کوشکک دبیرستان نجمه

به نقل از خبرگزاریها در مورد کوشکک دبیرستان نجمه : مصاحبه نجمه جودکی با پژمان بازغی در «مردم گرام» در جاهایی به مجادله شباهت پیدا کرد و با واکنش های شدید در شبکه های اجتماعی رو به رو شد. توضیحات جودکی درباره این مصاحبه پرتنش را بخوانید. مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: با توجه به امضای توافق بین شهرداری و آستان مقدس کریمه اهل بیت(س) بوستان بانوان نجمه به شهرداری قم واگذار می شود و بخش انتهایی این بوستان به عنوان باغ… نجمه خدمتی در رشته تفنگ سه وضعیت ۵۰ متر بانوان وارد فینال رقابتهای جام جهانی هند شد. به مناسبت میلاد رضا(ع) نجمه، مادر بزرگوار رضا علیه السلام از ن مومنه، پارسا، نجیب و پاکیزه بود. در کتابهاى تاریخى ، از وى با نامهاى ( تکتم ،سُکَن، خیزران، صقره، اروى ، ام البنین و طاهره ) نیز یاد شده است. نجمه خاتون از اهالی نوبه بود سرزمینی که مورخان معتقدند در جنوب مصر بوده است
پژمان بازغی مهمان برنامه مردم گرام با اجرای نجمه جودکی بود . معاون فرماندار گتوند از آتش سوزی 12 تار از بیشه زارهای شهر جنت مکان و روستاهای کوشکک،دوپیران و سیدان از توابع این شهرستان در هفته گذشته خبرداد. سلام خوبی؟خوش میگذره بدون ما... خانواده خوب هستن... همینه زود میگذره و عمر ما هم تموم میشه... ی همینه نجمه زندگی همینه تو کجایی..هنوز سرکار هستی؟تو کدوم شهر.. خدای عزیز داره کارامو درست میکنه نجنه که برم سرکارم میدونم تو خیلی برام دعا کردی...نرسی از زندگیت راضی هستی...خانواده چطوره نجمه... در پناه خدا باشی همراه فرزند عزیز و آرامش بخش رابطه حضرت معصومه با رضا

نجمه خاتون همسرگرامى کاظم تنها دو فرزند در دامان ‏خود پرورش داد و آنها عبارتند از:
1- خورشید فروزان ت، حضرت على بن موسى الرضا .
2- ماه تابان درج عصمت، حضرت معصومه .
محمد بن جریر طبرى، دانشمند گرانمایه شیعه در قرن پنجم هجرى،براین واقعیت تصریح نموده است.
مدت 25 سال تمام حضرت رضا تنها فرزند نج. امروز صبح جمعی از مشاورین ناحیه بمناسبت هفته مشاغل ازمرکز فنی حرفه ای نجمه بازدید بعمل آوردند.دراین بازدید سرکارخانم رزازان مشاور اداره کل فنی حرفه ای و سرکار خانم اوغازی مشاور مرکز نجمه با توضیحات مفید و ارزنده میزبان همکاران ما بودند .که بدینوسیله از این بزرگواران نهایت تقدیر وتشکر را دارم.
میانگین نمرات کلاس 3.4 می باشد که نیاز به تلاش بیشتر دانشجویان در امتحان پایانی می باشد. 1-فاطمه رزمگه 4.75 2- مژگان مظفری 2.75 3- عاطفه پولاد 1.5 4- زهرا نظافت 3.25 5- سمانه کهزادی 5 6- زهرا غزالی اصل 3.75 7- فاطمه آذرشین 1.25 8- سعیده آذربخش 2 9- فاطمه احسانی 2.25 10- مدینه جفتا 3 11- صغری برزگر 3.5 12- حمیده نارکی 4.75 13- صغری ی ابراهیم محمدی 3 14- بهیا ور 7 15- زهره احمد. رنج های فرزند یک قربانی فاجعه منا

به گزارش جهان به نقل ازایران، فتح الله گودرزی 54 ساله مدیر مدرسه در شهر بروجرد بود.

