گذر از هفت دریا با ۵۸ دقیقه تک نوازی و دونوازی

به نقل از خبرگزاریها در مورد گذر از هفت دریا با ۵۸ دقیقه تک نوازی و دونوازی : « دریا » در شهر بندر وقت غروب است. دریا وشــان، با موج بسیار. مرغـان دریا در حال پـــرواز آن یک گرفته ماهی به منقار!  نزدیــک دریا، کودک نشسته گرم تماشا، در جستجــو است. در قلب خویش او، اینجا همیشه با موج دریا در گفتگـــو است.  آن سو کمی دور، یک مرد صیّاد بر روی قایق مشغول کار است. با هر نسیــمی موجی ست پیدا بر شانه موج، قایق س. « دریا » در شهر بندر وقت غروب است. دریا وشــان، با موج بسیار. مرغـان دریا در حال پـــرواز آن یک گرفته ماهی به منقار!  نزدیــک دریا، کودک نشسته گرم تماشا، در جستجــو است. در قلب خویش او، اینجا همیشه با موج دریا در گفتگـــو است.  آن سو کمی دور، یک مرد صیّاد بر روی قایق مشغول کار است. با هر نسیــمی موجی ست پیدا بر شانه موج، قایق سوار است.  مرغان دریا در جنب و جوشند، گویا رسیده هنگام طــوفان موجی پر از کف، آمد به ساحل برگشت آن بود خیلی شتابان.  دریا قشنگ است در چشم کودک با آن غـــروب و با آن هــوایش بسیار زیباســـت هر لحظه دریا با آن خــروش و با آن صـدایش. حسین شادمهـــر تنها 8 دقیقه به این سقف خیره شوید ... ! جانباز.حبل.ابوالفضل

کوتاه:

نگاه ها همه بر روی سینما بود، شروع شد، دقیقه اول
، دوربین فقط سقف یک اتاق را نمایش میداد،

دو دقیقه بعد همچنان سقف اتاق، دقیقه سوم، دقیقه چهارم، دقیقه پنجم، هشت دقیقه اول فقط سقف اتاق!

صدای همه درآمد، اغلب حاضران، سینما را ترک د،ناگهان دوربین پایین آمد و یک نفر را که روی تخت خو ده بود نشان داد و این جمله را زیرنویس کرد:

این تنها هشت دقیقه از زندگی این جانباز قطع نخاعی بود و شما طاقت نداشتید .... ویژگی های فرهنگ مردم یامچی : مهمان نوازی ( مصادیق و نمونه ها) اشاره : اخیرا" بخش جدیدی ایجاد کرده ایم و آن معرفی ویژگی های فرهنگ مردم یامچی با ارایه اسناد و مدارک است. برای این بخش اسنادی بر مهمان نوازی مردم یامچی ارایه می شود تا اثبات نماییم که مردم یامچی مردمی اهل تسامح و مدارا هستند. علی میرزامحمدی مهمان نوازی مردم یامچی ریشه ای تاریخی دارد و در اعماق فرهنگی جامعه یامچی نفوذ نموده است. مهمان نوازی این مردم ریشه در فلسفه تشکیل یام ها دارد. همچنانکه مارکوپولو در توصیف یام ها می نویسد که حتی اگر شاهی به یکی از یام ها وارد شودذ خود را در آن آسوده می یابد؛ مردم یامچی به سیاق مسئولان یام یاد گرفته اند که از میهمانان خود پذیرایی کنند و آرامش و آسایش آنها را فراهم کنند! یکی از دلایل رونق بازارهای یامچی مهمان نوازی مردم آن بوده است و اگر مردم یامچی شرور بودند و تعصب کورکورانه داشتند تا مدتها پیش باید این بازار نابود می شد؟! برای مهمان نوازی مردم یامچی سند تاریخی دیگری نیز وجود دارد و آن فلسفه و تاریخچه ایجاد بازار احشام (یکشنبه بازار) یامچی است؛ چرا که در بازار چهارشنبه به ید و فروش احشام نمی پرداختند. بازار احشام در سال 1345 به واسطه مهمان نوازی مردم یامچی توجه مشتریان را جلب نمود و روزبروز رونق گرفت. نقل است که با آش و دوغ به طور رایگان از مهمانان پذیرایی می شد. مردم یامچی مزد مهمان نوازی خود را گرفته اند؛ چرا که اقتصاد آنها به مهمان نوازی آنها وابسته است! البته این مهمان نوازی تنها جنبه های اقتصادی صرف ندارد و ابعاد فرهنگی نیز دارد. حتی بزرگان و علمی یامچی را به صفت مهمان نوازی می شناسند. برای مثال مهمان نوازی مرحوم شیخ رضا کریمی اسبق مجلس شورای ی زبانزد مردم شهرستانهای مرند و جلفا است. او اتاق مخصوص مهمانان داشت و تا آنجا که امکانپذیر بود از مهمانان پذیرایی می کرد. اگر کاری از دستش بر نمی آمد لااقل لبخند خود را از آنان دریغ نمی کرد! چرا که او در فرهنگی پرورش یافته بود که در خانه مردم آن اتاقی مخصوص مهمان به نام "قوناق اوی" وجود داشته و احترام به مهمان یک اصل است. رضا کریمی در طول جنگ تحمیلی مردم یامچی، آغوش خود را برای پذیرایی مردمی که از بمباران هوایی به یامچی پناه آورده بودند باز نمود و این سندی مهم دال بر مهمانوازی آنهاست. پس شایسته است بگوییم :
مردم یامچی مردمی مهمان نواز هستند. کوتاه:


نگاه ها همه بر روی سینما بود، شروع شد، دقیقه اول


، دوربین فقط سقف یک اتاق را نمایش میداد،


دو دقیقه بعد همچنان سقف اتاق، دقیقه سوم، دقیقه چهارم، دقیقه پنجم، هشت دقیقه اول فقط سقف اتاق!
صدای همه درآمد، اغلب حاضران، سینما را ترک د،ناگهان دوربین پایین آمد و یک نفر را که روی تخت خو ده بود نشان داد و این جمله را زیرنویس کرد:

این تنها هشت دقیقه از زندگی این جانباز قطع نخاعی بود و شما طاقت نداشتید... دیدار تیم های ذوب آهن و راه آهن در هفته چهارم لیگ برتر فوتبال عصر امروز از ساعت 19 و 10 دقیقه در ورزشگاه فولاد شهر آغاز شد.
در این بازی در دقیقه 27 راه آهن از روی نقطه پن ی توسط رامین رضائیان از میزبانش پیش افتاد، اما در دقیقه 30 محسن مسلمان کار را به تساوی کشاند. این پایان کار در نیمه اول نبود و سید امین منوچهری در دقیقه 41 گل دوم را برای راه آهن به ثمر رساند تا شاگردان حمید استیلی نیمه نخست را با برتری به رختکن بروند.
در نیمه دوم، دو تیم با وجود تلاشی که د و موقعیتی هایی که داشتند، به گلی دست نیافتند تا در نهایت در دقیقه ۹۰ + ۶ هادی محمدی دروازه راه آهن را باز کرد. سایت یوفا برترین خط دفاع با شگاه های اروپا را معرفی نمود که به شرح زیر است:1-- المپیا (یونان)

بازی: 20 بازی

گل خورده: 6 گل

میانگین گل خورده: هر 300 دقیقه یک گل

2- لوسیتانوس (آندورا)

بازی: 10 بازی

گل خورده: 4 گل

میانگین گل خورده: هر 225 دقیقه یک گل

3- شریف مولداوی

بازی: 19 بازی

گل خورده: 9 گل

میانگین گل خورده: هر 190 دقیقه یک گل

4- بایرن مونیخ

بازی: 16 بازی

گل خورده: 8 گل خورده

میانگین گل خورده: هر 180 دقیقه یک گل

5- رم (ایتالیا)

بازی: 20 بازی

گل: 10 گل

میانگین گل: هر 180 دقیقه یک گل

6- آرارات (ارمنستان)

