گروه برق فنی و حرفه ای و کاردانش آموزش و پرورش اشنویه

به نقل از خبرگزاریها در مورد گروه برق فنی و حرفه ای و کاردانش آموزش و پرورش اشنویه : رئیس اداره فنی و حرفه ای و کاردانش آموزش وپرورش استان ایلام گفت: جذب هنرجویان شاخه های فنی و حرفه ای و کاردانش استان در سال تحصیلی جدید 10 درصد افزایش پیداکرده است. معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش جزئیات حذف کنکور هنرجویان فنی و حرفه ای و کاردانش از سال آینده را تشریح کرد. نمایشگاه تخصصی هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش آموزش و پرورش ناحیه یک کرمان در سالن هنرستان هنرهای زیبا افتتاح شد. دانش آموزان رشته های فنی و حرفه ای و کار دانش امسال نخستین بار می توانند بدون کنکور در ۱۶ رشته آموزشکده های فنی و حرفه ای ثبت نام کنند و ادامه تحصیل دهند.
علی زرافشان در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر افزود: در جلسه شورای حذف کنکور مصوب شد که آموزش و پرورش ملاک های پذیرش دانش آموزان فنی و حرفه ای و کاردانش برای ورود بدون کنکور به . مدیرکل دفتر آموزش کاردانش وزارت آموزش و پرورش گفت: برخلاف تبلیغات آموزشگاه ها برای صدور دیپلم رسمی، در خارج از آموزش و پرورش تنها "گواهینامه مهارت" صادر می شود. مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: استان کرمان موفق به ب رتبه نخست کشوری در توسعه متوازن رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش شد. مدیرکل دفتر آموزش کاردانش وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه مرجع صدور دیپلم رسمی آموزش و پرورش است گفت: برخلاف تبلیغات آموزشگاه ها برای صدور دیپلم رسمی، در خارج از آموزش و پرورش تنها "گواهینامه مهارت"… خبرگزاری فرهنگیان: مدیر کل دفتر آموزش متوسطه دوره دوم کار دانش وزارت آموزش وپرورش گفت: اعتبارات هنرستان های فنی و حرفه ای و کار دانش پیش ازشروع سال تحصیلی بصورت یکجا و به صورت 100 درصد واریزشد. به گزارش سرویس «آموزش و پرورش» ایسنا، سید مصطفی آذرکیش اظهارکرد: مبلغ 25 میلیارد و 450 میلیون تومان اعتبار برای تجهیز هنرستان های فنی حرفه ای و . مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان لرستان در جلسه شورای آموزش و پرورش با اعلام آمادگی سازمان متبوع خود برای اجرای طرح هادی مهارت در هنرستان های فنی حرفه ای و کاردانش گفت : طرح هادی مهارت بین رشته های آموزشی و مهارتی تعادل ایجاد می کند با تشکر فراوان از تلاش های شبانه روزی اعضای محترم دبیرخانه کشوری کامپیوتر و نیز از همکاران اداره کل آموزش و پرورش استان بخصوص واحد تکنولوژی و گروه های اموزشی، در تاریخ سی دی و یک بهمن سال جاری در گردهمایی کشوری سرگروه های استانی در مشهد مقدس شرکت . در این جلسه که با حضور مدیرکل های فنی و کاردانش وزارت اموزش و پرورش و نیز معاونین ان ها و کارشناسان محترم فنی و کاردانش وزارتخانه و مسئولین فرهیخته آموزش و پرورش استان اسان رضوی برگزار شد، نکات خیلی خوبی مطرح شد. از طرف کلیه سرگروه های فنی و کاردانش هم هشت نفر منتخب صحبت د و مسائل و مشکلات گروه کامپیوتر استان ها را مطرح د. این جانب هم بعنوان یکی از افراد منتخب بودم که مسائل زیر را مطرح نمودم و مورد استقبال و توجه افراد حاضر در جلسه قرار گرفت. سلام خوبان همراهمقدمهرشد سریع تکنولوژی و ایجاد تحول و تنوع در مشاغل و تخصص های مختلف ، مسئولین تعلیم و تربیت را بر آن داشت که در برنامه ریزی آموزشی در آموزش و پرورش تجدید نظر کلی داشته باشند.
