گلستان ایران

به نقل از خبرگزاریها در مورد گلستان ایران : مدیر کل آموزش و پرورش گلستان با بیان اینکه از ابتدای ت تا کنون یک هزار و 200 مدرسه در سطح گلستان در دست ساخت قرار گرفته است، گفت: ساخت950 کلاس درس تا مهر در گلستان به اتمام می‎رسد. رئیس اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی استان گلستان گفت: در زمینه توسعه اقتصادی با کشور قزاقستان از لحاظ زیرساخت‎ها و ساختاری همه مسائل در استان گلستان آماده است و امید داریم خط پروازی گلستان به منگستائو… مدیر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه ای استان گلستان از آزادسازی بخشی از آب مخزن سد گلستان از فردا خبر داد. معاون امور شهری و شوراهای استانداری گلستان از بیمه بیش از ۱۴۶ هزار واحد مس ی در گلستان خبر داد. س رست مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی گلستان از مصدومیت 11 نفر در چهارشنبه آ سال در گلستان خبر داد. نائب رئیس اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی استان گلستان گفت: اتاق بازرگانی گلستان در جهت حمایت از بانوان شاغل و فعال و بسترسازی برای تاثیرگذاری بیشتر بانوان در حوزه اقتصاد در استان گلستان تشکیل شد. معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی گلستان از کشت بیش از ۵۸ هزار تار جو در گلستان خبر داد. دبیر هیات سوارکاری گلستان گفت: برای عمومی سازی اسبدوانی در این استان تلاش می کنیم. رئیس پارک ملی گلستان گفت: علت مرگ یک قلاده س قهوه ای گلستان که پس از زنده گیری و در مسیر انتقال به مرکز نگهداری حیات وحش گناره تلف شد، در دست بررسی است. رئیس اداره پنبه و دانه های روغنی جهادکشاورزی استان گلستان گفت: امسال برای کاشت ک ا در 70 هزار تار از اراضی کشاورزی استان گلستان برنامه ریزی شده است. دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان گفت: حکم پرونده رئیس خانه صنعت و معدن گلستان صادر شد. مدیر مجموعه تاریخی - فرهنگی کاخ گلستان از بازگشایی مسیر اصلی و قدیمی ورود به کاخ گلستان خبر داد. رییس گزینش و استخدام انتظامی گلستان گفت: استان گلستان به منظور استقرار نظم، امنیت، از بین برادران ومومن و متعهد برای تکمیل نیروی انسانی، نیرو استخدام می کند. رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان گلستان گفت: نمایشگاه فروش بهاره استان گلستان از نیمه اسفند ماه در گرگان مرکز استان گلستان ب ا می شود. گرگان – ایرنا - تیم گلستان استان گلستان در هفته سوم دور رفت مسابقات لیگ 'ب' بسکتبال بانوان ش ت را از نارسینا تهران پذیرا شد. س قهوه ای پارک ملی گلستان که به مرکز نگهداری حیات وحش گناره منتقل شده بود، تلف شد؛ هرچند روابط عمومی محیط زیست گلستان این خبر را تایید کرد اما ظاهرا هنوز علت آن مشخص نیست. معاون استاندار گلستان درباره تعیین تکلیف پروژه پتروشیمی گلستان گفت: موضوع پتروشیمی گلستان ربطی به ت ندارد و هیئت مدیره پتروشیمی گلستان باید تکلیف سهام مردم را مشخص کند. مدیر کل پزشکی قانونی گلستان ازافزایش ۷۱ درصدی مرگ ناشی از سوختگی در گلستان خبر داد. گرگان- مدیرکل هواشناسی گلستان از بارش رگباری در سطح استان بخصوص آزادشهر خبر داد و گفت: دمای هوا ۶ درجه کاهش می یابد و احتمال وقوع سیلاب در مناطق مستعد گلستان وجود دارد. نایب رئیس هیات تیراندازی گلستان گفت: تیم های تیراندازی آقایان و بانوان گلستان درمسابقات کشوری که در تهران در حال برگزاری است جضور دارند. عهدنامه گلستان، عهدنامه صلحی بود که با وساطت انگلستان در قریه گلستان واقع در 12 اکتبر 1813 ( 1228 هـ.ق ) در منطقه قراباغ بین ایران و روسیه به امضا رسید.
