کمپین شهید علیمردان خان بختیاری

به نقل از خبرگزاریها در مورد کمپین شهید علیمردان خان بختیاری : دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران گفت: ایل من و قوم من افتخار این مدال را دارند که قهرمان مظلوم سرزمین ایران هستند. به گزارش آژانس خبری بختیاری(ایبنانیوز) محسن رضایی در آیین رونمایی از تندیس شهید علیمردان خان بختیاری افزود: این قوم در اوج ی و قهرمانی مظلوم و گمنام هستند. وی تاکید کرد: لازم به یک تحرک در ایلمان بود تا سابقه خود را مرور کنیم و مسئله ای که در صدا و سیما به وجود آمد باعث شد که احساس کنیم دیگر مظلومیت و گمنامی کافی است. ایشان تصریح کرد: نویسندگان و شاعران با گفتن واقعیات سابقه پر افتخار قوم بختیاری را مکتوب کنند. چهارتنگ مهم ترین برجستگی علیمردان خان حضور در جنگ بختیاری ها در مشروطه نیست - آن وقت یک جوانی بوده، هجده نوزده سال یا بیست سالش بوده- مهم ترین کارش مبارزه ی با رضاخان است که بعد هم دستگیر شد و بعد هم شد به دست رضاخان. و ایستادگی کرد. البتّه اشاره د آقای رضایی، مادرِ او - بی بی- ضدّ انگلیسی و ضدّ بیگانه بوده؛ واقعاً این هم نشان دهنده ی این است که چگونه تربیت مادر، شخصیّت فرزند را اصلاً شکل میدهد؛ یعنی این مادر توانست این بچّه را این¬جور بار بیاورد که یک شخصیّت برجسته ای بشود. تجلیل از شخصی مثل علیمردان خان و مادر او و شخصیّت هایی از این قبیل که مبارزه د با استبداد و با رضاخان و با سلسله ی پهلوی، کار شایسته ای است، کار خوبی است.
هنگامی که صحبت از کمپین به میان می آید، معمولا به یاد کمپین های انتخاباتی می افتیم. کمپین هایی که دست کم در بحث انتخابات، به “کارزار” هم ترجمه می شوند. اما در بازاری نیز ما کمپین های بازاری را داریم که شاید اهمیت کمتری (دست کم برای صاحبان ب و کار) از کمپین های […] در تاریخ بختیاری دو ابدال خان معروف داشتیم که برای روشن شدن بعضی ابهامات و هر دو ابدال خان را به طور اختصار معرفی می گردند. 1- ابدال خان فرزند علی صالح خان زراسوند دورکی که در دوران کریم خان زند ریاست ایل هفت لنگ را بر عهده داشت و از طرف کریم خان برای وی مقرری تعین گردیده بود و چند فرمان بنام وی صادر شده است .و این فرمان ها در کتاب حکومت. جمعی از دانشجویان عصر یکشنبه دوازدهم شهریور ماه با حضور در میادین اصلی شهر با دادن گل و ع شهید حججی به شهروندان، شهر را آماده استقبال از این شهید م ع حرم د. رئیس مرکز تحقیقات ژنتیکی نور علوم پزشکی بقیه الله روز گذشته درباره اقدامات انجام شده برای شناسایی و تشخیص هویت پیکر شهید حججی اعلام کرد با توجه به آزمایش صورت گرفته بر روی پیکر . نمایش شاد و موزیکال علیمردان خان در بابل به روی صحنه رفت. اعضای گروه "40 شب با 40 شهید" علی آبادکتول در دیدار با خانواده بیست و ششمین شهید این شهرستان به کمپین عشاق محمد (ص) پیوستند. دیدار با خانواده شهید ذبیح ا... آهران از ی دانشجوی شهر مزرعه کتول به عنوان بیست و ششمین شهید برنامه چهل شب با چهل شهید مشخص شده بود و از آنجایی که یکی از برنامه های جانبی "برنامه چهل شب با چهل شهید" پخش کلیپ به مناسبت روز یا هفته ای که هنگام دیدار با خانواده شهید داریم، است دنبال کلیپی با موضوع روزهای اخیر یعنی توهین نشریه سخیف شارلی ابدو به ساحت مقدس خوبی ها، حضرت محمد مصطفی (ص) بودیم. کمپین عشاق محمد (ص) به
قوم بختیاری و لُرها به صفت صداقت، شجاعت و پایداری بر عقائد ی و شیعی شناخته می شوند (۱۳۹۳/۰۱/۰۲ - ۱۴:۳۵) عصر امروز(شنبه) متن بیانات حضرت آیت الله معظم انقلاب ی در دیدار اعضای ستاد نکوداشت شیر علیمردان خان بختیاری که در تاریخ 26 اسفند 1392 برگزار شده بود، در مراسمی که به منظور تجلیل از این شخصیّت قوم بختیاری در شهرستان مسجد سلیمان برگزار گردید، با حضور آیت الله جزایری ولی فقیه در استان خوزستان، منتشر شد.
