کوهنوردی طلبگی

به نقل از خبرگزاریها در مورد کوهنوردی طلبگی : مراغه - ایرنا - رییس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی آذربایجان شرقی گفت: بر اساس بخشنامه های فدراسیون کوهنوردی و ماده پنج، گروه های کوهنوردی برای انجام فعالیت باید باشگاه ورزشی تاسیس کنند. ارزی قابلییت های کوهنوردی: انجمن پزشکی کوهستان ایران: برنامه‎ریزی برای یک برنامه کوهنوردی همیشه با بررس قابلیتهای خودمان شروع می‎شود، مقایسه خود با برنامه مورد نظر و تغییر برنامه بر طبق آن. وقتی قابلیتهای خودمان را زیادی دست بالا بگیریم، اذیت خواهیم شد یا یک کوهنوردی نامناسب خواهیم داشت. قبل از شروع هر برنامه به توضیحات زیر فکر کنید: بررسی قابلیتهای فیزیکی: شرایط، محدودیتها و توانایی های خودتان را بشناسید. عوامل زیادی وجود دارد که باید برای یک برنامه آنها را محاسبه نمود و بعد به طبیعت گردی اقدام نمود. شما باید همیشه بدترین حادثه ها را محاسبه نمایید. شرایط آب و هوا، شرایط منطقه، تجهیزات مناسب و ارتفاع از جمله این موارد هستند. وقتی اینها را با توانایی فیزیکی، قدرت و استقامت خودتان اضافه نمایید برنامه‎ریزی صحیح‎تری خواهید داشت. کوهنوردی ورزش ویژه ای محسوب می‎شود بخصوص وقتی که بار سنگینی را باید بر پشت خود حمل کنید. بدن شما به زمان نیاز دارد تا به خستگیها و فشارهای این نوع ورزش تطبیق پذیرد. ارزی دانش فنی کوهنوردی، مهارتهای هوای باز (out door skills) و تجربه کوهنوردی: باید نسبت به توانایی خودتان شناخت کافی داشته باشید، کوهنودری فنی، تجربه و ورزیدگی و دانش فنی از عواملی هستند که در هر برنامه ای ممکن است به آن نیاز . . . . . . . رئیس هیأت کوهنوردی استان اصفهان گفت: اگر 50 بسته کامل امکانات و تجهیزات کوهنوردی در اختیار ما باشد با سرعت بیشتر می توانیم اجساد را به پایین کوه منتقل کنیم. ******************************** لینک کانال روابط عمومی و کمیته آموزش گروه کوهنوردی بابک تبریز @babak2016tabriz ######## لینک گروه کوهنوردی بابک تبریز فقط گزارش برنامه ، تصاویر صعود و مطالب مرتبط با کوهنوردی https://telegram.me/joinchat/a7lc5d3dwypzix8f1sr0aw ######## لینک گروه همفکری برای سفر مسایل متفرقه گروه کوهنوردی بابک تبریز https://telegram.me/joinchat/bgzczz-lwfisshizerhwkg ########## خواهشا ضمن احتر. طی یک مراسم "کلنگ صلح" به عنوان نماد ورزش کوهنوردی از طرف رییس فدراسیون کوهنوردی وصعود های ورزشی کشور به آرش قیاسیان رییس هیئت کوهنوردی وصعود های ورزشی لرستان خانه سرباز صلح ایران اهداشد.
رئیس هیات کوهنوردی دزفول ، جزئیات مرگ یک کوهنورد ، و مربی دره و غار نوردی فدراسیون کوهنوردی را در… یاسوج- ایرنا- رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی گفت که ایران در ماه های شهریور و مهر سال جاری میزبان 2 رویداد مهم بین المللی در رشته های سنگ نوردی و کوهنوردی خواهد بود. مسئول هیئت کوهنوردی خاتم خبر از اعزام گروه کوهنوردی شهرداری هرات را دادند که گروه 16 نفره کوهنوردی شهرداری هرات برای صعود به قله سبلان به مدت 5 روز از مورخ 15 الی 93/4/20 به س رستی احمد شریف بیگی عازم استان اردبیل شدند. تصاویری از اعزام این گروه در ادامه مطلب ببینید ................ طی مراسم اهدا کلنگ سفید به فدراسیون کوهنوردی نپال با حضور نمایندگان صلح و دوستی فدراسیون کوهنوردی و خانه سرباز صلح ایران آرش قیاسیان و علی رحمانی در محل فدراسیون کوهنوردی نپال ، کلنگ سفید به جینش سین دوراکار تحویل گردید. فدراسیون کوهنوردی روز یکشنبه با صدور اطلاعیه ای از همه مردم و علاقمندان به کوهنوردی و طبیعت گردی خواست با توجه به شرایط ناپایدار جوی طی روزهای آینده در اغلب نقاط کشور، احتمال تغییرات ناگهانی هوا در ارتفاعات، رعد و برق، بارش و جاری شدن سیل، وجود دارد. پیشگفتار
الذین یبلغون رسالات الله و یخشونه و لا یخشون احد الا الله و کفی بالله حسیبا « 0 »
در تمامی امور و مشاغل گام اول باید اصلاح انگیزه باشد که در واقع سنگ اول بنای هرر
کاری به حسراب مری آیرد، بنرابراین طرلاب جرواب و عزیزانری کره پرا بر ه حروزه هرای علمیره
میگذارند به طریق اولی نیازمند اصلاح انگیزه خویش هستند، چرا که د. این کوهنوردی ازساعت ۸ صبح روز شروع شد و تا ساعت 12 ظهر ادامه داشت. در این اردو پس ازصرف صبحانه عدسی در غربالبیز، به سمت یکی از کوه های پشت غربالبیز حرکت کردیم و پس از 2 ساعت کوهنوردی به سمت غربالبیز برگشتیم و بعد از صرف چای آتیشی اردویمان به پایان رسید.
