کرمانشاه دستی صنایع صنایع دستی

به نقل از خبرگزاریها در مورد کرمانشاه دستی صنایع صنایع دستی : نمایشگاه صنایع دستی گیلان در منطقه آزاد انزلی با حضور ۳۰ هنرمند در فضایی به مساحت یک هزار متر مربع و در قالب ۳۰ غرفه تا 30 داد تمدید شد. آموزش روزانه صنایع دستی به بازدیدکنندگان از سوی چهار نفر از هنرمندان حاضر در این نمایشگاه از بخش های جنبی نمایشگاه صنایع دستی گیلان در منطقه آزاد انزلی است . حصیر بافی، فرش و تابلو فرش، منبت و معرق ک. معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از ایجاد اولین مرکز خلاقیت صنایع دستی، اولین کیوسک های صنایع دستی کشور و بازارچه دائمی صنایع دستی در استان خبر داد. بازدید دانش آموزان از کارگاه های آموزشی واحدصنایع دستی تا تان به مناسبت گرامیداشت روز جهانی موزه و میراث فرهنگی و به منظور آشنایی و معرفی با رشته های مختلف صنایع دستی تا تان بازدید دانش آموزان مقطع ابت از کارگاههای صنایع دستی تا تان انجام شد. جهت آشنایی و معرفی با رشته های مختلف صنایع دستی تعداد 20 نفر از دانش آموزان پسر مقطع ابت از . نمایشگاه صنایع دستی به مناسبت روز جهانی صنایع دستی در تا تان به مناسبت گرامیداشت روز جهانی صنایع دستی 20 داد ماه ، نمایشگاه فروش محصولات صنایع دستی هنرمندان واحد صنایع دستی اداره میراث فرهنگی شهرستان تا تان راه اندازی شد . در این نمایشگاه آثار هنرمندان و صنعتگرانی که در قسمت مشاغل خانگی فعالیت دارند و یا کارت شناسایی کدار از واحد صنایع دستی اداره میراث فرهنگی شهرستان تا تان دریافت نموده اند حضور دارند که آثار تولیدی خود را برای فروش در این نمایشگاه به نمایش عموم گذاشته اند . گفتنی است در این نمایشگاه رشته های صنایع دستی اعم از گلیم و فروش موارد اولیه گلیمبافی ، قلمزنی ، منبت ، مس ، سفال ، عروسک بافی ، حصیر ، سراجی سنتی (چرم) و فروش موارد اولیه چرم دوزی ، ملیله کاری ، معرق و ... برای بازدید کنندگان به نمایش گذاشته شده است . نمایشگاه از 17 داد ماه الی 22 داد ماه 1393 در حیاط اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان تا تان از ساعت 9 صبح الی 13 و از ساعت 17 الی 21 دایر می باشد . معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان کرمانشاه از برگزاری نشست چهارمین دوره نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی در کرمانشاه خبر داد. در ارزی عملکرد سال 92، حوزه معاونت صنایع دستی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین در زمینه شاخص های ارائه شد توانست در بین کلیه استان های کشور رتبه اول را به خود اختصاص دهد.
حمید رضا قاسمی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین با ابراز سندی از ب این مقام و قدردانی از معاونت صنایع دستی گفت: پیرو بررسی ها. معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه، احیای برخی از هنرهای دستی در حال فراموشی از جمله جاجیم و موج بافی را در دستور کار این معاونت دانست.
تحقیق استانداردهای آموزشی کارگاه های چوب صنایع دستی تحقیق-استانداردهای-آموزشی-کارگاه-های-چوب-صنایع-دستی تحقیق استانداردهای آموزشی کارگاه های چوب صنایع دستی؛ پرداختن به موضوع کارگاه های چوب برای دانشجویان رشته صنایع دستی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. لیکن با توجه به اهمیت زیاد آن تاکنون مورد بررسی قرار نگرفته است. نگارنده با طرح موضوع توجه بیشتری به این امر مهم م وم داشته که اهم توجه به ف فایل در ارزی عملکرد سال 92، حوزه معاونت صنایع دستی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین در زمینه شاخص های ارائه شد توانست در بین کلیه استان های کشور رتبه اول را به خود اختصاص دهد.
