کرمانشاه دستی صنایع صنایع دستی

به نقل از خبرگزاریها در مورد کرمانشاه دستی صنایع صنایع دستی : نمایشگاه صنایع دستی گیلان در منطقه آزاد انزلی با حضور ۳۰ هنرمند در فضایی به مساحت یک هزار متر مربع و در قالب ۳۰ غرفه تا 30 داد تمدید شد. آموزش روزانه صنایع دستی به بازدیدکنندگان از سوی چهار نفر از هنرمندان حاضر در این نمایشگاه از بخش های جنبی نمایشگاه صنایع دستی گیلان در منطقه آزاد انزلی است . حصیر بافی، فرش و تابلو فرش، منبت و معرق ک. معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از ایجاد اولین مرکز خلاقیت صنایع دستی، اولین کیوسک های صنایع دستی کشور و بازارچه دائمی صنایع دستی در استان خبر داد. بازدید دانش آموزان از کارگاه های آموزشی واحدصنایع دستی تا تان به مناسبت گرامیداشت روز جهانی موزه و میراث فرهنگی و به منظور آشنایی و معرفی با رشته های مختلف صنایع دستی تا تان بازدید دانش آموزان مقطع ابت از کارگاههای صنایع دستی تا تان انجام شد. جهت آشنایی و معرفی با رشته های مختلف صنایع دستی تعداد 20 نفر از دانش آموزان پسر مقطع ابت از . نمایشگاه صنایع دستی به مناسبت روز جهانی صنایع دستی در تا تان به مناسبت گرامیداشت روز جهانی صنایع دستی 20 داد ماه ، نمایشگاه فروش محصولات صنایع دستی هنرمندان واحد صنایع دستی اداره میراث فرهنگی شهرستان تا تان راه اندازی شد . در این نمایشگاه آثار هنرمندان و صنعتگرانی که در قسمت مشاغل خانگی فعالیت دارند و یا کارت شناسایی کدار از واحد صنایع دستی اداره میراث فرهنگی شهرستان تا تان دریافت نموده اند حضور دارند که آثار تولیدی خود را برای فروش در این نمایشگاه به نمایش عموم گذاشته اند . گفتنی است در این نمایشگاه رشته های صنایع دستی اعم از گلیم و فروش موارد اولیه گلیمبافی ، قلمزنی ، منبت ، مس ، سفال ، عروسک بافی ، حصیر ، سراجی سنتی (چرم) و فروش موارد اولیه چرم دوزی ، ملیله کاری ، معرق و ... برای بازدید کنندگان به نمایش گذاشته شده است . نمایشگاه از 17 داد ماه الی 22 داد ماه 1393 در حیاط اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان تا تان از ساعت 9 صبح الی 13 و از ساعت 17 الی 21 دایر می باشد . معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان کرمانشاه از برگزاری نشست چهارمین دوره نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی در کرمانشاه خبر داد. در ارزی عملکرد سال 92، حوزه معاونت صنایع دستی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین در زمینه شاخص های ارائه شد توانست در بین کلیه استان های کشور رتبه اول را به خود اختصاص دهد.
حمید رضا قاسمی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین با ابراز سندی از ب این مقام و قدردانی از معاونت صنایع دستی گفت: پیرو بررسی ها. معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه، احیای برخی از هنرهای دستی در حال فراموشی از جمله جاجیم و موج بافی را در دستور کار این معاونت دانست.
تحقیق استانداردهای آموزشی کارگاه های چوب صنایع دستی تحقیق-استانداردهای-آموزشی-کارگاه-های-چوب-صنایع-دستی تحقیق استانداردهای آموزشی کارگاه های چوب صنایع دستی؛ پرداختن به موضوع کارگاه های چوب برای دانشجویان رشته صنایع دستی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. لیکن با توجه به اهمیت زیاد آن تاکنون مورد بررسی قرار نگرفته است. نگارنده با طرح موضوع توجه بیشتری به این امر مهم م وم داشته که اهم توجه به ف فایل در ارزی عملکرد سال 92، حوزه معاونت صنایع دستی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین در زمینه شاخص های ارائه شد توانست در بین کلیه استان های کشور رتبه اول را به خود اختصاص دهد.
حمید رضا قاسمی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین با ابراز سندی از ب این مقام و قدردانی از معاونت صنایع دستی گفت: پیرو بررسی ها. نمایشگاه آثار و توانمندی های مددجویان تحت پوشش کمیته امداد (ره) با مساعدت و همکاری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین در سرای سعدالسلطنه در ایام مبارک ماه رمضان آغاز به کار نمود .