کوهنوردی یکی از ورزش هایی است که علاوه بر اینکه ورزش بسیار خوبی برای حفظ سلامتی است، اثرهای روانی بیشماری نیز روی مغز دارد. اگر بخواهید کوهنوردی خوب و سالمی داشته باشید، باید به نکته هایی دقت کنید تا علاوه بر لذت بردن از ورزش، سلامت به خانه بازگردید. با آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان بدینوسیله به اطلاع همنوردان عزیز میرساند گروه کوهنوردی سلیمان صباحی از روز دهم مرداد با عزیمت بسوی سرچشمه روستای زیبای مرق و صرف صبحانه (عدسی)کوهنوردی خود را از سر میگیرد.برای هماهنگی از هم اکنون اعلام امادگی بفرمایید.با تشکر. برای اولین بار با همت اداره ورزش و جوانان شهرستان و جمعی از ورزشکاران هیئت کوهنوردی، نخستین باشگاه کوهنوردی شهرستان سمیرم افتتاح شد. معاون تهذیب حوزه علمیه استان لرستان از برگزاری دوره میثاق طلبگی با شرکت ۲۰۰ نفر از داوطلبان پذیرفته شده در آزمون کتبی و شفاهی ورود به حوزه این استان خبر داد. رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی گفت: امیدوار هستیم در اولین حضورمان در بازی های آسیایی، کوهنوردی را به عنوان یک فدراسیون مدال آور معرفی کنیم. هیئت طلبگی " رضا (ع)" افتتاح شد. هیئت طلبگی رضا (ع) در مکان این مدرسه افتتاح شد. به گزارش پوردست معاونت محترم تهذیب حوزه علمیه رضا (علیه السلام) حضور عموم مردم ولایت مدار در این هیئت بلامانع می باشد. زمان برگزاری جلسات هفتگی : شنبه شب ها ، بعد از مغرب و عشا مکان: مصلای جهرم ، محل خانه حوزه علمیه رضا (علیه السلام) همشهری آنلاین: فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی اعلام کرد: ۴ پسرجوان برای کوهنوردی راهی ارتفاعات تهران شدند اما وقتی پول شان تمام شد تصمیم به زورگیری گرفتند. ی از کوهنوردی یک معلول دارای نقص عضو از ناحیه پا را مشاهده می کنید. گروه کوهنوردی شهرداری خاتم به همت اداره ورزش وجوانان وهیئت کوهنوردی خاتم در سرمای سبلان موفق به صعود این قله شدند این گروه 16 نفره به س رستی احمد شریف بیگی در همایش کوهنوردی گروهای مختلف کشور در سرمای این قله با تو جه به این که این گروه ، کوهنوردان سنین بالا داشتندموفق به صعود شدند وهمچنین با شعار ، دنیا زیباست بدون صهیونیسم ، حمایت خود را ازمردم مظلوم فلسطنین اعلام د . گزارش تصویری در ادامه مطلب ......... برنامه تمرینی برای افزایش قوای جسمانی در کوهنوردی در این مقاله، پیرامون آمادگی جسمانی و تمرینات لازم در کوهنوردی و سنگنوردی به صورت کاربری پرداخته شده است. دو شیوه تمرین را می توان در کوهنوردی بکار برد:
1- در طی دوره پیشرفت مهارتهای فنی و ذهنی کوهنوردی که نیاز است شخص در شرائط واقعی کوهنوردی قرار بگیرد , تنها راه ممکن برای تمرین ,کوهنوردی است. ...ادامه مطالب سلام اصولا مردم چهار دسته هستند: 1.طلبه اند 2.طلبه نیستند 3.بعضیا دوست دارن طلبه بشند 4.بعضیا از طلبه ها بدشون میاد اگه فکر میکنی طلبگی یعنی پر شکم و پول گرفتن از مردم و پر جیب خودشون باید بهت بگم که کاملا در اشتباهی چون اصلا از این خبرا نیست! طلبگی یعنی سادگی طلبگی یعنی تبلیغ دین و جذب افراد به سمت دین طلبگی یعنی لباس پیغمبر تنت هست و نب. همدان- نایب رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان همدان گفت: بیش از 50 مربی در رشته های مختلف کوهنوردی در همدان فعالیت می کنند. فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی ایران به عضویت دایمی اتحادیه کوهنوردی آسیا درآمد. رییس هیأت کوهنوردی استان اصفهان گفت: گردشگری کوهستان دارای اهمیت است و جامعه بزرگ کوهنوردی می توانند سفیران گردشگری باشند. اعضای شورای گروه کوهنوردی راگا با حضور محترم هیئت مو سس گروه در روز چهارشنبه در "سرای محله شهادت "تشکیل جلسه خواهند داد. دستور جلسه اقدام برای صدور کارت بیمه ورزشی همه اعضا و برنامه فصل بهار 1395 است. از همه ی اعضای عزیز گزوه کوهنوردی راگا خواهشمندیم پیشنهادهای خود را به اطلاع برسانند. با آرزوی موفقیت هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی شهرستان ایذه یک دوره کلاس کوهپیمایی جهت اعضای باشگاه کوهنوردی طوفان ایذه و گروههای هیأت کوهنوردی شهرستان ایذه از تاریخ 7 تا 9 آبان ماه 93 در منطقه کلدوزخ 2 مجموعه ورزشی آن روستا در کنار ارتفاعات کوههای تنگ زردا بر گزار می نماید. کوهنوردی شاید کاری در ردیف ماجراجویی، قهرمانی و یا پیروزی بر مشکلات باشد ولی در حقیقت،جستجوی پاسخی به سوالات بی جواب است.
پشت آن یال چیست؟
آیا این راه صعود تا بالا ادامه دارد؟
آیا من پرت خواهم شد؟
آیا بر این طوفان پیروز میشوم ؟
آیا امروز توانا و قدرتمند؟
شاید اندکی مس ه باشد که به محض اینکه پاسخی به یک سوال را دریافت. هیئت کوهنوردی شهرستان جوانرود بنابه به گزارش هیئت محترم کوهنوردی شهرستان جوانرود تیم کوهنوردی این شهرستان در روز مورخه 94/6/20 با هماهنگی اداره محترم ورزش و جوانان جوانرود به ارتفاعات کوه آتشگاه واقع در خانقاه پاوه صعود نمودند بیلچه تاشو کوهنوردی وسیله ای که حتما در زمان ریزش آوار به درد شما خواهد خورد ع محصول برای سفارش ید کافی است روی لینک زیر کلیک کنید بیلچه تاشو کوهنوردی پنج کاره، بسیار کاربردی و دارای قطب نما. ید شما به صورت پستی ارسال می گردد. شماره تماس خود را درست وارد کنید و پاسخگو باشید و اعضای منزل را از ید خود با خبر سازید تا سفارش برگشت نخورد  ید بیلچه تاشو کوهنوردی پنج کاره استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت:چند تیم کوهنوردی دقایقی پیش به محل لاشه هواپیما در ارتفاع ۴۱۰۰ متری رسیدند به استحضار همنوردان گرامی می رساند دوره آموزشی پزشکی کوهستان جهت تیم های کوهنوردی گروه سایپا به شرح زیر برگزار خواهد شد. لطفا جهت ثبت نام و جزییات بیشتر با شماره 9126054331 (خداوردی) تماس حاصل فرمایید. دوره مقدماتی پزشکی کوهستان برگرفته شده از آموزش های بین المللی پزشکی کوهستان می باشد. این دوره به منظور آشنایی و آموزش کوهنوردان و طبیع. ایسنا نوشت: مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان از مفقود شدن یک تیم کوهنوردی در اشترانکوه خبر داد. به اطلاع همنوردان عزیز گروه کوهنوردی بانوان می رسانم همایش مرحوم کوروش معروفی کوهنورد بزرگ میاندوآبی تاریخ ۹/۱۲/۹۲ در منطقه جان آقا با حضور تمام گروه های کوهنوردی شهرستان میاندوآب و برنامه های از طرف هیئت کوهنوردی برگزار خواهد شد. روابط عمومی گروه کوهنوردی بانوان میاندوآب بعدازظهرهای حسینیه قم برنامه های سفر انقلاب به شهر مقدس قم، محدود به دیدارها و سخنرانی های عمومی نیست، ایشان دیدارها و جلسات غیر رسمی و غیر عمومی هم دارند. دیدار با علما و مراجع و فضلا از جمله این ها است. به نظر می رسد که ب اخبار و اطلاعات از برگزاری و محتوای این گونه دیدارها برای مخاطبان جذاب است. آیت الله کعبی در این چند روز تقریباً. ع امروز نشنال جئوگرافیک کوهنوردی در یخچال های طبیعی رشته کوه های آلپ فرانسه را نشان می دهد. رئیس هیئت کوهنوردی استان اصفهان گفت:تیم کوهنوردان هیئت کوهنوردی استان اصفهان تا لحظاتی دیگر با بالگرد به محل پیدا شدن لاشه هواپیما اعزام می شوند. گروه کوهنوردی نجاتگران زاگرس با استفاده از تجربه مدرسین و مربیان مجرب به صورت فشرده با کیفیت مطلوب اقدام به برگزاری کلاسهای خصوصی کوهنوردی با استفاده از ابزار فنی می نماید.