۱۶۰ هزار میلیارد ریال افزایش سرمایه بورس در ۱۱ ماه

به نقل از خبرگزاریها در مورد ۱۶۰ هزار میلیارد ریال افزایش سرمایه بورس در ۱۱ ماه : بانک سینا از ابتدای شروع فعالیت خود با نام موسسه مالی و اعتباری بنیاد در سال 1364 با هدف اولیه انجام عملیات پولی، مالی و اعتباری و تامین نیازهای مالی بنگاه های اقتصادی و جذب س های عمومی در جهت اعطای تسهیلات اعتباری به بخش های مختلف اقتصادی با سرمایه 10 میلیارد ریال تاسیس گردید و از همان ابتدا با افتتاح شعب در برخی مناطق اقدام به بهره ب. در هفته منتهی به ۱۸ داد ماه ماه بالغ بر ۲۸۲ هزار و ۷۳۶ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۵ هزار و ۵۲۶ میلیارد ریال در بورس کالای ایران داد و ستد شد. اهواز - ایرنا - 496 میلیون سهم به ارزش یک هزار و 459 میلیارد ریال در 6 ماه نخست امسال در بورس منطقه ای خوزستان مبادله شد. قزوین-ایرنا-س رست بورس اوراق بهادار قزوین گفت: امروز چهارشنبه چهار میلیون و 800 هزار سهم به ارزش 13 میلیارد و 700 میلیون ریال در این بورس مبادله شد. قزوین-ایرنا-س رست بورس اوراق بهادار قزوین گفت: امروز یکشنبه 10 میلیون و 600 هزار سهم به ارزش 25 میلیارد و 500 میلیون ریال در این بورس مبادله شد. قزوین-ایرنا-س رست بورس اوراق بهادار قزوین گفت: امروز یکشنبه هفت میلیون و 800 هزار سهم به ارزش 21 میلیارد و 400 میلیون ریال در این بورس مبادله شد. ارزش کل بورس تهران از ۲ هفته پیش که نماد بانک ملت پس از ۶ ماه در بورس باز شد، تا دیروز (شنبه) ۱۰ هزار میلیارد تومان، معادل ۲.۵ میلیارد دلار کاهش یافته است. شاخص کل بورس اوراق بهادار امروز با ۲۴۷ واحد افزایش نسبت به دیروز، معاملات به عدد ۷۸ هزار و ۱۰۷ واحد رسید. بیش از 6 میلیون وچهارصد وهفتاد هزار سهم ، به ارزش افزون بر15 میلیارد ریال ، هفته گذشته در بورس منطقه ای آذربایجانغربی داد و ستد شد. تعداد ۱۰ میلیارد سهم و حق تقدم به ارزش ۲۱ هزار میلیارد ریال از ابتدای سال طی ۱۳ روز معاملاتی در بورس دادوستد شده است. در معاملات امروز بورس انرژی در دو تابلوی فیزیکی و برق بیش از 33 میلیارد ریال انواع کالا معامله شده است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در جریان معاملات امروز بورس انرژی در تابلوی فیزیکی گاز مایع با استقبال یداران مواجه شد. بر اساس این گزارش 500 تن گاز مایع خام پالایش گاز ایلام به همراه 700 تن گاز مایع پالایش نفت آبادان د. ساری - ایرنا - تعداد 6 میلیون و 443 هزار و 432 سهم به ارزش بیش از 14 میلیارد و 209 میلیون ریال روز شنبه در تالار بورس منطقه ای مازندران معامله شد . معاملات آتی سکه در بورس کالا روز گذشته به 20 هزار و 545 قرارداد وارزش دو هزار و 888 میلیارد ریال رسید. در پایان معاملات منتهی به فروردین ماه ۱۳۹۶، شاخص کل با یک هزار و ۴۲۱ واحد افزایش نسبت به اسفند ماه ۹۵، معادل ۱.۸ درصد افزایش، به رقم ۷۸ هزار و ۶۵۱ واحد رسید. امسال 18 هزار و 608 میلیارد ریال سهم تی در بورس، فرابورس و مزایده فروخته شده است. شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسیان پیش بینی سود هر سهم سال مالی 93 را با سرمایه 15 هزار میلیارد ریال مبلغ مبلغ 1452 ریال اعلام کرده است.
به گزارش نوین بورس: شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسیان پیش بینی سود هر سهم سال مالی 93 را با سرمایه 10 هزار میلیارد ریال در آذر ماه 92 مبلغ 2320 ریال و با سرمایه 15 هزار میلیارد ریال مبلغ 1542 ریال، در بهمن 92 مبل. تالار بورس منطقه مازندران دومین هفته از ماه بهمن را با افزایش 33 درصدی میزان سهام یداری شده توسط سهامداران نسبت به هفته پیش به پایان برد . [افزایش 33 درصدی ید سهام در بورس مازندرن] به گزارش خبرنگارایرنا ، در تالار بورس منطقه ای مازندران در هفته جاری 131 میلیون و 111 هزار و 441 سهم به ارزش 238 میلیارد ریال داد و ستد شد. براساس این گزارش 158 میلی. طی اولین هفته آذر ماه، در حالی بیش از 565 هزار تن انواع کالا به ارزش نزدیک به 9238 میلیارد ریال در بازار فیزیکی بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که به لحاظ حجم و ارزش به ترتیب رشد 37 و 19 درصدی ثبت شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از بورس کالا، طی هفته مذکوردر تالار داخلی و صادراتی محصولات صنعتی و معدنی بیش . ساری - ایرنا - پنج میلیون و 355 هزار و 737 سهم به ارزش 15 میلیارد و 564 میلیون ریال روز در بورس منطقه ای مازندران معامله شد . حجم معاملات آتی سکه طی هفته گذشته در بورس کالای ایران با افزایش به ۶۹ هزار و ۵۸۶ قرارداد و ارزش ۹ هزار و ۳۱۷ میلیارد ریال رسید. شاخص بورس و اوراق بهادار بورس تهران در آغاز معاملات امروز با رشد ۲. ۱۷۸ واحدی به پله ۷۷ هزار و ۹۸۲ واحد رسید.
طی هفته منتهی به 15 آبان ماه، بیش از 285 هزار تن انواع کالا به ارزش نزدیک به 5680 میلیارد ریال در بازار فیزیکی بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت.به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت بورس کالای ایران، طی هفته مذکور در تالار داخلی و صادراتی محصولات صنعتی و معدنی حدود 147 هزار تن انواع کالا با ارزشی نزدیک به 2765 میلیارد ریال م. مدیر بورس منطقه ای خوزستان از معامله ۱۱ میلیون و ۸۰۵ هزار سهم، حق تقدم و اوراق به ارزش ۴۱ میلیارد و ۴۶۹ میلیون ریال در بورس استان خبر داد. اهواز - ایرنا - درمعاملات هفته گذشته بورس منطقه ای خوزستان، 43 میلیون و 53 هزار سهم، حق تقدم و اوراق به ارزش 99 میلیارد و 547 میلیون ریال مبادله شد. حجم و ارزش معاملات آتی سکه روز گذشته در بورس کالای ایران با افزایش رو به رو شد و به ۲۷ هزار و ۸۹۶ قرارداد و ارزش معاملات نیز به ۳ هزار و ۸۹۹ میلیارد ریال رسید. همچنین موسسه سرمایه گذاری ای بی ان امرو در تازه ترین گزارش خود پیش بینی نسبت به قیمت جهانی طلا تا پایان امسال را افزایش داده است. ارزش معاملات روز جاری بازار مشتقه بورس انرژی ایران، به 3 میلیارد و 127 میلیون ریال بالغ شد. تهران- ایرنا- ارزش معاملات در اردیبهشت ماه در مقایسه با پایان فروردین امسال 121 درصد افزایش یافت و از 37 هزار و 538 میلیارد ریال به 83 هزار و 12 میلیارد ریال رسید. تهران- ایرنا- بورس انرژی امروز ( ) کار خود را با معامله پنج هزار و 571 قرارداد سلف موازی استاندارد با سررسید ی ال و بیشتر در بازار مشتقه به ارزش 23 میلیارد و 243 میلیون ریال پایان داد. غلامحسین گل ارضی اظهار کرد: در معاملات روز گذشته بورس سمنان سه میلیون و 674 هزار و 377 سهم مورد معامله قرار گرفت.
وی با اشاره به ارزش ریالی این تعداد سهام در معاملات روز گذشته توسط کارگزاران بورس سمنان افزود: ارزش ریالی این تعداد سهام بیش از 9 میلیارد ریال بوده است.
مدیر بورس منطقه سمنان با اشاره به میزان سهام یداری شده در بورس منطقه سمنان، خاطرنشان کرد: از مجموع تعداد سهام معامله شده در معاملات روز گذشته بورس منطقه سمنان، یک میلیون و 652 هزار و 719 سهم به ید اختصاص داشته است. بورس طی آذرماه گذشته رشد 16 درصدی معاملات تالار بورس اسان جنوبی مدیر بورس منطقه ای اسان جنوبی از رشد 16 درصدی معاملات تالار بورس استان طی آذرماه گذشته نسبت به ماه قبل از آن خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، سعید هریوندی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طی آذرماه جاری 21 میلیون و 418 هزار و 114 سهم به ارزش 47 میلیارد ریال در تالار . معاملات آتی سکه در بورس کالا به ۲۰ هزار و ۵۴۵ قرارداد به ارزش دو هزار و ۸۸۸ میلیارد ریال رسید؛ بر این اساس نرخ سکه تحول تیر سال آینده، یک میلیون و ۳۲۶ هزار تومان تعیین شده است. معامله گران بازار آتی سکه روز گذشته ۳۸ هزار و ۴۰۳ قرارداد برای تحویل ماه های آینده را به ارزش ۶ هزار و ۲۵۶ میلیارد ریال منعقد د. حجم معاملات آتی سکه طی هفته گذشته در بورس کالای ایران با افزایش رو به رو شد و به ۳۱ هزار و ۵۷۰ قرارداد رسید؛ ارزش معاملات آتی نیز ۴ هزار و ۲۷۴ میلیارد ریال ثبت شد. معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از اختصاص دو هزار و 689 میلیارد ریال (بالغ بر 268 میلیارد تومان) دیگر از محل اعتبارات تبصره (2) ماده (39) قانون مالیات بر ارزش افزوده (سوخت) سال 1393 به حساب شهرداری ها و دهیاری ها خبر داد.به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ، محمد ی امین با بیان مطلب فوق گفت : از اعتبار فوق ،540 میلیارد ریال به حساب شهرداری های کلان ا و یک هزار و 609 میلیارد ریال به حساب سایر شهرداری ها پرداخت شده است.وی افزود :540 میلیارد ریال هم از محل فوق به دهیاری ها پرداخت شده است. ی امین همچنین اعلام کرد : طی سال 93 از محل تبصره (2) ماده (39) قانون مالیات بر ارزش افزوده ، تاکنون 11 هزار و 817 میلیارد ریال (بالغ بر یک هزار و 181 میلیارد تومان) طی شش مرحله در وجه شهرداری ها و دهیاری های کشور واریز شده است.وی اضافه کرد: از این اعتبار تاکنون دو هزار و 335 میلیارد ریال به حساب شهرداری کلان ا ، هفت هزار و 147 میلیارد ریال به حساب سایر شهرداری ها و دو هزار و 335 میلیارد ریال به حساب دهیاری ها پرداخت شده است مهر نوشت: معاملات آتی سکه در بورس کالا به ۲۰ هزار و ۵۴۵ قرارداد به ارزش دو هزار و ۸۸۸ میلیارد ریال رسید؛ بر این اساس نرخ سکه تحول تیر سال آینده، یک میلیون و ۳۲۶ هزار تومان تعیین شده است. شرکت بیمه کارآفرین در میان فهرست شرکتهای بیمه کشور، عملکرد مثبت و درخشانی از خود نشان داده و دارای محصولات بیمه ای از قبیل بیمه شخص ثالث خودرو، بیمه بدنه خودرو، بیمه مسئولیت، بیمه آتش سوزی، بیمه عمر، بیمه ی و... می باشد. طبق اعلام سازمان بورس کشور، این شرکت بیمه مجوز افزایش سرمایه ی 250 میلیارد ریالی را دریافت کرده است.

به گزارش دیگ سنگی سازمان بورس اوراق بهادار اعلام کرد که در اجرای قانون بازار اوراق بهادار ایران (مصوب آذرماه 1384)، تقاضای افزایش سرمایه و انتشار سهام جدید شرکت بیمه کارآفرین (سهامی عام) در این سازمان مورد بررسی قرار گرفت. طبق اطلاعیه سازمان بورس مواردی حاکی از مغایرت با قوانین و مقرّرات مربوط در انتشار سهام ملاحظه نگردیده و افزایش سرمایه با مشخّصات زیر و با رعایت قوانین و مقرّرات مربوطه، از نظر این سازمان بلامانع است. لازم به ذکر است بر اساس اطلاعیه فوق سرمایه بیمه کارآفرین از یک هزار و 500 میلیارد ریال پس از 250 میلیارد ریال افزایش به مبلغ یک هزار و 750 میلیارد ریال خواهد رسید.


۷۱۸۲ میلیارد ریال سهم و اموال تی از ابتدای امسال تاکنون از طریق بورس و مزایده واگذار شد. حجم معاملات آتی سکه طی هفته گذشته در بورس کالای ایران با افزایش بیش از دوبرابری به ۱۰۸ هزار و ۶۰۱ قرارداد و ارزش آن نیز به ۱۵ هزار و ۱۰۷ میلیارد ریال رسید. درروزی که گذشت در بورس منطقه ای کرمان تعداد 8 میلیون و 307 هزار سهم به ارزش بیش از 19 میلیارد و 855 میلیون ریال معامله شد. در روزی که گذشت در بورس منطقه ای کرمان تعداد ۵ میلیون و ۹۰۲ هزار سهم به ارزش بیش از ۱۴ میلیارد و ۲۳ میلیون ریال معامله شد. درروزی که گذشت در بورس منطقه ای کرمان تعداد 5 میلیون و 597 هزار سهم به ارزش بیش از 25 میلیارد و 732 میلیون ریال معامله شد. درروزی که گذشت در بورس منطقه ای کرمان تعداد 3 میلیون و 485 هزار سهم به ارزش بیش از 10 میلیارد و 148 میلیون ریال معامله شد. در بهمن ماه سال 1346 بر پایه قانون مصوب اردیبهشت ماه 1345 بورس اوراق بهادار تهران آغاز به کار کرد. فکر اصلی ایجاد بورس اوراق بهادار در ایران، به سال ۱۳۱۵ برمی گردد. در این سال، یک کارشناس هلندی و یک کارشناس بلژیکی به منظور بررسی و اقدام در مورد تهیه و تنظیم مقررات قانونی به ایران آمدند؛ اما مطالعات آن دو با آغاز جنگ جهانی دوم متوقف شد. در سال ۱۳۳۳، یت تشکیل بورس اوراق بهادار به اتاق بازرگانی و صنایع و معادن، بانک مرکزی و وزارت بازرگانی وقت محول شد. این گروه پس از ۱۲ سال تحقیق و بررسی، در سال ۱۳۴۵ قانون و مقررات تشکیل بورس اوراق بهادار تهران را تهیه د. شاید جالب باشد که بدانید نخستین معامله بورس تهران از گروه بانکی ها آغاز شد و مربوط به چند معامله در رابطه با بانک توسعه صنعتی و معدنی می باشد. طی 11 سال فعالیت بورس تا پیش از انقلاب ی در ایران، تعداد شرکت ها و بانک ها و شرکت های بیمه پذیرفته شده از 6 بنگاه اقتصادی با 6/2 میلیارد ریال سرمایه در سال 1346 به 105 بنگاه با بیش از 230 میلیارد ریال در سال 1357 افزایش یافت. همچنین ارزش مبادلات در بورس از 15 میلیون ریال در سال 1346به بیش از 34 میلیارد ریال طی سال1357 افزایش یافت. در اوایل دوران پس از انقلاب سال ۱۳۵۷، نظام تازه ایران با هدف مبارزه با سرمایه داری تلاش هایی برای تعطیلی بورس تهران انجام داد که نافرجام ماند.


با پیروزی انقلاب ی، تعداد شرکت های پذیرفته شده از ۱۰۵ شرکت، به ۵۶ شرکت در پایان سال ۱۳۶۷ تقلیل یافت. علت این امر، تملک بسیاری از بنگاه های اقتصادی توسط ت بوده است. از سال ۱۳۶۸ و در چارچوب برنامه پنج ساله اول توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، تجدید فعالیت بورس به عنوان پیش زمینه اجرای خصوصی سازی آغاز گردید. نخستین رویداد تأثیرگذار بر بورس نیز تصویب لایحه قانون ادره بانک ها در تاریخ ۱۷ داد ۱۳۵۸ توسط شورای انقلاب بود.با پایان یافتن جنگ، در چارچوب برنامه پنج ساله اول توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ایران تجدید فعالیت بورس اوراق بهادار تهران به عنوان زمینه ای برای اجرای سیاست های خصوصی سازی مورد توجه قرار گرفت.

بر این اساس، سیاست گذاران در نظر دارند بورس اوراق بهادار با انتقال ای از وظایف تصدی های تی به بخش خصوصی، جذب نقدینگی و گردآوری منابع پس اندازی پراکنده و هدایت آن به سوی مصارف سرمایه گذاری، در تجهیز منابع توسعه اقتصادی و انگیزش مؤثر بخش خصوصی برای مشارکت فعالانه در فعالیت های اقتصادی، نقش مهم و اساسی داشته باشد. در هر حال، گرایش سیاست گذاری های کلان اقتصادی به استفاده از ساز و کار بورس، افزایش چشمگیر شمار شرکت های پذیرفته شده و افزایش حجم فعالیت بورس تهران را در بر داشت. از آن زمان بورس روند صعودی و رو به جلویی آغاز کرده و هر روز بر رونق آن افزوده می شود. البته متاسفانه برخی افراد هستند که با بورس و نحوه فعالیت آن آشنایی ندارن اما جاذبه های بورس به همراه آموزش صحیح می تواند جمع بیشتری از مردم را به سوی این بازار جلب نماید. حجم معاملات آتی سکه طی هفته گذشته در بورس کالای ایران به ۶۹ هزار و ۲۰۸ قرارداد و ارزش آن نیز به ۹ هزار و ۶۷۵ میلیارد ریال رسید. بهادر بیژنی، جانشین رئیس سازمان بورس در امور بین الملل افزایش ارزش کل معاملات سرمایه گذاران خارجی تا ۲ هزار میلیارد تومان را تأیید و اعلام کرد که بخش عمده نقدینگی سرمایه گذاران خارجی وارد بازار ید اوراق با درآمد ثابت در بازارسرمایه ایران می شود. مدیر عامل بورس کالا گفت: ارزش معاملات بازار سرمایه ایران در 10 ماه سال جاری 87 هزار و 900 میلیارد تومان بوده است که از نظر ارزش کل 48 درصد افزایش داشته و رکورد خیلی خوبی است. یکی از شرکت های سرمایه گذاری در حوزه پتروشیمی حاضر در بورس، با آنکه بهای تمام شده اش در ماه گذشته بدون تغییر بود، ارزش بازار آن با افزایش 84 میلیارد و 609 میلیون ریالی معادل 8 هزار و 597 میلیارد و 401 میلیون ریال محاسبه شد. در هفته ای که گذشت، ارزش کل بازار سهام از ۳۲۶ هزار و ۳۸۰ میلیارد تومان در انتهای هفته قبل به ۳۲۴ هزار و ۹۳۵ میلیارد تومان تقلیل یافت که حاکی از افت حدود یک هزار و ۴۴۴ میلیارد تومانی کل ارزش بازار بورس تهران بود. روز گذشته در بورس منطقه ای کرمان تعداد 4 میلیون و 321 هزار سهم به ارزش بیش از 9 میلیارد و 664 میلیون ریال معامله شد. روز گذشته در بورس منطقه ای کرمان تعداد 2 میلیون و 718 هزار سهم به ارزش بیش از 7 میلیارد و 974 میلیون ریال معامله شد.