15اسفند روز درخت کاری واهمیت آن در

به نقل از خبرگزاریها در مورد 15اسفند روز درخت کاری واهمیت آن در : امروز 15اسفند ماه 1395 هجری شمسی 5جمادی الثانی 1437 هجری قمری و 5مارس 2016 میلادی است. امروز یکشنبه 15 اسفند ماه1395 هجری شمسی، برابر با 6 جمادی الثانی 1438 هجری قمری و5 مارس 2017 میلادی است. درخت گردو - درخت گردو روزی ملا زیر درخت گردو خو ده بود که ناگهان گردویی به شدت به سرش اصابت کرد و سرش باد کرد. بعد از آن شروع کرد به شکر مردی از انجا می گذشت وقتی ماجرا را شنید گفت:اینکه دیگر شکر ندارد. ملا گفت: احمق جان نمی دانی اگر به جای درخت گردو زیر درخت بزه خو ده بودم نمیدانم عاقبتم چه بود؟! گالری گلستان میزبان مجموعه جدیدی از نقاشی های علیرضا اسماعیلی با موضوع درخت شد. درخت هایی که به گفته لیلی گلستان برخلاف درخت های سایر نقاشانی که درخت کشیده اند بسیار شاعرانه هستند. مدیرعامل فضای سبز شهرداری کرمان گفت: به ازای هر اصل درختی قطع شود ۱۰۰ اصل درخت کاشت می شود. شاید همه تصور کنند که درخت ها با ریشه ای در زمین ثابت باشند اما این درخت راه می رود. ba1661 قصه ک نه درخت سیب قصه ک نه درخت سیب سال ها پیش پسر کوچولویی بازیگوش عاشق بازی در اطراف درخت سیب بزرگی بود. او هر روز از درخت بالا می رفت و سیب هایش را می خورد و استراحتی کوتاه در زیر سایه اش می کرد. او درخت را دوست می داشت و درخت هم عاشق او بود. زمان به آرامی گذشت و پسر کوچولو بزرگ شد و دیگر هر روز برای بازی به سراغ درخت نمی آمد.
به ادامه مطلب رجوع کنید... سخنگوی ت در حساب شخصی خود در توییتر نوشت: درخت کاری دلچسب و نشاط بخش است. مثلا یه حوض باشه که ماهی نداشته باشه یه گربه ماهی حوض رو خورده باشه
همون ماهی قرمز زبر وزرنگ که پولک هاش شبیه قلب بودن
اگه یه درخت سیب کنار حوض بی ماهی باشه
اگه درخت سیب دلش میخواسته که یه روز دستش به ماه برسه اگه تصویر ماه افتاده باشه توی حوض بی ماهی
اگه جاذبه یه فرصت بشه که یه سیب از درخت گرچه به ماه نرسه لا اقل به ع ماه تو. چال کود موثرترین روش طبیعی برای رساندن مواد غذایی به پای درختان است.
برای اینکار ابتدا سایه انداز درخت رو در اواسط روز درنظر میگیریم
از تنه درخت تا انتهای سایه درخت رو به نصف تقسیم میکنیم...
مثلا اگه از تنه درخت تا آ سایه درخت6متر طول داریم، 6 رو تقسیم به 2 میکنیم ، حاصل 3متر خواهد بود.
