کاهش هزینه های وصول افزایش رضایت مودیان مزیت اصلی طرح جامع مالیاتی

به نقل از خبرگزاریها در مورد کاهش هزینه های وصول افزایش رضایت مودیان مزیت اصلی طرح جامع مالیاتی :
رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور از افزایش ساعات کاری ادارات مالیاتی برای پاسخگویی و راهنمایی مودیان در روزهای پایانی تیرماه خبرداد.

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، سیدکامل تقوی نژاد با بیان این مطلب افزود: سازمان امور مالیاتی کشور به منظور تکریم ارباب رجوع و ارائه خدمات مطلوب به مودیان محترم مالیاتی در انجام تکالیف قان. اقتصاد و امور دارایی با بیان اینکه۵۰ درصد از درآمد مالیاتی از ارزش افزوده وصول می شود، گفت: تغییر ساز و کار مالیات بر ارزش افزوده درآمدهای ت و شهرداری ها را کاهش می دهد. رکنا: بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی وزارت اقتصاد و دارایی با اجرای طرح جامع گمرکی، معطلی کالا در گمرکات برای ورود بیش از ٢٠ روز کاهش یافته که به موجب آن نزدیک به ۴۰ هزار میلیارد تومان کاهش هزینه را… ولی فقیه در آذربایجان شرقی و تبریز با تاکید بر ضرورت گسترش فرهنگ مالیاتی در بین مردم، گفت: یکی از بهترین راه ها برای وصول مالیات همراه با رضایت، فرهنگ سازی مالیاتی و اعتمادسازی در بین مردم است. قائم مقام سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه تاکنون مالیاتی بابت سود تسعیر ارز از صندوق توسعه ملی وصول نشده، گفت: مالیات تسعیر ارز صندوق قطعی شده ولی تاکنون نسبت به وصول آن اقدام نشده است. یک کارشناس اقتصادی گفت: ت به جز واردات تصمیم ندارد نرخ مالیات را افزایش دهد؛ شاید به دنبال این است که کارایی وصول مالیات را افزایش دهد. کارشناسان اقتصادی معتقدند که پیوستگی جامع قوانین در مالیات، سبب کاهش فرار مالیاتی خواهد شد. رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور خبرداد:امکان ارائه الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی از ابتدای داد ماه رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور از امکان ارائه الکترونیکی اظهارنامه های مالیاتی از ابتدای داد ماه امسال خبرداد و گفت: ارائه الکترونیکی اظهارنامه به منزله تسلیم اظهارنامه مالیاتی بوده و ضرورتی برای مراجعه حضوری به ادارات مالیاتی. یک دستگاه نظارتی درباره طرح جامع مالیاتی سؤالات پر ابهامی پیرامون تامین امنیت اطلاعات مودیان و در اختیار گرفتن اطلاعات سخت افزاری سازمان مالیات به فرانسوی ها مطرح کرد. در شرایط رکودی بازار مسکن، هزینه های تی ساخت مسکن، یکی از عوامل اصلی در افزایش قیمت تمام شده و کاهش جاذبه ساخت مسکن است، به گونه ای که این هزینه ها، حدود یک سوم هزینه ساخت مسکن را شامل می شود.دبیر کانون سراسری انبوه سازان کشور با بیان اینکه تولید مسکن در نقاط مختلف کشور و بر اساس آمارهای ارائه شده از سوی شهرداری ها ۴۰ درصد کاهش پیدا . یک کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه سازمان مالیاتی باید به دنبال بهره برداری از سامانه های طرح جامع مالیاتی باشد، گفت: مالیات ستانی عد محور، بهره برداری از سامانه های طرح جامع، و شفاف سازی هزینه های… رئیس کل سازمان مالیاتی با اشاره به برخی شگردها برای فرار مالیاتی، از بررسی پرونده یک شرکت که دفتر مرکزی آن در مناطق آزاد به ثبت رسیده بود و وصول ۷۰۰ میلیارد تومان مالیات خبر داد. بر اساس لایحه بودجه سال ۹۷، ت مبلغ ۹۱۰ میلیارد تومان برای تشویق ان مالیاتی در جهت افزایش وصول مالیات در نظر گرفته است. قائم مقام سازمان امور مالیاتی کشور خبرداد: تغییر مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی
قائم مقام سازمان امور مالیاتی کشور از تغییر مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل اشخاص حقیقی از پایان تیرماه به 31 دادماه خبرداد و گفت: این تغییر به منظور ارتقای کیفیت خدمت رسانی به مودیان محترم مالیاتی صورت گرفت. به گزارش رسانه مالیاتی ایران، محمد قاسم پناهی با اشاره به اینکه قانون مالیات های مستقیم با رویکردی عد نگر و مودی محوری تصویب و ابلاغ شده است، گفت: یکی از تغییراتی که در قانون مالیات های مستقیم صورت گرفته است، تغییر مهلت ارائه اظهارنامه های مالیاتی مودیان اشخاص حقیقی است. وی افزود: تا قبل از تصویب این قانون کلیه مودیان مالیاتی اعم از اشخاص حقیقی، مالکین واحدهای اجاری و اکثر اشخاص حقوقی تا پایان تیرماه فرصت داشتند، اظهار نامه مربوط به درآمدهای عملکرد سال قبل خود را به ادارات امور مالیاتی ارائه نمایند و متاسفانه اغلب مودیان، این کار را به روزهای آ ماه موکول می د؛ درنتیجه به علت حجم و تراکم زیاد اظهارنامه ها مشکلات متعددی برای مودیان و کارکنان سازمان ایجاد می شد. قائم مقام سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه در قانون جدید موعد ارائه اظهارنامه اشخاص حقیقی صاحبان مشاغل از تیر ماه به داد ماه تغییر یافته، عنوان کرد: این تغییرات با رویکرد تسهیل و تسریع در ارائه اظهارنامه مالیاتی، افزایش اعتماد و اطمینان مودیان به ثبت اطلاعات و داده های مربوطه، افزایش راندمان ارائه خدمات در زمان دریافت اظهارنامه های مالیاتی توسط ان و کارکنان سازمان می باشد. پناهی تصریح کرد: پس از اجرای اصلاحیه قانون مالیات های مستقیم از ابتدای سال95، مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر درآمد عملکرد سال 1394 و سال های بعد مودیان اشخاص حقیقی (کلیه صاحبان مشاغل) تا پایان دادماه هر سال و موعد مقرر ارائه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی همانند گذشته، چهار ماه پس از سال مالی آنها خواهد بود که چون سال مالی اکثر اشخاص حقوقی مطابق سال شمسی است بنابراین مهلت تسلیم اظهارنامه آنها 31 تیرماه هر سال خواهد بود. این مطلب، در شماره مورخ 13 دی ۱۳۹۳ رو مه صمت چاپ شده استهزینه پول، هزینه جذب و تخصیص هر واحد پول جهت انواع خدمات در شبکه بانکی به شمار می آید. یکی از متغیرهای اصلی مؤثر در تعیین نرخ سود تسهیلات بانکی، هزینه پول است. بنابراین بالا بودن هزینه پول یکی از عوامل تعیین کننده بالا بودن نرخ سود تسهیلات و افزایش هزینه های تولید محسوب می شود. س. مدیرکل امور مالیاتی بوشهر گفت: از ۲۷۰۰ میلیارد تومان سهم درآمدهای مالیاتی استان بوشهر در سال گذشته، ۸۶ درصد آن محقق و وصول شد. بانک ملی ایران به منظور تسهیل و رفاه حال مشتریان و مودیان مالیاتی، ساعت کار شعب منتخب این بانک را برای دریافت وجوه اظهارنامه های مالیاتی مودیان، افزایش داد.
شعب منتخب بانک ملی ایران که اسامی آنها از طریق سایت این بانک قابل مشاهده است، از روز شنبه 20 تیرماه تا چهارشنبه 24 تیرماه جاری تا ساعت 18 به ارائه خدمت به مودیان مالیاتی خواهن. بانک ها برای تسریع در فرآیند اجرای اسناد و مفاد قراردادهای بین مؤسسه اعتباری ومشتریان و وصول مطالبات می توانند از خدمات«کارشناسان ثبتی» و «مرکز اطلاعات جامع در سازمان ثبت اسناد»استفاده کنند. یک کارشناس امور مالیاتی گفت:اگر طرح جامع مالیاتی به درستی پیش می رفت منجر به پیشرفت های زیادی از نظر سیستمی و تکنولوژی می شد. رئیس کل سازمان امور مالیاتی گفت: سامانه جامع مالیاتی، یکی از طرح های مهم اقتصادی کشور بوده که از حدود یک دهه قبل، شروع شده است. خبرگزاری میزان: عضو کمیسیون قضایی مجلس شورای ی درباره لایحه جامع وک با بیان اینکه با برگزاری جلسات کارشناسی لایحه ت، در مجلس اعلام وصول شد، گفت: باید توجه داشت که این به معنای این نیست که لایحه قوه قضاییه اعلام وصول نمی شود. باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رییس کل سازمان امور مالیاتی نوشت: سامانه جامع مالیاتی، یکی از طرح های مهم اقتصادی کشور بوده که از حدود یک دهه قبل، شروع شده است. بررسی جزئیات آمار 11 ماهه درآمد مالیاتی از وصول نشدن 10 هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی در سال قبل خبر می دهد. یک دستگاه نظارتی درباره طرح جامع مالیاتی سؤالات پر ابهامی پیرامون تامین امنیت اطلاعات مودیان و در اختیار گرفتن اطلاعات سخت افزاری سازمان مالیات به فرانسوی ها مطرح کرد. دانستنیهای مالیاتی :
بخش اول - مودیان مالیاتی از قانون چگونه استفاده کنند؟

