کد خدای بی سواد

به نقل از خبرگزاریها در مورد کد خدای بی سواد : رییس اداره آموزش و پرورش منطقه حمیل از قرار گرفتن بیش از 80درصد اولیاء بی سواد دانش آموزان در سال جاری تحت پوشش سواد آموزی خبر داد. سواد رسانه ای چیست؟ یونس شکرخواه سواد رسانه ای چیست؟سواد رسانه ای یک نوع درک متکی بر مهارت است که می توان براساس آن انواع رسانه ها را از یکدیگر تمیز داد، انواع تولیدات رسانه ای را از یکدیگر تفکیک و شناسایی کرد. به نظر من هدف اصلی سواد رسانه ای می تواند این باشد که بر اساس آن بتوان محصول نهایی یک رسانه را از این جنبه شناخت که آیا بین م. ((مهدی محسنیان راد سواد رسانه ای را چنین تعریف نموده است: سوادی که بر اساس آن مخاطب فرا می گیرد در شرایط انبوه شدن پیام ها در سپهر ارتباطی، چگونه به آسانی پیام های مورد نیاز خود را پیدا کند، سواد رسانه ای نام دارد)). بلاشک یکی از بهترین تعاریف موجود درباره سواد رسانه ایست که تا به امروز شنیده ام. معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: شرکت 4 هزار سواد آموز زنجانی در سه دوره سواد آموزی شرکت کرده اند. جلسه مشترک اداره سواد آموزی و اداره بهزیستی شهرستان بجنورد جلسه مشترک اداره سواد آموزی آموزش و پرورش و اداره بهزیستی شهرستان بجنورد برگزار شد. به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بجنورد؛ رئیس اداره سوادآموزی بجنورد با بیان این مطلب افزود: این نشست با هدف اجرایی شدن مفاد تفاهم نامه منعقد شده فی ما بین معاونت سواد آمو. امروزه «سواد»، به معنای لغوی آن که معنای «سیاه » کاغذ را می دهد، تضمین کننده ی هیچ چیز نیست. «مدارک آموزشی»، ابزار جدیدی که قرار بود «سواد» انسانها را بسنجد و ارزش «کاغذ های سیاه شده توسط آنها» را تعیین کند، خود به بازاری جدید، برای معامله ی هویت و شخصیت " جایگاه اجتماعی" تبدیل شده است. سواد فقط خواندن و نوشتن و مدرک نیست .... و از آثار . معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان همدان از وجود 48 هزار و 916 نفر بی سواد در سنین 10 تا 49 سال در استان همدان خبر داد. تعریف کلاسیک سواد توانایی خواندن و نوشتن است.
اما امروزه در قرن بیست یکم توانایی خواندن و نوشتن تنها بخش کوچکی از تعریف سواد است و حتی داشتن مدارک و مدارج عالیه ی نیز دال بر با سوادی افراد نیست.

بر اساس تعریف یونسکو شخص با سواد فردی است ک تمام پارامتر های زیر را در خود داراست:
١- سواد عاطفی: توانایی برقراری روابط عاطفی با . رئیس سازمان زندان ها با اشاره به تحصیل ۲۴ هزار زندانی، گفت: طی سال گذشته ۴ هزار نفر از زندانیان بی سواد موفق به سوادآموزی شدند. حضرت آیت اله علی خاتمی ولی فقیه و زنجان دردیدار با مسئولین سواد آموزی آموزش وپرورش استان ونواحی که به مناسبت هفته سواد آموزی صورت گرفت در سخنان خود گفت؛ اینکه (ص) در اولین جنگشان وقتی70نفر اسیر گرفتند شرط آنها را یاد دادن سواد خواندن ونوشتن به 10نفر مسلمان قرار دادند ، خود اهمیت سواد آموزی دردین ما را نشان می دهد. منبع: اداره کا آموز. معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه از برگزاری یادمان ی سواد آموزی در چهارم بهمن ماه سال جاری در کرمانشاه خبر داد. رییس اداره سواد آموزی سنقر گفت:آموزش دهندگان و سواد آموزان اداره سواد آموزی سنقر، به منظور کاهش آسیب های احتمالی حوادث، تحت پوشش خدمات و آموزش های طرح خادم قرار می گیرند. همایش سواد رسانه ای در آموزش و پرورش با حضور دبیران و مدرسان درس تفکر و سواد رسانه ای در پژوهش سرای غدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 اهواز برگزار شد. رییس کرسی یونسکو در آموزش سلامت از پیامدهای فقدان سواد سلامت بر جامعه خبر داد. سواد رسانه ای چیست؟