در مرحله بعد 3متر از تنه درخت دور میشیم( با این قسمت کاری نداریم) و در محدوده 3 متر دوم تعدادی چاله به مرکزیت خود درخت با قطر حدود40سانت تا عمق تقریبا 25سانتی زیر ریشه درخت حفر کنیم.
تعداد چاله ها بستگی به سن درخت داره بین 3تا 15 چاله
داخل چاله ها رو با ترکیب زیر پر میکنیم:
1/3 کود ورمی کمپوست یا کود دامی کاملا پوسیده + حداکثر 100گرم کود پتاسه + خاک زراعی مناسب + ( در صورت نیاز کلاتها)
زمان مناسب برای چال کود اوا پاییز و زمستان است. درخت کاجی در اروپا با عمر ۱۲۰۰ سال که هنوز هم رشد می کند
درخت کاج ۱۲۳۰ ساله‌ای در جنوب ایتالیا دیده شده است. این درخت قدیمی‌ترین درخت کشف‌شده در اروپا است. چرا با این همه آمار از کاشت موفق درخت، فضای سبز ا هر روز کمرنگ تر می شود، ریزگردها هر روز راحت تر توی ریه شهروندان رسوب می کنند و آلودگی هوا گسترده تر می شود؟ از ماست که بر ماست درخت جوانی نزد درخت پیری رفت و گفت: «خبر داری که چیزی آمده که ما را می بُرد و از پایمان می اندازد؟»درخت پیر گفت: «برو ببین از ما هم چیزی همراه او هست؟»درخت جوان رفت و دید سری از آهن و دسته ای از چوب دارد. پس نزد درخت پیر برگشت و گفت: «سرش آهن و تنه اش چوب است.»درخت پیر آهی کشید و گفت: «از ماست که بر ماست.» دو مجرمی که شماری از درختان روستای گردشگری زیارت را قطع کرده بودند، به حکم کاشت درخت محکوم شدند. همشهری آنلاین: فیل کوچولو طومش را توی آب برکه کرد و کمی روی خودش و درخت آب پاشید، بعد دوباره رفت طومش را پر از آب کند تا زیر درخت آب بریزد پادشاه عربستان در پایان سفر به اندونزی، در اطراف کاخ ریاست جمهوری این کشور یک درخت کاشت. اخبار داغ,اخبار روز,درخت شگفت انگیز درخت های دوقلو کاسروزو" نام شگفت انگیزترین درختی است که تا به حال دیده اید. در واقعیت این درخت از دو تنه تشکیل شده است، یک تنه بزرگ به عنوان درخت مادر در زیر و درخت دیگری دقیقا روی درخت اولی رشد می کند. درخت مادر در اصل یک درخت توت است و روی آن درخت گیلاس شکوفه می زند. تا به حال هیچ نتوانسته دلیل رشد یک درخت گیلاس آن هم روی یک درخت توت را بیان کند. درخت گیلاس ریشه خود را از میان تنه درخت مادر عبور می دهد تا به زمین برسد و مواد معدنی را جذب کند. این درخت در ایتالیا رشد میکند.  تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودع ، کد موسیقی، روزگذر دات کام http://roozgozar.com یه روز یه سیب از روی درخت افتاد روی سر یه مرد ، و آن مرد جاذبه زمین را کشف کرد.