در این نمایشگاه که به مدت 10 روز و به منظور آشنایی اقشار مختلف جامعه با فعالیت های کمیته امداد وارائه توانمندی ها و دستاوردهای افراد و خانوا. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: توسعه فروشگاه های صنایع دستی و شکل گیری بازار فروش دغدغه ماست. همزمان با از ماه مبارک رمضان دوره آموزشی حرفه آموزی صنایع دستی شهرستان البرز در ترم تابستان آغاز شد. در ترم تابستانه هنرجویان در مراکز الوند، کانون توانی الوند، کمال آباد و پیریوسفیان دوره های مختلف مقدماتی، به آموزی و پیشرفته حرفه های گلیم بافی وسرمه دوزی ورودوزی الحاقی را فرامی گیرند. همچنین برای علاقمندان دوره جدید، آموزش چر. صنایع دستی، به مجموعه ای از هنرها و صنایع اطلاق می شود که محصول آن ها به طور عمده با استفاده از مواد اولیه ی بومی، به کمک دست و ابزار دستی ساخته می شود. در هر یک از فرآورده های این صنایع، ذوق هنری و خلاقیت فکری صنعتگرسازنده، به نحوی تجلی می یابد و همین عامل، وجه تمایز اصلی این گونه محصول ها از مصنوعات مشابه ماشینی و کارخانه ای است.
صنایع دستی، حاصل روح ملت ها و دستاورد هنرهای آموخته از نسلی به نسل دیگر است. بنابراین، صنایع دستی تنها کالائی برای مبادله نیست، بلکه خصوصیات فرهنگی و ویژگی های قومی، از طریق این کالا مبادله می شود و نوعی ارتباط فرهنگی در میان جامعه ها پدید می آورد.
صنایع دستی، پس از جنگ جهانی دوم، با محتوای هنری و فرهنگی، مورد توجه کشورهای پیشرفته قرار گرفت. در دهم ژوئن/ بیستم داد سال ۱۹۶۴م.، نخستین همایش جهانی با شرکت مسئولان اجرائی، ان ، هنرمندان و صنعتگران بیش از ۴۰ کشور جهان، در نیویورک برگزارشد. در قطعنامه ی پایانی آن همایش، تأسیس« شورای جهانی صنایع دستی»، به عنوان نهاد وابسته به یونسکو تصویب شد. سالروز تأسیس این همایش، به عنوان «روز جهانی صنایع دستی» نامگذاری شد.
با راه اندازی شورای جهانی صنایع دستی ، صنایع دستی و سنتی، به صورت بخشی از حیات فرهنگی- اقتصادی ملت ها، مورد توجه قرار گرفت. ایران، از سال ۱۳۴۷ش./ ۱۹۶۸م. از طریق سازمان صنایع دستی کشور، به عضویت این شورا درآمد و در مجمع آسیا و اقیانوسیه ی آن، مشغول فعالیت شد.
این شورا، در ابتدا با شمار محدودی از اعضا کار خود را آغازکرد. اما هم اکنون، ۹۰ کشور جهان را تحت پوشش دارد و دبیرخانه ی آن، در شهر آمستردام هلند قرار دارد. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: تورهای رایگان کرمانشاه گردی ویژه میهمانان نوروزی در شهر کرمانشاه برقرار است. با عنایت به برنامه ریزی بعمل آمده توسط واحد اشتغال اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی کارجویان و هنرمندان صنایع دستی شهرستان شوش ساماندهی و مشغول بکار خواهند شد ضمنا یاد آور می شود افرادی که دارای مدرک صنایع دستی بوده یا در زمینه تولید صنایع دستی دارای تبهر می باشندجهت تشکیل یانک اطلاعات کارجویان صنایع دستی و نهایتاً برنامه ریزی جهت. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه از ب ایی نمایشگاه صنایع دستی، سوغات و سیاه چادر در 50 نقطه استان با 350 غرفه فروش خبرداد. معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور تاکید کرد: صنایع دستی باید بازار محور شوند. آغاز دوره های آموزش ترم تابستان هنرهای سنتی و صنایع دستی در شهرستان تا تان
همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان دوره آموزشی حرفه آموزی صنایع دستی شهرستان تا تان در ترم تابستان آغاز شد. این ترم آموزشی در مراکز تا تان و ضیاءآباد به صورت دوره های مختلف مقدماتی، به آموزی و پیشرفته در رشته های گلیم بافی، تذهیب ، رودوزی سنتی ، سرمه دوزی . رئیس اتحادیه صنف صنایع دستی استان اصفهان گفت: از مردم خواستاریم صنایع دستی کار هنرمندان ایرانی و به خصوص اصفهانی را بر تمام کالاهای خارجی ترجیح دهند و صنایع دستی ساخت داخل را ید کنند. مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی از نمایشگاه صنایع دستی اراک بازدید به عمل آورد و گفت: حمایت از صنایع دستی موجب گستردگی فرهنگ بومی است و صنعتگران این حوزه سرمایه های ملی هستند. دوره حرفه آموزی صنایع دستی در شهرستان البرز برگزار شد. همزمان با از ماه مبارک رمضان دوره آموزشی حرفه آموزی صنایع دستی شهرستان البرز در ترم تابستان آغاز شد.
