گروه گردشگری و طبیعت گردی رویای کویر یزد

به نقل از خبرگزاریها در مورد گروه گردشگری و طبیعت گردی رویای کویر یزد : گروه گردشگری رویای کویر (خاطره کویر) مجری مستقیم و تخصصی تورهای کویرنوردی ( پیاده روی بر روی رمل ها) شترسواری موتورسواری سافاری بازی های کویری آتیش بازی رصد ستارگان شب مانی در کویر کارگزار رسمی آژانس های مشهد، خوزستان، اصفهان، شیراز، یزد و تهران آماده همکاری با آژانس های محترم سراسر کشور مدارس، ها، ادارات تی و خصوصی با مجوز رسمی ا. فدراسیون با صدور بخش نامه ای به هیئت های سراسر کشور اعلام کرد؛ با توجه به تداخل های پیش آمده و تخلفات صورت گرفته در حوزه گردشگری، با سودجویی از عنوان هیئت ها، باشگاه ها و گروه های کوه نوردی، به آگاهی می رساند؛ برگزاری هرگونه تور طبیعت گردی در حوزه کوهستان بدون اخذ مجوزهای لازم از سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به نام هی. تعاریف غلط طبیعت گردی همان‏طور که بارها تاکید شده‏است، در ایران ، پدیده‏ها ، ابزار و فناوری‏ها زودتر از فرهنگ استفاده از آن وارد کشور می‏شود که پدیده طبیعت‏گردی هم در این دسته قرار گرفته است. یعنی هنوز نه تعریف درستی از اکوتوریسم و طبیعت‏گردی و تفاوت میان این دو ارائه می‏شود ، و نه برنامه آموزشی مشخصی برای آن‏ها وجود دارد. مت. منطقه طبیعی کفه نمک در جنوب شهرستان بردسکن و در ۱۲ کیلومتری جنوب روستای رحمانیه در بخش شهرآباد قرار دارد این پهنه نمکی از سطح دریاهای آزاد ۸۰۵ متر ارتفاع دارد و با وسعت تقریبی ۷۸۸۸ تار متعلق به دوران سوم(کرتاسه) و چهارم(آئوسن) زمین شناسی است که با جهتی شمال شرقی ـ جنوب غربی در جنوب شهرستان بردسکن واقع شده و به طور کلی اتفاقات زمین شناسی منطقه موجب پدید آمدن چشم اندازی زیبا از طبیعت بیابانی ـ کویری و رسوبات تبخیری نمکی شده است. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- تصاویری از گروه کوهنوردی بانوان دوستدار طبیعت و بازدید از کویر نمک بردسکن در ماه رمضان 1392 " تصاویر به صورت اسلایدر می باشد و برای لود شدن کمی صبر کنید " گروه کوهنوردی بانوان دوستدار طبیعت شهرستان بردسکن و همچنین گروه های زیادی هر ساله و در شب چهاردهم ماه مبارک رمضان برنامه ی بازدید از کویر نمک را برگزار می کنند و افطار را در دل کویر نمک ، مهمان هستند . س رست گروه بانوان دوستدار طبیعت ، برنامه ی بازدید از کویر نمک بردسکن را به بعد از ماه مبارک رمضان موکول کرد و بدین ترتیب برنامه گروه بانوان دوستدار طبیعت برای بازدید از کویر نمک در شب چهاردهم ماه رمضان بر خلاف سالهای گذشته کنسل شد . ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- سال 20۱۳-139۲ – گردشگری و آب . حمایت از آینده مشترک سال 2012 -1391- گردشگری و انرژی پاک تقویت و توسعه گردشگری سال 2011-1390 – گردشگری پیوند دهنده فرهنگ ها سال 2010 - 1389 – گردشگری و تنوع زیستی سال 2009 – 1388 – گردشگری گرامی داشت تنوع ها سال 2008 – 1387 – گردشگری در پاسخ به تغییرات آب و هوایی و گرم شدن زمین سال2007 – 1386 – گردشگری درب ها را به روی ن می گشاید . . سفر > ایرانگردی - همشهری آنلاین:
