16 آیه از سوره مبارکه قلم

به نقل از خبرگزاریها در مورد 16 آیه از سوره مبارکه قلم : این کارت ها شامل آیات سوره مبارکه نبأ همراه با یک نقاشی جهت رنگ آمیزی متناسب باهر آیه می باشد. با چاپ این کارت ها بر روی برگه های a4، پس از حفظ آیه و معنی آن قرآن آموز نقاشی مربوط به همان آیه را رنگ آمیزی می کند. و وقتی همه نقاشی ها رنگ آمیزی شد، به کارتهای تکمیل شده، جایزه تعلق می گیرد: نقاشی سوره مبارکه نبأ نقاشی سوره مبارکه نبأ نقاشی سوره مبارکه نبأ نقاشی سوره مبارکه نبأ کانال تلگرامی وبلاگ قرآن مبین: https://telegram.me/quranmobin110 حدود 130 در قرآن وجود دارد که کم ش به معرفی خود می پردازد؛که به بعضی از آنها اشاره می شود؛ 1-ذلک الکتاب لا ریب فیه هدی للمتقین(سوره مبارکه بقره آیه 2) 2- هذا بیان للناس و هدی و موعظه للمتقین(سوره مبارکه آل عمران آیه138) 3-و هذا کتاب انزلناه مبارک فاتبعوه و اتقوا لعلکم ترحمون(سوره مبارکه انعام آیه155) 4-یا ایهاالناس قد جاءتکم موعظه من ربکم و شف. هر یک از سوره ها برای برآمدن حاجات روزی چهارده بار "هدیه به چهارده معصوم " خوانده شود:

شنبه:سوره مبارکه فتح ،

یکشنبه: سوره مبارکه یس،

دوشنبه:سوره مبارکه واقعه

:سوره مبارکه الرحمن،

چهارشنبه: سوره مبارکه جن،

پنج شنبه : سوره مبارک ملک ،

:سوره مبارکه سجده.

بدون شک حاجت او برآورده میشود.انشاالله"باید این تع. پنجاهمین سوره قرآن کریم سوره مبارکه ی ق ( قاف ) : سوره مبارکه ی ق از حروف مقطعه قرآن است . مآخذ نام گذاری آیه اول سوره است . محل نزول : مکه قرارگرفتن در جزء: اوا جزء 26 تعداد آیات : 45 آیه تعداد کلمات : 357 کلمه تعداد حروف : 1494 حرف محتوای سوره مبارکه ق : تقریباً تمام آیات این سوره بر محور معاد دور می زند و مباحثی چون ثبت اعمال و اقوال ، مرگ و انفا. شصتمین سوره قرآن کریم سوره مبارکه ی ممتحنه : سوره مبارکه ی ممتحنه به معنی ی که مورد آزمایش واقع شده ، آزمایش شده ( موضوع نی که مسلمان شده بودند و شوهران کافر خود را در مکه رها کرده و در مدینه به صلی الله و علیه و آله پناهنده می شدنددر این سوره آمده است . ) مآخذ نام گذاری آیه ی 10 سوره است . محل نزول : مدینه قرارگرفتن در جزء: اواسط جزء 28 تعدا. پنجاه و نهمین سوره قرآن کریم سوره مبارکه ی : سوره مبارکه ی به معنی جمع ، راندن ( موضوع راندن یهودیان بنی النضیر از حوالی مدینه در این سوره آمده است ) . مآخذ نام گذاری آیه ی دوم سوره است . محل نزول : مدینه قرارگرفتن در جزء: اوایل جزء 28 تعداد آیات : 24 آیه تعداد کلمات : 445 کلمه تعداد حروف : 1913 حرف محتوای سوره مبارکه ی : اشاره به تسبیح عمومی موجو. هر یک از سوره ها برای برآمدن حاجات روزی چهارده بار "هدیه به چهارده معصوم " خوانده شود...

ختمی که توصیه شده برای یکبار هم که شده این ختم رو انجام بدین تا سرعت حاجت روائی رو ببینید.

هر یک از سوره ها برای برآمدن حاجات روزی چهارده بار "هدیه به چهارده معصوم " خوانده شود:

شنبه:سوره مبارکه فتح ،

یکشنبه: سوره مبارکه یس، اولین سوره از سوره هایى که با «قل » آغاز مى شوند:
سوره مبارکه جن. علاوه بر سوره جن، 4 سوره کافرون، توحید، فلق و ناس نیز با «قل» شروع مى شوند که به این 4 سوره اخیر در زبان عامیانه، «4 قل» گفته مى شو«حوامیم»: به مجموعه سوره هایى که با حروف مقطعه «حم» (حا، می. تلاوت های مشهور منشاوی : 1.تلاوت سوره مبارکه یوسف آیات 1تا 27 2.تلاوت سوره مبارکه یوسف آیات 28تا45 3.تلاوت سوره مبارکه 4.تلاوت سوره مبارکه لقمان 5.تلاوت سوره مبارکه ز ف 6.تلاوت سوره مبارکه حمد 7.تلاوت سوره های مبارکه روم و ضحی 8.تلاوت سوره مبارکه فرقان 9.تلاوت سوره مبارکه قصص 10.تلاوت سوره مبارکه هود 11.تلاوت سوره مبارکه مریم 12.تلاوت سوره مبارک. شا اری از «عبدالباسط»/ سوره های مبارکه «بلد، ضحی، شرح، تین و علق»+ «عبد الباسط محمد عبد الصمد» قاری نام آشنای جهان است که در این گزارش یکی از شا ار های تلاوت وی شامل سوره های مبارکه «بلد، ضحی، شرح، تین و علق» را می شنویم. خبرگزاری فارس: شا اری از «عبدالباسط»/ سوره های مبارکه «بلد، ضحی، شرح، تین و علق»+ خبرگزاری فارس- گروه فعالیت های قرآنی: در هشتمین روز از ماه مبارک رمضان و در ادامه انتشار شا ار های تلاوت اساتید مصری امروز تلاوتی از «عبد الباسط محمد عبد الصمد» را با هم می شنویم. در تفسیر نمونه درباره محل نزول سوره مبارکه لقمان، اینگونه آمده است:مشهور و معروف میان مفسران این است که: این سوره در «مکه» نازل شده، گر چه، بعضى مانند «شیخ طوسى» در «تبیان»، اندکى از آیات این سوره را مانند آیه چهارم که: سخن از « و زکات» مى گوید، و یا مانند «ف رازى» که علاوه بر این آیه، آیه 27 را که از «علم وسیع پروردگار» بحث مى کند استث.

بانا سوره ی مبارکه مدثر آیات 38 تا 56 مدثر,آیات 38 تا آ مدثر , بانا
لینک های : کیفیت 180p کیفیت 270p کیفیت 320p بسمه تعالی آیین نامه مسابقه بزرگ وبلاگ نویسی با موضوع سوره مبارکه ی لقمان در طرح بزرگ چند رسانه ای "قرآن، کتاب زندگی"
به منظور شناخت و آشنایی بیشتر با مفاهیم بلند و آسمانی سوره مبارکه لقمان و با هدف نشر و ترویج فرهنگ قرآنی درسال " اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی" «اولین مسابقه بزرگ وبلاگ نویسی سوره مبارکه لقمان » به همت ر.                                                              معمّاهای قرآنی (81)
     1 - یک کلمه چهار حرفی در قرآن کریم وجود دارد که به تنهایی سه کلمه است . آن کلمه در کدام سوره و آیه آمده&nbs. دارایی های ما در قیامت !جریمه های از زلال قرآن جزء بیستم قرآن کریم که از آیه 56 سوره مبارکه نمل آغاز و به آیه 45 سوره مبارکه عنکبوت ختم می شود ، در بردارنده آموزه ها و پیام های روح افزای الهی است که این نوشته تعدادی از آن ها را نقل می کند. گناه قیامت و دارائی های ما در قیامت دارائی های مردم که همه از جنس عقیده و عملند دو گونه است : یا حسنه و یا سیئه؛ یعنی یا خوب است یا بد. بد و خوبش را هم معیار عقل و نقل معین می کند؛ اگر موافق دستور و سفارش قرآن و اهل بیت علیهم السلام بود ، خوب است و اگر با آن مخالف بود شکی در بدی آن نیست. آیات 89 و 90 سوره مبارکه نمل به تأثیر این دارائی ها در قیامت می پردازد و از وضعیت صاحبانشان در آنجا خبر می دهد. باری ، ستایش و سپاس مخصوص خداست که به یکتایی آفریننده آسمان ها و زمین و همه جهان های بی نهایت است و مقام جلال و کبریایی در آسمان ها و زمین مخصوص اوست و او یکتا خدای مقتدر حکیم است. سوره مبارکه جاثیه ، آیه های 36 و 37 این سوره مدنی است و دارای 64آیه و1316کلمه است. عبدالله مسکان از عبدالله (ع) روایت کرده که مال ها و ن خود را به دژ قرص خود در آورید، با قرائت این سوره؛ که حقیقتا هر این سوره را در هر روز یا در هر شب بخواند، هرگز از اهل بیت او واقع نشود، تا از دنیا رود؛ و چون بمیرد، هفتاد هزار فرشته جنازه ی او را تشییع کنند؛ و از برای او دعا و استغفار نمایند، تا به قبر در آید و روز قیامت آمرزیده محشور شود. حاکم ابوعبدالله در صحیح خود از عایشه نقل می کند که پیغمبر(ص) فرمود: ن را بر غرفه ها منشانید؛ و ایشان را نوشتن نیاموزید؛ بلکه سوره ی نور را به آنها بیاموزید. بن کعب از رسول خدا (ص) روایت کرده، هر که سوره ی نور را بخواند، حق سبحانه به عدد هرمؤمن و مؤمنه که بوده و باشند تا قیامت ده حسنه برای او نویسند. اثر سوره ی نور:هر که آن را بنویسد و در زیر بالش نهد، محتلم نشود؛ و هر آن را در طشتی مسی بنویسد وبشوید وآب آن را برچها ای ناخوش( و )دهد وبرآن بپاشد خوب شود. ثواب قرائت سوره ی نور:از حضرت جعفر بن محمد صادق (ع)روایت شده است، که فرمودند:حفظ نمائید اموال و فروج خود را به وسیله ی تلاوت سوره ی مبارکه ی نور، و حفظ نمایید همسران خود را با سوره ی مبارکه ی نور. اولین ها در سوره ها
اولین سوره از سوره هایى که با «انا» آغاز مى شوند:
سوره مبارکه فتح.

