۲۰ غیرنظامی در حمله ترکیه به الباب کشته شدند

به نقل از خبرگزاریها در مورد ۲۰ غیرنظامی در حمله ترکیه به الباب کشته شدند : حملات زمینی و هوایی نیروهای ترکیه به شهر الباب در حلب ، موجب جان باختن ۲۴ غیرنظامی شد. نیروهای گر ترکیه با همراهی عناصر تروریستی حاضر در عملیات سپر فرات از هفته گذشته عملیاتی را برای شهر الباب آغاز د و تا کنون جان دهها غیر نظامی را گرفته اند. ترکیه اعلام کرد 3 نظامی این کشور در الباب کشته و زخمی شدند. حمله گروه تروریستی به مواضع ترکیه در شهر الباب، واقع در شمال ، دستکم 6 کشته و زخمی برجای گذاشت. دیده بان روز دوشنبه اعلام کرد: 11 غیر نظامی از جمله سه کودک در حملات روزدوشنبه ترکیه به شهر الباب کشته شده اند. مهر نوشت: به دنبال وقوع دومین انفجار در شهر الباب واقع در حومه شمالی حلب ۸ نفر کشته شدند. دیده بان از کشته شدن 24 غیرنظامی در بمباران شهر الباب خبر داد. یکی از فرماندهان عملیات ترکیه در شمال ، موسوم به «سپر فرات»، به ضرب گلوله چند فرد ناشناس در شهر الباب حلب کشته شد. در حالی به شهر الباب مرکز در شمال رسیده است که برخی منابع خبری ترکیه اعلام د قصد دارد به ادلب مقر «القاعده» حمله کند. در حمله عناصر پ.ک.ک به کاوران نظامیان ترکیه در استان «شرناق» 3 افسر کشته شدند. در حمله جدید جنگنده های ائتلاف یی به آوارگان سوری در جنوب شرق دیرا ور که شامگاه 8 اسفندماه رخ داد، 24 غیرنظامی کشته شدند. تادف در جنوب الباب هنوز در اختیار است .
پس از تصرف الباب توسط مسلحین ترکیه؛ روسیه در نقش یک میانجی برای تعیین خطوط تماس در الباب و اطراف آن با و ترکیه هماهنگی های لازم را انجام خواهد داد .
@iswnews در حالی به شهر الباب مرکز در شمال رسیده است که برخی منابع خبری ترکیه اعلام د قصد دارد به ادلب مقر «القاعده» حمله کند. شبکه العربیه از کشته و زخمی شدن سربازان ترکیه در حملات هوایی روسیه در شهر الباب خبر داد. منابع خبری نزدیک به ، از کشته شدن 7 نظامی ترکیه و موسوم به "آزاد" در شهر الباب خبر می دهند. در حمله هوایی ائتلاف تحت فرماندهی به زندانی در شهر تحت تروریست های در شرق ، 42 غیرنظامی کشته شدند. نوشت:35 غیرنظامی در حملات هوایی ائتلاف به ی به شهر المیادین در کشته شدند. در حمله هوایی هواپیماهای به مدرسه ای در که آوارگان در آن پناه گرفته بودند، ۲۵ نفر کشته شدند. ۳ کشته و ۱۲ زخمی در حمله به نظامیان ترکیه حمله به نظامیان در ترکیه ۳ کشته و ۱۲ زخمی برجا گذاشت. به گزارش خبرگزاری بسیج به نقل از خبرگزاری رسمی تریکه آناتولی، افراد مسلح در غرب ترکیه به اتوبوس حامل نظامیان این کشور و خانواده های آنها حمله د که که بر اثر آن 3 نظامی ترکیه کشته و 12 تن دیگر زخمی شدند که حال دو نفر از آنها وخیم گزارش شده است. در حمله موشکی به ریف شهر حمص در ، 9 غیرنظامی کشته شدند. طی حمله عناصر مسلح به یک کاروان غیرنظامی، 19 نفر کشته و زخمی شدند. یک رسانه ترکیه ای در خبری بدون اشاره به حضور فاقد مجوز نظامیان این کشور در و نقض حاکمیت دمشق، از ورود نیروهای ترکیه به شهر «الباب» خبر داد. در دومین انفجار امروز در شهر الباب دست کم ۸ نفر کشته شدند. بنا بر گزارش ها، در حمله هوایی ائتلاف تحت هدایت در شرق دست کم 23 غیرنظامی کشته شده اند. رسانه های ترکیه ای مدعی شدند شهر استراتژیک الباب، در شمال پس از ماه ها درگیری به دست مخالفان سوری تحت حمایت ترکیه افتاد. گرو های مسلح مستقر در شهر الباب واقع در شمال با یکدیگر بر سر انبارهای گندم که قبل از عقب‏ نشینی از الباب این محصول را رها کرده بود، درگیر شدند. این انفجار در مسجد بزرگ شهر الباب از توابع استان حلب در شمال رخ داد. منابع کُردی مدعی هستند 20 نظامی ترکیه در حمله پ.ک.ک کشته شدند. ستاد ترکیه در بیانیه ای اعلام کرد، اظهارات مقامات روسیه درباره حمله جنگنده های روسیه به منطقه الباب صحت ندارد. بر اثر حمله هوایی ائتلاف یی به منطقه دیرا ور ، ۲۳ غیرنظامی کشته شدند. عضو پارلمان با تاکید بر اینکه تا چند روز دیگر الباب را کاملاً تحت کنترل خواهد گرفت، گفت: الباب به معنای ش ت ترکیه و در ایجاد منطقه بی طرف در شمال و برگ برنده جدید دمشق در هر مذاکره است. در عملیات هوایی به جنوب شرق یمن به بهانه حمله به مواضع گروه تروریستی القاعده، 6 نفر از اعضای یک خانواده کشته شدند. ترکیه اعلام کرده است در حمله هوایی «تصادفی» جنگنده های روسیه به منطقه ای که نیروهای ترک در حال عملیات علیه بودند، سه سرباز این کشور کشته شده اند. در جدیدترین حمله گروه تروریستی بوکوحرام در کامرون، سه غیرنظامی کشته شدند. برخی منابع اعلام کرد که در پی حمله موشکی گروه تروریستی پ ک ک به دو استان مرزی در ترکیه، دستکم ۱ نفر کشته و ۱۱ تن دیگر زخمی شدند. در حمله عناصر مسلح حزب کارگران کردستان در جنوب شرق ترکیه، یک سرباز ترک کشته شد و چند نفر هم زخمی شدند. شهر مهم بزاعه در شرق الباب توسط نیروهای تحت حمایت ترکیه تصرف شد .
الباب از سه طرف محاصره شده و اکنون سقوط قباسین و عقب نشینی از الباب محتمل است. مشخصا برای نجات الباب ضد حملات بیشتری را ترتیب خواهد داد .


ایسنا نوشت: نیروی مسلح ترکیه اعلام کرد، در جریان عملیات سپر فرات در بمباران جنگنده های ترکیه به اطراف الباب ۳۳ نیروی و همچنین یکی از سرکردگان این گروه به نام "ابو خالد الاردنی" کشته شدند. سه نظامی ترکیه در حمله عناصر وابسته به حزب کارگران کردستان ترکیه در جنوب شرق این کشور کشته شدند. بر اثر انفجار یک نارنجک در کشمیر هند دست کم سه غیرنظامی کشته و 30 نفر مجروح شدند. در حمله موشکی به ریف شهر حمص در ، ۹ غیرنظامی کشته شدند. یکی از از مسئولان محلی گفت که در اثر این حمله ۱۸ سرباز و شش پلیس کشته شدند. وزارت دفاع روسیه از هلاکت ۶۵۰ تروریست در شهر الباب و آزادسازی منطقه «تادف» در این شهر توسط نیروهای خبر داد. ایرنا نوشت: مواضع ترکیه در شهر الباب در شمال توسط یک فروند هواپیمای روسی به صورت اشتباهی بمباران شد که در نتیجه آن سه نفر کشته و 12 نفر زخمی شدند. منابع محلی یمنی خبر دادند که در حملات هوایی جدید به جنوب شرقی یمن، تعدادی غیرنظامی کشته یا زخمی شده اند. جنگنده های ائتلاف بین المللی به اصطلاح ضد به سرکردگی شهر «ابوکمال» واقع در حومه جنوبی دیرا ور را بمباران د که به دنبال آن بیش از ۱۵ غیرنظامی کشته شدند. به دنبال حمله خم ای تروریست های تکفیری به شمال استان نینوا عراق ۳ غیرنظامی کشته و ۱۵ تَن دیگر زخمی شدند. بر اثر حمله تروریستی به مسلمانان در مسجدی در کبک دست کم 5 تن کشته شدند و 8 تن زخمی شدند. دو نفر بعد از این حمله شناسایی و دستگیر شدند مردم کبک پس از این حادثه، در اطراف این مسجد جمع شدند و ابراز همدردی د. ویدیوی مجسد کبک پس از حمله تروریستی را در «تابناک» تماشا می کنید. همشهری آنلاین: در جریان حمله روز چهارشنبه یک عامل انتحاری به مسجدی در شمال شرق نیجریه، ۱۲ غیرنظامی، دو نظامی و یک امدادگر کشته شدند. سخنگوی مصر اعلام کرد که در حمله امروز افراد مسلح به یک ایست امنیتی در شهر رفح واقع در شبه جزیره سینا، ۴۰ تکفیری کشته شدند.