هفتمین دوره کویرنوردی و کویرشناسی دانشجویان ایران در کویر مصر واقع در شهرستان خور و بیابانک استان اصفهان برگزار می شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکز گردشگری علمی - فرهنگی دانشجویان ایران (istta)، هفتمین دوره کویرنوردی و کویرشناسی دانشجویان 17و 18 مهرماه در کویر مصر برگزار می شود. باتوجه به اهمیت جایگاه کویرنوردی در طبیعت گردی و همچنین استقبال گسترده علاقمندان به این حوزه، مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران پس از برگزاری موفق شش دوره کویرنوردی در کویر مرنجاب، مصر و د، هفتمین دوره این طرح را در کویر مصر واقع در شهرستان خور و بیابانک برگزار می نماید. بازدید از روستاهای زیبای مصر، گرمه و بیاضه، بازدید از دریاچه خور و بیابانک، رمل نوردی، رصد ستارگان در شب کویر با تلسکوپ های پیشرفته، گشت شبانه و شب نشینی دور آتش در کویر از برنامه های این طرح به شمار می رود. جاذبه های گردشگری خور و بیابانک / روستای گرمه همچنین دانشجویان شرکت کننده در این تور تفریحی-آموزشی با پوشش گیاهی و جانوری توسط راهنمای تور آشنا می شوند. کویر مصر در روستای مصر و ۵۵ کیلومتری شهرستان خور و بیابانک از توابع استان اصفهان واقع در دشت کویر ایران است. این منطقه از مقاصد مهم گردشگری ایران است و دریای شنی کویر مصر برای همه طبیعت گردان جاذبه ای منحصر به فرد به شمار می رود. وجود تپه های شنی وسیع در دل کویر، آثار تاریخی متعدد از جمله نارنج قلعه و قلعه تاریخی بیاضه و از طرفی آب و هوای مناسب این منطقه در فصل پاییز می تواند بهترین زمان سفر به این منطقه باشد. دانشجویان علاقه مند به شرکت در این برنامه می توانند برای پیش ثبت نام با شماره تلفن های 66491222 و 66491136 تماس حاصل نمایند. ع های شگفت انگیز از طبیعت خشمگین اگر تصاویر این ایمیل را مشاهده نمی کنید بر روی show images کلیک کنید گروه اینترنتی خورشید گروه اینترنتی خورشید گروه اینترنتی خورشید گروه اینترنتی خورشید گروه اینترنتی خورشید گروه اینترنتی خورشید گروه اینترنتـی خورشید گروه اینترنتی خورشید گروه اینترنتی خورشید گروه اینترنتی خورشید گروه اینترنتی خورش. دبیر انجمن علمی طبیعت گردی ایران از برگزاری نخستین گفتمان گردشگری آسان در مشهد با رویکرد طبیعت گردی و توسعه پایدار خبر داد. انواع گردشگری -گردشگری دریایی ۵- گردشگری مالی - پولی ۱- ۱ - گردشگری ساحلی (شنا-غواصی - آفتاب و ... ) ۶ - گردشگری فرهنگی ۱-۲- گشت دریایی (کروز) ۷- گردشگری تاریخی ۱-۳- گردشگری در پسکرانه ساحل ۸-گردشگری فضاهای صنعتی ۱-۴-گردشگری قطبی ۹- گردشگری مذهبی ۲- گردشگری تفریحی ۱۰-گردشگری سلامت (سالمندان) ۳-گردشگری برف ۴-گردشگری چشم انداز کشاورزی و عشایری .
