کشیدن سیگار در میان ن مدگرایی یا آسیب زایی رفتاری

به نقل از خبرگزاریها در مورد کشیدن سیگار در میان ن مدگرایی یا آسیب زایی رفتاری : رکنا: علی انصاریان ع ی از خود در اینستاگرام منتشر کرد که در آن در حال کشیدن سیگار است و از مضرات سیگار میگوید. پُک زدن به سیگار هیچ معنایی ندارد الّا نوعی لجاجت با خود، و حتی لجاجت در تداوم ِ نوعی عادت. عجیب ترین خوی ِ آدمی این است که می داند فعلی بد و آسیب رسان است، اما آن را انجام می دهد و به کرات هم. هر آدمی، دانسته و ندانسته ، به نوعی در لجاجت و تعارض با خود بسر می برد ، و هیچ دیگری ویرانگرتر از خود ِ آدمی نسبت به خودش نیست.

#سلوک
#محمود_ . دود سیگار
اعتیاد به سیگار در واقع وابستگی فرد به نیکوتین می باشد. نیکوتین با فعال سیستم پاداش دوپامینی باعث اعتیاد به سیگار می شود.دود سیگار حاوی بیش از ۴۰۰۰ نوع ماده سمی گوناگون است که شامل آلدئیدها، اسیدها، ا یدها، ترکیبات فنلی، آلکالوئیدها، مواد رنگی، ترکیبات هیدروژنه و مواد رادیواکتیو می باشد. دمای آتش سیگار در حدود ۸۰۰ درجه سانتیگراد است که سبب تبدیل برخی از ترکیبات سیگار به مواد سرطانی می شود.
ترکیبات شیمیائی موجود در دود سیگار براساس آمار معاونت سلامت وزارت بهداشت 15 درصد جمعیت ایران، یعنی حدود 1 میلیون نفر سیگاری هستند و در ایران سالانه بیش از 75 هزار نفر به علت مصرف سیگار جان خود را از دست می دهند اما هر وقت در مورد زیان های استعمال دخانیات بحث می شود... سیگاری بودن در بروز درد در ستون فقرات تاثیرگذار است؟ شواهد بالینی نشان می دهد احتمال بروز کمردرد در افر. همشهری آنلاین: چند ساعت و چند روز بعد از توقف سیگار کشیدن یکی سخت ترین دوره ها در مسیر شما به سوی ترک سیگار است. سیگار می تواند باعث ت یب زندگی فردی و اجتماعی و آسیب های روحی و جسمی شود، به همین دلیل باید از سال های نوجوانی فرزندتان را از خطرات مصرف این ماده مضر آگاه کنید.
دود سیگار زشته ؛ دود ماشین خوبه !!!

مقطع کوتاهی سیگار میکشیدم و خوشبختانه مدتهاست کشیدن سیگار را ترک کرده ام.
در میان نامه ها و کامنتها در سایت و صفحه ی م، تعدادی پیام دریافت با این مضامین که:
ما تا به حال فکر میکردیم تو فهمیده و باسوادی! خج نمیکشی از اینکه سیگار میکشی؟ اصلاً به چه حقی ی که ماهیانه صدها هزار نفر نوشته هایش را م. با اعلام فدراسیون فوتبال از این فصل تماشاگرانی که در یوم حاضر می شوند حق سیگار کشیدن نخواهند داشت. محققان می گویند کشیدن تنها یک نخ سیگار در روز هم می تواند با ریسک بالا بیماری قلبی و سکته مرتبط باشد. سیگار کشیدن دختران پرشین طب – پزشکی  به گزارش پرشین طب؛ احساس رضایت خارج شدن دود از دهان برخی دختران نشان می دهد موضوع قابل بررسی است. دلایل سیگار کشیدن دختران چیست؟ در این نوشته قصد داریم تا در مورد دلایل سیگار کشیدن دختران صحبت کنیم ، در صورتی که می خواهید در مورد این موضوع بیشتر بدانید به شما عزیزان همیشه همراه پیشنهاد می کنیم تا انتها با ما باشید. دلایل سیگار کشیدن دختران سیگار کشیدن دختران جوان رو به افزایش است این روزها استعمال دخانیات که به عنوان یکی از مهمترین عوامل ابتلا به انواع بیماری ها از جمله سرطان شناخته شده است رو به افزایش است. در این میان گرایش جوانان و نوجوانان و متاسفانه دخترها به سیگار و قلیان زنگ خطر را برای مسئولان به صدا درآورده است. زنگ خطری که اگر شنیده نشود آسیب های زیادی را برای جامعه در پی خواهد داشت. بخوانید بسم الله مهربون :)
+قبلا پسرای ترم بالایی رو زیاد دیده بودم توی حیاط سیگار بکشن ... بخصوص پشت دانشکده داروسازی ... ولی امروز دیدنِ سه تا از دخترای ترمِ سه در حال سیگار کشیدن دیگه خیلی عجیب بود ! متنفرم از سیگار >_<
+چه جویه بچه های پزشکی دارن :/
+اگه از من بپرسن میگم بیشتر بچه های پزشکی جز غیرقابل اعتماد ترین آدم های دنیان دی: شاید. مصرف سیگار موجب کاهش ذخیره ویتامین a در بدن می شود. این ویتامین نقش محافظت پوست در برابر عوارض م ب موجود در سیگار را به عهده دارد.