به طور کلی شکل گیری نظام جدید آموزشی و ایجاد شاخه کاردانش و توسعه کمی و کیفی شاخه فنی و حرفه ای بر همین اساس بود. طبق توضیحاتی که در کتاب کلی. مدیر کل دفتر کاردانش وزارت آموزش و پرورش گفت: بهره گیری از ظرفیت های مشترک بین آموزش و پرورش و سایر دستگاه ها در بخش های تی و خصوصی باعث توسعه آموزش های مهارتی می شود. مدیرکل دفتر کار و دانش وزارت آموزش و پرورش از اضافه شدن دو رشته هنر فرش و طراحی و نقاشی فرش به کاردانش خبر داد. مدیرکل امورشاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش گفت: مهارت آموزی در مدارس شاهد یکی از سیاست های کلیدی ما محسوب می شود که در این راستا به دنبال ایجاد مدارس ضمیمه کاردانش در استان ها هستیم. معاون دفتر آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر ۸۵ درصد تحصیل کرده های هنرستانی جذب بازار کار می شوند. کنکور کاردانی فنی حرفه ای و کاردانش ۹۷ زمان ثبت نام کنکور فنی و حرفه ای ۹۷ +زمان برگزاری کنکور فنی و حرفه ای ۹۷ در هفته های اخیر تعداد زیادی ایمیل از سمت کاربران و داوطلبان کنکور کاردانی فنی حرفه ای و کاردانش ۹۷ داشتیم . برای همین تصمیم گرفتیم در یک پست جامع جواب برخی از سوالات را برای این دسته از داوطلبان بنویسیم .اکثر سوالاتی که کار. همشهری آنلاین: معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش از ایجاد دفاتر آموزش کاردانش در شهرک های صنعتی خبر داد. به نام خدا در راستای اجرای مصوبات ستاد توسعه و ترویج آموزش های کشاورزی استان مبنی بر توجه بیش از پیش به آموزش های کشاورزی و استفاده بهینه از ظرفیت های هنرستان های کشاورزی، جلسه قطبی کارشناسان فنی و حرفه ای و کاردانش مناطق زواره، اردستان، نطنز، کاشان، نائین، ناحیه6، کوهپایه، میمه، آران و بیدگل، زاده، برخوار، بن رود و منطقه جلگه در روز پنج شنبه 94/2/3 در محل هنرستان کشاورزی 22 بهمن زواره برگزار گردید. در این جلسه که با حضور کارشناسان محترم فنی و حرفه ای و کاردانش اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان تشکیل گردید و در رابطه با اتخاذ رویکردهای مناسب و جذب هنرجویان به مراکز فنی و حرفه ای و کاردانش تبادل نظر گردید. خبرگزاری فرهنگیان: مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: کتاب های مقطع ابت ، فنی و حرفه ای، کاردانش و پیش ی از دیروز در اختیار واحدهای اموزشی قرار گرفت. به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، سید احمد حسینی، مدیر کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش در نشست خبری که در سازمان پژوهش . بسمه تعالی جلسه توسعه رشته های فنی و کار و دانش درهفته اول تیرماه جلسه ی توسعه رشته های فنی و کار و دانش با حضور اقایان سلیمانی و کامران کارشناسان مسئول کاردانش و فنی و حرفه ای اداره کل اموزش و پرورش در محل مدیریت برگزارگردید. دراین جلسه که با حضورمدیر آموزش وپرورش و مدیران هنرستان های فنی و کاردانش و کارشناسان مدیریتی برگزار گردید. ضمن بررسی مشکل هنرستان هامقررگردید در راستای اه توسعه با تبلیغات لازم و همکاری مشاوران دانش اموزان در راستای توازن رشته ها وگرایش به رشته های فنی و کاردانش ترغیب د همچنین پیرامون توسعه رشته های جدید پرورش قارچ در هنرستان خوارزمی مهیا است و رشته های نگارگری و خیاطی در دست اقدام است.در ادامه نیز در جهت برطرف نمودن مشکلات هنرستان ال اسحاق و جابه جایی به فضای جدید در جنب زادهمطالبی مطرح گردید. 80254273251236021957.jpg یکشنبه 15 تیر1393 ساعت: 17:5 توسط:علی سلام
من دیپلم تجربی هستم و فارغ حصیل کارشناسی سراسری روزانه، میتوانم با گرفتن دیپلم حسابداری از مراکز آزاد فنی و حرفه ای در کنکور فنی و حرفه ای تی شرکت کنم؟
با تشکر

پاسخ:
سلام.