" سواد رسانه ای " (media literacy) در یک تعریف بسیار کلی عبارت است از یک نوع درک متکی بر مهارت که
براساس آن می توان انواع رسانه ها و انواع تولیدات آن ها را شناخت و از یکدیگر تفکیک و شناسایی کرد . این درک به چه کاری می آید؟ به زبان ساده، سواد رسانه ای مثل یک رژیم ؼذایی است که هوشمندانه مراقب است که
چه موادی مناسب هستند و . رئیس آموزش و پرورش شهرستان سیمرغ در ادامه از بخشداران شهرستان سیمرغ درخواست کرد که در بخش روستایی، افراد بی سواد و کم سواد 10 تا 49 را برای آموزش شناسایی و به نهضت سواد آموزش شهرستان معرفی کنند. عضو شورای اداری شهرستان سیمرغ با اشاره به کم رنگ بودن مشارکت های مالی و فکری والدین دانش آموزان گفت: اعتبارات تی در نظر گرفته شده برای آموزش . اکرم (ص) «آن که زمانی با دشواری یادگیری و سوادآموزی نسازد، عمری در خواری نادانی بماند». اداره نهضت سوادآموزی شهرستان رباط کریم برگزار می نماید : از خواهران و برادران علاقه مند کم سواد و بی سواد دعوت به عمل می آید تادرطرح رایگان فرد به فرد سواد آموزی شرکت نمایند. (زمان شروع کلاس ها پنجم تیرماه) درخصوص ب اطلاعات بیشتر باشماره 0935****تماس. معاون سوادآموزی آموزش وپرورش استان همدان از وجود32 در صد بی سواد دراستان خبر داد. علم سواد رسانه ای که جزو علوم عامه محسوب می شود، بر روی دو فعل دانستن و توانستن تمرکز دارد.

روز 18 آذر ماه، حیدری مشاور رئیس سازمان نهضت سواد آموزی از اداره سواد آموزی ناحیه سه کرمانشاه بازدید نمود. حیدری مشاور رئیس سازمان نهضت سواد آموزی وزارت به همراه زرینی تبار کارشناس مسئول سامانه سواد آموزی استان از اداره سواد آموزی ناحیه سه کرمانشاه بازدید نمودند. در این بازدید حیدری با حضور در دفتر مدیر آموزش و پرورش ناحیه . تأثیر سواد بر تقویت حافظه: داشتن سواد و مطالعه مستمر در دوران سالمندی، احتمال کم شدن حافظه را کاهش می دهد. سواد، عاملی علیه زوال عقل: بیماری آ ایمر که از بیماری های شایع دوران سالمندی است، با مهارت هایی مثل حل ج ، دیرتر به سراغ سالمندان می آید و اگر هم دچار این بیماری شوند، در مراحل اولیه می توانند تمام مطالب لازم در طول روز را، در دفترچه ای یادداشت کنند. سواد و پیوندهای اجتماعی: سالمند باسواد می تواند در خانه خود، از ارتباط با دیگران لذت ببرد و از اینترنت و خدمات پست اینترنتی و حتی ارسال پیام های متنی تلفن همراه استفاده کند. او می تواند با مطالعه، از تحولات آگاه شود و بسیار بیشتر از یک سالمند بی سواد، با دنیای خارج تعامل داشته باشد. سواد و آفرینش های ادبی: فرد باسواد هیچ گاه تنها و بی حوصله نمی شود. سالمندی را می شناختم که تنها زندگی می کرد، ولی هیچ وقت از تنهایی شکایتی نداشت. او مرتب جدیدترین کتاب های پرخواننده را می گرفت و درحالی که بیش از 5 کلاس سواد نداشت، رمان هایی را می خواند که کمتر جوانی حوصله خواندن آنها را دارد. وی عضو کتابخانه بود و گنجینه ای از داستان و ماجرا در ذهن داشت. سواد، دامنه واژگان فرد را گسترش می دهد و او می تواند خاطرات خود را بنویسد. سواد و اعتماد به نفس:........ معاون آموزش سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران هم‏زمان با 17 شهریور (روز جهانی مبارزه با بی‏سوادی)، گفت: بسیاری از تصادفات رانندگی از جمله تصادفات منجر به فوت از سوی رانندگانی صورت می‏ پذیرد که بی‏‏ سواد یا کم‏ سواد بوده و از آگاهی و شناخت پایین‏ تر و ریسک‏ پذیری بالاتری هنگام رانندگی برخوردار هستند.

