یک عمر استغفار به خاطر شکر نابجا

به نقل از خبرگزاریها در مورد یک عمر استغفار به خاطر شکر نابجا : عارفی که ۳۰ سال مرتب ذکر می گفت: استغفر الله.مریدی به او گفت: چرا این همه استغفار می کنی، ما که از تو گناهی ندیدیم.جواب داد: سی سال استغفار من به خاطر یک الحمد لله نابجاست!روزی خبر آوردند بازار بصره آتش گرفته، پرسیدم: حجره من چه؟گفتند: مال شما نسوخته…گفتم: الحمدلله…معنیش این بود که مال من نسوزد مال مردم به درک!آن الحمدلله ازسر خودخوا. هر گناهى آدم د و یک مرتبه استغفار کند خدا مى ‏بخشد اما بعضى از گناهان است که خدا با استغفار هم نمى‏ بخشد. استغفار ، درمان تمام دردها
♥•٠·
آیا درد و درمان شما را به شما خبر ندهم؟ درد شما گناهان، و دوا و درمانتان استغفار است.
بنده این حدیث را در جوامع روایى ندیده ام.
یعنى: سرت درد مى کند،« دوآؤُکُمُ الإِْسْتِغْفارُ. »؛ پایت درد مى گیرد، دواى آن استغفار است؛ گوش و دندان درد مى کند، « دوآؤُکُمُ الإِْسْتِغْفارُ. » و... یعنى یک نسخه براى درمان همه ى دردها!

1. مستدرک الوسائل، ج 11، ص 333؛ ج 12، ص 123؛ نیز ر.ک: بحار الانوار، ج 90، ص 282؛ جامع الاخبار، ص57 رئیس اتاق بازرگانی ایران با تأکید بر اینکه اعتراض فعال بخش خصوصی به واردات نابجا نبود، گفت: رس بخش خصوصی بیان نظرات کارشناسی است و هیچ ملاحظه ای در این مورد نمی کنیم. هر وقت ی شما را اذیت کرد و یا از ی ناراحت شدید، نمیخواهد به ی بگویید بلکه استغفار کنید، هم برای خودتان هم برای ی که شما را اذیت کرده است. بگو بیچاره کار بدی کرده است اگر فهم داشت نمیکرد. وقتی استغفار میکنی خداوند دوست دارد و خیلی تلافی میکند. اگر قلبت حاضر نیست استغفار کند با زبان استغفار کن آن وقت یکدفعه دلت نرم میشود. اگر دو سه مرتبه. محمود محمدی عراقی در نامه ای خیرخواهانه به از وی خواست به واسطه مواضعی که در مناظره های انتخاباتی اتخاذ کرده است، استغفار و از ملت ایران عذرخواهی کند. دعا و استغفار در ماه مبارک رمضان الحدیث: قال على بن طالب(ع): »علیکم فى شهر رمضان بکثرة استغفار و الدعاء فاما الدعا فیدفع عنکم به البلاء و اما الاستغفار فتمحى به ذنوبکم. (1) ترجمه: بر شما باد در ماه رمضان به استغفار و دعاى زیاد. اما دعاهاى شما ع بلا از شماست. و اما استغفار شما از بین برنده گناهان است. توضیح: از وظایف روزه داران در این ماه، . تهران - ایرنا - سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به اظهارات اخیر خارجه گفت: سردرگمی، تاثیر پذیری از القائات نابجا و واقعیت گریزی از مشخصه های بارز سیاست خارجی ت جدید در ست… عارفی که 30 سال مرتب ذکر می گفت: استغفر الله.
مریدی به او گفت: چرا این همه استغفار می کنی، ما که از تو گناهی ندیدیم.
جواب داد: سی سال استغفار من به خاطر یک الحمد لله نابجاست!
روزی خبر آوردند بازار بصره آتش گرفته، پرسیدم: حجره من چه؟
گفتند: مال شما نسوخته...
گفتم: الحمدلله...
معنیش این بود که مال من نسوزد مال مردم به درک!
آن الحمدلله ازسر خودخواهی بود نه خداخواهی. فرجی دانا تنها ی بود که قبای وزارت علوم به تنش زار نمی زد و متاسفانه شد آنچه شد. گناه عزل ناشایست او به گردن خودش(که به جای کوتاه آمدنِ بجا، قاطعیت نابجا به ج داد) رئیس جمهور(که به جای قاطعیتِ بجا، نابجا کوتاه آمد) و مجلس اصولگرا(که دچار توهم "همه چیز مال من است" شد). کاری به این ندارم و روی حرفم با دوستانِ اصلاح طلبی است... مرحوم شیخ اسماعیل (ره) :
هر وقت غصّه دار شدید,
برای خودتان و برای همه مؤمنین و مؤمنات از زنده ها و مرده ها و آنهایی که بعداً خواهند آمد ، استغفار کنید.
غصّه دار که می شوید ، گویا بدنتان چین می خورد و استغفار که می کنید ، این چین ها باز می شود. س رست اداره تبلیغات ی شهرستان منوجان گفت: استفاده نابجا از فضای مجازی سلامت روح را تهدید می کند.
(ص) فرمودند: رجب برای امّت من ماه استغفار است پس در این ماه به محضر پروردگار از گناهان خویش پوزش طلبید که خداوند بخشنده‏ ای مهربان است. در این نوشتار برآنیم تا نگاهی به روایات مربوط به ماه رجب در کتاب ارزشمندشیخ صدوق(ره) بیندازیم و سعی کنیم ماه رجب را از منظر پیشوایان معصوم علیهم السلام ببینیم و با رهنمودهای آنها از این ماه پر برکت بهره مند شویم. شرافت ماه رجب در زبان ها ، در بیان ها، درعقلها و در فکرها نگنجد. رجب ماه دعا و استغفار است و سفارش زیادی به استغفار در این ماه شده است.( "ره") رئیس کل بانک مرکزی، مدیران عامل بانک ها را مسئول وجی نظام بانکی دانست و به آنها توصیه کرد تا با توقعات نابجا، دمندانه مقابله کنند.

چالش نیست جانفشان ها و ساختمان پلاسکوی تهران و سِلفی های نابجا جانفشان_آتشنشان_تسلیت_جان_برکفان_سِلفی_های_نابِجا , چالش نیست
لینک های : کیفیت 180p کیفیت 270p کیفیت 360p ماه رجب فرصت خوبی است؛ ماه دعاست، ماه توسل، توجه و استغفار است. دائم هم باید استغفار کنیم. ماه رجب فرصت تقرّب به ارزش های الهی و تقرّب به ذات مقدّس پروردگار و فرصت خودسازی است. رئیس اتاق بازرگانی ایران با تأکید بر اینکه اعتراض فعال بخش خصوصی به واردات نابجا نبود، گفت: رس بخش خصوصی بیان نظرات کارشناسی است و هیچ ملاحظه ای در این مورد نمی کنیم. هر جا غصّه دار شدی استغفار کن.استغفار امان انسان است.
به این کاری نداشته باش که چرا محزون شده ای، اذیّتت کرده اند؟ گناهی کرده ای؟
محزون که شدی استغفار کن.چه غم خود را داشته باشی و چه غم مؤمنین را، استغفار غم ها را از بین می برد.. حاج محمد اسماعیل آیا می شود برای کافر دعای خیر کرد؟


دعا خیر و استغفار برای کفار و مشرکین تا زمانی که امید هدایت در مورد آنها برود اشکال ندارد اما پس از آن که یقین حاصل شد که افراد مذکور عامدا با حق مخالفت می کنند و پس از اتمام حجت، ایمان نمی آورند ،در این صورت نباید برای آنان دعا و استغفار کرد .

خداوند می فرماید: « برای و مومنان شایسته نیست که برای مشرکان ( از خداوند ) طلب آمرزش کنند ، هر چند از نزدیکانشان باشند ، پس از آنکه برای آنها روشن شد که این گروه اصحاب دوزخند.» (توبه، 113)

طبق این معنا مسلمانان می توانند برای دوستان و بستگان مشرکشان مادام که در قید حیاتند و امید هدایت آنها می رود استغفار و دعا کنند ولی پس از آنکه دانسته شد که امیدی به هدایت آنها نیست و در حال #کفر و شرک از دنیا رفتند دیگر نباید برای آنها دعا و استغفار کرد. (تفسیر_نمونه ج8 ص160)

قرآن می فرماید: « استغفار ابراهیم برای عمویش ( آذر ) به خاطر وعده ای بود که به او داد اما هنگامی که برای او آشکار شد که او دشمن خداست از او بیزاری جست و برایش استغفار نکرد.» (توبه 114)

از این آیه نیز به خوبی استفاده می شود که ابراهیم نبی انتظار داشت که آزر از این طریق جذب به سوی ایمان و توحید شود و استغفار و دعای او نیز در این حقیقت این بود که خدایا او را هدایت کن و گناهان گذشته او را ببخش اما هنگامی که عداوت و دشمنی آزر برای ابراهیم محرز شد و در همین ح چشم از دنیا بست دیگر جایی برای هدایت او باقی نماند و استغفار و دعای خود را برای او قطع کرد . ادامه مطلب از اعظم(ص) پرسیدند: چه کنیم از ما دور شود؟ ایشان فرمودند: «روزه روى را سیاه مى کند، انفاق در راه خدا پشت او را مى شکند و دوست داشتن به خاطر خدا و مواظبت بر عمل صالح دنباله او را قطع مى کند، و استغفار رگ قلب او را مى برد»! فضیلت اعمال مستحبى ماه رمضان

- دعا و استغفار در ماه رمضان

الحدیث:

قال على بن طالب(ع):

»علیکم فى شهر رمضان بکثرة استغفار و الدعاء فاما الدعا فیدفع عنکم به البلاء و اما الاستغفار فتمحى به ذنوبکم. (1)ترجمه: بر شما باد در ماه رمضان به استغفار و دعاى زیاد. اما دعاهاى شما ع بلا از شماست. و اما استغفار شما ا. فضیلت اعمال مستحبى ماه رمضان - دعا و استغفار در ماه رمضان الحدیث: قال على بن طالب(ع): علیکم فى شهر رمضان بکثرة استغفار و الدعاء فاما الدعا فیدفع عنکم به البلاء و اما الاستغفار فتمحى به ذنوبکم. (1) ترجمه: بر شما باد در ماه رمضان به استغفار و دعاى زیاد. اما دعاهاى شما ع بلا از شماست. و اما استغفار شما از بین برنده گناهان است. توضیح: از وظایف. همشهری آنلاین: حجت ال والمسلمین مومنی با اشاره به «شکر و استغفار»، به عنوان دو عامل وج از ابتلائات، به مواردی از ابتلائات فاطمه زهرا(س) اشاره کرد. 598/آیت الله علوی گرگانی با بیان اینکه برخی از فعالیت های نادرست آبروی جامعه را خواهد برد و پاسخگویی به این اعمال بسیار سخت خواهد بود، اظهار کرد: اگر فردی به سمت گمراهی حرکت کند و دوباره به تعالی برگردد با استغفار گناهان او بخشیده خواهد شد اما نخواهند توانست بسیاری از آثار ت یبی را جبران کند. 1- هر روز هفتاد مرتبه ذکر «اَسْتَغْفِرُاللهَ وَ اَسْئَلُهُ َّوْبَةَ»عبادت و صلوات گفته شود. 2- هر روز هفتاد مرتبه ذکر « اَسْتَغْفِرُاللهَ الَّذى لا اِلهَ اِلاّ هُوَ الرَّحْمنُ الرَّحیمُ الْحَىُّ الْقَیّوُمُ وَ اَتُوبُ اِلَیْهِ» گفته شود. و در بعضى روایات "الْحَىُّ الْقَیُّومُ" پیش از "الرَّحْمنُ الرَّحیمُ" است و عمل به هر دو خوبست و از روایات استفاده مى شود که بهترین دعاها و ذکرها در این ماه استغفار است و هر هر روز در این ماه هفتاد مرتبه استغفار کند مثل آن است که هفتاد هزار مرتبه در ماه هاى دیگر استغفار کند. 3-.... خدایا چگونه دل به رسوایی بنده ات خوش کرده ای درحالی که بنده ات ندای استغفار سر میدهد و از تو طلب بخشش میکند..خدایا گناه کروه ام بیچاره ام درمانده ام اما خدای من هرلحظه حال که توبه کرده ام به یاد تو ام و استغفار میکنم خدایا من تورا به ستاریتت شناخته ام از تو آبرو بردن بعید است!!!این بار هم این بی آبرو را ببخش یا ستارالعیوب و یا اله العاص. المومنین (علیه السلام) در سخن پربارى استغفار را سبب افزایش روزى شمرده، مى فرمایند: استغفار و طلب آمرزش از خداوند روزى انسان را زیاد مى کند. (همان، ج 90، ص 277) المومنین (علیه السلام)، براى دست یافتن به روزى بیشتر و افزایش مال و ثروت، استغفار خاصّى را با مضامین عالى، به مرد عربى ـ که سخت گرفتار بود ـ آموختند. بعد از یک سال که آن را هر شب قب. درودم سلامم بر تو ای ماه شریف و ماه بی همتا بر تو ای ماه عزیز خالق یکتا سلامم بر تو ای ماه دعا ای ماه آمرزش درودم بر تو ای ماه ثنا ای ماه آمرزش سلامم بر تو ای ماه ورع ای ماه استغفار درودم بر تو ای ماه و ماه استغفار سلامم بر تو ای ماه فضیلت ماه درودم بر تو ای ماه عزیمت ای مه شادی سلام بر تو ای ماه هدایت ای مه ایمان درودم برتو ای ماه عنایت ای مه سبحان سلامم بر تو ای ماه تلاوت ای مه فرقان درودم بر تو ماه شهادت ای مه قرآن رسول گرامی (ص) می فرماید: خوشا به حال ی که روز قیامت در نامه عملش، زیر هر گناهی جمله استغفرالله یافت شود.
(میزان الحکمه، ج 9، ح 15091)
آن حضرت در روایتی دیگر می فرماید: بدانید که در شما گناهان است و دارویتان استغفار (همان، ح 15100)
همچنین آن حضرت در بیانی دیگر می فرماید: ابلیس گفت: به عزتت سوگند که تا بندگانت جان در بدن دارند، از گمراه. وقتی که علت وجوب میت را از رضا(ع) می پرسند، حضرت پاسخ می دهند: «لیشفعوا و یدعوا له بالمغفرة، لانه لم یکن فی وقت من الاوقات أحوج إلى الشفاعة فیه والطلب والاستغفار من تلک الساعة» سخنانی که از رضا(ع) در وصف استغفار رسیده، ارزش آن را نمایان می کند. ایشان هفت چیز را نشانه کمال ایمان دانسته که یکی از آنها استغفار است. خداوند ایمان را براى پاکى از شرک... و عدل و داد را براى آرامش دل‏ها واجب نمود فاطمه زهرا (س) ی که از چیزی طرفداری مصرّانه و نابجا کند یا از جانب دیگران به نفع او طرفداری نابجا شود (و او خشنود باشد) محققاً که ریسمان ایمان را از گردن خویش باز کرده است جعفر صادق (ع) بهترین گشایندۀ کارها راستی و بهترین پایان برنده آن وفاداری است سجاد (ع) از م.
دعا و استغفار خالصانه مردم جنوب برای طلب بارش باران


حجت‌ال سید نبی مشهر، چند روزی است که در تمام منابر و سخنرانی‌های خود از کمبود باران و وم استغفار و دعا برای بارش باران تاکید می‌کند.

وی پیشنهاد داده بود که مردم سه روز متوالی روزه بگیرند و در روز چهارم با هم و به صورت دسته جمعی دعا برای بارش باران را کنند.
من بارها گفته ام: ظلم نکنیم. این هم یکی از آن اساسی ترین کارهاست. ظلم چیز بدی و چیز خطرناکی است. ظلم فقط این نیست که آدم توی خیابان به یکی کشیده بزند. گاهی یک کلمه ی نابجا علیه یک ی که مستحقش نیست، یک نوشته ی نابجا، یک حرکت نابجا، ظلم محسوب میشود. این طهارت دل را و طهارت عمل را خیلی بایستی ملاحظه کرد. "من این را به نظرم یک جائی گفتم. پیغمبر اکرم ایستاده بودند یک ی را که حد رجمِ را بر او جاری می د، میدیدند؛ بعضی ها هم ایستاده بودند؛ دو نفر با همدیگر حرف میزدند؛ یکی به یکی دیگر گفت که مثل سگ تمام کرد و جان داد - یک همچین تعبیری - بعد پیغمبر به سمت منزل یا مسجد راه افتادند و این دو نفر هم همراه پیغمبر بودند. توی راه که میرفتند، رسیدند به یک جیفه ی مرداری - به یک مرداری، حالا جسد سگی بود، درازگوشی بود، هر چی بود - که مرده بود و آنجا افتاده بود. پیغمبر به این دو نفر رو د و گفتند: گاز بگیرید و یک مقداری از این میل کنید. گفتند: یا رسول اللَّه! ما را تعارف به مردار میکنید؟! فرمود: آن کاری که با آن برادرتان کردید، از این گاز زدن به این مردار بدتر بود. حالا آن برادر کی بوده؟ برادری که ی محصنه کرده بوده و رجم شده و اینها درباره اش آن دو جمله را گفته اند و پیغمبر اینجور ملامتشان میکند!" بیانات در دیدار اعضای هیئت علمی ها - ۱۳۸۹/۰۴/۰۲ دعا و استغفار
قال على بن طالب علیه السلام:
«علیکم فى شهر رمضان بکثرة استغفار و الدعاء فاما الدعا فیدفع عنکم به البلاء و اما الاستغفار فتمحى به ذنوبکم» (1) ؛ بر شما باد در ماه رمضان به استغفار و دعاى زیاد. اما دعاهاى شما ع بلا از شماست. و اما استغفار شما از بین برنده گناهان است.
توضیح:
از وظایف روزه داران در این ماه، دعا و درخو. فرمانده کل در بازدید از پادگان قیام و اردوگاه کویر دانشجویان شهید ستاری نیروی هوایی گفت: آمادگی لازم برای پاسخ سریع به هر گونه تحرک نابجا علیه کشورمان را داریم.آمادگی پاسخ سریع به هر گونه تحرک نابجا علیه کشور را داریمبه گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه باشگاه خبرنگاران جوان؛ سرلشگر ستاد عطاءالله صالحی، فرمانده کل ایران در بازدید از پادگان قیام و اردوگاه کویر دانشجویان شهید ستاری نیروی هوایی گفت: آمادگی لازم برای پاسخ سریع به هر گونه تحرک نابجا علیه کشورمان را داریم.سرلشگر صالحی در این بازدید افزود: آینده درخشان و تضمین شده ایران در گرو آموزش های بنیادی و اساسی شما دانشجویان های افسری است.وی در ادامه خطاب به دانشجویان گفت: ایمان، انضباط و آموزش نظامی از ارکان اساسی برنامه های های افسری ایران است.فرمانده کل تصریح کرد: با توجه به شرایط فعلی منطقه و یاوه گویی بعضی از عمال ظلم و جور، مقتدر ایران ی آماده تر از همیشه توان و اقتدار لازم برای واکنش سریع به هرگونه تحرک نابجا در منطقه بویژه علیه کشور عزیزمان ایران را دارد. ارتکاب گناه و عدم استغفار، دلیل گرفتاری در مشکلات و مانعی برای ظهور عصر (عج)

♦ قال رسول الله (ص): أَلا أُخْبِرُکُمْ [أُنَبِّؤُکُمْ] بِدآئِکُمْ مِنْ دَوآئِکُمْ؟ دَآؤُکُمُ الذُّنوبُ، وَ دَوآؤُکُمُ الإِْسْتِغْفارُ (مستدرک الوسائل، ج ۱۱، ص ۳۳۳)
آیا درد و درمان شما را به شما خبر ندهم؟ درد شما گناهان، و دوا و درمانتان استغفار است.<. هرجا کم آوردی، حوصله نداشتی، گرفته بودی، پول نداشتی، کار نداشتی ، باطریت تموم شد، تسبیح رو بردار و صد بار بگو استغفرالله ربی و اتوب علیه، آروم میشی. استغفار آثار فوق العاده زیادی دارد و فقط برای آمرزش گناه و توبه نیست . ( علی (ع) می فرمایند:سه چیز بنده را به رضوان و خشنودی خدا می رساند ؛ استغفار فراوان ، نرمخویی ، صدقه بسیار.) فرازی از . فضیلت اعمال مستحبى ماه رمضان
دعا و استغفار
قال على بن طالب علیه السلام:
«علیکم فى شهر رمضان بکثرة استغفار و الدعاء فاما الدعا فیدفع عنکم به البلاء و اما الاستغفار فتمحى به ذنوبکم» (1) ؛ بر شما باد در ماه رمضان به استغفار و دعاى زیاد. اما دعاهاى شما ع بلا از شماست. و اما استغفار شما از بین برنده گناهان است.
توضیح:
از وظایف . استغفار، یعنی طلب مغفرت و آمرزش الهی برای گناهان. این استغفار اگر درست انجام گیرد، باب برکات الهی را به روی انسان باز میکند. همه آنچه که یک فرد بشر و یک جامعه انسانی از الطاف الهی احتیاج دارد - تفضّلات الهی، رحمت الهی، نورانیّت الهی، هدایت الهی، توفیق از سوی پروردگار، کمک در کارها، فتوح در میدانهای گوناگون - به وسیله گناهانی که ما انجام میدهیم، راهش بسته میشود. گناه، میان ما و رحمت و تفضّلات الهی، حجاب میشود. استغفار، این حجاب را برمیدارد و راه رحمت و تفضّل خدا به سوی ما باز میشود. این، فایده استغفار است. لذا شما چند جا در آیات قرآن ملاحظه میکنید که برای استغفار، فواید دنیوی و گاهی فواید ا وی، مترتّب دانسته شده است. مثلاً: «استغفروا ربّکم ثم توبوا الیه ... یرسل السّماء علیکم مدرارا» و از این قبیل. همه اینها، این طور قابل فهم و قابل توجیه است که راه این تفضّلات الهی، به برکت استغفار، به سوی دل و جسم انسان و جامعه انسانی باز میشود. لذا استغفار مهم است. خودِ استغفار، در واقع جزئی از توبه است. توبه هم یعنی بازگشت به سوی خدا. بنابراین، یکی از ارکان توبه، استغفار است؛ یعنی طلب آمرزش از خدای متعال. این، یکی از نعمتهای بزرگ الهی است. یعنی خداوند متعال، باب توبه را به روی بندگان باز کرده است، تا آنها بتوانند در راه کمال پیش بروند و گناه زمینگیرشان نکند؛ چون گناه، انسان را از اوج اعتلای انسانی ساقط میکند. هر کدام از گناهان، ضربه ای به روح انسان، صفای انسانی، معنویت و اعتزاز روحی وارد میآورند و شفّافیت روح انسان را از بین میبرند و آن را کدر میکنند. گناه، آن جنبه معنویتی را که در انسان است و مایه تمایز انسان با بقیه موجودات این عالم مادّه است، از شفّافیت میاندازد و او را به حیوانات و جمادات نزدیک میکند. جک جدید درباره ترک ها یه روز یه ترکه میره سبزی فروشی تا کاهو ب ه عوض اینکه کاهوهای خوب را سوا کند ، همه ی کاهو های نامرغوب را سوا میکنه و > می ه > ازش می پرسند چرا اینکار را کردی میگه : صاحب سبزی فروشی پیرمرد فقیری هست > مردم همه ی کاهوهای خوب را میبرند و این کاهوها روی دست او میمانند و من > بخاطر اینکه کمکی به او م اینها را می م > اینها را ه.
هر وقت ی شما را اذیت کرد و یا از ی ناراحت شدید، نمیخواهد به ی بگویید بلکه استغفار کنید، هم برای خودتان هم برای ی که شما را اذیت کرده است. بگو بیچاره کار بدی کرده است اگر فهم داشت نمیکرد. وقتی استغفار میکنی خداوند دوست دارد و خیلی تلافی میکند. اصلا هر وقت دیدی قلبت حاضر نیست استغفار کند با زبان استغفار کن و بگو، آن وقت یکدفعه دلت نرم میشود. اگر دو سه مرتبه این کار را کردی دیگر غم نمیتواند شما را بگیرد چون راهش را بلد هستی. استغفار امانگاه انسان است. یعنی پناهگاه، وقتی گفتی استغفرالله در پناه خدا هستی.

به خاطر عطر دلپذیر. وجود تو به خاطر طعم شیرین لبخندت به خاطر گرمی نفسهایت به خاطر نور چشمانت به خاطر تو به خاطر عشق به تو به خود می بالم که در کنار منی ناز من، جان من، نفس مامان. تولد یازده ماهگیت وهفتمین مرواریدزیبایت مبارک. شرایط صحّت توبه شرایط صحت و کمال توبه اینستکه انسان گنه کار باید توبه کند و تدارک گذشته را نماید و اصلا به گذشته بر نگردد و در اطاعت حقّ کوشا باشد و شرایط صحت و قبولى آمرزش و توبه شش چیز است چنانچه شخصى براى خود نمائى در حضور حضرت المؤ منین (ع ) گفت : استغفر اللّه .
حضرت فرمود: مادرت به عزایت بنشیند آیا مى دانى استغفار چیست ؟ (چون استغ. به خاطر تو خورشید را قاب می کنم و بر دیوار دلم می زنم به خاطر تو اقیانوس ها را در فنجانی نقره گون جای می دهم به خاطر تو کلماتم را به باغ های بهشت پیوند می زنم به خاطر تو دست هایم را آیینه می کنم و بر طاقچه یادت می گذارم به خاطر تو می توان از جاده های برگ پوش و آسمان های دور دست چشم پوشید به خاطر تو می توان به ستاره ها محل نگذاشت ... به خاطر . حلول ماه رجب، بهارعاشقان و دلدادگان حریم کبریایی مبارک باد. رجب از راه می رسد، قدر حضورش را بدانید که ناگاه خواهیم دید در حال وداع است. حلول ماه مبارک رجب، مبارک باد (ره) : شرافت ماه رجب در زبان ها ، در بیان ها، درعقلها و در فکرها نگنجد. رجب ماه دعا و استغفار است و سفارش زیادی به استغفار در این ماه شده است به تعبیر سیدناال مرحوم علامه طباطبایی اگر ی این استغفار را وسیله گناه قرار بدهد بگوید گناه می‌کنیم بعد هم استغفار می‌کنیم، این دو گناه کرده:
یکی خودِ گناه را مرتکب شده، یکی اینکه حریم استغفار را حفظ نکرده، استغفار را به استهزا گرفته.
حالا گناه می‌کنیم بعد استغفار می‌کنیم، حالا پیر شدیم بعد توبه می‌کنیم، این گرفتار د. اختصاصی از فایل هلپ دعاء شفا و اعجاز علمی در قرآن(بخش دوم) با و پر سرعت .
دعاء شفا و اعجاز علمی در قرآن(بخش دوم)
دعاء شفا و اعجاز علمی در قرآن(بخش دوم) بخش دوم :
فصل دوم، فضیلت بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیم
سیمای بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیم
چند توسل به بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیم
فراز پایانی دعای ندبه
فصل سوم، استغفار
آثار و عواقب گناه
انواع استغفار
استغفار واقعی کدام است؟
شرایط استغفار
موانع قبولی استغفار
برکات مادی استغفار
برکات معنوی استغفار
استغفار
استغفار بهترین هدیه برای اموات، پدرومادر، ن و مردان مومن
زمان و اوقات استغفار
بعضی از انواع استغفار که اثرات خاصّی دارند
زیارت حضرت صاحب ا ّمان علیه السلام بعد از صبح
با
دعاء شفا و اعجاز علمی در قرآن(بخش دوم)
دعا و استغفار در ماه مبارک رمضان الحدیث: قال على بن طالب(ع): »علیکم فى شهر رمضان بکثرة استغفار و الدعاء فاما الدعا فیدفع عنکم به البلاء و اما الاستغفار فتمحى به ذنوبکم. (1) ترجمه: بر شما باد در ماه رمضان به استغفار و دعاى زیاد. اما دعاهاى شما ع بلا از شماست. و اما استغفار شما از بین برنده گناهان است. توضیح: از وظایف روزه داران در این ماه،. شرمنده ایم از اینکه هر شب می خو م و شمابه جای ما استغفار می کنید شرمنده ایم از اینکه باگناهان مان ظهور شما را به تاخیر می اندازیم شرمنده ایم از اینکه گریه های هر شب تان به خاطر خطاهای ماست شرمنده ایم از اینکه دل تان سنگین است نه از دست دشمنان تان بلکه دست شیعیانتان شرمنده ایم از اینکه مسلمانان مظلوم غزه و میانمار را از یاد برده ایم شر.