کشیدن سیگار در میان ن مدگرایی یا آسیب زایی رفتاری

به نقل از خبرگزاریها در مورد کشیدن سیگار در میان ن مدگرایی یا آسیب زایی رفتاری : رکنا: علی انصاریان ع ی از خود در اینستاگرام منتشر کرد که در آن در حال کشیدن سیگار است و از مضرات سیگار میگوید. مضرات سیگار کشیدن مضرات سیگار کشیدن بالا رفتن آگاهی درباره اثرات منفی سیگار بر سلامتی و افزایش محدودیت ها، سیگار کشیدن را در کشورهای پیشرفته به میزان ثابتی کاهش داده است. در حالی که سیگار کشیدن و مصرف سایر انواع توتون در کشورهای توسعه یافته در حال کاهش است، در کشورهای در حال توسعه، این میزان روبه افزایش است. هم چنین سیگار کشیدن در میان افراد دارای سطح تحصیلات و درآمد پائین تر در حال افزایش است.

مطالعات نشان می دهد که عوامل ژنتیکی در وابسته شدن یا وابسته نشدن فرد به سیگار نقش دارند. در میان افرادی که مبتلا به اختلالات خاص روانپزشکی هستند، احتمال سیگار کشیدن بیشتر است. در پیمایشی که در بر روی دریافت کنندگان خدمات س ایی روانپزشکی انجام شده، نشان داده شده است که میزان استعمال سیگار در میان مبتلایان به اسکیزوفرنی ۸۸ درصد، در میان افراد مبتلا به مانیا ۷۰ درصد و در میان مبتلایان به افسردگی ۴۹ درصد است. پژوهش دیگری نشان داده است که ۸۵ درصد انی که به دلیل وابستگی به الکل به مراکز درمانی مراجعه می کنند نیز سیگاری هستند.

آیا سیگار کشیدن خطرناک است ؟ بله، سیگار کشیدن یکی از مهم ترین علل بیماری و مرگ قابل پیشگیری است. نیکوتین به شدت سمی است. خوردن حدود ۴۰ میلی گرم نیکوتین خالص، یا مقدار موجود در دو نخ سیگار، کشنده است. اما زمانی که سیگار دود می شود، بیشتر نیکوتین سوزانیده شده و تنها یک تا چهار میلی گرم آن توسط بدن فرد جذب می شود.

با سوختن توتون یک قیر چسبناک از ترکیب صدها ماده شیمیایی به وجود می آید که سرطان و بیماری راه های هوایی را سبب می شود. قیر در دود توتون به شکل ذرات ریزی آزاد می شود که به شش ها و راه های هوایی آسیب رسانیده و دندان ها و انگشتان را رنگی می کند. قیر عامل اصلی سرطان های ریه و گلو است. سوختن توتون هم چنین تولید منوا یدکربن می کند، یعنی گازی سمی که قابل دیدن یا بوییدن نیست. با استنشاق دود سیگار، منوا یدکربن به جای ا یژن با هموگلوبین موجود در گلبول های قرمز اتصال می یابد.

نیکوتین با افزایش سرعت ضربان قلب، سبب می شود که قلب شدیدتر کار کند حال آن که منوا یدکربن قلب را از ا یژن اضافی که لازمه این کار سنگین است، محروم می نماید. این یکی از راه هایی است که بدان وسیله سیگار کشیدن به قلب آسیب می رساند. زمانی تصور می شد که سیگارهای دارای تار و نیکوتین کمتر ممکن است برای فرد سیگاری کم ضررتر باشند. اما تحقیقات نشان داده است که سیگارهای سبک نیز عیناً می توانند همان بیماری ها را تولید کنند.

آیا توتون اعتیادآور است ؟ بله، زمانی که فرد شروع به کشیدن سیگار می کند، به ویژه در دوران جوانی، شانس معتاد شدن بسیار بالا است. سیگاری های مبتدی به سرعت نسبت به اثرات سوء آغازین، تحمل پیدا می کنند و اگر آثار محرک و مطبوع سیگار برای ایشان لذت بخش باشد استعمال مستمر آن را آغاز می کنند. سیگاری هایی که به طور منظم سیگار می کشند، معمولاً تعداد ثابتی سیگار را در روز دود می کنند. سیگاری های کانا به طور میانگین، روزانه ۱۶ سیگار دود می کنند. وابستگی به نیکوتین عوامل روانشناختی و فیزیکی را درگیر می کند.

