کربلا همچنان جاریست

به نقل از خبرگزاریها در مورد کربلا همچنان جاریست :
بسم الله الرحمن الرحیم-تک  سوار کربلا است-1- حاصل مصدر عشق کجا است- حتم دارم که انجا کربلا است- ان نگاهی رعشه برعرش انداخت- ان نگاه ای که برابن  خود نهاد- صبرا لله از ازل تابه ابد-رویت  خونین کربلا است-سجده ملک برحضرت ادم ازبهر کربلا است-خودش تن-خود- فرورفتن -از اسب فتادن- بهر حق- عزت به عالم بخشیدن عزیز کربلا است- هستی خلقت گرچه. 627231110255176452512871521961121037.jpg ای که صبرت می زند طعنه به ایوب نبی ... در کلامت سوزِ غم های علی ... قصه عشقت حدیثی خواندنی ... خطبه های دُرفشانت ماندنی ... عالمی در حزن سوگ کربلا ... کربلا بر درد و سوزت مبتلا ... همره خورشید و ماه و اختران ... هم سفر گشتی ز بیداد زمان ... تا مگر از ظلم ستانید داد عشق ...تا مگر رسوا شود شاه دمشق...رفت خورشید و رفتند ماه و اختران ...تا همیشه زنده ماند این حدیث عاشقان...کلُ یَوم عشق و کل ارض کربلا ... عشق یعنی کربلا و کربلا و کربلا ... السلام ای راوی دشت بلا ... السلام ای بانوی صبر و وفا ... میگن اجازه ورود به کربلا رو باید از علمدار کربلا گرفت... اگه کربلا میخواین امشب وقتشه... دعاگوتون هستم... ماس دعا http://motahar.ac.ir/env/wp-content/uploads/2013/12/a-e-h.jpg و اکنون چهل روز از آن واقعه عظیم گذشته است. چهل روز… چهل سال… چهارده قرن گذشته است و کربلا همچنان کربلاست و تازه گذشتن از روز چهلم آغاز یک سالِ کربلایی است… کربلا صبحی از عقیق و آینه است، دریچه‏ای گشوده است به کرانه‏های برفی ملکوت. این خاک، خاکِ گریه و توسل است. ابرها دخیل‏های سپید فرشتگانند که بر افقِ خاک آویخته شده‏اند ـ شش جهت کائنات، ضریح قبر شش گوشه حسین علیه‏السلام است. کربلا در زمین نمی‏گنجد، کربلا در روز نمی‏گنجد، کربلا وسعتی است، به اندازه تاریخ. درختِ سرخ تشیع در کربلا به شکوفه می‏نشیند. کربلا کویر نیست، بهار شهود است. رودخانه‏های کرامت در کربلا جاری است. چشمه «ولایت» از کربلا می‏جوشد. نسیم «شفاعت» در کربلا جریان دارد. کربلا نبض غیرت زمین است، آن روز که زمین به وش درمی‏آید و دریا به تلاطم می‏افتد و کوه‏ها از هم می‏پاشند… و آه از آسمان که پس از کربلا، چگونه بر ستون‏های خود ایستاد و از بار این همه مصیبت شکفته شد؟ آری، چهل روز است که از کربلا می‏گذرد، امّا داغ حسین علیه‏السلام هم‏چنان تازه و تازه‏تر شده است. کربلا انارستان شهود است. رستاخیز شبنم و گلِ سرخ پر پر است. خورشیدها در کربلا غروب د. آیینه‏ها در خاک کربلا مدفون شدند. کربلا آنجاست که خیمه خاندان عشق را آتش زدند و خاک را با پَرِ پروانه‏های عاشق فرش د. کربلا داغی است که بر پیشانی تاریخ مانده است. کربلا بغضی است که در گلوی زمین سنگ شده است، بغضی که روزی خواهد ترکید و چشمه چشمه خونِ مولا از ص ه‏های خاک، فوّاره خواهد زد. کربلا رودخانه‏ای است که به دنبال قدم‏های موعود جاری است، تا روزی که غرامتِ این خون قطره قطره از یزیدیان گرفته شود. کربلا بیعتی است که تا آمدن موعود همچنان باقی خواهد ماند. کربلا غیرتی است که خون آزادگان عالم را به جوش می‏آورد. کربلا خاطره‏ای نیست که در حافظه خاک، فراموش شود. کربلا منظری است که آسمان را تا قیامت قاب گرفته تا روشن‏ترین گواه موعود باشد. حالا تمام تقویم، بوی عاشورا می‏دهد.
کربلا وجدانِ خاک است که هیچگاه نخواهد ، حتی اگر چهل روز… چهل سال… چارده قرن… از آن بگذرد… هنوز از خاک کربلا عطر خون خدا به مشام می رسید و صدای محزون «هل من ناصر» فرزند رسول الله (ص) در میان دشت طنین انداز بود. کربلا تا پیش از حادثه بزرگ، کربلا بود و اکنون سرزمین بهشت است. سخنگوی فرماندهی پلیس کربلا از اجرای عملیات نظامی پیشگیرانه در عمق مناطق صحرایی شمال استان کربلا خبر داد. کیهان در سالروز شهادت پیام آور کربلا، حضرت زینب سلام الله علیها، سروده ای را به جای گفت و شنود به مخاطبان ارائه کرد. آرزوی کربلا دارم...