یه روز یه سیب از روی یه درخت افتاد روی سر یه مرد ، و آن مرد فکر کرد که چقدر بد شانس است و آن جا را برای همیشه ترک کرد.

یه روز یه سیب از روی یه درخت افتاد روی سر یه مرد ، و آن مرد سیب را نقاشی کرد.

یه روز یه سیب از روی یه درخت افتاد روی سر یه م. برخی مسئولان در اقدامی ناراحت کننده با کنده کاری گسترده بر روی یک چنار خیابان ولی عصر، زرهی ف ی بر تنه درخت آویخته اند. به مناسبت روز درخت کاری بیش از شش هزار اصله نهال در هرمزگان کاشته شد . منطقه پیامونته در ایتالیا به خاطر یک نوع درخت خاص بسیار مشهور شده است. این درخت ها تنها در میان ای گرانا و کاسروزو رشد می کنند و به همین علت به نام همین شهر از آن یاد می شود. البته این درخت های عجیب به تازگی به عنوان شگفت انگیزترین درختان دنیا نیز انتخاب شده اند. "درخت های دوقلو کاسروزو" نام شگفت انگیزترین درختی است که تا به حال دیده اید. در واقعیت این درخت از........... می خوام یه درخت بکشم نه بنویسم. شایدم می خوام رو کاغذ بکارم. که همیشه سبز باشه شاد و زنده . بالای درخت نقاشی من کلاغا لونه کنن. انقدر قار بزنن همه رو دیونه کنن . نه انوقت شهرداری میاد درخت به بهانه کلاغا قطع میکنه . نه نه نه کلاغا سیاهن و خیلی عمر میکنن ؟؟؟ شاید عمرشون از درخت من بیشتر بشه؟؟ درخت من هر روز بزرگتر میشه و سایه اش بیشتر . راس. قطع رابطه جیبوتی با ایران یادآور لطیفه ایست
نقل شده که گنجشکی بر روی درخت تنومندی نشست، مدتی بعد که خواست پرواز کند و درخت را ترک کند به درخت گفت، ببخش که موقع ترک شاخه ات را تکان خواهم داد، درخت گفت ،من حتی نشستن تو را هم متوجه نشدم. 300هزار اصله درخت برای روز درختکاری تولید و توزیع شده است. شهردار اصفهان گفت: طرح تعریض پل ف ی بدون آسیب زدن به فضای سبز و قطع درخت در اطراف این پل اجرایی شد و این در حالی است که طرح اولیه تعریض پل بنا بر این بود که بیش از ۱۰۰ درخت قطع شود. عظیم ترین درخت جهان ! درخت چوب سرخ هایپریون در پارک ملی ردوود در شمال کالیفرنیا با ۱۱۵٫۵ متر / ۳۷۹ پا ارتفاع، بلندترین درخت جهان است؛ اما ... به گزارش جهان به نقل از زیست نیوز، درخت چوب سرخ هایپریون در پارک ملی ردوود در شمال کالیفرنیا با ۱۱۵٫۵ متر / ۳۷۹ پا ارتفاع، بلندترین درخت جهان است؛ اما قرار دادن این درخت عظیم در یک قاب ع فقط از عهده عکاسان نشنال جئوگرافیک برمی آید.

محاسبات دانشمندان مشخص کرده است که درختان به دلیل ناتوانی شبکه آوندها در انتقال آب و مواد غذایی به ارتفاع بالاتر از ۱۱۵ متر نمی توانند بیش از این مقدار رشد کنند.
برای درک بهتر ابعاد درخت، یکی از اعضای تیم تحقیقاتی در مراحل مختلف ع برداری در نقاط مختلف درخت قرار گرفته است.


مجموعه: هنر و هنرمند

توسط هنرمند اسپانیایی (لورنزو دورن) هنرنمایی با برگ درخت (ع ) هنرنمایی با برگ درخت (ع ) هنرنمایی با برگ درخت (ع ) هنرنمایی با برگ درخت (ع ) هنرنمایی با برگ درخت (ع ) هنرنمایی با برگ درخت (ع ) از دنیای هنر و هنرمندان بیشتر بدانید آشنایی با هنر نقاشی 5 راه برای تقویت نوازندگی پیانو 11نمونه دیدنی ازمشبک کاری روی تخم پرندگان! مجسمه هایی عجیبی که گویی درحال حرکتند!! نقاشیهای سه بعدی خیابانی زیباوهنرمندانه هنر مجسمه سازی شنی


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] در صدسال گذشته، هزاران نفر به این درخت نامه نوشته اند و صدها نفر به آرزوی خود برای پیدا عشق زندگیشان، رسیده اند. این درخت بلوط که درخت بلوط داماد گفته می شود بیش از 500 سال دارد. درخت چوب سرخ هایپریون در پارک ملی ردوود در شمال کالیفرنیا با ۱۱۵٫۵ متر / ۳۷۹ پا ارتفاع، بلندترین درخت جهان است؛ اما قرار دادن این درخت عظیم در یک قاب ع فقط از عهده عکاسان نشنال جئوگرافیک برمی آید.