عوامل روانشناختی می تواند شامل احساس لذت و هشیاری باشد. انی که به طور منظم سیگار می کشند، ممکن است یاد بگیرند که برای دست یافتن بدین احساسات اثرات نیکوتین را بر بدن خویش تحمل کنند. در این افراد هم چنین علائم یا آغازگرهای شرطی شده ای برای مصرف سیگار شکل می گیرد. برای مثال برخی افراد همیشه پس از غذا، در حین پرداختن به کاری خاص یا در وضعیت های خاص عاطفی مانند احساس افسردگی یا اضطراب، سیگار خود را آتش می زنند. این آغازگرها الگوهای رفتاری یا عاداتی را به وجود می آورند که تغییر آن ها دشوار است.

از نشانه های وابستگی فیزیکی اضطرار فرد برای سیگار کشیدن چند دقیقه پس از برخاستن از خواب، دود سیگار در فواصل منظم در طول روز و ضروری قلمداد اولین سیگار روزانه و مقدم دانستن آن بر سایر کارها است. انی که به نیکوتین وابسته هستند، ممکن است نسبت به آثار نامطلوب آن تحمل پیدا کنند. در این صورت دیگر از سیگار کشیدن لذت نخواهند برد، اما به کشیدن سیگار ادامه می دهند تا دچار علائم ترک نشوند. علائم ترک سیگار شامل تحریک پذیری، بی قراری، اضطراب، بی خو و خستگی است. این علائم طی دو هفته به تدریج از بین می روند. در برخی افراد تمرکز مختل شده و تمایل شدید به سیگار کشیدن برای هفته ها تا ماه ها پس از ترک سیگار ادامه می یابد.

ترک سیگار انی که سیگار کشیدن را ترک می کنند، عموماً می توانند پس از چند سالی به سطح افراد غیرسیگاری برسند، به ویژه اگر ترک سیگار را در جوانی انجام داده باشند. ترک سیگار ممکن است در چند مرحله انجام شود، از این رو تلاش مداوم امری ضروری است. فرآورده های حاوی نیکوتین که به ترک سیگار کمک می کنند، مانند پچ، آدامس، شکل استنشاقی یا اسپری بینی می توانند در کاهش تمایل به سیگار کشیدن و تخفیف علائم ترک موثر باشند.

کاربرد این محصولات در کنار انگیزه قوی برای ترک و وجود سایر حمایت ها مانند حمایت خانواده، دوستان، گروه ترک سیگار یا حمایت های تلفنی می تواند بسیار موثر باشد. برخی داروهایی که در آن ها نیکوتین به کار نرفته است می توانند فرد را در ترک سیگار یاری کنند. این داروها شامل بوپروپیون(زیبان) و نورتریپتیلین(آونتیل) هستند. هر دوی این داروها با نسخه پزشک به فروش می رسند. در برخی افراد کاهش تدریجی مصرف قبل از ترک، به کاهش علائم ترک کمک کرده و به آن ها اجازه می دهد که رفتارهای خود را به تدریج تغییر دهند.

