16 گشت راهداری ایمنی سفرهای تابستانی را تامین می کنند

به نقل از خبرگزاریها در مورد 16 گشت راهداری ایمنی سفرهای تابستانی را تامین می کنند : مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان از مشارکت کلیه نیروهای راهداری مستقر در شهرستانها جهت انجام مطلوب راهداری تابستانی درمحورهای مواصلاتی استان خبر داد. در مراسمی با حضور معاون راهداری سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای، مدیرکل جدید راهداری و حمل ونقل جاده ای جنوب استان کرمان معرفی شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای عبدالهاشم حسن نیا معاون راهداری این سازمان در آیین معارفه مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان افزود: 9500 میلیارد ریال به بازسازی ... اصلاح ورودی وجی پل جبل در تاریخ 93/05/23آغاز شد این عمی توسط عوامل راهداری و نظارت ریاست محترم راهداری کوهپایه انجام میشود.تاکنون این عملیات راهداری پنجاه درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. عنایت به در حال انجام بودن عملیات اجرای آسف پل جندابه در حوزه راههای استحفاظی راهداری کوهپایه به زودی این پل به بهره برداری رسیده و سرویس دهی این زیرگذر مهم در راههای کوهپایه باعث ارتقای ایمنی عبور و مرور خواهد شد عمیلات احداث باند دوم محور روستایی زاده قاسم به طول سه کیلومتر با همکاری راهداری کوهپایه و شورای محترم روستای زاده قاسم در حال اجرا میباشدو زیر سازی جاده رو به پایان است ، این عملیات برای خدمت رسانی به زائرین آستان مقدس زاده قاسم میباشد باوجود انتقادهای زیاد ازاینکه راهداری کوهپایه فاقدتابلو میباشد‏‏تابلوی راهداری نصب گردید./ در تاریخ 93/05/06سه عدد دوربین کنترل سرعت توسط عوامل راهداری کوهپایه در محور گردنه ملا احمد به کوهپایه نصب گردید ۱۰۲ کیلوتر خطکشی در محورهای حوزه استحفاظی راهداری کوهپایه خط کشی گردید ی کارگاه تخصصی سیستم حفاظ های ایمنی راه و استاندارد en1317 با حضور معاون راه و شهرسازی، کارشناسان بین المللی erf ، مدیران راهداری و کارشناسان ایمنی ادارات کل راه و شهرسازی سراسر کشور برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای، داود کشاورزیان معاون راه و شهرسازی و رئیس این سازمان در این کارگاه تخصصی، با اشاره به اینکه به دلیل برخی سوانح رانندگی جاده ای در سال های اخیر، بحث حفاظ های ایمنی به طور جدی مورد توجه قرار گرفته است، اظهار داشت: با توجه به اینکه در آیین نامه جدید برخی از استانداردها تغییر یافته، نیاز است از تجربیات سایر کشورها به ویژه پیارک و فدراسیون ... باوجود انتقادهای زیاد ازاینکه راهداری کوهپایه فاقدتابلو میباشد‏‏تابلوی راهداری نصب گردید./ در تاریخ 93/05/06سه عدد دوربین کنترل سرعت توسط عوامل راهداری کوهپایه در محور گردنه ملا احمد به کوهپایه نصب گردید ۱۰۲ کیلوتر خطکشی در محورهای حوزه استحفاظی راهداری کوهپایه خط کشی گردید ی جلسه هم شی وتبادل نظر مدیران کل راهداری و حمل ونقل جاده ای شمالغرب کشور و مدیران کل ستادی حوزه راهداری در استان زنجان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ، حسین متولی مدیرکل نظارت بربهره برداری آزادراه های این سازمان دراین نشست برضرورت هماهنگی استانهای همجوار با یکدیگردرعملیات راهداری زمستانی تاکید. معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران از اقدامات ویژه این اداره کل در زمینه عملیات راهداری و ایمن سازی محورها در فصل تابستان به منظور افزایش تأمین ایمنی محورها برای مسافرین تابستانی به