رشته گردشگری به عنوان یک رشته تحصیلی جدید از سال 1388در هنرستان فرش مشهد راه اندازی شده است. و باتوجه به اینکه شهرستان طرقبه ش ز منطقه توریستی به شمار می اید امکان اشتغال به کار این دانش آموزان نسبت به سایرین بیشتر است. قابل توجه است که برخی ازفارغ حصیلان این رشته هم اکنون مشغول ادامه تحصیل در علمی کاربردی مشهد هستند. مطلوبیتهای ر. برنامه طبیعت گردی بانک سرمایه با صعود به کوه دارآباد برگزار گردید. به گزارش روابط عمومی بانک سرمایه، اولین برنامه طبیعت گردی این بانک در سال 93، با تیمی 70 نفره متشکل از همکاران بانک و خانواده های ایشان با صعود به کوه دارآباد در روز مورخ 6 تیرماه برگزار شد. گفتنی است در این برنامه، صابری، معاون مالی و اداری، اوجانی، مدیر امور منابع انسانی و یعقوبی، رئیس اداره امور کارکنان و رفاه بانک سرمایه نیز حضور داشتند. در این میان سرعت رشد و توسعه گردشگری دینی، گوی سبقت را از دیگر گونه های گردشگری نظیر طبیعت گردی، گردشگری تاریخی و... ربوده است تا آنجا که بسیاری مقامات سازمان های مسئول در کشورهای مختلف بشدت در تلاشند تا با معرفی و تبلیغ اماکن مذهبی کشورشان، از رقابت بسیار پرسود جهانی برای جذب گردشگران مذهبی عقب نمانند. از طرفی گردشگری و جهانگردی ا. رویای ناز کودکی,امشب هم آغوشم بخواب امشب بمان در. یاد من,در کوچه های کودکی رویای من, رویای روزهای کودکی بنگر به این دوران من رویای پر آوای من,بنشین کنارم ساعتی بگذار در آغوش تو, پنهان شود غمهای من موسیقی شبهای من,روز ج آمده درد هجران پیکرم,جرعه جرعه میدره بگذار در چشمان تو, افسون شود امروز من بگذر ز من, رویای من,رویای ناب کودکی بگذر که . روستای خان کندی گرمی در فهرست روستاهای گردشگری ایران قرار گرفت. وبسایت گردشگری ایران که یکی از مهم ترین پایگاههای اطلاع رسانی در زمینه ایرانگردی توریسم و طبیعت گردی می باشد از میان روستاهای پرشمار استان اردبیل به معرفی روستای خان کندی گرمی پرداخت.اهالی خان کندی و علاقمندان می توانند با کلیک بر روی تصویر زیر به مشاهده تصاویر خان کندی در وبسایت مذکور بپردازند. خان کندی معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی اسان جنوبی از برگزاری تور طبیعت گردی به مقصد شهرستان خوسف خبر داد.
«خور» نگینی در دل کویر
خبرگزاری شبستان: شهر «خور» دیاری در دل کویر خشک شهرستان خور و بیابانک که همچون نگینی می درخشد.


خبرگزاری شبستان-اصفهان:
شهرستان خور و بیابانک از شهرستان های کویری استان اصفهان است که در دل کویر و با کوه های بلند و شنزارها قرار گرفته اسن. این شهرستان در دل کویر میزبان بسیاری از گردشگران در مقاطع مختلف زمانی است.
خور و بیابانک دارای ایی از جمله جندق و خور است که این ا هر کدام با ظرفیت های گردشگری خاصی هستند که آب انبارهای آن نمونه ای از این ظرفیت های تاریخی و گردشگری این شهرستان است.
این شهرستان در 420 کیلومتری شرق اصفهان قرار گرفته و در مسیر استان های یزد، سمنان و اسان جنوبی و در همجواری شهرستان نایین قرار گرفته است.
 
خور مهد کویر نوردی
کویر نوردی و سفر به کویر در شهر خور و در بیابان های مصر مصداق پیدا می کند که همراه با بازدید از اماکن تاریخی و هتل های سنتی است و در طول سال مسافران زیادی به این منطقه سفر می کنند.