سیگار با انقباض عروق خونی منجر به کاهش جریان خون در بافت ها از جمله پوست شده و کمبود ا یژن و مواد مغذی اساسی پوست را در پی دارد.
در هنگام سیگار کشیدن جمع شدن دهان منجر به ایجاد چین و چروک های اطراف دهان و اطراف چشم ها می شود.
موجب پیری زود رس میشود.
کتاب فرهنگ سنگ و سگ از محمدرضا شعبانعلی
مقطع کوتاهی سیگار میکشیده ام و خوشبختانه مدتهاست کشیدن سیگار را ترک کرده ام. در میان نامه ها و کامنتها در سایت و صفحه ی م، تعدادی پیام دریافت با این مضامین که: ما تا به حال فکر میکردیم تو فهمیده و باسوادی! خج نمیکشی از اینکه سیگار میکشی؟ اصلاً به چه حقی ی که ماهیانه صدها هزار نفر نوشته هایش را میخوانند و الگوی جوانان است باید ع سیگار کشیدن روی سایت بگذارد؟ و … آن نوشته و این کامنت ها، برخی از دردهای جامعه را که سالهاست به آن عادت کرده ایم پیش چشمم آورد. ادامه مطلب ک ن پرتغالی در یکی از روستاهای این کشور از طرف والدین خود تشویق به سیگار کشیدن می شوند. ت فرانسه به یک میلیون نفر از شهروندان سیگاری خود کمک کرد تا این عادت نامناسب را کنار بگذارند و سیگار کشیدن را ترک کنند. همشهری آنلاین: محققان هشدار می دهند قرارگیری نوزاد در معرض دود سیگار در طول بارداری یا بعد از تولد ممکن است موجب اختلال شنوایی در آن ها شود. آیا سعی دارید سیگار را ترک کنید؟ آیا از این که بارها تلاش کرده اید سیگار را ترک کنید و به نتیجه نرسیده اید، خسته شده اید؟
آیا می خواهید تغییراتی دائمی در زندگی تان به وجود آورید؟ اگر پاسخ به هر کدام از این پرسش ها مثبت است، کتاب آسان ترین روش ترک سیگار را توصیه می کنیم.
آسان ترین روش ترک سیگار نوشته ی آلن کار می باشد که خود یک سیگاری حرفه ای و قهار محسوب می شد که حتی آمار سیگار کشیدن وی به روزی 100 نخ نیز می رسید.

پس از 33 سال سیگار کشیدن، آلن کار موفق به ترک این عادت غلط شده و در پس آن اقدام به نوشتن کتاب آسان ترین روش ترک سیگار کرد تا به دیگر سیگاری های جهان نیز نوید رها شدن از این آسیب رفتاری را بدهد.
به علاوه آلن کار چندین کلینیک ترک سیگار نیز در سراسر جهان تاسیس کرده و نتایج بسیار درخشانی نیز از این کلینیک ها دریافت شده است.
