کاهش فاصله تهران بندرعباس تا ۵ ساعت تبدیل هرمز به مرکز فستیوال ها

به نقل از خبرگزاریها در مورد کاهش فاصله تهران بندرعباس تا ۵ ساعت تبدیل هرمز به مرکز فستیوال ها : در پی وقوع طوفان گردوخاک در بندرعباس وضعیت آلودگی هوای این شهر پنج شنبه ۲۷ مهر در وضعیت هشدار قرار گرفت. همچنین این گردو خاک باعث کم شدن دید افقی و تعطیلی بنادر مسافری بندرعباس، قشم و هرمز از نخستین ساعات صبحگاهی امروز تا اطلاع ثانوی شد. قشم از شمال به شهر بندرعباس، مرکز بخش خمیر و قسمتى از شهرستان بندر لنگه، از شمال شرقى به جزیره ى هرمز، از شرق به جزیره ى لارک، از جنوب به جزیره ى هنگام و از جنوب غربى به جزایر تنب بزرگ و کوچک و بوموسى محدود مى گردد. فاصله جزیره ى قشم (از بندر قشم) تا بندرعباس 8/10 مایل (20 کیلومتر)، تا بندر هرمز 72/9 مایل (18 کیلومتر)، جزیره لارک (تا مرکز دهستان لارک) 85/4 مایل (9 کیلومتر)، تا جزیره بوموسى 01/88 مایل (163 کیلومتر) و جزیره تنب بزرگ 55/61 مایل (114 کیلومتر) است.
نزدیک ترین بندر در ساحل اصلى کشور به جزیره ى قشم، بندرعباس است که فاصله آن تا محل سربندر قشم 8/10 مایل دریایى (20 کیلومتر) است. نزدیک ترین فاصله این جزیره به ساحل اصلى کشور، در دماغه ى شمالى جزیره، در محل بندر لافت (در جزیره ى قشم) تا آبادى پل، مرکز دهستان خمیر (در ساحل اصلى کشور) که فاصله آن در حدود یک مایل دریایى (1800 متر) بوده و در آینده محل احداث پل خلیج فارس خواهد بود. جزیره ى قشم در شمال داراى دماغه هاى قشم، لافت و باسعیدو و در جنوب دماغه دیرستان است.غار بز ( بس xarbez)به فاصله 12 کیلومتری قشم در کنار جاده جنوبی، غار بس بر کوهی مشرف به دریا و دشت میانکاسه قرار دارد.غار بس از غارهای دریایی است که بر اثر گرداب و تخلیه ماسه ها از حفره سنگ ها به وجود آمده، اما در دوره های پیش از مردمان با افزودن بر وسعت غار بس در بخش های تالار میانی و دهلیزهای انشع به احتمال زیاد از آن برای پناهگاه و یا نیایشگاه استفاده کرده اند.برای ب اطلاعات بیشتردرباره تور قشم، تور لحظه آ ی قشم، تور قشم نوروز96 به  سایت زیر مراجعه کنید.
www.alefbatour.comقشم از شمال به شهر بندرعباس، مرکز بخش خمیر و قسمتى از شهرستان بندر لنگه، از شمال‌شرقى به جزیره‌ى هرمز، از شرق به جزیره‌ى لارک، از جنوب به جزیره‌ى هنگام و از جنوب غربى به جزایر تنب بزرگ و کوچک و بوموسى محدود مى‌گردد. فاصله جزیره‌ى قشم (از بندر قشم) تا بندرعباس 8/10 مایل (20 کیلومتر)، تا بندر هرمز 72/9 مایل (18 کیلومتر)، جزیره لارک (تا مرکز دهستان لارک) 85/4 مایل (9 کیلومتر)، تا جزیره بوموسى 01/88 مایل (163 کیلومتر) و جزیره تنب بزرگ 55/61 مایل (114 کیلومتر) است.   نزدیک‌ترین بندر در ساحل اصلى کشور به جزیره‌ى قشم، بندرعباس است که فاصله آن تا محل سربندر قشم 8/10 مایل دریایى (20 کیلومتر) است. نزدیک‌ترین فاصله این جزیره به ساحل اصلى کشور، در دماغه‌ى شمالى جزیره، در محل بندر لافت (در جزیره‌ى قشم) تا آبادى پل، مرکز دهستان خمیر (در ساحل اصلى کشور) که فاصله آن در حدود یک مایل دریایى (1800 متر) بوده و در آینده محل احداث پل خلیج فارس خواهد بود. جزیره‌ى قشم در شمال داراى دماغه‌هاى قشم، لافت و باسعیدو و در جنوب دماغه دیرستان است. غار بز ( بس xarbez) به فاصله 12 کیلومتری قشم در کنار جاده جنوبی، غار بس بر کوهی مشرف به دریا و دشت میانکاسه قرار دارد. غار بس از غارهای دریایی است که بر اثر گرداب و تخلیه ماسه ها از حفره سنگ ها به وجود آمده، اما در دوره های پیش از مردمان با