استان خبر داد. مدیرکل دفتر ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای از فوت ۴۷۱ نفر در سر صحنه تصادفات رانندگی طی طرح ۲۳ روزه سفرهای نوروزی و تنها یک نفر با ناوگان حمل ونقل عمومی (اتوبوس) خبر داد. در کنار سوالات به وجود آمده برای مردم، سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی نیز چند روز بعد در انتقاد از عملکرد سازمان راهداری گفت که خودروهای حامل سوخت باید ضوابطی را رعایت کنند و سازمان راهداری در اجرای این ضوابط اقدامات لازم را انجام نداده است، موضوعی که عضو هیئت عامل سازمان راهداری و تام الاختیار رئیس این سازمان در امور ایمنی . مراسم بزرگداشت "هفته حمل ونقل ، رانندگان و راهداری" با حضور معاون راه و شهرسازی ، معاونین و مدیران سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای و جمعی از راهداران به نمایندگی از تمام راهدارن زحمتکش کشور در محل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان تهران برگزار شد. به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری ... معاون راهداری سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای از رشد ۱۲ درصدی سفرهای نوروزی ۹۶ تا تاریخ ۵ فروردین نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: این افزایش موجب بالا رفتن میزان توزیع در جاده ها شده به طوری… مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین از آغازعملیات راهداری محوری همزمان با فرا رسیدن روز ملی ایمنی حمل و نقل« روز بدون حادثه رانندگی» خبر داد. مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان با اعلام این مطلب افزودند که سو مین جلسه کمیته ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی به ریاست معاو نت محترم امور عمرانی استانداری در مورخ 24/04/93 و با حضور کلیه اعضاء و به منظور ارتقاء سطح کیفی و کمی ایمنی ترددها تشکیل گردید.
-در این جلسه مسئولین محترم استانی دستگاههای اجرایی بر وم توجه به نکات و موارد ایمنی در جهت کاهش تلفات و تصادفات جاده ای تاکید و از آمادگی دستگاه اجرایی مربوطه جهت خدمات رسانی در دور دوم سفرها ی تابستانی ( بعد از ماه مبارک رمضان ) خبر دادند.
-ایشان هم چنین افزودند که در این جلسه مقرر شد تا کلیه خودروهای تی و امدادرسانی استان به امکانات و لوازم ایمنی تجهیز تا در هنگام بروز حادثه در امداد رسانی مشکل خاصی ایجاد نگردد.
-این مقام مسئول افزود که انشاءا... با پیگیریها و تدوین برنامه های لازم شاهد کاهش تصادفات و تلفات جاده ای باشیم% تهران ـ ایرنا ـ رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای ضمن تشریح اقدامات انجام شده در راستای سفرهای نوروزی حدفاصل 25 اسفند 95 تا 14 فروردین 96 تاکید کرد: 370 نقطه و مقطع پرحادثه رفع و 3500 نقطه پرتصادف… مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه از آمادگی کامل ناوگان حمل و نقل استان برای فراهم شرایط سفرهای تابستانی ایمن و راحت در استان خبر داد. کشاورزیان گفت: ایمنی راهها اولویت اصلی سازمان است و به دلیل اهمیت این موضوع، در این حوزه هیچ گونه اغماضی نخواهد کرد. معاون راهداری سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای از راه های منتهی به پایانه مرزی چذابه بازدید کرد .
به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل ونقل و جاده ای حسن نیا معاون راهداری این سازمان به منظور نظارت بر راه های منتهی به پایانه مرزی چذابه جهت تسهیل در تردد زائران اربعین حسینی از مسیرهای فوق الذکر بازدید کرد.
بر اساس این گزا. مدیر اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای پلدختر گفت: با توجه به نزدیک شدن ایام نوروز و شروع سفرهای نوروزی امسال نیروهای راهداری این شهرستان آماده خدمات دهی به مسافران می باشند سومین جلسه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با حضور معاون راه و شهرسازی، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا و سایر اعضای این ستاد در محل شهرک آزمایش برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای داود کشاورزیان معاون راه و شهرسازی و رئیس این سازمان با ابراز همدردی با بازماندگان حادثه دیده سیل و شرایط ناپایدار جوی اخیر که در برخی از استانهای شمالی کشور رخ داد و موجب کشته و مصدوم شدن عده ای از هموطنان گردید اظهار داشت : خوشبختانه وضعیت دور دوم سفرهای تابستانی از سک سو به گونه ای بود که با همکاری هموطنان زمان سفر به خوبی توزیع شده بود و از سوی دیگر با پیش بینی های لازم از سوی این سازمان و سایر دستگاه های خدماتی و امدادی جهت تعطیلات عید سعید فطر و آغاز دور دوم سفرهای تابستانی تد ر مورد نیاز شیده شده بود ، لیکن آمار دستگاه های تردد شمار سازمان در کل کشور نشان داد که حدود 30 درصد رشد سفرها در هفته ای که منتهی به تعطیلات بود نسبت به هفته قبل از آن اتفاق افتاده است که بیشترین رشد را در مجموع استان مازندران داشته و بیشترین افزایش در محور آزادراه رشت – قزوین نسبت به هفته قبل از تعطیلات حدود 210 درصد رشد ثبت شده است و از تعداد 444 تردد متوسط ساعتی به 1377 تردد نسبت به هفته قبل از آن افزایش پیدا کرده بود.
کشاورزیان با تقدیر و تشکر از تلاش های راهداران تلاشگر در سراسر کشور افزود: وظیفه راهداری نگهداری از راهها است و علی القاعده در روزهای تعطیلات در راهها و محل مأموریت به صورت آماده باش کامل حاضر می باشند و در ایام اخیر در محورهایی که به جهت ناپایداری و شرایط جوی و وقوع سیل مشکلاتی ایجاد شده بود ، در کمترین زمان و با حداکثر توان وارد عمل شدند.
وی به منظور آمادگی هرچه بیشتر در شرایط اضطرار و وقوع حوادث غیرمترقبه ، تدوین برنامه عملیاتی برای تمامی سازمانهای امدادی را پیشنهاد نمود و گفت : پیشنهاد ... علاوه بر ۴۰ اکیپ پلیس محسوس و نامحسوس درسطح جاده ها ، 49 دوربین سرعت لحظه ای و میانگین خودروها را ثبت می کنند. جیرفت - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان گفت: 130 تابلو و بنر هشدارهای ایمنی سفرهای نوروزی در نقاط حادثه خیز جنوب استان نصب شد. طرح همراهی هلال احمر استان زنجان برای سفرهای تابستانی ازامروز آغازشد . های بزرگ کشور با آغاز فصل تابستان اقدام به برگزاری ترم تابستانی کرده اند و حدود ۲۵ امسال میزبان دانشجویان در ترم تابستانی هستند. هم زمان با هفتمین روز از دهه ایمنی راه ها با موضوع «دانش آموزان و ایمنی»، از سوی راه و شهرسازی زنگ ایمنی در مدرسه شهید پندی منطقه 6 تهران به صدا درآمد.
