کرمانشاه دستی صنایع صنایع دستی

به نقل از خبرگزاریها در مورد کرمانشاه دستی صنایع صنایع دستی : نمایشگاه صنایع دستی گیلان در منطقه آزاد انزلی با حضور ۳۰ هنرمند در فضایی به مساحت یک هزار متر مربع و در قالب ۳۰ غرفه تا 30 داد تمدید شد. آموزش روزانه صنایع دستی به بازدیدکنندگان از سوی چهار نفر از هنرمندان حاضر در این نمایشگاه از بخش های جنبی نمایشگاه صنایع دستی گیلان در منطقه آزاد انزلی است . حصیر بافی، فرش و تابلو فرش، منبت و معرق ک. معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از ایجاد اولین مرکز خلاقیت صنایع دستی، اولین کیوسک های صنایع دستی کشور و بازارچه دائمی صنایع دستی در استان خبر داد. بازدید دانش آموزان از کارگاه های آموزشی واحدصنایع دستی تا تان به مناسبت گرامیداشت روز جهانی موزه و میراث فرهنگی و به منظور آشنایی و معرفی با رشته های مختلف صنایع دستی تا تان بازدید دانش آموزان مقطع ابت از کارگاههای صنایع دستی تا تان انجام شد. جهت آشنایی و معرفی با رشته های مختلف صنایع دستی تعداد 20 نفر از دانش آموزان پسر مقطع ابت از . نمایشگاه صنایع دستی به مناسبت روز جهانی صنایع دستی در تا تان به مناسبت گرامیداشت روز جهانی صنایع دستی 20 داد ماه ، نمایشگاه فروش محصولات صنایع دستی هنرمندان واحد صنایع دستی اداره میراث فرهنگی شهرستان تا تان راه اندازی شد . در این نمایشگاه آثار هنرمندان و صنعتگرانی که در قسمت مشاغل خانگی فعالیت دارند و یا کارت شناسایی کدار از واحد صنایع دستی اداره میراث فرهنگی شهرستان تا تان دریافت نموده اند حضور دارند که آثار تولیدی خود را برای فروش در این نمایشگاه به نمایش عموم گذاشته اند . گفتنی است در این نمایشگاه رشته های صنایع دستی اعم از گلیم و فروش موارد اولیه گلیمبافی ، قلمزنی ، منبت ، مس ، سفال ، عروسک بافی ، حصیر ، سراجی سنتی (چرم) و فروش موارد اولیه چرم دوزی ، ملیله کاری ، معرق و ... برای بازدید کنندگان به نمایش گذاشته شده است . نمایشگاه از 17 داد ماه الی 22 داد ماه 1393 در حیاط اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان تا تان از ساعت 9 صبح الی 13 و از ساعت 17 الی 21 دایر می باشد . معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان کرمانشاه از برگزاری نشست چهارمین دوره نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی در کرمانشاه خبر داد. معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه، احیای برخی از هنرهای دستی در حال فراموشی از جمله جاجیم و موج بافی را در دستور کار این معاونت دانست. تجلیل از هنرمندان صنایع دستی تا تان
به مناسبت روز جهانی صنایع دستی از چندتن از هنرمندان واحد صنایع دستی اداره میراث فرهنگی شهرستان تا تان تجلیل شد . در این مراسم که در اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان تا تان با حضور حسین طحان رییس اداره شهرستان و میثم رحمانی مسوول واحد صنایع دستی برگزار شد از هنرمندان فعال در عرصه تولید محصولات صنایع دستی و اشتغا ایی تقدیر و تجلیل شد . گفتنی است : مراسم تقدیر در مورخ 21 داد ماه برگزار شد و از سیده سمیرا حسینی هنرمند معرق کار ، سمیرا حسن لو هنرمند ملیله کار ، مهرنوش رحمانی مربی و هنرمند قلمزنی و منبت ، زهرا خدابنده و فروزان طاهرخانی هنرمند سراجی سنتی و مدیران شرکت تعاونی چرم گستران تاک ، مریم شیرزادی مربی و هنرمند گلیم و فرش و مدیر شرکت تعاونی روژان تا تان ، منیژه طاهرخانی هنرمند عروسک باف ، عیسی عبدی مدیریت فروشگاه صنایع دستی باستان ، خانم چگینی مربی و متصدی مرکز ضیاءآباد تقدیر و تجلیل شد .