یکی از هزاران نفری که امسال راهی خانه خدا شد اما آقای مدیر هم مثل خیلی ها هرگز دوباره خانه اش را ندید.

او همراه 464 ایرانی دیگر روز دوم مهرماه امسال در حادثه رمی جمرات جانش را از دست داد.

به قول نجمه، همه شان مثل گل پ ر شدند.

نجمه گودرزی از روزهای سختشان می گوید؛ روزهایی که تلخی و سیاهی اش انگار پایانی ندارد.

چند روز قبل که با نجمه حرف می زدم، منتظر بازگشت پیکر پدر به وطن بود، می گوید: «بابا امشب می آید. احتمالا امشب. بعد از گذشت بیش از 120 روز از حادثه.»

وقتی این جمله را می گوید اشک شوق و ماتم همزمان در چشمانش می جوشد. فعل هایش درباره بابا زمان گذشته ندارد.

همه در زمان حال می گذرند. مگر می شود درباره عزیزت به همین راحتی با فعل گذشته حرف بزنی؟

روزها طول می کشد.

شاید هم سال ها که به نبودش عادت کنی، به رفتنش برای همیشه.

من در این نوشته اما مجبورم زمان فعل ها را عوض کنم.

نجمه سر تا پا سیاه پوش است. صدایش پر از درد و ماتم. در هر جمله ای که بر زبان می آورد، حتما چند بار کلمه بابا را می شنوی.

بابا می آید، بابا فرهیخته و مهربان است - است یا بود؟ - بابا عاشق کشورش بود.

بابا حامی همه بچه های شهر بود، عاشق همه شاگردهایش.

* چمدان های بدون مسافر

نجمه گودرزی از همان روزهای اول می گوید. همان روزهایی که با بابا چمدان ها را بستند اما حالا همان چمدان ها ماه هاست کنار اتاق مانده اند.

آ ی دست و دلش نمی رود بازشان کند.

علی بن موسی الرضا،یازدهم ذی قعده سال 148 هجری در مدینه و در خانه موسی بن جعفر (ع) پدر بزرگوارشان به دنیا آمد.اسم مادر ایشان ((نجمه)) است.نجمه مادر رضا (ع) بانویی بزرگوار و در پرهیزکاری و ایمان از بهترین بانوان بود.همه ان معصوم ما از نسل پدرانی شایسته بودند و در دامن پاک بهترین مادران،پرورش یافته اند. وقتی که کاظم (ع) در زندان هارون به شهاد. کودکی که تصویرش بر روی رو مه العهد لبنان نقش بسته بود، همان شهید م ع حرم "علاء نجمه" است. شهرمدینه چشم به راه تولد کودکی از خاندان پاک بود. خانه کاظم (ع) حال و هوای دیگری داشت. نجمه، همسر آن بزرگواربه امید تولد فرزندش روزشماری می کرد. شور و شادی درخانه موج می زد .سرانجام انتظار به پایان رسید و در اول ذیقعده سال 173 هجری قمری، خداوند دختری به هفتم حضرت کاظم (ع) بخشید ونوزادی نورانی وخوش سیما در خانه با صفای ، چشم به جهان گشود .. پنجمین قسمت از برنامه مردم گرام با اجرای نجمه جودکی شب گذشته روی آنتن شبکه سه سیما رفت. یکی از همین فیضای روح شاد کن مجردی نصفه شب،مس ه بازی پیامکی با نجمه ست...
 