حمید رضا قاسمی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین با ابراز سندی از ب این مقام و قدردانی از معاونت صنایع دستی گفت: پیرو بررسی ها. صنایع دستی قزوین رتبه نخست کشوری را ازآن خود کرد. در ارزی عملکرد سال 92، حوزه معاونت صنایع دستی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین در زمینه شاخص های ارائه شد توانست در بین کلیه استان های کشور رتبه اول را به خود اختصاص دهد.
حمید رضا قاسمی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین با ابراز سندی از ب این مقام . مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: توسعه فروشگاه های صنایع دستی و شکل گیری بازار فروش دغدغه ماست. همزمان با از ماه مبارک رمضان دوره آموزشی حرفه آموزی صنایع دستی شهرستان البرز در ترم تابستان آغاز شد. در ترم تابستانه هنرجویان در مراکز الوند، کانون توانی الوند، کمال آباد و پیریوسفیان دوره های مختلف مقدماتی، به آموزی و پیشرفته حرفه های گلیم بافی وسرمه دوزی ورودوزی الحاقی را فرامی گیرند. همچنین برای علاقمندان دوره جدید، آموزش چر. صنایع دستی، به مجموعه ای از هنرها و صنایع اطلاق می شود که محصول آن ها به طور عمده با استفاده از مواد اولیه ی بومی، به کمک دست و ابزار دستی ساخته می شود. در هر یک از فرآورده های این صنایع، ذوق هنری و خلاقیت فکری صنعتگرسازنده، به نحوی تجلی می یابد و همین عامل، وجه تمایز اصلی این گونه محصول ها از مصنوعات مشابه ماشینی و کارخانه ای است.
صنایع دستی، حاصل روح ملت ها و دستاورد هنرهای آموخته از نسلی به نسل دیگر است. بنابراین، صنایع دستی تنها کالائی برای مبادله نیست، بلکه خصوصیات فرهنگی و ویژگی های قومی، از طریق این کالا مبادله می شود و نوعی ارتباط فرهنگی در میان جامعه ها پدید می آورد.
صنایع دستی، پس از جنگ جهانی دوم، با محتوای هنری و فرهنگی، مورد توجه کشورهای پیشرفته قرار گرفت. در دهم ژوئن/ بیستم داد سال ۱۹۶۴م.، نخستین همایش جهانی با شرکت مسئولان اجرائی، ان ، هنرمندان و صنعتگران بیش از ۴۰ کشور جهان، در نیویورک برگزارشد. در قطعنامه ی پایانی آن همایش، تأسیس« شورای جهانی صنایع دستی»، به عنوان نهاد وابسته به یونسکو تصویب شد. سالروز تأسیس این همایش، به عنوان «روز جهانی صنایع دستی» نامگذاری شد.
با راه اندازی شورای جهانی صنایع دستی ، صنایع دستی و سنتی، به صورت بخشی از حیات فرهنگی- اقتصادی ملت ها، مورد توجه قرار گرفت. ایران، از سال ۱۳۴۷ش./ ۱۹۶۸م. از طریق سازمان صنایع دستی کشور، به عضویت این شورا درآمد و در مجمع آسیا و اقیانوسیه ی آن، مشغول فعالیت شد.