اولین سوره از سوره هایى که با «قل » آغاز مى شوند:
سوره مبارکه جن. علاوه بر سوره جن، 4 سوره کافرون، توحید، فلق و ناس نیز با «قل» شروع مى شوند که به این 4 سوره اخیر در زبان عامیانه، «4 قل» گفته مى شود.

اولین سوره از سوره هاى «حوامیم»:

به مجموعه سوره هایى که با حروف مقطعه «حم» (حا، میم) شروع مى شوند، سوره هایى «حوامیم» گفته مى شود. اولین سوره از این سوره ها، سوره مبارکه غافر است. نام دیگر سوره غافر، مؤمن است و منظور از مؤمن ، مؤمن آل فرغون بوده که در آیه 28 این سوره و چند آیه بعد از آن، به او اشاره شده است، وى از نزدیکان فرعون بود، ولى مخفیانه دعوت حضرت موسی(ع) را پذیرفته و به خدا و دین آن حضرت ایمان آورده بود و در آیات این سوره آمده است که «مؤمن آل فرعون» با سخنان مؤثر خود، مانع قتل حضرت موسی(ع) به دست فرعون شد.
از آنجا که سوره غافر نخستین سوره از سوره هاى حوامیم است، به آن «حم اولى » نیز مى گویند.

اولین سوره از سوره هاى «طواسین»:

به سوره هایى که با حروف مقطعه «طس» (طا، سین) و یا «طسم» (طا، سین ، میم) آغاز مى شوند، سوره هاى «طواسین» مى گویند. اولین سوره از سوره هاى طواسین، سوره شعرا ست.

اولین سوره از سوره هاى «حمد» یا «حامدات»:

پنج سوره در قرآن با عبارت «الحمدلله » شروع مى شوند که به این سوره ها، «حمد» یا «حامدات» مى گویند و نخستین آنها سوره فاتحه الکتاب است.
اولین سوره از سوره هایى که با «سوگند و «قسم» آغاز مى گردند:
بیست سوره با «قسم» شروع مى شوند که اولین سوره از این سوره ها، سوره مبارکه صافات است.

اولین سوره از سوره هاى «ال»:

سوره بقره. این سوره با حروف مقطعه «الم» (الف ، لام ، میم) شروع مى شود.

اولین سوره از سوره هاى «معوذتین» :

دو سوره پایانى قرآن یعنى سوره هاى «فلق» و «ناس» را که با عبارت «قل اعوذ» (بگو پناه مى برم) آغاز مى شوند، معوذتین نامیده اند. به همین جهت اولین سوره از سوره هاى معوذتین، سوره فلق است.

اولین سوره از سوره هاى «قرینتین»:

سوره مبارکه «انفال» . به 2 سوره انفال و برائت که بین آنها «بسم الله الرحمن الرحیم» وجود ندارد، قرینتین مى گویند. نام دیگر سوره برائت، توبه است. سوره توبه بدون «بسم الله الرحمن الرحیم» شروع شده است.

اولین سوره از سوره هاى «زهروان»:

به دو سوره بقره و آل عمران، سوره هاى «زهروان» مى گویند. پس سوره بقره اولین سوره از سوره هاى زهروان است.

اولین سوره از سوره هاى «عتاق»:

سوره اسراء اولین سوره از سوره هاى عتاق است. به 5 سوره اسراء، کهف، مریم، طه و انبیاء سوره هاى عتاق مى گویند.

اولین سوره از سوره هاى «ممتحنات»:

