گل بهار

به نقل از خبرگزاریها در مورد گل بهار : جانک من!
بهار می آید...

بهــــار...
تنها کافی ست تا بشنومش و غرق در خوشی شوم!
بهار برای من، یعنی هر چه سبزی و طراوت و شاد ست بر روی زمین... 
هر چه حالِ خوب...
هر چه لبخند و سرزندگی...
هر چه عشق و دلدادگی...

و حالا بوی بهار می آید...
و تو... تویی که بهار منی!آخ...
 چه بوی خوشی... علی (ع) فرمودند: فصل بهار را دوست دارم به دو دلیل؛ یکی می و سرسبزی بهار و دوم: حیای بهار، چون درختان و را با گل و برگ می پوشاند. بهار همچنان بهار بود، بهاری که در دویدن های ما در کوچه پس کوچه های تنگ و پیچ در پیچ بوشهر به صدا در می آمد. در طول سال بخاطر بهار بهار چشمهایت را می گویم گرد و خاک وجودت را می روبم خط های زرد پیشانی ات را  با نرمه دستهایم می مالم تا جوانه ی جوانی  جاده ی جدائی را پر کند با انگشتهای خونی از کار برفهای نشسته بر مویت را رنگ می زنم تا بهار چشمهایت با تکان پیراهن ات گ ار زندگی باشد در تراس خانه در طول سال  بخاطر بهار بهار چشمهایت را می گویم مژده رسد از آسمان از غزل پرندگان ای به خزان نشستگان باز بهار می رسد می رود اندوه زمان خنده نشیند به لبان ای ز خوشی گسستگان باز بهار می رسد کینه ز دل درو کنید عشق ز هم گرو کنید

مهر دهید به بستگان باز بهار می رسد با همه پیدا و نهان آمدگان و رفتگان با غم در گذشتگان باز بهار می رسد... رمان یغمای بهار رمان یغمای بهار رمان یغمای بهار رمان یغمای بهار رمان یغمای بهار ادامه مطلب می آید بهار ! که زنده است یار ! فرا رسیدن ماه ربیع الاول بر حضرت "ربیع الانام" (عج) و همه ی دوستداران محمد (ص) و آل محمد (ع) خجسته باد ! بهار آمد ! بهار آمد ! بهار مشکبار آمد ! / نگار آمد ! نگار آمد ! نگار بردبار آمد ! / رییع آمد ! ربیع آمد ! ربیع بس بدیع آمد ! / شقایق ها و ریحان ها و لاله خوش عذار آمد ! نمایش بهار برای بهار نمی آید کاری از تئاتر جولاسک به نویسندگی و کارگردانی مصیب داوری در دهمین جشنواره ملی کودک و نوجوان رضوی پذیرفته شده و روز شنبه سیزدهم آذرماه در دو سانس ،ساعت 16 و 18 به اجرا در خواهد آمد خبرهای تکمیلی در پست های آینده اگر می خواهیم وجودمان از پاییز عقل جزئی که وابستگی آور است و رنج آفرین، کناره گیرد و در بهار عطرآگین عقل، عقل بالنده شود، باید در پی یافتن انفاس پاک باشیم.


دو قدم مانده تا بهار ولیشور و شوقی به انتظارم نیستچه بهاری؟ چه سبزه ای وقتییار دلخواه در کنارم نیست
دوقدم مانده تا بهار و هنوزمن به سوگِ خیال و خاطره امدست ِکابوس چید و پ ر کردگلِ رؤیایِ تُرد و ام
دو قدم مانده تا بهار اماباغ در ملتقای بی برگی ستحیف... آیینه ی بهار امسالانعکاس بلا و دق مرگی ست
صد بهار آمد و نیامد بازآن که با خود قرار ما را بردباز پاییز و  باز دم سردیآمد و برگ و بار ما را برد

صد بهار آمد و به در م مچشم در راه ِ عشق و آبادیپر کشید و به مقصدی نرسیدشور ِ شادی، همای .