گواهی های مهارت مراکز آزاد فنی و حرفه ای رشته حسابداری حدود 43واحد از دیپلم کاردانش آموزش و پرورش را شامل م. به گزارش هنرجــو و به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علی زرافشان با اشاره به برگزاری همایش دو روزه معاونان آموزش متوسطه ادارات کل آموزش و پرورش سراسرکشور در باشگاه فرهنگیان کشور اظهارکرد: تبیین جهت گیری های آموزش و پرورش با رویکرد تربیتی، ارائه گزارش دفاتر فنی و حرفه ای و کاردانش با توجه به تغییرات انجا.
ضمن عرض تبریک به مناسبت آغاز سال 1396 و تشکر و قدردانی از زحمات همه همکاران حوزه آموزش های فنی و حرفه ای در خصوص برگزاری مرحله استانی چهاردهمین دوره مسابقات علمی عملی هنرستان های فنی و حرفه ای، به اطلاع می رساند، تاریخ آزمون علمی مرحله کشوری مسابقات علمی عملی شاخه فنی و حرفه ای و علمی کاربردی شاخه کاردانش روز دوشنبه بیست و یکم فرور. مدیر کل آموزش و پرورش لرستان از ثبت سفارش کتب درسی دوره ابت ، متوسطه دوم شاخه فنی حرفه ای و کاردانش ، پیش ی و تکمیلی دوره اول متوسطه مدارس استعدادهای درخشان در نیمه دوم تیرماه سال جاری خبر داد. همایش استانی هنرآموزان رشته های عمران و معماری ( کاردانش و فنی و حرفه ای ) روز پنج شنبه 94/08/28 از ساعت 9 تا 12 در محل هنرستان فار برگزار می گردد . از کلیه همکاران عزیز دعوت می گردد در این همایش شرکت فرمایند . آدرس : عظیمیه بالاتر از میدان مهران جنب اداره کل آموزش و پرورش استان البرز ( اداره ناحیه یک سابق ) قابل توجه کلیه هنرآموزان و کاران برق کاردانش استان یزد با توجه به برگزاری گردهمایی هنرآموزان شاخه کاردانش استان یزد در تاریخ 95/8/14 از کلیه هنرآموزان و کاران برق کاردانش استان جهت شرکت در این همایش دعوت به عمل می آید ضمنا از همکاران خواهشمند است مطالب آموزش و علمی خود مانند سیستمهای ارتینگ و... را جهت هم شی در روز برگزاری همایش ارائه . مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای آموزش و پرورش گفت: توجه به نظام جامع فنی و حرفه ای را در دستور کار داریم تا همزمان با پایان برنامه ششم توسعه به رشد ۵۰ درصدی آموزش های مهارتی برسیم. دبیران شهرستان میاندورود رتبه های برتر مسابقات کشوری در گروه درسی شاخه فنی و حرفه ای، کاردانش و گروه های آموزشی دوره اول و دوم متوسطه ب د. میزان نوشت:معاون آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش یک نهاد جمعی است و در ارائه آموزش نسبت به آسیب های اجتماعی در چارچوبی مشخص و محدود عمل می کند. این درحالی است که بسیاری از آسیب های اجتماعی مانند حادثه پارس آباد خارج از گروه سنی دانش آموزان اتفاق می افتد. احکام استخدامی پذیرفته شدگان آموزش و پرورش از مهر سال 97 و پس از اتمام دوره ی اله صلاحیت حرفه ای و ب نمره قبولی در آزمون پایانی صادر می شود.

