصم جواد (ع) را از شهر مدینه به بغداد آورد تا از نزدیک مراقب ایشان باشد. دسیسه چینی بعضی از درباریان باعث شد تا معتصم که خود نیز مایه ابراز هر نوع دشمنی با را در نهاد خود داشت درصدد قتل برآید. معتصم با دستیاری همسر ، مقصود پلید خویش را با خوراندن سم به آن حضرت عملی ساخت. این واقعه شوم در ماه ذیقعده 220 هجری اتفاق افتاد جواد در هنگام شهادت بیش از 25 سال و چند ماه نداشت.
پیکر پاک جواد (ع) را در کنار قبر جد بزرگوارش موسی بن جعفر (ع) در گورستان قریش بغداد به خاک سپردند.
این محل که مزار پاک ی علوی و سادات بود پس از انتقال بدن پاک موسی جعفر از زندان بغداد "کاظمیه" خوانده شد و پس از شهادت حضرت جواد (ع) و دفن ایشان در این محل آن را "کاظمین" نامیدند. محل دفن حضرت جواد(ع)در کاظمین، جعفر در اصفهان،حسین در قزوین،ابراهیم و حسن در قوچان است. در تاریخ 13آذر93 دومین انتخابات هیات مدیره کانون از زمان تاسیس برگزار شد و از جمع 17 انجمن صنفی راهنمایان عضو کانون، انجمن صنفی راهنمایان استان اصفهان با 12رای، عضو اصلی هیات مدیره کانون انتخاب شد ضمن اینکه عصر همان روز در اولین جلسه هیات مدیره کانون به منظور در دسترس بودن جهت مکاتبات اداری دبیر کانون از تهران ولی با لطف هیات و به منط. فرماندار نایین گفت : موکب جواد الائمه (ع) نایین برای خدمت رسانی به زائران اربعین در کربلا ب ا شد. محمدتقی(ع) بخاطر بخشش فراوان به «جوادالائمه» معروف شدند.
هزار جان گرامی ، فـدای جود جـــــواد ع
دل ش ته خود بسته ام به بود جواد ع
هماره می رســد از کائنـات و مخلوقات
ندای ذکر و ثــــنا ، مدحت و درود جواد ع
همه خلایق عالــم، غریق نعمت اوست چرا که نیسـت حدودی برای جود جواد ع

*****************************************

میلاد میوه دل رضا (ع) و باب الحوائج علی اصغر (ع) مبارک.
این روزها شاید بیشتر از هر زمان دیگری محتاج دعا هستم.

آینده ما خدا کند با نگاه جود و کریمانه جواد الائمه (ع) رقم بخورد.این چند خط نوشته در نهایت مضطر بودن مکتوب شد.

واقعا محتاج لطف رضا (ع) و فرزندش جواد (ع) هستیم.دعایمان کنید و اگر میتوانید 14 صلوات به نیت جواد (ع) هدیه به زمان (ع) و
رفع حوائج أحقر بفرستید.

جبران به خیر
در روز شهادت حضرت جواد الائمه علیه السلام: ساعتی با مرجع عالیقدر در حرم فرزند بلا فصل جواد علیه السلام هر ساله در آ ماه ذی القعدة الحرام، دل های شیعیان و مسلمانان جهان سوگوار و عزادار شهادت پیشوای نهم حضرت جواد علیه السلام است. آنان که در حریم آن همام در کاظمین شریف توفیق تشرّف دارند، در محضر آن یگانه دوران، حضور یافته و در جوار مضجع شریفش این مصیبت عظمی را به پیشگاه حضرت ولی عصر عجّل الله تعالی فرجه الشریف تسلیت می گویند. محمد تقی جواد الائمه (علیه السلام)، در دهم ماه رجب سال 195 هجری پای به عرصه جهان نهادند. در زمان ولادت آن حضرت پدر بزرگوارشان حضرت رضا (علیه السلام) ایشان را مولودی خواندند، که هیچ مولودی دیگری برای شیعه با برکت از ایشان نبوده است. الصلوة و السلام علیک یا محمد بن علی ایها قی الجواد یابن رسول الله یا حجة الله علی خلقه یا سیدنا ومولانا انا توجهنا واستشفعنا و توسلنا بک الی الله و قدمناک بین یدی حاجاتنا یا وجیها عند الله اشفع لنا عند الله آفتاب طلعت نهمین پیشوای شیعیان جهان حضرت محمد تقی جوادالائمه (ع) در روز دهم رجب ( و به قولی در یازدهم رمضان ) سال 195 هجری در مدینه . چهار سال و چند ماه از عمر جواد (ع) می گذشت ، همراه پدرش حضرت رضا (ع) برای انجام عمره به مکه رفتند، یکی از غلامان حضرت رضا به نام موفق نیز با آنها بود، همان سالی بود که حضرت رضا (ع) ناگزیر شد که از حجاز به اسان بیاید. حضرت رضا (ع) با ح مخصوصی گریان ، در کنار کعبه ایستاده بود و با خانه خدا وداع می کرد و پس از طواف به مقام ابراهیم (ع) رفت و در آنج. رئیس اداره فرهنگ و ارشاد ی نطنز گفت: 51 کانون فرهنگی و هنری مساجد شهرستان نطنز با دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان اصفهان تفاهم نامه امضا د. مدیرکل محیط زیست اصفهان گفت: شش معدن گچ هشت تا ۱۲ هزار تار کانون فرسایش بادی را اصفهان ایجاد می د که با تصویب قانون این مشکل به زودی رفع می شود، البته در زمینه کارخانه جات آجر هنوز موفق نبود ه ایم اما پیگیری در این ارتباط ادامه دارد. با سلام و عرض احتراممیلاد با سعادت جواد علیه السلام فرخنده و خجسته باد.
جواد الائمه محمد تقی علیه السلام فرمودند:

تو را به پنج چیز سفارش می کنم :

اگر مورد ستم واقع شدی ستم مکن

اگر به تو خیانت د خیانت مکن

اگر تکذیبت د خشمگین مشو

اگر مدحت کنند شاد مشو

و اگر نکوهشت کنند، بی ت مکن.


بحارالا. (1)
ابن قیاما نامه ای کنایه آمیز به رضا(ع) نوشته بود. گفته بود: تو چه ی هستی که فرزند نداری؟
حضرت با ناراحتی جواب داده بود: « تو از کجا می دانی که من فرزندی نخواهم داشت. به خدا شب و روز نمی گذرد جز این که خداوند به من پسری عنایت خواهد کرد که به سبب او میان حق و باطل را ج می دهد»1
بسم الله الرحمن الرحیممیلاد حضرت جواد علیه السلامتولدحضرت جواد(علیه السلام) در شهر مدینه و در سال 195 هجرى قمرى در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان دیده به جهان گشود.پدر آن حضرت على بن موسى الرضا، و مادرش خانمى بود به نام سبیکه، از اهالى نوبه که یکى از مناطق آفریقاست، و بعضى نیز گفته اند که نام مادر آن حضرت خیزران بود، و بعضى گفته اند که ماد.   شهادت مظلومانه جوانترین شمع هدایت، نهمین بحر کرامت، مظهر جود و سخا و علم و معرفت، جواد (علیه السلام) تسلیت و تعزیت باد. طبق مشهورترین روایات، عروج ملکوتی ایشان در آ ماه ذى القعده سال 220 هجرى قمری بوده است، و در آن هنگام از سن شریفشان تنها 25 سال و چند ماه گذشته بود.  تصویر ای شیعه بزن ناله و فریاد امشب
از غربت آن غریب کن یاد امشب
مسموم شد از زهر، جواد بن رضا (ع)
در حجره ی در بسته ی بغداد امشب
کانون فرهنگے هنـرے مسجدجامع روستای سنان ـ فسا: ⚫️ به مناسبت شهادت دردانه رضا(ع) جواد الائمه(علیه السلام) ⚫️
کبوتر دل را در همای حرم با صفای حضرت جواد علیه السلام روانه می کنیم تا دیده را به ضریح او روشنایی بخشیده، دل و جان را غباررویی و منور نمائیم. از خداوند یکتا می خواهیم تا در دریای بی کران بخشش حضرت جوادالائمه غرقمان سازد. دست های نیازمند و خالیمان را ملتمسانه به سوی آستان مقدسش بلند می کنیم شاید نظری به این عاشقان درگاهشان انداخته و پاسخی دهند:
اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا وَلِىَّ اللَّهِ سلام بر تو اى ولى خدا اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا حُجَّةَ اللَّهِ سلام بر تو اى حجت خدا اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا نُورَ اللَّهِ فى ظُلُماتِ الاَْرْضِ اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یَابْنَ رَسُولِ اللَّهِ سلام بر تو اى فرزند رسول خدا اَلسَّلامُ عَلَیْکَ وَ عَلى آبآئِکَ اَلسَّلامُ عَلَیْکَ وَ عَلى اَبْنآئِکَ سلام بر تو و بر فرزندانت اَلسَّلامُ عَلَیْکَ وَ عَلى اَوْلِیآئِکَ اَشْهَدُ اَنَّکَ قَدْ اَقَمْتَ الصَّلوةَ وَ آتَیْتَ ا ّکوةَ وَ اَمَرْتَ بِالْمَعْرُوفِ وَ نَهَیْتَ عَنِ الْمُنْکَرِ وَ تَلَوْتَ الْکِتابَ حَقَّ تِلاوَتِهِ وَ جاهَدْتَ فِى اللَّهِ حَقَّ جِهادِهِ وَ صَبَرْتَ عَلَى الاَْذى فى جَنْبِهِ حَتّى اَتیکَ الْیَقینُ اَتَیْتُکَ زآئِراً و شکیبا بودى بر آزار مردم در مورد (کار) خدا تا مرگت فرا رسید آمده ام به درگاهت براى زیارت عارِفاً بِحَقِّکَ مُوالِیاً لاَِوْلِیآئِکَ مُعادِیاً لاَِعْدآئِکَ فَاشْفَعْ لى عِنْدَ ربک در حالى که عارفم به حق تو و دوست دارم دوستانت را و دشمنم با دشمنانت پس شفاعت مرا بنما در پیشگاه پروردگارت.
●ای شیعه بزن ناله و فریاد امروز ●از غربت آن غریب کن یاد امروز ●مسموم شد از زهر، جواد بن رضا ● در حجره در بسته بغداد امروز
⚫️ شهادت غریبانه ابن الرضا جواد الائمه(علیه السلام) تسلیت باد ⚫️