اما در کتاب آسان ترین روش ترک سیگار چه انتظارمان را می کشد؟
به هیچ وجه انتظار نداشته باشید که در این کتاب جمله های تکراری و نصایح بارها شنیده شده درباره ی مضرات سیگار و ترسیم غول ترسناک عوارض را بخوانید. روشی که آلن کار در این کتاب به کار گرفته در مسیری کاملا مخالف است. و همین دلیل عمده ی موفقیت وی به شمار می رود. وی باورهای شما را که سال ها در مسیر غلط شکل گرفته تغییر داده و آن ها را در مسیر صحیح قرار می دهد تا نگاهتان به سیگار کشیدن به طور کلی تغییر یابد.
همشهری آنلاین: طرح ت ژاپن برای ممنوع سیگار کشیدن در فضاهای بسته در مکان های عمومی با مخالفت ل قدرتمند دخانیات در این کشور روبرو است.
دختر نخ سیگار را در میان انگشتان دست چپش گرفته و پُک محکمی به آن می زند، وقتی می خواهد دودش را از… اس ام اس ها و جمله های جدید و بسیار زیبا در مورد سیگار اس ام اس سیگار کاش پشت پاکت سیگار
به جای تصویر ریه ای بعد از کشیدن سیگار
تصویر اعصاب های اب
قبل از کشیدن سیگار را می گذاشتند…!
.
.
.
سیگار چه زیبا کام میدهد…
او تا صبح پیراهن سفیدش را برایم میسوزاند
و من از لبانش بوسه ها میگیرم
چه لذتی میبرم از این همخو
او از جان مایه میگذارد
و من از عمر
.
.
.
چه بارانی . . .
اماچه فایده !
تو اینجا نیستی و باران بی تو ؛
یعنی سوزاندن تن سیگار
.
.
.
از عجایب سیگار همین بس که
آتشش آرامت میکند در برابر ی که دلت را آتش زده . . . !
. ... بقیه در ادامه مطلب
░با زوزه ی هر باد، خمیدن ممنوعاز ترس،  به سوراخ خزیدن ممنوعباید به عزیز دل خود عرض کنم:شاعر جان، سیگار کشیدن ممنوع!
زهرا موسی پور
خطرات سیگار کشیدن حتی فراتر از برچسب های هشدار دهنده ای است که روی پاکت های سیگار چاپ می شوند و می تواند اثرات منفی بر روی ژنتیک داشته باشد. رومن آبراموویچ به سرمربی جدید تیمش اجازه سیگار کشیدن نمی دهد. همشهری آنلاین: به گفته متخصصان، بیماری های چشمی نظیر آب سیاه و دژنراسیون ماکولا ناشی از افزایش سن (amd) می توانند به دلیل سیگار کشیدن ایجاد شوند. واکنش غیرمنتظره کارگر یک پمپ بنزین در شهر صوفیا بلغارستان به سیگار کشیدن یک جوان را در ویدئوی زیر ببینید. به ظاهر یک پک ساده به سیگار است اما وقتی ن باردار سیگار می کشند جنبن نوزادشان را در معرض خطرناک ترین عوارض قرار می دهند. بسیاری از افراد مصرف سیگار را فقط کاری بالاتر از مصرف چای می دانند،درحالی که مصرف سیگار نوعی اعتیاد است.طبق تحقیقات انجام شده ،سیگاری هایی که برای مدت طولانی به صورت شدید به کشیدن سیگار عادت دارند ،معتادان واقعی هستندآنها هنگام ترک سیگار واکنش هایی مشابه واکنش ترک سایر مواد نشان می دهند. آیا مصرف سیگار لذت بخش است؟؟؟ استعمال دخانیات همواره خوشایند نبوده ،گاهی با سوزش ،تنگی نفس ،سرفه و حتی تهوع و سرگیجه همراه است. سیگاری ها مدعی اند سیگار باعث رفع خستگی می شود ،لیکن مدارک نشان می دهد ،استعمال دخانیات باعث افزایش تنش هایی مثل سردرد و لرزش دست می گردد .طبق بررسی ها اگر فردی سریعا پس از دود اولین سیگار،سراغ سیگار بعدی رود و این کار از سوی نگرش های وی تایید شود ،احتمال اعتیاد منظم وی افزایش می یابد .از طرفی اگر این تجربه اولیه خوشایند بوده و مشکلاتی برای او ایجاد نکند ،اعتیاد استمرار پیدا می کند. در اتریش از اول ماه مه ۲۰۱۸ سیگار کشیدن در اتومبیلی که کودک در آن نشسته با جریمه ای تا یک هزار یورو همراه است. این نوع جریمه در کشورهای دیگر نیز وجود دارد. اگر معتاد به سیگار هستید و قصد دارید سیگار را ترک کنید، باید برنامه منظمی را دنبال کنید که شامل روش های رفتاری و نیز درمان های جایگزینی نیکوتین و درمان های دارویی است. هر نخ سیگار حدود 15 درصد خطر رتینوپاتی دیابتی را افزایش میدهد.کشیدن 20 نخ سیگار در روز این خطر راچهار برابر میکند.(20x15=300) اگر در منزل شما یک سیگاری زندگی می کند و شما خودتان سیگاری نیستید شماهم یک چهارم تعداد سیگارهای کشیده شده رااستنشاق کرده اید یعنی اگر او 20 نخ سیگار کشیده است شما 5 نخ.