تحقیق استانداردهای آموزشی کارگاه های چوب صنایع دستی تحقیق-استانداردهای-آموزشی-کارگاه-های-چوب-صنایع-دستی تحقیق استانداردهای آموزشی کارگاه های چوب صنایع دستی؛ پرداختن به موضوع کارگاه های چوب برای دانشجویان رشته صنایع دستی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. لیکن با توجه به اهمیت زیاد آن تاکنون مورد بررسی قرار نگرفته است. نگارنده با طرح موضوع توجه بیشتری به این امر مهم م وم داشته که اهم توجه به ف فایل نمایشگاه پایان دوره ترم بهار هنرآموختگان در تا تان برگزار شد . نمایشگاه پایان دوره ترم بهار هنرآموختگان صنایع دستی، میراث فرهنگی شهرستان تا تان برگزارشد .
در این نمایشگاه که با حضور خانواده هنرآموختگان به مدت 4 روز در ساختمان صنایع دستی ب ا گردید حدود 200 اثر هنرجویی اعم از رشته های سراجی سنتی چرم، گلیم بافی، گلیم فرش، منبت و قلمزن. نمایشگاه آثار و توانمندی های مددجویان تحت پوشش کمیته امداد (ره) با مساعدت و همکاری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین در سرای سعدالسلطنه در ایام مبارک ماه رمضان آغاز به کار نمود .
در این نمایشگاه که به مدت 10 روز و به منظور آشنایی اقشار مختلف جامعه با فعالیت های کمیته امداد وارائه توانمندی ها و دستاوردهای افراد و خانوا. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: توسعه فروشگاه های صنایع دستی و شکل گیری بازار فروش دغدغه ماست. گلیم بافی از صنایع دستی خانگی است که در‎ ‎بیشتر نقاط استان کرمانشاه رواج دارد. همزمان با از ماه مبارک رمضان دوره آموزشی حرفه آموزی صنایع دستی شهرستان البرز در ترم تابستان آغاز شد. در ترم تابستانه هنرجویان در مراکز الوند، کانون توانی الوند، کمال آباد و پیریوسفیان دوره های مختلف مقدماتی، به آموزی و پیشرفته حرفه های گلیم بافی وسرمه دوزی ورودوزی الحاقی را فرامی گیرند. همچنین برای علاقمندان دوره جدید، آموزش چر. آیین افتتاحیه نمایشگاه صنایع دستی در کرمانشاه برگزار می شود. معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: هنرمندان استان کرمانشاه با ب ایی سیاه چادرهای عشایری در ورودی ا از میهمانان نوروزی پذیرایی می کنند. معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه، در جلسه کارگروه فرش استان کرمانشاه گفت : امسال اولویت اصلی ما در صنایع دستی و صنایع کوچک، توجه به فرش و گلیم است. پوشش ها کف در صنایع غذایی حفاظت از خوردگی در کارخانجات تولید مواد غذایی و دارویی صنایع غذایی و دارویی را می توان بشرح ذیل تقسیم بندی نمود: صنایع تولید گوشت، مرغ و ماهی صنایع تولید سوسیس وکالباس صنایع تولید شیر و لبنیات صنایع کنسرو سازی صنایع تولید قند و شکر صنایع تولید روغنهای خوراکی صنایع تولید نوشابه های غیر الکلی و آب میوه صنای. رئیس اتحادیه صنف صنایع دستی استان اصفهان گفت: از مردم خواستاریم صنایع دستی کار هنرمندان ایرانی و به خصوص اصفهانی را بر تمام کالاهای خارجی ترجیح دهند و صنایع دستی ساخت داخل را ید کنند. معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور گفت: معاونت صنایع دستی ایران با برگزاری اجلاس جهانی در اصفهان، نشست های آسیا و اقیانوسیه و فعالیت های خوبی که در سال ۹۵ انجام داد، به نوعی کانون تصمیم گیری برای صنایع دستی دنیا بود. دوره حرفه آموزی صنایع دستی در شهرستان البرز برگزار شد. همزمان با از ماه مبارک رمضان دوره آموزشی حرفه آموزی صنایع دستی شهرستان البرز در ترم تابستان آغاز شد.