بازی: 14 بازی

گل خورده: 7 گل

میانگین گل خورده: هر 180 دقیقه یک گل «کریتن لیرا / cretan lyra» متعلق به یونان باستان است که سازی زهی محسوب می شود. تریو یا سه نوازی این ساز را با رباب و تمپک که یک سه نوازی ثبت شده توسط پتراکیس، لوپز و چمیرانی است را در «تابناک» می بینید و می شنوید. نوازی بر این عقیده است که تمرکز آبی ها باید روی جام حذفی و البته لیگ قهرمانان باشد. سایت یوفا برترین خط دفاع با شگاه های اروپا را معرفی نمود که به شرح زیر است: 1-- المپیا (یونان)

بازی: 20 بازی

گل خورده: 6 گل

میانگین گل خورده: هر 300 دقیقه یک گل

2- لوسیتانوس (آندورا)

بازی: 10 بازی

گل خورده: 4 گل

میانگین گل خورده: هر 225 دقیقه یک گل

3- شریف مولداوی

بازی: 19 بازی

گل خورده: 9 گل

میانگین گل خورده: هر 190 دقیقه یک گل

4- بایرن مونیخ

بازی: 16 بازی

گل خورده: 8 گل خورده

میانگین گل خورده: هر 180 دقیقه یک گل

5- رم (ایتالیا)

بازی: 20 بازی

گل: 10 گل

میانگین گل: هر 180 دقیقه یک گل

6- آرارات (ارمنستان)

بازی: 14 بازی

گل خورده: 7 گل

میانگین گل خورده: هر 180 دقیقه یک گل ال اندر ریباک ویولنیست، خواننده و بازیگر نروژی که به سرعت در زمینه موسیقی رشد کرده و اکنون در سی سالگی جزو ستاره های موسیقی اروپا محسوب می شود. پیش از این قطعه ای از تک نوازی این خواننده و نوازنده را شنیده بودید. اکنون قطعه ای دیگر از تک نوازی این موزیسن را در «تابناک» می بینید و می شنوید. نخستین بازی تیم ملی بسکتبال ایران در مسابقات کاپ آسیا با پیروزی 66 بر 56 مقابل ژاپن به پایان رسید. در این بازی اوشین ساهاکیان و حامد حدادی، موثرترین بازیکنان ایران بودند.

خلاصه عملکرد بازیکنان ایران را در زیر می بینید:

سامان ویسی: 25 دقیقه و 59 ثانیه، 6 امتیاز، 4 ریباند، 2 پاس گل

بهنام یخچالی: 27 دقیقه و 39 ثانیه، 13 امتیاز، 2 ریباند،

اوشین ساهاکیان: 27 دقیقه و 38 ثانیه، 10 امتیاز، 6 ریباند، 2 پاس گل

محمد جمشیدی: 19 دقیقه و 34 ثانیه، 9 امتیاز، یک ریباند، یک پاس گل

حامد حدادی: 28 دقیقه و 40 ثانیه، 12 امتیاز، 11 ریباند، 3 پاس گل

روزبه ارغوان: 7 دقیقه و 2 ثانیه، یک امتیاز، یک ریباند، یک پاس گل

سجاد مشایخی: 22 دقیقه و 57 ثانیه، 9 امتیاز، 6 ریباند، 2 پاس گل

آرمان زنگنه: 7 دقیقه و 16 ثانیه، یک ریباند

محمد اکبری: 15 دقیقه و 2 ثانیه، 2 امتیاز، 2 ریباند، یک پاس گل

یونس لاله زاده: 8 دقیقه و 47 ثانیه، 2 امتیاز، یک ریباند

اصغر کاردوست: 9 دقیقه و 22 ثانیه، 2 امتیاز، 2 ریباند

غایب بزرگ این مسابقه ارسلان کاظمی بود که به علت شرکت در لیگ تابستانی nba همراه تیم فیلادلفیا این بازی را از دست داد. گزارش این بازی را با حجم 40 مگابایت کنید. سرمربی تیم فوتبال استقلال از میهمان نوازی تبریزی ها ابراز خوشحالی کرد. بازدید مسئول دارالقرآن مازندران از مؤسسه قرآنی نسیم دریا فریدونکنار مسئول دارالقرآن مازندران همراه با مسئول کانون قرآن فریدونکنار از مؤسسه قرآنی نسیم دریا این شهرستان بازدید د. به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات ی فریدونکنار ، سعید قربانی مسئول دارالقرآن اداره کل تبلیغات ی مازندران همراه با مسئول کانون قرآن این شهرستان ظهر دیروز 25 تیر ماه از مؤسسه قرآنی نسیم دریا این شهرستان به مسئولیت راضیه نریمانی بازدید کرد. علی براری در ادامه افزود : نریمانی مدیر مؤسسه قرآنی نسیم دریا به تشریح فعالیت های قرآنی خود پرداخته و اعلام آمادگی د که طرح های قرآنی بیشتری را برگزار کنند و در حال حاضر در این مؤسسه طرح شکوفه های پیش دبستانی ، قرائت سطح 1 و2 و حفظ قرآن در حال برگزاری است. کتاب «مهمان داری و مهمان نوازی ایرانی» نوشته لیدا علی نژاد سلیم، همزمان با برگزاری کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری در ایران و از دفتر پژوهش های فرهنگی ایران منتشر شده است. ادامه: «مهمان داری و مهمان نوازی ایرانی» در بازار کتاب کوتاه: نگاه ها همه بر روی سینما بود، شروع شد، دقیقه اول
، دوربین فقط سقف یک اتاق را نمایش میداد، دو دقیقه بعد همچنان سقف اتاق، دقیقه سوم، دقیقه چهارم، دقیقه پنجم، هشت دقیقه اول فقط سقف اتاق! صدای همه درآمد،اغلب حاضران،سینما را ترک د،ناگهان دوربین پایین آمدو یک نفر را که روی تخت خو ده بود نشان داد و این جمله را زیرنویس کرد: این تنها هشت دقیقه از زندگی این جانباز قطع نخاعی بود و شما طاقت نداشتید .... - اگر نا امیدی از رحمت خداست که حقیقتاً جای ندارد زیرا خ که رحمت واسعه اش همه را فرا گفته نا امیدی در مورد او معنا ندارد آیا می شود کنار دریا بود و از دیدن دریا نا امید شد؟ خیر، فقط کافی است چشم باز کنیم تا دریا را ببینیم. نا امیدی در مورد خدا به ما بر می گردد و ایراد از ناحیه ماست. ما به وظایف خود عمل نمی کنیم آن وقت از رحمت خداوند نا امی. آمارهای کتاب نخوانی در ایران وکتاب خوانی در جهان