یادت که جوانه می زندهنوز فکر می کنمیک عصرِ پاییزی از بودنت طلبکارم
در آستانه ی بهار، سومین سالروزِ مرگ عمو  #مجتبی_ابراهیمی  را به سوگ می نشینیمانگار همین دیروز بود...سرخوش از هوای بهار آمدم و کنایه وار نوشتم: "نیایی هم، بهار که می آید حفظ آبرو کن، بیا!" دلم گرم بود، فکر می دنیای تو هم قدر دنیای من کوچک است...همین قدروابسته به تغییر فصل ها و ماه ها... همین قدر ساده، همین قدر پی یک بهانه ی ک نه... ته دلم یک چیزی شبیه ترس جابه جا می شد ولی... دوباره برایت نوشتم: "پاییز که آمد و رفت و زمست. ترکمن ها برای غنابخشیدن به عید نوروز 2 جشن روز زن و جشن بهار را نیز به ایام نوروز پیوند داده و 3 جشن «نوروز، بهار و زن» را در آ ین روز اسفند و 2 روز اول سال شمسی جشن می گیرند. قاصدک خبر آورد که پاییز آمدنش نزدیک است قدر زندگی را بدان مرگ لحظه هم نزدیک است قاصدک گفت گر خواهی بهار عمرت پاییز نشود قدر بدان عشق را که همیشه به قلبت نزدیک است قاصدک گفت و من در خیال خود با او سفر دیدم که عشق تو را دارم بهار به بهار نزدیک است بر لبهایم لبخندی از عشق تو جاری گشت خندیدم قلبم را نشان دادم گفتم بهار عشق به من نزدیک است ق.
بهار آمده اما
من هنوز
دلم بهار می خواهد.
بیا ! ***
سبزه، سفره ی هفت سین
گُل، ماهیِ قرمز ؛...
این ها به تنِ بهار
وصله های ناجورند؛
تو که نباشی! ***
نیایی هم
بهار می آید.
حفظِ آبرو کُن؛
بیا ! ***
دارد بهار می شود
گل فروش های دوره گرد
بنفشه جار می زنند.
کدام پرستو
بذر تو را هدیه خواهد آورد؟ ***
صاحب خانه می گوید بهار
خانه گران می شود
اجاره بهاء گران تر.
نگران نباش!
کوچ می کنیم مثلِ پرستوها ***
نیایی
بهار نمی آید
پرستوها بی کار می شوند
درخت ها غمْ باد.
حالا من هیچ؛ اما
چه گناهی کرده اَند این بی چاره ها؟! ***
امسالْ بهار
هفت سینِ مان کامل نیست.
سیبِ سُرخِ گونه هات را
کم دارد!