بخش دوم - مودیان حقوق خود را بهتر بشناسند

بخش سوم - چگونه اختلافمان را با سازمان امور مالیاتی مرتفع نمائیم؟

بخش چهارم - نکات اساسی در مالیات بر درآمد مشاغل

بخش پنجم - نکات اساسی در مورد مالیات بر درآمد حقوق

بخش ششم - نکات اساسی . وصول مطالبات بانک های تی و خصوصی در ۶ ماه نخست امسال ۹۷ درصد افزایش یافت. مدیرکل امور مالیاتی اسان شمالی گفت : مودیان مالیاتی تنها تا پایان بهمن 96 فرصت دارند نسبت به پرداخت اصل بدهی خود اقدام کنند. مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه وبویراحمد گفت: باهدف کمک به رونق مراکز ب وکار ،مودیان مالیاتی که اصل بدهی خود را پرداخت کنند از حداکثر بخشوگی جرائم برخوردار خواهند شد. رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: با اهتمام و تدبیر رئیس مجلس و همکاری موثر نمایندگان آرامش به نظام مالیاتی و مودیان مالیاتی در بخش ارزش افزوده بازگشت. س رست اداره کل امور مالیاتی اسان جنوبی گفت: تاکنون بیش از 9 میلیارد تومان از اعتبارات ملی در جهت بهبود فضای اداری و آماده سازی ادارات برای طرح جامع مالیاتی در این استان سرمایه گذاری شده است. وصول مالیات با صدور و ابلاغ برگ قطعی مالیات به مؤدی آغاز شده و در ادامه مؤدی با مراجعه به واحد مالیاتی نسبت به پرداخت یا ترتیب پرداخت بدهی خود اقدام می کند. بر اساس لایحه بودجه سال ۹۷، ت مبلغ ۹۱۱ میلیارد تومان برای تشویق ان مالیاتی در جهت ارتقا و افزایش وصول مالیات در نظر گرفته است. همشهری آنلاین: مشاور مالیاتی اتاق اصناف ایران اعلام کرد: مودیان مالیاتی فقط تا پایان امروز (چهارشنبه ۳۱ دادماه) فرصت مراجعه حضوری به ادارات مالیاتی و یا از طریق سیستم اینترنتی برای قطعی مالیات عملکرد سال ۹۵ دارند. سازمان امور مالیاتی کشور با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: مودیان محترم مالیاتی مراقب کلاهبرداریها و سوء استفاده های افراد سودجو در پوشش مالیاتی باشند.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، سازمان امور مالیاتی کشور در این اطلاعیه، به منظور آگاهی رسانی به مودیان محترم، اعلام داشت که برخی افراد متقلب از طریق تماس تلفنی و یا مراجعه . در لایحه بودجه سال آینده گرچه ت دست به کاهش درآمدهای نفتی و شاید کاهش وابستگی به نفت زده است ولی در مقابل بیشترین کاهش هزینه ای در بخش عمرانی اتفاق افتاده که اتفاق خوشایندی محسوب نمی شود. در مجموع ت به سمت افزایش منابع از محل درآمد مالیاتی و سایر درآمدها حرکت کرده است. معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور: جرایم عدم ارائه اظهارنامه مالیاتی غیرقابل بخشش است news معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به تغییر ضمانت های اجرایی در اصلاحیه قانون مالیات های مستقیم، گفت: جرایم عدم ارائه اظهارنامه مالیاتی غیرقابل بخشش است. به گزارش رسانه مالیاتی ایران، محمدتقی پاکدامن در خصوص ضمانت های اجرایی تسلیم اظهارنامه مالیاتی که در ماده 192اصلاحیه قانون مالیات های مستقیم به آن اشاره شده است، گفت: قبل از اصلاح قانون، مودیان اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل بندهای (الف) و (ب) در صورت عدم ارائه اظهارنامه مشمول 40درصد جریمه غیرقابل بخشودگی و سایر اشخاص مشمول 10 درصد جریمه قابل بخشودگی بودند اما در اصلاحیه قانون مالیات های مستقیم تغییراتی در این خصوص صورت گرفته است. وی افزود: بر اساس قانون جدید، اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل بابت عدم ارائه اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر مشمول جریمه معادل 30 درصد مالیات متعلق و سایر مودیان مشمول جریمه معادل 10 درصد مالیات متعلق می باشند که در هر دو ح غیرقابل بخشش می باشد. پاکدامن در خصوص جرایم ناشی از کتمان درآمد در اظهارنامه مالیاتی، عنوان کرد: اگر مودیان اظهارنامه مالیاتی ارائه کنند اما درآمدشان را کتمان کنند یا هزینه ها را غیرواقعی اعلام کنند، مشمول 30درصد جریمه نسبت به مالیات کتمان شده خواهندبود. وی خاطرنشان کرد: اگر فردی در موعد مقرر اظهارنامه مالیاتی خود را ارائه نکند علاوه براینکه نمی تواند از معافیت ها و تسهیلاتی که در قانون پیش بینی شده استفاده کند، به هر میزان درآمدی که ب می کند مشمول مالیات می باشد و از این بابت مشمول جریمه عدم تسلیم اظهارنامه نیز می شود. 1394/12/16 پزشکان شاغل در استان جزو مودیان خوش حساب مالیاتی می باشند که همیشه به موقع تکالیف مالیاتی خود را انجام می دهند. رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور از ایجاد واحد بازرسی مالیاتی از سال آینده در سازمان امور مالیاتی کشور، با هدف نظارت بر اجرای قوانین و مقررات مالیاتی و تقویت رصد های میدانی خبر داد. به گزارش رسانه مالیاتی ایران، علی عسکری، رئیس کل سازمان امور مالیاتی روز دوشنبه دوم شهریور ماه، در جمع خبرنگاران رسانه های جمعی خاطر نشان کرد: واحد با. شرکت سیمان درود درجدیدترین پیش بینی خود بر اساس عملکرد سه ماهه سود هرسهم سال مالی 93 را با تعدیل منفی 16 درصدی از 1719 ریال به 1437 ریال رسانده است و در عملکرد سه ماهه 85 ریال (معادل 6درصد) آن را پوشش داده است .شرکت دلایل تعدیل را به شرح زیر اعلام نموده است: کاهش درفروش : درآمد فروش محصول به علت کاهش در مقدار فروش به میزان 17867تن که علارغم تغییر. طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده در نشست علنی امروز مجلس اعلام وصول شد. طرح استیضاح کشاورزی در حالی امروز در مجلس اعلام وصول شد که روز گذشته هم طرح استیضاح وزرای راه و کار اعلام وصول شده بود. با