معظم انقلاب در دیدار دست اندرکاران ستاد نکوداشت شیر علیمردان خان، معرفی و تجلیل از شخصیتهای تاریخیِ برجسته، فداکار و مجاهد در میان اقوام ایرانی را که خالصانه و صادقانه علیه استبداد مبارزه کرده اند، کاری بسیار بجا و شایسته خواندند و تأکید د: آنچه که در معرفی این شخصیتها اهمیت دارد برجسته سازی جهت گیریها و عقاید و انگیزه های دینی در حرکت ها و قیام های ضد استبدادی است.
ایشان، تنوع اقوام و اقلیتها را یک ویژگی ممتاز برای ایران دانستند و با اشاره به همبستگی کامل اقوام ایرانی و وفاداری آنها به کشور افزودند: قوم بختیاری و لُرها جزء بهترین و باوفاترین اقوام ایرانی هستند و به صفت صداقت، شجاعت، غیرت، صفا و پایداری بر عقائد ی و شیعی شناخته می شوند.
حضرت آیت الله با اشاره به گمنام ماندن بسیاری از شخصیتهای برجسته ی بختیاری نظیر مرحوم علیمردان خان و ضرورت شناسایی و معرفی این شخصیتها خاطرنشان د: ویژگی برجسته علیمردان خان مبارزه علیه استبداد رضاخانی با الهام گرفتن از عقاید و احساسات دینی است.
□ بیانات □ ع □ صوت و □ نسخه چاپی شهیدی که با چشمان باز به استقبال رفتشیر کوههای زاگرس شهید علیمردان خان بختیاری به نقل از «بزرگ علوی»روز جامه ای زیبا بر تن کرده و سرو رویی آراسته داشت، با گام های بلند و استوار و قامتی رسا به قتلگاه نزدیک شد. وقتی یکی از دژخیمان می خواست چشم هایش را به هنگام ببندد، به آرامی دستمال را از دستش گرفت و گفت: پسرم بگذار تا این صحنه جالب و تماشایی را که قطعاً مافوقان شما را خوشحال می کند، من هم در آ ین لحظات حیاتم به چشم ببینم، چرا که تاکنون من شیری را دست و پا بسته در مقابل مشتی شغال ندیده بودم. کمپین «حمایت از چهارشنبه سوری بدون ترقه» به احترام ی آتش نشان در استان چهارمحال و بختیاری راه اندازی شد. ( ظاهر ) آنان مردمانی قد بلند و هیکل دار هستند ؛ سفید پوست هستند و رنگ موی یک بختیاری اصیل قهوه ای یا زرد است که البته به آب و هوا هم بستگی دارد مثلا در خوزستان و در پارسوماش( مسجد سلیمان ) منطقه ای در یکی از دره ها وجود دارد که به آن" دره بوری " می گویند و مردمانی بور و زیبا داشت علت را که جویا شدیم گفتند که ""اووٍس "" owes یعنی آبش . مردمان قد. همزمان با ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، استان چهارمحال و بختیاری میزبان هفت شهید گمنام می شود. دعا کنید پدرم شهید بشه .../ ثامن تم شنیدم دختر خانمی میگفت:
فقط دعا کنید پدرم شهید بشه!
خشکم زد. گفتم دخترم این چه دعاییه؟
گفت:آخه بابام موجیه!
گفتم خوب انشاالله خوب میشه، چرادعاکنم شهید بشه؟
گفت: آخه هروقت موج میگیردش و حال خودشو نمیفهمه شروع میکنه منو مادر و برادرمو کتک میزنه! ، شکل ما این نیست!
گفتم: دخترم پس مشکل چیه؟
گفت: بعداینکه حالش خوب میشه ومتوجه میشه چه کاری کرده.شروع میکنه دست و پاهای همهمون را ماچ و معذرت خواهی میکنه.