رضا کاظمی اگر ای حریف، داری نظری به روی یاری به بهار خویش خوش شو که بهار من نیامد باز برخیز و وضو ساز، تو با / نم نم اشک پر از شوق بهار/ و به سجاده ی سرسبز چمن/ همنفس با نفس دشت و دمن / سجده ی شکر گزار/ سجده ی شکر ز جنبیدن یک دانه/ ز نفس نفس زدنهای گل وپروانه/ باز برخیز و ببین/ که دوباره متولد شده ای/ آری آری تو بدستان ای بهار/ باز، متولد شده ای/ پس به پا خیز وبشوی/ رنگ پاییزیِ رخسارت را/ و ز سر بیرون کن/ هاله ی سرد زمستانیِ ا. ما در این مطلب لباس هایی که را که باید در کمدتان برای فصل بهار داشته باشید، به شما معرفی می کنیم تا بهار خود را با خیالی راحت و با ظاهری شیک و روی مد سپری کنید. بهار با هوای پاکیزه و تابش درخشان نور آمد. نخستین بهاری بود که سفره ی هفت سین نیانداختم و به هفت سین ماد دری پناه بردم. دم و بازدم در این بهار هم دشوار بود و هم نیکو و از پس آن برآمدم. برخی دوستان و خویشان را پس از سالها دیدم، مرا از هُرم جستجوها و پرسش های متداول دور نگهداشتند. خودم را پس از سال ها در کوچه های شهر دیدم و گذشته با هر نشان.
انتظار بودم تا بهار آمدفصل دوری به پایان آمددیدار بهار و یاربا شکوفه همراه آمدپُر زِ هیجانم و لبریز از احساسکه امسال هر دو بهار یکجا آمدحال دلم یک اتفاق تازه می خواهدآرامش و عشق دوباره میخواهدنگاهی به من کن که میدانمدل تو هم بهانه میخواهد ایسنا نوشت: فصل بهار ممکن است برای خیلی ها خوشایند نباشد و علائمی چون آبریزش بینی، عطسه، سرفه، ریزش اشک، خارش و... ممکن است طاقت تان را طاق کند؛ باید بدانید که این علامت ها، نشان از یک بیماری فصلی به نام آلرژی است که در بهار و پاییز و بویژه در بهار با آن روبرو می شوید. ساری - « بهار آمد، بهار آمد، خوش آمد، علی با ذوالفقار آمد خوش آمد» نوای نوروزخوانانی است که مژده آمدن بهار را در محلات و کوچه های مازندران سر می دهند. «بهار / spring» اولین فصل از فصل های مناطق معتدل است. در نیمکره شمالی زمین، این فصل منطبق با سه ماه فروردین، اردیبهشت و داد است. بسیاری از مردم فصل بهار را آغاز زندگی دوباره طبیعت می دانند. در فصل بهار حیواناتی که دارای خواب زمستانی هستند، و همچنین، درختان از خواب زمستانی بیدار شده و زندگی را دوباره آغاز می کنند. حیوانات نیز در این فصل ش. سلام ... سلامی به بزرگی بهار و به وسعت سبز طبیعت و به بوی خوش بهار نارنج و زلالی آب های جوی های وشانی که سر از خاک شکفتند و به زیبایی درختانی که دوباره جوان شدند تا تصویری از عظمت و بزرگی خداوند را برای ما به نمایش بگذارند ... فکر کنم بهار نزدیک است و با قدم های آهسته آهسته دوباره همه جا در حال دگرگونی است .. بیاید ما هم همپای بهار و دوباره زنده شدن طبیعت خودمان را دوباره بازسازی کنیم و جوان شویم و دلهامان را از نو بسازیم و زنگ و غبار و آلودگی های سال گذشته را بزدائیم و پاک و سفید به استقبال سال جدید رویم.. دوستان خوبم بهار نزدیک است به خودآئیم تا که دیر نشده است سبزه های دلمان را بکاریم تا که عید آمد از همه جا نمانیم ... من که به استقبال بهار خواهم رفت شما چطور؟ .... چرا تو جلوه ساز این بهار من نمی شوی
چه بوده آن گناه من که یار من نمی شوی
بهار من گذشته شاید
شکوفه ی جمال تو ، شکفته در خیال من
چرا نمی کنی نظر ، به زردی جمال من
بهار من گذشته شاید
تو را چه حاجت نشانه من
تویی که پا نمی نهی به خانه من
چه بهتر آن که نشنوی ترانه من
نه قاصدی که از من آرد ، گهی به سوی تو سلامی
نه رهگذا. اصلاًبه اینجای اسفند که می رسیماین همه فکر و خیال و دوندگی را باید رها کردبوی بهار می آیدهرچند که هیچ هم نمی داند به این روزها که می رسیمچرا کارها بیشتر می شود و استرس سرازیرولی باید به خودمان بگوییمکه هرسال که حرص خوردیم چه شد و کجای دنیا را گرفتیم.
اصلا همۀ مزۀ بهار به روزهای قبل از آمدنش است.به بویش،به آفتابش که هنوز رم. شهر اصفهان به عنوان شهر دوچرخه ها شناخته شده ازهمین رو همزمان با فرارسیدن عید نوروز و بهار طبیعت با فضاسازی شهری توسط دوچرخه ها به استقبال بهار می رود. بهار سرد که باشد به دل آدم می نشیند. از قدیم عاشق سرمای زمستان بودم و زیبایی بهار. بهار من هم آن سردی را دارد و هم این زیبایی را. بهار اگر گرم شود می شود تابستان. من همیشه از تابستان فراری بودم. تابستان روزهایش شب نمی شود. اما روزهای بهار چیز دیگری است.   ع : رودخانه ی منجمد در فصل بهار، نبراسکا • مجله ع     ع : رودخانه ی منجمد در فصل بهار، نبراسکا • مجله ع رودخانه ی منجمد پلیتی در فصل بهار، نبراسکا برای دیدن ع در اندازه ی بزرگتر اینجا کلیک کنید رودخانه ی منجمد در فصل بهار، نبراسکارودخانه ی منجمد در فصل بهار، نبراسکا the post ع : رودخانه ی منجمد در فصل بهار، نبراسکا appeared first on عکاسی اجتماعی. منبع تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۲۷ نویسنده: admin اشتراک مطلب با دوستان : حسین مدرس و همسرش بهار حسین مدرس و همسرش بهار بهار دوست , ع های جدیدی از حسین مدرسبازیگر و مجری و همسرش بهار بهاردوست منتشر شده است که در ادامه مشاهده می کنید. حسین مدرس بازیگر و مجری محبوب کشورمان ع جدیدی از خودش و همسرش منتشر کرد.این بازیگر و مجری 46 ساله ع ی از خودش و همسرش بهار بهاردوست را منتشر کرد که مربوط به برگزاری نمایشگاه آثا. به ملک الشعرا بهار گفتند: این چهار لفظ را در چهار مصراع به وزن رباعی بگو و آن چهار این بود: تسبیح، چراغ، نمک، چنار. بهار این رباعی را در چند لحظه بساخت:

با قه و تسبیح مرا دید چو یار
گفتا ز چراغ زهد ناید انوار شهد ندیده است در کان نمک
میوه نچیده است از شاخ چنار
(دیوان بهار، ج1،ص 22) باز رباعی دیگری با این چهار چیز طرح شد: وس، انگ. محدعلی بهمنی امسال پاییزنیز ی ره سهم شما بهار ما را در این زمانه چه کاریست با بهار از پشت شیشه های کدر مات مانده ام کاین باغ رنگ کار خزان است یا بهار حتی تو را ز حافظه گل گرفته اند ای مثل من غریب در این روزها ، بهار ب هوایی تو شدم باز این غزل صادق ترین گواه دل تنگ ما بهار گلهای بی شمیم به وجدم نمی کشند ی در این میانه بماند تا بهار محمد علی بهمنی
با آمدن فصل بهار، برخی افراد دچار خشکی پوست و مو می شوند. گرچه این عارضه بسیار شایع است، ولی با چند را ار ساده می توان لطافت و نرمی پوست و مو را در بهار حفظ کرد. هشدار جدی به دختران مجرد ایرانی :
به زودی دختران چینی با مهریه کم وارد کشور می شوند !
صغری جین هو یانگ : ۲ سکه بهار ،
صاحب آپارتمان شخصی در پکن، دختر حاجی !

کوکب شان جان هو : ۲ سکه بهار ،
دختر شایسته 2009 چین، ای هوا فضا؛

سکینه تانگ یو شوآ : یک سکه بهار ،
بابا ننه پول دار، مطیع و سربه راه تضمینی.

دلارام سان شی . بهار دلکش رسید و دل به جا نباشداز آن که دلبر دمی به فکر ما نباشد#بهار #درویش_خان #رشید_بهبودف  #شجریان فصل بهاربهاریواش یواش میاد

صدای کفش پاش میاد

سرما دیگه بار سفر را بسته

منتظر فصل بهار نشسته

بهار میاد رو شاخه ها

برگ و شکوفه می ذاره

میون دشت، تو باغچه ها

گلهای خوشبو می کاره

ابرا میان به آسمون

نم نم بارون می باره

ماهم باید پنجره را واکنیم

بهار زیبا را تماشا کنیم

تو دلهامون بذر امید بکاریم

بگردیم و شادی را پیدا کنیم رو مه همشهری زنجان نوشت؛ نوای آمدن بهار آرام آرام در گوشمان می شود. بهار با آمدنش سنت ها و آداب و رسوم گذشته را زنده می کند. مردم در قدیم سنت های خاطره انگیزی داشتند. مراسم « ا» در قالب جشن یکی از سنت های کهن زنجان برای نوروز بود. رو مه یی نوشت: باید به مخالفان ایران بگوید که هدف ی انی با آن ها دارد و برخلاف بهار عربی، بهار ایرانی می تواند یک دشمن قسم خورده را با تی لیبرال تر و حامی غرب جایگزین کند. خدایا شکرت کیک جشن دندونی بهار بهار در 3 ماهگی با دخترعموش آیدا بهار وعلی (یکی از فامیلهای زن م که دوماه از بهار کوچیکتره !! ولی ماشالله الان یه غولیه واسه خودش!!) بهار وهانا وهیراد ( هانا وهیراد نوه های شازده هستن ! هیراد هم سه ماه از بهار کوچیکتره!) بهار ووانیا (دختر دوست شازده ...وانیا هم سه ماه ونیم از بهار کوچیکتره! تو این ع ها میشه فهمید بهار چقدر ریزه میزه هست!) بهار در شهریور ماه در ییلاق بهار در حال صحبت باتلفن مهدیه جونش بهار خیلی باهوشه مخصوصا وقتی میخوایم ازش ع بگیریم وصداش بزنیم یه خنده هایی میکنه ویه ع هایی میشه ع های قشنگ تر وجدیدترش داخل موبایل باباجونشه که باز به زودی ایشالله میام ومیذارم شادباشین وعاشق حق وخدای همیشه بهارنگهدارتون به استقبال بهار... ترانه بهار - 1