به 16 سوره از سوره هاى قرآن کریم، سوره هاى «ممتحنات » گفته مى شود که اولین سوره از سوره هاى ممتحنات، سوره مبارکه سجده است. چهل و سومین سوره قرآن کریم سوره مبارکه ی زُ ُف : سوره مبارکه ی زُ ُف به معنی زینت ها ، طلا ( در این سوره از نقره و طلا سخن رفته است ) . مآخذ نام گذاری آیه ی 35 سوره است . محل نزول : مکه قرارگرفتن در جزء: اواسط جزء 25 تعداد آیات : 89 آیه تعداد کلمات : 833 کلمه تعداد حروف : 3400 حرف محتوای سوره مبارکه زُ ُف : اشاره به وحی اهمیت قرآن و نبوت ، مبارزه با تقل. اختصاصی از یارا فایل پاو وینت درباره سوره مبارکه هود با و پر سرعت .
پاو وینت درباره سوره مبارکه هود
پاو وینت درباره سوره مبارکه هود فرمت فایل :power point( قابل ویرایش) تعداد اسلاید: 62 اسلاید       جمع بندی آیه شریفه 7  › اصل خلقت: الله خالق کل شیئ  › بهترین خلق: احسن کل شیئ خلقه    › صعوبت تعیین ترتیب خلق  › اشاره به ترتیب برای فهم بشر  › هدف خلقت: لیبلوکم ایکم احسن عملا  › موقتی بودن این نشئه: اذا الشمس کورتترتیب تحدی:  › ترکیب مکی و مدنی در سوره ها    › تنوع در انواع تحدی کلام ثابت  › ده سوره = سور خاص دهگانه  › توجه به تفاوت در تحدی 
با
پاو وینت درباره سوره مبارکه هود
یا منعم و یا مفضل تکلیف این هفته ناظر به سوره مبارکه نباء می باشد. پیشنهاد می شود مراحل زیر را جهت بهتر انجام دادن آن در پیش بگیرید: 1- مطالعه سوره نباء و دسته بندی موضوعات 2- یافتن غرض اولیه برای سوره 3- بررسی واژه های کلیدی هر دسته 4- بررسی اشتراک معنا میان کلمات(اشتراک غالب و دارای تفوق) 5- اصلاح غرض بر مبنای اشتراک پیداشده 6- مطالعه مجد. تدبر در سوره های مبارکه از حیثیت های مختلف عجیب و وصف ناشدنی است. قرآن سراسر حیات است نه آن حیات ظاهری و عینی که معمولا از معنی این واژه در ذهن ماست بلکه به معنای حقیقت این واژه . درک حقیقت این ماجرا آن هنگامی بر انسان روشن میشود که چند روزی و یا شاید چند ماهی با یک سوره انس بگیرد و تمام فکر و ذکرش شود. احوالات این روزهای من گره خورده در. 1header n به گزارش روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما به نقل از شبستان«محمدحسین محمدزاده» مدیر شبکه قرآن سیما درباره برنامه های این شبکه بر محور اقتصادی در سال اقتصاد مقاومتی گفت: یکی از دلائل اینکه سوره مبارکه «حدید» به عنوان سوره محوری طرح 1450 در شبکه قرآن انتخاب شد، پرداختن بسیار مؤثر به آموزه های مرتبط با مسائل اقتصادی است.در اقتصاد مقاومتی پنج محور وجود دارد؛ عد محوری،مردم محوری، درون زا بودن، برون نگری و بحث عد . همه این محورها، آموزه های مختلفی در سوره مبارکه حدید دارد که تشکیل دهنده مفهوم اقتصاد مقاومتی است و به آن کمک می کندو مرتبط است.وی با اشاره به اینکه از نظر یکی از کارشناسان این طرح، سوره مبارکه حدید سوره اقتصاد مقاومتی است، اظهار کرد: بنابراین به عنوان اقدامی مؤثر در این خصوص از جانب فضای قرآنی در رسانه ملی و معاونت سیما، این طرح نگاهی تازه به اقتصاد مقاومتی بود.


اطلاعات بیشتر از سوره حدید

8تلاوت صوتی زیبا و شنیدنی با صدای راغب مصطفی غلوش 1-تلاوت سورم مبارکه الرحمن9-33 و حاقه1-24 2-تلاوت سوره مبارکه اعراف31-49 3-تلاوت سوره مبارکه هود 41-56 و نصر 4-تلاوت سوره مبارکه انبیاء101 تا آ -شمس-نصر 5-تلاوت سوره مبارکه اسراء1-15 6-تلاوت سوره مبارکه آل عمران123-144 7-تلاوت سوره مبارکه آل عمران189-195 و انشراح 8-تلاوت سوره مبارکه حمد و بقره1-28 اختصاصی از یاری فایل پاو وینت درباره تفسیر سوره مبارکه حمد با و پر سرعت .
پاو وینت درباره تفسیر سوره مبارکه حمد
پاو وینت درباره تفسیر سوره مبارکه حمد فرمت فایل :power point( قابل ویرایش) تعداد اسلاید:60 اسلاید      ملاصدرا(ره): بخش های سوره:  › معرفت: انی وجهت وجهی للذی فطر السموات...  › ذکر: بسم الله الرحمن الرحیم    › شکر: الحمد لله رب العالمین  › رجاء: الرحمن الرحیم  › خوف: مالک یوم الدین› اخلاص: ایاک نعبد و ایاک نستعین› دعا و تضرع: اهدنا الصراط المستقیم› اقتدا به ارواح پاک: صراط الذین انعمت علیهم...› آثار حمد:  › علامت انسانیت انسان    › روشنی بخش برزخ و قیامت  › عامل تزاید نعمت  › عامل رقابت با ملائک و ... 
با
پاو وینت درباره تفسیر سوره مبارکه حمد
سوره یس سی و ششمین سوره قرآن با 83 آیه است. غرض سوره ی مبارکه، بیان اصول سه گانه دین است. ابتدا با بحث نبوت آغاز می کند و حال مردم را در قبول و رد دعوت بیان می کند و توصیف می کند غایت دعوت حق، احیاء و زندگی قوم است. عده ای به سوی صراط سعادت حرکت می کنند و گروهی که این دعوت را نپذیرفتند سالک کوی شقاوتند. سوره به مسأله توحید منتقل می شود. تعد. پایان نامه با موضوع بررسی برخی آراء مفسرین شیعه و سنی در مورد سوره مبارکه غاشیه