این شورا، در ابتدا با شمار محدودی از اعضا کار خود را آغازکرد. اما هم اکنون، ۹۰ کشور جهان را تحت پوشش دارد و دبیرخانه ی آن، در شهر آمستردام هلند قرار دارد. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: تورهای رایگان کرمانشاه گردی ویژه میهمانان نوروزی در شهر کرمانشاه برقرار است. آیین افتتاحیه نمایشگاه صنایع دستی در کرمانشاه برگزار می شود. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه از ب ایی نمایشگاه صنایع دستی، سوغات و سیاه چادر در 50 نقطه استان با 350 غرفه فروش خبرداد. معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه، در جلسه کارگروه فرش استان کرمانشاه گفت : امسال اولویت اصلی ما در صنایع دستی و صنایع کوچک، توجه به فرش و گلیم است. آغاز دوره های آموزش ترم تابستان هنرهای سنتی و صنایع دستی در شهرستان تا تان
همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان دوره آموزشی حرفه آموزی صنایع دستی شهرستان تا تان در ترم تابستان آغاز شد. این ترم آموزشی در مراکز تا تان و ضیاءآباد به صورت دوره های مختلف مقدماتی، به آموزی و پیشرفته در رشته های گلیم بافی، تذهیب ، رودوزی سنتی ، سرمه دوزی . رئیس اتحادیه صنف صنایع دستی استان اصفهان گفت: از مردم خواستاریم صنایع دستی کار هنرمندان ایرانی و به خصوص اصفهانی را بر تمام کالاهای خارجی ترجیح دهند و صنایع دستی ساخت داخل را ید کنند. دوره حرفه آموزی صنایع دستی در شهرستان البرز برگزار شد. همزمان با از ماه مبارک رمضان دوره آموزشی حرفه آموزی صنایع دستی شهرستان البرز در ترم تابستان آغاز شد.
در ترم تابستانه هنرجویان در مراکز الوند، کانون توانی الوند، کمال آباد و پیریوسفیان دوره های مختلف مقدماتی، به آموزی و پیشرفته حرفه های گلیم بافی وسرمه دوزی ورودوزی الحاقی را فرامی گیرند.
همچنین برای علاقمندان دوره جدید، آموزش چرم دوزی در مرکز آموزشی البرز برگزار گردید که در آینده نزدیک با تمهیدات پیش بینی شده در سایر حرفه های صنایع دستی پرمخاطب و دارای جاذبه بازار عرضه کلاس های آموزشی در شهرستان البرز راه اندازی خواهد شد .
در راستای معرفی صنایع دستی و هنرهای سنتی استان کرمانشاه، 500 قطعه صنایع دستی به همراه اقلام تبلیغاتی و راهنمای گردشگری استان به گردشگران نوروزی ورودی ای مختلف استان اهدا شد. معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: جشنواره صنایع دستی فیروزه زمینه ساز اشتغا ایی و حمایت از دانشجویان رشته صنایع دستی است. معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه بخش قابل توجهی از ید صنایع دستی داخلی توسط گردشگران خارجی انجام می شود، گفت: ما در تلاش هستیم که فروش صنایع دستی به گردشگران خارجی… معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: امسال با افزایش 30 درصدی، تعداد غرفه ها در بازارچه های صنایع دستی به 400 رسید و آمار فروش محصولات را فارغ از میدان به یک میلیارد و 390 میلیون تومان رساند. رئیس اتحادیه صنایع دستی اصفهان گفت: متاسفانه به دلیل عدم خدمات دهی به گردشگران داخلی و خارجی در محیط های توریستی اقتصاد در میدان (ره) در حوزه صنایع دستی فلج شده است. معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینکه مشکل اصلی حوزه صنایع دستی بازاری و فروش تولیدات است، گفت: در همه ای بزرگ کشور بازارچه دائمی صنایع دستی ایجاد می شود. معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی گفت: فرش و صنایع دستی مغایر یکدیگر نیستند و ما به خوبی می دانیم که ج ساختاری فرش و صنایع دستی صدمه زننده است. معاون صنایع دستی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اسان جنوبی با بیان اینکه از ابتدای امسال هنرمندان صنایع دستی با فروش محصولات خود 18 میلیارد ریال درآمدزایی د گفت: در نوروز امسال 165 غرفه صنایع… معاون صنایع دستی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد گفت: در چهارمین برنامه داوری نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی، 4 اثر از هنرمندان یزد موفق به دریافت این نشان شد. معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: 23 بازارچه نوروزی صنایع دستی در قالب 500 غرفه در ایام نوروز آماده بازدید گردشگران و مسافران استان کرمان است. دبیر انجمن صادرکنندگان صنایع دستی صادرات یک ساله صنایع دستی را براساس آمار گمرک 200میلیون دلار برآورد کرد و گفت: این میزان تقریباً نیمی از صادرات صنایع دستی را شامل می شود و درواقع صادرات این بخش بیش از… معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: فروش صنایع دستی در نمایشگاه های نوروزی صنایع دستی در این استان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 10 درصد افزایش یافته است معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: صادرات صنایع دستی کشور نسبت به سه سال گذشته حدود 59 درصد افزایش یافته است. معاون صنایع دستی کشور با اشاره به ب ایی بیش از 7 هزار غرفه صنایع دستی در ایام نوروز گفت: فروش صنایع دستی می تواند عامل موثری در رونق اشتغال زایی باشد. آغاز دوره های آموزش ترم تابستان هنرهای سنتی و صنایع دستی در شهرستان بوئین زهرا همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان دوره آموزشی حرفه آموزی صنایع دستی شهرستان بوئین زهرا در ترم تابستان آغاز شد.