مشاورفرمانده معظم کل قوا در امور نظامی گفت: ترامپ سواد ندارد و ما نباید پاسخ برخی حرف های او را بدهیم. مدیر کل دفتر ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای گفت: نقص فنی و ب ترمز علت اصلی حادثه اتوبوس سواد کوه بوده است. معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت با بیان اینکه سطح سواد سلامت روان مردم مطلوب نیست، بر افزایش سواد سلامت مردم تاکید کرد و گفت: با وجود کارشناسان سلامت روان که بعداز طرح تحول سلامت، در حال فعالیت هستند، این مهم در حال بهبود است. پدر گ مردی دست و دلباز و بخشنده بود اما سواد چندانی نداشت و در قید و بند جمع آوری مال نیز نبود. به گونه ای که پس از مرگش دارایی چندانی برای خانواده اش بر جای نگذاشت. مادر وی نیز به شدت مذهبی و بی سواد بود. کد مطلب : 6697b تاریخ انتشار : 1393/4/16 دوشنبه رئیس سازمان نهضت سواد آموزی : از ظرفیت تشکل ها در سواد آموزی کم استفاده شده است رئیس سازمان نهضت سواد آموزی با تاکید بر مشارکت تشکل ها در سواد آموزی گفت: از ظرفیت تشکل ها در سواد آموزی خیلی کم استفاده شده است و تشکل های معدودی هستند که در شناسایی و آموزش ک ن بازمانده از تحصیل فعالیت می کنند. به گ. http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1392/8/9/429653_382.jpg «برادران و خواهران نهضت سوادآموزی بدانند که در حال جهادند. به ا و روستاهای دورافتاده رفتن، و درِ خانه ها را زدن و در مساجد کلاس تشکیل دادن و بدون چشمداشتِ احسنت و تشکری علم و سواد را ـ که ارزنده ترین هدیه هاست ـ به مردم دادن یک جهاد است. بی سوادی برای همه جوامع انسانی یک لکه ننگ است، اما برای یک جامعه مسلمان انقل ، در این دوران و عصر پر زحمت که قدرت های بزرگ از بی سوادی و ناآگاهی مردم استفاده می کنند، بیشتر مایه ننگ است. نمی خواهم به بی سوادان اهانت کنم، امّا بی سوادی واقعاً لکه ننگی است. خود بی سوادان، و در کنار آنان با سوادان، تلاش کنند که این لکه ننگ را بشویند». خلاصه کتاب مبانی سواد بصری د سخلاصه-کتاب-مبانی-سواد-بصری-د سخلاصه کتاب مبانی سواد بصری د س  فایل با سواد دار شدن ۷۳ نفر بی سواد در شهرستان ا ، بی سوادی امسال در این شهرستان ریشه کن می شود. رئیس اداره نهضت سواد آموزی شهرستان منوجان گفت :متوسط نرخ باسوادی در این شهرستان 91 درصد است. معاون سازمان نهضت آموزی کشور گفت: وج از چرخه فقر وعقب ماندگی جامعه بی تردید به موضوع سواد و سوادآموزی گره خورده است. مسجد های فعال در مازندران ظرفیت خوبی برای سوادآموزی افراد کم سواد و بی سواد است. معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش کردستان : اولویت اول سواد آموزی استان ، آموزش گروه سنی 10 تا 20 سال است معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش کردستان در نشست شورای آموزش و پرورش استان ، اولویت اول سواد آموزی استان را آموزش افراد بی سواد گروه سنی 10 تا 20 سال عنوان نمود . ولی فقیه در استان و کرمان با اشاره به اهمیت انتخابات گفت :انتخاب افرادی که سواد و تقوای آنها به اندازه کافی نباشد، به ضرر کشور خواهد بود. 7دی روز تشکیل نهضت سواد آموزی,سالروز نهضت سواد آموزی

7دی روز تشکیل نهضت سواد آموزی,سالروز نهضت سواد آموزی
7دی سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی به فرمان (ره)(1358ه.ش)
هفتم دی ماه سال 1358 حضرت رحمه الله فرمانی مبنی بر تشکیل نهضت سواد آموزی صادر د که از جمله کارهای مدبّرانه و حکیمانه ایشان بود و آثار و نتایج فراوانی به همراه داشت. تشکیل نهضت سواد آموزی نیز مانند خیلی از نهادها و ارگانهای کشور از ثمرات انقلاب ی است که تحولی بزرگ در کشور ما پدید آورد. سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی، روز سواد آموزی نیز نام گذاری شده است. این روز بزرگ را به تمامی سوادآموزان و آموزگاران عزیز کشورمان تبریک می گوییم.