استراتژی های کاهش تدریجی مصرف شامل به تاخیر انداختن هر وعده سیگار کشیدن، کاهش تعداد سیگارها و دود بخش کمتری از هر نخ سیگار است. گر چه کاهش تدریجی مصرف می تواند برخی خطرات تهدید کننده سلامتی را کاهش دهد، اما برای سیگارکشیدن منطقه بدون خطر وجود ندارد. کاهش تدریجی نمی تواند جایگزین ترک سیگار شود. منبع:http://fa.parsiteb.com/news.php?nid=12704 دود سیگار
اعتیاد به سیگار در واقع وابستگی فرد به نیکوتین می باشد. نیکوتین با فعال سیستم پاداش دوپامینی باعث اعتیاد به سیگار می شود.دود سیگار حاوی بیش از ۴۰۰۰ نوع ماده سمی گوناگون است که شامل آلدئیدها، اسیدها، ا یدها، ترکیبات فنلی، آلکالوئیدها، مواد رنگی، ترکیبات هیدروژنه و مواد رادیواکتیو می باشد. دمای آتش سیگار در حدود ۸۰۰ درجه سانتیگراد است که سبب تبدیل برخی از ترکیبات سیگار به مواد سرطانی می شود.
ترکیبات شیمیائی موجود در دود سیگار به دلایل بسیاری، مصرف سیگار برای ما مضر است. اما هم اکنون به نظر می رسد که سیگار کشیدن نه تنها سلامتی خود فرد را تحت تأثیر قرار می دهد بلکه می تواند سلامتی فرزندان و نوه های او را نیز به خطر بیندازد. براساس آمار معاونت سلامت وزارت بهداشت 15 درصد جمعیت ایران، یعنی حدود 1 میلیون نفر سیگاری هستند و در ایران سالانه بیش از 75 هزار نفر به علت مصرف سیگار جان خود را از دست می دهند اما هر وقت در مورد زیان های استعمال دخانیات بحث می شود... سیگاری بودن در بروز درد در ستون فقرات تاثیرگذار است؟ شواهد بالینی نشان می دهد احتمال بروز کمردرد در افر. سیگار می تواند باعث ت یب زندگی فردی و اجتماعی و آسیب های روحی و جسمی شود، به همین دلیل باید از سال های نوجوانی فرزندتان را از خطرات مصرف این ماده مضر آگاه کنید. با اعلام فدراسیون فوتبال از این فصل تماشاگرانی که در یوم حاضر می شوند حق سیگار کشیدن نخواهند داشت. ن و آسیب های اجتماعی
مقدمه: مسئله مربوط به آسیب های اجتماعی از دیر باز در جامعه بشری مورد توجه شمندان بوده است و امروزه جوامع گسترده به دلیل پیچیدگیهای خاصی که در این نوع جوامع وجود دارد، با مشکلات و مسائل فراوانی در زمینه های مختلف فرهنگی و اجتماعی روبرو هستند و همیشه همراه با پیشرفت با انواع آسیب های اجتماعی روبرو هستند. نظیر: خ. آسیب تنها یک بار استفاده از اسپری و مواد پاک کننده شیمیایی در ن به اندازه کشیدن ۲۰ نخ سیگار در روز است. همه از مضرات سیگار با خبر هستند ولی باز سیگار می کشند. سیگار کشیدن یکی از علل مرگ و میر در جهان می باشد. مضرات سیگار و تأثیر آن بر قلب و عروق اما می توان از مرگ و میر ناشی از استعمال دخانیات جلوگیری کرد. سیگار به طور نسبی تمامی ارگان ها و اعضای […]
سیگار می کشم که سرم بی خبر شوداز حرف های ی ، نظرم خیره تر شود
سیگار می کشم که ریه پر شود ز دودتا از هوای بی ی ام با خبر شود
سیگار می کشم که لبم خنده ای کنداز پیش چشم های همه دورتر شود
سیگار می کشم و دلم مالمال دردبُغضی که ه انجمنش بی اثر شود
سیگارها تمام قد همه بر سنگفرش پارکاین بارِ غم ز چه رو بی ثمر شود
سیگار می کشم که بماند غمی بزرگنه این که کم بشود نه ! بیشتر شود
دردیست بر دلم به خدا درد بی یسیگار می کشم که دلم ، ریش تر شود
چشمی خمار گشته ز بی خو و هنوزچشمان پر شرر به دلم چیره تر شود