مقدمه :

لازم به ذکر است که درباره این سوره مطالب بسیاری قابل بحث و بررسی است ولیکن این پایان نامه به لحاظ گنجایش، ظرفیت پرداختن به تمامی موضوعات مربوطه را ندارد.به همین علت، این پایان نامه به بعضی از موضوعاتی که در آیه مورد توجه قرار گرفته، به طور گذرا و کلی پرداخته است. مطالبی که در این پروژه مورد بحث و بررسی قرار گرفته اند به این ترتیب است: فصل اول: این فصل حاوی بررسی لغوی لغات مطرح شده در سوره مبارکه غاشیه است. در این قسمت سعی شده است لغات با توجه به کتب لغوی معتبر و نیز کتب تفسیری مورد بررسی قرار گیرند.

فصل دوم: در مورد تفسیر آیات سوره مبارکه غاشیه می باشد و لذا مطالبی که در این قسمت آمده بیشتر جنبه تفسیری دارد، ولی قبل از پرداختن به تفسیر آیات، موضوعات مختلفی پیرامون سوره، مورد ارزی قرار گرفته است. مانند: معرفی سوره- فضیلت سوره- ارتباط سوره با سوره قبل و دیگر سوره.

روش پرداختن به تفسیر در این فصل این است که اول ترجمه آیه یا آیات مربوطه آمده است و سپس در ذیل آن تفسیرهای مختلف شیعه و سنی آمده است. لازم به ذکر است که آیات این سوره از نظر محتوا به سه دسته کلی تقسیم شده است که قبل از پرداختن به آیات هر دسته، مفهوم کلی نیز بیان شده است.فصل سوم: اختصاص دارد به بررسی نکات برجسته سوره، از جمله مطالبی که در این فصل بدانها اشاره شده به این ترتیب است. اسماء قیامت- نعمت ها و نقمت ها ا وی توجه به … جهت به ادامه مطلب مراجعه نمایید ادامه مطلب علت اصلی گرفتاری های زندگی ما ! گرفتاری جریمه های از زلال قرآن جزء بیستم و یکم قرآن کریم که از آیه 46 سوره مبارکه عنکبوت آغاز و به آیه 30 سوره مبارکه احزاب ختم می شود ، در بردارنده آموزه ها و پیام های روح افزای الهی است که این نوشته تعدادی از آن ها را نقل می کند. زندگی خیالی، زندگی واقعی قرآن کریم در آیه 64 سوره عنکبوت به دو ویژگی موجود در دنیا که عده ای را به خود مشغول کرده می پردازد و نسبت به آن هشدار می دهد که این زندگی دنیا جز لهو و لعب چیزی نیست (وَمَا هَذِهِ الْحَیَاةُ الدُّنْیَا إِلَّا لَهْوٌ وَلَعِبٌ ). طرح نوروزی چشمه های جاری ( حفظ سوره ملک) با همکاری شبکه قرآن برگزار می گردد. همکاران عزیز و دانش آموزان و اولیاء گرامی،در صورت تمایل به شرکت در این طرح ارزشمند و نورانی عدد یک را به سامانه 30000711 ارسال نمایید تا در قرعه کشی 1000 جایزه نفیس شرکت داده شوید. لازم به یادآوری است که سوره مبارکه ملک دارای 30 آیه شریفه می باشد که شامل دو صفحه از م. س رست فرمانداری مبارکه گفت: قاتل چهار تبعه کشور افغانستان مقیم این شهرستان در کمتر از 24 ساعت، با تلاش عوامل انتظامی مبارکه در یکی از استان های شرقی کشور دستگیر شد. بعد ها به دفتر دیگری از برادر دانشمند دیگری بنام «ماجد المهدی» از عراق دست یافتم که به کشف بزرگی در مورد ارتباط سوره کهف
با ظهور حضرت مهدی علیه السلام رسیده بود.
این دو دانشمند به دور از همدیگر تحقیقات جداگانه ای در مورد این دو سوره کرده بوند اما عجیب آن بود که هر دو ندانسته به یک نتیجه رسیده بودند.
قطعاً اگر آقای بسام نهاد . اختصاصی از فایل هلپ پاو وینت تدبر در سوره مبارکه قریش با و پر سرعت .
 پاو وینت تدبر در سوره مبارکه قریش
 پاو وینت تدبر در سوره مبارکه قریش فضای سخن:انگشت اشاره قریش، کعبه را نشان می دهد. الفت خود با دو کوچ زمستان و تابستان را مرهون این خانه می دانند. با خود می گویند که ما اهل حرم هستیم و به برکت این بیت حرام، از گزند حملات و آسیب های احتمالی در امانیم. همگان حرم نشینان را محترم می دارند و ما به یمن وجود این خانه، با آسودگی خاطر به سفر می رویم و مال جاره خود را حمل کرده، رفاه زندگی خویش را تأمین می کنیم. پس ما هرچه داریم، از این خانه داریم. در تعظیم و تکریم این خانه حرام، میکوشند، اما...! پروردگار این خانه را نمی پرستند. قرائت سوره:بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیملإیلافِ قُرَیْشٍ ﴿١﴾ براى الفت ‏دادن قریشإِیلافِهِمْ رِحْلَةَ الشِّتَاءِ وَالصَّیْفِ ﴿٢﴾الفتشان هنگام کوچ زمستان و تابستان [خدا فیل سواران را نابود کرد] فَلْیَعْبُدُوا رَبَّ هَذَا الْبَیْتِ ﴿٣﴾پس(به شکرانه این نعمت بزرگ)آن ها باید خداوند این خانه را بپرستندالَّذِی أَطْعَمَهُمْ مِنْ جُوعٍ وَآمَنَهُمْ مِنْ خَوْفٍ ﴿٤﴾همان خدایى که در گرسنگى غذایشان داد و از بیم دشمن آسوده‏خاطرشان کردصدق الله العلی العظیمشامل 15 اسلاید powerpoint
با
پاو وینت تدبر در سوره مبارکه قریش
اختصاصی از یارا فایل پاو وینت مقاله تدبر در سوره مبارکه قریش با و پر سرعت .
تدبر در سوره مبارکه قریش15اسلاید•انگشت اشاره قریش، کعبه را نشان می دهد. الفت خود با دو کوچ زمستان و تابستان را مرهون این خانه می دانند. با خود می گویند که ما اهل حرم هستیم و به برکت این بیت حرام، از گزند حملات و آسیب های احتمالی در امانیم. •همگان حرم نشینان .                              معمّاهای قرآنی (83)