ت روسیه تزاری برای اینکه به دریای آزاد، آبهای گرم خلیج فارس و هندوستان دست یابد، مهم ترین راه را گذر از کشور ایران می دانست. بنابراین از طریق تصرف بخش قفقاز و تر تان غربی که جزء سر حدات ا. استاندار گلستان گفت: 8 هزار و 303 پروژه در ت تدبیر و امید با اعتباری بالغ بر 3 هزار و 500 میلیارد تومان در استان گلستان به سامان رسید که در این زمینه می توان صدا را در دفاع از ت بلند کرد. مدیر اداره پنبه و دانه های روغنی جهادکشاورزی استان گلستان گفت: امسال بیش از ۹ هزار تار پنبه در مزارع استان گلستان کشت شد. استقلال 8/1 0 - 1 صبای بهارستان 7/3 ذوب آهن گلستان 7/2 1 - 2 تراکتورسازی گلستان 8/5 پرسپولیس گلستان 8/3 4 - 0 پیکان بهارستان 7/1 ان بهارستان 8/4 0 - 2 نفت گلستان 7/4 راه آهن گلستان 7/5 0 - 0 پدیده بهارستان 7/6 سرخ پوشان گلستان 8/5 0 - 0 سایپا گلستان 8/2 فولاد در این هفته استراحت داشت پس از آنکه مسعود بهنود ادعا کرد ابراهیم گلستان با فروغ فرخزاد ازدواج کرده است، گلوریا فرخزاد در گفت و گو با تابناک این ادعا را رد کرد و حالا ابراهیم گلستان نیز در گفت و گو با بی سی سی فارسی این ادعا را پرت خواند و به کل رد کرد. صحبت های گلستان را در «تابناک» می بینید و می شنوید. جانشین یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان از اطفاء کامل حریق در جنگلها و مراتع ۷ شهرستان استان گلستان در مساحتی نزدیک به ۱۲ تار خبر داد. گرگان - ایرنا - معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی گلستان گفت: 15 هزار تن کود موردنیاز کشت پائیزه استان برای ماه اسفند تامین و در حال حمل به گلستان است. مدیرکل محیط زیست استان گلستان گفت: آتش‎سوزی خودروی نیسان در پارک ملی گلستان سبب سرایت آتش به جنگل و سوختن یک هزار و ۵۰۰ مترمربع جنگل در آتش شد. فرمانده نیروی انتظامی استان گلستان گفت: در ۹ ماه سال جاری بیش از ۳ تن و ۶۳۲ کیلوگرم انواع در استان گلستان کشف شده است که نسبت به سال گذشته ۱۵۳ درصد افزایش دارد. معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش گلستان گفت : 3 هزار پوستر در مرحله نخست هفتمین جشنواره نوجوان سالم درمدارس گلستان توزیع شد . فرمانده مرزبانی استان گلستان از تشییع پیکر شهید سرباز "معین بیانی" در استان گلستان خبر داد.
مدیر مجموعه جهانی کاخ گلستان اعلام کرد: تعدادی از آثار موزه ای کاخ جهانی گلستان که احتمال خطر برای… 26 مهر، سالروز تولد ابراهیم گلستان است؛ نویسنده و سازی که تأثیر زیادی بر ادبیات داستانی و سینمای ایران در سال های گذاشت. رئیس کل دادگستری گلستان گفت:رای متهمان پرونده قتل های سریالی گلستان صادر شد. رییس پلیس آگاهی گلستان از افزایش ۱۳ در صدی قاچاق کالا، طی ۸ ماه گذشته، نسبت به مدت مشابه پارسال، در گلستان خبر داد. گرگان – ایرنا - تیم بسکتبال گلستان استان در مسابقات لیگ 'ب' بانوان دور رفت مرحله نهایی را با ش ت آغاز کرد، بانوان گلستان مغلوب سنندج میزبان این دیدار شدند. دبیر هیئت سوارکاری گلستان از برتری ۶ چاب وار در هفته پانزدهم کورس سوارکاری گلستان در گنبدکاووس خبر داد. مسئول واحد ع حوزه هنری گلستان ازراه ی ۴۰ اثرع عاشورایی به چهارمین سوگواره ع «حماسه خون» در گلستان خبر داد. رئیس پلیس آگاهی استان گلستان از کشف بزرگترین محموله قاچاق با ارزش ۴۰۰ میلیون تومان در گلستان خبر داد. گرگان – ایرنا – مدیرکل ورزش و جوانان گلستان گفت: جامعه بزرگ ورزشکاران و جوانان گلستان همپای ملت ایران برای نمایش اقتدار و عظمت نظام مقدس فردا در انتخابات حضوری گسترده داشته و دشمنان را مایوس… فرمانده انتظامی استان گلستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 32 باند توزیع متلاشی و بیش از 5 تن انواع موادمخدر در استان گلستان کشف شد. کارشناس هواشناسی گلستان از افزایش دمای هوای گلستان خبر داد. کارشناس هواشناسی گلستان از بارش ۲۰ میلی متری باران در گلستان خبر داد. همشهری آنلاین: دفتر پژوهش کاخ گلستان از تمامی افراد و پژوهشگرانی که در این مجموعه تاریخی تأثیرگذار بودند، برای ثبت تاریخ شفاهی کاخ گلستان دعوت می کند. فرمانده انتظامی گلستان گفت:۳۹۰ کیلوگرم از نوع و در استان گلستان کشف و ضبط شد. 653 تار زمین های جنگلی و مرتعی گلستان سال گذشته خلع ید شد. رحمانی فضلی برای معارفه استاندارجدید وارد گلستان شد. فرمانده پلیس راه استان گلستان گفت: با وجود اینکه مجموع تصادفات در محورهای مواصلاتی استان گلستان حدود 4 درصد کاهش دارد اما تعداد کشته شدگان 29 درصد افزایش یافته است. مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت: اولین کل یون و سایت الگویی کشت گیاهان دارویی مرتعی در گلستان در مراتع شمال استان راه اندازی شد. مردم گلستان برای شهادت حسین (ع) و یارانش غرق در عزا و ماتم اند.