محاسبات دانشمندان مشخص کرده است که درختان به دلیل ناتوانی شبکه آوندها در انتقال آب و مواد غذایی به ارتفاع بالاتر از ۱۱۵ متر نمی توانند بیش از این مقدار رشد کنند.

برای درک بهتر ابعاد درخت، یکی از اعضای تیم تحقیقاتی در مراحل مختلف ع برداری در نقاط مختلف درخت قرار گرفته است.

2631 بلند ترین درخت جهان + ع اوزاکا> ژاپنی ها از سال ۱۹۱۰ میلادی که ایستگاه کایاشیما واقع در شمال اوزاکا را ساختند با وجود عبور ریل های راه آهن از کنار یک درخت کهنسال همچنان این درخت را میان خطوط راه آهن حفظ و نگهداری کرده اند. قصه ک نه درخت سیب
درخت سیب
او درخت را دوست می داشت و درخت هم عاشق او بود. زمان به آرامی گذشت و پسر کوچولو بزرگ شد و دیگر هر روز برای بازی به سراغ درخت نمی آمد.
یک روز، پسر بعد از مدت ها برگشت، اما این بار مثل همیشه خوشحال نبود.
درخت به پسر گفت: بیا با من بازی کن.
پسر جواب داد: من دیگر یک پسر کوچولو نیستم و با درخت ها بازی نمی کنم. دوست دارم برای خودم اسباب بازی داشته باشم ولی پولی ندارم.
"متاسفم. ولی من پولی ندارم، اما تو می توانی همه ی سیب های مرا بچینی و آن ها را بفروشی و از پولش برای خودت اسباب بازی ب ی."
پسر بسیار خوشحال شد و تمام سیب ها را چید و با ذوق و شوق آن جا را ترک کرد. پسر هرگز بعد از چیدن سیب ها به سراغ درخت نیامد.
یک روز پسر بعد از مدت ها پیش درخت برگشت این بار پسر برای خودش مردی شده بود. درخت بسیار هیجان زده شد و گفت: بیا باهم بازی کنیم.
" من وقتی برای  بازی ندارم. باید کار کنم و برای خانواده ام یک خانه ب م. تو می توانی به من کمک کنی؟""متاسفم، ولی من خانه ندارم، اما می توانی شاخه های مرا ببری و با آن خانه بسازی." مرد هم همین کار را کرد و با شادمانی درخت را ترک کرد. درخت از دیدن دوست قدیمی اش خوشحال شد، اما او دیگر پیش درخت نیامد. درخت دوباره تنها و ناراحت شد.
یک روز گرم تابستانی، مرد برگشت و درخت بسیار خوشحال شد.درخت گفت: بیا باهم بازی کنیم! 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] ● مریم: ما یه درخت سیب تو حیاطمون داریم؛ اینقدر بزرگه که به طبقه اول رسیده. ● محدثه: اینکه چیزی نیست. درخت سیب ما از طبقه اول هم بلندتره و شاخه هاش اومده تو بالکن مون. ● بهار: اینکه چیزی نیست. درخت ما اینقدر بلنده که میشه از پشت بوم ازش سیب چید. ● زهرا: بابا اینکه چیزی نیست. درخت ما هروقت برسه شاخه هاشو برامون ت میده. ● هلیا: اینا که چیز. روز درخت کاری هم گذشت. احمدی ‏نژاد که همواره گل می‏کاشت، این بار با بقایی و درخت کاری کرد؛ اما او و همراهانش هر چه بکارند و هر نقشه ای در سر داشته باشند، ردیف سلسله تخلف های به وقوع پیوسته در آن ایام، به این زودی ها از حافظه عمومی پاک نخواهد شد؛ میراث گرانباری که شاید تا یک دهه آینده نیز مباحث حقوقی و قضائی خاص خودش را داشته باشد. قصه ک نه درخت سیب
درخت سیب
او درخت را دوست می داشت و درخت هم عاشق او بود. زمان به آرامی گذشت و پسر کوچولو بزرگ شد و دیگر هر روز برای بازی به سراغ درخت نمی آمد.
یک روز، پسر بعد از مدت ها برگشت، اما این بار مثل همیشه خوشحال نبود.
درخت به پسر گفت: بیا با من بازی کن.
پسر جواب داد: من دیگر یک پسر کوچولو نیستم و با درخت ها بازی نمی کنم. دوست دارم برای خودم اسباب بازی داشته باشم ولی پولی ندارم.
"متاسفم. ولی من پولی ندارم، اما تو می توانی همه ی سیب های مرا بچینی و آن ها را بفروشی و از پولش برای خودت اسباب بازی ب ی."
پسر بسیار خوشحال شد و تمام سیب ها را چید و با ذوق و شوق آن جا را ترک کرد. پسر هرگز بعد از چیدن سیب ها به سراغ درخت نیامد.
یک روز پسر بعد از مدت ها پیش درخت برگشت این بار پسر برای خودش مردی شده بود. درخت بسیار هیجان زده شد و گفت: بیا باهم بازی کنیم.
" من وقتی برای  بازی ندارم. باید کار کنم و برای خانواده ام یک خانه ب م. تو می توانی به من کمک کنی؟""متاسفم، ولی من خانه ندارم، اما می توانی شاخه های مرا ببری و با آن خانه بسازی." مرد هم همین کار را کرد و با شادمانی درخت را ترک کرد. درخت از دیدن دوست قدیمی اش خوشحال شد، اما او دیگر پیش درخت نیامد. درخت دوباره تنها و ناراحت شد. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] از درخت خورشیدی با برگ های بزرگ مربعی که نور خورشید را به جریان الکتریسته تبدیل میکند، روز دوشنبه در مرکز فرانسه در شهر نورس برداری شد. این درخت به عابران اجازه میدهد که گوشی های خود را شارژ کنند،… «درخت و برگ» درخت گفت:

بی من میاسا برگ بی نوا
بادها می آیند،
خوب می دانی که خزان وفایی ندارد،
بر شاخه های من ن
برگ مکثی کرد

رنگ از رخش پریده بود،

رنج را می شد در پس لبخند شرمگین اش نظاره کرد،

وقتی به تقلای ماندن سکوت کرد،

بادها آمده بودند

درخت در رخوتی عظیم به ،فکر جاودانگی بود
پیکر ب. «درخت و برگ» درخت گفت: بی من میاسا برگ بی نوا بادها می آیند، خوب می دانی که خزان وفایی ندارد، بر شاخه های من ن برگ مکثی کرد رنگ از رخش پریده بود، رنج را می شد در پس لبخند شرمگین اش نظاره کرد، وقتی به تقلای ماندن سکوت کرد، بادها آمده بودند درخت در رخوتی عظیم به ،فکر جاودانگی بود پیکر برگ روز به روز نحیف تر می شد تا اینکه مبادا رسید وقتی . امروز -15 اسفند- روز درخت کاری است اما باید فراتر از کاشت نمادین بهانه ای باشد برای توجه خاص و معطوف ساختن نگاه ها به ضرورت کاشتن نهال توسط همه. توسعه فضای سبز و بهره از چشم انداز طبیعی یکی از حقوق شهروندی است... مردی چهار پسر داشت.
آنها را به ترتیب به سراغ درخت گل ای فرستاد که در فاصله ای دور از خانه شان روییده بود.
پسر اول در زمستان، دومی در بهار، سومی در تابستان و پسر چهارم در پاییز به کنار درخت رفتند.
سپس پدر همه را فراخواند و از آنها خواست که بر اساس آنچه دیده بودند درخت را توصیف کنند.
پسر اول گفت: «درخت زشتی بود، خمیده و درهم پیچ. کره شمالی و جنوبی درخت کاجی را در این مرز با استفاده از خاک ترکیبی کوه های دو کره و آب ترکیبی رودخانه های هر دو کشور خواهند کاشت. قدمت این درخت به تاریخ ۱۹۵۳ سالی که جنگ کره پایان یافت، می رسد. انشا در مورد فواید درخت و درختکاری کانال در مورد فواید درخت و درختکاری کانال انشا فواید درخت و درختکاری کانال انشا در مورد درخت و درختکاری کانال انشا در مورد فواید درختکاری کانال انشا در مورد فواید درخت
ادامه مطلب پانزدهم اسفند روز درخت کاری است و ان شاالله برای جلسه بیست و نهم قصه گویی کتابخانه برنامه ای ویژه داریم که همه شما ک ن و نوجوانان را دعوت می نمایم که در جلسه این هفته قصه گویی شرکت نماایید. واقعا باید به درخت ها رحم کرد . رحم به درخت ها رحم به خودمان است.
کاری نداشته باشیم که روزانه چه مقدار کاغذ را به زباله تبدیل می کنیم و در مراکز دفن زباله به خاک س می شوند !