به لب ازآتش دل گفتگوی کربلا دارم
دلی آتشفشان درجستجوی کربلا دارم
عشق را رکعت به رکعت بسته ام قامت
به جای قبله ی جان رو به سوی کربلا دارم
غبارآسا به شوق کاروان شور وشیدائی
روم منزل به منزل آرزوی کربلا دارم
«لهوف»م درکف و چشمم پرآب و در آتش
به هر ماتم سرائی گفتگوی کربلا دارم
به تعظیم محرم درمحرم باده پیمائی
امید جرعه نوشی ازسبوی کربلا دارم پژوهشگر تاریخ و کارشناس دینی گفت: کمال حرکت کربلا در اربعین محقق ­ شد، یعنی کربلا در اربعین به بار نشست و به کمال رسید، مقدمه­ اش از زمان حضرت آدم(ع) آغاز شد، اگر صلح حسن(ع) نبود، کربلا به این عظمت و شکوه واقع نمی­ شد.
بنازم آنکه دایم گفتگوی کربلا دارد

دلی چون جابر اندر جستجوی کربلا دارد

دلش چون کربلا کوی حسین است و نمی داند

که همچون دوردستان آروزی کربلا دارد

به یاد کاروان اربعینی با گریه می گوید

به هر جا هست زینب رو به سوی کربلا دارد

اگر چه برده از این سر زمین آ دلی پرخون

ولی دلبستگی از جان به کوی کربلا دارد

به یاد آن لب تشنه هنوز این عاشق خسته

به کف جامی لبالب از سبوی کربلا دارد

اگر دست قضا مانع شد از رفتن به پابوسش

همی بوسیم خاکی را که بوی کربلا دارد... تو که ارباب و دلبری منم و یه عمری نوکری باور نمیکنم که تو منو کربلا نبری آقام حسین آقام حسین من ندیدم بین الحرمین پیاده توی اربعین اونم با ذکر یاحسین پس چی شد آقاجون اشک های من اینجا آرزو دارم که ببینم نجف و کربلا رو یکجا آقام حسین ارباب خوبم زوّار کربلا از همین روضه ها رهسپار می شوند به سوی کربلا با چشمانی گریون به یاد تو آقاجون که ب. یکی از دژبان ها به بچه ها گفت: « کربلا سبعین کم، کربلا هفتاد کیلومتر». نام کربلا که برده شد، بغض کهنه اسرا ترکید. با شروع پیاده روی اربعین از نجف به کربلا، ترافیک جاده ۸۰ کیلومتری کربلا هم با ترافیک سنگین همراه شده است. در مراسمی به مناسبت هفته بسیج از حاج اکبر شریعت مداح «کربلا کربلا ما داریم می آییم» تجلیل شد. آغاز، ادامه و پایان راه ما کربلاست......ما را چنان تشنه بخواه که هیچ آبی جز عطش کربلا سیرابمان نکند......خداوند دست از دینش بر نمی دارد و ما از تو؛ حسین جان!......کربلا یعنی؛ جز با خون نمی توان......کربلا میهمانی چشم ها نیست، میهمانی دل هاست......کربلا چنان اب می کند که نتوان ساخت، و چنان می سازد که نتوان اب کرد......هیچ نیست که مسافر کربلا نباشد؛ . کربلا در آستانه اربعین (ع ) هر لحظه که به اربعین حسینی نزدیک تر می شود، ازدحام جمعیت در کربلا هم بالا می رود و میلیون ها نفر برای عزاداری حسین(ع) آماده می شوند.