به گزارش خبر فوری به نقل از ایسنا، در این بررسی آمده است: حداقل دو سوم افرادی که تجربه استعمال سیگار را دارند به مصرف کنندگان روزانه این ماده دخانی تبدیل می شوند.  نظر به آمار، ۶۰.۳ درصد مردم در انگلیس، ، استرالیا و نیوزیلند حداقل یکبار سیگار را امتحان کرده اند و از این میان به طور ت ۶۸.۹ درصد آنها به کشیدن روزانه سیگار عادت کرده اند.
ادامه خبر طبق یافته های یک تحقیق جدید، سیگار کشیدن در طول بارداری با افزایش ریسک ابتلا کودک به شیزوفرنی مرتبط است. کشیدن سیگار موجب می شود تا مشکلات گوارشی متعدد ایجاد شود ادامه مطلب م ع بارسلونا سیگار کشیدن خود را توجیه کرد و حاضر به عذرخواهی به خاطر این کار نشد. ویلیام وایت: مشکل کوتاه بینی فکری است؛ اینکه افراد نباید خود را در ریکاوری فرض کنند تا زمانی که سیگار می کشند.

ریکاوری و سیگار کشیدن؛ نوشته ویلیام وایت به زودی نتایجی را در وبلاگم منتشر خواهم کرد که مربوط به آمار سیگار کشیدن در دوران ریکاوری از اعتیاد است. این نتایج یک بار دیگر میزان مرگ ومیر در میان افرادی که در ریکاوری قرار دارند را به علت سیگار کشیدن نمایش خواهد داد. می خواهم اینجا 12 واقعیت مربوط به سیگار کشیدن و دوران ریکاوری را بیان کنم: 1. مصرف تنباکو آمار بیماری بالاتری نسبت به مصرف همزمان الکل و دیگر داروها دارد. 2. ترکیب اعتیاد به نیکوتین و اعتیاد به دیگر مخدرها آسیب های سلامتی هر کدام از آن ها را تقویت می کند. 3. 70 الی 80 درصد افرادی که برای درمان اعتیاد اقدام می کنند تا 4 برابر افراد بزرگ سال عادی سیگار می کشند. 4. 44 الی 80 درصد افرادی که برای درمان اعتیاد اقدام می کنند خواسته ای مبنی بر ترک سیگار دارند. 5. افرادی که برای وابستگی به الکل و مخدرهای دیگر تحت درمان قرار می گیرند بعدها به علت ادامه سیگار کشیدن به مرگ دچار می شوند نه به خاطر الکل یا مخدری که استفاده می کرده اند. 6. ان ریکاوری از اعتیاد در بر اثر ادامه سیگار کشیدن در دوران ریکاوری به مرگ دچار شده اند. اشخاصی مانند بیل ویلسون، رابرت هولرک اسمیت، خانم مارتی من، دانی سی، جیمی کی، ماری نیسواندر و سناتور هارولد هیوز. 7. ادامه دادن به سیگار کشیدن در دوران ریکاوری از اعتیاد احتمال بازگشت به اعتیاد را افزایش می دهد. 8. قطع سیگار آمار بهبودی در دوران ریکاوری را افزایش می دهد. 9. سیگار نکشیدن در میان افرادی که دوران زیادی در ریکاوری بوده اند رو به افزایش است. 10. بعضی از افراد در ریکاوری تاریخ پاکی خود را از زمانی حساب می کنند که سیگار کشیدن را هم قطع کرده اند. 11. متخصصین درمان اعتیاد سعی در گسترش ریکاوری به قطع سیگار دارند. 