حمید هنرجوبازم اومد پرسون و پرسون، بهار

رسید به خاک نرم گلدون، بهارسقف بلند آسمون ترک خورد

توپ و تشر زد به زمستون، بهارتوگرگ و میش این هوا چطوری

رد شده از کوه و بیابون، بهار ؟خسته نشد پشت چراغ قرمز

سبزه رو دوشش ت. میان ازدحام آدم ها در خیابان میان آمدن و رفتن ها صدای بهار شنیده می شود میان هیاهوی دست فروشها و چراغ های رنگی و اشتیاق آدمها صدای بهار می آید. از شکوفه های سبز شده درختان و سرد و گرم شدن هوا صدای بهار می آید. رو مه یی نوشت: باید به مخالفان ایران بگوید هدف ی انی با آن ها دارد و برخلاف بهار عربی، بهار ایرانی می تواند یک دشمن قسم خورده را با تی لیبرال تر و حامی غرب جایگزین کند. ایسنا نوشت: رییس پژوهشکده اقلیم شناسی از بهار کم بارش خبر داد و گفت: میانگین بارش کشور در بهار 97 کمتر از حد نرمال پیش بینی می شود و از سوی دیگر در این فصل افزایش قابل توجه دما را در بخش های مختلف کشور تجربه خواهیم کرد "بهار در زندان" .........................پدر بهارت را یده اند بهار مجرم است دریده است خواب زندان بان را ! آی زندان بان پنجره را بگشا فردا که خانه می رم تمام زندانیان را بهار باشم! " تقارن بهار با ایام فاطمیه" فراموش کر ده ایم آنقدر که حس غریبی این روز ها را از یاد برده ایم حا آسمان گوله های برفش را به پنجره بهار می کوبد "بهار در زندان" .........................پدر بهارت را یده اند بهار مجرم است دریده است خواب زندان بان را ! آی زندان بان پنجره را بگشا فردا که خانه می رم تمام زندانیان را بهار باشم! " تقارن بهار با ایام فاطمیه" فراموش کر ده ایم آنقدر که حس غریبی این روز ها را از یاد برده ایم حا آسمان گوله های برفش را به پنجره بهار می کوبد ایسنا نوشت: بنا بر اعلام متخصصان طب سنتی، هر فصل مزاجی دارد و در یک اقلیم معتدل، مزاج فصل بهار، گرم و مرطوب و در حد اعتدال بوده و به سبب اعتدال مزاج و لطافت، مقوی قوا است و به دلیل اینکه این فصل مناسب مزاج روح است، موجب تقویت آن می شود. می دهد گل لاله وا
ای بهارم ای بهار
بی قرارم بی قرار

بی شمعی بی بهار لاله وا رم لاله وار
ناله دارم ناله دارم ای بهارم ای بهار

بی تو شمعی خاموش بی تو شمعی بی بهار
سوی تو بی قرارم نو بهارم نو بهار

ای بهارم ای بهار جام ناله دارم ناله دار
ای شقایق ای شقایق
بی تو تنها بی تو تنها

جام عشقم جام عشق ای ن. بهار را ، نه تو می فهمی و نه من . بهار را ، آنهایی می فهمند که در انبوه چشم هایشان ، بارانی از خنده ولبخند ، موج می زند و دروازه ی خانه هایشان به روی هیچ ، باز نمی شود پرنده ی احساسشان ، از قفس هیچ نمی داند و در سمت و سویی از جهان قدم می زنند که هیچ ، ندیده است . *** بهار را ، نه تو می فهمی و نه من و آنها می فهمند که بهارشان بهار زمستانشان بهار. بهار اندام من امشب تمام شهر بیدار است و ناز چشم مستت را تمام شب یدار است بیفزا شور شیرین را ... بیفکن تیر چشمان را که سوسوی دوچشمانم به چشم تو گرفتار است تو ای راز توانایی مگو با من رهایی را که امشب حاصل عشق است و عاشق بر سر دار است بهار اندام من بامن تو این شهر را چه می گویی که اینک این غزل زخمی صد چشم زبان دار است عمر بهار امسال چه کوتاه بود !
اون از فروردین پوشیده از برفش ، با رنگ غالب خا تری زمستانه ، و این هم از داد داغ طلایی ش که نرم نرمک عطر تابستان به خود گرفته است ...!
بهار امسال ، عمر مفیدش نهایتا سی چهل روز بود ! خود من الآن تنها به واسطه ی طعم ترش گوجه های آبدار شهریار ، کمی حس بودن در فصل بهار را دارم ، وگرنه سیستم کلا تابستانه است ! نوروز از آن جا که با تحول طبیعت و آغاز بهار، شکفتن و سرسبزی دشت و دمن و پیام مهربانی و همدلی همراه است از پس ده ها قرن، همچنان در دل و دیده مردمان جلوه گری می کند. بوی بهار می آید و هنگامه نوروز شده، صدای نوروز باستانی از پس قرن ها در گوش زمان می پیچد و همه ساله و هماره به یاد می آورد رسم و آیین دلنشین ایرانیان پاک فطرت، نیک ش، نیک گفتار و نیک رفتار را. نوروز از آن جا که با تحول طبیعت و آغاز بهار، شکفتن و سرسبزی دشت ...