خوابم نمی برد و نپرسیدم از یکین قصه تا به کی، زنجیر تر شود
بگذار تاکه بی خبران هیچ نشمرندشعری که شاعرانه ترش پیرتر شود
شاعر تمام پاکت سیگار تلخ راآغوش می کشد که غمش دلگیرتر شود
عرفان چه میکند نزند دم ز دود و دمبی تو تمام قصه شب بی سحر شود ...
عرفان28/فروردین/1393 پژوهشگران استنفورد می گویند استرس کاری به اندازه سیگار کشیدن مرگبار است. این محققان پس از بررسی 228 تحقیق صورت گرفته در 10 کارگاه در خصوص عوارض استرس کاری به این نتیجه رسیدند که استرس می تواند به اندازه سیگار کشیدن مرگ آفرین باشد. در تحقیقات انجام شده پیامدهای مرگبار جسمی و روحی استرس کاری مد نظر قرار گرفته است.
در این پژوهش ها مشخص شد سلامتی انی که نگران از دست دادن شغل خود هستند تا 50 درصد بیش تر از دیگران در معرض خطر است. همچنین میزان مرگ و میر در میان افرادی که ساعات کاری آنان بیش تر از مقدار معمول است تا 20 درصد افزایش دارد.
از سوی دیگر، پژوهشگران هاروارد می گویند سلامتی انی که پرکاری می کنند و یا چند شغله هستند تا 35 درصد بیش تر از میزان طبیعی آسیب می بیند. به باور محققان؛ آسیب استرس کاری حتی به میزان خیلی کم به اندازه ضرر دود سیگار برای افراد غیرسیگاری است. یک نخ…
یک پاکت…
یک عمر هم که سیگار بکشم فایده ندارد !
تا خودم نسوزم ، دلم آرام نمی شود … از من پرسید: سیگار را ترک نکردی؟
گفتم: نه ، کبریت را ترک کرده ام !
سیگار را با سیگار روشن میکنم… سیگار هایم ؛ بوی خون گرفته این روزها…
رگ هایم؛ بوی دود… mmchicksg4hyblackandwhiteblackhairwoman 40a083938e174a3cd2e0eff20cb5a5d8 h 470x313 ع های عاشقانه سیاه سفید سیگار کشیدن میکشم.. می کشی.. می کشد..
هر سه میکشیم!
اما او .. ناز تورا..
تو .. دست از من..
و من…
ای وای، باز فندکم را کجا گذاشته ام؟..، همه می داننند که سیگار کشیدن کار خطرناکی است و خط دچار شدن به بیماری قلبی، بیماری ریوی، سکته مغزی و سرطان را افزایش می دهد.
سیگار کشیدن تاثیرات زیادی بر روی سلامت جسم و روح دارد. این تاثیرات بر روی خانم ها به شکل دیگری ظاهر… همشهری آنلاین: یک بررسی جدید روی موش های آزمایشگاهی نشان می دهد که مواد سمی باقیمانده از دود سیگار بر روی سطوح یا به اصطلاح دود دست سوم سیگار می تواند به سلامتی نوزادان آسیب بزند. همشهری آنلاین: طرح ت ژاپن برای ممنوع سیگار کشیدن در فضاهای بسته در مکان های عمومی با مخالفت ل قدرتمند دخانیات در این کشور روبرو است.
سیگار کشیدن بوفون دروازه بان 39 ساله تیم یوونتوس و تیم ملی ایتالیا با واکنش متعددی از سوی طرفداران… اس ام اس ها و جمله های جدید و بسیار زیبا در مورد سیگار اس ام اس سیگار کاش پشت پاکت سیگار
به جای تصویر ریه ای بعد از کشیدن سیگار
تصویر اعصاب های اب
قبل از کشیدن سیگار را می گذاشتند…!
.
.
.
سیگار چه زیبا کام میدهد…
او تا صبح پیراهن سفیدش را برایم میسوزاند
و من از لبانش بوسه ها میگیرم
چه لذتی میبرم از این همخو
او از جان مایه میگذارد
و من از عمر
.
.
.
چه بارانی . . .
اماچه فایده !
تو اینجا نیستی و باران بی تو ؛
یعنی سوزاندن تن سیگار
.
.
.
از عجایب سیگار همین بس که
آتشش آرامت میکند در برابر ی که دلت را آتش زده . . . !