در ترم تابستانه هنرجویان در مراکز الوند، کانون توانی الوند، کمال آباد و پیریوسفیان دوره های مختلف مقدماتی، به آموزی و پیشرفته حرفه های گلیم بافی وسرمه دوزی ورودوزی الحاقی را فرامی گیرند.
همچنین برای علاقمندان دوره جدید، آموزش چرم دوزی در مرکز آموزشی البرز برگزار گردید که در آینده نزدیک با تمهیدات پیش بینی شده در سایر حرفه های صنایع دستی پرمخاطب و دارای جاذبه بازار عرضه کلاس های آموزشی در شهرستان البرز راه اندازی خواهد شد .
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از پیگیری برای ثبت روستای فش به عنوان د ده ملی ساخت سازهای سنتی خبر داد. حدود 16 میلیارد ریال صنایع دستی استان کرمانشاه در نوروز 1396 فروخته شد. رئیس اتحادیه صنایع دستی اصفهان گفت: متاسفانه به دلیل عدم خدمات دهی به گردشگران داخلی و خارجی در محیط های توریستی اقتصاد در میدان (ره) در حوزه صنایع دستی فلج شده است. همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان دوره آموزشی حرفه آموزی صنایع دستی شهرستان بوئین زهرا در ترم تابستان آغاز شد. این ترم آموزشی در مراکز بوئین زهرا، خوزنین، روستاهای آراسنج، خان آباد، طزرک و شال به صورت دوره های مختلف مقدماتی، به آموزی و پیشرفته در رشته های گلیم بافی، فرش بافی، قلاب بافی، چرم دوزی، معرق چوب وخوشنویسی را برگزار می . معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی گفت: فرش و صنایع دستی مغایر یکدیگر نیستند و ما به خوبی می دانیم که ج ساختاری فرش و صنایع دستی صدمه زننده است. معاون صنایع دستی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اسان جنوبی با بیان اینکه از ابتدای امسال هنرمندان صنایع دستی با فروش محصولات خود 18 میلیارد ریال درآمدزایی د گفت: در نوروز امسال 165 غرفه صنایع… معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: 23 بازارچه نوروزی صنایع دستی در قالب 500 غرفه در ایام نوروز آماده بازدید گردشگران و مسافران استان کرمان است. دبیر انجمن صادرکنندگان صنایع دستی صادرات یک ساله صنایع دستی را براساس آمار گمرک 200میلیون دلار برآورد کرد و گفت: این میزان تقریباً نیمی از صادرات صنایع دستی را شامل می شود و درواقع صادرات این بخش بیش از… «خبرجنوب» نوشت: نشست علمی بررسی کارکردهای ارگونومی در صنایع دستی روز گذشته در حالی در شیراز با استقبال اندک هنرمندان صنایع دستی و هنرهای سنتی فارس مواجه شد که به گفته مدیر عامل اتحادیه تعاونی های صنایع دستی استان، در هیچ یک از کارگاه های صنایع دستی فارس به مباحث بهداشت حرفه ای محیط توجه نمی شود. معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از اجرای ورکشاپ صنایع دستی برای ک ن و نوجوانان خبرداد. معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، از ب 25 نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی توسط هنرمندان بنام استان خبر داد. به گزارش خبرنگار مهر، رضا رحیمی معاون امور اقتصادی استانداری کرمانشاه در مراسم افتتاحیه نمایشگاه سراسری صنایع دستی کرمانشاه اظهار داشت: صنایع دستی بعنوان میراث و پیشینه هر امت و نشان دهنده هویت و تاریخ یک جامعه دارای اهمیت است. وی همچنین به موافقت شورای عالی مناطق آزاد کشور در اعلام منطقه آزاد قصرشیرین اشاره کرد و افزود: از آنجا که بیش از نیمی از صادرات کشور در مرز قصرشیرین صورت می گیرد لذا این اقدام می تواند تحول عظیمی در تجارت استان و کشور بوجود آورد. نمایشگاه معاون امور اقتصادی استانداری کرمانشاه در ادامه خاطر نشان کرد: برخی آثار همانند طاق بستان و بیستون که پیشینه ۲۴۰۰ ساله دارند باید در سایر استان های کشور مطرح