۱۶۳ غیرنظامی را در غرب موصل کشته است

به نقل از خبرگزاریها در مورد ۱۶۳ غیرنظامی را در غرب موصل کشته است : ستاد اطلاع رسانی جنگ در عراق از کشته شدن شماری از سران گروه تروریستی از جمله به اصطلاح "والی موصل" در حمله ای هوایی در کرانه راست موصل خبر داد. ده ها نفر از غیرنظامیان عراقی هنگام تلاش برای فرار از دست در موصل کشته شدند. منابع خبری شامگاه شنبه گزارش دادند که در حملات هوایی جنگنده های عراق به مواضع گروه تروریستی در غرب شهر موصل، دستکم 62 تن از تروریست ها کشته شدند.  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] کشته شدن ۴۳ ی و انهدام ۱۰ خودرو در غرب موصل • ای سی ان ان     کشته شدن ۴۳ ی و انهدام ۱۰ خودرو در غرب موصل • ای سی ان ان گروه «الحشد الشعبی» از کشته شدن ۴۳ ی و انهدام ۱۰ خودروی تروریست‌ها در غرب موصل خبر داد.
منبع تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۷ نویسنده: admin اشتراک مطلب با دوستان : شیفا گرگی مجری با سابقه در حالِ پوشش عملیات غرب موصل ، بر اثر انفجار بمب کشته شد. جنگنده های عراقی روز شنبه دو پایگاه گروه تروریستی در غرب موصل را در چارچوب عملیات آزادسازی نینوا بمباران د که بر اثر آن 25 ی کشته شدند. گروه تروریستی مدعی شد جنگنده های یی با بمباران منطقه شفاء در موصل 49 غیرنظامی را کشتند. نوشت: گزارش شده که عملیات پس گرفتن غرب موصل از نیروهای متوقف شده و ت کشته شدن غیرنظامیان در بمباران موصل را تأیید کرد. رسانه های عراقی از کشته شدن ۳۰ غیرنظامی در پی حملات موشکی به محله الشفاء در غرب موصل خبر دادند. شفا گاردی خبرنگار زن شبکه کُردی زبان روداو حین پوشش عملیات آزادسازی غرب موصل بر اثر انفجار بمب کشته شد. بر اثر حملات هواپیماهای بدون سرنشین گروه تروریستی به بخش شرقی موصل دست کم شش غیر نظامی کشته شدند. مسئولیت حمله های هوایی به غرب موصل را که در آن دهها غیرنظامی عراقی کشته و شمار بسیاری زخمی شدند، به عهده گرفت. تسنیم نوشت: سازمان عفو بین الملل تاکید کرد که حملات هوایی ائتلاف یی در موصل که به کشته شدن صدها غیرنظامی انجامید، قوانین بین المللی را نقض کرده است. خبرنگار شبکه کُردی زبان «روداو» در جریان درگیری های غرب موصل کشته شد. گروه «الحشد الشعبی» از کشته شدن ۴۳ ی و انهدام ۱۰ خودروی تروریست ها در غرب موصل خبر داد. به دنبال وقوع انفجار تروریستی در مناطق شرقی شهر موصل، ۱۴ غیرنظامی و یک نظامی کشته شدند. خبرگزاری 'نینا' عراق روزشنبه اعلام کرد که گروه تروریستی در یک جنایت وحشتناک جدید 50 غیرنظامی را در بخش غربی موصل به قتل رساند. وزارت دفاع می گوید یک نظامی این کشور بر اثر انفجار بمب در موصل کشته شده است. ستاد اطلاع رسانی جنگ در عراق از کشته شدن شماری از سران گروه تروریستی از جمله به اصطلاح "والی موصل" در حمله ای هوایی در کرانه راست موصل خبر داد. واکنش نجباء عراق به تشکیل ائتلاف تروریستی تحریر الشام، کشف گور جمعی جدید در شمال موصل عراق، کشته شدن سه انتحاری در شمال بغداد، کشته شدن سه انتحاری در شمال بغداد،درخواست نمایندۀ عراقی برای احضار سفیر ، یک کشته و 4 زخمی در انفجار جنوب بغداد و اتمام طرح های عملیاتی آزادسازی کرانه راست موصل از جمله مهم ترین تحولات امروز بودند. عبد الغنی الاسدی فرمانده نیروهای مبارزه با تروریسم عراق گفت که اکثر سرکرده های گروه تروریستی در موصل در عملیات نیروهای عراقی برای آزادسازی این شهر کشته شده اند. اعلام کرد؛ بر اثر انفجار بمب کار گذاشته شده اى در موصل یکى از سربازان این نیروها کشته شد.
طبق آمار غیر رسمى نزدیک به ٤٥٠ سرباز و مستشار یى در موصل و اطراف این شهر حضور دارند.

پلیس فدرال عراق از کشته شدن ۳۰ ی و انهدام ۱۲ موضع تروریست ها در حملات هوایی و زمینی به اطراف مسجد «النوری الکبیر» (محل خلافت خودخوانده ابوبکر البغدادی) در غرب موصل خبر دادند. فرمانده نیروهای واکنش سریع عراق از کشته شدن بیش از سه هزار تروریست در محورهای مختلف شرق موصل خبر داد. درگیری الحشد الشعبی با در ورودی شمالی بخش غربی موصل، کشته شدن 17 غیر نظامی در حملات ائتلاف و آزادسازی چند منطقه در غرب این شهر جدیدترین تحولات میدانی موصل است. در ادامه عملیات موصل امروز شنبه فرماندهى نیروهاى مشترک عراق آزادسازى کامل محله عریبى را اعلام کرد.
در همین راستا یکى از فرماندهان عراقى از کشته شدن ٥ هزار و ٦٢٢ نفر از دواعش و همچنین انفجار ٢١٤ خودروى انتحارى در خلال عملیات نیمه غربى شهر موصل تا کنون خبر داد. منابع عراقی از دو انفجار تروریستی در شرق موصل و کشته و زخمی شدن شماری بر اثر آن خبر دادند. عملیات موصل پس از پنج ماه وارد مرحله حساسی شده است. در منطقه قدیمی شهر موصل در حالی مقاومت می کند که هنوز ده ها هزار غیرنظامی نتوانسته اند فرار کنند./ ع : رویترز نیرو های عراقی یکی از خطرناتک ترین عناصر در موصل را به هلاکت رساندند. گروه «الحشد الشعبی» از کشته شدن ۴۳ ی و انهدام ۱۰ خودروی تروریست ها در غرب موصل خبر داد. کشته شدن فرمانده در ساحل غربی در موصل+ تصویر به گزارش «شیعه نیوز»، مرکز خبری عراقی «imn» اعلام کرد که گروه عشائر موصل موفق شدند «ابووهب الدمشقی» سرکرده که پست فرماندهی ساحل غربی دجله در موصل را برعهده داشت، به قتل برسانند. شیخ «سعد الطالئی» از شیوخ عشائر موصل گفت: نیروهای عشائر به جنایتکاران اجازه نخواهد داد که روستاها و مناطق مختلف در استان «نینوا» را کنند. یک منبع آگاه نظامی در استان صلاح الدین نیز روز گذشته از کشته شدن «سعد السامرائی» فرمانده گردانهای تروریستی «ثورة العشرین» و چند سرکرده تروریست دیگر خبر داده بود. ۵ صلوات سخنگویی فرماندهی عملیات مشترک عراق از انجام مقدمات لازم برای آغاز مرحله سوم عملیات سازی موصل و ورود به بخش غربی این شهر خبر داد. نیز می گوید ی ها در غرب موصل یا باید تسلیم شوند و یا کشته خواهند شد. عفو بین الملل حملات هوایی ائتلاف یی را در موصل که به کشته شدن صدها غیرنظامی منجر شده است، نقض قوانین بین الملل خواند. تروریست های یک مدرسه در موصل را که نیروهای حشد شعبی برای آموزش نظامی از آن استفاده می د بمب گذاری د که منجر به کشته و زخمی شدن ۹ نفر شد. نیروی هوایی عراق به مواضع ی‎ها در منطقه «القیروان» واقع در غرب موصل حمله کرده است که در پی آن ۴۰ نفر از عناصر کشته شدند. نیروهای «الحشد الشعبی» امروز ۶۰ ی مستقر در غرب موصل را از پای درآوردند و علاوه بر آن، ۲۰ خودروی تروریست‎ها را منهدم د. نیروهای «الحشد الشعبی» امروز ۶۰ ی مستقر در غرب موصل را از پای درآوردند و علاوه بر آن، ۲۰ خودروی تروریست‎ها را منهدم د. پلیس فدرال عراق از کشته شدن 20 ی در فرودگاه «تلعفر» در غرب شهر موصل در شمال عراق خبر داد. سرکرده نظامی گروه تروریستی در عملیات نیروهای عراقی برای آزادسازی موصل به هلاکت رسید.
در حملۀ هوایی امریکا به موصل 13 غیرنظامی عراقی کشته شدند shia muslim یک خلبان نیروی هوایی عراق می گوید در حملۀ هوایی ائتلاف تحت ی امریکا به غرب موصل 13 غیرنظامی جان باخته اند. به گزارش مصاف، طبق گزارشی که خبرگزاری آناتولی چهارشنبه (23 فروردین) منتشر کرد در این حمله چندین خانه در یک منطقۀ مس ی در محلۀ الیرموک که به تازگی از دست آزاد شده بود، هدف قرار گرفت.

این خبرگزاری به نقل از این خلبان عراقی گزارش داد: «در این جمله 17 نفر نیز زخمی شدند.»

این حمله تنها یک روز پس ازآن روی داد که 3 عضو یک خانوادۀ عراقی در حملۀ هوایی جنگنده های امریکایی به موصل کشته شدند.

امریکا و برخی از متحدانش از ژوئن 2014 با ادعای هدف قرار دادن تروریست های به عراق حملۀ هوایی کرده اند. هرچند این حملات تأثیر چندانی بر گروه تروریستی نداشته است اما علاوه بر کشتار غیرنظامیان خساراتی نیز به زیرساخت های این کشور عربی وارد کرده است.

شبکۀ تلویزیونی کردزبان روداوو 27 اسفند از کشته شدن 237 نفر در حملات هوایی ائتلاف تحت ی امریکا به محله ای در غرب موصل خبر داد.

سازمان عفو بین الملل ماه گذشتۀ میلادی با ابراز نگرانی از تعداد تلفات غیرنظامیان در موصل اعلام کرد احتمالاً ائتلاف تحت ی امریکا برای جلوگیری از وقوع چنین مسائلی اقدامات لازم را انجام نمی دهد.

سازمان ملل نیز با ابراز «نگرانی شدید» از افزایش تلفات غیرنظامیان در موصل از تمامی طرف های درگیر در عملیات ضد تروریستی در عراق خواست از «استفادۀ بی رویه از قدرت آتش» خودداری کنند.منبع: پرس تی وی صندوق حمایت از ک ن سازمان ملل (یونیسف) اعلام کرد که صدها کودک در بخش قدیمی موصل که شاهد درگیری هایی میان و نیروهای عراقی است، کشته شده اند. در ادامه عملیات «موصل»، دو محور جنوبی و شرقی به طور کامل از سیطره آزاد شدند. منابع خبری شامگاه شنبه گزارش دادند که عناصر گروه تروریستی بخشی از غرب شهر موصل را با گلوله های حاوی مواد شیمیایی هدف قرار دادند که در این حمله 6 تن کشته و 12 نفر زخمی شدند. وقوع دو حمله انتحاری در استان موصل عراق پنج کشته و 25 زخمی برجا گذاشت. گارگاه های ساخت انواع بمب، انبار سلاح و تجهیزات نظامی در محله های مختلف غرب موصل هدف حملات نیروهای ائتلاف قرار گرفت. درگیری نیروهای عراقی و در موصل همچنان ادامه دارد و نیروهای امنیتی و نظامی عراق در حال پیشروی به سمت مواضع در موصل و به ویژه در اطراف مسجد النوری هستند. همچنین فرماندهی عملیات مشترک عراق از کشته شدن ۱۶ هزار و ۴۶۷ تروریست از زمان آغاز عملیات آزادسازی شهر موصل خبر داد. همشهری آنلاین: بیش از ۲۳۰ غیرنظامی عراقی در پی حملات ائتلاف تحت فرمان امریکا در شهر موصل عراق، جان باخته اند. موسسه انگلیسی ایروارز(airwars) اعلام کرد، نزدیک به ۷۵۰ غیرنظامی در جریان حملات هوایی ائتلاف ضد تحت ی در و عراق طی ماه ژوئن کشته شدند. منابع عراقی اعلام د که ده ها غیرنظامی را که در حال فرار از محله ا نجیلی در غرب موصل بودند، کرد. سازمان ملل متحد اعلام کرد که گروه تروریستی در طول نبردهای شهر موصل در شمال عراق، ۷۴۱ غیرنظامی را کرده است.