الحمد الله علی کل حال :)
  مرحومه نجمه ی زارع
وقتی دلم به سمت تو مایل نمی شود باید بگویم اسم دلم دل نمی شود دیوانه ام بخوان که به عقلم نیاورند دیوانه ی تو است که عاقل نمی شود تکلیف پای عابران چیست؟ آیه ای از آسمان فاصله نازل نمی شود خط می زنم غبار هوا را که بنگرم آیا ی ز پنجره داخل نمی شود؟ می خواستم رها شوم از عاشقانه ها دیدم که در نگاه تو حاصل نمی شود تا نیستی تمام غزلها معلّق اند این شعر مدتی ست که کامل نمی شود راوی: شیخ صدوق
شیخ صدوق در عیون اخبار الرضا (علیه السلام) نقل کرده است که حمیده خاتون مادر موسی کاظم (علیه السلام) کنیزی ید که نامش تکتم و در عقل و دین بهترین ن بود و به حمیده خاتون احترام بسیار می نمود و در حضورش نمی نشست . پس حمیده به فرزندش حضرت موسی کاظم (علیه السلام) گفت:پسرم! من تا به حال کنیزی بهترازتکتم ندیده ام وشکی ندارم که اگر نسلی ازبرای اوباشد به زودی خدا آن را ظاهر کند و من او رابه تو بخشیدم. پس سفارش کن که به او نیکی کنند . چون حضرت رضا متولد شد آن جناب نجمه را طاهره نامید . همچنین علی بن میثم از پدرش روایت کرده که چون حمیده (مادر موسی کاظم علیه السلام) نجمه را یدگفت: رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم)را در خواب دیدم که به من فرمود:ای حمیده نجمه را به فرزندت موسی ببخش که به زودی برای موسی از نجمه متولد شود بهترین اهل زمین...پس حمیده نجمه را به کاظم (علیه السلام) بخشید و پس از تولد حضرت رضا (علیه السلام) نجمه را طاهره نامیدند. نجمه زن بسیار با فضیلت و عابدی بود.به طوری که در دوران شیرخوارگی حضرت رضا (علیه السلام)اظهار نمود که مرضعه دیگری تعیین کنند تا او را در شیر دادن به کودک کمک کند. پرسیدند مگر شیر تو کم است؟ گفت: شیر من کم نیست ولکن در اثر اشتغال به شیردادن از انجام نوافل و اذکار مستحبی باز می مانم بدین جهت کمکی می خواهم تا بلکه مستحبات را ترک ننمایم. منبع: کتاب شمس ولایت نویسنده: حاج ید الاه بهتاش بهار-بیست دات کام تصاویر زیبا سازی وبلاگ www.bahar22.com سلام بر تو اى هشتم، اى فرزند و على، اى تن فاطمه اى جگر گوشه حضرت موسى بن جعفر، و اى ى که هر لحظه دل هاى ما به شوق دیدار حرم مطهّرت مى تپد، سلام بر تو اى على بن موسى الرضا، و سلام بر پدارن بزرگوارت و فرزندان پاک و معصومت.