     1 - اکثر و مهمترین آیات " ارث " در کدام سوره و چه آیاتی از قرآن کریم آمده است؟

     2 - خداوند در کجای قرآن کریم نام بهترین دوستان را برده است؟

     3 - در کدام آیه قرآن کریم 9 مرتبه . -کلمه « » یا جمع آن در قرآن کریم 12 بار آمده است که برابر با تعداد ان در روایات مختلف است. -کلمه «الساعَه» در قرآن کریم 48 بار آمده است که 24 بار آن در اول آیه و 24 بار دیگر در وسط آیه است که مساوی تعداد ساعات یک شبانه روز می باشد.
-کلمه «یَوم» در قرآن مجید 365 بار آمده است که برابر با تعداد روز های سال(شمسی) است.
-سوره مبارکه «حمد» تنها سو. فایل صوتی تلاوت سوره مبارکه توحید به همراه معنی دراینجا آماده دریافت است. سلام امروز جزء 30 قرآن رو گذاشتم برای ترتیل منشاوی شماره: نام سوره: تعداد آیات: جزء: لینک : 78 سوره مبارکه نبأ 40 30 79 سوره مبارکه نازعات 46 30
80 سوره مبارکه عبس 42 30
81 سوره مبارکه تکویر 29 30
82 سوره مبارکه انفطار 19 30
83 سوره مبارکه مطففین 36 30
84 سوره مبارکه انشقاق 25 30
85 سوره مبارکه بروج 22 30
86 سوره مبارکه طارق 17 30
87 سوره مبارکه اعلی 19 30
88 سوره مبارکه غاشیه 26 30
89 سوره مبارکه فجر 30 30
90 سوره مبارکه بلد 20 30
91 سوره مبارکه شمس 15 30
92 سوره مبارکه لیل 21 30
93 سوره مبارکه ضحی 11 30
94 سوره مبارکه انشراح 8 30
95 سوره مبارکه تین 8 30 96 سوره مبارکه علق 19 30
97 سوره مبارکه قدر 5 30 98 سوره مبارکه بینه 8 30
99 سوره مبارکه ز ال 8 30
100 سوره مبارکه عادیات 11 30
101
سوره مبارکه قارعه 11 30 102 سوره مبارکه تکاثر 8 30
103 سوره مبارکه عصر 3 30
104 سوره مبارکه همزه 9 30
105 سوره مبارکه فیل 5 30
106 سوره مبارکه قریش 4 30
107 سوره مبارکه ماعون 7 30
108 سوره مبارکه کوثر 3 30
109 سوره مبارکه کافرون 6 30
110 سوره مبارکه نصر 3 30
111 سوره مبارکه مسد 5 30
112 سوره مبارکه اخلاص 4 30
113 سوره مبارکه فلق 5 30
114 سوره مبارکه ناس 6 30
لینک ها رو از سایت: http://www.tahaquran.ir/ با اجازشون،کپی .از مدیر سایت و مسئولاشم متشکرم لینک های اطلاعات حجم 120 مگابایت

