15آتش نشان فداکار که جان خود را برای نجات حیوانات به خطر انداختند

به نقل از خبرگزاریها در مورد 15آتش نشان فداکار که جان خود را برای نجات حیوانات به خطر انداختند : ˈحسن امیدزادهˈ معلم فداکار استان گیلان اهل شهرستان شفت شب گذشته در سن 58 سالگی از دنیا رفت.

این معلم فدکار پس از سال ها تحمل رنج ناشی از سوختگی، شب گذشته در بیمارستان شهرستان فومن جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حسن امید زاده معلم فداکاری است که در یک واقعه آتش سوزی در مدرسه ای محل خدمت جان دانش آموزان را نج. خانواده ی آتش‌نشان به همراه پیکر مطهر ی آتش‌نشان در ستاد معراج با 16 آتش نشان فداکار وداع د.   برای دیدن تصاویر کلیک کنید   پلیس فداکار وقتی متوجه شد کودک قمی به علت خوردن شامپو در حال خفه شدن است با وجود تصادف او را به بیمارستان رسانده و به کودک 1.5 ساله زندگی دوباره بخشید. زود بر انگشتر صحرا نگین انداختند چون عقیق سرخ خود را بر زمین انداختند مثل بارانی که مشتاق است خاک تشنه را از فراز ناقه ها خود را چنین انداختند پس به یاد اکبر و عباس روی قبرها خویشتن را از یسار و از یمین انداختند روی قبر کوچک عباس جای مادرش خویش را با ذکر یا ام البنین انداختند خاک را بر سر زدند و سر به خاک آنقدر که روی پیشانی دشت تشنه چ. رکنا: «با دیدن شعله های آتش ساختمان به تنها چیزی که فکر نمی جان خودم بود. به عنوان یک پلیس، وظیفه ام پاسداری از مردم شهرم بود. شاید اگر فرد دیگری هم جای من بود خود را برای نجات دیگران به دل آتش می زد.… ی از صحبت های ریزعلی خواجوی به زبان آذری درباره نجات قطار را مشاهده می کنید. رییس جمهوری در پیامی به مناسبت سانحه ناگوار آتش در ساختمان پلاسکوی تهران، اظهارداشت: حماسه ای که آتش نشانان فداکار در این صحنه خدمت ، آف د و جان خود را برای نجات هموطنان خویش فدا د، ملت ایران را به سوگ و ستایش روح فداکاری و از خودگذشتگی این فرزندان رشید ملت واداشت. با اینکه گفته می شود بیش از هر چیز آتش نشان ها برای نجات مردم بر روی ۵ حس خود تکیه می کنند اما اخیرا تحقیقاتی در کالیفرنیا صورت گرفته که می تواند تا حد زیادی به کمک این قشر فداکار بیاید. تکنولوژی هایی که می تواند آتشنشان ها را ردی کند.
حفر تونل برای نجات افراد داخل ساختمان پلاسکو ناموفق بود  با اتفاقی که در روز پنج شنبه افتاد و باعث کشته شدن 3 تن از آتش نشان های  فداکار ایرانی شد و هم اکنون 16 آتش نشان هنوز در زیر  آوار ها هستند دو تونلی که برای نجات افراد محبوس شده در موتورخانه ساختمان پلاسکو حفر شده بود، به نتیجه نرسید و امدادگران تلاش می کنند تا از جا. دانشمندان تعدادی موش آزمایشگاهی را به است آبی انداختند و زمان گرفتند تا ببینند چند ساعت دوام می آورند؟ حداکثر زمانی که موش ها توانستند دوام بیارند 17 دقیقه بود. گروه دوم موش ها را به همان است انداختند. اما این بار قبل از 17 دقیقه نجاتشان دادند. بعد از این که موش های گروه دوم، نفسی تازه د دوباره آن ها را به است انداختند. اما این بار چند ب. نمایشگاه «آتش‌نشان فداکار» برگزار می‌شود     نمایشگاه «آتش‌نشان فداکار» برگزار می‌شود کد خبر: ۵۲۴۱۶ تاریخ انتشار: ۱۸/بهمن/۱۳۹۵ – ۱۲:۳۵ نمایشگاه «آتش‌نشان فداکار» برگزار می‌شود
 