@masjedjamehsenan رئیس اداره فرهنگ و ارشاد ی کاشان گفت: این شهرستان با ثبت 184 کانون فرهنگی هنری مساجد شهرستان کاشان رتبه دوم را در استان اصفهان دارد. به مناسبت سالروز شهادت محمد تقی، جواد الائمه (ع)، مراسم سوگواری آن حضرت صبح امروز در مسجد جامع بیله سوار برگزار شد.در این مراسم اهالی بیله سوار مغان همزمان با روز شهادت جواد علیه السلام با حضور در مسجد جامع بیله سوار در غم جانسوز جوانترین خود بر سر زدند و اشک ماتم ریختند.  جواد بنده ام! بنده ولای تو ام
عاشق صحن با صفای تو ام
تو جوادی و من گدای تو ام
یا جواد الائمه ادرکنی

قامتم خم شده ز بار بلا
حاجتم باشد از تو یا مولا
نجف و کاظمین و کرب و بلا
یا جواد الائمه ادرکنی

ای که از زهر، خون شده جگرت
به تو و جد و مادر و پدرت
منه بیچاره را مران ز درت
یا جواد الائمه ادرکنی

قاپیسی باب کرم، جودی آدینان معلوم
سائله ناز المز، آند اولا طاهایه جواد
دردمند اولسان اگر، ایله توسل آدینا
ک یازار نسخه درمان، هامی مرضایه جواد

بیزه وار لطفی، ک ایراندا قوناغدور باباسی
تورفه گولدور، او ولی یه حقه یکتایه جواد
آتا مهمان عجمدور، بالا مدفون عراق
کاظمین ایچره اولوب، کاظمه همسایه جواد

اوز عیالی اوخشادی بینی حسنه
ائدی مسموم، داخی گلمدی یارایه جواد
جان چیخینجا سو ددی، وئرمدی هش اونا سو
وئردی جان، چاتمادی درمان و مداوایه جواد

سالدیلار غرفه نین اوستن یره، گول پیکرینی
دوشدی موسلوم کیمی بیر حال غم افزایه جواد
قالدی اوش گون بدنی، جدی حسین تک آرادا
.
.
.
یا حسین، خاک رهون، سرمه دی چشم ملکه
آدیوون سیتره سی سایه سالوب نه فلکه
دامنونده، آناوون دامنی تک یخدی لکه
یارالی باشووه، غم بزمی قورانار قربان
اوجا بوی قارداشیوا ویرانار قربان