فایل صوتی تلاوت سوره مبارکه حجرات – قاف از مصطفی اسماعیل - 11.2 مگابایت
فایل صوتی تلاوت سوره مبارکه مریم – تکویر از عبدالباسط - 7.75 مگابایت
فایل صوتی تلاوت سوره مبارکه از منشاوی - 21.2 مگابایت
فایل صوتی تلاوت سوره مبارکه انعام از شحات انور - 7.06 مگابایت
فایل صوتی تلاوت سوره مبارکه آل عمران از ابوالعینین شعیشع - 13.4 مگابایت
فایل صوتی تلاوت سوره مبارکه احزاب از غلوش - 14.6 مگابایت
فایل صوتی تلاوت سوره مبارکه زمر از محمد عمران - 7.90 مگابایت
فایل صوتی تلاوت سوره مبارکه آل عمران از حامد شاکرنژاد - 9.05 مگابایت
فایل صوتی تلاوت سوره مبارکه آل عمران از احمد نعینع - 12.7 مگابایت
فایل صوتی تلاوت سوره مبارکه آل عمران از محمد اللیثی - 2.28 مگابایت
فایل صوتی تلاوت سوره مبارکه شوری- از سید متولی عبدالعال - 13.3 مگابایت نود و سومین سوره قرآن کریم است که مکی و 11 آیه دارد. صادق علیه السلام در فضیلت این سوره مبارکه فرمودند: هر سوره «ضحی» را شب یا روز زیاد بخواند چیزی در حضورش نیست مگر اینکه به نفع او شهادت می دهند حتی مو و پوست و گوشت و استخوانش. خداوند پس از این شهادت ها می گوید: «شهادت شما را برای این بنده ام پذیرفتم. او را به بهشت ببرید تا هر چه که دوست . با سلام و عرض ادب؛ تکلیف زیر برای این هفته پیشنهاد می شود. امید است این هفته همه مهمان سوره زمر باشیم: 1. مطالعه سوره مبارکه زمر(حداقل 10 بار)؛ می توانید برای ایجاد تفاوت میان مرورها هر بار یک منظر از سوره را انتخاب نمایید(واژه پرتکرار / واژگان کلیدی/ اسامی خدا / قانونها / و ...) 2. قطعاً دسته بندی یکی از اجزای لاینفک این مطالعه محسوب می شود.. احضار موکل عبدالکریم باید (( 3 )) روز ، ترک خوردن حیوانی نماید ، در خلوت سکنا نماید با لباس طاهر و بدن مطهر و بخورات بسوزاند و روزه بدارد ، بعد از هر باید (( 1000 )) بار این سوره مبارکه (( کوثر )) را بخواند ، بعد از خواندن سوره این دعای مبارکه را بخواند مجرب آزموده است ، در روز سوم شخصی خوش منظر ظاهر شود عبدالکریم نام ، بپرسد که ای بنده خدا چه م. این سوره(جز دو آیه) مکی است و45آیه و777کلمه دارد. ابواعامه از بن کعب از پیغمبر اکرم (ص) روایت کرده فرمود: هرکه سوره ی ملائکه را قرائت کند، روزقیامت بر هشت در بهشت او را می خوانند وگویندازهردرکه خواهی درآی.هر آیات(29تا30) سوره ی مبارکه ی فاطر « إِنَّ الَّذِینَ یَتْلُونَ کِتَابَ اللَّهِ وَأَقَامُوا الصَّلَاةَ وَأَنفَقُوا مِمَّا رَزَقْنَاهُمْ سِرًّا وَعَلَانِیَةً یَرْجُونَ تِجَارَةً لَّن تَبُورَ ﴿۲۹﴾ لِیُوَفِّیَهُمْ أُجُورَهُمْ وَیَزِیدَهُم مِّن فَضْلِهِ إِنَّهُ غَفُورٌ شَکُورٌ ﴿۳۰﴾ » را درچهار پارچه ی نو پاک از پنبه نویسد و در میان متاع تجارت نهد سود بسیارازآن کند. ثواب قرائت سوره ی فاطر ازمولایمان حضرت صادق (ع) روایت است که فرمودند: ی که سوره ی سبا و فاطر را درشب بخواند، درآن شب در حفظ خواهد بود. پس ی که این دو سوره را در روز بخواند، درآن روز به او مکروه وناراحتی نمی رسد و از خیردنیا وآ ت آن قدر به او اعطا می گردد که به قلب او خطور نمی کرد و آرزویش به آن نمی رسید. یکی از ختومات مجرب سوره مبارکه توحید این است که از مقاتل بن سلیمان نقل شده است که مدت ۷ هفت روز، بعد از صبح روزی ۱۰۰بار سوره توحید را بخوان ومیان ختم صحبت نکن هنوز هفته تمام نشده به حاجتش خواهد رسید به تجربه رسیده است که مدت ۱۸ روز ،روزی سه بار سوره توحید را به این طریق که آیه ((الله الصمد))را ۱۰۰۰هزاربار تکرار کند و هر روز بعد از تمام . شب قدر» واژه ای قرآنی است. این شب در قرآن، در سوره قدر، با صفت «مبارکه» یاد شده و بهتر از هزار ماه دانسته شده است. «انا انزلنه فی لیله مبارکه، لیله القدر خیر من الف شهر»: ما قرآن را در شب مبارک فرو فرستادیم. شب قدر از هزار ماه برتر است. شب نوزدهم، بیست و یکم و بیست و سوم قدراست. به این مناسبت در ادامه به برخی از ویژگی های این عزیز اشاره می شود. اختصاصی از یاری فایل پاو وینت درباره تدبردر سوره مبارکه فیل با و پر سرعت .