آمار و ارقام های مختلفی در سالیان گذشته نسبت به سرانه مطالعه ارائه شده، از 79 دقیقه تا 15 دقیقه البته هیچ وقت گفته نشد که این آمار چطور و با چه روش آماری و طی انجام چه مراحلی به دست آمده است. به گزارش لی ، چند سال پیش اعلام شد که سرانه مطالعه در ایران 2 دقیقه در سال است! همان زمان دبیر . دهخدا عرق پیشانی اش را پاک کرد و چشم دوخت به افق و همان طور که نگاهش به بوسه گاهِ دریا و آسمان بود خودش را از روی شلوارک خاراند و فریاد زد: «زاکانی! این قدر الکی سنگ پرت نکن توی دریا، بذار دو دقیقه با خیال راحت به گردش علمی مون.... می نویسم چنان زیبایی که ص ه ها سر راهت آب شوند تابا تو راهی دریا شوند کرجی ها به ص ه پناه می برند تا پیشت بمانند و به بستر دریا نیفتند می نویسم چنان زیبایی که تمامی آب ها دهانه دریا جمع شوند تا ورود تو را ببینند... ای رود انگشتت را به من بده به ساحل شعرهای من قدم نه نمی توانم از تو چنان بگویم که دفتر اشعارم تر شود انگشتت را به من بده بر پل. ... من آن شوقم که در هنگامه ی رود است تا دریا
جواب این سوال کوهسارانم: چرا دریا؟
تمام موج های خسته با تردید میپرسند
چرا من در پی پیوستنم هر بار با دریا!
در این پایاب ها ماندن نمی دانم نمیدانم
غریق رفتنم در هروله ... غرقابها... دریا
اگر در بازیِ گرداب می پرسم: کدامین سو؟
از اوجی غرّش خیزابه می گوید: بیا دریا! نمی خواهم. سه نوازی در ورونوژ توسط گروه «استلش» اجرا شده است. این قطعه متفاوت که با سازهای خاصی نیز اجرا شده را در تابناک می بینید و می شنوید. حمید استیلی و محمد نوازی از دعوای شان در دربی گفتند. محمد نوازی بازیکن و مربی سابق استقلال امروز به عنوان سرمربی جدید امیدهای این تیم معرفی شد؛ نوازی بلافاصله در تمرین آبی ها حاضر شد. "دلم گرفته" این جمله رو به خیلیا گفتم چون واقعا حال دلم ابریه!وقتی فکر دیدم یه فضای متفاوت می خوام یه جای خاص و زیبا، مثه دریا!آره دلم دریا رو میخواستآرامش دریا، صدای مرغ های دریایی و آهنگ زیبای موج ها تو دل شبدلم دریا رو میخواستقدم زدن رو شن های خیس، شمردن ستاره ها و نورفانوسدلم دریا رو میخواستروی یه تخته سنگ، کنار آتیش، صدای گیتار . تک نوازی سه تار توسط مسعود شعاری که در سال های دور در ایران انجام شده را در تابناک می بینید و می شنوید. کلارینت یکی از سازهای بادی قمیشی است که انواع حرفه ای اش معمولاً از چوب سیاه آفریقایی ساخته می شود. این ساز گونه های مختلفی دارد که نوع مرسوم تر آن، همان نوع انو است. این ساز بین مردم ایران کمتر شناخته شده است. قطعه ای از تک نوازی این ساز را در «تابناک» می شنوید. یک روز میخواند مرا دریا، به دریا
میخواندم امروز یا فردا به دریا