فرارسیدن یازدهم ذى القعده سالروز ولادت هشتمین معصوم، خورشید فروزان اسان، مایه برکت و افتخار کشور ایران، محبوب دلهاى شیعیان، حضرت ابى الحسن على بن موسى الرضا علیه السلام را به همه مسلمانان جهان بالأخصّ شیعیان تبریک مى گوییم. و ذیلا خلاصه اى در شرح زندگانى آن حضرت مى آوریم. ولادت: حضرت رضا علیه السلام شب یازدهم ذى القعده در سال 148 هجرى در مدینه طیّبه به دنیا آمد، پدر بزرگوار آن حضرت هفتم موسى بن جعفر علیه السلام بود و مادر آن حضرت خانمى بود به نام امّ البنین یا تکتم یا نجمه که هر سه اسم در تاریخ آمده است.
این بانوى بزرگوار زنى با فضیلت بود که خدا او را شایسته همسرى حضرت موسى بن جعفر علیه السلام و مادرى رضا علیه السلام قرار داده بود.
مرحوم علاّمه مجلسى رحمه الله در جلد 49/7 بحار الانوار نقل مى کند که نجمه مادر حضرت رضا علیه السلام کنیزى بود که حمیده مادر حضرت موسى بن جعفر علیه السلام او را ید، حمیده مى گوید: حضرت رسول الله (صلى الله علیه وآله) را در خواب دیدم که به من فرمود: اى حمیده، این نجمه براى فرزند تو موسى است، که به زودى بهترین اهل زمین از او به دنیا خواهد آمد، پس من نجمه را به موسى بن جعفر بخشیدم، وقتى که رضا به دنیا آمد نجمه را طاهره نام نهاد، و این خانم بزرگوار اسامى مختلفى داشت که از آنهاست: نجمه، سکن، سمان و تکتم.
مرحوم مجلسى نقل مى کند که حضرت رضا علیه السلام در دوران شیرخوارگى کودکى درشت بود، و از این جهت زیاد شیر مى خورد، حضرت نجمه گفت: براى شیر دادن به این بچه مرضعه اى بگیرید تا به من کمک کند، از او پرسیدند: آیا شیر تو کم شده؟ گفت: نه لکن من ذکر و و تسبیحى داشتم که از زمان تولّد این کودک کمتر مى توانم به آنها برسم.
مرحوم مجلسى در مجلّد 49/9 بحار الانوار نقل مى کند از خانمى که مى گوید: شنیدم از نجمه که مى فرمود: وقتى به فرزندم على باردار شدم سنگینى حمل را احساس نمى ، و وقتى در خواب بودم از داخل شکم خود صداى تسبیح و تهلیل و تمجید خداوند را مى شنیدم، و این باعث خوف و هراس من شده بود، وقتى که بیدار مى شدم صدایى نمى شنیدم، زمانى که رضا به دنیا آمد دست خود را بر زمین گذاشت و سر به اسمان بلند کرد، و لبهاى مبارک خود را حرکت مى داد، گویا حرف مى زد، در این هنگام پدر او موسى بن جعفر (علیه السلام) بر من وارد شد و فرمود: مبارک باد بر تو اى نجمه لطف و کرامت پروردگارت، و سپس فرزندم على را در پارچه اى سفید پوشاند و در گوش راست او اذان، و در گوش چپ او اقامه گفت، پس از آن آب فرات خواست و کام او را با آب فرات باز کرد و بعد او را به من برگرداند و فرمود: او را بگیر که او بقّیة الله در زمین خدا است. اسامى و القاب آیت الله سعیدی گفت:امیدواریم هفته قرآنی پر خیروبرکتی در این ایام داشته باشیم. نجمه خدمتی تیرانداز المپیکی به همراه چند بانوی تیرانداز دیگر در ٢٢ بهمن نجمه مادر رضا علیه السلام ، (محدث، متوفی قرن 2 ه) سکن النوبیه، ام ولد کاظم علیه السلام و مادر رضا علیه السلام است.