عرض سلام طاعات و عبادات همکاران گرامی مقبول درگاه حق خدا قوت ج اعلام وصول ، در لینک زیر، خدمت سرگروه های محترم مناطق ارایه می گردد. ج اعلام وصول رئیس کل سازمان امور مالیاتی با اشاره به تکمیل نظام اطلاعات مالیاتی، از رصد و وصول مالیات فعالان اقتصادی مناطق آزاد خبرداد و گفت: این فعالان با ارایه اظهارنامه ازمعافیت مالیاتی برخوردار می شوند. همشهری آنلاین: طرح استیضاح کشاورزی در حالی امروز در مجلس اعلام وصول شد که روز گذشته هم طرح استیضاح وزرای راه و کار اعلام وصول شده بود. معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور،گفت: تکمیل اطلاعات درآمد و هزینه در اظهارنامه شرط برخورداری مودیان از مزایای خوداظهاری است. به گزارش رسانه مالیاتی ایران، حسین ی با اشاره به مفاد دستورالعمل خوداظهاری مالیات عملکرد سال 92 صاحبان مشاغل، گفت: طبق توافقنامه سازمان امور مالیاتی و شورای اصناف، مودیانی که مالیات آنها ز. هزینه های قابل قبول مالیاتی 1 - قیمت ید کالای فروخته شده و یا قیمت ید مواد مصرفی در کالا و خدمات فروخته شده .
2 - هزینه های استخدامی متناسب با خدمت کارکنان شامل حقوق یا مزد اصلی و مزایای مستمر اعم از نقدی و یا غیر نقدی ، پاداش ، عیدی ، اضافه کاری ، هزینه سفر و فوق العاده مسافرت.
3 - کرایه محل موسسه که اجاری باشد.
4 - اجاره بهای ماشین. معاون سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به تأمین 63 درصد درآمدهای مالیاتی از طریق مالیات 7 درصد مؤدیان، از افزایش 10 برابری دسترسی به اطلاعات معاملات خبر داد و گفت: هنوز حدود 40 درصد مشمولین در تور مالیاتی قرار ندارند و سازمان به دنبال افزایش تعداد مؤدیان برای دریافت مالیات است و تصمیمی برای افزایش ضرایب مالیاتی ندارد. خدمات حسابداری مالیاتی - ارائه کلیه خدمات مالیاتی طبق تقویم مالیاتی مبتنی بر قانون مالیات مستقیم و ارزش افزوده(مالیات بر حقوق، اظهارنامه ارزش افزوده، معاملات فصلی، اظهارنامه عملکرد، مالیات تکلیفی و ...). - تنظیم لایحه اعتراضی و دفاعیه مالیاتی در جهت احقاق حقوق مالیاتی اشخاص. - مشاوره و پیگیری پرونده بدهی مالیات عملکرد و ارزش افزود. مزایای استفاده از sap erp


مزایای اجرای sap erp برای هر سازمان با توجه به وضعیت آن سازمان قبل از اجرا متفاوت خواهد بود. در زیر برخی از مزایای استفاده از سیستم sap erp که در شرکت های متفاوت بدست آمده است ارائه گردیده است:

1. کاهش دوباره کاری ها
2. کاهش ضایعات
3. کاهش هزینه نگهداری و تعمیرات
4. کاهش هزینه های ناشی از عدم انطبا. یک تحلیلگر مسائل اقتصادی با بیان این خبر از قول رئیس سازمان امور مالیاتی که از ۷۸ میلیون نفر تنها پنج میلیون نفر مالیات می پردازند، به تحلیل وضعیت فرار مالیاتی در ایران و امکان وصول درآمد های مالیاتی تعیین…