نوروز فرصتی برای گردشگران برای بازدید از مناطق گردشگری شرق اصفهان و کویر نوردی است. اسکان در شب و صبح این دشت کویری جلوه های زیبایی از عظمت خداوند در دل کویر را به نمایش می گذارد.
 
خور سرچشمه بوم گردی در ایران
وجود ظرفیت های طبیعی در خور فرصتی شده تا اینکه بوم گردی از این منطقه آغاز و به عنوان الگویی ملی به کل کشور عرضه شود. فریدون الهیاری، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان در این خصوص گفت: شروع بوم گردی از شهر خور بود، تاسیس اقامتگاه های طبیعت گردی از شهر خورد آغاز شد و این مدل به سراسر کشور عرضه شد و در حال حاضر 80 اقامتگاه طبیعت گردی در خور ایجادشده و جاذبه های گردشگری این منطقه با طبیعت گردی معرفی شده است.
الیهاری ادامه داد: دریاچه نمک و کویر مصر از ظرفیت های خاص گردشگری شهرستان خور و بیابانک است که در کنار آثار تاریخی و گردشگری این منطقه جلوه خاصی دارد و مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.
 
خور و بیابانک میزبان طبیعت گردان نوروزی
علی استوار، فرماندار شهرستان خور و بیابانک با اشاره به برنامه های نوروزی این شهرستان برای مسافران گفت: خور و بیابانک میزبان طبیعت گردان نوروزی است و تمهیدات لازم برای اسکان مسافران صورت گرفته است.
وی افزود: پیش بینی نیازهای مسافران و تسهیل در شرایط رفت و آمد و کمک به رفع نقاط حادثه خیز و افزایش ایمنی و سلامت مسافران در ستاد تسهیل سفر این شهرستان صورت گرفته است.
استوار اضافه کرد: ایستگاه ایمنی و سلامت برای میزبانی از مسافران نوروزی و استراحت رانندگان پیش بینی شده که در این ایستگاه معرفی شهرستان و ظرفیت های گردشگری و طبیعی انجام می شود.
 
اسکان بیش از پنج هزار مسافر در شهرستان خور و بیابانک
ابوالحسن زاهدی فر، مدیر آموزش و پرورش شهرستان خور و بیابانک با اشاره به پیش بینی مدارس برای اسکان مسافران نوروزی گفت: 103 کلاس درس برای اسکان مسافران نوروزی در این شهرستان پیش بینی شده است.
وی افزود: سال گذشته پنج هزار نفر در مدارس این شهرستان اسکان یافتند که این میزان اسکان امسال افزایش می یابد و بر اساس پیش بینی ها این آمار به شش هزار نفر می رسد.
مسافران و گردشگران و حتی هم استانی های اصفهانی منظرهای طبیعی و گردشگری کویر را حتما مشاهده و از آن بازدید کنند و از شادی و نشاط این بخش استان اصفهان که در سطح کشور کم نظیر است استفاده کنند.
 
معاون سازمان گردشگری گفت: ایران با داشتن جاذبه های متنوع گردشگری به ویژه جایگاه ممتاز در میراث فرهنگی، طبیعت گردی و زیارت در سال 2015 از نظر جذب گردشگر با 5 میلیون ورودی رتبه 50 را در جهان ب کرد. رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل گفت: کویر مرنجاب ظرفیت تبدیل شدن به قطب گردشگری کویر مرکزی ایران را دارد. .
.