افزودن بر وسعت غار بس در بخش های تالار میانی و دهلیزهای انشع به احتمال زیاد از آن برای پناهگاه و یا نیایشگاه استفاده کرده اند. برای ب اطلاعات بیشتردرباره تور قشم، تور لحظه آ ی قشم، تور قشم نوروز96 به  سایت زیر مراجعه کنید.   www.alefbatour.com مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس گفت: با پایان این پروژه تا داد 97، فاصله میاندوآب با تهران به میزان 1.5 تا دو ساعت کاهش یابد. مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر گفت: اسکله های مسافربری بندرعباس، قشم و هرمز از صبح پنجشنبه به علت توفانی شدن دریا، گرد و غبار و شرایط نامناسب آب و هوایی تعطیل شد. بندرعباس - ایرنا - فرماندار بندرعباس مسیر روز 22 بهمن در این شهر ساعت 9 صبح را از جلوی مسجد علی ابن طالب(ع) تا پشت ساختمان سابق استانداری واقع در ساحل بندرعباس اعلام کرد. تسنیم نوشت: علی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای طی سخنانی از تست موفقیت آمیز موشک هرمز ۲ خبر داد. همزمان با رژه ۳۱ شهریور، شناورها و جنگنده های و در بندرعباس رژه رفتند.  همزمان با31 شهریور و آغاز هفته دفاع مقدس، ناوها، ناوچه ها و ناوشکن های نیروی دریایی در آب های خلیج فارس ، دریای عمان و تنگه هرمز رژه رفتند.در عین حال، 32 فروند جنگنده و هواپیمای نظامی و نیز به طور مشترک در آسمان خلیج فارس و تنگه هرمز به پرواز درآمدند. موشک هرمز آ ین نسل اعلام شده موشک های بالستیک دریایی ایران در کلاس «فاتح» است که توانست یک هدف کوچک را در دریای عمان و در فاصله 250 کیلومتری مورد اصابت قرار دهد. فاصله چای تا برخی از ای دور و اطرف فاصله چای تا خوی : 50 کیلومتر - زمان : 52 دقیقه فاصله چای تا پلدشت : 58 کیلومتر - زمان : 48 دقیقه فاصله چای تا جلفا : 93 کیلومتر - زمان : 1 ساعت و 14 دقیقه فاصله چای تا مرند : 105 کیلومتر - زمان : 1 ساعت و 17 دقیقه فاصله چای تا شبستر : 165 کیلومتر - زمان : 1 ساعت و 56 دقیقه فاصله چای تا تبریز : 174 کیلومتر - زمان : 2 ساعت و 7 دقیقه ف. شرکت فنی و ی حافظان حریم ان بزرگترین مرکز فروش و نصب و راه اندازی انواع سیستم های راه بند اتوماتیک در استان هرمزگان و بندرعباس
شرکت فنی و ی حافظان حریم ان بزرگترین مرکز فروش و نصب و راه اندازی انواع سیستم های کنترل تردد هوشمند در استان هرمزگان و بندرعباس
شرکت فنی و ی حافظان حریم ان بزرگترین مرکز فروش و نصب و راه اندازی انواع سیست. از جزیره که خارج می شوی بوی تعفن شدید و ازدیاد ات کوچک و بزرگ در فاصله ۵ کیلومتری شهر مردم را مجبور به تغییر مسیر از جاده اصلی می کند. بیکاری یکی از عمده ترین دلایل رو آوردن خانواده های ن جزیره هرمز… س رست بهداشت محیط و حرفه ای مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس گفت: درطرح برخورد با عرضه کنندگان قلیان 4 مرکز عرضه قلیان در بندرعباس پلمب شد. مرکز تخصصی بیماری های در مجتمع آموزشی پژوهشی و درمانی اعظم (ص) بندرعباس راه اندازی شد. قشم از شمال به شهر بندرعباس، مرکز بخش خمیر و قسمتى از شهرستان بندر لنگه، از شمال شرقى به جزیره ى هرمز، از شرق به جزیره ى لارک، از جنوب به جزیره ى هنگام و از جنوب غربى به جزایر تنب بزرگ و کوچک و بوموسى محدود مى گردد. فاصله جزیره ى قشم (از بندر قشم) تا بندرعباس 8/10 مایل (20 کیلومتر)، تا بندر هرمز 72/9 مایل (18 کیلومتر)، جزیره لارک (تا مرکز دهستان لارک) 85/4 مایل (9 کیلومتر)، تا جزیره بوموسى 01/88 مایل (163 کیلومتر) و جزیره تنب بزرگ 55/61 مایل (114 کیلومتر) است.