به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، عباس ی راه و شهرسازی، با تأکید بر نقش موثر همه آحاد جامعه در رعایت قوانین و مقررات رانندگی و کاهش سوانح رانندگی در کشور، اظهار داشت: شما دانش آموزان عزیز در آینده در جایگاه یک راننده قرار می گیرید که از هم اکنون ضمن آشنایی کامل با اصول و مقررات ایمنی و فرهنگ صحیح رانندگی، در زمانی که به عنوان سرنشین در کنار پدر و مادر خود در اتومبیل قرار گرفته اید مراقبت های لازم را داشته باشید، تا همواره ایمنی خود و سرنشینیان وسیله نقلیه را فراهم کنید... کمیته های ایمنی و بهداشت حرفه ای وظایف و اختیارات کمیته های ایمنی وبهداشت حرفه ای
وظایف کمیته ایمنی وبهداشت حرفه ای
نقش کمیته های ایمنی و بهداشت حرفه ای بررسی و حل مشکلات خاص ایمنی وبهداشتی توسط کارکنان یا ارجاع به مدیریت است.کمیته ایمنی و اعضاء آن همچنین در شناسایی ،ارزی و کنترل مخاطرات محیط کار به سازمان یا شرکت کمک می کنن. س رست سازمان اورژانس کشور، با اشاره به آغاز فصل تابستان و شروع سفرهای تابستانی، توصیه هایی به هموطنان ارائه کرد. شهرداری ها و راهداری های کشورمان در برف روبی جاده ها تنها از لودر و گریدر استفاده و به نمک پاشی بسنده می کنند، اما کشورهای دیگر همچون کانادا و با تجهیزات پیشرفته در مدت کوتاهی برف جاده ها را جمع آوری می کنند. مهر نوشت: س رست سازمان اورژانس کشور، با اشاره به آغاز فصل تابستان و شروع سفرهای تابستانی، توصیه هایی به هموطنان ارائه کرد. رشت - ایرنا - معاون راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: ایمنی، اولویت اول ما در بخش نگهداری راه هاست. همزمان با پایان ماه مبارک رمضان دومین دور مسافرت های تابستانی آغاز شده است. دستگاه های مسئول درامر مسافرت کمر همت بسته اند تا امسال هم شاهد کاهش میزان تلفات جاده ای در طول سفرها باشیم. در آستانه عید سعید فطر و پایان ماه مبارک رمضان، مسافرت های تابستانی مردم شروع می شود. برای داشتن مسافرتی بی خطر پلیس راه توصیه هایی دارد. معاون راهداری سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای از رشد ۱۲ درصدی سفرهای نوروزی ۱۳۹۶ تا تاریخ پنج فروردین نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: این افزایش موجب بالا رفتن میزان توزیع در جاده ها شده به طوری که روز گذشته محور هراز با هدف تخلیه بار ترافیکی مسدود و پس از چهار ساعت بازگشایی شد. همزمان با پایان ماه مبارک رمضان دومین دور مسافرت های تابستانی آغاز شده است. دستگاه های مسئول درامر مسافرت کمر همت بسته اند تا امسال هم شاهد کاهش میزان تلفات جاده ای در طول سفرها باشیم. سرعت و سبقت غیرمجاز خط قرمز پلیس در جاده های استان است و با متخلفان بدون هیچ چشم داشتی برخورد قانونی صورت خواهد گرفت. رئیس پلیس راه کشور با اشاره به بارش برف و کولاک در چند روز آینده ضمن اعلام هماهنگی و آمادگی دستگاه های مربوطه از شهروندان خواست با توجه به شرایط برفی از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند. مدیرعامل سازمان پایانه های مسافربری شهرداری اصفهان گفت: همزمان با آغاز سفرهای تابستانی، این سازمان برای جابه جایی مسافران سرویس دهی ویژه خود را آغاز کرده است. همشهری آنلاین: سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای از جان باختن رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان پردیس در حین عملیات راهداری و کمک به مسافران در راه مانده به دلیل ریزش بهمن خبر داد. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای اسان شمالی گفت: امسال 22 اکیپ راهداری در طرح زمستانه در جاده های استان اسان شمالی به مسافران خدمات رسانی می کنند. جنس لباس کار(لباسکار): 1. جنس پارچه لباسکار با توجه به شرایط کار و وم ظاهر لباس از نظر مقاومت در مقابل چروکیدگی و نیز عدم تولید الکتریسیته ن از مخلوط حدود 70% پنبه و 30% پلی استر و با وزن gr/m2 320 تا gr/m2 420 و با توجه به شرایط اقلیمی و فصول مختلف در نظر گرفته شود. در شرایطی که احتمال سوختن لباسکار در اثر ریختن پلیسه و یا تحت تأثیر حرارت زیاد وجو. آغاز به کار مهمترین پروژه راهداری ملی کشور و نگهداری از راهها با شراکت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی و رونمایی از سامانه مدیریت روسازی راههای شریانی کشور با حضور راه و شهرسازی ، معاونین و مسئولین ذیربط در تهران افتتاح شد .
به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای تهران از جابه جایی یک میلیون و ۱۷۷ هزار مسافر نوروزی در چهار پایانه مسافری استان خبر داد و گفت: ۵۰۰۰ اتوبوس و ۸۰۰۰ خودروی سواری در پایانه های مسافربری استان برای سفرهای نوروزی ۹۶ اختصاص یافته بود. معاون راه و شهرسازی به منظور بازدید از پروژه های راه و حمل و نقل ، همچنین دیدار و گفتگو با مسئولین استانی و محلی و روسای تشکلهای صنفی حمل ونقل جاده ای ، به استان گیلان سفر کرد .
به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای داود کشاورزیان معاون راه و شهرسازی و رئیس این سازمان در نشستی که در شهرستان لاهیجان برگزار گردید با تاکید بر ارتقاء و افزایش ایمنی راهها و تلاش در جهت کاهش سوانح رانندگی جاده ای اظهار داشت : اولویت نخست برنامه ها و فعالیت های سازمان راهداری وحمل و نقل جاده ای در دو سال گذشته در سطح کلان توجه به موضوع ایمنی راهها بوده و می باشد .
کشاورزیان تاکید کرد : در حال حاضر هزینه های راهسازی بالا بوده و اعتبارات در این راستا محدود می باشد و با این شرایط نمی توان انتظار داشت که افزایش خطوط عبوری در راهها و یا دوربرگردان که مورد نیاز است به سرعت اجرا گردد . ولی اعتقاد داریم اگر بودجه برای احداث راه جدید نداشته باشیم ، باید در درجه نخست در شرایط موجود به اقداماتی پرداخت که زمینه ارتقاء ایمنی را فراهم نماید تا هموطنان با آرامش و سلامت سفر نمایند .
معاون راه و شهرسازی در ادامه سخنان خود در خصوص موضوع پایانه های مسافربری گفت: قانوناً ساخت پایانه توسط شهرداری و یا بخش خصوصی( با مجوز شهرداری)صورت می گیرد وسازمان هیچگونه مداخله ای در امرساخت پایانه مسافری ندارد لیکن در این حوزه صدور مجوز فعالیت و نظارت بر عملکرد شرکتهای حمل و نقلی که در پایانه مستقر می شوند از طریق ادارات کل حمل و نقل و پایانه های استانها صورت می گیرد.
رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای موضوع نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی مسافر را نیز از برنامه های در دست اقدام سازمان بر شمرد و گفت: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای برای نوسازی ناوگان مسافر اتوبوس،مینی بوس و سواری و ون با کمک تسهیلات بانکی توسط شرکتها و سایر موسسات مالی وامهای مناسب در دست اجرا دارد که در این خصوص تا 70درصد قیمت خودرو وام، پیش بینی شده است.
وی با اشاره به این نکته که علی رغم پیش بینی وام 4 درصد برای نوسازی مینی بوسهای فرسوده از سوی سازمان ، هنوز استقبالی از این طرح نشده ، یکی از دلایل این امر را در حال فعالیت بودن ماشینهای فرسوده دانست و یادآور شد : باید سیاستهای سلبی را در کنار سیاستهای ایج ایجاد نماییم یعنی باید همزمان سیاست ممنوع یا محدود تردد ناوگان فرسوده و وج آنها از چرخه حمل و نقل را در پیش گیریم.