به گزارش ایسنا،در روزهای اخیر از سراسر ایران صدها هزار نفر برای شرکت در این مراسم راهی کربلا شده اند که همچنان نیز ادامه دارد.

سال گذشته بیش از 20 میلیون نفر در این گردهمایی بزرگ حسین هر لحظه که به اربعین حسینی نزدیک تر می شود، ازدحام جمعیت در کربلا هم بالا می رود و میلیون ها نفر برای عزاداری حسین(ع) آماده می شوند.

به گزارش ایسنا،در روزهای اخیر از سراسر ایران صدها هزار نفر برای شرکت در این مراسم راهی کربلا شده اند که همچنان نیز ادامه دارد.

سال گذشته بیش از 20 میلیون نفر در این گردهمایی بزرگ حسین نماهنگ زیبای "کربلا کربلا ما داریم می آییم" میثم مطیعی ، ویژه اریعین مورد استقبال کاربران فضای مجازی قرار گرفته است. معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه همدان ازمسابقه کتابخوانی رسم الخط کربلا با موضوع بیان فضائل و عظمت حسین(ع) و کربلا در همدان خبرداد. باز دلم کربلا میخواد...  چرا گاهی اینجوری میشم؟!؟  چرا نمیریم؟!؟ چرا تنبلی میکنیم!؟! نقدا دلم میخواد یکی بره کربلا و برام جا ازونجا سوغات بیاره... تربت میخوام... و تسبیحی که سوغات جونم نباشه... دلم تنگ شده برای کربلایی که هیچوقت نرفتم...  کاش لااقل امکانش نبود که برم! بعد انقدر دلم نمی سوخت!  خدایا... 4 روز دیگه جواب ی میاد یهو به ذه. ...مگه میشه روز رو شب کنی و یادی از کربلا و حال و هوای عاشورا نکنی...مگه میشه اب بخوری و یاد ارباب نباشی.... تو میدون جنگ و جبهه های جوانمردی علمدار رو وفا و غیرت اقام عباس رو فراموش کنی.....اره من مسلمونم و سخت پیرو ولایت....منتظر کربلا ...راه کربلا......عشق کربلا.... همین حالا یکی داره میره کربلا شاید تو اسمون عراق.....اصغر اقای گل گلاب .....بازهم م. ایلنا نوشت: فرمانده کل از پرداخت هزینه سفر رزمنده و مداح اهل بیت و سراینده قطعه معروف «کربلا کربلا ما داریم می آییم» به عتبات عالیات خبر داد. ک ن کربلا
تحقیق درباره ی ک ن ونوجوانانی که درحماسه ی کربلا حاضر بودند
در مورد دیگر ک ن و نوجوانان حماسه کربلا حاضر بودند
نقش نوجوانان در احیای اه قیام عاشورا
تحقیق درباره ک ن و نوجوانان حماسه کربلا
در مورد دیگر ک ن ونوجوانانی که درحماسه کربلا حاضر بودند
نوجوانان عاشورایی
داستان عاشورا به زبان ک ن ادامه مطلب با نزدیک شدن به اربعین، زائران حسین(ع) به صورت پیاده و سواره عازم کربلا هستند و محور نجف به کربلا یکی از مسیرهای پرتردد زائران، شاهد ترافیک سنگینی است. رئیس ستاد عتبات عالیات استان قزوین گفت: شش قرارگاه اربعین در شهرستان آوج، مرز مهران، نجف، مسیر نجف- کربلا، کربلا و شهر مصیب حرم طفلان مسلم از پنجم آبان، راه اندازی می شود. مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره به آتش سوزی هتل زائران ایرانی در کربلا گفت: آتش در یکی از اتاق های طبقه پنج هتل روی داده اما آسیبی به زائران ایرانی نرسیده است. ادامه: هتل زائران ایرانی در کربلا آتش گرفت سلام این مدت همش در سفر بودم. اول رفتم شیراز برای خداحافظی.بعدشم کوله پشتیمونو برداشتیم و رفتیم کربلا.خیلی حرفها و خاطرات دارم که باید سر فرصت بنویسم.....اول رفتیم کربلا بعد رفتیم نجف و باز برگشتیم کربلا. هفته پیش رسیدیم و چند روز بعدشم رفتیم مشهد....سفر مشهد هم واقعا دلچسب بودیم.تو این مدت خیلی اتفاقاتی افتاد که به وقتش مینویسم...که لا. مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت اعلام کرد: در حادثه آتش سوزی هتلی در شهر کربلا، آسیبی متوجه زائران ایرانی نشده است. ادامه: هیچ زائری در آتش سوزی هتل کربلا آسیب ندیده تو سفر کربلا بودم یکی از دوستام بهم زنگ زد گفت کجایی؟گفتم با مادرم داریم میریم کربلا.گفت ای نامرد اگر اینقدر وضع مالیت خوب شده چرا پولها را بهم قرض ندادی که حالا داری میری کربلا معلومه که اوضاع مالیت خوب شده منم بهش گفتم عزیزم تو میذاری که اوضاع مالیت توپ توپ بشه بعد اونموقع هم اگر رفتی کربلا برای تفریح میخوای بری ولی من به عشق حسین. مراسم افتتاحیه رالی خانوادگی مشهد تا کربلا صبح امروز برگزار شد ضمن اینکه اختتامیه آن در پنجمین روز سفر و در کربلا برگزار می شود. کربلا می خواهم. دلم پیاده روی اربعین می خواهد. هیچ دل بستگی به این دنیا ندارم که از ناامنی عراق بترسم. از این شهر، از آدم ها، از تلاش ها و دست و پا زدن هایم، از تمام این ماه های کش دار، خسته ام. خستگی تمام این یک سال هول و خواستن و تمنا و حسرت کمرم را ش ته. دلم حال و هوای کربلا را می خواهد. درمان این قلبِ ملتهب، فقط آقایم حسین است... هتل السبطین در مرکز شهر کربلا امروز ( ) ط حریق شد . مجھے کربلا لے چلو ہے زندان میں بابا کتنا اندھیرا مجھے کربلا لے چلو نہیں تو میں مر جاؤں گی گھٹ کے بابا مجھے کربلا لے چلو بہت یاد آتا ہے ہر لمحہ بابا رہوں گی بن اصغر کے میں کیسے تنہا یا اصغر کو لا دو یا اے میرے بابا مجھے کربلا لے چلو خون چرا از دوری خاکت نبارم؟ کربلا!
مانده‌ام من بی تو از دنیا چه دارم کربلا!
 