ما طاقت نداریم شرمندگی پدرمون را ببینیم.
دعاکنید پدرم شهید بشه..... منبع: ثامن تم سایپا ـ کیان بختیاری
سایپا یکی از تیم های قدرتمند لیگ برتر، در شهرکرد به مصاف تیم کیان بختیاری می رود. کیان بختیاری از تیم های لیگ دسته سوم بود که به علت کمبود بودجه از این رقابت ها انصراف داد اما سایپا تیمی قدرتمند از لیگ برتر است برنده این دیدار برابر تراکتورسازی مسابقه میدهد
گردهمایی تی با عنوان «بانوی ایل» در مسجدسلیمان برگزار شد گردهمایی تی با عنوان «همایش نکوداشت بانوی ایل»، روز چهارشنبه توسط اداره فرهنگ و ارشاد ی مسجدسلیمان در محل سالن س وشیده شهید بهنام محمدی این شهرستان برگزار شد.

به گزارش آژانس خبری بختیاری (ایبنانیوز)، گردهمایی تی با عنوان اصلی «همایش نکوداشت بانوی ایل» و عنوان فرعی «بی بی مریم بختیاری» در مسجدسلیمان با حضور مسئولان تی و جمعی از شهروندان برگزار شد.

در این گردهمایی، اسماعیل جلیلی مردم مسجدسلیمان، لالی، کا و هفتکل در مجلس شورای ی به سخنرانی پرداخت و با اشاره به تأکیدات اخیر ی مبنی بر تجلیل از بی بی مریم بختیاری، بر ضرورت معرفی و نکوداشت این شخصیت تأکید کرد.

همچنین حجت ال صادق امینی مسجدسلیمان طی سخنانی، برخی وجوه شخصیتی بی بی مریم بختیاری و شهید علیمردان خان بختیاری و نقش آنان در مبارزه با استبداد رضاشاهی را برشمرد.

به گزارش ایبنانیوز، منابع رسمی خبری در اداره فرهنگ و ارشاد ی مسجدسلیمان، گزارشی از محتوای سخنرانی های مسئولان تی برای خبرگزاری ها ارسال نکرده اند و در عوض، گزارش تصویری نسبتاً مفصلی از این گردهمایی را منتشر کرده اند که مسئولان شهرستان را در پشت تریبون و در کنار عنوان بی بی مریم بختیاری نشان می دهد. بسم رب والصدیقینبا سلام. 14 بهمن سالروز شهادت این شهید است:بختیاری، نصرالله: چهارم فروردین ۱۳۳۵، در روستای یانس آباد از توابع شهر آبیک به دنیا آمد. پدرش لطف الله، کشاورز بود و مادرش بتول نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. کارمند اداره پست بود. ازدواج کرد. به عنوان سرباز در جبهه حضور یافت. چهاردهم بهمن ۱۳۵۹، در میمک . شنیده ایم صدا و سیما قصد دارد سریالی پیرامون زندگی علیمردان خان و ستار خان بسازد.اولا زندگی این دو شخصیت از نظر زمانی هیچ تقارنی باهم ندارند. ستارخان در عهد مشروطه و هنگام فتح تهران از ان آذربایجان بود ودر همان ایام فوت کرد،در حالی که علیمرداخان در این دوره جوانی ۱۷ ساله بود که همراه اش(علی قلی خان اسعد) در فتح تهران حضور داشت.علی مر. تقریبا دو سال پیش کمپین ید خودرو صفر ممنوع در شبکه های اجتماعی تشکیل شد و بسیاری از کاربران به آن پیوستند. اکنون به نظر می رسد که این کمپین مجددا در حال شکل گیری است. بی بی مریم یختیاری دختر حسین قلی خان ، خواهر علی قلی خان اسعد و همسر ضرغام السطنه بختیاری و مادر علیمردان خان بختیاری از ن مبارز عصر مشروطیت است بی بی مریم بختیاری او از ن تحصیل کرده و روشنفکر عصر بود و به طرفداری از خواهان ِ مشروطه برخاست. وی به مثابه زندگی ایلیاتی در فنون تیراندازی و سوارکاری ماهر بود و چون همسر و جانشین خان بود عده ای سوار در اختیار داشت و در مواقع ضروری به یاری مشروطه خواهان می پرداخت وجه تسمیّه ی بختیاری واژه ی بختیاری از دو جزء «بخت» و «یاری» تشکیل شده است، در مورد علت نامگذاری آن نظرات گوناگونی ارائه شده است. اسعد بختیاری، بختیاریها را منسوب به عزالدّوله بختیار می داند و می گوید:«ایل بختیاری جلیل، نسب شان به ملوک بویه که ساسانی الاصلند می رسد و سرسلسله ی ایشان بختیار عزال ه است زیرا که قبل از عزال ه بختیار، نا. 22[1]-2.jpg مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران چهارمحال و بختیاری از تشییع پیکر شهید اکبر نیکخواه در شهرکرد خبر داد. قدرت‎الله رئیسی در گفت‎وگو با خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه چهارمحال و بختیاری- اظهارکرد: شهید اکبر نیکخواه جانباز 70 درصد نخاعی امروز 15تیرماه از میدان 12 محرم شهرکرد به سمت میدان انقلاب با حضور پرشور مردم شهید پرور استان تشییع و پس از اقامه در محل گ ار ی شهرکرد به خاک س ‎شد. وی افزود: جانباز شهید نیکخواه بعد از سال ها تحمل رنج و درد به دیدار معبودش شتافت. در جریان نهضت انقلاب ی 10 نفر از مبارزان به شهادت رسیدند؛شهید فرشید هرمزی(سید فوأد هرمزی)، شهید شیخ اسماعیل بیاتی، شهید حجت ا.. صادقی، شهید مهدی بهرامی، شهید مجتبی بیات، شهید حسن نانکلی، قدرت ا… جلیلوند، حجت ا... صادقی، رضاحسین غلامعلی و نورمراد بختیاری.


شهید مارکاوا شهید شیخ اسماعیل بیاتی ...ع در ادامه مطلب

مادران به فرزندان خود اجازه رفتن به جبهه دهند تا فردا شرمنده زینب (س) نباشند شهید علی محمودی فرزند حسینعلی از اهالیروستای نوجین در سال 1345 در خانواده ای متدین دیده به جهان گشود. این شهید مرحله مقدماتی تحصیلات خود را در دبستان شهید احمدی روستای آبقندو گذراند و به علت کوشا بودن او، مدرسه راهنمایی را در مدراس شبانه روزی گذارند . شهید محمودی در سال 1363 بعد از گذراندن آموزش نظامی در کازرون راهی جبهه شد و با حضور در چندین عملیات توانست به لشکر و حق کمک کند. این شهید والا مقام سرانجام در والفجر 8 در منطقه فاو به درجه رفیع شهادت نائل آمد. شهید علی محمودی به درس علاقه زیادی داشت و همیشه در کلاس رتبه بالایی ب می کرد و از نظر علمی همیشه صاحب مقام می شد. فرازی از وصیت نامه شهید
از مادران می خواهم که از رفتن فرزند شان به جبهه ها ممانعت نکنند ، زیرا که فردا در محضر خدا نمی توانند جواب حضرت زینب (س) را بدهند ، که زینب تحمل 72 شهید را نمود. برادرانی که به جبهه می آیند اول خودسازی کنند بعد به جبهه بیایند. *شهید حبیب الله شفیعی: قدر انقلاب رابدانید و به خوبی های انقلاب فکر کنید مقاوم و استوار باشید در مشکلات صبر داشته باشید و به خاطر نارسایی های دنیا دلسرد نشود. اعتقاد به قیامت را در خود زیاد کنید و از حرف زدن پشت سر دیگران بپر د. *شهید حبیب الله شفیعی فرزند:محمدعلی تاریخ تولد:1339 محل شهادت :شلمچه تاریخ شهادت:65/11/14 *شهید علیمردان آزادبخت: . سنندج –راه اندازی کمپین آن هم در فضای مجازی این روزها به یک روال تبدیل شده و به محض وقوع اتفاقی چه مثبت و چه منفی عده ای دست به کار شده و یک کمپین با اه خا تری راه اندازی می کنند. گروه بنگاه‌ها: مدیر روابط عمومی بیمه معلم درباره اجرای کمپین جامع تبلیغاتی این شرکت در سال 1395 گفت: این کمپین در سه بخش تبلیغات محیطی، فضای مجازی و رسانه فراگیر سیما با هدف تثبیت برند عملیاتی شد… بسم رب ال
این طرح از 22 تیر مصادف با میلاد کریم اهل بیت شروع شده و به مدت 40 روز ادامه دارد وبدین صورت میباشد که هر روز کل افراد شرکت کننده در این طرح مناجات حضرت علیه السلام را به نیابت از فرد مربوط به همان روز وشهیدش میخوانند. 22 تیر / الهام جلال خواه:شهید محمدحسن فضائلی و شهید ستارابراهیمی
23 تیر / وجیهه محمدطاهری:شهیدسیدمصطفی
خانم منصوره کرمی همسر دانشمند هسته ای شهید، علی محمدی در رو مه اعتماد نوشت:
چند روز پیش یکی از دوستان با من تماس گرفت و گفت فلانی شنیدی که در همایش دلواپسان ع شهید علی محمدی و شهید رضایی نژاد را حذف کرده اند؟
حقیقتش این است که چند روزی است که به فکر فرورفته ام که آنها دلواپس چه هستند که شهید علی محمدی و شهید رضایی نژاد دلواپس آن نیستند.