مجنونم و گیلان بیابانی ندارد
((یا سر به جنگل میگذارم یا به دریا))1

بانوی من به، آسمان چشمهایت
وابسته ام مانند ماهی ها به دریا

با پیچ و تاب مویتان طوفان به پا شد
مواج شد چون قلب عاشق آب دریا

طوفان شده! تو پا به ساحل میگذاری
تا آمدی انداختی غوغا به دریا

مطرودم و ساحل نشین باید بمانم
تا کی نمیخوانی صدف ها را به دریا؟

بانو دلم دریاست، یک دریای دل تنگ
وقتی که دل داده ست این دریا به دریا

93.3.15
----------------------------------------
1. وامی از مجتبی حاذق:

تا مثل مجنونِ بیابانگرد باشم
یا سر به جنگل می گذارم یا به دریا
پسر گلم یه دقیقه میای کارت دارم...پسرم خدا خیرت بده یه دقیقه بیا...

چه دختر نازی دارم من ، مامان جان بیا یه دقیقه...

و....

با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال

و با توجه به خطر جدی خونه ت ی

در صورت شنیدن هر کدام از این الفاظ توسط مادرتان

سریعا محل را ترک نموده ( حتی شده از پنجره بپرین پایین ). تک نوازی منحصر به فرد کنترباس تونی اورواتر از اساتید مطرح کنترباس در کلیسای سنت ژان دِ گرز فرانسه را در «تابناک» می بینید. محمد نوازی بازیکن اسبق استقلال گفت: این قدر برای استقلال سوژه مربی نتراشید. گاه همه به سینما بود. (جشنواره های 10دقیقه ای ...)، اکران شروع شد. شروع : تصویر سقف یک اتاق بود. دو دقیقه از گذشت، چهار دقیقه دیگر هم گذشت، هشت دقیقه ی اول تنها تصویر سقف اتاق بود. صدای همه درآمد. اغلب حاضران سالن سینما را ترک د. ناگهان دوربین حرکت کرد و آمد پایین و به یک کودک معلول قطع نخاع خو ده روی تخت رسید. جمله زیرنویس : این تنها 8 دقیقه . تک نوازی دو نفره عنوان نمایشی است از دانمارک که به عنوان یکی از نمایش های خارجی بیست و چهارمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان روی صحنه می رود. «جویبار لحظه ها»، دونوازی کمانچه و تنبک اثر سام حبیبی و بهنام معصومی منتشر شد. علی بروجردی و دارشان سینگ، فردا (پنج شنبه 23 شهریور) در قالب جشنواره «هنر برای صلح» در محوطه خانه هنرمندان به نوازندگی خواهند پرداخت. 1393/04/20 بازی اول: معراج 1 – 2 عشق دریا گلها: حسن قاسمی (معراج) فلکناز اسماعیلی- فرشید ملاحی (عشق دریا) بازی دوم: ریان 3– 0 عقاب جوان بنداران عشق دریا با این برد 10 امتیازی شد و به عنوان تیم اول گروه1 به مرحله بعد صعود کرد و حریف تیم تنب نو در مرحله بعدی مسابقات شد و معراج نیز با9 امتیاز به عنوان تیم دوم راهی مرحله بعد شد و در مرحله بعد باید به . قطری ها از مهمان نوازی باشگاه پرسپولیس قبل از دیدار برابر الریان راضی به نظر می رسند. با دوس دخترم رفته بودیم دریا...
کنار آب خواسم باهاش شوخی کنم افتاد تو آب!!!چشتون روز بد نبینه فک کنم آب بردش...به جاش یه مرد زشت از آب اومد بیرون!
طرف دیوونه هم بود هی میگفت من دوس
دخترتم آرایشم پاک شده...منم زدم با بیل کشتمش فکر میکرد من م!! معاون اول رئیس جمهوری با تشکر از مهمان نوازی ت و مردم عراق از زائران ابا عبدالله الحسین (ع) افزود: لازم است از طرف ت هم ی در این جمع حاضر شود و از این خدمات تشکر کند. رباب نوازی رحیم خوش نواز از اساتید موسیقی اهل هرات را در تابناک می بینید و می شنوید. وبسایت رسمی برنامه نود - مربی فصل گذشته تیم فوتبال استقلال گفت:دست منصوریان و جوان‌هایش درد نکند، مطمئن باشید همینگونه بازی کنند می‌توانند مدعی قهرمانی باشند.به گزارش وبسایت نود ، محمد نوازی… دریایی

