16 گشت راهداری ایمنی سفرهای تابستانی را تامین می کنند

به نقل از خبرگزاریها در مورد 16 گشت راهداری ایمنی سفرهای تابستانی را تامین می کنند : در آستانه تعطیلات سال نو و آغاز سفرهای نوروزی نشست تخصصی معاونین راهداری ادرات کل راهداری و حمل ونقل جاده ای با حضور معاون راه وشهرسازی برگزار شد. در مراسمی با حضور معاون راهداری سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای، مدیرکل جدید راهداری و حمل ونقل جاده ای جنوب استان کرمان معرفی شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای عبدالهاشم حسن نیا معاون راهداری این سازمان در آیین معارفه مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان افزود: 9500 میلیارد ریال به بازسازی ... اصلاح ورودی وجی پل جبل در تاریخ 93/05/23آغاز شد این عمی توسط عوامل راهداری و نظارت ریاست محترم راهداری کوهپایه انجام میشود.تاکنون این عملیات راهداری پنجاه درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. عنایت به در حال انجام بودن عملیات اجرای آسف پل جندابه در حوزه راههای استحفاظی راهداری کوهپایه به زودی این پل به بهره برداری رسیده و سرویس دهی این زیرگذر مهم در راههای کوهپایه باعث ارتقای ایمنی عبور و مرور خواهد شد عمیلات احداث باند دوم محور روستایی زاده قاسم به طول سه کیلومتر با همکاری راهداری کوهپایه و شورای محترم روستای زاده قاسم در حال اجرا میباشدو زیر سازی جاده رو به پایان است ، این عملیات برای خدمت رسانی به زائرین آستان مقدس زاده قاسم میباشد باوجود انتقادهای زیاد ازاینکه راهداری کوهپایه فاقدتابلو میباشد‏‏تابلوی راهداری نصب گردید./ در تاریخ 93/05/06سه عدد دوربین کنترل سرعت توسط عوامل راهداری کوهپایه در محور گردنه ملا احمد به کوهپایه نصب گردید ۱۰۲ کیلوتر خطکشی در محورهای حوزه استحفاظی راهداری کوهپایه خط کشی گردید ی کارگاه تخصصی سیستم حفاظ های ایمنی راه و استاندارد en1317 با حضور معاون راه و شهرسازی، کارشناسان بین المللی erf ، مدیران راهداری و کارشناسان ایمنی ادارات کل راه و شهرسازی سراسر کشور برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای، داود کشاورزیان معاون راه و شهرسازی و رئیس این سازمان در این کارگاه تخصصی، با اشاره به اینکه به دلیل برخی سوانح رانندگی جاده ای در سال های اخیر، بحث حفاظ های ایمنی به طور جدی مورد توجه قرار گرفته است، اظهار داشت: با توجه به اینکه در آیین نامه جدید برخی از استانداردها تغییر یافته، نیاز است از تجربیات سایر کشورها به ویژه پیارک و فدراسیون ... باوجود انتقادهای زیاد ازاینکه راهداری کوهپایه فاقدتابلو میباشد‏‏تابلوی راهداری نصب گردید./ در تاریخ 93/05/06سه عدد دوربین کنترل سرعت توسط عوامل راهداری کوهپایه در محور گردنه ملا احمد به کوهپایه نصب گردید ۱۰۲ کیلوتر خطکشی در محورهای حوزه استحفاظی راهداری کوهپایه خط کشی گردید ی جلسه هم شی وتبادل نظر مدیران کل راهداری و حمل ونقل جاده ای شمالغرب کشور و مدیران کل ستادی حوزه راهداری در استان زنجان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ، حسین متولی مدیرکل نظارت بربهره برداری آزادراه های این سازمان دراین نشست برضرورت هماهنگی استانهای همجوار با یکدیگردرعملیات راهداری زمستانی تاکید. معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران از اقدامات ویژه این اداره کل در زمینه عملیات راهداری و ایمن سازی محورها در فصل تابستان به منظور افزایش تأمین ایمنی محورها برای مسافرین تابستانی به استان خبر داد. مدیرکل دفتر ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای از فوت ۴۷۱ نفر در سر صحنه تصادفات رانندگی طی طرح ۲۳ روزه سفرهای نوروزی و تنها یک نفر با ناوگان حمل ونقل عمومی (اتوبوس) خبر داد. معاون راه و شهرسازی طی نشستی خبری با حضور اصحاب رسانه به تشریح اقدامات و برنامه ها ی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای در حوزه های مختلف پرداخت. به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای، داود کشاورزیان معاون راه و شهرسازی و رئیس این سازمان در این نشست، با اشاره به ایده ها و برنامه های جدید حوزه های راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت : مدیر کل اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اصفهان گفت: با توجه به ایام پایانی سال و تعطیلات نوروزی ارتقاء ایمنی در سفر خصوصا در ایام اوج سفر و تعطیلات نوروز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان هرمزگان از رانندگان خواست با توجه به شرایط نامساعد جوی برای تردد در محورهای مواصلاتی جانب احتیاط را رعایت کنند. مدیرکل دفتر ایمنی و ترافیک سازمان راهداری گفت: به دلیل کمبود منابع مالی، نوسازی تجهیزان راهداری غیرممکن است. مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان با اعلام این مطلب افزودند که سو مین جلسه کمیته ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی به ریاست معاو نت محترم امور عمرانی استانداری در مورخ 24/04/93 و با حضور کلیه اعضاء و به منظور ارتقاء سطح کیفی و کمی ایمنی ترددها تشکیل گردید.
-در این جلسه مسئولین محترم استانی دستگاههای اجرایی بر وم توجه به نکات و موارد ایمنی در جهت کاهش تلفات و تصادفات جاده ای تاکید و از آمادگی دستگاه اجرایی مربوطه جهت خدمات رسانی در دور دوم سفرها ی تابستانی ( بعد از ماه مبارک رمضان ) خبر دادند.
-ایشان هم چنین افزودند که در این جلسه مقرر شد تا کلیه خودروهای تی و امدادرسانی استان به امکانات و لوازم ایمنی تجهیز تا در هنگام بروز حادثه در امداد رسانی مشکل خاصی ایجاد نگردد.
-این مقام مسئول افزود که انشاءا... با پیگیریها و تدوین برنامه های لازم شاهد کاهش تصادفات و تلفات جاده ای باشیم% مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه از آمادگی کامل ناوگان حمل و نقل استان برای فراهم شرایط سفرهای تابستانی در استان خبر داد. تمهیدات راه و شهرسازی خوی برای سفرهای نوروزی ف ی معاون مدیرکل وریاست راه وشهرسازی خوی از آمادگی این معاونت اداره کل برای ارائه خدمت به مسافران نوروزی خبر داد.به گزارش روابط عمومی راه وشهرسازی خوی، ف ی ضمن قدردانی از خدمات راهداران در فصل زمستان، راهداری زمستانی امسال را مطلوب ارزی کرد و گفت: با پشت سر گذاشتن راهداری زمستانی به است. دستورالعمل نحوه شناسایی و اولویت بندی نقاط حادثه خیز راه ها با تصویب کمیسیون ایمنی راه های کشور، از سوی راه و شهرسازی برای اجرا به دستگاه های ذی ربط ابلاغ شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، عبدالهاشم حسن نیا معاون راهداری این سازمان با بیان این مطلب، افزود:
این دستورالعمل که توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تهیه شد، فرایند شناسایی و اولویت بندی نقاط یا مقاطع پرحادثه یا حادثه خیز به صورت گام به گام مشخص شد، وظایف تمام دستگاه های مسوول در این فرایند تعیین و تدوین شده است.
معاون راهداری سازمان تأکید کرد: از ابتدای سال 95 تمام پروژه های رفع نقاط و مقاطع پرحادثه در راه های کشور باید براساس اولویت بندی که از اجرای این دستورالعمل است اج می شود، تعریف بشوند.