شود. رحیمی با اشاره به صنایع دستی خاص استان بیان کرد: فرش سنقر کلیایی به ثبت جهانی رسید، گلیم هرسین، گیوه اورامانات و دیگر صنایع دستی افتخاری است که نصیب استان کرمانشاه شده است. معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع استانداری کرمانشاه در پایان تاکید کرد: صنایع دستی با هدف ایجاد اشتغال و ارزش افزوده، در اقتصاد کشور نقش بسزایی دارد و به همین جهت حمایت از این حوزه در دستور کار ت قرار دارد. معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: تاکنون بیشترین میهمانان ورودی به استان کرمانشاه را هموطنان تهرانی، آذری و اهوازی تشکیل داده اند. بیست و هفتمین نمایشگاه ملی صنایع دستی از ۲۸ بهمن تا ۱ اسفند ماه با استقبال هنرمندان و فعالان صنایع دستی برگزار شد. در مجموع فروش نمایشگاه امسال بسیار خوب ارزی می شود که به زودی جزییات آن اعلام خواهد شد. معاون صنایع دستی و هنر های سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان از دریافت نشان مرغوبیت ۸ اثر صنایع دستی استان خبر داد. معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: بازارچه دائمی صنایع دستی با اعتبار ۶۰ میلیون ریال در محل محوطه تاریخی ستاد لشکر در میدان انقلاب ارومیه راه اندازی شده است. معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: صنایع دستی با توجه به هزینه کم، ارزش افزوده بسیار زیاد و وسعت اشتغال بهترین راه برای حل مشکل بیکاری در کشور، علی الخصوص در مناطق محروم، است. رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نهاوند گفت: با توجه به جایگاه فرهنگی و اجتماعی و نقش مهم صنایع دستی در ایجاد اشتغال خانه صنایع دستی در نهاوند راه اندازی شد. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: از آنجا که هنرهای سنتی و صنایع دستی نقش مهمی در اقناع گردشگران دارد، کانون جدید دانش بنیان در حوزه پژوهش های صنایع دستی در خانه تاریخی قزوینی ها شکل می گیرد. معاون صنایع دستی استان فارس از برگزاری نمایشگاه سراسری صنایع دستی در ارگ کریم خان زند خبر داد و گفت: این نمایشگاه در 114 غرفه به ارائه صنایع دستی از سراسر ایران می پردازد. نمایشگاهی شامل صنایع دستی استان زنجان با حمایت دفتر معاونت صنایع دستی از ۲۶ تا ۳۰ فروردین ماه پذیرای علاقه مندان است. معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی اسان جنوبی گفت: هنرمندان صنایع دستی کشور، هنر خود را در بیرجند به نمایش گذاشتند. مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی اظهار داشت : صنایع دستی باید از کالایی لو به کالایی مصرفی تبدیل شود حضور در نمایشگاه های صنایع دستی به واسطه پرداخت اجاره غرفه برای توزیع کنندگان صنایع دستی صرفه اقتصادی ندارد. معاون صنایع دستی میراث فرهنگی یزدگفت: سازمان یونسکو یک نشان بین المللی به نام مهر اص کالا را به برخی از صنایع دستی اعطا می کند. مدیرکل صادرات صنایع دستی کشور از برگزاری نشستی با برج سازان تهران به منظور آشنایی آنان با صنایع دستی و استفاده از آن در چیدمان خانه های ایرانی خبر داد. صنعتگران سازمان منطقه آزاد چابهار بیش از ۵۰۰ قلم تولیدات صنایع دستی خودرابه بانوان وک ن آسیب دیده ز له کرمانشاه اهدا د. خبرگزاری آریا-چهار کتاب با موضوع صنایع دستی و هنرهای سنتی در جشنواره نوآوری در طراحی صنایع دستی رونمایی شد. ادامه: رونمایی از 4 کتاب با موضوع صنایع دستی در شیراز معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: تاکنون قول های مثبت زیادی درباره بیمه هنرمندان صنایع دستی و قالی بافان از سوی وزارت کار و سازمان تأمین اجتماعی داده شده اما هنوز اقدام عملی…