بازدید گروه گردشگری پرشین کمپرز ازسازهای آبی تاریخی شوشتر و خانه مستوفی در زیر بارش باران رحمت الهی گروه پرشین کمپر اولین گروه مستقل علاقمندان به ماشینهای تجهیز شده مسافرتی (کمپر) در ایران می باشد. این گروه هیچگونه وابستگی به هیچ ارگان تی ندارد
با سپاس از چهارمحالی س رست اداره میراث فرهنگی.گردشگری و صنایع دستی شوشتر ..هم. رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل از استقرار پلیس گردشگری در کویر مرنجاب در آینده نزدیک خبر داد. معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: نخستین تور گردشگری کوله گردی کشور با حضور ۴۰ نفر از گردشگران استان های مختلف امروز وارد زاهدان شدند. تصاویر طبیعت بهاری شهرستان نیشابور را نشان می دهد. دشت نیشابور از شمال و شرق به ارتفاعات بینالود، از جنوب به ارتفاعات کوه سرخ کاشمر و چهل تن تربت حیدریه و ازغرب به کویر سبزوار ختم می شود و از حاصلخیزی بسیار بالایی برخوردار است. سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، نیشابور را به عنوان یکی از مناطق نمونه گردشگری ایران معر. ت ها در سراسر آسیا به این واقعیت پی‏ برده اند که میزبانی این نوع گردشگری یک شکل حیاتی (هم دمندانه و هم اقتصادی) در تعامل جهانی است. از این رو توسعه گردشگری رویدادی را در بیانیه خط ‏مشی‏های توسعه ملی خود افزوده اند. زیرا گردشگری رویدادی را کلید راهبردهای توسعه اقتصادی خود تلقی می‏ کنند... رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت:کرمان اولین نقطه ایران است که طرح های گردشگری با رعایت ا امات زیست محیطی را اجرایی می کند. پنجمین پیشنهاد طبیعت گردی نوروز ۹۶ را به طبس اختصاص داده ایم، سرزمینی اسرار آمیز که دیدنی های بسیاری دارد. اجرای 28 طرح طبیعت‌گردی در گیلان
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از اجرای 28 طرح بوم‌گردی و طبیعت‌گردی در راستای تقویت گردشگری روستایی در این استان خبر داد. به گزارش خبرنگاری ماسال برتر به نقل از فارس در رشت،رضا علیزاده  با اشاره به اینکه وجود کوه، جنگل و دریا یکی از جاذبه‌های گردشگری در گیلان محسوب می‌شد اظهار کرد: تقویت گردشگری روستایی از برنامه‌های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان است.وی به اجرای 28 طرح بوم‌گردی و طبیعت‌گردی در گیلان اشاره کرد و افزود: سال 92 تعداد 33 میلیون نفر گردشگر داخلی وارد استان شد و این تعداد در سال 95 به 37 میلیون نفر گردشگر افزایش پیدا کرده است. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با بیان اینکه شاهد رشد هفت درصدی تردد و اقامت گردشگران خارجی سال گذشته در استان بودیم، تصریح کرد: سال 95 تعداد 44 هزار و 22 نفر گردشگر خارجی در گیلان اقامت د. علیزاده، تعداد تاسیسات گردشگری گیلان در سال 92 را یک‌هزار و 145 واحد خواند و بیان کرد: اکنون تعداد یک‌هزار و 748 واحد گردشگری با 8 هزار و 473 اتاق در استان به گردشگران خدمات ارائه می‌کنند ضمن اینکه حدود 25 هزار تخت در واحدهای گردشگری استان وجود دارد.وی در ادامه به جاذبه‌های گردشگری رشت اشاره کرد و گفت: کلبه جهانگردی به عنوان مرکز اطلاع‌رسانی گردشگری گیلان در مجاور پارک ملت شهر رشت واقع شده و یکی از معماری‌های قدیمی و سنتی رودبنه لاهیجان بود و با جداسازی قطعه‌های آن از مکان اولیه به این نقطه انتقال داده شده است و اکنون به عنوان نمادی از معماری گذشته قومی و هویت فرهنگی مردم گیلان در مرکز شهر جلوه‌گری می‌کند. گروه گردشگری خشت و خورشید اعلام میدارد کلیه فعالان حوزه گردشگری در سطح کشور که قصد سفر به استان سیستان و بلوچستان را دارند میتوانند از طریق هماهنگی با این گروه، در هرنقطه ار استان سیستان و بلوچستان، خدمات مربوط به راهنمای محلی، اقامت محلی و غیرمحلی ، خوراک محلی و غیره را دریافت نمایند.
گروه گردشگری خشت و خورشید:
شماره های تماس . امروز‏،روز‏ ‏طبیعت‏ هستش،به‏ ‏اندازه‏ ‏‏ای‏ ‏که‏ ‏موبایل‏ ‏خودتون‏ ‏رو‏ ‏دوس‏ ‏دارید‏ ‏یه‏ ‏سر‏ ‏سوزن‏ ‏هم‏ ‏طبیعت‏ ‏رو‏ ‏دوس‏ ‏داشته‏ ‏باشید‏ ‏‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏^‏‏_‏‏^‏‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏‏ ‏اینو‏ . جاذبه های گردشگری طبسطبس، مرکز شهرستان طبس و یکی از ای استان اسان جنوبیه. این شهر قبلا جزو استان یزد بوده ولی از سال 91 به اسان جنوبی ملحق شد. این شهر با وجود اینکه در حاشیه کویر ایران قرار گرفته، ولی به خاطر سرسبزی که داره، لقب گلشن کویر ایران رو به دوش می کشه. همچنین جاذبه های گردشگری بی نظیری داره که اون رو به یکی از ای مهم و توریستی . جاذبه های گردشگری طبسطبس، مرکز شهرستان طبس و یکی از ای استان اسان جنوبیه. این شهر قبلا جزو استان یزد بوده ولی از سال 91 به اسان جنوبی ملحق شد. این شهر با وجود اینکه در حاشیه کویر ایران قرار گرفته، ولی به خاطر سرسبزی که داره، لقب گلشن کویر ایران رو به دوش می کشه. همچنین جاذبه های گردشگری بی نظیری داره که اون رو به یکی از ای مهم و توریستی . آزمون جامع هماهنگ مدیریت فنی و راهنمایان ایران گردی، جهان گردی و طبیعت گردی، روز همزمان با سراسر کشور، در استان قزوین برگزار می شود. ع هایی از برنامه اجرایی گروه به کویر اشکذر بجای کویر مغستان در تاریخ 95/09/12 جمعا 22نفر به سرگروهی سید عباس گلدانساز وس رستی حمید رضا سالاری (09131533075)، لازم بذکر است، چون همنوردان بموقع ثبت نام ن د، کویر اشکذر (از کنار آزاد اشکذر) به روستای آباد، (میمونه) و همت آباد تصمیم و اجرا نمودیم.   توجه: برنامه این هفته گروه همایش سراسری گروهای کو. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: 2 دوره آموزشی بوم گردشگری ( طبیعت گردی) و مدیریت عمومی هتل به دوره های آموزشی ویژه فعالان گردشگری آذربایجان شرقی افزوده شد. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران از برگزاری تورهای شمیران گردی و ری گردی همزمان با تعطیلات نوروز و اجرای تور تهران گردی «رایگان» با عنوان "نوروز نوستالژیک" برای دهه شصتی ها با اتوبوس دو طبقه گردشگری خبر داد. گردشگری و جهانی شدن گردشگری یکی از عوامل تسهیل کننده جهانی شدن محسوب می شود. گردشگری به عنوان یکی از جریان های داخل منطق شبکه‏ای اقتصاد جهانی می باشد که در راستای جریان سرمایه از مرکز به پیرامون عمل می کند. جهانی شدن اقتصاد بستری را فراهم می آورد که در رابطه ای مستقیم با جریان گردشگری قرار می گیرد. گردشگری در الگو های فضایی سه گانه . میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری د گفت: ۱۶۷ نفر توریست از کشور های مختلف دنیا در اقامتگاه های بوم گردی بخش کویری د اقامت د. طبیعت گردی، غذاهای محلی و صنایع دستی بومی تنها بخشی از جاذبه های گردشگری روستایی در ایران ی است؛ ظرفیتی که در صورت شکوفایی می تواند بستری برای رونق تولید و ایجاد اشتغال باشد. نخستین همایش ملی اقامتگاه های بوم گردی و گردشگری پایدار با حضور فعالان گردشگری از 23 استان کشور در خانه تاریخی نوای شهرستان کاشان برگزار شد. مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان با اشاره به راه اندازی پایگاه کویر لوت در شهرستان فهرج گفت: این پایگاه به راحتی می تواند کویر د را به کویر فهرج مرتبط و مسیر گردشگری مناسبی برای گردشگران ترسیم کند. گردشگری ورزشی

گردشگری ورزشی فعالیت های مرتبط با ورزش است و از آنجا که این بخش تنها دربرگیرنده پیگیری حوادث و رویدادهای ورزشی نیست، به گردشگری ورزشی نه فقط به عنوان تماشای یک حادثه ورزشی، بلکه به عنوان عامل سفر نیز توجه می شود گردشگری ورزشی طیف گسترده ای از گردشگری ماجراجویانه[1] تا گردشگری تفریحی[2] را در بر می گیرد.