از زاویه اخلاقی و انسانی به این قضیه نگاه می کنم .
چگونه به خودم حق میدم کاری را انجام بدم که باعث نابودی جنگل ها بشه ؟؟؟
کاغذ زباله نیست ، حتی اگر پول آن را نداده باشم.
ع از #احسان_میرزائی در تاریخ 31 داد 93 در انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس ...
_____________
\ \ \ 120 / / /
دوشنبه - 9 - تیر - 1393
22:00
www.ofmedia.ir کاغذ قابل بازیافت است آن را به زباله تبدیل نکنیم محمدباقر قالیباف، شهردار سابق تهران امروز در واکنش به توییت محمدعلی ، شهردار فعلی درباره تکاندن برف درخت های پایتخت، بار چند درخت را خالی کرد. در یک پلنگ افریقایی با مهارت از یک درخت بلند بالا رفته و یک میمون را روی درخت شکار می کند. جنگل درخت تیردان در 14 کیلومتری شمال شرق شهر کیتمنشوپ در جنوب نامیبیا قرار دارد. در اینجا در یک مزرعه خصوصی حدود 45 نوع درخت تیردان رشد می کند. ظاهر عجیب و غیرمعمول این درخت این منطقه را به یکی از مقاصد گردشگری محبوب تبدیل کرده است.

درخت کوچک من،

درخت کوچک با من نشسته در پاییز،

درخت منتظر ابرهای باران ریز

بهار دیگر،وقتی که بازوان ترا

حریر نرم و سفید شکوفه ها پوشاند،

بهار دیگر،وقتی که دست سبز گیاه

کنار قامت تو

هزار ساقه شاداب پر جوانه نشاند،

بهار دیگر،وقتی بنفشه ها رستند،

بهار دیگر،وقتی پرنده ها خوا. بزرگترین درخت دنیا ، درخت سکویای غول آسای کالیفرنیا است. این درخت در پارک ملی سکویا در شرق کالیفرنیا وجود دارد. این درخت همچنین بزرگترین موجود زنده جهان نیز هست!
بلندی این درخت حدود 83 متر و اندازه محیط آن حدود 31 متر است و حدود 2500 تن چوب دارد. گفته می شود این درخت تقریبا چهار هزار سال عمر کرده است. یک درخت میلیون ها چوب کبریت را می سازد
اما وقتی زمانش برسد فقط یک چوب کبریت برای سوزاندن میلیونها درخت کافی است
زمانه و شرایط در هر موقعی می تواند تغییر کند
در زندگی هیچ را تحقیر و آزار نکنید
شاید امروز قدرتمند باشید اما یادتان باشد
زمان از شما قدرتمندتر است
از یک درخت هزاران چوب کبریت تولید میشود
اما وقتی زمانش . رئیس دادگستری شهرستان قلعه گنج فردی را که متهم به ریشه کنی 5 اصله درخت جنگلی از نوع کهور بود، م م به کاشت ده اصله درخت کرد.