۲۰ غیرنظامی در حمله ترکیه به الباب کشته شدند

به نقل از خبرگزاریها در مورد ۲۰ غیرنظامی در حمله ترکیه به الباب کشته شدند : حملات زمینی و هوایی نیروهای ترکیه به شهر الباب در حلب ، موجب جان باختن ۲۴ غیرنظامی شد. نیروهای گر ترکیه با همراهی عناصر تروریستی حاضر در عملیات سپر فرات از هفته گذشته عملیاتی را برای شهر الباب آغاز د و تا کنون جان دهها غیر نظامی را گرفته اند. ترکیه اعلام کرد 3 نظامی این کشور در الباب کشته و زخمی شدند. حمله گروه تروریستی به مواضع ترکیه در شهر الباب، واقع در شمال ، دستکم 6 کشته و زخمی برجای گذاشت. دیده بان روز دوشنبه اعلام کرد: 11 غیر نظامی از جمله سه کودک در حملات روزدوشنبه ترکیه به شهر الباب کشته شده اند. مهر نوشت: به دنبال وقوع دومین انفجار در شهر الباب واقع در حومه شمالی حلب ۸ نفر کشته شدند. دیده بان از کشته شدن 24 غیرنظامی در بمباران شهر الباب خبر داد. یکی از فرماندهان عملیات ترکیه در شمال ، موسوم به «سپر فرات»، به ضرب گلوله چند فرد ناشناس در شهر الباب حلب کشته شد. در حالی به شهر الباب مرکز در شمال رسیده است که برخی منابع خبری ترکیه اعلام د قصد دارد به ادلب مقر «القاعده» حمله کند. در پی انفجار یک کامیون حامل مواد منفجره در استان حلب 65 نفر از جمله دو سرباز ترکیه ای کشته شدند. اعلام کرد: در جریان ۹ حمله جنگنده های ائتلاف ضد در و عراق طی ماه های نوامبر تا ژانویه ۲۱ غیرنظامی کشته شدند و با این تعداد، شمار کل غیرنظامیان کشته شده در عملیات ها از زمان آغاز آن در سال ۲۰۱۴ به ۲۲۰ تن رسید. شبکه العربیه از کشته و زخمی شدن سربازان ترکیه در حملات هوایی روسیه در شهر الباب خبر داد. در اثر حمله هوایی به افغانستان حداقل ۱۳ غیرنظامی کشته شدند. شبکه العربیه از کشته و زخمی شدن سربازان ترکیه در حملات هوایی روسیه در شهر الباب خبر داد. در حمله هوایی ائتلاف تحت فرماندهی به زندانی در شهر تحت تروریست های در شرق ، 42 غیرنظامی کشته شدند. همشهری آنلاین: پنج غیرنظامی در حمله تروریستی شنبه شب(۳۰ دی) به هتل اینترکنتیننتال کابل کشته و شش نفر زخمی شدند و هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است. ۳ کشته و ۱۲ زخمی در حمله به نظامیان ترکیه حمله به نظامیان در ترکیه ۳ کشته و ۱۲ زخمی برجا گذاشت. به گزارش خبرگزاری بسیج به نقل از خبرگزاری رسمی تریکه آناتولی، افراد مسلح در غرب ترکیه به اتوبوس حامل نظامیان این کشور و خانواده های آنها حمله د که که بر اثر آن 3 نظامی ترکیه کشته و 12 تن دیگر زخمی شدند که حال دو نفر از آنها وخیم گزارش شده است. روز گذشته دواعش با انفجار یک انتحاری در اطراف سفلانیه در شرق الباب تعدادی از سربازان ترکیه را کشتند ..