12. افراد در ریکاوری که سیگار کشیدن را قطع کرده اند دوران زندگی طولانی تری داشته اند و ریسک حمله قلبی آنان کاهش یافته است، کمتر به سرطان دچار می شوند و ترمیم مغزی آنان در دوران ریکاوری سریع تر می شود. بسیارند افراد در ریکاوری از اعتیاد که به خاطر سیگار کشیدن جان خود را از دست می دهند. مشکل کوتاه بینی فکری است؛ اینکه افراد نباید خود را در ریکاوری فرض کنند تا زمانی که سیگار می کشند. چرا که سیگار کشیدن هم اعتیاد است و جلوی ریکاوری را می گیرد. بسیاری افراد در ریکاوری و بسیاری از جان ها به خاطر سیگار کشیدن از دست می روند. نوشته ی ویلیام وایت ترجمه از احسان رنجبر م ع بارسلونا سیگار کشیدن خود را توجیه کرد و حاضر به عذرخواهی به خاطر این کار نشد. مدیر بخش منابع دریایی و ساحلی تایلند گفت: اگر ی قصد سیگار کشیدن دارد ، باید به مناطق مشخص شده استعمال دخانیات برود نه در ساحل . انی که ناقض این مقررات باشند، به پرداخت صدهزار بات (3هزار و 500دلار) جریمه م م شده و یا ممکن است به یک سال زندان و یا هر دو محکوم شوند. یک فوق تخصص آسم، آلرژی و ایمنولوژی قلیان را بسیار خطرناکتر از سیگار دانست و اظهار کرد: هر پُک قلیان بیش از 40 برابر هر پُک سیگار به بدن آسیب می رساند. مطالعات جدید صورت گرفته در حوزه سلول های بنیادی نشان می دهد که استعمال سیگار علاوه بر این که برای همه افراد در معرض خطر دود سیگار مضر است، حتی کبد جنین داخل رحم را نیز تحت تاثیر قرار می دهد و به آن صدمه… سال های سال است که صنعت سیگار ایران از ناحیه قاچاق آسیب می بیند و اگر نتوانیم این صنعت را کاملا مدیریت کرده و عرضه سیگار در داخل کشور را ساماندهی کنیم، غفلت بزرگی نسبت به تولید داخلی سیگار کرده ایم به همین دلیل باید به زیرساخت های آن به لحاظ بازار و فروش اشراف کامل داشته باشیم. مصرف کنندگان سیگار تمایل بسیاری به مصرف برندهای خارجی و. اختصاصی از یاری فایل پاو وینت در مورد مدگرایی در میان جوانان با و پر سرعت .