سواد آموزیامروزه مفهوم سواد تنها در توانایی خواندن و نوشتن نیست. سواد عصر جدید شامل سواد رایانه ای، سواد فناوری، سواد اطلاعاتی و سوادهای مهم دیگری است. تاثیر اینترنت و دیگر اشکال it به گونه ای است که ماهیت سواد دائماً نیاز به تعریف مجدد دارد. همگام با ورود جوامع به محیط های اطلاعاتی دیجیتال، سواد اطلاعاتی به طرز روزافزونی به عنوان یک اولویت جهانی مطرح می گردد. برای رسیدن به مفاهیم قابل درک در رابطه با سواد اطلاعاتی برداشتها و نظرات دیگران را در یک نگاه اجمالی مرور خواهیم کرد تا بتوانیم هرچه بهتر از این دانش روز بهره مند شویم. در فرهنگ کتابداری سواد اطلاعاتی این گونه تعریف شده است: آگاهی از قابلیت های محاسباتی و توانایی تشخیص و بیان روشن مسائلی که به کمک فناوری رایانه ای قابل حل هستند. این آگاهی شامل برنامه ریزی برای رایانه نمی شود. از دیدگاه وبرو جانسون سواد اطلاعاتی به معنای توانایی در اتخاذ رفتار اطلاع ی مناسب به منظور شناسایی اطلاعات مورد نیاز برای تامین نیازهای اطلاعاتی است. به طوری که دسترسی به اطلاعات مورد نظر به استفاده صحیح اخلاقی و موثر از اطلاعات در جامعه منجر می شود. اطلاعات مورد نیاز ممکن است از طریق هر کانال یا رسانه ای که میسر باشد بدست آید. ساده ترین تعریف ها توسط گوست ارائه شده است. سواد اطلاعاتی توانایی دستی ، ارزی و استفاده از اطلاعات از انواع گوناگون منابع است که این تعریف جامعیت لازم را ندارد و بیشتر بر مهارتهای رفتاری و کاربردی تاکید دارد......... سابق اطلاعات با بیان اینکه اینگونه نیست انی که ارزشی باشند افراط گر و بی سواد تلقی شوند گفت: برخی فکر می کنند همه مشکلات با مذاکره با تمام می شود. همکاری زندان و سواد آموزی تعاملی سازنده و پویا است رئیس اداره سواد آموزی آموزش و پرورش بجنورد گفت: همکاری زندان و سواد آموزی تعاملی سازنده و پویا است. به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان یجنورد، لنگری در جلسه هماهنگی سواد آموزی با اداره زندان افزود: باید در رفع مشکلات سواد آموزی تلاش کنیم و به فعالیتها سرعت ببخشیم . سابق اطلاعات با بیان اینکه اینگونه نیست انی که ارزشی باشند افراط گر و بی سواد تلقی شوند گفت: برخی فکر می کنند همه مشکلات با مذاکره با تمام می شود. رئیس سازمان پ ند غیر عامل کشور بر ضرورت ارتقای سواد سایبری مسئولان، مدیران و کارشناسان تاکید کرد و گفت: پرداختن به این موضوع یک ضرورت جدی و انقل است. ان پارسی (هخا ان) سواد نداشته اند (معمولا)
هخا ان (بخش429)