. ... بقیه در ادامه مطلب طبق نظر متخصصان پوست سیگار کشیدن میزان ذخیره ویتامین a را در بدن کاهش داده و همین موضوع باعث بروز چین و چروک دور چشم و اطراف دهان می شود. همشهری انلاین: زیان آور بودن کشیدن سیگار برای سلامت کاملا ثابت شده است، اما با ترک سیگار می توانید از این خطرات در امان بمانید و زندگی سالمی داشته باشید. طبق نتایج یک مطالعه جدید، بین سیگار کشیدن والدین و تغییرات ژنتیکی مرتبط با شایع ترین نوع سرطان در دوره کودکی ارتباط وجود دارد. واکنش غیرمنتظره کارگر یک پمپ بنزین در شهر صوفیا بلغارستان به سیگار کشیدن یک جوان را در ویدئوی زیر ببینید. به ظاهر یک پک ساده به سیگار است اما وقتی ن باردار سیگار می کشند جنبن نوزادشان را در معرض خطرناک ترین عوارض قرار می دهند. بسیاری از افراد مصرف سیگار را فقط کاری بالاتر از مصرف چای می دانند،درحالی که مصرف سیگار نوعی اعتیاد است.طبق تحقیقات انجام شده ،سیگاری هایی که برای مدت طولانی به صورت شدید به کشیدن سیگار عادت دارند ،معتادان واقعی هستندآنها هنگام ترک سیگار واکنش هایی مشابه واکنش ترک سایر مواد نشان می دهند. آیا مصرف سیگار لذت بخش است؟؟؟ استعمال دخانیات همواره خوشایند نبوده ،گاهی با سوزش ،تنگی نفس ،سرفه و حتی تهوع و سرگیجه همراه است. سیگاری ها مدعی اند سیگار باعث رفع خستگی می شود ،لیکن مدارک نشان می دهد ،استعمال دخانیات باعث افزایش تنش هایی مثل سردرد و لرزش دست می گردد .طبق بررسی ها اگر فردی سریعا پس از دود اولین سیگار،سراغ سیگار بعدی رود و این کار از سوی نگرش های وی تایید شود ،احتمال اعتیاد منظم وی افزایش می یابد .از طرفی اگر این تجربه اولیه خوشایند بوده و مشکلاتی برای او ایجاد نکند ،اعتیاد استمرار پیدا می کند. سالانه ۶۰ هزار نفر در کشور به دلیل مصرف سیگار می میرند. شواهد حاکی از این است که مصرف سیگار در میان دانشجویان رو به افزایش بوده و سن مصرف سیگار در میان دختران و پسران به ۱۳ سال کاهش یافته است. اگر معتاد به سیگار هستید و قصد دارید سیگار را ترک کنید، باید برنامه منظمی را دنبال کنید که شامل روش های رفتاری و نیز درمان های جایگزینی نیکوتین و درمان های دارویی است. یورگن کلوپ مربی سرشناس آلمانی در حال کشیدن سیگار شکار عکاسان شد. یازدهم آبان: یکی از غم انگیزترین چیزها در طبیعت بشر این است که تمایل به تعویق انداختن دارد. اکثر ما رویای باغ گل رز را، فقط در سر می پرورانیم. در اوا دوران مصرف، کشیدن سیگار در محیط کار ممنوع شده بود و مجبور بودم از کشیدن سیگار خودداری کنم. وقتی در پایان روز خسته و کوفته از سر کار به خانه بر می گشتم در گوشه ای می نشستم و یکی پس از دیگری . خطرات ناشی از سیگار کشیدن بر همه معلوم است. سیگار کشیدن در محیط های بسته مثل اتاق کار، داخل خانه، رستوران و … اثرات مضر بیشتری دارد. در این مقاله 9 باور غلط درباره کشیدن سیگار را بیان می کنیم. 1- تنها خطر سیگار کشیدن، بروز سرطان ریه می باشد. کشیدن سیگار فقط باعث سرطان ریه نمی شود، بلکه انواع سرطان و بیماری ها را در پی دارد؛ مثل سرطان دهان، سرطان مری، سرطان مثانه، سکته مغزی، بیماری های قلبی، آسم و آسیب جنین در زن بارداری که سیگار می کشد.
همچنین سیگار کشیدن یکی از دلایل عمده اختلال... سوم مهر: اگر می توانستیم تجربیات خود را همان اندازه که به ازای آن بهایی را پرداخته ایم بفروشیم همه ما میلیونر می شدیم.