آند وروک سنی آغا، پیغمبره بنزر بالاوا
قاسمین یلداشی، بی باک و دلاور بالاوا
یوسف شهر مدینه، علی اکبر بالاوا
قویما بو قاره گیینر آغا، شرمنده اولا
بولارین هش ی یخدی، الی بوش سالما یولا شهادت محمد تقی، جواد الائمه (ع) تسلیت باد ماه ذیقعده را می توان ماه هشتم (ع) نامید زیرا در ابتدای آن ولادت خواهر گرامی ایشان حضرت فاطمه معصومه (س) و در یازدهم این ماه ولادت خود آن حضرت و در پایان این ماه شهادت فرزند گرامی هشتم (ع)، حضرت جواد(ع) واقع شده است... مختصری از زندگینامه (ع): پس از شهادت رضا علیه السلام، جواد (ع) در دسالی و سن هفت یا هشت سالگی زمام قافله امت را به دست گرفت. جواد (ع) نخستین شیعه است که در دسالی به ت رسیده، این مسئله طعن و مخالفت دشمنان را برانگیخت تا آنجا که به حیرت و حتی سرگردانی برخی از شیعیان نیز انجامید اما با آشکار شدن جلوه های الهی ت آن همام اندک اندک ابرهای تیره تردید کنار رفت. بر اثر زهد و تقوایی که از او مشاهده شد به لقب "تقی" موسوم گردید و به دلیل بخشندگی و سخاوتی که در راه خدا داشت به لقب "جواد" نیز معروف شد.
مامون، خلیفه مکار عباسی با اه ی و نیرنگ کارانه و برای رهایی از تنگناها وضعیت دشواری که در پی شهادت رضا (ع) پدید آورده بود دختر خود ام الفضل را به همسری جواد (ع) در آورد.
پس از مامون برادرش معتصم عباسی جای او را گرفت در سال 220 هجری قمری معتصم جواد (ع) را از شهر مدینه به بغداد آورد تا از نزدیک مراقب ایشان باشد. دسیسه چینی بعضی از درباریان باعث شد تا معتصم که خود نیز مایه ابراز هر نوع دشمنی با را در نهاد خود داشت درصدد قتل برآید. معتصم با دستیاری همسر ، مقصود پلید خویش را با خوراندن سم به آن حضرت عملی ساخت. این واقعه شوم در ماه ذیقعده 220 هجری اتفاق افتاد جواد در هنگام شهادت بیش از 25 سال و چند ماه نداشت.
پیکر پاک جواد (ع) را در کنار قبر جد بزرگوارش موسی بن جعفر (ع) در گورستان قریش بغداد به خاک سپردند.
این محل که مزار پاک ی علوی و سادات بود پس از انتقال بدن پاک موسی جعفر از زندان بغداد "کاظمیه" خوانده شد و پس از شهادت حضرت جواد (ع) و دفن ایشان در این محل آن را "کاظمین" نامیدند. پیکر مطهر شهید م ع حرم، جواد محمدی عصر روز گذشته با استقبال مردم شهید پرور اصفهان از میدان شهر درچه تشییع و در گ ار ی زاده حمیده و رشیده خاتون تدفین شد. آیین سوگواری شهادت شیخ الائمه حضرت جعفر صادق (ع) در شبستان حرم حضرت جعفر بن موسی الکاظم (ع) با استقبال خوب عاشقان اهل بیت عصمت وطهارت برگزار گردید . دراین محفل سراسر حزن و اندوه بعد از مغرب و عشاء ابتدا فرزانه حضرت حجه ال هدایتی نژاد سخنرانی د و در ادامه برنامه مداح اهل بیت حاج محمد کمیل به ذکر مصائب ششمین خورشید آسمان ت و ولایت مشغول و در پایان هم جوانان عاشق به زنی و عزاداری پرداختند . اصفهان - بدنبال خش الی مداوم تالاب خونی و زاینده رود این هشدار از سوی متخصصان علوم خاک داده شد که اصفهان به کانون اصلی ریزگرد برای ای همجوار تبدیل خواهد شد. جهت شفاى مریض از جواد علیه السلام براى شفاى هر مریضى دو رکعت حاجت توسل به حضرت جواد الائمه علیه السلام بخواند و بعدا یکصد و چهل و شش مرتبه بگوید:

(ما شاء اللّه لا حول و لا قوة الا باللّه )

اگر در ساعتى که منسوب به آن حضرت است باشد بسیار مفید و ساعت آن هم را از عصر تا دو ساعت بعد از آن تشخیص داده اند که مورد استجابت است . (توفیق خدمت) با دریافت مجوز قانونی و پیوستن 5 عضو جدید فعالیت های موسسه خیریه جواد الائمه ع نیگنانی های مقیم سراسر کشور تشدید می شود .همزمان با سالروز ولادت باسعادت نبی مکرم حضرت محمد مصطفی ص و حضرت جعفر صادق ع فصل جدیدی در عرصه خدمات رسانی به همشهریان نیازمند سراسر کشور اغاز می گردد .هیئت مدیره موسسه خیریه جوادالائمه ع ورود اقایان .