کشتی کج

به نقل از خبرگزاریها در مورد کشتی کج : ناصر نوربخش با بیان این مطلب اظهار کرد: با توجه به اینکه هر کشور به جای 8 وزن در 7 وزن در بازی های آسیایی کشتی گیر خواهد داشت بر اساس تصمیم شورای فنی کشتی فرنگی، قرار است در وزن 59 کیلوگرم در بازی های آسیایی شرکت نکنیم. حمید سوریان نیز به ما اعلام کرد تمایلی به حضور در بازی های آسیایی ندارد.

به نقل از ایسنا، مربی تیم ملی کشتی فرنگی در خصوص علت این تصمیم نیز خاطرنشان کرد: جدای از اینکه سوریان خود تمایلی به حضور در بازی های آسیایی نداشت دلیل مهم ما برای این تصمیم گیری این بود که در وزن 59 کیلوگرم مهم ترین رقبای ما در جهان کشتی گیران آسیایی هستند و این کار را برای ما با توجه به فاصله اندک مسابقه های جهانی تا بازی های اینچئون سخت می کرد که در نهایت این تصمیم اتخاذ شد.

وی در پایان تاکید کرد: حمید سوریان از آمادگی بسیار بالایی برخوردار است و همین که او در جام پیتلاسینسکی لهستان با اینکه در یک وزن بالاتر کشتی گرفت باز هم توانست عنوان قهرمانی را از آن خود کند که این نشان دهنده آمادگی بالای اوست. ما نیز در مسابقه های جهانی امید زیادی به موفقیت او داریم. جام جهانی کشتی آزاد - ایران با ش ت قهرمان شد تیم ملی کشتی آزاد ایران موفق شد تیم را در خاک خودش به زانو درآورد و قهرمان جام جهانی کشتی آزاد شود. چهل و سومین دوره رقابت های جام جهانی کشتی آزاد در سالن فوروم شهر لُس آنجلس آغاز شده بود که تیم ملی کشورمان در دیدار نهایی به مصاف رفت و در پایان با نتیجه 5 بر 3 مقابل حریف به پیروزی دست یافت و عن. قهرمانان مسابقات کشتی با چوخه کشور در روستای گرماب بزرگ از توابع شهرستان فیروزه در استان اسان رضوی معرفی شدند. در این مسابقات که برای نوزدهمین سال متوالی و به مناسبت گرامیداشت ی هسته ای و 313 شهید شهرستان فیروزه در روز پنج شنبه مورخه 20 فروزدین 94 در روستای گرماب شهرستان فیروزه برگزار شد 170 چوخه کار از 8 استان کشور حضور داشتند. در این م. وزن 80 کیلوگرم کشتی فرنگی ایران در گام اول با امتیاز عالی برابر کشتی گیر قطری به برتری رسید. به گزارش "ورزش سه"، حبیب الله اخلاقی فرنگی کار وزن 80 کیلوگرم در مرحله یک چهارم نهایی با امتیاز عالی حریف قطری را ش ت داد. کمیل به نقره رضایت دادپایان روز اول مسابقات کشتی قهرمانی جهان کمیل به نقره رضایت داد
کمیل قاسمی کشتی گیر وزن 125 کیلوی ایران با ش ت 4 بر 3 مقابل طاها آکگول از ترکیه به مدال نقره مسابقات جهانی کشتی رضایت داد. به گزارش ورزش سه، کمیل قاسمی در یک نمایش نه چندان قابل انتظار روی کم کاری 2 بار امتیاز از دست داد و یک بار هم در کنار تشک خاک شد تا 4 بر صفر از حریف عقب بیافتد. او پس از این عقب ماندگی تازه شروع به حمله کرد که ماحصل آن 3 امتیاز بود. کمیل که در لحظات پایانی می توانست حریف ترک را خاک کند در نهایت مغلوب زمان شد و به مدال نقره بسنده کرد.
رقابت های کشتی آزاد قهرمانان جهان در روز اول با ب 2 برنز و یک نقره به پایان رسید و ما امیدواریم فردا خوشرنگ ترین مدال ها را هم به دست بیاوریم. تیم ملی کشتی آزاد ایران در فینال جام جهانی روسیه را قاطعانه و با حساب 6-2 ش ت داد تا جشن قهرمانی حدود 4 هزار ایرانی در سالن مسابقه بر پا شود. این سومین قهرمانی متوالی ایران در جام جهانی بود. اسماعیل پور، محمدی، حسین خانی، لشگری، یزدانی و قاسمی حریفان خود را ش ت دادند و رحیمی و اکبری پیکار را به حریفان واگذار د. لطفا نتایج و گزارش کشتی ها رو در ادامه مطلب بخوانید. حسین نیک نژاد، عضو اسبق تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان، روز گذشته هنگام مسابقات پیش وتان درگذشت. کشتی آ این کشتی گیر و لحظات بدرود حیاتش را در تابناک می بینید. یک کشتی گرفتار دریای طوفانی شد و غرق شد و تنها دو تن از سرنشینان این کشتی که شنا بلد بودند توانستند خود را به یک جزیره خشک کوچکی برسانند. این دو نفر دو دوست قدیمی بودند. به جزیره که رسیدند فهمیدند راهی برای نجات در این جزیره ندارند جز اینکه به درگاه خداوند دعا کنند تا آنان را نجات دهد. برای اینکه بفهمند دعای چه ی مؤثرتر است، جزیره را ب. الدار کورتانیدزه کشتی گیر تنومند گرجستانی که علاقه مندان به کشتی دیدار های نفس گیر وی با علیرضا حیدری را در خاطر دارند، در جام تختی سال 1392 از دنیای کشتی خداحافظی کرد. نایب رئیس فدراسیون کشتی ایران گفت: پرونده تعلیق کشتی ایران و محرومیت کشتی گیر و مربی وی، به زودی تعیین تکلیف می شود. : طلب کشتی گیران را پرداخت می کنیم
رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس در خصوص توقیف اموال این باشگاه توسط کشتی گیران توضیحاتی ارائه داد. حمیدرضا در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در واکنش به توقیف اموال باشگاه پرسپولیس توسط کشتی گیران پیشین این باشگاه گفت: فعلاً به این مسئله کاری نداریم و اولویت ما این است که در چند روز آینده تیم فوتبال پرسپولیس را برای حضوری قدرتمند در مسابقات لیگ برتر ببندیم. من از همین جا اعلام می کنم که خیال هواداران راحت باشد و تیمی آماده را روانه لیگ برتر خواهیم کرد.