گفته‌اند از آسمان‌ها، من ولی از کودکی
در هوای بوی خاکت بی‌قرارم کربلا
 
روزها را هی شمردم تا که شد وقت سفر
تا بیایم لحظه‌ها را می‌شمارم کربلا
 
دست خالی آمدن سوی تو خوش اقبالی است
دارم آه و تشنگی در کوله‌بارم کربلا
 . مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت اعلام کرد: در حادثه آتش سوزی هتلی در شهر کربلا، آسیبی متوجه زائران ایرانی نشده است. ادامه: جزئیات آتش سوزی هتل در کربلا امشب عجیب دلم هوای کربلا داشت....چی ز تازه ای نیست!؟ می دانم. اما هر بار دلت کربلا بخواهد، نجف بخواهد تازه است. هر بار آمدم دعا کنم برای رفتنم به کربلا اول از همه مخاطب خاص زائر آمد جلو چشمم. توی ضجه هایم برای دور بودن کربلا همش مخاطب خاص زائر بود. می دانی؟! دلم می خواهد گریه و ضجه هایش را بعد از رفتن به کربلا و آمدنش بشنوم. آنوقت شنیدن دا. دروازه بان تیم فوتبال استقلال پس از دیدار هفته پنجم رقابت هاى لیگ برتر راهى کربلا شد. دروازه بان تیم فوتبال استقلال پس از دیدار هفته پنجم رقابت هاى لیگ برتر راهى کربلا شد. بنازم آنکه دایم گفتگوی کربلا دارد دلی چون جابر اندر جستجوی کربلا دارد دلش چون کربلا کوی حسین است و نمی داند که همچون دوردستان آروزی کربلا دارد به یاد کاروان اربعینی با گریه می گوید به هر جا هست زینب رو به سوی کربلا دارد اگر چه برده از این سر زمین آ دلی پرخون ولی دلبستگی از جان به کوی کربلا دارد به یاد آن لب تشنه هنوز این عاشق خسته به . فدراسیون فوتبال عراق از باشگاه لیو ول انگلیس درخواست کرد تا دیداری تدارکاتی را در ورزشگاه کربلا با تیم ا وراء برگزار کند. ایسنا نوشت: سرکنسول ایران در کربلا اعلام کرد : مشکل به وجود آمده برای تعدادی از زائران ایرانی در کربلا حل شده و آن ها به مشهد بازگشته اند. یا حسین،
میشه اربعین ما رو بطلبی؟
♥•٠·˙
کربلا نرفتن سخت و کربلا رفتن سخت تر!!!
تا نرفتی شوق رفتن داری
بروی، شوقِ مُردن
کربلا رفته می داند
بعد از کربلا ، روضه حسین(ع)
حکمِ زهر دارد برای دلِ اوراق شده زائر
اینجا
دیگر عبّاس نیست
تا آرام شوی در حریم امنش ... .. . آسمان کربلا و نجف طی ساعتهای آتی صاف تا کمی ابری خواهد بود و از غلظت گردوغبار در این مناطق و بخشهایی مرزی کشورمان کاسته شده است. شهر کربلا از نگاه دوربینم سال 89 قسمت شد و سفری به کربلا رفتم از آنجا که ع های بسیار با کیفیت از حرم و اطرافش به وفور در اینترنت یافت می شود . بهتر دیدم ع هایی از شهر کربلا و مردمش را تقدیم حضور دوستان کنم پیرمرد دستفروش بازار کربلا پیرمرد دستفروش بازار