نزدیک ترین بندر در ساحل اصلى کشور به جزیره ى قشم، بندرعباس است که فاصله آن تا محل سربندر قشم 8/10 مایل دریایى (20 کیلومتر) است. نزدیک ترین فاصله این جزیره به ساحل اصلى کشور، در دماغه ى شمالى جزیره، در محل بندر لافت (در جزیره ى قشم) تا آبادى پل، مرکز دهستان خمیر (در ساحل اصلى کشور) که فاصله آن در حدود یک مایل دریایى (1800 متر) بوده و در آینده محل احداث پل خلیج فارس خواهد بود. جزیره ى قشم در شمال داراى دماغه هاى قشم، لافت و باسعیدو و در جنوب دماغه دیرستان است. غار بز ( بس xarbez) به فاصله 12 کیلومتری قشم در کنار جاده جنوبی، غار بس بر کوهی مشرف به دریا و دشت میانکاسه قرار دارد. غار بس از غارهای دریایی است که بر اثر گرداب و تخلیه ماسه ها از حفره سنگ ها به وجود آمده، اما در دوره های پیش از مردمان با افزودن بر وسعت غار بس در بخش های تالار میانی و دهلیزهای انشع به احتمال زیاد از آن برای پناهگاه و یا نیایشگاه استفاده کرده اند. برای ب اطلاعات بیشتردرباره تور قشم، تور لحظه آ ی قشم، تور قشم نوروز96 به سایت زیر مراجعه کنید.
www.alefbatour.com
مدیرکل هواشناسی هرمزگان از کاهش دید افقی در بندرعباس خبر داد. گروهی از دوست داران طبیعت با نام کمپین مردمی "هرمز پاک" دیروز ۱۸ فروردین از ۹ صبح به پا ازی جزیره بکر و زیبای هرمز از زباله ها پرداختند. هرمز جزیره ای بیضی شکل و نوعی گنبد نمکی به مساحت ۴۲ کیلومتر مربع در ورودی خلیج فارس است که در ۸ کیلومتری بندرعباس واقع شده است. خالو محمد قنبر هرمزی، یکی از اعضای گروه موسیقی لیوا که برای برگزاری هفته هنر هرمز همراه این گروه به تهران آمده بود، بر اثر سکته قلبی درگذشت. تهران - ایرنا - مسافران پرواز تهران - بندرعباس هواپیمایی هما با تاخیر4 و نیم ساعته در فرودگاه مهرآباد مواجه شدند. بندرعباس مرکز استان هرمزگان،از مناطق توریستی کشور است که هرسال گردشگران زیادی از آن بازدید می کنند. بندرعباس - ایرنا- استاندار هرمزگان گفت: طبق پیش بینی هواشناسی امسال فصل گرم در پیش داریم ومصرف برق افزایش می یابد لذا ساعت اداری استان در روزهای گرم کاهش می یابد. ایسنا نوشت: خالو محمد قنبر هرمزی، یکی از اعضای گروه موسیقی لیوا که برای برگزاری هفته هنر هرمز همراه این گروه به تهران آمده بود، بر اثر سکته قلبی درگذشت. بندر عباسبندرعباس مرکز استان هرمزگان، یکی از مهمترین ای جنوبی ایران و بزرگ ترین بندر کشور است. از این رو، مهاجران زیادی آن را برای کار و زندگی انتخاب می کنند. اگر شما هم به فکر زندگی در بندرعباس هستید در ادامه با ماهمراه باشید تا شما را بیشتر با شرایط کار و زندگی در این شهر آشنا کنیم. لوازم ضروری برای سفرهای طبیعت گردی و کوهنوردی&n. با موشک هرمز ۲ یک هدف دریایی را از فاصله ۲۵۰ کیلومتری منهدم کردموشکفرمانده نیروی هوافضای از تست موفقیت آمیز موشک هرمز 2 خبر داد.به گزارش مشرق،  علی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای طی سخنانی از تست موفقیت آمیز موشک هرمز 22 خبر داد.وی در این باره گفت: موشک هرمز 2 را در هفته جاری شلیک کردیم و این موشک با موفقیت توانست هدف را در فاصله 250 کیلومتری منهدم کرد.گفتنی است، موشک هرمز 2، یک موشک بالستیک دریایی است که می تواند اه متحرک را در سطح دریا، با دقت بالایی هدف قرار دهد. برد این موشک، چیزی نزدیک به 300 کیلومتر است.