در ترم تابستانه هنرجویان در مراکز الوند، کانون توانی الوند، کمال آباد و پیریوسفیان دوره های مختلف مقدماتی، به آموزی و پیشرفته حرفه های گلیم بافی وسرمه دوزی ورودوزی الحاقی را فرامی گیرند.
همچنین برای علاقمندان دوره جدید، آموزش چرم دوزی در مرکز آموزشی البرز برگزار گردید که در آینده نزدیک با تمهیدات پیش بینی شده در سایر حرفه های صنایع دستی پرمخاطب و دارای جاذبه بازار عرضه کلاس های آموزشی در شهرستان البرز راه اندازی خواهد شد .
حدود 16 میلیارد ریال صنایع دستی استان کرمانشاه در نوروز 1396 فروخته شد. معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: امسال با افزایش 30 درصدی، تعداد غرفه ها در بازارچه های صنایع دستی به 400 رسید و آمار فروش محصولات را فارغ از میدان به یک میلیارد و 390 میلیون تومان رساند. معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به حمایت های انجام شده از هنرمندان حوزه صنایع دستی گفت: در سه سال گذشته بیش از ۳۵ میلیارد تومان از صندوق کار آفرینی امید به صنعتگران… غرفه ایران در نمایشگاه بین المللی صنایع دستی و هنری ملل در باکو پایتخت جمهوری آذربایجان با استقبال گسترده بازدیدکنندگان مواجه شد. به گزارش واحد مرکزی خبر از باکو،در این نمایشگاه آثاری از صنایع دستی، هنری، خشکبار و شیرینی از بیش از بیست کشور جهان از جمله ایران،ترکیه،جمهوری آذربایجان، روسیه، تاجی تان، فلسطین،ایتالیا،چین و امریکا به نمایش گذاشته شده است. این نمایشگاه به ابتکار انجمن همسران سفرا و دیپلمات های مقیم باکو و به منظور جمع آوری کمک های مالی برای امور خیریه برگزار شده است. در غرفه کشورمان آثاری از صنایع دستی از جمله خاتم کاری،قلم کاری،کاشی کاری،ترمه دوزی و همچنین آجیل ایرانی به نمایش گذاشته شده است که با استقبال گسترده بازدیدکنندگان و دوستداران فرهنگ و تمدن ایرانی مواجه شد. معاون صنایع دستی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اسان جنوبی با بیان اینکه از ابتدای امسال هنرمندان صنایع دستی با فروش محصولات خود 18 میلیارد ریال درآمدزایی د گفت: در نوروز امسال 165 غرفه صنایع… دبیر انجمن صادرکنندگان صنایع دستی صادرات یک ساله صنایع دستی را براساس آمار گمرک 200میلیون دلار برآورد کرد و گفت: این میزان تقریباً نیمی از صادرات صنایع دستی را شامل می شود و درواقع صادرات این بخش بیش از… معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: فروش صنایع دستی در نمایشگاه های نوروزی صنایع دستی در این استان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 10 درصد افزایش یافته است «خبرجنوب» نوشت: نشست علمی بررسی کارکردهای ارگونومی در صنایع دستی روز گذشته در حالی در شیراز با استقبال اندک هنرمندان صنایع دستی و هنرهای سنتی فارس مواجه شد که به گفته مدیر عامل اتحادیه تعاونی های صنایع دستی استان، در هیچ یک از کارگاه های صنایع دستی فارس به مباحث بهداشت حرفه ای محیط توجه نمی شود. معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: صادرات صنایع دستی کشور نسبت به سه سال گذشته حدود 59 درصد افزایش یافته است. آغاز دوره های آموزش ترم تابستان هنرهای سنتی و صنایع دستی در شهرستان بوئین زهرا همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان دوره آموزشی حرفه آموزی صنایع دستی شهرستان بوئین زهرا در ترم تابستان آغاز شد.