پاو وینت در مورد مدگرایی در میان جوانان
پاو وینت در مورد مدگرایی در میان جوانان لینک پرداخت و *پایین مطلب*فرمت فایل: powerpoint (قابل ویرایش و آماده پرینت)تعداد  اسلاید14  فهرست مطالب--------------------------------------------------------------2
موضوع وگزارش کار پروژه---------------------------------------------------3
مقدمه-----------------------------------------------------------------------4
ج شماره یک------------------------------------------------------------5
 ج شماره دو------------------------------------------------------------ 6 
 ج شماره سه---------------------------------------------------------- 7  
 ج شماره چهار-------------------------------------------------------- 8
 ج شماره پنج---------------------------------------------------------- 9
  ج شماره شش------------------------------------------------------- 10
 ج شماره هفت------------------------------------------------------- 11
 ج شماره هشت------------------------------------------------------- 12
 ج شماره نه------------------------------------------------------- 13
 ج شماره ده----------------------------------------------------------- 14  لینک   کمی پایینتر میباشد
با
پاو وینت در مورد مدگرایی در میان جوانان
زن باشی،
تکیه داده باشی به تنهایی هایت،
ازیک ش ت سخت برگشته باشی،
پر از زخم باشی،
وقتی به اولین ی که شبیه اوست میرسی
سیگارت را اتش میزنی
وپکی عمیق
وپشت دستت خاموش میکنی........ داشتم سیگار میکشیدم یه مرد میان سال اومد سمتم گفت چرا سیگار؟من پزشکم سیگار عمر تو کم میکنه. گفتم ی ؟؟؟؟؟؟؟؟ بنویس نسخه ای برام......... امپولی برای تسکین دردام ... قرصی برای فراموشی خاطراتم ... شربتی برای شیرین تلخیای روزگارم ... سرمی برای راحت خو دن شبهام... کرمی برای زخمام... کپسولی برای دلتنگیم ... و پرستاری برای تنهاییم ... من مُردم از کدوم عمرم میخواد کم بشه..؟ گفت رفیق سیگار اضافی داری؟ نگاهی و گفتم یه نخ سیگار مونده برام
برای همه دلتنگی هام
من و شب و تنهایی و سیگار
کوله بار غم و تکیه بر دیوار.....
پک اول به حرمت دلم
پک بعدی به حرمت دلش
به حرمت دلم که بیصدا ش ت
به حرمت دلش که باور نکرد و رفت.... اما ..........مال شما میدونی........ کم سرمایه ای نیست؛ داشتن آدمهایی که ح را بپرسند!
ولی ...
از آن بهتر داشتن آدمهاییه،که وقتی ح را میپرسند؛
بتونی بگی :
خوب نیستم...!! به نام خدا سلام آقایان می فرمایند که منطق تولید سیگار داخلی آن است که به دلیل عدم امکان ترک دادن همه مردم و به دلیل ورود سیگار قاچاق، حداقل خودمان تولید کنیم که ارز از کشور خارج نشود و کمی اشتغال زایی هم بشود و پول درمان عده کمی از بیماری های حاصل از سیگار هم در بیاید . حال سئوال اینجاست که آیا نمی شود با این منطق ، و ات الکلی و هزار و ی. آلفرد لانگوین، مردی بود که در یکی از سیرک های اواسط قرن بیستم با چشمانش سیگار می کشید! او به دلیل انحراف در غده اشکش قادر به چنین کاری بود. همشهری آنلاین: فرودگاه استانستد لندن روز به دنبال به صدا درآمدن آژیرهای خطر این فرودگاه به دلیل سیگار کشیدن یک مسافر در یکی از تو های این فرودگاه، برای ساعاتی دچار هرج ومرج شد. وجهه ورزشکار در میان افکار عمومی به عنوان چهره ای جدا از تثبیت شده است. کشیدن سیگار الکترونیکی چه تاثیرات نگران کننده ای بر سلامت دارد؟ در چند ماه گذشته مقالات زیادی در مورد تاثیرات کشیدن سیگار الکترونیکی و به اصطلاح، ویپ منتشر شده که نتایج اکثر آن ها نگران کننده هستند. شاید باور این موضوع سخت باشد ولی تاکنون هیچ عادت م بی مانند سیگار کشیدن باعث مرگ انسان ها نشده است؛ با مصرف دخانیات، علاوه بر وارد دود تنباکوی سوخته و ... نوشته کشیدن سیگار الکترونیکی چه تاثیراتی بر روی سلامتی می گذارد؟ اولین بار در گجت نیوز پدیدار شد. نتیجه یک تحقیق نشان می دهد، دو سوم انی که سیگار را به طور موقت امتحان می کنند، در نهایت این کار به یک عادت روزانه برای آنها تبدیل می شود. نتایج تحقیقان محققان بریتانیا نشان می دهد که مصرف روزانه یک نخ سیگار هم پیامدهای شدیدی برای سلامت انسان دارد.
سیگار کشیدن عوارض مختلفی دارد. با مصرف این مواد غذایی ترک سیگار برایتان راحت تر خواهد شد.