شنیده ام بعضی از آقایان دلواپس معتقدند که تمردان، ی نظام را تحت فشار قرار داده اند و برای همین هم ی هیچ صحبتی نمی کنند! هنرمندان به کمپین «من عاشق محمد (ص) هستم» پیوستند «من عاشق محمد هستم»، این جمله ای است که با تصویری گرافیکی از نام رسول خدا و متنی چند زبانه این روزها در فضای مجازی و در قالب یک کمپین فرهنگی و هنری دست به دست می چرخد و تاکنون چهره های سرشناس کشورمان از جمله ابراهیم حاتمی کیا، مسعود ده نمکی، بهروز شعیبی، نرگس آبیار، بهنوش بختیاری، مژده لواسانی، بهاره رهنما، شاهد احمدلو، جواد رضویان، الهام چرخنده، هرمز شجاعی مهر، رس بوذری، محمد حسینیان، نیما کرمی، حانیه سامعی و... به آن پیوسته اند. با توجه به راه اندازی حوزه بسج شهید اهنی در د ان پایگاه شهید یوسفی سیدال اگر در سطح حوزه کار داشته باشند به حوزه بسیج شهید اهنی د مراجعه نمایند . ضمنا پایگاه شهید یوسفی سیدال قبلا تحت پوشش حوزه حضرت رسول(ص) شوسف بوده است.
گزارش سومین همایش آیین برادری ( گوگری ) در جامعه بختیاری به مناسبت مبعث اخلاق و برادری حضرت محمد ( ص ) در روز نهم داد 93 در بام ایران زمین ( استان زیبای چهار محال و بختیاری _ شهرکرد ) سومین همایش آیین برادری ( گوگری ) در جامعه بختیاری با حضور تعداد کثیری از اساتید ، نمایندگان مجلس شورای ی ، هنرمندان ، بزرگان تاریخ و فرهنگ بختیاری و ... برگزار گردید . میزبان این همایش باب بهداروند ( بختیاروند ) بود و شورای مدیریتی آن را جمعی از فرهنگیان ، پژوهشگران و بزرگان تمام بختیاری تشکیل می دادند که این شورای مدیریتی امسال یحیی حسن پور بختیاری را به عنوان دبیر این همایش انتخاب نمودند . دبیران اجرایی همایش آیین برادری ( گوگری ) ... رایتل یکی از پشگامان صنعت ارتباطات است که توانست پای سیستم 3g را به کشور ما باز کند. این اپراتور همانند دیگر رقیبانش کمپین های تبلیغاتی بسیاری راه اندازی کرد تا در دنیای آنلاین دیده شده و بتواند مخاطبان هدفش را در وب بیابد. یکی از کمپین های تبلیغاتی این اپراتور که اخیرا راه اندازی شده، کمپین «طرح دانشجو رایتل» نام دارد و یکی از نقاط . ترجمه فارسی و متن ترانه پیای بختیاری از آقای رضا صالحی سراسر گشتم نیدم وه دنیا
پیایی چی پیای بختیاری
وفادارون ای عالم ندارن
وفائی چی وفای بختیاری

خدا کورم کنا ار خوام نگم راس
ی نیدم وه پای بختیاری
ی ار نی کنه ای حرفه باور
حوالس وا خدای بختیاری مرد بختیاری سراسر گشتم ندیدم به دنیا
مردی مثل مرد بختیاری
وف. بعد از راه اندازی کمپین « #نجات » توسط جمعی از اتحادیه ها، تشکل های دانشجویی و دانشجویان انقل در حمایت از حقوق به ساختمان پلاسکو، امروز بیش از 65 تشکل دانشجویی از سراسر کشور به این کمپین پیوستند. شهید باقری تا صدای اذان را شنید به راننده گفت: بزن کنار تا بخوانیم.