وقتی برای اولین بار مصرف دوازده سال بیشتر نداشتم. به سرفه می افتادم اما همچنان به کشیدن سیگار ادامه می دادم. خواهرم مایل نبود از سیگارهایش مصرف کنم زیرا دوست نداشت مریض شوم. از چهارده سالگی اجازه پیدا سالی شش با. در کنار پیر شدن، فاکتورهایی مانند آسیب خورشید، سیگار کشیدن و تغییرات وزنی می توانند روی نرخ شل شدگی پوستمان تاثیر بگذارند. ویلیام وایت: مشکل کوتاه بینی فکری است؛ اینکه افراد نباید خود را در ریکاوری فرض کنند تا زمانی که سیگار می کشند.

ریکاوری و سیگار کشیدن؛ نوشته ویلیام وایت به زودی نتایجی را در وبلاگم منتشر خواهم کرد که مربوط به آمار سیگار کشیدن در دوران ریکاوری از اعتیاد است. این نتایج یک بار دیگر میزان مرگ ومیر در میان افرادی که در ریکاوری قرار دارند را به علت سیگار کشیدن نمایش خواهد داد. می خواهم اینجا 12 واقعیت مربوط به سیگار کشیدن و دوران ریکاوری را بیان کنم: 1. مصرف تنباکو آمار بیماری بالاتری نسبت به مصرف همزمان الکل و دیگر داروها دارد. 2. ترکیب اعتیاد به نیکوتین و اعتیاد به دیگر مخدرها آسیب های سلامتی هر کدام از آن ها را تقویت می کند. 3. 70 الی 80 درصد افرادی که برای درمان اعتیاد اقدام می کنند تا 4 برابر افراد بزرگ سال عادی سیگار می کشند. 4. 44 الی 80 درصد افرادی که برای درمان اعتیاد اقدام می کنند خواسته ای مبنی بر ترک سیگار دارند. 5. افرادی که برای وابستگی به الکل و مخدرهای دیگر تحت درمان قرار می گیرند بعدها به علت ادامه سیگار کشیدن به مرگ دچار می شوند نه به خاطر الکل یا مخدری که استفاده می کرده اند. 6. ان ریکاوری از اعتیاد در بر اثر ادامه سیگار کشیدن در دوران ریکاوری به مرگ دچار شده اند. اشخاصی مانند بیل ویلسون، رابرت هولرک اسمیت، خانم مارتی من، دانی سی، جیمی کی، ماری نیسواندر و سناتور هارولد هیوز. 7. ادامه دادن به سیگار کشیدن در دوران ریکاوری از اعتیاد احتمال بازگشت به اعتیاد را افزایش می دهد. 8. قطع سیگار آمار بهبودی در دوران ریکاوری را افزایش می دهد. 9. سیگار نکشیدن در میان افرادی که دوران زیادی در ریکاوری بوده اند رو به افزایش است. 10. بعضی از افراد در ریکاوری تاریخ پاکی خود را از زمانی حساب می کنند که سیگار کشیدن را هم قطع کرده اند. 11. متخصصین درمان اعتیاد سعی در گسترش ریکاوری به قطع سیگار دارند. 12. افراد در ریکاوری که سیگار کشیدن را قطع کرده اند دوران زندگی طولانی تری داشته اند و ریسک حمله قلبی آنان کاهش یافته است، کمتر به سرطان دچار می شوند و ترمیم مغزی آنان در دوران ریکاوری سریع تر می شود. بسیارند افراد در ریکاوری از اعتیاد که به خاطر سیگار کشیدن جان خود را از دست می دهند. مشکل کوتاه بینی فکری است؛ اینکه افراد نباید خود را در ریکاوری فرض کنند تا زمانی که سیگار می کشند. چرا که سیگار کشیدن هم اعتیاد است و جلوی ریکاوری را می گیرد. بسیاری افراد در ریکاوری و بسیاری از جان ها به خاطر سیگار کشیدن از دست می روند. نوشته ی ویلیام وایت ترجمه از احسان رنجبر ی از یک ماهی که در حال سیگار کشیدن است یک فوق تخصص آسم، آلرژی و ایمنولوژی قلیان را بسیار خطرناکتر از سیگار دانست و اظهار کرد: هر پُک قلیان بیش از 40 برابر هر پُک سیگار به بدن آسیب می رساند. مطالعات جدید صورت گرفته در حوزه سلول های بنیادی نشان می دهد که استعمال سیگار علاوه بر این که برای همه افراد در معرض خطر دود سیگار مضر است، حتی کبد جنین داخل رحم را نیز تحت تاثیر قرار می دهد و به آن صدمه می زند. طبق تبصره یک ماده 13 قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات، سیگار کشیدن در اماکن عمومی یا وسایل نقلیه عمومی، پنج تا 10 هزار تومان جزای نقدی دارد. انی که سیگار می کشن اول سیگار رو از پاکت در میارن روی لبشون می ذارن و بعد روی لب روشنش میکنن که اگر غیر از این باشد می گن بهسیگار توهین شده که روی لب روشن نشده پس از روشن طوری با سیگار معاشقه می کنند و کام می گیرند که انگار می خواهند با او نکاح کنند. اما همینکه خا تر آن به چوب پنبه می رسد افراد دوگونه عمل می کنند یا با دست خا تر را داخل ج. سال های سال است که صنعت سیگار ایران از ناحیه قاچاق آسیب می بیند و اگر نتوانیم این صنعت را کاملا مدیریت کرده و عرضه سیگار در داخل کشور را ساماندهی کنیم، غفلت بزرگی نسبت به تولید داخلی سیگار کرده ایم به همین دلیل باید به زیرساخت های آن به لحاظ بازار و فروش اشراف کامل داشته باشیم. مصرف کنندگان سیگار تمایل بسیاری به مصرف برندهای خارجی و. مد و فشن صنعتی پرزرق وبرق و وسوسه انگیز است. دسترسی گسترده و نامحدود به اینترنت و شبکه های مجازی بر رونق این صنعت افزوده است؛ به گونه ای که تقریبا اکثر ما خودآگاه یا ناخودآگاه تحت تأثیر چیزهایی هستیم که به اصطلاح «ترند» یا مد شده اند. امروزه ویترین رنگارنگ فروشگاه ها به صفحات کوچک موبایل منتقل شده و مدگرایی به یک […] نوشته چگونه ق. توصیه های ضدِ سرطانی