به نقل از روابط عمومی برج میلاد، در این نمایشگاه ۶۰ پوستر از آثار برتر هنرمندان گرافیست کشور در معرض دید عموم علاقه‌مندان قرار می‌گیرد تا گوشه‌ای از تلاش‌ها و زحمات این قشر زحمتکش را در حادثه پلاسکو به‌نمایش بگذارند.
نمایشگاه پوستر «آتش‌نشان فداکار» از ۲۰ تا ۲۶ بهمن‌ماه از ساعت ۱۰ تا ۲۲ در مرکز همایش‌های برج میلاد که اکنون به‌عنوان سینمای اهالی رسانه و منتقدان و هنرمندان جشنواره فجر است، میزبان علاقه‌مندان است. عضویت در کانال تلگرام منبع و باز هم حادثه ای دیگر...در واپسین روزهای دی ماه...حادثه ای که از بی مسئولیتی برخی ها نشات گرفت...و به از دست دادن انسان هایی انجامید که فداکارانه جان خویش را برای مردم گذاشته اند...انسان هایی که بی هیچ ترس و وحشتی برای نجات دیگران تلاش میکنند...حتی اگر این تلاش منجر به از دست دادن جان خودشان گردد..و دعا میکنم...ای کاش آتش نشان های فداکا. ایرنا نوشت: سفیر اتحادیه اروپا در کابل با حضور در سفارت ایران در افغانستان دفتر یادبود آتش نشان های فداکار ایرانی در حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکوی تهران را امضاء کرد. آموزش و پرورش درباره حذف درس دهقان فداکار از کتب درسی عنوان کرد: موضوعات کتب درسی هرچندسال یک بار تغییر می کند؛ درس دهقان فداکار در کتاب فارسی سوم دبستان نیز جای خود را به نمادهای دیگری داده است. در حالی که آدم ربا با سرعتی زیاد در بزرگراه در حال فرار بود این مرد با آویزان شدن به یکی از پنجره های خودرو تلاش کرد تا آن را متوقف کند. در حالی که کشتار با شدت و ضعف در محلات مختلف شهر و استان ادامه داشت هنوز گروههای مختلفی از دمکرات ها، بصورت پراکنده مقاومت می د و صدای تیراندازی همچنان تا شب ادامه داشت. گروهی از فدائیان در مدرسه فردوسی سنگر گرفته همچنان به مدت دو شبانه روز مقاومت د سرانجام چون فشنگ­هایشان تمام گردید خودشان را به چاه مدرسه انداختند و کشته شدند آ ین . معلم فداکار در پی آتش سوزی مدرسه روستایی درشهرستان «شیروان» خود را به شعله های آتش کلاس درس زد و پس از نجات 2 دانش آموز، بخاری شعله ور واژگون را هم به خارج از کلاس انداخت تا مدرسه پیش ساخته روستا در کام آتش فرو نرود. ادامه: فداکاری معلم مدرسه برای نجات جان ۲دانش آموز ایران نوشت:معلم فداکار در پی آتش سوزی مدرسه روستایی درشهرستان «شیروان» خود را به شعله های آتش کلاس درس زد و پس از نجات دو دانش آموز، بخاری شعله ور واژگون را نیز به خارج از کلاس انداخت تا مدرسه پیش ساخته روستا در کام آتش فرو نرود. در دهه چهل، ریزعلی خواجوی معروف به دهقان فداکار با اقدام به موقع خود از تصادف قطار با ریزش کوه جلوگیری کرد و جان دهها انسان را نجات داد. تعدادی موش آزمایشگاهی رو به است آبی انداختند و زمان گرفتند تا ببینند چند ساعت دوام میارند.
حداکثر زمانی رو که تونستند دوام بیارند ۱۷ دقیقه بود.
سری دوم موشها رو با توجه به اینکه حداکثر ۱۷ دقیقه می تونند زنده بمونند به همون است انداختند.
اما این بار قبل از ۱۷ دقیقه نجاتشون دادند.
بعد از اینکه زمانی رو نفس تازه د دوباره اونه. آتش نشانی شغل نیست؛ عشق است. image result for ‫آتش نشان های گم نام و فداکار‬‎ برای تمام آتش نشان هایی که با ایثار و گذشت، جان مردم رو نجات میدن، آرزوی سلامتی دارم. اجرشون با خدا. برای سلامتیشون دعا کنیم. یاد تمام ی آتش نشان گرامی... ابراز همدردی انی‌ها با آتش نشانان فداکار     ابراز همدردی انی‌ها با آتش نشانان فداکار به گزارش پی سی، عبدالله ویسی امروز (شنبه) به همراه کادر فنی و بازیکنان تیم فوتبال ان و همچنین مدیرعامل این باشگاه با حضور در یکی از ایستگاه‌های آتش‌نشانی اصفهان همدردی خود را با ایثارگران فداکار آتش‌نشانی ابراز د. مطلب مورد نظر به.    پنجاه وشش سال پیش از این، در یک شب سرد زمستانی «اَزبرعلی حاجوی» - که آموزش و پرورش مملکت سالها نام او را به غلط «ریزعلی خواجوی» به نسل های بعدی یاد داد - با آتش زدن پیراهن خود و با شلیک تفنگ شکاری راه یک قطار را بست و جان صدها انسان عاشق زندگی را از مرگ حتمی نجات داد.   ریزعلی خواجوی یا همان دهقان فداکار کتاب فارسی سال سوم د.
پنجشنبه سی‌ام دی ماه بود که خبر آتش سوزی و سپس ریزش مجتمع تجاری پلاسکو به سرعت در همه جا پیچید. حادثه‌ای که تعدادی از آتش‌نشان فداکار جان خود را برای نجات هم‌نوعان خود بر کف دست گذاشتند و به شهادت رسیدند. پس از وقوع این حادثه تلخ, قشرها و افراد مختلفی از مسئولان گرفته تا خانواده و ی م ع حرم با خانواده این ابراز همدردی د. فاطمه زاده اکبر فرزند شهید م ع حرم علی زاده اکبر نیز نامه‌ای برای این آتش‌نشانان شهید نوشته است.
او در این نامه می‌گوید: آتش‌نشانان فداکار جان خود را به انداختند و مردم را در حادثه‌ی‌پلاسکو نجات دادند. ای شیرمردان شجاع من افتخار می‌کنم که جان مردم را در حادثه پلاسکو نجات دادید. من برایتان دعا می‌کنم  از پدر شهیدم می‌خواهم تا زنده بماند و از زیر آوار نجات پیدا کنید.
بر پایه این گزارش, شهید علی­ زاده اکبر متولد چهارم داد سال 1355 در روستای اکبرآباد از توابع شهرستان کاشمر بود که پس از اخذ مدرک دیپلم در رشته تجربی در سال 1378 وارد شد.شهید زاده­ اکبر در طول خدمت در این نهاد مقدس توانست با جدیت و پشتکار در ت یب و انفجارات جزو نفرات برتر قرار گیرد.
وی در تمام مأموریتهای حساس، از شمال غرب تا جنوب شرق حضور فعالانه داشت و در هر منطقه­ ای که حاضر می­ شد، سعی میکرد مشکلات فرهنگی مردم را شناسایی و در حد توان آنها را رفع نماید.با حمله تروریست‌های تکفیری به شهیدعلی­ زاده­ اکبر از جمله انی بود که داوطلبانه برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) عازم شد که سرانجام در 28 مردادماه 1392 در دفاع از حرم حضرت زینب (س) به شهادت رسید.از این شهید دو فرزند به نامه های مهدی 13 ساله و فاطمه 8 ساله به یادگار مانده است. س ل ذهاب که از ابتدای وقوع ز له جان چندین نفر را نجات داده است، با گذشت چند ماه در چادر زندگی کرده و به دور از فضاسازی رسانه ای به دنبال خدمت به مردم است. ملا نصرالدین هر روز در بازار گ می کرد و مردم با نیرنگی٬ حماقت او را دست می انداختند. دو سکه به او نشان می دادند که یکی شان طلا بود و یکی از نقره. اما ملا نصرالدین همیشه سکه نقره را انتخاب می کرد. این داستان در تمام منطقه پخش شد. هر روز گروهی زن و مرد می آمدند و دو سکه به او نشان می دادند و ملا نصرالدین همیشه سکه نقره را انتخاب می کرد.

پلیس فداکار وقتی متوجه شد کودک قمی به علت خوردن شامپو در حال خفه شدن است با وجود تصادف او را به بیمارستان رسانده و به کودک 1.5 ساله زندگی دوباره بخشید.
 
لینک خبر
 
 


ایرانیان هشتگی در توییتر به راه انداختند که ترند یک این شبکه اجتماعی معرفی شد. روابط عمومی راه آهن انتشار خبر مربوط به فوت ریزعلی خواجوی (دهقان فداکار ) را تکذیب کرد. خبرآنلاین: به بهانه فوت دهقان فداکار...علیرضا پاکدل این کارتون را در اعتماد منتشرکرد. ملا نصرالدین هر روز در بازار گ می کرد و مردم با نیرنگی٬ حماقت او را دست می انداختند. دو سکه به او نشان می دادند که یکی شان طلا بود و یکی از نقره. اما ملا نصرالدین همیشه سکه نقره را انتخاب می کرد. این داستان در تمام منطقه پخش شد. هر روز گروهی زن و مرد می آمدند و دو سکه به او نشان می دادند و ملا نصرالدین همیشه سکه نقره را انتخاب می کرد تا ای. بلافاصله بعد از این واقعه قایق های موتوری حاضر در خور به کمک لنج حادثه دیده رفتند و سریعا بار لنج را تخلیه و به قایق ها انتقال و بعضاً نیز به دریا انداختند. رئیس علوم پزشکی تبریز گفت: ریزعلی خواجوی یا همان دهقان فداکار معروف با 87 سال سن مستعد عفونت های ریوی شده است. به دنبال انتشار برخی اخبار درباره درگذشت ریزعلی خواجوی (دهقان فداکار)، شرکت راه آهن اعلام کرد که وی در سلامت کامل به سر می برد. ریزعلی خواجوی معروف به دهقان فداکار که به دلیل عارضه ریوی در بیمارستان بستری بود امروز درگذشت. خبرگزاری میزان به نقل از برخی رسانه ها نوشت: ریزعلی خواجوی، دهقان فداکار شب گذشته دارفانی را وداع گفته است. هواداران پرسپولیس با نشان دادن عدد 6 رای خود را به صندوق انداختند.
 فرمانده انتظامی استان گلستان گفت: اعضای 2 خانواده که در آتش‌سوزی در گرگان گرفتار شده بودند با فداکاری پلیس از مرگ نجات پیدا د. ادامه مطلب... رئیس علوم پزشکی تبریز گفت: ریزعلی خواجوی یا همان دهقان فداکار معروف با 87 سال سن مستعد عفونت های ریوی شده است.
ابتکار جالب این پیرزن باهوش جانش را نجات داد  با گمشدن پیرزنی در جنگل  او با انجام کاری بسیار جالب محل گمشدن خود را برای بالگرد نجات نشان دهد یک پیرزن که در جنگل گم شده بود دست به اقدامی جالب زد و خودش را که در جنگل گم شده بود نجات داد.یک پیرزن 72 ساله یی برای نجات از جنگل های آریزونا پس از حدود 9 روز دست به ابتکار جالبی زد که . ٢ بازیکن تیم پرسپولیس مدال طلاى قهرمانى لیگ را گردن فرزند کاپیتان فقید انداختند. دو مرد که به اتهام قتل فروشنده در تهران بازداشت شده بودند، جنایت را برگردن یکدیگر انداختند.
به بهانه فوت دهقان فداکار...علیرضا پاکدل این کارتون را در اعتماد منتشرکرد. با صدور پیامی ، درگذشت آقای ریزعلی خواجوی موسوم به دهقان فداکار را تسلیت گفت. این آتش نشان برای اینکه دختری را از خودکشی نجات دهد با جفت پا ضربه محکمی به او زد. ۸ روز زمان کافی بود تا اجساد ۱۵ آتش نشان فداکار که زیر آوار پلاسکو گرفتار شده بودند کشف شود. رکنا: ی مسلح که هنگام فرار از دست پلیس، مادر و کودکی را به گروگان گرفته بود، بازداشت شد. یاد معلم فداکار گیلانی و شهید دانش آموز در شفت گرامی داشته شد. ملا نصرالدین هر روز در بازار گ می کرد و مردم با نیرنگی٬ حماقت او را دست می انداختند. دو سکه به او نشان می دادند که یکی شان طلا بود و یکی از نقره. اما ملا نصرالدین همیشه سکه نقره را انتخاب می کرد. این داستان در تمام منطقه پخش شد. هر روز گروهی زن و مرد می آمدند و دو سکه به او نشان می دادند و ملا نصرالدین همیشه سکه نقره را انتخاب می کرد. تا ای. ملانصرالدین هر روز در بازار گ می کرد و مردم با نیرنگی، حماقت او را دست می انداختند. دو سکه به او نشان می دادند که یکی شان طلا بود و یکی از نقره، لانصرالدین همیشه سکه نقره را انتخاب می کرد. این داستان در تمام منطقه پخش شد. هر روز گروهی زن و مرد می آمدند و دو سکه به او نشان می دادند و