این ترم آموزشی در مراکز بوئین زهرا، خوزنین، روستاهای آراسنج، خان آباد، طزرک و شال به صورت دوره های مختلف مقدماتی، به آموزی و پیشرفته در رش. بیست و هفتمین نمایشگاه ملی صنایع دستی از ۲۸ بهمن تا ۱ اسفند ماه با استقبال هنرمندان و فعالان صنایع دستی برگزار شد. در مجموع فروش نمایشگاه امسال بسیار خوب ارزی می شود که به زودی جزییات آن اعلام خواهد شد. مونسان افزود: صنایع دستی در بخش های مختلف مانند بسته بندی و برندسازی نیازمند حمایت و کمک است، آثار تولیدی هنرمندان صنایع دستی و کاران ما بسیار ارزشمند است و نباید به صورت فله ای عرضه شود. معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: بازارچه دائمی صنایع دستی با اعتبار ۶۰ میلیون ریال در محل محوطه تاریخی ستاد لشکر در میدان انقلاب ارومیه راه اندازی شده است. معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی اردبیل گفت : انواع صنایع دستی به مجموع ارزش مبلغ 570 هزار دلار پارسال از این استان به خارج از کشور صادر شد. کمیسیون شورای عالی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با حضور معاونین سازمان میراث فرهنگی و نمایندگانی از دستگاههای عضو برگزار شد. این کمیسیون به منظور بررسی پیشنهادهای اصلی برای طرح در شورای عالی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که با حضور رئیس جمهور تشکیل خواهد شد، برگزار شد. سید محمد بهشتی عضو شورای عالی میراث فرهنگی، صنایع. معاون صنایع دستی استان فارس از برگزاری نمایشگاه سراسری صنایع دستی در ارگ کریم خان زند خبر داد و گفت: این نمایشگاه در 114 غرفه به ارائه صنایع دستی از سراسر ایران می پردازد. مراسم گرامیداشت روز جهانی صنایع دستی عصر امروز ۲۰ دادماه به منظور گرامیداشت و ارتقا جایگاه صنایع دستی و تجلیل و تقدیر جایگاه هنرمندان این عرصه در سالن آمفی تاتر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار می شود. هنرمندان خانه صنایع دستی شهرستان بیرجند برای آموزش رشته های صنایع دستی در قالب طرح اوقات فراغت دانش آموزان اعلام آمادگی د. معاون صنایع دستی میراث فرهنگی یزدگفت: سازمان یونسکو یک نشان بین المللی به نام مهر اص کالا را به برخی از صنایع دستی اعطا می کند. معاون صنایع دستی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری از افتتاح نمایشگاه صنایع دستی «هرسین» در آستانه سال نو در شهرکرد خبرداد. مهرداد رئیسی در گفت وگو با خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه چهارمحال و بختیاری- اظهارکرد: نمایشگاه صنایع دستی«هرسین» در شهرکرد افتتاح شد و تا 15 فروردین در موزه باستانشناسی، بالاتر از سه راه سینما ب ا خواهد بود. زنجان - ایرنا - معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: در زمان حاضر اطلاعات 400 هزار نفر که در حوزه صنایع دستی اشتغال دارند در سامانه میراث فرهنگی به ثبت رسیده و… مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: با توجه به اینکه آتش سوزی در بخش بیرونی بازار بوده، آسیب چندانی به مجموعه بازار زرگرها وارد نشده است. پویا محمودیان مدیرکل صادرات معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور از ب ایی 7000 غرفه صنایع دستی در نوروز 96 در سراسر ایران ودر 31استان کشور خبر داد. معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: رونق صنایع دستی در شهرستان بیله سوار فرصتی برای اشتغال جوانان فراهم می آورد. سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: متاسفانه حمایت از هنرمندان صنایع دستی در قانون،مصوب و جامع نبوده است. معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: شال شماره دوزی هنرمند استان سمنان (مکنه) موفق به دریافت مهر اص یونسکو در برنامه داوری نشان بین المللی صنایع دستی 2016 شد. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: تاکنون برای 52 دفتر خدمات مسافرتی در استان کرمانشاه مجوز قانونی صادر شده و اکنون این دفاتر فعال هستند. معاون صنایع دستی استان همدان از برگزاری دوره های آموزشی رایگان صنایع دستی در تعدادی از روستاهای دارای ظرفیت همدان خبر داد. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از ب ایی دهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی ایران در کرمان خبر داد. معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: صادرات صنایع دستی کشور در سه سال گذشته حدود 59 درصد افزایش یافته است.