سیگار را ترک کنید:کشیدن سیگار نه تنها می تواند احتمال ابتلا به سرطان ریه را افزایش دهد، بلکه سبب ابتلا به سرطان دهان، کلیه و پانکراس (لوزالمعده) نیز می شود. بنابر این اگر آماده نیستید که سیگار را برای همیشه ترک کنید، حداقل میزان مصرف خود را کاهش دهید تا خطر ابتلا به انواع سرطان ها کاهش یابد.

همشهری آنلاین: فرودگاه استانستد لندن روز به دنبال به صدا درآمدن آژیرهای خطر این فرودگاه به دلیل سیگار کشیدن یک مسافر در یکی از تو های این فرودگاه، برای ساعاتی دچار هرج ومرج شد. وجهه ورزشکار در میان افکار عمومی به عنوان چهره ای جدا از تثبیت شده است. کشیدن سیگار الکترونیکی چه تاثیرات نگران کننده ای بر سلامت دارد؟ در چند ماه گذشته مقالات زیادی در مورد تاثیرات کشیدن سیگار الکترونیکی و به اصطلاح، ویپ منتشر شده که نتایج اکثر آن ها نگران کننده هستند. شاید باور این موضوع سخت باشد ولی تاکنون هیچ عادت م بی مانند سیگار کشیدن باعث مرگ انسان ها نشده است؛ با مصرف دخانیات، علاوه بر وارد دود تنباکوی سوخته و ... نوشته کشیدن سیگار الکترونیکی چه تاثیراتی بر روی سلامتی می گذارد؟ اولین بار در گجت نیوز پدیدار شد. نتیجه یک تحقیق نشان می دهد، دو سوم انی که سیگار را به طور موقت امتحان می کنند، در نهایت این کار به یک عادت روزانه برای آنها تبدیل می شود. نتایج تحقیقان محققان بریتانیا نشان می دهد که مصرف روزانه یک نخ سیگار هم پیامدهای شدیدی برای سلامت انسان دارد. رکنا: وجهه ورزشکار در میان افکار عمومی به عنوان چهره ای جدا از تثبیت شده است. طبق نتایج یک مطالعه، از هر ۱۰ مرگ در جهان مرگ یک مورد به علت سیگار کشیدن اتفاق می افتد. محققان دریافتند سیگار کشیدن عاملی برای کاهش تراکم استخوان است. اختصاصی از فایلکو پاو وینت درباره کلینیک ترک سیگار وتوصیه های رفتاری ترک با و پر سرعت .
پاو وینت درباره کلینیک ترک سیگار وتوصیه های رفتاری ترک
پاو وینت درباره کلینیک ترک سیگار وتوصیه های رفتاری ترک فرمت فایل :powerpoint (لینک پایین صفحه) تعداد صفحات 14 صفحه     • وجود مناسبت خاص برای روز ترک بهتر است • در هر صورت از روز مراجعه به شما بیش از 10-7 روز فاصله نداشته باشد • در دوره های ترک، جلسه سوم به عنوان روز ترک تعیین میشود      
با
پاو وینت درباره کلینیک ترک سیگار وتوصیه های رفتاری ترک