تحقیق شرایط و ضوابط ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر از دیپلم برای دانش آموزان فنی حرفه ای و کاردانش
تحقیق-شرایط-و-ضوابط-ادامه-تحصیل-در-مقاطع-بالاتر-از-دیپلم-برای-دانش-آموزان-فنی-حرفه-ای-و-کاردانش تحقیق با موضوع شرایط و ضوابط ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر از دیپلم برای دانش آموزان فنی حرفه ای و کاردانش، در قالب word و در 30 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن تحقیق: مقررات وظیفه عمومی: داوطلبان مرد در طی دوران تحصیل (روزانه یا شبانه) فایل

پیرو تفاهم نامه بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای لرستان با اداره کل آموزش و پرورش استان و در جهت اجرای طرح هادی مهارت در ایام فراغت تابستان، جمعی از دانش آموزان متوسطه مدرسه شهید بهشتی شهرستان نورآباد از کارگاههای مرکز آموزش فنی و حرفه ای این شهرستان بازدید د.

استخدام آموزش و پرورش
برای سوالات عمومی و تخصصی آموزش و پرورش (با پاسخنامه) اینجا کلیک کنید

سوالات استخدامی هنرآموز مکانیک خودرو آموزش و پرورش
    سوالات استخدامی آموزگار استثنایی آموزش و پرورش

سوالات استخدامی هنرآموز الکترونیک آموزش و پرورش
    سوالات استخدامی هنرآموز صنایع غذایی آموزش . شروع کلاسهای ضمن خدمت به شرح زیر میباشد: ضمن خدمت سی شا 32 ساعته شروع 20 آذر ساعت 8 الی 14 هنرستان بعثت (گرگان کوی ویلا مقابل تختی 6) شرایط شرکت کنندگان : هنراموزان فنی حرفه ای و کاردانش دارای ابلاغ مبانی کامپیوتر و برنامه سازی و رایانه کا یشرفته ضمن خدمت il rator چهل ساعته شروع 11 دی ساعت 8 الی14 هنرستان ا هرا (گرگان خ لاله12) شرایط شرکت کنندگان:. رئیس گروه انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش فارس گفت: آزمون جذب متقاضیان آموزش خانواده در فارس مرداد ماه برگزار می شود.
به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، صدرالله جعفری اظهار داشت: آموزش خانواده یکی از .. دیپلم شامل شاخه های نظری - فنی و حرفه ای و کاردانش میباشد تعداد کل واحدهایی که دانش آموز باید برای اخذ مدرک دیپلم بگذراند 96 واحد میباشد که در شاخه های فنی و کاردانش حدود نیمی از واحدهای آن مهارت میباشد مثلا دررشته گرافبک کامپیوتری 42/5 واحد مهارت بعلاوه 53/5 واحد دروس عمومی میشود 96 واحد دیپلم های فنی و کاردانش نیازبه پیش ی ندارد ، هنرجو. با آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان و قدردانی از تلاش های ارزشمند شما همکاران محترم، بدین وسیله به اطلاع می رساند طبق رای ستاد برگزاری مسابقات و جشنواره دفتر کاردانش، اجرای مرحله کشوری نهمین جشنواره مهارت های هنری شاخه کاردانش ( اسان جنوبی-بیرجند) به دلیل عدم تداخل با اجلاس روسای ادارات آموزش و پرورش مناطق سراسر کشور . همایش استانی درس پژوهی در شهرستان خوی برگزار شد همایش استانی درس پژوهی با حضور مسئول گروه های آموزش ابت وزارت آموزش و پرورش ،معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش خوی و رئیس اداره گروه های آموزش ابت اداره کل در شهرستان خوی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خوی ، در راستای اعتلای فرهنگ پژوهش و به منظور بهره مندی از تجارب ارزنده معلمین ، همایش استانی درس پژوهی با حضور عباس خسروی مسئول گروه های آموزش ابت وزارت آموزش و پرورش ، قدیر محمدی معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش خوی ،  مسعود رزم آرا  رئیس اداره گروه های آموزش ابت اداره کل  ، کارشناسان و منتخبین برتر کشوری و استانی درس پژوهی در شهرستان خوی برگزار شد. قدیر محمدی ضمن قدردانی از حضور میهمانان در این همایش  گفت: درس پژوهی به گسترش پژوهش و تولید حرفه ای در مدرسه کمک می کند و فرصتی برای سهیم شدن آموزگاران در تجربه های آموزشی یکدیگر فراهم می آورد. محمدی تصریح نمود: روش پژوهش مشارکتی معلمان در کلاس به عنوان موثرترین برنامه ی پرورش حرفه ای معلمان شناخته شده است       سال تحصیلی آینده ورودی به پایه دهم در شاخه ها و رشته های نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش خواهد بود. معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش وپرورش با بیان اینکه هنرستان ها از سال آینده سه ساله می شوند، گفت: با افزایش ساعات مهارتی کیفیت هنرستان ها افزایش می یابد.