طی حمله عناصر مسلح به یک کاروان غیرنظامی، 19 نفر کشته و زخمی شدند. منابع سوری گزارش دادند که ترکیه با گلوله باران مکز شهر الباب در استان حلب در شمال ، 11 غیرنظامی را به قتل رساند. یک رسانه ترکیه ای در خبری بدون اشاره به حضور فاقد مجوز نظامیان این کشور در و نقض حاکمیت دمشق، از ورود نیروهای ترکیه به شهر «الباب» خبر داد. در حمله جنگنده های ائتلاف به ی به حومه دیرا ور و الرقه دست کم 11 غیرنظامی کشته شدند. بنا بر گزارش ها، در حمله هوایی ائتلاف تحت هدایت در شرق دست کم 23 غیرنظامی کشته شده اند. رسانه های ترکیه ای مدعی شدند شهر استراتژیک الباب، در شمال پس از ماه ها درگیری به دست مخالفان سوری تحت حمایت ترکیه افتاد. شبکه الجزیره از کشته شدن 5 نظامی دیگر ترکیه در شمال خبر داد. رسانه ها و خبرنگاران محلی از حمله جنگنده های ترکیه به یک بیمارستان در شهر الباب خبر دادند. پیش از ظهر امروز در پی حمله انتحاری به کاروان نیروهای نظامی افغانستان در هلمند سه دستگاه خودروی نظامی به شدت آسیب دید. مسئولیت این حمله برعهده گرفته است. گزارش های رسیده حاکی از آن است که دست کم 5تن کشته و حدود 40 تن دیگر زخمی شدند و 3 نفر از کشته شدگان غیرنظامی هستند. بر اثر حمله هوایی ائتلاف یی به منطقه دیرا ور ، ۲۳ غیرنظامی کشته شدند. عضو پارلمان با تاکید بر اینکه تا چند روز دیگر الباب را کاملاً تحت کنترل خواهد گرفت، گفت: الباب به معنای ش ت ترکیه و در ایجاد منطقه بی طرف در شمال و برگ برنده جدید دمشق در هر مذاکره است. "فیلق الشام، تیپ حمزه و تیپ سلطان مراد" و از طرف دیگر "احرارالشام و تیپ یکم ساحلی" مدام به مناطق همدیگر حمله کرده و سعی در کنترل شهر دارند.
خبرها حاکی از کشته شدن حداقل 35 نفر طی سه روز گذشته در الباب است.
همچون ادلب، شمال حلب نیز به عرصه کشمکش های داخلی گروه های مسلح تبدیل شده است. ترکیه اعلام کرده است در حمله هوایی «تصادفی» جنگنده های روسیه به منطقه ای که نیروهای ترک در حال عملیات علیه بودند، سه سرباز این کشور کشته شده اند. در پی حمله موشکی گروه تروریستی به منطقه ساحل «الایسر» (سمت چپ دجله) واقع در شمال استان نینوا در عراق، سه غیر نظامی کشته و 15 نفر دیگر زخمی شدند. شهر مهم بزاعه در شرق الباب توسط نیروهای تحت حمایت ترکیه تصرف شد .
الباب از سه طرف محاصره شده و اکنون سقوط قباسین و عقب نشینی از الباب محتمل است. مشخصا برای نجات الباب ضد حملات بیشتری را ترتیب خواهد داد .


سه نظامی ترکیه در حمله عناصر وابسته به حزب کارگران کردستان ترکیه در جنوب شرق این کشور کشته شدند. دست کم ۳ تن از اعضای گروه پ ک ک در حمله هوایی ترکیه در جنوب شرق این کشور کشته شدند. عضو پارلمان با تاکید بر اینکه تا چند روز دیگر الباب را کاملاً تحت کنترل خواهد گرفت، گفت: الباب به معنای ش ت ترکیه و در ایجاد منطقه بی طرف در شمال و برگ برنده جدید دمشق در هر مذاکره است. در حمله خم ای تروریست ها به بیمارستان تشرین واقع در حومه دمشق 11 غیرنظامی کشته و زخمی شدند. هشت غیرنظامی در حمله هوایی ائتلاف سعودی به غرب استان تعز یمن کشته شدند. ایرنا نوشت: مواضع ترکیه در شهر الباب در شمال توسط یک فروند هواپیمای روسی به صورت اشتباهی بمباران شد که در نتیجه آن سه نفر کشته و 12 نفر زخمی شدند. وزارت دفاع روسیه از هلاکت ۶۵۰ تروریست در شهر الباب و آزادسازی منطقه «تادف» در این شهر توسط نیروهای خبر داد. دست کم دو تن در دو حمله جداگانه با چاقو در شهر مرزی ماستریخت در جنوب هلند کشته و چندین نفر نیز زخمی شدند. نخستین حمله حوالی ساعت ۹ شب به وقت محلی اتفاق افتاد و در جریان آن یک مرد جان خود را از دست داد. در حادثه دیگری هم که به فاصله ۱۰ دقیقه از حادثه نخست رخ داد، یک زن به ضرب چاقو کشته شد. پلیس یک مظنون را در این رابطه بازداشت کرده است. به دنبال حمله خم ای تروریست های تکفیری به شمال استان نینوا عراق ۳ غیرنظامی کشته و ۱۵ تَن دیگر زخمی شدند. بر اثر حمله تروریستی به مسلمانان در مسجدی در کبک دست کم 5 تن کشته شدند و 8 تن زخمی شدند. دو نفر بعد از این حمله شناسایی و دستگیر شدند مردم کبک پس از این حادثه، در اطراف این مسجد جمع شدند و ابراز همدردی د. ویدیوی مجسد کبک پس از حمله تروریستی را در «تابناک» تماشا می کنید. تروریست های تکفیری مدرسه ای در غرب شهر موصل را هدف حمله موشکی قرار دادند که به دنبال آن دستکم ۸۱ غیرنظامی کشته شدند. ایرنا نوشت: روسیه اعلام کرد که در حمله بمب افکن های روسی به مواضع در ، حدود 180 تروریست از جمله دو فرمانده این گروه کشته شدند. چند فرد مسلح در عملیات تروریستی امروز به ساختمان مجلس و حرم حمله د. در این حملات مهاجمان کشته شدند اما تعدادی دیگر هم کشته و زخمی شدند. ائتلاف تحت ی چهار حمله هوایی در شهر «الباب» در حمایت از عملیات ترکیه در این منطقه انجام داد. مسئولان ترکیه قصد دارند یک شهر 80 هزار نفری در شمال شهر الباب واقع در ریف حلب بنا کنند. در حمله نیروهای مسلح کرد به استان حکاری ترکیه، 5 سرباز کشته و زخمی شدند. در حمله هوایی ائتلاف تحت فرماندهی به یک روستا در حومه شمالی شهر رقه، 11 غیرنظامی کشته و 9 نفر زخمی شدند.