تصویر موشک های هرمز 1 و 2/ هرمز 1، یک موشک ضدرادار استاین موشک به لحاظ شاکله و شکل ظاهری بسیار شبیه موشک بالستیک و ضدکشتی خلیج فارس است. این موشک طبق اظهارات جانشین فرمانده کل ، یکی از مهمترین و منحصر به فردترین موشک هایی ایرانی است که توسط شهید، حسن طهرانی مقدم طراحی و ساخته شده است.(ع استفاده شده در این خبر، تزئینی است) پرواز شرکت هواپیمایی کیش ایر که قرار بود ساعت 11 صبح از فرودگاه بندرعباس به مشهد پرواز کند پس از هفت ساعت باطل شد. سایت دفن زباله بندرعباس با ۱۰۰ تار وسعت در فاصله ۱۰ کیلومتری این شهر قرار دارد و روزانه ۳۸۰ تن زباله از سطح شهر بندرعباس جمع آوری می شود که حدود ۲۱ تن از این زباله ها قبل از دفن تفکیک می شوند. تا آ ین لحظات 28 اسفند سرکار بودم، بعد از ظهر 29 ب سمت بندرعباس بلیط داشتیم وولحظه تحویل سالمون در اتوبوس گذشت. 2 روز رو در بندر عباس گذروندیم یک شب در قشم. دو شب در جزیره هرمز و باقی تعطیلات در کیش ..... ب این پست ع اضافه خواهد شد ساخت نخستین مرکز آموزشی اوتیسم استان در بندرعباس با حضور رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور آغاز شد. دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان گفت: ۱۵۹ نفر از اغت گران اخیر در بندرعباس با قرار وثیقه و کف و برخی نیز بلاقید از زندان آزاد شدند.  هرمز : جزیره هرمز توانایی منطقه آزاد شدن را داردحجت ال والمسلمین محمد کاظم مناقبیان هرمز در خطبه نخست ضمن توصیه خود گزاران به رعایت تقوای الهی به ادامه بحث معاد از منظر آیات و روایات پرداخت که در قسمتی از آن گفت یکی از ایستگاه های که بندگان خدا در روز قیامت با ید بایستند ایستگاه خمس است و دومین ایستگاه آن حج می باشد که اگر ی که مسطعتی بشود و حج خانه خدا را به جا نیاورد فردای قیامت در صف مسلمین محشور نمی شود.
هرمز 1 در آزمایش های عملیاتی که تصاویری از آن نیز منتشر شده است توانست کانتینری به طول 6 متر را که راداری بر روی آن نصب شده بود منهدم کند که دقت و عملکرد فوق العاده ای محسوب می شود.افسران - «هرمز» ایرانی نیشتری که چشم ناوهای یی را کور می کند به سبب وزش باد با سرعت 35 تا 55 کیلومتر بر ساعت در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز، ارتفاع موج از روز دوشنبه تا یکم اردیبهشت در این مناطق حداکثر به 3 متر می رسد. طرح حمایتی توزیع تخم مرغ برای تنظیم بازار و کاهش قیمت آن در بندرعباس آغاز شد. هفته سوم مسابقات لیگ برتر والیبال باشگاه های استان با پیروزی نمایندگان هرمز، بستک، میناب و بندرعباس همراه بود. کاهش 15 درصدی تماس با مرکز 110 ناشی از حوادث چهرشنبه سوری. س رست بهداشت محیط و حرفه ای مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس از پلمپ دو مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی در بندرعباس خبر داد. شهردار تهران گفت : امروز با همه شاخص ها که نگاه می کنیم شاهد هستیم فاصله شمال و جنوب در حوزه زیرساخت ها، فرهنگی، خدماتی و ... کاهش پیدا کرده است. نخستین مرکز تخصصی مشاوره ازدواج با نام طلوع آرامش در بندرعباس راه اندازی شد. شرایط نامساعد جوی کیش،پروازهای مسیر بندرعباس-اصفهان -بندرعباس شرکت کیش ایر را با تاخیر روبرو کرده است. بندرعباس- ایرنا- رییس اداره بیابان ز اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت : شهرستان بندرعباس مرکز استان توسط 80 هزار تار کانون بحرانی بیابانی محاصره شده است. خسرو