علی زرافشان در گفت وگو با مهر، درباره سه ساله شدن هنرستان ها گفت: سال تحصیلی آ. آموزش وپرورش آماری ارائه دادند که نشان می داد سند 2030 تقریباً از دستورکار آموزش و پرورش خارج شده و به جای آن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مدنظر این وزارتخانه قرار خواهد گرفت. مدیر کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بازنشستگی در آموزش و پرورش روند صعودی دارد، گفت: هزینه استخدام یک نفر در آموزش و پرورش، حداقل 10 میلیون تومان است. مدیر آموزش و پرورش شهرستان اسدآباد گفت: گروه های آموزشی بازوان فکری آموزش و پرورش هستند. به اطلاع کلیه دانشجویان و اساتید گرامی می رساند کلاس آموزش پرورش قارچ با همکاری مرکز فنی و حرفه ای روز دوشنبه و 19 و 20 آبان ماه، ساعت 11-8 در برگزار می گردد. (این کلاس به صورت رایگان بوده و در پایان پس از برگزاری آزمون به شرکت کنندگان مدرک فنی و حرفه ای ارائه می گردد.)  ورود دانش آموزان شاخه کاردانش به دنیای کار پس از پایان دوره متوسطه
به گزارش تیزلند، به نقل از خبرگزاری فارس، نظام جدید آموزش متوسطه در سال 1369 در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید و بر این اساس ساختار جدید آموزش متوسطه شامل سه شاخه تحصیلی «نظری»، «فنی‌وحرفه‌ای» و «کاردانش» شد.
 ورود دانش آموزان شاخه کاردانش به دنیای کار پس از پایان دوره متوسطه
در کتاب کلیات نظام جدید آموزش متوسطه در خصوص ایجاد شاخه کاردانش چنین آمده است: شاخه آموزش‌های مهارتی با استفاده از امکانات مراکز تولیدی و خدماتی بخش‌های اقتصادی، فرهنگی و یا آموزشی و با احداث مراکز خاص به منظور جذب و تشویق دانش‌آموزان مستعد و علاقه‌مند برای ب مهارت‌های مورد نیاز جامعه و گسترش آموزش آنها به تناسب امکانات و بر اساس مقررات ایجاد می‌شود.
به جرات می‌توان گفت که یکی از تفاوت‌های اساسی نظام جدید آموزش متوسطه پس از انقلاب ی ایران با نظام جدید، ایجاد شاخه کاردانش در نظام آموزشی کشور است که در تغییرات ساختاری نظام آموزش متوسطه (نظام 3-3-6) براساس سند تحول بنیادین و برنامه درسی ملی نیز برآن صحه گذاشته شد.
 ورود دانش آموزان شاخه کاردانش به دنیای کار پس از پایان دوره متوسطه
این شاخه با هدف تربیت نیروی انسانی در سطوح نیمه ماهر، ماهر، کاری و س رستی برای بخش‌های صنعت، کشاورزی، خدمات و هنر بر اساس نیازهای توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به نحوی برنامه‌ریزی شده است تا هر یک از افراد شاغل و یا متقاضیان اشتغال در جامعه برای کاری که انجام می‌دهند یا داوطلب انجام آن هستند، دانش و مهارت کافی را ب کنند.
خصوصیات این گروه از دانش‌آموزان بر اساس برنامه درسی ملی چنین بیان شده است: در این گروه دانش‌آموزان قادر خواهند بود پس از پایان دوره متوسطه جذب دنیای کار شوند.
حرفه‌های انتخ با توجه به زمان آموزش و دیگر عوامل در سطوح یک یا دو مهارتی تعریف می‌شوند.
مراکز یادگیری در اجرای این آموزش‌ها می‌توانند خارج از مدرسه و با مشارکت بخش تی و غیر تی تشکیل شوند؛ نیازهای منطقه‌ای باید در طراحی و تدوین این گروه از برنامه درسی لحاظ شوند.
