16 شهید حوادث تروریستی تهران شناسایی شدند

به نقل از خبرگزاریها در مورد 16 شهید حوادث تروریستی تهران شناسایی شدند :
جلسه طرح حمایت از هنرمندان صنایع دستی در مجلس به علت حوادث تروریستی به تعویق افتاد. با شناسایی پیکر این شهیده، کار شناسایی و تشخیص هویت ی حوادث تروریستی مجلس و حرم به پایان رسید. رییس کل دادگستری خوزستان شایعه ارتباط فرد یا افرادی در خوزستان با حوادث تروریستی 17 داد امسال در تهران را تکذیب و تاکید کرد: حوادث تروریستی تهران هیچ ربطی به خوزستان نداشتند. هر دو تروریستی که در حرم (ره) حاضر شده بودند، دارای جلیقه انتحاری بوده و پس از آن که از درب غربی وارد حرم شدند. ظهارات یک دانشجو درباره حوادث تروریستی تهران در دیدار دانشجویان با انقلاب: 20 سال دیگر مهاجمین امروز را بعنوان شهید معرفی نکنند. اسامی 9 نفر از اسامی ی حمله تروریستی مجلس شورای ی ایران به شرح زیر می باشد.
اسامی ی تیراندازی در مجلس شورای ی ایران:
پاسدار  شهید جواد تیموری
شهید علی همتی
شهید هانیه اکبریان
شهید حسین بنی اردلان، مراجعین
شهید حمید امدادی مسئول دفتر ارومیه
شهید زارع مسئول دفتر شاهین شهر
شهید سید مهدی تقوی  مدیر عامل سابق خبرگزاری ایکنا (قرآن)
شهید احسان آقاجانی
شهید جعفر جعفرزاده رئیس دفتر  ایذه و باغملک
شهید علی قلی زاده
مهدیه هراتی مدرس علمی کاربردی لرستان و 32 ساله
حوادث تهران تیراندازی در تهران اسامی کشته شدگان اسامی
حوادث تهران تیراندازی در تهران اسامی کشته شدگان اسامی
حوادث تهران تیراندازی در تهران اسامی کشته شدگان اسامی
حوادث تهران تیراندازی در تهران اسامی کشته شدگان اسامی
حوادث تهران تیراندازی در تهران اسامی کشته شدگان اسامی
حوادث تهران تیراندازی در تهران اسامی کشته شدگان اسامی
حوادث تهران تیراندازی در تهران اسامی کشته شدگان اسامی
حوادث تهران تیراندازی در تهران اسامی کشته شدگان اسامی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در تماسی تلفنی با خارجه کشورمان ضمن محکومیت حوادث تروریستی امروز تهران، با ایران ابراز همدردی و اعلام همبستگی کرد. سابق ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور حوادث تروریستی تهران را به شدت محکوم و با ملت ایران و خانواده جان باختگان ابراز همدردی کرد. مدیر خبرگزاری صداوسیما بازتاب رسانه ای حوادث تروریستی صبح امروز تهران را در رسانه های خارجی مورد بررسی قرار داد. صفحه توییتر منسوب به ی چند یادداشت کوتاه از واکنش معظم له به حوادث تروریستی امروز تهران منتشر کرد. معاون دبیر شورای عالی امنیت ملی درباره هویت عاملان حوادث تروریستی امروز تهران گفت: این افراد انی هستند که از برخی مناطق ایران به ی ها پیوسته اند. طرح عضویت رئیس پ ند غیرعامل در شوراهای عالی به کمیسیون امنیت ملی ارجاع شده بود که دو ماه و نیم پس از حوادث تروریستی تهران، برای بررسی بیشتر دامنه اختیارات وی به مجلس آمد تا جلوی وقوع اتفاقات مشابه گرفته شود. در اطلاعیه ای هویت عناصر تروریستی حوادث دیروز تهران را اعلام کرد. شیخ ال مولانا عبدالحمید در فرازی از سخنانش در مراسم امروز اهل سنت زاهدان با اشاره به حملات تروریستی تهران و سایر حوادث مشابه، از سران کشورهای ی و نخبگان جهان خواست برای پیشگیری از چنین حوادثی «چاره شی» کرده و «را ار» ارائه دهند. وزارت امور خارجه در بیانیه ای حوادث تروریستی اخیر در تهران را محکوم کرد. مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در تماس تلفنی با امور خارجه کشورمان حوادث تروریستی امروز -چهارشنبه- در تهران را محکوم کرد.
عادل فردوسی پور مجری محبوب تلویزیون نسبت به حوادث تروریستی تهران واکنش نشان داد. ائمه و جماعت، شوراهای افتاء، ون، مدرسین و طلاب استان کردستان با صدور بیانیه ای حوادث تروریستی تهران را محکوم د.