از . کویر مرنجاب بعنوان مهمترین موضوع در بحث گردشگری شهرستان آران و بیدگل، بین المللی شده است. دریاچه نمک حوض سلطان در شمال شهر قم، روی دیگری از طبیعت دیدنی کشورمان است، که در فصل پاییز یکی از بهترین مقاصد طبیعت گردی و کویر نوردی به شمار می آید. دریاچه نمک حوض سلطان که به بزرگترین آینه ایران مشهور است، در ۴۰ کیلومتری شمال شهر قم، ۸۵ کیلومتری جنوب تهران و در حاشیه بزرگراه خلیج فارس قرار دارد. اگرچه متون متعددی که تا کنون در زمینه اکوتوریسم نگاشـته شـده انـد، بیـانگر وجـود ابهاماتی درمورد پیدایش واژه«اکوتوریسم»هستند، اما یکی از مقالات مستدل طبیعت گردی نشان می دهد که این واژه را توسبالوس-لاسکورین در سال ۱۹۸۳ هنگـامی کـه سبالوسس لاسکورین به پروژه «حمایت از طبیعت» در مکزیک می پرداخته، ابداع کرده است. او اکوتوریسم را ای. معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کشورمان به مسافران نوروزی پیشنهاد می کند که جهانگردی را از ایران گردی آغاز کنند. در مراسمی با حضور زهرا احمدی پور معاون رئیس جمهوری پایگاه طبیعت گردی در شهرستان تفت، به طور رسمی افتتاح شد. طبیعت گردی جزو ج ناپذیر سیزده به در است که با رعایت ی ری نکات پزشکی می توانید این تجربه را شیرین تر کنید. آزادلو : رئیس اداره صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری مغان از برگزاری تور گرمی گردی در مناطق نمونه گردشگری این شهرستان خبر داد.
«روح الله محمدی» در گفتگو با آزادلو اظهار کرد: اولین تور گرمی گردی در روز مورخ ۹۵/۰۶/۱۲ با شرکت کمیته گردشگری شهرستان گرمی برگزار و جاذبه های گردشگری و ابنیه های تاریخی بازدید شد.
وی با بیان اینکه تور. رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: گردشگری دفاع مقدس در برنامه های ایران گردی جزو محورهای توسعه راهبردی گردشگری است.
به مناسبت روز جهانی گردشگری گروه کوهنوردی صبای بادرود به س رستی اقای عباس صولتیان طبق برنامه های از پیش تعیین شده وبه منظور بهرمندی از زیبایی های طبیعت و گردشگری در کویر و همچنین حفظ آمادگی جسمانی مسیر 10 کیلومتری رفت و برگشت کویرو جنلگهای اطراف زاده اقا علی عباس (ع) را پیمودند . در حال حاضر ۱۲ راس مرال که از بزرگترین ن های بومی ایران است در سایت محصور شده پارک طبیعت گردی و گردشگری پناهگاه حیات وحش لوندویل آستارا نگهداری می شوند.