16 استان درگیر سیل و طوفان امدادرسانی به 5 هزار و 600 حادثه دیده

به نقل از خبرگزاریها در مورد 16 استان درگیر سیل و طوفان امدادرسانی به 5 هزار و 600 حادثه دیده : نیروهای جمعیت هلال احمر استان چهارمحال و بختیاری به ۲ هزار و ۷۹۱ حادثه دیده امدادرسانی د. رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به عملیات امدادرسانی در طوفان شن در استان سیستان و بلوچستان طی 72 ساعت گذشته گفت: امدادگران جمعیت در این عملیات به 16 هزار و 854 نفر امدادرسانی کرده و 14 هزار ماسک نیز میان متاثران از توفان توزیع د. رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به وقوع سیل و آبگرفتگی در ۶ استان کشور گفت: طی یک هفته گذشته بیش از ۴ هزار حادثه دیده اسکان اضطراری یافته و ۷۳ خودرو از مسیر سیلاب رهاسازی شده است. مدیر عامل جمعیت هلال احمر فارس از امدادرسانی به بیش از 2 هزار و 500 حادثه دیده در استان خبر داد. مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از امدادرسانی به ۴۸ حادثه دیده در این استان طی هشت روز گذشته خبر داد. رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به وقوع سیل و آب گرفتگی در ۹ استان کشور، گفت: امدادرسانی در ۲ استان آذربایجان شرقی و غربی ادامه دارد و حدود ۳۰۰ منزل مس ی از آب تخلیه شده است. رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به وقوع سیل و طوفان در 15 استان کشور گفت: بیش از 3200 نفر به دلیل این حادثه امدادرسانی شدند. مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گلستان گفت: نیروهای جمعیت هلال احمر گلستان در چند روز اخیر به یک هزار و 200 حادثه دیده در برف و کولاک امدادرسانی د. امدادگران هلال احمر استان به 79 حادثه دیده از شنبه هفتم تا دوشنبه شانزدهم اسفند 95 در نقاط مختلف استان، امدادرسانی د. معاون عملیات امداد و نجات هلال احمر گفت: امدادگران هلال احمر به یک هزار و 375 تن از افراد گرفتار در طوفان امروز بوشهر امدادرسانی د. مدیرعامل هلال احمر استان فارس گفت: از ابتدای اجرای طرح نوروزی تا 7 فروردین به 3 هزار نفر حادثه دیده امدادرسانی شد. رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه ۱۵ استان کشور طی روزهای گذشته متاثر از سیل، آب گرفتگی و طوفان بود، گفت: امدادگران به ۲ هزار و ۹۵۵ نفر خدمات امدادی ارائه د. معاون عملیات امداد و نجات هلال احمر گفت: امدادگران هلال احمر به یک هزار و 375 تن از افراد گرفتار در طوفان امروز بوشهر امدادرسانی د. امدادرسانی و اسکان اضطراری یک هزار و 375 تن در طوفان بوشهرشاهین فتحی معاون عملیات امدادو نجات هلال احمر  در رابطه با عملیات سیل و آب گرفتگی و برف و کولاک در کشور اظهار داشت: از سوم تا چهارم فروردین 96، 8 استان از جمله ایلام، خوزستان، سیستان و بلوچستان، قزوین، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد و لرستان متأثر از سیل و آب گرفتگی و  11 استان آذربایجان شرقی، اردبیل، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، زنجان، سمنان، قزوین، گیلان، لرستان و مازندران متاثر از برف و کولاک بوده است. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت : در یک هفته گذشته 129 نفر حادثه دیده در سطح استان وجود داشته است . معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر اسان رضوی با اعلام خبر امدادرسانی به ۸۶ مورد حادثه دیده در استان، گفت: ۲۸۴ نیروی عملیاتی درحال خدمت رسانی در طرح امدادونجات زمستانه هستند. مدیرعامل سازمان هلال احمر فارس از امدادرسانی به بیش از 10 هزار حادثه دیده سیلاب و آب گرفتگی در استان خبر داد. به ۳۹ حادثه دیده در ارتفاعات استان از ابتدای سال جاری امدادرسانی شد. اورژانس 115 مازندران به 4 هزار حادثه دیده در تعطیلات نوروزی امدادرسانی کرد. مدیرعامل جمعیت هلال احمرآذربایجان غربی از امدادرسانی نیروهای هلال احمر به سه هزار نفر از حادثه دیدگان سیل روز خبر داد. مدیرعامل هلال احمر استان فارس از امدادرسانی به 3 هزار و 40 نفر در طرح نوروزی خبر داد.? امسال به 290 نفر حادثه دیده در تصادفات جاده ای در راههای ارتباطی این استان امداد رسانی شده است. معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان کرمان از امدادرسانی به 29 مورد حادثه در یک هفته گذشته خبر داد. رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر گفت: 6 استان از روز گذشته درگیر سیل، آبگرفتگی و طوفان شده اند و امدادگران به 386 نفر از هموطنان خدمات لازم را ارائه د. معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان از خدمت رسانی امدادگران و نجات گران این جمعیت به 165 حادثه دیده متأثر از سیل در شرق استان خبر داد. تهران (پانا) - رئیس سازمان امداد و نجات سازمان هلال احمر از وقوع سیل، آبگرفتگی و طوفان در شش استان کشورخبر داد و گفت: امدادرسانی در ۲۴ شهر، روستا و منطقه عشایرنشین انجام گرفته است. مدیر مرکز فوریت های پزشکی چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای آغاز طرح نوروزی تاکنون به 736 حادثه دیده امدادرسانی توسط اورژانس استان شده است. رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه شش استان کشور طی روز گذشته و امروز متاثر از سیل و آب گرفتگی و طوفان بود گفت: امدادگران به ۳۸۶ تن خدمات امدادی ارائه د. معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان از امدادرسانی به 468 حادثه دیده از آغاز اجرای طرح امداد و نجات نوروزی 96 هلال احمر استان اصفهان خبر داد. مدیرعامل هلال احمر استان مرکزی گفت: اعضای هلال احمر استان مرکزی تا به امروز به 214 نفر حادثه دیده امدادرسانی د. امدادگران هلال احمر استان سمنان به 72 حادثه دیده در عملیات مختلف امدادرسانی د. امدادرسانی هلال احمربه 232 خانوار حادثه دیده درآبگرفتگی غرب مازندران شاخس نیوز به قلم ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت : امدادگران این جمعیت در حادثه آبگرفتگی روز های گذشته در غرب استان به 232 خانوار حادثه دیده کمک د. در پی بارش باران و جاری شدن سیلاب در شهرستان های نوشهر، چالوس ، رامسر ، تنکابن ، نور و بابل امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان با تجهیزات کامل به مناطق و روستاهای حادثه دیده اعزام شدند.

به گزارش روز روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران ، ' مهدی ولی پور' با اشاره به ارائه خدمات به 232 خانوار در 6 شهرستان و 34 روستا گفت : به 940 نفر از هم استانی های عزیز در این مناطق امدادرسانی شده است.

وی اضافه کرد 250 قرص نان ، 58 تخته موکت ، 86 تخته پتو ، 144 قوطی انواع کنسروجات و 10 کیلو نایلون بین آسیب دیدگان توزیع شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گفت : در جریان این امدادرسانی 34 تیم عملیاتی با استفاده از 6 دستگاه آمبولانس و 30 دستگاه خودروی امدادی و 52 دستگاه پمپ لجن کش به امدادرسانی پرداختند . ولی پور در پایان اشاره کرد امدادگران جمعیت هلال احمر همچنین 6 دستگاه خودروی گرفتار در لجن و سلاب را رهاسازی نمودند.

طی چند روز اخیر مناطق غربی استان مازندران شاهد بارندگی شدید و آبگرفتگی معابر و منازل و سیلاب بوده و براساس گزارش هواشناسی استان در رامسر 198:6 میلی متر باران بارید.ک/1 ایسنا نوشت: معاونت عملیات امداد و نجات هلال احمر ضمن تشریح روند امدادرسانی ها در حادثه سیل و آبگرفتگی اخیر در چند استان کشور، گفت: امدادرسانی ها در استان های بوشهر، کرمان، هرمزگان و فارس همچنان ادامه دارد. مسئول عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان از امدادرسانی به 6 هزارو 777 آسیب دیده در حوادث رخ داده از ابتدای سال 96 تاکنون خبر داد. سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از وقوع ۶۰ مورد حادثه در طوفان امشب پایتخت خبر داد. امدادگران جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری، در ۲۴ ساعت گذشته به دو هزار و ۳۱۸ نفر حادثه دیده و گرفتار در برف امدادرسانی د. سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران از وقوع 60 مورد حادثه در طوفان امشب پایتخت خبر داد. مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان گفت: همزمان با اجرای طرح نوروزی ایمنی و سلامت جاده ای تیم های هلال احمر استان همدان تا هفتم فروردین ماه به 40 نفر از مجروحان 37 حادثه امدادرسانی د. همشهری آنلاین: رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به وقوع سیل، آبگرفتگی و طوفان در ۶ استان کشور، گفت: امدادرسانی در ۲۴ شهر، روستا و منطقه عشایرنشین انجام گرفته است. رئیس سازمان امداد و نجات، از امدادرسانی به حادثه دیدگان برف و کولاک در ۲۲ استان کشور خبر داد. رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به امدادرسانی بیش از ۵۴۰۰ حادثه دیده در روز طبیعت گفت: ۲۹۲ مصدوم نیز در این روز به مراکز درمانی انتقال یافتند. در ادامه پوشش ویدیویی حادثه ز له کرمانشاه، لحظه به لحظه دومین روز امدادرسانی ز له در استان کرمانشاه را در قالب یک موشن گرافی در تابناک می بینید. این ویدیو شامل همه حوادثی است که از بامداد تا شامگاه روز سوم امدادرسانی و شب سوم حادثه رخ داده است. مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از فعالیت 21 تیم عملیاتی برای امدادرسانی به حادثه دیدگان در استان اردبیل خبر داد. طوفان «دیبی» در جزایر «ویتس » استرالیا باعث تخلیه بیش از ۳۰ هزار نفر از نان منطقه از جمله گردشگران و ت یب سقف ۲۳ هزار خانه شد. امدادگران جمعیت هلال احمر مازندران در یک هفته گذشته به ۶۹ حادثه امدادرسانی د. مدیر عامل آبفا استان زنجان گفت: در سال گذشته بیش از 5 هزار و سیصد مورد حادثه و اتفاق آب در شهر زنجان توسط شرکت آب و فاضلاب رفع شده است. ایسنا نوشت: مرکز مدیریت راه های کشور اعلام کرد: محور زابل به زاهدان به علت وقوع طوفان شن و عدم دید کافی تا اطلاع بعدی مسدود می باشد. رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به وقوع برف و کولاک در 21 استان کشور، گفت: تا کنون 56 هزار مسافر امدادرسانی شده و 22 هزار نفر نیز اسکان اضطراری یافته اند. دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: با توجه به اینکه سیل، کولاک و طوفان همه استان ها را فرا گرفته، امدادگران هلال احمر با همه تجهیزات مشغول امدادرسانی هستند. معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان کرمان از امداد رسانی به 58 نفر حادثه دیده در یک هفته گذشته در کرمان خبر داد. ایسنا نوشت: رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به امدادرسانی امدادگران هلال احمربه ۱۲ استان درگیر سیل و آبگرفتگی در طول چند روز گذشته، از ادامه امدادرسانی در ۳ استان سمنان، آذربایجان شرقی و کهگیلویه و بوریر احمد خبر داد.