کنیه اش ام البنین و به نامهای اروی، نجمه، سمانه، تکتم و خیزران نیز نامیده شده و به شقراء ملقب است.هنگامی که رضا علیه السلام را به دنیا آورد، طاهره نام گرفت.صدوق به اسناد خود حدیثی درباره وی نقل کرده است: حمیدة المصفاء، مادر موسی بن جعفر علیه السلام، کنیزی که از اشراف عجم بود و در بین عربها متولد شده و با فرزندان آنها رشد و نمو کرده، و نزد ایشان تربیت شده بود یداری و آن را به فرزندش موسی علیه السلام هدیه کرد و به آن حضرت گفت: کنیزی برتر از این ندیده ام و شکی نیست که خداوند متعال به زودی نسل تو را از وی آشکار خواهد ساخت. شیخ در حدیث دیگری به اسناد خود از علی بن میثم از پدرش نقل می کند: هنگامی که حمیده، مادر موسی بن جعفر علیه السلام، نجمه، ام الرضا علیه السلام را که کنیزی بود یداری کرد، پس از آن رسول الله علیه السلام را در خواب دید که به او فرمود: ای حمیده، نجمه را به فرزندت موسی هدیه کن، زیرا او بهترین خلق روی زمین را به دنیا خواهد آورد.حمیده، نجمه را به فرزندش بخشید و او دوشیزه بود. همچنین شیخ صدوق نقل کرده است که ابن میثم از پدرش و او از مادرش (جده علی بن میثم) گفت: شنیدم نجمه، مادر رضا می گفت: هنگامی که فرزندم علی را حامله شدم، سنگینی بارداری را حس نمی و در خواب صدای تسبیح و تعریف و تمجید خداوند را از درون شکمم می شنیدم که مرا ترسانده بود.چون حضرت به دنیا آمد دستهایش بر زمین گسترده و سرش به طرف آسمان بلند بود و لبانش تکان می خورد، گویا سخن می گفت.پدرش موسی بن جعفر علیه السلام وارد شد و به من فرمود: مبارک باد بر تو کرامت پروردگارت ای نجمه! او را در پارچه سفیدی پیچیدم و علیه السلام در گوش راست (نوزاد) اذان گفت و در گوش چپ اقامه، و آب فرات خواست و آن را به سقف و اطراف دهان نوزاد مالید و پس از آن او را به من بازگرداند و فرمود: او را بگیر که خداوند متعال در زمین است. پایگاه اطلاع رسانی حوزه حضرت معصومه- سلام الله علیهاـ یکی از بانوان با فضیلت و با شخصیت خاندان اهل بیت- علیهم السّلام- می‎باشد. پدر بزرگوار او حضرت «موسی بن جعفر» هفتم شیعیان می‎باشد. مادر گرامی حضرت معصومه «نجمه» مادر بزرگوار رضا ـ علیه السّلام ـ می‎باشد. نجمه از بانوان با فضیلت و از اسوه‎های تقوا و شرافت و از ن کم نظیر تاریخ بشراست. صادق(ع) به ولادت چنین. همشهری آنلاین: مریم رحمانی و حسین رضایی به مدال طلا و نجمه کمالی به مدال برنز رقابت های جهانی اسپانیا دست