این ترم آموزشی در مراکز بوئین زهرا، خوزنین، روستاهای آراسنج، خان آباد، طزرک و شال به صورت دوره های مختلف مقدماتی، به آموزی و پیشرفته در رش. معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: به مناسبت گرامیداشت روز جهانی صنایع دستی، علاقمندان می توانند از تخفیف 20 درصدی ثبت نام در دوره های آموزشی صنایع دستی استان بهره مند شوند. به منظور نظارت بر عملکرد و فعالیت واحدهای گردشگری، طرح بازدید مشترک از تاسیسات گردشگری استان قزوین در ایام ماه مبارک رمضان انجام می شود .
حمید رضا قاسمی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین با اعلام این خبر گفت: با توجه به تعطیلات تابستانی و آغاز سفر در این فصل و همزمانی با ماه مبارک رمضان تاسیسات گردشگری باید خ. معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: تاکنون بیشترین میهمانان ورودی به استان کرمانشاه را هموطنان تهرانی، آذری و اهوازی تشکیل داده اند. معاون صنایع دستی، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اشتغا ایی در حوزه صنایع دستی گفت: 400 هزار نفر در کشور رسماً در حوزه صنایع دستی فعالیت دارند. مونسان افزود: صنایع دستی در بخش های مختلف مانند بسته بندی و برندسازی نیازمند حمایت و کمک است، آثار تولیدی هنرمندان صنایع دستی و کاران ما بسیار ارزشمند است و نباید به صورت فله ای عرضه شود. معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: صنایع دستی با توجه به هزینه کم، ارزش افزوده بسیار زیاد و وسعت اشتغال بهترین راه برای حل مشکل بیکاری در کشور، علی الخصوص در مناطق محروم، است. کمیسیون شورای عالی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با حضور معاونین سازمان میراث فرهنگی و نمایندگانی از دستگاههای عضو برگزار شد. این کمیسیون به منظور بررسی پیشنهادهای اصلی برای طرح در شورای عالی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که با حضور رئیس جمهور تشکیل خواهد شد، برگزار شد. سید محمد بهشتی عضو شورای عالی میراث فرهنگی، صنایع. معاون صنایع دستی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت: نمایشگاه دائمی صنایع دستی این استان به صورت شبانه روزی در محل ورودی قلعه تاریخی فلک الافلاک فعال می شود. معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان گفت:خانه صنایع دستی در شهر فین راه اندازی می شود. معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: در حال حاضر بیش از 500 نفر در استان کرمانشاه مشغول به فعالیت هستند . رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گمیشان از شروع به کار نمایشگاه صنایع دستی درموزه مردم شناسی این شهرستان خبر داد. مدیرکل میرات فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان یزدگفت: در آستانه فرار رسیدن سال جدید بازارچه عیدانه صنایع دستی راه در یز تتاح شد. هنرمندان خانه صنایع دستی شهرستان بیرجند برای آموزش رشته های صنایع دستی در قالب طرح اوقات فراغت دانش آموزان اعلام آمادگی د. مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی اظهار داشت : صنایع دستی باید از کالایی لو به کالایی مصرفی تبدیل شود معاون صنایع دستی میراث فرهنگی یزدگفت: سازمان یونسکو یک نشان بین المللی به نام مهر اص کالا را به برخی از صنایع دستی اعطا می کند.