" ... پس از فراز داریوش سوم (آ ین شاه هخا ) ایران به دست نیروهای اسکندر افتاد . در واقع ستاد شاهنشاهی ای وجود داشت که موظف بود طرح همه نقشه های جنگی را بریزد . اما چنین نقشه ای چه شکلی بوده است ؟ چون ان پارسی سواد خواندن نداشته اند ، باید که این نقشه ها عبارت از علایمی صرف یا تصاو. http://zanjan.medu.ir/portal/picture/showpicture.aspx?id=e82a02b1-41a5-49c3-88d0-b5d1d8c8a447 هفتم دی ماه سال 1358 حضرت رحمه الله فرمانی مبنی بر تشکیل نهضت سواد آموزی صادر د که از جمله کارهای مدبّرانه و حکیمانه ایشان بود و آثار و نتایج فراوانی به همراه داشت. تشکیل نهضت سواد آموزی نیز مانند خیلی از نهادها و ارگانهای کشور از ثمرات انقلاب ی است که تحولی بزرگ در کشور ما پدید آورد. سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی، روز سواد آموزی نیز نام گذاری شده است. این روز بزرگ را به تمامی سوادآموزان و آموزگاران عزیز کشورمان تبریک می گوییم. 17 شهریور مصادف با روز جهانی سوادآموزی است اما هم اکنون در جهان بیش از 780 میلیون نفر بی سواد وجود دارد؟ سواد گرچه در دنیای امروز معیارهای با سوادی دگرگون شده است و فردی برای آن که با سواد تلقی شود ل باید مهارتهای دیگری مانند کار با رایانه و آشنایی با یک زبان خارجی را در چنته داشته باشد اما هنوز با معیارهای قدیمی با سواد بودن یعنی خواند و نوشتن بیش از 780 میلیون نفر در سطح جهان بی سوادند. در ایران نیز طبق آمار حدود 15 در صد جمعیت ما بی سوادند. 75 در صد تعداد بی سوادان جهان در ده کشور متمرکز شده اند هند، چین ، پا تان، بنگلادش، نیجریه، اتیوپی، مصر، برزیل ، اندونزی و جمهوری کنگوگر چه کشور مانند افغانستان با وضعیت اسف بار بی سوادی گوی سبقت را از بقیه کشورها ربوده است.

برنامه ارتقاء فرهنگ و سواد تغذیه ای جامعه
برنامه-ارتقاء-فرهنگ-و-سواد-تغذیه-ای-جامعه تحقیق با موضوع برنامه ارتقاء فرهنگ و سواد تغذیه ای جامعه، در قالب word و در 9 صفحه، قابل ویرایش. قسمتی از مقدمه تحقیق: یکی از مهم ترین عوامل شکل دهنده الگوی غذایی جامعه، مجموعه عادات و فرهنگ غذا و تغذیه ای افراد آن جامعه است. این عادات از بدو تولد در درون خانواده شکل می گیرد که خود وابسته... فایل

مرکز آمار ایران اعلام کرد،87.6درصد از جمعیت 6سال به بالای کشور با سواد هستند.این نرخ در سال های 85 و 90 به ترتیب 84.6 و 84.8درصد بوده است. مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران، گفت: مازندران بالاترین نرخ سواد را در کشور دارد. ارتقای سواد رسانه ای در جامعه مست م آگاهی بخشی به جوانان ونوجوانان در زمینه فضای مجازی و شبکه های اجتماعی است. اولین کنفرانس بین المللی سواد رسانه ای در ایران، تاریخ 30 مهرماه 1393 در سالن اصلی مرکز همایش های بین المللی برج میلاد برگزار خواهد شد. این کنفرانس محصول تلاش گروه پژوهشی سواد رسانه ای و تعدادی از نهادهای علمی، فرهنگی و ی کشور خواهد بود. تم اصلی کنفرانس بازخوانی و انتقال تجارب آموزش عمومی سواد رسانه ای می باشد. اگرچه مباحث و مسائل دیگ. امسال، هزار و 875 نفر از بی سوادان هرمزگان زیر پوشش آموزش های سواد آموزی قرار گرفته اند.