وی ادمه داد: چیزی به اسم توقیف اموال وجود ندارد و رحیمی به همراه شاکیان به کلانتری رفته و تعهداتی را در این خصوص داده است.

رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سؤال که آیا طلب کشتی گیران پیشین این باشگاه پرداخت خواهد شد، اظهار داشت: قطعاً طلب کشتی گیران را پرداخت می کنیم اما همانطور که گفتم ابتدا باید تیم فوتبال مان را ببندیم چون فعلاً این تیم برای ما از همه چیز مهمتر است. در کتاب شریف المشاهد شیخ شبستری (ره)روایت کرده که چون حضرت نوح علیه السلام کشتی را بنا نمود و صد هزار مسمار به کشتی زد تا اینکه پنج مسمار ماند حضرت نوح علیه السلام یکی از آن پنج مسمار را برداشت.فاَ شرَقَ بِیَدِهِ وَ اَضاءَ کَما یَضئ الکَواکِبَ الدُّریه فی اُفُق السَّماء. در پی انتشار اخباری مبنی کشتی نگرفتن کشتی گیران کشور های کلمبیا و مکزیک مقابل کشتی گیران ایران، فدراسیون کشتی بیانیه ای صادر کرد. رئیس فدراسیون کشتی عملکرد تیم ملی کشتی فرنگی را در مسابقات جهانی فرانسه به طور نسبی رضایت بخش دانست و گفت: کشتی گیران ما اکثرا نفرات کم تجربه ای بودند. اتحادیه جهانی کشتی در خبری که بر روی وجی سایت خود قرار داد، به حضور تیم کشتی در ایران و قدرت دیپلماسی کشتی اشاره کرد. محمدحسین داجمر، در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی میزان، با اعلام این که ایران برنامه ای برای گسترش مسیرهای جدید در سال جاری ندارد اعلام کرد: بیشتر ترددهایی که از سوی ایران به سایر کشورها صورت می گیرد کشورهای آفریقایی و آسیایی همچون چین، هند و ما ی می باشد.

مدیر عامل کشتیرانی ایران، در خصوص برنامه های سال جاری جهت گسترش مسیرهای کشتیرانی گفت: در صورتی که تحریم ها برداشته شود در نظر داریم خطوط کشتیرانی را تا اروپا ادامه دهیم و در صورتی که تغییری در روند مذاکرات به وجود نیاید در برنامه ها تغییری نخواهیم داشت. اما در شرایط کنونی ایران برنامه ای برای گسترش مسیرهای کشتیرانی ندارد.