یافتند. کلاس احکام ویژه ناشنوایان در حرم مطهر حضرت معصومه(س) در ماه رمضان ساعت 21:30 تا 23 در شبستان نجمه خاتون برگزار می شود. یکشنبه قراره برم تهرانو برای اولین بار قراره با دوست مجازیم روبرو بشمدلم میخواد شکلک قلب بذارم خیلی خوشحالم که میخوام بعد از دوسال با هاش روبرو بشمهیچوقت همدیگه رو ندیدیم ولی همیشه میگه من جای خواهر نداشته و براش پر تنها یه که حرف هامو میفهمم و واقعا دوسم دارهزهرا خیلی دختره دوست داشتنی و مهربونیهانقدر دوسم داره که دوست داشتنش و . همشهری آنلاین: نجمه خدمتی پس از غلبه بر حریفان خود در فینال تفنگ ۱۰ متر بانوان توانست جایگاه پنجم را ب کند. ﻳﺎﺭﻭ ﺍﺳﺘﺎﺗﻮﺱ ﺯﺩﻩ
ﻣﻦ ﺩﻳﻜﺘﻪ ﺍﻳﻦ ﻛﻠﻤﻪ ﺭﻭ ﺑﻠﺪ ﻧﻴﺴﺘﻢ ﻳﻜﻲ ﻛﻤﻜﻢ ﻛﻨﻪ
ﻏﺒﺮﺍﻕ ، ﻏﺒﺮﺍﻍ ، ﻗﺒﺮﺍﻕ ، ﻗﺒﺮﺍﻍ . . . ؟؟
ﺑﻌﺪ ﻳﻜﻲ ﺯﻳﺮﺵ ﻛﺎﻣﻨﺖ ﮔﺬﺍﺷﺘﻪ " ghebragh " :
ﻳﻌﻨﻲ ﻣﻦ ﻋﺎﺷﻖ ﺍﻳﻦ ﻫﻮﺵ ﻫﻤﻮﻃﻨﺎﻥ ﻋﺰﻳﺰﻣﻮﻥ ﻫﺴﺘﻢ ... نجمه بانو حمیده مصفاه،همسر اما صادق(ع)و مادر کاظم(ع)،از خانواده های ثروتمند و بزرگان غیر عرب بود.این بانو دوشیزه ای به نام تکتم را برای کنیزی یداری کرد.زمانی نگذشت که به کمالات بسیار این کنیزک پی برد. تکتم از نظر عقل و دین و احترام گذاشتن به بانویش_حمیده_در شمار بهترین ن بود:به گونه ای که از روی احترام و ادب هرگز مقابل آن بانو نمینشست. پس ا.
پشت دیوار همین کوچــه به دارم بزنیدمن که رفتم بنشینید و ... هوارم بزنید
باد هم آگهـــی مرگ مرا خواهد بردبنویسید که: "بد بودم" و جارم بزنید
من از آیین شما سیر شدم ... سیر شدمپنجـــه در هر چه کـه من واهمه دارم بزنید
دست هایم چقدر بود و به دریا نرسید؟!خبـــر مرگ مرا طعنــــه به یــــارم بزنید
آی! آنها! که به بی برگی من می . ساعت5:14 کی آخه حالا بیداره ینی?? تازه صادق و حسین هم گوش میده!? امشب دلخوریا رو گذاشتم کنار! :) یکی هی توی سرم میخوند فاطی عوض شده تو ک عوض نشدی اون بی وفاست تو ک نیستی توکه خیلی دوستش داری خلاصه پی ام دادم گفتم حرف بزن تعریف کن میدونم در برابر حرفاش حرفایی رو میزنم ک بیشتر ناراحتش میکنه ولی الان ب نظرم باید حقیقت و بشنوه باید با خودش کنا. زندگینامه حضرت معصومه (س)
زندگی حضرت معصومه ـ سلام الله علیها ـ به دو دورة مهم تقسیم می‎شود : تولد و کودکی در مدینه , حضرت در راه ایران و قم. تولد و کودکی در مدینه
حضرت معصومه ـ سلام الله علیها ـ یکی از بانوان با فضیلت و با شخصیت خاندان اهل بیت ـ علیهم السّلام ـ می‎باشد. پدر بزرگوار او حضرت «موسی بن جعفر» هفتم شیعیان می‎باشد. ما. هر چه این احساس را در انزوا پنهان کند
می تواند از خودش تا کی مرا پنهان کند؟