کربلا که چهره بسیار دوست داشتنی و مهربانی داشت ورودی شهر کربلا ورودی شهر کربلا و خیر مقدم شهرداری کربلا کنترل امنیت کربلا کنترل امنیت کربلا همه جا بوسیله صد ها کنترل می شود تا امنیت شهر تامین شود حتی مردگانی را که برای به حرم می آورند اینگونه کنترل می کنند بازار کربلا شیرینی فروش حاشیه خیابان در کربلا کربلا سیمهای مخابرات این یک تور ماهیگیری نیست بلکه قسمتی از شبکه سیمهای مخابرات کربلاست هر روز در کربلا سری را به بالای نیزه میبرند و دور آن شادی می کنند . هر روز یزیدیان خیمه ها را آتش میزنند ؛ و هر روز (زینب)به دنبال (سکینه ) میگردد . هر روز(علی اصغر ها )و(علی اکبر ها )در منای دوست جان میسپارند . هر روز فاطمه (س)عزادار است . هر روز ستاره ای را به خون می کشند . آری هر ر وز عاشورا ست و هر جایی کربلا . یاران سراسیمه به سوی کربلا شتافتند ورفتند . رفتند و از دیارتعلقها ؛علاقه ب د . تن را از تعلق ؛ همچون سرو آزاد د و چون لاله تن پوشی از خون در بر گرفتند . آری ؛ حدیث حدیث خون است . حدیثی به لطافت سحر و به ظرافت باران . ک ن ونوجوانان در حماسه کربلا
تحقیق درباره ی ک ن ونوجوانانی که درحماسه ی کربلا حاضر بودند
در مورد دیگر ک ن و نوجوانان حماسه کربلا حاضر بودند
تحقیق درباره ک ن و نوجوانان حماسه کربلا
ک ن عاشورا
نقش نوجوانان در احیای اه قیام عاشورا
نوجوانان عاشورایی
در مورد دیگر ک ن ونوجوانانی که درحماسه کربلا حاضر بودند ادامه مطلب دومین جشنواره بین المللی کوتاه «نهج» در حالی در کربلا ب ا می شود که در آن ۱۰ ایرانی حاضر خواهند شد. ادامه: جشنواره کربلا ب ا می شود(اخبار ادبی و هنری) احمدرضا آرزو داشت به کربلا برود و برای همین هر ی که قلب فرزند من به او اهدا می شود یک کربلا میهمان من خواهد بود و با هزینه من می رود. تقدیم به عزاداران راستین
کربلا یعنی ت بی سر است
کربلا یعنی که دشمن ابتر است
کربلا یعنی نماد عشق و خون
کربلا از هر چه گفتند برتر است
کربلا درس شجاعت می دهد
کربلا بنوشته در بحر و بر است
کربلا بوی شهادت می دهد
درس ،شهامت،سرتراست
کربلا در خون بدیده شیر نر
او که عباس است،و او والاتر است
کربلا را گر تو فهمیدی . فایل صوتی مداحی بهترین سرزمین، کربلا کربلا با نوای محمد حسین پویانفر قابل دریافت است. و من همچنان دوره میکنم روز و شب را .... و من همچنان امیددارم که تغییری ایجاد شود در این روز و شبهایی که مانند یک دیگرند .... و من همچنان خسته ام از این روزهای تکراری، از ضربان نبض زندگی که همچنان میتپد اما آرووم و مانند روز های پیشین من...