معصومی: مرداد ۱۳۵۵ در خیابان های تهران پرسه می زدم. سرباز بودم و چند ساعتی وقت داشتم تا ساعت ۵ عصر برسد و راهی بندرعباس شوم. هفته اول شنبه 12 مهرماه شهرداری بندر عباس- سیاه جامگان مشهد ساعت 15 ورزشگاه تختی آلومینیوم هرمزگان- فجر سپاسی شیراز 15.30 خلیج فارس بندر عباس هفته دوم 18 مهرماه نفت گاز گچساران - آلومینیوم هرمزگان ساعت 15.15 تختی یاسوج شهرداری بندرعباس- شهرداری تبریز ساعت 15.30 خلیج فارس بندر عباس هفته سوم دوشنبه 28 مهر پاس همدان - شهرداری بندر عباس ساعت 15 قدس. بلیت قطار غزال (لو 4 تخته) از تهران به مقصد بندرعباس به قیمت 100 هزار و 10 هزار تومان به فروش می رسد. تهران - ایرنا - اداره کل هواشناسی استان تهران، از کاهش 3 درجه ای دمای هوای پایتخت طی 48 ساعت آینده خبر داد. اولین روز کاری تابستانی بورس تهران با کاهش 0.11 درصدی شاخص کل بورس تحت تاثیر منفی معاملات نمادهای معاملاتی بانک ملت، پالایش نفت بندرعباس و گروه مپنا به پایان رسید. در بازار فرابورس نیز آیف به کاهش 5 واحد رضایت داد. بندرعباس - ایرنا - فرمانده انتظامی هرمزگان گفت: با تلاش ان انتظامی استان دو متهم حرفه ای با 70 فقره کلاهبرداری و فروش مال غیر به ارزش 20 میلیارد ریال در شهرستان بندرعباس دستگیر شدند. بمناسبت دهه فجر و به همت اداره ورزش و جوانان خاتم یک گروه 15 نفر از هرات به سمت بندر عباس جهت طبیعت گردی به خلیج همیشه فارس حرکت کردیم ساعت حرکت 10 شب چهارشنبه از هرات بود ساعت 5 صبح به استان هرمزگان رسیدیم بعد از استراحتی در اسکله حقانی و جمع آوری وسایل به سمت جریزه هرمز با اتوبوس های دریایی حرکت نمودیم ساعت 7.30 به جزیره رسیدیم بعد از یک ساعت پیاده روی جهت صرف صحانه در کنار ساحل با دوستان و همنوردان صبحانه پنجشنبه را صرف نمودیم بعد از ان به جایی تفریحی مثل غار نمکی . دره مجسمه ها . معدن خاک رس قرمز . ایستگاه محیط زیست . ص ه های بلند . و قلعه پرتغالیها و بعلت اینکه اتوبوسهای دریایی در روزهای خاص مستقیم به سمت جریزه قشم می رفنند ساعت 3 به سمت قسم حرکت کردیم بسیار جالب و دیدنی بود سفر دریایی ساعت 4.30به جزیره قشم رسیدیم با هماهنگی آقای پورحسینی با اداره فنی وحرفه ای استان هرمزگان توانستیم در اداره فنی وحرفه ای قشم اسکان نمایم و بعداز استراحتی به سمت درگاهان جهت ید حرکت کردیم خلاصه فردا صبح ساعت 7به سمت بندر حرکت نمودیم بعد از استراحتی کم در بندر به دعوت دوستان عزیزمان جناب آقای علی هاشمی به محل تفریحی گنو رفتیم نهار را در خدمت دوستان بودیم ساعت 5 عصر از گنو حرکت کردیم و ساعت 12 شب به سلامتی کامل به هرات رسیدیم جای دوستان و همنوردان خالی و سبز بود . اسامی گروه: اکبر ابوالحسنی . اکبر حسن پور کرمانی . علی سلیم مقدم . رمضان عشایری . رمضان حاتمیان . سید حسن پورحسینی . سعید یزدانی . میلاد حاتمیان . محمدرضا فلاحتی . رضا فلاحتی . حسین توانگر . محمدرضا بنایی . محمد امین بنایی. مهدی محمودی . احمد جباری . از جناب آقای علی هاشمی و عارف حیدری کمال تشکر و قدر دانی را داریم هرمز بقیه ع ها در ادامه مطلب میباشد !!... بندرعباس- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان با اشاره به حمایت ویژه ت برای مدیریت بحران کم آبی در استان گفت: در همین راستا ت مجوزتاسیس دو دستگاه آبشیرین کن 25 هزار مترمکعبی را در غرب بندرعباس… تأخیر در پرواز بندرعباس به تهران شرکت هواپیمایی آتا باعث ن یتی و سرگردانی مسافران شد.