ایشان در زمینه ناوگان حمل و نقل روستایی نیز گفت: با صندوق کارآفرینی امید قرارداد همکاری منعقد شده و اعطای وام برای متقاضیان در نظر گرفته شده است که دراین خصوص موفقیتهایی هم داشتیم.
کشاورزیان در زمینه نوسازی ناوگان حمل ونقل کالا نیز ضمن تاکید به این نکته که در بخش حمل ونقل کالا کشور با ناوگا ن مازاد روبرو هست که این امر ناشی از دوعامل رکود و عرضه مازاد ناوگان می باشد افزود: طبق بند "ق" تبصره 3 قانون بودجه سال 93شرکت ملی نفت می بایست از محل صرفه جویی سوخت در خصوص نوسازی ناوگان کالا همکاری داشته باشد که اخیراً شورای اقتصاد این موضوع را تصویب کرده و امید است به زودی شاهد اجرایی شدن مصوبه مذکور باشیم.
بر اساس این گزارش در پایان جلسه مذکور با توجه به سوالات مطرح شده از سوی کانون صنفی کالای استان گیلان در خصوص مسائل پایانه بار لوشان ، رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای وعده نمود تا دستور رسیدگی و مرتفع شدن مشکلات را صادر نماید .
این گزارش می افزاید در این سفر مردم لاهیجان در مجلس شورای ی ، معاون راهداری و مدیر کل حوزه ریاست سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ، همچنین مدیران کل راه و شهرسازی و حمل و نقل و پایانه های استان داود کشاورزیان را همراهی می د. ۳۰۰ کلاه ایمنی به همت اداره راهداری، حمل و نقل جاده ای عنبرآباد به منظور ارتقاء فرهنگ استفاده از کلاه ایمنی در سه روستای حادثه خیز عنبرآباد با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیون ریال اهداء شد. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی با بیان اینکه ایمنی و کیفیت بخش راهداری در استان مرکزی افزایش می یابد گفت: عملیات تکمیل ساختمان اداری راهدارخانه ی قیطانیه از سوی راهداری و حمل و نقل جاده ای… رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای بردسیرگفت؛ طرح پنجگانه ارتقا ایمنی ترافیک جاده ای مشتمل بر ایمنی موتور سواران ، سرنشینان وسایل نقلیه وانت بارهای، عابرین پیاده وادوات کشاورزی همچنین مدارس حاشیه جاده ها اجرا می شود. احتراماً به موجب مواد 2 و 3 آیین نامه ایمنی امور پیمانکاری (مصوبه شورای عالی حفاظت فنی و مصوب 05/03/1389 تعاون ، کار و رفاه اجتماعی) و با استناد به مواد 13 ، 85 و 91 قانون کار ، کلیه کارفرمایان تنها با پیمانکاری می توانند قرارداد منعقد نمایند که صلاحیت انجام کار آنان از لحاظ ایمنی توسط وزارت متبوع تایید شده باشد . بدیهی است مسئولیت بروز حوادث. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت:امسال ناوگان حمل و نقل عمومی برون شهری استان برای سفرهای نوروزی آماده باش است. معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اصفهان از کاهش 30 درصدی حوادث رانندگی در این استان از ابتدای دور اول سفرهای نوروزی تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد. تفاهمنامه ای برای اجرای طرح کمربند ایمنی برای مسافران عمومی، بین اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده ای و پلیس راه استان کرمانشاه در راستای ارتقا سطح خدمات و برقراری ایمنی منعقد شد. تحصیل در ترم تابستانی ها در بین دانشجویان طرفداران زیادی دارد اما نگاهی به تعداد هایی که این ترم را برگزار می کنند نشان از کم علاقگی مسئولان ها برای ارائه واحدهای درسی در تابستان به دانشجویان است، بررسی تعداد هایی که سال گذشته ترم تابستانی برگزار د نشان می دهد که تنها 33 حضور دانشجویان را در تعطیلات تابستانی پذیرا بودند.