راننده به او گفت: توپ و خم می آید، خطر دارد.شهید باقری گفت: ی که به جبهه می آید اول وقت را نباید ترک کند.
تا رکعت دوم شهید باقری با جماعت بود. تمام شد، اما حسن هنوز در قنوت بود در حالی حدود یک سال و نیم از ماجرای «کمپین ید خودرو صفر ممنوع» می گذرد که صنعت،معدن و تجارت از زوایای جدید آن صحبت به میان آورده و تاکید می کند گردانندگان این کمپین به دنبال متوقف رشد اقتصادی کشور از مسیر صنعت خودرو بوده اند. کمپین ید خودرو صفر ممنوع تقریبا دو سال پیش کمپین ید خودرو صفر ممنوع در شبکه های اجتماعی تشکیل شد و بسیاری از کاربران به آن پیوستند. اکنون به نظر می رسد که این کمپین مجددا در حال شکل گیری است. در زمان تشکیل کمپین ید خودرو صفر ممنوع در شبکه های اجتماعی، بسیاری از افراد به هوای کاهش قیمت و افزایش ... نوشته شکل گیری دوباره کمپین ید خودرو صفر ممنوع در شبکه های اجتماعی اولین بار در گجت نیوز پدیدار شد. بسم رب والصدیقین14 بهمن سالروز شهادت این شهید است:، نصرالله بختیاری چهارم فروردین ۱۳۳۵، در روستای یانس آباد از توابع شهر آبیک به دنیا آمد. پدرش لطف الله، کشاورز بود و مادرش بتول نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. کارمند اداره پست بود. ازدواج کرد. به عنوان سرباز در جبهه حضور یافت. چهاردهم بهمن ۱۳۵۹، در میمک توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به سر، شهید شد. مزار او در گ ار ی زادگاهش واقع است.
http://khatesorkh.ir/index.php?martyr_id=81

کمپین حمایت از صنف موسیقی که در محل خانه موسیقی تشکیل شد، اکنون در حال اوج گیری و گروهی از چهره های سرشناس موسیقی در نخستین گام از این کمپین با انتشار مجموعه ویدیوهایی در قالب این کمپین، خواستار حمایت از موسیقی توسط مردم و عدم کپی آثار موسیقی شدند و البته برای بیان عمق ماجرا، حقیقت های تلخی را بر زبان آوردند. به گزارش «تابناک»؛ «هف. اختصاصی از سورنا فایل چرا کمپین تبلیغاتی با و پر سرعت .
چرا کمپین تبلیغاتی
چرا کمپین تبلیغاتی طراحی یک کمپین تبلیغاتی به معنای فرآیند پیچیده خلاقانه ای از آمیختن هنرمندانه برنامه استراتژیک یک بنگاه اقتصادی، در مورد محصول یا خدمتش، با یک ایده خارق العاده است. بر خارق العاده تاکید می کنیم چون ایده یک کمپین تبلیغاتی باید بتواند در هر رسانه ای که ارائه می شود، توجه مخاطبان خود را جلب کند. به بیان دیگر روح یک کمپین تبلیغاتی هم چیزی جز این نیست!
با
چرا کمپین تبلیغاتی
استان چهارمحال و بختیاری آماده میزبانی از هفت شهید گمنام دفاع مقدس همزمان با ایام فاطمیه است. اهواز ـ خبرگزاری مهر: نشر الیما « بلازِ دل» اولین کتاب شعر مصور بختیاری در ایران را منتشر کرد. قاسم بابادی نویسنده این کتاب در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: این کتاب در هزار نسخه توسط انتشارات الیما در سایز خشتی با جلد شومیز به صورت تمام رنگی و نفیس چاپ شده است. قیمت هر جلد این کتاب 16 هزار تومان است و برای اولین بار در کشور یک کتاب به صورت شعر مصور رنگی از ایل بختیاری چاپ شده است. 1
جلد کتاب بلاز دل اثر : رشید کیوانی
وی با بیان اینکه نام این کتاب نیز به معنای آتش دل است، افزود: شاعر این کتاب خودم هستم و ظهراب مددی نیز ویراستار است. در این کتاب عروسی ها، عزاداری، کوچ و آداب و رسوم بختیاری آورده شده است. همچنین در این کتاب از واژه های قدیمی که در گویش بختیاری مغفول مانده است استفاده شده است.

نویسنده اولین کتاب شعر مصور بختیاری در ایران تصریح کرد: از ویژگی های ممتاز این کتاب این است که همزمان با مطالعه ترجمه فارسی اشعار هم آمده که این کار مطالعه کتاب را برای سایر اقوام آسان می کند و معنای واژه های دشوار هم به صورت زیر نویس در کتاب درج شده است.

بابادی در پایان گفت: به دلیل وجود ترجمه اشعار، تمامی اقوام ما می توانند به خوبی با این کتاب ارتباط برقرار کنند و بیشتر با آداب و رسوم ایل بختیاری آشنا شوند. یکی دیگر از ویژگی های خوب این کتاب این است که بخش های مهم کتاب به صورت مصور قابل رویت است.

به گزارش خبرنگار مهر، تمامی تصاویر این کتاب به صورت گرافیکی است به گونه ای که اشاره غیر مستقیم به چهره اشخاص شود و از عکاسان مختلف از طریق منابع تصاویری گوناگون به دست آمده است. ع و تصویر بختیاری، زاده ی بیداد نیست پیرو حزب حقیر باد نیست بختیاری، زاده ی ست سایه سارِ مهربانِ ... بختیاری، زاده ی بیداد نیست
پیرو حزب حقیر باد نیست
بختیاری، زاده ی ست
سایه سارِ مهربانِ سادگی ست
بختیاری، زاده ی تعظیم نیست
ارتباطش با خدا از بیم نیست
بختیاری، زاده ی است
ریشه هایش نفیِ استبدادی است
بختیاری، زاده ی آزار نیست
نوچه و بازیچه ی بازار نیست
بختیاری، زاده ی دل تنگی است
شیرِ بر گورش به ظاهر سنگی است
بختیاری، زاده ی پیوست نیست
زیستگاهش درّه و بن بست نیست
بختیاری، زاده ی کوچ است و بس
درّه در فرهنگِ او پوچ است و بس
بختیاری، زاده ی تکرار نیست
پوشه ی پوسیده ی افکار نیست
بختیاری، زاده ی شه است
ریشه هایش طعنه بر هر تیشه است
بختیاری، زاده ی امروزه نیست
در سرشتش وحشتی از زوزه نیست
بختیاری، زاده ی سرسختی است
تیرِ گز بر دیده ی بدبختی است
بختیاری، زاده ی زنجیر نیست
مرغِ طبعش تابعِ انجیر نیست
بختیاری، زاده ی قاف است و بس
بال هایش آسمان باف است و بس
بختیاری، زاده ی مرداب نیست
کورشش نان و کریمش آب نیست
بختیاری، زاده ی جان است و بس
تار و پودش برق و باران است و بس
بختیاری، زاده ی گل خانه نیست
شیرعلی مردانِ او افسانه نیست
بختیاری، زاده ی شعرِ من اس
عاقلش دیوانه ای چون بهمن است شهید احمد کاظمی از شهید مهدی باکری می گوید شهید کریم طریقت تازه ازدواج کرده بود و خدا یک بچه بهش داده بود، دو، سه روز مانده به شهادتش در عملیات والفجر 8 آمد پیش من گفت که من دیگر نمی توانم دوری آقا مهدی را تحمل م. و از تو که دوست آقا مهدی هستی می خواهم که دعا ی و از آقا مهدی بخواهی که مرا ببرد فساد اخلاقی رئیس کمپین ترامپفساد اخلاقی رئیس کمپین ترامپ , “رالف لی”، سناتور ای اوکلاهاما که در جریان مبارزات انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 رئیس کمپین تبلیغاتی “دونالد ترامپ” بود، به اتهام برقراری رابطه غیراخلاقی با یک پسر نابالغ از سوی پلیس بازداشت شد.فساد اخلاقی رئیس کمپین ترامپاین سناتور جمهوری خواه در یک هتل کوچک همراه با .