تدبردر سوره مبارکه فیل17اسلاید•دشمنان خدا و قرآن و رسول6، با تکیه بر قدرت مادی خود، دربرابر حقیقت صف آرایی کرده، جز به نابودی آن راضی نمی شوند. •مشاهده این تقابل نابرابر، زمینه ساز احساس ضعف در جبهه حق و احساس قوت در جبهه باطل است.•به نظر می رسد که رسول اک. با سلام  در ادامه مباحث قبل به فضیلت و خواص سوره حمد می رسیم. چون این سوره در های یومیه 10بار خوانده می شود برخی از فضایل و خواص آن را با توجه به روایات بیان داشته و جهت مطالعه بیشتر به کتب مربوطه مراجعه شود. امبر خدا (ص)به جابر فرمود: ای جابر! آیا بهترین سوره را که خدا در قرآن نازل کرده به تو یاد دهم؟ جابر گفت: بلی پدر و مادرم فدای تو باد آن را به من بیاموز.
سوره‌ی حمد را به جابر آموخت و فرمود: ای جابر آیا صفت و عظمت این سوره را برای تو بگویم؟ جابر گفت: بله پدر و مادرم فدای تو باد آن را بیاموز.
حضرت فرمود: سوره‌ی حمد هر مرضی به جز مرگ را شفا می‌دهد.( تفسیرالبرهان ج1 ص106)
صادق (ع)فرمودند: ی که مرضی به او برسد،سوره‌ی حمد را در گریبانش هفت مرتبه بخواند پس اگر مرض از بین رفت چه بهتر، و گرنه هفتادبار بخواند و من ضمانت می کنم که سلامتی یابد.( تفسیرالبرهان ج1 ص107).
* برخی از خواص سوره‌ی حمد:
زیادی نور چشم:
حضرت رسول اکرم (ص)فرمودند: چون ی را درد چشم باشد یا در بینایی او ضعفی باشد، در اول ماه چون هلال ماه را ببیند دست بر چشم خود بنهد و سوره‌ی فاتحه را 10 بار با نیت خالص و توجه به معنی آن بخواند و در آ ، سوره‌ی مبارکه‌ی "توحید" را 3بار بخواند بعد از آن 7بار بگوید: " یا ربِّ قَوِّ بَصَری " سپس بگوید: " اللهم اکف انت الکافی، اللهم عاف انت المعافی". درد چشم و ضعف بینایی به صحت مبدل می گردد(خواص آیات قرآن کریم، محمدتقی ص10).
برای رفع تب:
حضرت جعفر صادق (ع)فرمودند: هر ، با ایمان سوره‌ی مبارکه‌ی فاتحه را چهل بار بر قدح آب با نیت خالص و توجه به خدا و معنی آن بخواند و آن آب را بر روی ی که تب دارد بپاشد تب از او زایل می‌شود. (خواص آیات قرآن کریم محمدتقی ص12)
ایجاد برکت:
در کلامی از اکرم (ص) آمده است:
هر ، هنگامی که وارد خانه‌‌ی خود می شود، سوره‌ی حمد و توحید را قرائت کند، خداوند فقر را از خانه‌ی او دور کرده و برکت زندگی او را به حدّی زیاد می کند که به همسایگانش نیز می رسد.
از حضرت صادق (ع)روایت شده است:‌"هر سوره‌ی حمد را قرائت کند، به لطف و عنایت الهی، درهای خیر دنیا و آ ت به روی او گشوده خواهد شد."( الدرالمنثورج6)
درمان کاهلی و تنبلی:
هر با ایمان بر خواندن سوره‌ی مبارکه‌ی‌فاتحه در شب و روز، مداومت نماید، خداوند متعال از او کاهلی و سست دلی و جمیع آفات را زایل می کند.
از رسول خدا (ص) روایت شده که فرمود:
هر سوره ی حمد را قرائت کند، خداوند به عدد تمام آیاتی که از آسمان نازل شده است به او ثواب و پاداش عنایت می فرماید.
اکرم (ص) فرمودند:
سوره‌ی حمد برترین سوره ها در کتاب خداست و شفای هر دردی جز مرگ است.
سوره ای که در زندگی معجزه میکندبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در سوره های قرآن آنچه که خیلی اثرات معجزه آسایی از آن ذکر شده است سوره مبارکه حمد می باشد که در کمتر سوره ای یافت می شود.قرآن سر تا سر دارای اعجاز در زندگی مادی و معنوی می باشد که اگر ما با معرفت تلاوت کنیم حتما اثرات آن را خواهیم دید. لذا دراثرات سوره های قرآن اثرات عجیبی ذکر شده که هر کدام معجزه ای هستند. اما در سوره های قرآن آنچه که خیلی اثرات معجزه آسایی از آن ذکر شده است سوره مبارکه حمد می باشد که در کمتر سوره ای یافت می شود. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه گفت: بیش از 200 نفر می توانند در مواقع بحران در پایگاه بین شهری ی فولاد جمعیت هلال احمر شهرستان مبارکه اسکان داده شوند. معاون بهره برداری فولاد مبارکه گفت: عملکرد شرکت فولاد مبارکه فراتر از برنامه شش ماهه به ثبت رسید و رکوردشکنی در بخش های مختلف مشاهده شد.