 ورود دانش آموزان شاخه کاردانش به دنیای کار پس از پایان دوره متوسطه
این شاخه فعالیت خود را از سال تحصیلی 72-1371 که زمینه‌های مناسب برای مشارکت سایر بخش‌های خارج از آموزش و پرورش به منظور توسعه آموزش‌های مهارتی شاخه کاردانش به وجود آمد، رسماً آغاز کرد و از همان زمان دفتر آموزش کاردانش به منظور سیاست‌گذاری، هدایت و نظارت بر اجرای این آموز‌ش‌ها ایجاد شد.
در حال حاضر و با استقرار پایه دهم در نظام جدید آموزش متوسطه در سال تحصیلی 96-95، این شاخه با تعریف 153 رشته مهارتی در چهار زمینه صنعت(60 رشته در گروه‌های برق و رایانه، مواد و فرآوری، مکانیک، معماری و ساختمان و تعمیر و نگهداری ماشین آلات )، خدمات(11 رشته در گروه‌های خدمات، بهداشت و سلامت و بازرگانی و امور اداری)، هنر (49 رشته در گروه هنر)و کشاورزی(33 رشته در گروه کشاورزی و غذا) فعال است.
 ورود دانش آموزان شاخه کاردانش به دنیای کار پس از پایان دوره متوسطه
در این شاخه با پوشش صد در صدی تمام مناطق آموزشی کشور، بیش از 350 هزار هنرجو در 4400 هنرستان مستقل و ضمیمه صنعتی، کشاورزی و خدماتی و بخش‌های تی و غیر تی و خصوصی خارج از آموزش و پرورش به دو شیوه آموزش مهارت در داخل هنرستان و آموزش در محیط واقعی کار و مراکز مهارت آموزی خارج از آموزش و پرورش مشغول به مهارت آموزی مطابق با نیاز دنیای کار هستند.

 

دفتر آموزش دوره دوم متوسطه کاردانش به عنوان کانون مشارکت و همکاری با دستگاه‌های اجرایی متولی تاکنون بیش از 50 تفاهم‌نامه همکاری آموزشی با دستگاه‌های تی، غیر تی و بخش خصوصی در زمینه مهارت‌آموزی منعقد کرده که از مهم‌ترین دستگاه‌های متولی همکار می‌توان به سازمان آموزش فنی‌وحرفه ای کشور، وزارت فرهنگ و ارشاد ی، وزارت جهاد کشاورزی، سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و وزارت صنعت معدن و تجارت اشاره کرد. همشهری آنلاین: داوری مرحله دوم استانی جشنواره هنری کاردانش در هنرستان کاردانش نرگس در شهر تهران برگزار شد. ب خدمت شما همکاران عزیز و گرامی که همیشه با نطرات و انتقادات سازنده خود یکی از عوامل مهم در پیشرفت این وبلاگ بوده ایدبا توجه به افتتاح سایت رسمی معاونت آموزش و پرورش دماوند و بنا به در خواست کارشناس آموزشی منطقه مبنی بر متمرکز شدن همه ی مطالب سرگروه های دروس مختلف ، از الین تاریخ به بعد مطالب مربوط به این وبلاگ در سایت رسمی معاونت آ. معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش از تلاش های مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه پیرامون مستند سازی اراضی و املاک فاقد سند آموزش و پرورش استان تقدیر و تشکر کرد. رئیس سازمان مدارس غیر تی با تاکید به آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش از دیدگاه نادرست برخی والدین نسبت به این امر انتقاد کرد. معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش از توقف توسعه رشته علوم تجربی دبیرستان ها از سال تحصیلی آینده خبر داد. علی زرافشان در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر گفت: برای توازن رشته های تحصیلی در دوره متوسطه در سال تحصیلی آینده دانش آموزان بیشتر به رشته فنی حرفه ای، کار و دانش و علوم ریاضی هدایت می شوند. وی افزود: در حال حاضر نیمی از دانش آمو. آموزش و پرورش از اعزام بازرس ویژه به خوزستان برای بررسی استخدامی های آموزش و پرورش استان خبر داد.