یکروز بلند آفت
در آبی بیکران دریا
امواج ترا به من رساندند
امواج ترا بار تنها
چشمان تو رنگ آب بودند
آن دم که ترا در آب دیدم
در غربت آن جهان بی شکل
گویی که ترا بخواب دیدم
از تو تا من سکوت و حیرت
از من تا تو نگاه و تردید
ما را می خواند مرغی از دور
می خواند بباغ سبز خورشید
در ما تب تند بوسه میسوخت
ما ت. مجموعه روستایی سنگان از توابع بخش کن شهرستان تهران، با مختصات جغرافیایی 51 درجه و 14 دقیقه طول شرقی و 35 درجه و 52 دقیقه عرض شمالی در 14 کیلومتری شمال غربی تهران واقع شده است. روستای سنگان بالا از سطح دریا 2060 متر ارتفاع دارد. این روستای کوهستانی و زیبا، در فصول بهار و تابستان معتدل و مطبوع و در زمستان سرد و برفی است. رودخانه سنگان از کنار روستا عبور می کند. مجموعه روستایی سنگان در یک ناحیه دره ای در میان کوه های جنوبی البرز استقرار یافته است. این مجموعه مشتمل بر چهار محله به نام های ده پایین، ده میان، ده سر و باغ دره است. ده پایین یا محله پایین، در سمت چپ رودخانه سنگان واقع شده است، ده میان یا میان محله و ده سر یا سرمحله در سمت راست رودخانه و باغ دره نیز در یکی از دره های فرعی قرار دارند. مجموعه روستاهای کوهستانی سنگان جاذبه های متنوعی را در خود جای داده اند. آرامگاه زاده قاسم که بنای نوسازی دارد، در محله ... ج پیاده روی هفته گرم ( پیاده روی آرام) تمرین (پیاده روی تند) سرد ( پیاده روی آرام) زمان هفته اول 5 دقیقه ، 5 دقیقه 5 دقیقه 15 دقیقه هفته دوم 5 دقیقه 7 دقیقه 5 دقیقه 17 دقیقه هفته سوم 5 دقیقه 9 دقیقه 5 دقیقه 19 دقیقه هفته چهارم 5 دقیقه 11 دقیقه 5 دقیقه 21 دقیقه هفته پنجم 5 دقیقه 13 دقیقه 5 دقیقه 23 دقیقه هفته ششم 5 دقیقه 15 دقیقه 5 دقیقه 25 دقیقه هفته هفتم 5 د. ج پیاده روی هفته گرم ( پیاده روی آرام) تمرین (پیاده روی تند) سرد ( پیاده روی آرام) زمان هفته اول 5 دقیقه ، 5 دقیقه 5 دقیقه 15 دقیقه هفته دوم 5 دقیقه 7 دقیقه 5 دقیقه 17 دقیقه هفته سوم 5 دقیقه 9 دقیقه 5 دقیقه 19 دقیقه هفته چهارم 5 دقیقه 11 دقیقه 5 دقیقه 21 دقیقه هفته پنجم 5 دقیقه 13 دقیقه 5 دقیقه 23 دقیقه هفته ششم 5 دقیقه 15 دقیقه 5 دقیقه 25 دقیقه هفته هفتم 5 د. هنگ نوعی ساز کوبه ای است در طبقه خودصداها که برای اولین بار در سال ۲۰۰۰ توسط فلی روهنر و س نا شارر در کشور سوئیس ساخته شد و معمولاً در دو قالب هنگ درام و هنگ سولو عرضه می شود. پیش از این قطعاتی از نواختن این ساز را در «تابناک» شنیده اید و اکنون دوئت یا دونوازی هنگ را می شنوید. محمد نوازی سرمربی امیدهای استقلال که قرار است این فصل در کنار علیرضا منصوریان هم باشد، معتقد است که استقلال نسبت به فصل گذشته قوی تر شده و می تواند امسال قهرمان لیگ برتر شود.
تمام تجربه ها به این نرمی نبود مثل اون روز نرم کنار دریای شمال نزدیک رویان اوا داد بود که آمدیم کنار دریا توی اون یک ماه فقط دو سه بار از اون کوچه باریکه رد شده بودیم و دریا رو ملاقات کرده بودیم از اون روز عصر فقط همین رو یادمه که وقتی رسیدیم کنار ساحل ساعت حدود هفت و بیست دقیقه بود یه مدت کنار دریا قدم زدیم و من منتظر بودم آفتاب پای. پشنگ کامکار آهنگساز و نوازنده سنتور پنجم داد ماه در تالار وحدت تهران کنسرت تک نوازی اجرا می کند. ماریون پوازو، مستندساز فرانسوی و کارگردان «به سوی دریا»ماریون پوازو نخستین ش را در سال 2010 ساخت به نام واته آ (درباره ی سفری به آسمان نیوزلند) که به گفته ی او در بین قبایل مائوری ن آن کشور به معنی ست. مستند بعدی او ی شش دقیقه ای به نام ایران، قسمت اول بود که آن هم در سال 2010 ساخته شد. مستندی درباره ی نخستین سفر پوازو به ایران و همراهی او با ایسکی برایتن (ورزشکار ایرلندیِ متخصص موج سواری). در این ، خانم برایتن به عنوان نخستین زنی معرفی می شود که موفق شده در ایران موج سواری کند. بعدی او به نام کردستان عراق (26 دقیقه، 2012) روایت یک سفر جاده ای ست. به سوی دریا چهارمین ساخته ی اوست؛ مستندی 52 دقیقه ای درباره ی سفر مشترکِ ایسکی برایتن (همان موج سوار ایرلندی) و مونا و شهلا (اسنوبوردسوار و غواص ایرانی) به چابهار برای موج سواری. در به سوی دریا این سه زن قصد دارند ورزش تجربه نشده ای به نام موج سواری را به ایرانی ها معرفی کنند و ماریون پوازو در این گفت وگو که در سایت ماهنامه ی سینمایی نیز منتشر شده درباره ی این مستند جذاب و دیدنی توضیح داده است. این گفت وگو را می توانید از این جا یا با کلیک روی ادامه ی مطلب بخوانید.