عشق، ق ل است؛ ق لی که سرگردان هنوز
کشته خود را نمی داند کجا پنهان کند!

در خودش، من را فرو خورده ست، می خواهد چه قدر
ماه را بیهوده پشت ابرها پنهان کند؟!

نجمه زارع همایش مدیران و مسئولان هیئات مذهبی استان قم به همت اداره کل سازمان تبلیغات ی در شبستان نجمه خاتون(س) آستان مقدس حضرت معصومه(س) برگزار شد. مجری تلویزیون گفت: در برنامه «هفت ترانه» بخش فان، جذاب و پرانرژی نجمه جودکی را برای مردم نمایان . قبل از این برنامه اغلب اجراهایم احساسی بودند. مادر رضا(ع) نجمه ، مادر بزرگوار رضا(ع ) و از ن مومنه ، پارسا، نجیب و پاکیزه بود.
حمیده ، همسر صادق (ع )، او را که کنیزى از اهالى مغرب بود، ید و به منزل برد.
نجمه در خانه صادق (ع )، حمیده خاتون را بسیار احترام مى کرد و به خاطر جلال و عظمت او، هیچ گاه نزدش نمى نشست !.
روزى حمیده در عالم رویا، رسول گرامى (ص )را دید که به او فرمودند:اى حم. مدال طلا، نقره و برنز رقابت های تفنگ سه وضعیت ٥٠ متر بانوان چهارمین دوره بازیهای کشورهای ی به ترتیب از آن نجمه خدمتی، الهه احمدی و مه لقا جام بزرگ شد. جام جم آنلاین نوشت: پژمان بازغی بازیگر سینما و تلویزیون مهمان برنامه «مردم گرام» از شبکه سه با اجرای نجمه جودکی بود. درسال 1315 علی اکبر داوربعنوان عالیه ت ابران سندی را امضا وانتقال می دهد که صورت خلاصه آن به شرح می باشد نهر سرخس وتپه میراحمد وتوابع به استثنی قوش عظیم وصحرای عرب 2- ت آباد و قوش سربزی و تپه کچولی و سه ربع شوریجه علیا وسفلی و صدر آباد و سه ربع گنبدلی و تمام چشمه شور وشورلق و کوشکک تربت جام به مبلغ چهارمیلیون و دویست وهفتاد ودو هزارهشتص. مختصری از زندگینامه رضا(ع) ابوالحسن علی بن موسی ملقب به رضا هشتمین ودهمین معصوم از چهارده معصوم هستند کنیه ایشان ابوالحسن ثانی است چرا که کنیه موسی کاظم نیز ابوالحسن است. از جمله القاب ایشان رضا, صابر,رضی, فاضل وصدیق, عام آل محمد,غریب الغربا,شمس الشموس ومعین الضعفا می باشد ایشان در سال ۱۴۸ ه .ق در شهر مدینه به دنیا آمدند پدر ایشان موسی بن جعفر هفتم شیعیان ونام مادر ایشان بانویی به نام نجمه که الق چون(تکتم, سکن,صقره ,اروی,شقرا,ام البنین وطاهره) نیز داشته بودند که از اهالی نویه است که پس از ورود به خانه موسی کاظم وی را نجمه نامیدند ولادت ایشان روز ۱۱ذی القعده به روایات متعددی صورت گرفته ودر همان سالی است که پدر بزرگ ایشان یعنی جعفر صادق به شهادت رسیدند یکی از القاب مشهور ایشان رضا است وبه این دلیل شهرت زیادی دارد که خداوند ,دوستان وحتی دشمنان ایشان از او راضی وخشنود بودند. دوران کودکی وجوانی این بزرگوار در مدینه گذشت . بخش انفرادی سابر بانوان در مسابقات شمشیربازی قهرمانی آسیا با درخشش نمایندگان ایران و قرارگرفتن نجمه سازنجیان در جمع هشت شمشیرباز برتر آسیا پایان یافت. نجمه خدمتی با454.7امتیاز در صدر قرار گرفت و صاحب مدال طلا شد.الهه احمدی با مجموع 451.6 امتیاز و ایستادن در جایگاه دوم صاحب عنوان نایب قهرمانی شد. جام بزرگ، پرچمدار کاروان ورزش کشورمان هم با 441.2 امتیاز به عنوان سوم دست یافت ازتو همینکه می شوم آزرده بیشتر
می بینم عشق،دل زدلم برده بیشتر
تنها تویی که می کشیم سمت زندگی
من نیستم بدون تو یک مرده بیشتر
آه از غم آه...صبر مرا کاشکی خدا
می کرد در فراق تو یک ده بیشتر
ای تو که هر چه می روی انگار می شوی
از هرچه بی نهایت نشمرده بیشتر
بیچاره من کز همه ی عاشقان شهر
کار دلم با تو گره خورده بیشتر