عضو کمیسیون قضایی مجلس گفت: عامل اصلی حوادث تروریستی تهران توسط نیروهای کشورمان در خارج از مرزها به… رکنا: س رست اورژانس کشور اعلام کرد: بر اساس آ ین آماری که اورژانس های پیش بیمارستانی و بیمارستانی تا ساعت 22 چهارشنبه شب اعلام کرده اند ، شمار ی حوادث تروریستی روز چهارشنبه تهران 13 تن و شمار مصدومان… همزمانی حوادث تروریستی تهران با اعلام برگزاری همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق می تواند حکایت از همکاری برخی عناصر مستقر در اقلیم با و سرویس های اطلاعاتی و سعودی داشته باشد. گروه صدر در عراق، افزود: تهرانِ امن شاهد حوادث تروریستی شد و این امر اقتضا می کند که همه ما با یکدیگر برای مبارزه با تروریسم متحد شویم. حزب ندای ایرانیان با صدور اطلاعیه ای، ضمن محکوم حوادث تروریستی امروز تهران، به مقام ی این حوادث ادای احترام کرد. هموطنان مقیم آنکارا حوادث تروریستی چهارشنبه را تهران محکوم د. فرا یون مجلس ضمن ابراز همدردی با خانواده های داغدار، حوادث تروریستی روز گذشته تهران را محکوم کرد. حوادث تروریستی 17 داد تهران، نخستین اقدام جدی در ایران بوده است؛ آن هم پس از سال ها تلاش بی وقفه و اعزام گروه های متعدد که هر یک در تور نیروهای امنیتی و نظامی گرفتار آمده اند. اما حجت ال علی یونسی، معتقد است که حوادث تروریستی تهران، نه به لحاظ نظامی و نه تبلیغاتی، واجد ارزشی نبوده است. یک مقام آگاه امنیتی گفت: یک متهم مرتبط با حوادث تروریستی تهران توسط سربازان گمنام زمان(عج) در شهرستان بندر ماهشهر دستگیر شد. رییس سازمان حفاظت از محیط زیست در کانال تلگرامی خود، یادداشت کوتاهی را در واکنش به حوادث تروریستی دیروز تهران منتشر کرد هویت عناصر تروریستی حوادث دیروز تهران مشخص شد+ تصاویر و جزییات با صدور اطلاعیه ای، مشخصات و هویت عناصر تروریستی در تهران را منتشر کرد.  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] حوادث تروریستی امروز در مجلس شورای ی و مرقد مطهر (ره) توسط جامعه جهانی محکوم شد. در پی حوادث تروریستی تهران، فدریکا موگرینی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به صورت تلفنی با ظریف گفت وگو کرد. اطلاعات با اشاره به شناسایی عقبه تیم تروریستی حوادث اخیر مجلس و حرم (ره) گفت که مکانی که تروریست ها با هم هم پیمان شده بودند شناسایی و تعدادی از افراد آن ها دستگیر شدند. ماجرای دیروز تهران؛ این همان تعبیری بود که بسیاری آنرا برای حادثه ای تروریستی در قلب تهران به کار بردند. واکنش اینستاگرامی جواد ن ام به حوادث تروریستی امروز در تهران. خارجه فرانسه در گفتگوی تلفنی با ظریف ضمن محکومیت شدید حوادث تروریستی امروز تهران مراتب همدردی و همبستگی فرانسه را با ت و ملت ایران ابراز کرد. سازمان اورژانس کشور شمار ی حوادث تروریستی امروز را 12 تن اعلام کرد. همشهری آنلاین: هویت تروریست های حادثه دیروز تهران را منتشر کرد. علمای اهل سنت کشورمان نسبت به حوادث تروریستی تهران واکنش نشان دادند. 3 عزیزی که در این حوادث کشته شدند، از خانواده و ایثارگران بودند که متأسفانه در این حوادث جان خود را از دست دادند؛ مسئولان باید به صورت دقیق ریشه این حادثه را شناسایی و با عاملان اصلی برخورد جدی کنند. یک مقام آگاه امنیتی گفت: یک متهم مرتبط با حوادث تروریستی تهران توسط سربازان گمنام زمان(عج) در شهرستان بندر ماهشهر دستگیر شد. منتخب مردم در شورای شهر پنجم به حوادث 17 داد تهران واکنش نشان داد و همه دوستداران ایران و علاقمندان نظام را به کنار گذاشتن اختلاف و همدلی برای حمایت از ایران دعوت کرد. رئیس جمهور روسیه در پیامی به همتای ایرانی خود اعلام کرد: حوادث امروز بار دیگر وم افزایش همکاری های بین المللی در مبارزه با عوامل تروریستی را به اثبات رساند. اطلاعات گفت: عناصری از عقبه حوادث تروریستی دیروز بازداشت شدند. واکنش اینستاگرامی علی بعد از حوادث تروریستی امروز در تهران مدیر کل فرهنگ و ارشاد ی استان لرستان در پی وقوع حوادث تروریستی امروز در تهران پیامی صادر کرد . مردم زنجان در مجلس با بیان اینکه ت های ی باید به خودآیندو تروریسم را در منطقه ریشه کن کنند، گفت: حوادث تروریستی تهران عزم ملت ایران را در مبارزه با تروریسم تقویت می کند. حجت ال سیدمهدی طباطبایی به همه مردم توصیه می کند در اطلاع رسانی حوادث تروریستی دقت کنید و جو جامعه را آرام نگه دارید.
دادستان تهران از صدور حکم برای ۲۵۸ نفر در رابطه با حوادث اسفند سال گذشته خبر داد. بعد از انتقادهایی که به پخش طنز خندوانه در شب حوادث تروریستی تهران صورت گرفت، رامبد جوان و گروه خندوانه در برنامه خود حوادث تروریستی چهارشنبه تهران را به ملت ایران و خانواده هاى کشته شدگان این حادثه تسلیت گفتند و توضیح دادند که برنامه در گذشته ضبط شده و در هنگام ضبط هیچ کدام در جریان وقوع چنین حوادثی نبوده اند. موقت تهران گفت: حوادث تروریستی از ساخته ها و فرآورده های دنیای استکبار است و بنا به وصیتنامه (ره) رژیم یک تروریست بالذات است.