لذا علاقه مندان شرکت در این کلاسها می توانند با شماره تلفن ۰۹۱۸۳۴۱۳۶۵۱ تماس حاصل نمایند. رئیس فدراسیون کوهنوردی گفت: نجات یافتگان حادثه اشترانکوه گفتند زنده یاد امان الله جوکار بعد از راهنمایی ما برگشتند که باقیمانده گروه را به طرف پناهگاه راهنمایی کنند. به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان ، در مجمع انتخابات هیئت کوهنوردی استان کردستان که در روز 25 تیرماه برگزار شد "مصطفی باغبانیان" با ب 13 رای از مجموع 14 رای ماخوذه به عنوان رئیس هیئت کوهنوردی استان برای چهار سال آینده انتخاب شد. مدیر کل ورزش و جوانان استان کردستان در ابتدای مجمع گفت: با توجه به پتانسیل های موجود . س رست ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: نگاه ها به رشته کوهنوردی در استان اردبیل باید بازخوانی، اصلاح و تقویت شوند. گروه کوهنوردی حافظان طبیعت در یک حرکت ورزشی در مورخ 23و 24 مرداد ماه سال جاری توانستند توسط 8 نفر از اعضاء گروه مذکور در مسیر آبشار ها و حوض چه ها فرود و صعود را انجام دهند. گروه کوهنوردی حافظان طبیعت با مدیریت آقای غلامرضا محر با هدف ایجاد انگیزه ورزش در جوانان و حفظ و حراست از محیط زیست حدود 4 سال است که به رشته ص ه نوردی و دره نوردی و کوهنوردی میپردازد. اسامی اعضاء : غلامرضا محر – حمید پورجعفر –رضا قاسمی – حسن شاهرخی – علی پیرزاده – عباس افضل دوست – قاسم عالی – علی میرزایی به مناسبت میلاد مسعود منجی عالم بشریت و حضرت علی اکبر (ع) و هفته جوان همایش کوهنوردی با حضور دبیران سمن ها جوانان همدانی برگزار شد. کوهنوردی در زمستان با خطر ریزش بهمن همراه است, اقدامات ضروری هنگام ریزش بهمن را بدانید تا بتوانید خود را نجات دهید. رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی گفت: ۶۰ هزار ورزشکار در رشته کوهنوردی و صعودهای ورزشی ساماندهی شدند و بیش از ۲۲ هزار مربی تحت پوشش آموزش قرار گرفته اند. روز 17 بهمن ماه 93 به مناسبت دهه فجر و با اعلام قبلی هیئت کوهنوردی استان آذربایجانشرقی و با شرکت اکثر گروههای کوهنوردی شمالغرب کشور و کوهنوردان آزاد ، برنامه صعود سراسری به قله کمال بلندترین قله رشته کوه سهند به ارتفاع 3750 متر انجام شد . در این برنامه گروه کوهنوردی آذربایجان نیز با 38 نفر از همنوردان برنامه مصوب خود را کنسل و به این برنامه اعزام شد . بنا بر اعلام هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان فارس و به نقل از فدرسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی، آزمون مربیگری درجه 3 صعودهای ورزشی ویژه آقایان و بانوان در روزهای 5و6 تیرماه سال جاری در شهرستان زنجان برگزار میگردد. متن بخشنامه هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان فارس به شرح زیر اعلام می گردد: شهرداری تبریز در نظر دارد روز 29 اردیبهشت را به عنوان روز ملی کوهنوردی به ثبت برساند.