همشهری آنلاین: مریم رحمانی و نجمه کمالی در جایگاه نخست رقابت های دوبل بدمینتون بیست و یکمین دوره مسابقات جهانی پیوند اعضا ایستادند. اسم : علی لقب : رضا ، صابر ، رضی کنیه : ابوالحسن پدر : حضرت موسی بن جعفر ( ع ) مادر : نجمه ولادت : یازده ذیقعده سال 148 هجری شهادت : آ ماه صفر سال 203 هجری مدت عمر : 55 سال مدت ت : 20 سال محل ولادت : مدینه منوره محل دفن : مشهد مقدس همسر : ام حبیب ( مادر جواد کنیزی به نام سبیکه بود . ) فرزند : محمد تقی ( ع ) تعامل صنعت و به عنوان بازومحرکه تولید علم و توسعه توانمندی می توانند دو بال اوج گرفتن و تحقق اه طرح های اقتصاد مقاومتی و موتور محرکه اقتصاد کشور در سراسر کشور و به تبع آن کرمان باشد. ملی پوش تیراندازی ایران اولین مدال کاروان کشورمان در مسابقات جهانی دانشجویان ب کرد.             گتوند-ایرنا- معاون فرماندار گتوند گفت:در روزهای گذشته12 تار از بیشه زارهای شهر جنت مکان و روستاهای کوشکک،دوپیران و سیدان از توابع این شهرستان در آتش سوخت. پرویز رضایی معاون فرماندار گتوند دوشنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت:در یک هفته گذشته چهار مورد آتش سوزی در سطح شهرستان گتوند رخ داده است، که دراین آتش سوزی ها 12 تار از بیشه زارهای شهر جنت مکان و روستاهای کوشکک،دوپیران و سیدان از توابع شهرستان گتوند که از منابع ملی به شمار می آیند، در آتش سوخت.
وی با بیان اینکه این آتش سوزی ها با کمک دستگاه های اجرایی شهرستان مهار شده است، افزود:فرمانداری،بخشداری مرکزی، ادارات منابع طبیعی،محیط زیست،آب و فاضلاب روستایی شهرستان گتوند، آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری های گتوند و جنت مکان وهمچنین اهالی محل برای مهار آتش سوزی حضور داشتند.
جانشین مدیریت ستاد بحران شهرستان گتوند ادامه داد: تاکنون آمار دقیق ازاین خسارت ها بدست نیامده است و میزان خسارت در حال بررسی است.
رضایی با بیان اینکه علت این آتش سوزی در حال بررسی است، افزود: ت یب جنگل توسط زمین خواران،عامل انسانی در آتش زدن مزارع برای آماده سازی زمین برای کشت،گرمای شدید هوا و خشکی بیشه زارها از عوامل اصلی آتش گرفتن بیشه زارها بوده است.
وی اظهار کرد: در شهرستان گتوند با کمبود امکانات از جمله خودروی آتش نشان و سایر تجهیزات پیشرفته برای مهار آتش سوزی در بیشه زارهای این شهرستان روبرو هستیم و در حال رایزنی هستیم تا بتوانیم تجهیزات مورد نیاز برای مهار چنین آتش سوزی هایی در سطح شهرستان را تامین کنیم.
معاون فرماندار گتوند مشارکت مردم در امر حفاظت از عرصه های منابع طبیعی را بسیار مهم برشمرد و از مردم خواست تا ضمن رعایت اصول و نکات ایمنی هنگام استفاده از عرصه های طبیعی درصورت مشاهده هرگونه تخلف، تصرف و آتش سوزی احتمالی در عرصه های جنگلی و مرتعی مراتب را از طریق تلفن رایگان1504 یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.
شهرستان 74هزار نفری گتوند در شمال خوزستان بیش ازیکهزار و 51 تار بیشه زارو46 هزارو881 تارمرتع دارد.
7467/6037 خبرنگار:باقرابراهیمی**انتشاردهنده:محمدعلی فریدپناه کانال خبری ایرنا خوزستان: [email protected]
کانال خبری ایرنا خوزستان: [email protected] برای دریافت لحظه به لحظه اخبار استان خوزستان به کانال http://www.telegram.me/irnaahvaz بپیوندید با ابنکه زهرا رو خیلی دوس دارم و نوع برخوردمون با هم ، جدا از شوخی هامون، احترامانه ست اما امشب یک آن از زهرا بدم اومد
وقتی فاطمه بیتوته کرده بود و با  نجمه از جلوش رد شدیم بریم واس وضو، از صوبتاش فهمیدم سحری ندادن و این درصورتی ک خیال من جمع بود ک مسول ستونمون ب زهرا گفته بود بهشون میدیم و ما واسش غذا نگرفتیم
حال من ک هیچ، حال نج. با سلام "گاه نامه فلسفی " کاری از خانم نجمه خضرلو سرگروه محترم فلسفه سلماس جهت استفاده همکاران تقدیم حضور می گردد. ارسال فایل: