یک عمر استغفار به خاطر شکر نابجا

به نقل از خبرگزاریها در مورد یک عمر استغفار به خاطر شکر نابجا : عارفی که ۳۰ سال مرتب ذکر می گفت: استغفر الله.مریدی به او گفت: چرا این همه استغفار می کنی، ما که از تو گناهی ندیدیم.جواب داد: سی سال استغفار من به خاطر یک الحمد لله نابجاست!روزی خبر آوردند بازار بصره آتش گرفته، پرسیدم: حجره من چه؟گفتند: مال شما نسوخته…گفتم: الحمدلله…معنیش این بود که مال من نسوزد مال مردم به درک!آن الحمدلله ازسر خودخوا. فضیلت اعمال مستحبى ماه رمضان دعا و استغفار قال على بن طالب علیه السلام: «علیکم فى شهر رمضان بکثرة استغفار و الدعاء فاما الدعا فیدفع عنکم به البلاء و اما الاستغفار فتمحى به ذنوبکم» ؛ بر شما باد در ماه رمضان به استغفار و دعاى زیاد. اما دعاهاى شما ع بلا از شماست. و اما استغفار شما از بین برنده گناهان است. توضیح: از وظایف روزه داران در ای. در محضر بهجت (ره):
شخصی از آیت الله بهجت پرسید: دست به هر شغلی می زنم ناکام می شوم برای بهبودی درآمد و زیاد شدن روزی چه کنم؟
✅ فرمودند:
«زیاد استغفار کنید و اگر نتیجه نداد بدانید یا کم استغفار کرده اید یا با اعتقاد کامل نگفته اید.»
در روایت با هر سه لفظ آمده است که اگر ی " ملازم " استغفار باشد، یا " پیوسته " استغفار کرد، خداوند . تهران - ایرنا – سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: سفر هیات بحرینی به سرزمین های ی می تواند چهره برخی کشورهای عربی را کاملا مشخص کند و این اقدامی نابجا، خطا و شرم آور است. فضیلت اعمال مستحبى ماه رمضان
دعا و استغفار
قال على بن طالب علیه السلام:
«علیکم فى شهر رمضان بکثرة استغفار و الدعاء فاما الدعا فیدفع عنکم به البلاء و اما الاستغفار فتمحى به ذنوبکم» (1) ؛ بر شما باد در ماه رمضان به استغفار و دعاى زیاد. اما دعاهاى شما ع بلا از شماست. و اما استغفار شما از بین برنده گناهان است.
توضیح:
از وظایف . استغفار، توقف در مسیر گناه و شستشوی خویشتن است و توبه بازگشت به سوی اوست که وجودی است بی انتها. استغفار به معنای شستشو است و توبه به معنای ب کمالات است. سوال فرق توبه و استغفار را توضیح دهید و انواع توبه را نام ببرید؟ پاسخ گروهی معتقدند که فرقی میان استغفار و توبه نیست. برای آنکه استغفار و توبه یکی است و توبه تاکید استغفار است. ولی گروهی دیگر میان آن دو فرق گذارده اند، به آن جهت که استغفار مقدم بر توبه است و تقدم استغفار بر توبه به این معناست که انسان باید خود را از گناهان پاک سازد و سپس خود را به اوصاف الهی بیاراید. در واقع استغفار، توقف در مسیر گناه و شستشوی خویشتن است و توبه بازگشت به سوی اوست که وجودی است بی انتها. استغفار به معنای شستشو است و توبه به معنای ب کمالات است، مانند شخص آلوده که باید اول لباس چرکین را از تن بیرون بیاورد و خود را شستشو بدهد و بعد لباس پاکیزه به تن کند. یا باید ابتدا جاروب کند، سپس زمین را فرش کند.[1] ادامه مطلب هنگامی که بریتانیا در 1968 قوای خود را از شرق سوئز فراخواند با شادمانی بار حفاظت از خلیج فارس را به دوش گرفتم. برای ایفای وظایف جدیدمان ایران می بایست به یک قدرت درجه اول نظامی تبدیل شود، اعتماد داشتم به این که متحدان یی و بریتانیایی مان از این کوشش ها پشتیبانی می کنند،این اعتماد چقدر نابجا بود! تهران - ایرنا - سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به اظهارات اخیر خارجه گفت: سردرگمی، تاثیر پذیری از القائات نابجا و واقعیت گریزی از مشخصه های بارز سیاست خارجی ت جدید در ست… عارفی که 30 سال مرتب ذکر می گفت: استغفر الله.
مریدی به او گفت: چرا این همه استغفار می کنی، ما که از تو گناهی ندیدیم.
جواب داد: سی سال استغفار من به خاطر یک الحمد لله نابجاست!
روزی خبر آوردند بازار بصره آتش گرفته، پرسیدم: حجره من چه؟
گفتند: مال شما نسوخته...
گفتم: الحمدلله...
معنیش این بود که مال من نسوزد مال مردم به درک!
آن الحمدلله ازسر خودخواهی بود نه خداخواهی. ی در یکی از بیانات شان در باره بهره گیری از فرصت ماه رجب فرمودند: «ماه رجب فرصت خوبى است؛ ماه دعاست، ماه توسل است، ماه توجه است، ماه استغفار است. دائم هم باید استغفار کنیم. هیچ هم خیال نکند که من از استغفار مستغنى ام». کارشناس علوم قرآنی گفت: دعای معروفی در دعای کمیل وجود دارد که به دعای استغفار معروف است و خوانده می شود. عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در نامه ای خیرخواهانه از خواست به واسطه برخی مواضعی که در مناظره های انتخاباتی اتخاذ کرده است، استغفار و از ملت ایران عذرخواهی کند. ماه شوال که با عید فطر آغاز می شود اعمال مربوط به خود را دارد که تلاوت قرآن کریم و استغفار نمونه ای از آن ها است. توصیه های آیت الله مجتبی تهرانی در ماه شعبان توصیه های آیت الله مجتبی تهرانی در ماه شعبان به گزارش جهان، ماه شعبان از مقدمات ماه رمضان و فرصتی برای آماده شدن ضیافت الهی است. برای این ماه اعمالی و روایات مختلفی وارد شده است و این ماه را ماه رسول گرامی نامیده اند.
آیت الله مجتبی تهرانی در توصیه هایی اهمیت این ماه و توجه به استغفار در این ماه را این گونه ذکر کرده اند: ماه، ماه شعبان است. ماه استغفار است. ماه پیغمبر اکرم (ص) است. در روایت داریم که پیغمبر فرمود: شعبان ماه من است خدا رحمت کند ی را که مرا در این ماه کمک کنم. معنایش این است که من رحمت للعالمین هستم. بیایید مراکمک کنید. استغفار دهید تا شما را شستشو دهم.
در حقیقت شعبان ماهی است که پیغمبر(ص) ، امتش را از گناهان شستشو می دهد. بنابراین هر چه کفران نعمت کرده ایم و بعدش هم استغفار نکردیم حالا چشمهایمان را باز کنیم و استغفار کنیم.
لذا در آداب این ماه اینگونه آمده است. اول روزه، دوم استغفار، سوم استغفار (دو نوع استغفار) این برای این است که این ماه ماه تطهیر نبوی است. منبع: فرهنگ نیوز ماه شعبان از مقدمات ماه رمضان و فرصتی برای آماده شدن ضیافت الهی است. برای این ماه اعمالی و روایات مختلفی وارد شده است و این ماه را ماه رسول گرامی نامیده اند. آیت الله مجتبی تهرانی در توصیه هایی اهمیت این ماه و توجه به استغفار در این ماه را این گونه ذکر کرده اند: ماه، ماه شعبان است. ماه استغفار است. ماه پیغمبر اکرم (ص) است. در روایت داری. ذکر استغفار رسول خدا(ص)فرمودند:هر پیوسته استغفارکندخداوندبرای هرغم او گشایشی نمایدواز هرتنگنایی راه وجی برای او گذاردوازجایی که فکرش نرسد روزیش رساند. رسول خدا (ص) می فرماید: هر به او بد بختی و فشار و ناراحتی برسد سی هزار مرتبه بگوید استغفر الله و ربی و اتوب والیه خداوند برای او گشایش حاصل فرماید. المومنین (ع) می فرماید: درشگفتم از ی نا امید است در حالی که به همراه خود استغفار دارد. پرسش د دست به هر شغلی می زنم ناکام می شوم برای بهبود درآمد و زیاد شدن روزی چه کنم؟ پاسخ آیت الله بهجت : زیاد استغفار کنید و اگر نتیجه ندیدی بدانید یا کم استغفار کردید یا با اعتقاد کامل استغفر الله نگفتید. درروایت با هر سه لفظ آمده است که اگر ی ملازم استغفار شد یا پیوسته استغفار کرد یا زیاد استغفار کرد خداوند او را از هر هم و غمی رها میکند و از هر تنگتایی را برون رفت برای او قرار میدهد و از جایی که گمان نبرد روزیش میدهد. ی در شورای عالی امنیت ملی گفت: انی که را به «سلطه جویی منطقه ای» متهم می کنند، استغفار و از خانواده ی م ع حرم عذرخواهی کنند. رئیس اتاق بازرگانی ایران با تأکید بر اینکه اعتراض فعال بخش خصوصی به واردات نابجا نبود، گفت: رس بخش خصوصی بیان نظرات کارشناسی است و هیچ ملاحظه ای در این مورد نمی کنیم. هر جا غصّه دار شدی استغفار کن.استغفار امان انسان است.
به این کاری نداشته باش که چرا محزون شده ای، اذیّتت کرده اند؟ گناهی کرده ای؟
محزون که شدی استغفار کن.چه غم خود را داشته باشی و چه غم مؤمنین را، استغفار غم ها را از بین می برد.. حاج محمد اسماعیل آیا می شود برای کافر دعای خیر کرد؟


دعا خیر و استغفار برای کفار و مشرکین تا زمانی که امید هدایت در مورد آنها برود اشکال ندارد اما پس از آن که یقین حاصل شد که افراد مذکور عامدا با حق مخالفت می کنند و پس از اتمام حجت، ایمان نمی آورند ،در این صورت نباید برای آنان دعا و استغفار کرد .

خداوند می فرماید: « برای و مومنان شایسته نیست که برای مشرکان ( از خداوند ) طلب آمرزش کنند ، هر چند از نزدیکانشان باشند ، پس از آنکه برای آنها روشن شد که این گروه اصحاب دوزخند.» (توبه، 113)

طبق این معنا مسلمانان می توانند برای دوستان و بستگان مشرکشان مادام که در قید حیاتند و امید هدایت آنها می رود استغفار و دعا کنند ولی پس از آنکه دانسته شد که امیدی به هدایت آنها نیست و در حال #کفر و شرک از دنیا رفتند دیگر نباید برای آنها دعا و استغفار کرد. (تفسیر_نمونه ج8 ص160)

قرآن می فرماید: « استغفار ابراهیم برای عمویش ( آذر ) به خاطر وعده ای بود که به او داد اما هنگامی که برای او آشکار شد که او دشمن خداست از او بیزاری جست و برایش استغفار نکرد.» (توبه 114)

از این آیه نیز به خوبی استفاده می شود که ابراهیم نبی انتظار داشت که آزر از این طریق جذب به سوی ایمان و توحید شود و استغفار و دعای او نیز در این حقیقت این بود که خدایا او را هدایت کن و گناهان گذشته او را ببخش اما هنگامی که عداوت و دشمنی آزر برای ابراهیم محرز شد و در همین ح چشم از دنیا بست دیگر جایی برای هدایت او باقی نماند و استغفار و دعای خود را برای او قطع کرد . ادامه مطلب از اعظم(ص) پرسیدند: چه کنیم از ما دور شود؟ ایشان فرمودند: «روزه روى را سیاه مى کند، انفاق در راه خدا پشت او را مى شکند و دوست داشتن به خاطر خدا و مواظبت بر عمل صالح دنباله او را قطع مى کند، و استغفار رگ قلب او را مى برد»! فضیلت اعمال مستحبى ماه رمضان

- دعا و استغفار در ماه رمضان

الحدیث:

قال على بن طالب(ع):

»علیکم فى شهر رمضان بکثرة استغفار و الدعاء فاما الدعا فیدفع عنکم به البلاء و اما الاستغفار فتمحى به ذنوبکم. (1)ترجمه: بر شما باد در ماه رمضان به استغفار و دعاى زیاد. اما دعاهاى شما ع بلا از شماست. و اما استغفار شما ا. فضیلت اعمال مستحبى ماه رمضان - دعا و استغفار در ماه رمضان الحدیث: قال على بن طالب(ع): علیکم فى شهر رمضان بکثرة استغفار و الدعاء فاما الدعا فیدفع عنکم به البلاء و اما الاستغفار فتمحى به ذنوبکم. (1) ترجمه: بر شما باد در ماه رمضان به استغفار و دعاى زیاد. اما دعاهاى شما ع بلا از شماست. و اما استغفار شما از بین برنده گناهان است. توضیح: از وظایف. همشهری آنلاین: حجت ال والمسلمین مومنی با اشاره به «شکر و استغفار»، به عنوان دو عامل وج از ابتلائات، به مواردی از ابتلائات فاطمه زهرا(س) اشاره کرد. 598/آیت الله علوی گرگانی با بیان اینکه برخی از فعالیت های نادرست آبروی جامعه را خواهد برد و پاسخگویی به این اعمال بسیار سخت خواهد بود، اظهار کرد: اگر فردی به سمت گمراهی حرکت کند و دوباره به تعالی برگردد با استغفار گناهان او بخشیده خواهد شد اما نخواهند توانست بسیاری از آثار ت یبی را جبران کند. 1- هر روز هفتاد مرتبه ذکر «اَسْتَغْفِرُاللهَ وَ اَسْئَلُهُ َّوْبَةَ»عبادت و صلوات گفته شود. 2- هر روز هفتاد مرتبه ذکر « اَسْتَغْفِرُاللهَ الَّذى لا اِلهَ اِلاّ هُوَ الرَّحْمنُ الرَّحیمُ الْحَىُّ الْقَیّوُمُ وَ اَتُوبُ اِلَیْهِ» گفته شود. و در بعضى روایات "الْحَىُّ الْقَیُّومُ" پیش از "الرَّحْمنُ الرَّحیمُ" است و عمل به هر دو خوبست و از روایات استفاده مى شود که بهترین دعاها و ذکرها در این ماه استغفار است و هر هر روز در این ماه هفتاد مرتبه استغفار کند مثل آن است که هفتاد هزار مرتبه در ماه هاى دیگر استغفار کند. 3-.... خدایا چگونه دل به رسوایی بنده ات خوش کرده ای درحالی که بنده ات ندای استغفار سر میدهد و از تو طلب بخشش میکند..خدایا گناه کروه ام بیچاره ام درمانده ام اما خدای من هرلحظه حال که توبه کرده ام به یاد تو ام و استغفار میکنم خدایا من تورا به ستاریتت شناخته ام از تو آبرو بردن بعید است!!!این بار هم این بی آبرو را ببخش یا ستارالعیوب و یا اله العاص. المومنین (علیه السلام) در سخن پربارى استغفار را سبب افزایش روزى شمرده، مى فرمایند: استغفار و طلب آمرزش از خداوند روزى انسان را زیاد مى کند. (همان، ج 90، ص 277) المومنین (علیه السلام)، براى دست یافتن به روزى بیشتر و افزایش مال و ثروت، استغفار خاصّى را با مضامین عالى، به مرد عربى ـ که سخت گرفتار بود ـ آموختند. بعد از یک سال که آن را هر شب قب. درودم سلامم بر تو ای ماه شریف و ماه بی همتا بر تو ای ماه عزیز خالق یکتا سلامم بر تو ای ماه دعا ای ماه آمرزش درودم بر تو ای ماه ثنا ای ماه آمرزش سلامم بر تو ای ماه ورع ای ماه استغفار درودم بر تو ای ماه و ماه استغفار سلامم بر تو ای ماه فضیلت ماه درودم بر تو ای ماه عزیمت ای مه شادی سلام بر تو ای ماه هدایت ای مه ایمان درودم برتو ای ماه عنایت ای مه سبحان سلامم بر تو ای ماه تلاوت ای مه فرقان درودم بر تو ماه شهادت ای مه قرآن رسول گرامی (ص) می فرماید: خوشا به حال ی که روز قیامت در نامه عملش، زیر هر گناهی جمله استغفرالله یافت شود.
(میزان الحکمه، ج 9، ح 15091)
آن حضرت در روایتی دیگر می فرماید: بدانید که در شما گناهان است و دارویتان استغفار (همان، ح 15100)
همچنین آن حضرت در بیانی دیگر می فرماید: ابلیس گفت: به عزتت سوگند که تا بندگانت جان در بدن دارند، از گمراه. وقتی که علت وجوب میت را از رضا(ع) می پرسند، حضرت پاسخ می دهند: «لیشفعوا و یدعوا له بالمغفرة، لانه لم یکن فی وقت من الاوقات أحوج إلى الشفاعة فیه والطلب والاستغفار من تلک الساعة» سخنانی که از رضا(ع) در وصف استغفار رسیده، ارزش آن را نمایان می کند. ایشان هفت چیز را نشانه کمال ایمان دانسته که یکی از آنها استغفار است. خداوند ایمان را براى پاکى از شرک... و عدل و داد را براى آرامش دل‏ها واجب نمود فاطمه زهرا (س) ی که از چیزی طرفداری مصرّانه و نابجا کند یا از جانب دیگران به نفع او طرفداری نابجا شود (و او خشنود باشد) محققاً که ریسمان ایمان را از گردن خویش باز کرده است جعفر صادق (ع) بهترین گشایندۀ کارها راستی و بهترین پایان برنده آن وفاداری است سجاد (ع) از م.
دعا و استغفار خالصانه مردم جنوب برای طلب بارش باران


حجت‌ال سید نبی مشهر، چند روزی است که در تمام منابر و سخنرانی‌های خود از کمبود باران و وم استغفار و دعا برای بارش باران تاکید می‌کند.

وی پیشنهاد داده بود که مردم سه روز متوالی روزه بگیرند و در روز چهارم با هم و به صورت دسته جمعی دعا برای بارش باران را کنند.
به خاطر روی زیبای تو بود
که نگاهم به روی هیچ خیره نماند
به خاطر دستان پر مهر و گرم تو بود
که دست هیچ را در هم نفشردم
به خاطر حرفهای عاشقانه تو بود
که حرفهای هیچ را باورنداشتم
به خاطر دل پاک تو بود
که پاکی باران را درک ن
به خاطر عشق بی ریای تو بود
که عشق هیچ را بی ریا ندانستم
به خاطر صدای دلنشین تو بود
که حتی صدای هزار نی روی دلم ننشست
و به خاطر خود تو بود
فقط به خاطر تو دعا و استغفار
قال على بن طالب علیه السلام:
«علیکم فى شهر رمضان بکثرة استغفار و الدعاء فاما الدعا فیدفع عنکم به البلاء و اما الاستغفار فتمحى به ذنوبکم» (1) ؛ بر شما باد در ماه رمضان به استغفار و دعاى زیاد. اما دعاهاى شما ع بلا از شماست. و اما استغفار شما از بین برنده گناهان است.
توضیح:
از وظایف روزه داران در این ماه، دعا و درخو. فرمانده کل در بازدید از پادگان قیام و اردوگاه کویر دانشجویان شهید ستاری نیروی هوایی گفت: آمادگی لازم برای پاسخ سریع به هر گونه تحرک نابجا علیه کشورمان را داریم.آمادگی پاسخ سریع به هر گونه تحرک نابجا علیه کشور را داریمبه گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه باشگاه خبرنگاران جوان؛ سرلشگر ستاد عطاءالله صالحی، فرمانده کل ایران در بازدید از پادگان قیام و اردوگاه کویر دانشجویان شهید ستاری نیروی هوایی گفت: آمادگی لازم برای پاسخ سریع به هر گونه تحرک نابجا علیه کشورمان را داریم.سرلشگر صالحی در این بازدید افزود: آینده درخشان و تضمین شده ایران در گرو آموزش های بنیادی و اساسی شما دانشجویان های افسری است.وی در ادامه خطاب به دانشجویان گفت: ایمان، انضباط و آموزش نظامی از ارکان اساسی برنامه های های افسری ایران است.فرمانده کل تصریح کرد: با توجه به شرایط فعلی منطقه و یاوه گویی بعضی از عمال ظلم و جور، مقتدر ایران ی آماده تر از همیشه توان و اقتدار لازم برای واکنش سریع به هرگونه تحرک نابجا در منطقه بویژه علیه کشور عزیزمان ایران را دارد. ارتکاب گناه و عدم استغفار، دلیل گرفتاری در مشکلات و مانعی برای ظهور عصر (عج)

♦ قال رسول الله (ص): أَلا أُخْبِرُکُمْ [أُنَبِّؤُکُمْ] بِدآئِکُمْ مِنْ دَوآئِکُمْ؟ دَآؤُکُمُ الذُّنوبُ، وَ دَوآؤُکُمُ الإِْسْتِغْفارُ (مستدرک الوسائل، ج ۱۱، ص ۳۳۳)
آیا درد و درمان شما را به شما خبر ندهم؟ درد شما گناهان، و دوا و درمانتان استغفار است.<. هرجا کم آوردی، حوصله نداشتی، گرفته بودی، پول نداشتی، کار نداشتی ، باطریت تموم شد، تسبیح رو بردار و صد بار بگو استغفرالله ربی و اتوب علیه، آروم میشی. استغفار آثار فوق العاده زیادی دارد و فقط برای آمرزش گناه و توبه نیست . ( علی (ع) می فرمایند:سه چیز بنده را به رضوان و خشنودی خدا می رساند ؛ استغفار فراوان ، نرمخویی ، صدقه بسیار.) فرازی از . فضیلت اعمال مستحبى ماه رمضان
دعا و استغفار
قال على بن طالب علیه السلام:
«علیکم فى شهر رمضان بکثرة استغفار و الدعاء فاما الدعا فیدفع عنکم به البلاء و اما الاستغفار فتمحى به ذنوبکم» (1) ؛ بر شما باد در ماه رمضان به استغفار و دعاى زیاد. اما دعاهاى شما ع بلا از شماست. و اما استغفار شما از بین برنده گناهان است.
توضیح:
از وظایف . استغفار، یعنی طلب مغفرت و آمرزش الهی برای گناهان. این استغفار اگر درست انجام گیرد، باب برکات الهی را به روی انسان باز میکند. همه آنچه که یک فرد بشر و یک جامعه انسانی از الطاف الهی احتیاج دارد - تفضّلات الهی، رحمت الهی، نورانیّت الهی، هدایت الهی، توفیق از سوی پروردگار، کمک در کارها، فتوح در میدانهای گوناگون - به وسیله گناهانی که ما انجام میدهیم، راهش بسته میشود. گناه، میان ما و رحمت و تفضّلات الهی، حجاب میشود. استغفار، این حجاب را برمیدارد و راه رحمت و تفضّل خدا به سوی ما باز میشود. این، فایده استغفار است. لذا شما چند جا در آیات قرآن ملاحظه میکنید که برای استغفار، فواید دنیوی و گاهی فواید ا وی، مترتّب دانسته شده است. مثلاً: «استغفروا ربّکم ثم توبوا الیه ... یرسل السّماء علیکم مدرارا» و از این قبیل. همه اینها، این طور قابل فهم و قابل توجیه است که راه این تفضّلات الهی، به برکت استغفار، به سوی دل و جسم انسان و جامعه انسانی باز میشود. لذا استغفار مهم است. خودِ استغفار، در واقع جزئی از توبه است. توبه هم یعنی بازگشت به سوی خدا. بنابراین، یکی از ارکان توبه، استغفار است؛ یعنی طلب آمرزش از خدای متعال. این، یکی از نعمتهای بزرگ الهی است. یعنی خداوند متعال، باب توبه را به روی بندگان باز کرده است، تا آنها بتوانند در راه کمال پیش بروند و گناه زمینگیرشان نکند؛ چون گناه، انسان را از اوج اعتلای انسانی ساقط میکند. هر کدام از گناهان، ضربه ای به روح انسان، صفای انسانی، معنویت و اعتزاز روحی وارد میآورند و شفّافیت روح انسان را از بین میبرند و آن را کدر میکنند. گناه، آن جنبه معنویتی را که در انسان است و مایه تمایز انسان با بقیه موجودات این عالم مادّه است، از شفّافیت میاندازد و او را به حیوانات و جمادات نزدیک میکند. به خاطر عطر دلپذیر. وجود تو به خاطر طعم شیرین لبخندت به خاطر گرمی نفسهایت به خاطر نور چشمانت به خاطر تو به خاطر عشق به تو به خود می بالم که در کنار منی ناز من، جان من، نفس مامان. تولد یازده ماهگیت وهفتمین مرواریدزیبایت مبارک. جک جدید درباره ترک ها یه روز یه ترکه میره سبزی فروشی تا کاهو ب ه عوض اینکه کاهوهای خوب را سوا کند ، همه ی کاهو های نامرغوب را سوا میکنه و > می ه > ازش می پرسند چرا اینکار را کردی میگه : صاحب سبزی فروشی پیرمرد فقیری هست > مردم همه ی کاهوهای خوب را میبرند و این کاهوها روی دست او میمانند و من > بخاطر اینکه کمکی به او م اینها را می م > اینها را ه.
هر وقت ی شما را اذیت کرد و یا از ی ناراحت شدید، نمیخواهد به ی بگویید بلکه استغفار کنید، هم برای خودتان هم برای ی که شما را اذیت کرده است. بگو بیچاره کار بدی کرده است اگر فهم داشت نمیکرد. وقتی استغفار میکنی خداوند دوست دارد و خیلی تلافی میکند. اصلا هر وقت دیدی قلبت حاضر نیست استغفار کند با زبان استغفار کن و بگو، آن وقت یکدفعه دلت نرم میشود. اگر دو سه مرتبه این کار را کردی دیگر غم نمیتواند شما را بگیرد چون راهش را بلد هستی. استغفار امانگاه انسان است. یعنی پناهگاه، وقتی گفتی استغفرالله در پناه خدا هستی.

فردی که با سوء استفاده از اعتماد دوستش اقدام به برداشت غیر مجاز کرده بود شناسایی و دستگیر شد .
چه زیبا و شیرین است ماهی رجب
ماهی که آراسته به نام نهر بهشتی است
ماه خدا ، و ماه ریزش پیوسته و انبوه رحمت الهى بر بندگان !
ماه طنین آواز ملکوتیان و آورنده پیغام بخشش الهی
آوای روح بخش و قدسی ماه رجب است و جوشش چشمه ی مهربانی ها والطاف خداوندگار مهربان
چشمه ای شیرین، به شیرینی عسل خوش گوارای بندگی و عبودیّت!
و خوانی گس. حلول ماه رجب، بهارعاشقان و دلدادگان حریم کبریایی مبارک باد. رجب از راه می رسد، قدر حضورش را بدانید که ناگاه خواهیم دید در حال وداع است. حلول ماه مبارک رجب، مبارک باد (ره) : شرافت ماه رجب در زبان ها ، در بیان ها، درعقلها و در فکرها نگنجد. رجب ماه دعا و استغفار است و سفارش زیادی به استغفار در این ماه شده است به تعبیر سیدناال مرحوم علامه طباطبایی اگر ی این استغفار را وسیله گناه قرار بدهد بگوید گناه می‌کنیم بعد هم استغفار می‌کنیم، این دو گناه کرده:
یکی خودِ گناه را مرتکب شده، یکی اینکه حریم استغفار را حفظ نکرده، استغفار را به استهزا گرفته.
حالا گناه می‌کنیم بعد استغفار می‌کنیم، حالا پیر شدیم بعد توبه می‌کنیم، این گرفتار د. اختصاصی از فایل هلپ دعاء شفا و اعجاز علمی در قرآن(بخش دوم) با و پر سرعت .
دعاء شفا و اعجاز علمی در قرآن(بخش دوم)
دعاء شفا و اعجاز علمی در قرآن(بخش دوم) بخش دوم :
فصل دوم، فضیلت بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیم
سیمای بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیم
چند توسل به بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیم
فراز پایانی دعای ندبه
فصل سوم، استغفار
آثار و عواقب گناه
انواع استغفار
استغفار واقعی کدام است؟
شرایط استغفار
موانع قبولی استغفار
برکات مادی استغفار
برکات معنوی استغفار
استغفار
استغفار بهترین هدیه برای اموات، پدرومادر، ن و مردان مومن
زمان و اوقات استغفار
بعضی از انواع استغفار که اثرات خاصّی دارند
زیارت حضرت صاحب ا ّمان علیه السلام بعد از صبح
با
دعاء شفا و اعجاز علمی در قرآن(بخش دوم)
دعا و استغفار در ماه مبارک رمضان الحدیث: قال على بن طالب(ع): »علیکم فى شهر رمضان بکثرة استغفار و الدعاء فاما الدعا فیدفع عنکم به البلاء و اما الاستغفار فتمحى به ذنوبکم. (1) ترجمه: بر شما باد در ماه رمضان به استغفار و دعاى زیاد. اما دعاهاى شما ع بلا از شماست. و اما استغفار شما از بین برنده گناهان است. توضیح: از وظایف روزه داران در این ماه،.