یامان گونه قالان زینبوم

به نقل از خبرگزاریها در مورد یامان گونه قالان زینبوم : کوه نمرود یا نمرود داغ در استان آدی یامان در جنوب شرقی ترکیه قرار دارد. بناهای تاریخی این مکان از بزرگ ترین ساختمان های دوران هلنیاست. وزن بعضی از بلوک های سنگی به کار رفته در آن، به ۹ تن می رسد. آرامگاه آنتیوخوس اول، از پادشاهان کوماژن، در اینجا قرار دارد. دو بازیگر پرطرفدار سریال جذر و مد با هم آشتی د جاغاتای اولوسوی به روایتی "یامان" برای سرنای ساری کایا و یا به روایتی "میرا"ی سریال جزر و مد ترکیه، ویلا اجاره کرد.دو بازیگر مشهور و جذاب سریال جزر و مد که دارای طرفداران بسیاری در ترکیه و دیگر کشورها میباشد، تابستان گذشته از یکدیگر جدا شده بودند. چند روز قبل، سرنای ساری کارا (میرا) در پاس. دلی کؤنلوم من دن سنه امانت دئمه بو دنیادا قالیم یاخشیدی بیر گون اولار، قوحوم،قارداش یاد اولار دئمه ئولوسوم وار،ائلیم یاخشیدی بیر مجلیسده وارسان اؤزونو اؤیمه ا باج وئریب،کیمسیه سؤیمه قوت لی اولسان دا یوخسولو دؤیمه دئمه کی زورلویام قولوم یاخشیدی قوچاقدان اولوبسان، قوچاق اولگونان قادادان،بالادان،قاچاق اولگونان آشیق اول،جومرد . دلی کؤنلوم من دن سنه امانت دئمه بو دنیادا قالیم یاخشیدی بیر گون اولار، قوحوم،قارداش یاد اولار دئمه ئولوسوم وار،ائلیم یاخشیدی بیر مجلیسده وارسان اؤزونو اؤیمه ا باج وئریب،کیمسیه سؤیمه قوت لی اولسان دا یوخسولو دؤیمه دئمه کی زورلویام قولوم یاخشیدی قوچاقدان اولوبسان، قوچاق اولگونان قادادان،بالادان،قاچاق اولگونان آشیق اول،جومرد .
خبروئرون اوزاخداکی ائللره
تاپشرسن لاراوره ک سوزون یئللره
یئل گتیرسین بوگلشنی انسین
غم غصه نین تخت وبختی تالانسین
غربت یامان عزیزلری سخیبدی
غربت ائلده کندی یاددان چخیبدی
فرصت اولسا گلون کندی گزه ک بیر
اوزه رریگی یولوب ساپادوزه ک بیر
ال بیراولاق،پیس نظردیمه سین
قدیمیزی غصه کَدَرایمه سین
صبح اولدی هر طرفدن اوجالدی اذان سسی!
گـــویا گلیــــر ملائـکه لــــردن قــــرآن سسی!!!
بیر سس تاپانمیـــرام اونا بنزه ر، قویون دئییم:
بنزه ر بونا اگـر ائشیدیلسیدی جـــان سسی !!!
سانکی اوشاقلیقیم کیمی ننیمده یاتمیشام ...!
لای لای دئییر منه آنامیـــن مهربـــان سسی !
سـانکی سفرده یم اویادیــرلار کی دور چاتاخ!
زنگ .
مصلحت سنین کی دیر!
ائی سئوگیسی عیرتی،ائی محببتی یالان!
سندن منه بیر اووج شیرین خاطیره قالان،
من سن سیز انارام ،سن باشقاسیلا ان !
مصلحت سنین کی دیر!
گؤردون نئجه سنده کی او،سئودا یالان اولدو؟
بو آرادا من ایدیم کی،کؤنلوم تالان اولدو!
بلکه ده کیمسه سنین قئیدینه قالان اولدو !
مصلحت سنین کی دیر !
ایستر بو آیریلیقدا. صعود به قله یامان داغی برای تعطیلات داد ماه برنامه ریزی شده بود . نوشتن گزارش این سفر خاطره انگیز را به مسابقه گذاشته ام . دوستان همسفر تا 31 دادماه فرصت دارند که گزارش خود را همراه ع برایم ارسال نمایند . گزارش خود را در word بنویسید و ع ها را ضمیمه نوشته هاتان کنید . ضمنا اگر می خواهید گروهی بنویسید اشکالی نداره ، فقط جایزه هم به گروه تعل. سنسیر اولم اینان اینان سنسیز دنیا یالان یالان ای دنیاده منه قالان اولورم سنسیز اقا اولورم سنسیز دلو زبونم بزار بمونم ازت بخونم تا جون دارم یه عمره اقا به جون زهرا به هدیه دنیا بد ارم وم سا حسین دئیر قلبیم سینسا حسین دئیر شاه و گدا حسین دیر اولورم سنسیز اولورم سنسیز سن عشقیمین معناسیسن،سن عمرومون سوداسیسن،سن دنیامین دنیاسیسن اولو. ده ده مین آد گونو رسسام چاغیردیم سن ده ده مین رسمی نی چک آ رسسام ایسته ییرم گله جه یه گوسترم بیر کیشی شکیلی کیشی تاپماسام سن ده ده می اولوغوجا دیری چک ایسته ییرم دانیشسین اولو گئرچک کلمه سیندن بیتدیکجه سوزلر پیچک اؤیاق اؤیاق زور زوره کی یاتماسام گل ده ده مین شکلینده کی گؤزلری ائله چک کی قورویاجاق بیزلری بیر باخیشدان قورخسون اوندان . ادم گلوب نیو چون حی ییوب یاتا حاشا اشین گجون اده دائم وصوم حاشا زکات واجب اولا فقری مدح ادن حاشا مالون جانون اوشاقون فکرنی اتان حاشا معاشلن معادی ایردان بالام اولماز جهادوحج و کاسوب لوق جدا اولا حاشا قیامتی اونودان ارزو جنان حاشا دینه سن قویان دالدا دم وران تشیع دن شیر اولان بیاباندا بی سلاح قالان حاشا صالحی عداوت لن دوستی قالار؟ . جماران نوشت: نایب رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه ی گفت: در مورد گره های من معتقدم اگر یک رئیس جمهور مقتدر رجایی گونه، لاجوردی گونه، بهشتی گونه و باهنر گونه بر سر کار بیاید همه این مشکلات حل می… اردوغان در یک مراسم خواستگاریاردوغان در یک مراسم خواستگاری , به نقل از روسیا الیوم، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه پس از عیادت از خانواده یکی از زخمیان کودتای نافرجام اخیر، در مراسم خواستگاری “مسعود اوچار” شرکت کرد.وی به عیادت خانواده “محمد یامان”، یکی از افراد زخمی کودتای نافرجام، در محله “کودتا”در شهر استانبول رفته بود . یک قواص کمی دورتر از سواحل اندونزی از ماهی عجیبی تصویربرداری کرده است که متخصصین در تشخیص گونه آن دچار مشکل شدند. این ماهی که با باله خود در کف اقیانوس به جای شنا راه می رود به نظر می رسد از گونه عقرب ماهیان باشد. اما تشخیص گونه آن از این ویدیو مشکل است و احتمال می رود که از چندین گونه متفاوت حتی یک گونه ناشناخته باشد. ده ده مین آد گونو رسسام چاغیردیم سن ده ده مین رسمی نی چک آ رسسام ایسته ییرم گله جه یه گوسترم بیر کیشی شکیلی کیشی تاپماسام سن ده ده می اولدوغوجا دیری چک ایسته ییرم دانیشسین اولو گئرچک کلمه سیندن بیتدیکجه سوزلر پیچک اؤیاق اؤیاق زور زوره کی یاتماسام گل ده ده مین شکلینده کی گؤزلری ائله چک کی قورویاجاق بیزلری بیر باخیشدان قورخسون اوندا. پلیس کیست؟ .موجودیست که در بیابانهاو نقاط محروم زندگی میکند و بندرت برای غذا خوردن و جفت گیری به خانه می آید، گونه کوهی آن مرزبان، گونه موذی آن اطلاعاتی، گونه اهلی آن در کلانتری، گونه متفکر آن درآگاهی ونوع وحشی آن در یگان ویژه میباشد. و نوع دیگر آن پشمالوست که در عقیدتی کار میکند و گونه لوس و ننر و بی مزه آن, درراهنمایی و رانندگی وجو. ایرنا نوشت: ان یگان حفاظت محیط زیست مازندران شکارچی متخلف شکار شوکا ( کوچکترین گونه ن )را در خانه اش در بند قانون گرفتار د.
داشتن گونه هایی برجسته یکی از رازهای زیبایی صورت خانم ها است. یکی از روش های برجسته گونه… همشهری آنلاین: پرنده شناسان مرغ بهشتی وگلکوپ را پس از کشف تفاوت هایی میان این گونه و نوعی دیگر از پرندگان که شباهت زیادی به یکدیگر دارند، در گونه ای مجزا دسته بندی د. این گونه جدید که مسراسکتور نانوبیس نام گذاری شده، جثه ای به اندازه راسو داشته و خیلی سریع حرکت می کرده است. محققان تاکنون موفق به کشف بقایای چندین نمونه از این گونه جدید شده اند. همان گونه که هر گونه تصرف نامشروع و اسراف و تبذیر،در اموال شخص مجاز نیست در حکومت ی نیز هر گونه اسراف، حیف و میل و تحمیل بر بیت المال، مسئولیتی مضاعف دارد. دئدیم یامان صرافام تاپمیشام لعل و گوهر ومده ساخلادیم قوخدوم الیمدن دوشه سن اولدی تمام شیرین آرزیلاریم ، آغلامادیم اوندان ایراخ کی آخیب ومدن دوشه سن تازا بایرامدی بیرده ایام سعید جهد ایله چالیش اوره گیمه قایید هله وارسان اولما ماضی بعید ایستمه اورگیمدن سیلینیب ومدن دوشه سن شجاع زبانی ـ کرویق مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان در خصوص کشف اثر دست گونه ای از دایناسور ها در شهرستان رابر، گفت: هیچ گزارش مستدل رسمی مبنی بر اثر دست گونه ای از دایناسورها، به دست ما نرسیده است. بز ن ها یا شاخ درازان نوعی دار سم دار هستند که شامل حدود 100 گونه مختلف از سان ها می شوند. با این که تفاوت بین این گونه ها در مواردی آنقدر هم کم نیست در یکی از دفاتر میدانی تراست حیات وحش دیوید شلدریک دو بز ن از دو گونه متفاوت رابطه را برقرار کرده اند. دوستی این دو گونه متفاوت رابطه جالب و دوست داشتنی است که نشان می دهد حیات وحش نیز کاملا . 12 گونه ثبت شده در فهرست قرمز اتحادیه بین المللی حفاظت، در همدان گنجانده شده است که این گونه ها در معرض آسیب و انقراض هستند. از طرفی آمار گونه های شناخته شده پرندگان در حال افزایش است به طوری که در ایران سال 1352، تعداد 485 گونه پرنده شناخته شده بود اما در شرایط فعلی این تعداد به 537 گونه رسیده که از این میان سه چهارم آن مهاجر… مدیر کل زیست بوم دریایی گفت: برای حفاظت گونه های دریایی مثل رامک خالدار باید اعتباراتی تخصیص یابد، اما به دلیل نداشتن این اعتبارات پایش های این گونه با مشکل مواجه شده است. اگر گونه هایی توپر و گرد می خواهید می توانید از برخی ورزش های صورت کمک بگیرید همچنین با ماساژ دادن و ورزش دادن عضله های صورتتان می توانید تغییرات جالبی در ح گونه هایتان ایجاد کنید. معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: یکی از مصوبات دوازدهمین جلسه کنفرانس کشورهای عضو کنوانسیون گونه های مهاجر، قرار گرفتن فک خزری در لیست گونه های در حال انقراض بود. تانیمادان
دانیشمادان

اونوتدون منی
گؤز یوموب دا اونوتدون

بیر زامان
دونیا خاطیرلاماز بیزی
بیر زامان
نیسگیل اولار بوگؤنلر یازیلاریمیزدا

او زامان نه‎دن
دانیشمادان
تانیمادان
گئتدین
ها...

: 1389 اینجی ایلین پاییز‎ایدی بونو یازدیم. بو گون گؤزومه ساتاشدی یعنی یازیلاریمین ایچینده انیرکن . همشهری آنلاین: کارشناسان محیط زیست در یک مطالعه تازه دریافته اند که بروز تغییرات در الگوی پراکندگی گونه های آبزیان در شرایطی که آب اقیانوس ها گرم می شود ادامه پیدا می کند و این وضعیت بر گونه های مهم تجاری و صنعت ماهیگیری تاثیر چشمگیر خواهد داشت. صبح اولدی هر طرفدن اوجالدی اذان سسی گـــویا گلیــــر ملائـکه لــــردن قــــرآن سسی بیر سس تاپانمیـــرام اونا بنزه ر، قویون دئییم: بنزه ر بونا اگـر ائشیدیلسیدی جـــان سسی سانکی اوشاقلیقیم کیمی ننیمده یاتمیشام ... لای لای دئییر منه آنامیـــن مهربـــان سسی سـانکی سفرده یم اویادیــرلار کی دور چاتاخ زنگ شتر چالیر ، کئچه رک کـــاروا. مصطفی صندلمصطفی صندل این مصاحبه را اینگونه آغاز نمود؛مصطفی هستم ۴۳ ساله متولد شهر استانبول، پدرم ترکیه ای و مادرم اصفهانی است که این شهر در کشور ایران واقع شده است و من تنها فرزند خانواده هستم.این خوانندهی ترکیه ای گفت: متاهل هستم و همسرم امینه صندل ۳۱ ساله و اهل کشور صربستان است که حاصل این ازدواج ۲ پسر به نامه های “یامان” و “یاوز” است..
این خواننده ی ترکیه ای گفت: زندگی ام را از صمیم قلب دوست دارم و به همین دلیل موفق هستم.وی افزود: از ۷ سالگی موسیقی رو شروع کرده ام، دوران کودکی آرام و بی دغدغه ای داشتم و شاید همین امر باعث شد تا بتوانم تا به الان آرامش زندگی ام را حفظ کنم .مصطفی صندل در مورد ورود به عرصه ی حرفه ای خوانندگی گفت: در سن ۲۰ سالگی وارد دنیای حرفه ای شدم و در ۲۴ سالگی اولین کنسرت خودم را اجرا ، قبل از ورود به این عرصه تنها در پشت صحنه و در زمینه ی ساختن موسیقی و نوشتن اشعار فعالیت داشتم.وی در مورد ایران گفت: دوستان ایرانی بسیاری دارم و عاشق این هستم که یک روز در ایران کنسرت داشته باشم . من در اکثر کشورها کنسرت داشتم اما این موضوع در ایران به صورت یک آرزو مانده است . دوست دارم مردم و طرفداران ایرانی ام را از نزدیک و چشم در چشم ببینم، حس از نزدیک، زیباتر از حس از طریق تلویزیون است.مصطفی صندل گفت: اگر در ایران کنسرت داشتم آهنگ ono arabasiva را که در سال ۱۹۹۶ تولید شد را می خواندم.وی افزود: ایرانی ها آدم هایی مهربان و خونگرم هستند، شاید به دلیل اینکه رگ مادری ام ایرانی است به آنها احساس گرمی و دارم.مصطفی صندل در مورد علت نامگذاری پسر اولش گفت: روزی کنار ساحل قدم می زدم و حرکت موج های دریا مرا به فکر فرو برد، در آنجا دریافتم زندگی مانند موج های دریا است، یک روز آرام و یک روز نا آرام است به همین علت تصمیم گرفتم نام فرزند اولم را “یامان” ( به فارسی یعنی خیلی دردناک ) و نام پسر دومم “یاوز” را هم از موتور جستجوی گوگل بر وزن یامان یافتم.
مصطفی صندل در مورد علاقه اش به موسیقی گفت: اگر هزار بار هم به دنیا بیایم به سمت موسیقی می روم چون موسیقی روح من است، در حال حاضر هم کیبورد و پیانو می نوازم و کارهای تدوین آلبوم جدیدم را انجام می دهم.امینه صندل همسر این خواننده ی مشهور ترکیه ای گفت: اگر به ایران سفر کنیم، من دوست دارم شهر اصفهان را از نزدیک ببینم ولی انتخاب مصطفی شهر تهران است.وی در مورد همسرش گفت: مصطفی یک آدم پر انرژی است ولی در منزل یک آدم ت و آروم است و اهمیت زندگی را در خانواده اش می بیند. ده ده مین آد گونو رسسام چاغیردیم سن ده ده مین رسمی نی چک آ رسسامایسته ییرم گله جه یه گوسترم بیر کیشی شکیلی کیشی تاپماسام سن ده ده می اولدوغوجا دیری چکایسته ییرم دانیشسین اولو گئرچککلمه سیندن بیتدیکجه سوزلر پیچکاؤیاق اؤیاق زور زوره کی یاتماسامگل ده ده مین شکلینده کی گؤزلری ائله چک کی قورویاجاق بیزلری بیر باخیشدان قورخسون اوندان ی.  تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودع ، کد موسیقی، روزگذر دات کام http://roozgozar.com آختارماسین
سویله یین بیجـــــا یئره یـــــاریم منی آختارماسین ی ران هیجــرانی دیلــــــداریم منی آختارماسین تک قالان عشقینده بیــــــرقاندالداکی ســربازییام یاد ائـــــدیب بیهوده ســــرداریم منی آختارماسین چـــوخ زام رآرخاداشلیخ ائتمیشه م دردیله من آرتیریب کـــــونولمده کی زاریم منی آختارماسین چون "سلیمان رُستمم " نیسگیللریله آرخا داش- سولموشام،پــوزقوندی افکاریم منی آختارماسین یانمیشام مندن قالان بیرکولدی سئوداتحفه سی بیر داهـــــا اوتل رب نـــــاریم منی آختارماسین سویله کی چرخ جفا بولل ریب غــــم غصه نی گؤزیاشیم دیر تکجه غمخواریم منی آختارماسین کنج عـــــزلتدیرمنه ایللردی همدم سویله کــــی- یوخ داها بیر له دیــــــداریم منی آختارماسین عمری بربادائیلییب کوک ائتمیشم غــــم سازینی سئندی میضر م دئنه تــــاریم منی آختارماسین ایندی (شیدای زمان) دونیاده سئچمیش تک قالا سویله احباب و نه انصاریـــــم منی آختارماسین کپی باذکر منبع وحق چاپ محفوظ  تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودع ، کد موسیقی، روزگذر دات کام http://roozgozar.com محققان گونه ای نادر از یک ه را در سواحل تایوان کشف د. حدود یک سال پیش   دوست شاعر و محقق ام جناب آقای بهمرام بهرامی لطف نمودند و پس از سالها   نداشتن ارتباط ، باعث ارتباط بنده با  بلبل نغمه خوان قروه درجزین مرحوم امان الله مرادی شدند.با ایشان صحبت .تصویری از خود برایم فرستاد.خوشنود شدم. ارادت خاص داشتم به او . قلبا او را دوست داشتم. به او احترام  خاص قایل بودم.صدایش در وجود . مقدمه ماهی فایتر یکی از مشهور ترین گونه های آبزی دانی و زینتی است که شهرتی جهانی دارد . ماهی فایتر در جنس betta رده بندی می شود بخوانید : جنس betta پر گونه ترین جنس در زیر راسته anabantoidei است . دست کم 57 گونه از بتاها امروزه رده بندی و توصیف شده اند و چندین گونه نیز به تازگی کشف شده و پیوسته به تعداد آنها افزوده می شود . جنس betta توسط peter bleeker در 1850 ابداع شد . وی پزشکی هلندی ... مدیر کل دفتر حیات وحش و آبزیان آب های داخلی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تمام زیر گونه های پلنگ در سطح جهان در ضمیمه ۲ کنوانسیون حفاظت از گونه های مهاجر قرار گرفت. ایسنا نوشت : معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به تنش های آبی رودخانه زهره گفت: به علت حساسیت بالای گونه های ماهیان رودخانه زهره نسبت به وضعیت آب، اکنون نگرانی بابت خطر تلف شدن این گونه های ارزشمند وجود دارد. 1. بوگونلر ائله ایلشیپ قالمیشام کی، ایشلر بیر ذره قاباغا گئتمیر. آما گینه چوخ شوکور دوروموم او قدر ده پیس دگیل. بو آرادا روحیه باخیمیندان دا بیر ح ه دوشموشم کی بیلمیرم آدینا ایلگیسیزلیک دئسم یاخجی دئمیشم یا یوخ! بیر جورم! گؤنلوم بیر شئی ایستیر. بیر سئویندیریجی بیر شئی. آما نه؟ بیلمیرم.
2. یاشام فلسفه سین ایتیرمک چوخ کؤتو بیر شئی. انسانین یاشامدا گرک بیر فلسفه سی اولا. بیر آماجی اولا. اونا یئتیشمگه چابالامالی بیر شئی اولا مجازی یا حقیقی. بو اولماسا انسان یولون ایتیرر. دوز یا ایری. ایری یولی دا دوز گئدنمز. تام اوقیانوس اورتاسیندا قالان بیر یئلکنسیز گمی یه بنزر. سو آخیمی سئودیگی یئره چکیپ آپاراجاق.

برای گونه ای از آدمیزاد اهمیت دادن به حیوانات در آب دادن به اونها قبل سرب شان خلاصه میشه. از نظر این گونه رسیدگی بیش تر به حیوانات ادا و اطوار و روشنفکرنماییه که بی شک از رفاه زدگی ناشی میشه. این گونه هست تا به فعالان و م عان حقوق حیوانات انسان های ستم دیده و فقیر دنیا را یادآوری کنه. هرچند فعالیت خود این گونه در دفاع از حقوق مردم مظ. همشهری آنلاین: پژوهشگران بخش سیستماتیک - اکولوژی گیاهی دامغان موفق به کشف گونه ای جدید از خانواده گل سرخ شدند. با ماه عسل امروز بغضم گرفت. به نظرم زیبا بودن هر چهار تا دختر چه درونشون و چه ظاهرشون به مامانم گفتم به نظرت خیلی قشنگ نیستن؟گونه های زجر کشیدشون رو ببین؟ من عاشق این گونه هام یا چشماشون که ستاره های نوترونی پر نوری داره که زنده ان.زنده میمونن مامانم گفت چرا...چرا خوشگلن. میشه دوستشون نداشت؟ من که عاشقشون شدم.
کره زمین سرشار از شگفتی است و دانشمندان روزانه گونه های گیاهی و جانوری جدیدی را کشف می کنند.
بو شهرین قایدنا قالان اولاجاغ
یا صاحب سیز قالب ویران اولاجاغ

باخاندا بو ل تاریخی
اورگ سانجلییب قان اولاجاغ

مسافرلر گلیب هر گون گدنده
دییر بیله سوار تهران اولاجاغ

بیلیرم مس ه تحقیر ادیلر
یی یه سیز شهریدی بستان اولاجاغ

قدیمنن چوخ یری بستان یریدی
گلنلر قا وزا مهمان اولاجاغ

اولا بیر شهردار شوراسی خیبره
ورلر ال اله استان اولاجاغ

بو کیم ادیرسه بیر خیانت
او شخصین طرفی قرآن اولاجاغ

بو شهرین مردمی زحمت گش انسان
یسون حقین کاخون ویران اولاجاغ

منه حکمت سزه یازدیم بو حقیقت
حقیقتدن قاچان پشمان اولاجاغ شعر از :محمد علی حکمتی شفقنا زندگی – گیاهان دارویی خواص متفاوتی دارند که اگر به صورت صحیح مصرف شوند، به سلامتی تان کمک قابل ملاحظه ای می کنند گیاه شاه تره (شاتره) به همه گونه های جنس fumaria از خانواده گیاهی papaveraceae اطلاق می شود. تاکنون 56 گونه از این جنس در دنیا معرفی شده است که هفت گونه آن در ایران می روید. شاتره، گیاهی است علفی و […] انیمیشن کوتاه «نقاب ها / masks» به کارگردانی پاتریک اسمیت، محصول سال 2011 است. این انیمیشن درباره مردان نقاب پوشی است که از یک گونه کوچک تر از خود برای تغذیه استفاده می کنند و به سرعت این گونه کوچک تمام می شود. یک پزشک نابغه از میان آنها، فرمول شبیه سازی این گونه کوچک و قربانی را می یابد و با شبیه سازی گسترده، اقدام به فروش این گونه کوچک م. موش های صحرایی قهوه ای که به نام موش های نروژی نیز شناخته می شوند نوعی جونده هستند که بیشتر تمایل دارند با انسان همسفره باشند. همسفرگی نوعی از همزیستی بین دو گونه است که در آن یک گونه سود می برد و گونه دیگر نه سودی می برد و نه زیانی می کند. این نوع موش ها که زادگاه اصلی آن ها دشت های آسیا، شمال چین و مغولستان است در دوران قرون وسطی به سا. محققان در سال های گذشته بررسی قطب جنوب را که سریعتر از سایر نقاط جهان در حال گرم شدن است در دستور کار قرار داده اند تا بتوانند راهی برای نجات گونه های متعددی جانوری در این منطقه پیدا کنند. تصاویر زیر گونه های مختلف حیات وحش را در قطب جنوب نشان می دهد که در حین انجام مطالعات علمی درباره خطر گرم شدن زمین ئ تاثیر آن بر قطب جنوب به ثبت رسی.