داجمر، در ادامه با اشاره به تعداد و طول عمر کشتی های باری در کشور اعلام کرد: طول عمر کشتی 30 ساله است. در حال حاضر ما در ایران به تعداد 153 کشتی اقیانوس پیما داریم که طول قدمت آنها حدود 11 سال برآورد می شود.

مدیر عامل کشتیرانی، ادامه داد: در حال حاضر تحریم های ت های غربی به کشتیرانی ایران بیش از پنج سال است که شدت بیشتری به خود گرفته اما این شرکت همچنان با اقتدار به فعالیت های هوشمندانه خود در آبهای بین المللی ادامه می دهد.

وی ادامه داد : کشتیرانی ایران همواره به دنبال مدیریت تحریم ها بوده و تلاش کرده است تا نرخ حمل و نقل دریایی کشور را تعدیل و از افزایش غیر منطقی آن جلوگیری نماید.

داجمر در ادامه با اشاره به بیمه کشتی های ایرانی ادامه داد: برای بیمه کشتی های ایرانی ت یک میلیارد دلار ضمانت در بانک گذاشته است. کشتی فامنین دارای استعدادهای بسیاری در ورزش کشتی میباش ی متاسفانه به دلایل برخی مسایل کشتی گیران این شهرستان نمیتوانند استعدادهای خودرا شکوفا کنند در سال یکهزار و سیصدونودودو کشتی گیری بنام حسین رسولی توانست در مسابقات کشوری انتخ تیم ملی به مقام نایب قهرمانی برسد و افتخاری برای کشتی همدان بخصوص فامنین ب کند مسوولین کشتی همدان ا. تیم کشتی آزاد بیمه رازی در حالی با ۱۵ کشتی گیر خود را مهیای حضور در رقابت های جام باشگاه های جهان می کند که در ترکیب این تیم ۳ کشتی گیر شاخص روس حضور خواهند داشت. قهرمان کشتی آزاد در المپیک ۲۰۱۶ برزیل گفت: بسیار مشتاقم که در رقابت های جام جهانی کشتی آزاد و در حضور تماشاگران ایرانی به میدان بروم. «تایتانیک» در تلویزیون ایران چگونه غرق شد؟ نازنین شادپی- در یکی از روزهای نوروزی امسال، عاشقانه «تایتانیک» برنده 11 جایزه اسکار و یکی از های پرهزینه جیمز کامرون از تلویزیون ایران پخش شد. ی که محصول سال 1997 کمپانی های پارامونت پیکچرز و فا قرن بیستم است. «تایتانیک» نام بزرگ ترین کشتی بخاری است که در سال 1912 به دلیل سهل انگاری دیده بان ک. فدراسیون کشتی با انتشار بیانیه ای اعلام کرد همچنان خواهان شرکت در مسابقات جام جهانی کشتی آزاد در ایران است و امیدوار است موانع موجود رفع شود. ابتدا گمان می شد یک کشتی گیر روس باشد که پس از انتخاب یزدانی به عنوان بهترین کشتی گیر ماه، این ع را بازنشر کرده اما تحقیقات بانک ورزش مشخص کرد این کشتی گیر، عضو تیم کشتی بانوان آرژانتین است و از علاقمندان به کشتی رضا یزدانی و دیگر کشتی گیران ایران. ع زیر شب گذشته در اینستاگرام دست به دست می شد و همه دوست داشتند بدانند این کشتی گیر کیست که از ع گرفتن به رضا یزدانی این قدر خوشحال است.

ابتدا گمان می شد یک کشتی گیر روس باشد که پس از انتخاب یزدانی به عنوان بهترین کشتی گیر ماه، این ع را بازنشر کرده اما تحقیقات بانک ورزش مشخص کرد این کشتی گیر، عضو تیم کشتی بانوان آرژانتین است و از علاقمندان به کشتی رضا یزدانی و دیگر کشتی گیران ایران.

او پیش از این با حمید سوریان هم ع ی به یادگار انداخته بود، بارها نشان داده علاقه زیادی به سبک کشتی ایرانی ها دارد.

زن آرژانیتی عاشق کشتی ایران با کشتی گیر ایرانی/ ع نایب رییس فدراسیون کشتی گفت: متاسفانه دست هایی در وزارت ورزش در کار است که تلاش می کنند از کنار تمامی موفقیت های بزرگ کشتی رد شود. دبیر فدراسیون کشتی گفت: اگر تهدید اتحادیه جهانی کشتی را جدی نگیریم کشتی ایران تعلیق می شویم و تعلیق کشتی ایران هزینه های زیادی به دنبال خواهد داشت. ستارت خوب سوریان اما راه را برای بردهای بعدی هموار کرد تا سعید عب ی(71 کیلو)، حبیب الله اخلاقی(80 کیلو)، طالب نعمت پور(85 کیلو)، مهدی علیاری(98 کیلو) و بشیر باباجان زاده(130 کیلو) هم با برد مقابل حریفانشان نتیجه را 6-2 به سود ایران کنند. حسن بابک، مدیر تیم های ملی کشتی فرنگی با ابراز خوشحالی از نتیجه ای که فرنگی کاران به دست آوردند، این پیروزی خانگی را ارزشمند توصیف کرد. گفتنی است تیم کشتی فرنگی ایران در سال های 2010 در ارمنستان، 2011 بلاروس و 2012 روسیه قهرمان جام جهانی شده بود اما در دوره گذشته این رقابت ها و در نبود طلایی های المپیک و بنا، ایران به سرمربی گری رس hti-azadول جزینی به نایب قهرمانی رسید. ایران 6 – روسیه 2 59 کیلوگرم: حمید سوریان 6- سمینوف 5 66 کیلوگرم: امید نوروزی 6- کوراک 8 71 کیلوگرم: سعید عب ی 3- لابازانوف صفر 75 کیلوگرم: فرشاد علیزاده صفر- ولاسوف 11 80 کیلوگرم: حبیب ا… اخلاقی 8- بوگومولوف صفر 85 کیلوگرم: طالب نعمت پور 3- چاکوادزه یک 98 کیلوگرم: مهدی علیاری 3- ملنیکوف یک 130 کیلوگرم: بشیر باباجان زاده 9 – پارشین صفر رده بندی نهایی 1. ایران، 2. روسیه، 3. آذربایجان، 4. مجارستان، 5. ترکیه، 6. کره جنوبی، 7. قزاقستان، 8. فنلاند، 9. ، 10. ارمنستان کشتی فرنگی ایران قهرمان جهان شد کرمانشاه- کشتی گیر ملی پوش ایرانی با اشاره به حضور مقتدرانه تیم ملی کشتی ایران در رقابت های جهانی کشتی کرمانشاه، هوادران کرمانشاهی را در دنیا بی نظیر دانست که به کشتی گیران روحیه می دادند. کشتی های باری یکی از وسایل حمل و نقل در رودخانه ها هستند اما این کشتی ها آلودگی زیادی را راهی آب ها می کنند. محققان اهل رومانی، آلمان و هلند به طور مشترک روی کشتی های باربری سبز و سازگار با محیط زیست کار می کنند. سه سال بعد از غرق شدن کشتی سوول که یکی از مرگبارترین سوانح کره جنوبی را رقم زد، این کشتی از کف دریا بالا آورده شد. کشتی سوول با ۴۷۶ سرنشین در ۱۶ آوریل ۲۰۱۴ در آب های جزیره «جیجو» در جنوب کشور غرق شد. در این حادثه مرگبار آن ۳۰۴ تن از سرنشینان کشتی از جمله شاگردان مدرسه ای که برای یک سفر تفریحی دل به دریا زده بودند، جان باختند.
رقابت های کشتی جام تختی - کرمانشاه صادق زاده قهرمان کشتی پهلوانی شد قائمشهریها و بابلی های آبروی مازندران را یدند حذف چند باره عزت ا..اکبری
جابر صادق زاده با غلبه بر محمدی در فینال رقابت های کشتی پهلوانی جام تختی قهرمان شد. شمال اسپرت:روز دوم و پایانی سی و پنجمین دوره رقابت های بین المللی کشتی جام تختی از صبح امروز با برگزاری مسابقات کشتی پهلوانی و 4 وزن دوم کشتی آزاد و فرنگی در سالن (ره) کرمانشاه آغاز شده است که بعد از برگزاری مسابقات مقدماتی کشتی پهلوانی، جابر صادق زاده...مشروح و گزارش قهرمانی سید احمد محمدی دلاور قائمشهری ادامه مطلب
مدیر تیم های پایه کشتی آزاد تغییرات جدید اتحادیه جهانی کشتی را به نفع کشتی ایران و جهان دانست و گفت: این قوانین باعث طولانی تر شدن دوران قهرمانی کشتی گیران و کمتر شدن آسیب دیدگی های آنها خواهد شد. رییس اتحادیه جهانی کشتی نسبت به اتفاقات اخیر در کشتی ایران واکنش تندی نشان داد. او تهدید کرد که ادامه این روند می تواند آسیب جدی به کشتی و ورزش ایران وارد کند. مدیر تیم های ملی کشتی آزاد در رده سنی پایه با تشریح عملکرد نمایندگان جوان و نوجوان کشورمان در تورنمنت های اعزامی از ابعاد تازه ای از حضور کشتی گیران روسی و گرجستانی الاصل در ترکیب تیم های کشتی رژیم صهیونیستی خبر داد. هاشم نوذری کیا کشتی گیر کهگیلویه وبویراحمدی به مقام قهرمانی مسابقات کشتی آزاد بزرگسالان کشور دست یافت. نیک نژاد کشتی گیر گیلانی اسبق تیم ملی کشتی فرنگی ایران که در مسابقات پیش وتان کشور، در قالب تیم قزوین کشتی می گرفت، دچار ایست قلبی شد قهرمان کشتی فرنگی المپیک لندن گفت: قصد داریم با هزینه ای اندک تیمی شایسته را روانه لیگ کشتی فرنگی کنیم و قطعا در لیگ کشتی نخواهم گرفت. تهران- ایرنا- اتحادیه جهانی کشتی در خبری که بر روی وجی سایت خود قرار داد، به حضور تیم کشتی در ایران و قدرت دیپلماسی کشتی اشاره کرد. رئیس فدراسیون کشتی گفت:ثبت روز ملی کشتی متناسب با جایگاه کشتی، به عنوان ورزش ملی ایران است و خوشبختانه بالا ه مجموع تلاش های صورت گرفته به ثمر نشست. نایب رئیس فدراسیون کشتی گفت: خطر تعلیق کشتی ایران؛ محرومیت مربی و کشتی گیر قابل پیش بینی است، اما امیدوارم در پایان دور سوم مذاکرات کمترین هزینه ممکن را برای کشتی ایران به همراه داشته باشد. دارنده مدال طلای کشتی آزاد جهان گفت: با توجه به اینکه دنده ام آسیب دیده بود و درد شدیدی داشتم، نمی توانستم کشتی بگیرم، اما به خاطر ایران روی تشک آمدم و ثابت تشک کشتی جای مردهاست. نایب رئیس فدراسیون کشتی گفت: خطر تعلیق کشتی ایران، محرومیت مربی و کشتی گیر قابل پیش بینی است. وزن مرده یا مطلق (dwt):
deadweight
با واحد متریک/تن (metric ton) معادل 1000کیلو، بیان می شود، و عبارت است از، کل وزنی که کشتی حمل می کند، شامل بار، سوخت، آب توازن، آب شیرین، کارکنان، م ومات، آذوقه، و سایر وزن های متفرقه، که جزیی از خود کشتی نیستند.
وزن مرده یا مطلق، درحقیقت، تفاوت وزن کشتی، هنگامی که از کالا خالی است، (حتا بدون سوخت و خدمه)، ب. ۶ کشتی گیر به اردوی تیم ملی کشتی فرنگی و آزاد ایران دعوت شدند. پس از آتش گرفتن نفتکش ایرانی بر اثر برخورد کشتی باری چینی به کشتی ایرانی، این کشتی برای چندین روز در آتش می سوخت و امروز خبرهایی درباره کاهش ابعاد آتش سوزی منتشر شد. سخنان اعضای چند تن از خدمه این کشتی که احتمال می رود هنوز زنده باشند و در عقب کشتی جای گرفته باشند، را در تابناک می بینید و می شنوید. آنها در گفت و گو با رضا زندی از امیده. سید مراد محمدی قهرمان کشتی آزاد جهان، سر مربی تیم کشتی آزاد ترکمنستان شد رضا لایق گفت : خادم با استفاده از ارتباطات خود در اتحادیه جهانی کشتی پس از مذاکرات مختلف موفق شد جلوی حکم تعلیق کشتی ایران را علی رغم فشارهای زیاد بر اتحادیه جهانی کشتی بگیرد. کرمانشاه- کشتی گیر ملی پوش ایرانی با اشاره به حضور مقتدرانه تیم ملی کشتی ایران در رقابت های جهانی کشتی کرمانشاه، هواداران کرمانشاهی را در دنیا بی نظیر دانست که به کشتی گیران روحیه می دادند. عضو شورای فنی کشتی فرنگی گفت: ما شاهد درگیری های بودیم که در شأن کشتی نیست. اتحادیه جهانی کشتی در مورد طرح برگزاری مسابقات کشتی در ۲ روز، تصمیم گیری خواهد کرد. ملی پوش سنگین وزن تیم کشتی آزاد ایران گفت: جام جهانی کشتی کرمانشاه یکی از لذت بخش ترین مسابقات عمرم بود. نایب رییس فدراسیون کشتی ایران گفت: پرونده تعلیق کشتی ایران و محرومیت کشتی گیر و مربی وی، به زودی تعیین تکلیف می شود.