وی افزود: براساس این دستورالعمل، ابتدا آمار تصادفات برون شهری در هر استان تهیه می شود و فرمت ارایه شده در دستورالعمل، فهرست نقاط دارای تصادف مشخص می شود و پس از جمع بندی، شناسنامه تصادفات هر نقطه در فرم های مشخصی تهیه و به کارگروه ویژه سه نفره متشکل از نمایندگان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، پلیس راه کشور و کمیسیون ایمنی راه ها ارسال و اولویت بندی انجام می شود.
حسن نیا تصریح کرد: پس از اولویت بندی نقاط پرحادثه، فهرست این نقاط برای اقدامات اصلاحی به استان ها اعلام و مطابق فرایند مشخص شده در دستورالعمل، مراحل بعدی پروژه که شامل آشکارسازی، مطالعه، تأمین اعتبار و اجراست عملیاتی می شود.
وی با بیان این که شاخص اولویت بندی نقاط پرتصادف در این دستورالعمل روش «شدت – نرخ» می باشد، افزود:
این روش برگرفته از راهنمای ایمنی راه انجمن جهانی راه (پیارک) است و براساس تعداد تصادفات خسارتی، جرحی و فوتی هر نقطه، همچنین درجه عملکردی راه (تعداد ترافیک میانگین راه) و طول دوره ثبت و جمع آوری اطلاعات تصادفات و براساس آمار و اطلاعات موجود در کشور، تبیین شده است.
معاون راهداری سازمان خاطرنشان کرد:
برای تهیه این دستورالعمل، حدود 15 نشست کارشناسی در سازمان برگزار شد، همچنین در چهار جلسه کمیته ی ایمنی راه در سازمان مطرح و مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت بررسی نهایی آن در سه جلسه کمیته کارشناسی کمیسیون ایمنی راه ها انجام شد.
وی اظهار داشت:
این دستورالعمل برای اجرا به مدت دو سال از تاریخ ابلاغ لازم الاجرا خواهد بود و پس از آن کلیه اعضای کمیسیون ایمنی راه ها بازخوردهای حاصل از اجرای آن را به دبیرخانه کمیسیون ایمنی راهها اعلام می کنند تا تصمیم لازم در مورد وم بازنگری یا تایید مجدد آن اخذ شود. سفرهای هوایی در ایام عید جذاب است برای حفظ ایمنی و لذت بردن از پرواز رعایت نکاتی ساده به شما کمک می کند، سفر خوبی داشته باشید. عصر خودرو- معاون عملیات ترافیک پلیس راهور ناجا از آمایش تابلوهای راهنمایی و رانندگی در معابر برون و درون شهری و همچنین اجرای طرح های ویژه ترافیکی با توجه به آغاز سفرهای تابستانی هموطنان خبر داد. با راه اندازی سامانه داشبورد مدیریتی، دسترسی برخط مردم به عملکرد سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای بر مبنای حقوق شهروندی مهیا شد .
به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای، شهرام آدم نژاد معاون برنامه ریزی این سازمان در نشست خبری، ضمن تبریک روز راهدار اظهار داشت:با راه اندازی این سامانه از این پس مردم می توانند به اطلاعات عملکردی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای در حوزه های مختلف دسترسی داشته باشند و عملکرد سازمان را قضاوت کنند .

مدیرکل دفتر ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای از فوت ۴۷۱ نفر در سر صحنه تصادفات رانندگی طی طرح ۲۳ روزه سفرهای نوروزی و تنها یک نفر با ناوگان حمل ونقل عمومی (اتوبوس) خبر داد. قانون ایمنی راهها و راه آهن ( با اصلاحات و الحاقات بعدی ) ماده 1 - آزاد راه به راهی اطلاق می شود که حداقل دارای دو خط اتومبیل رو و یک شانه حداقل به عرض 3 متر برای هر طرف رفت و برگشت بوده و دو طرف آن به نحوی محصور و در تمام طول آزاد راه از هم کاملا مجزا باشد و ارتباط آنها با هم فقط به وسیله راه های فرعی که از زیر یا بالای آزاد راه عبور کند تا. اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و پلیس راه استان یزد در حال برنامه ریزی و تجهیز در راستای آغاز سفرهای نوروزی هموطنان به استان هستند. پایگاه خبری رویداد های لارستان بزرگ:راهداران اداره کل راه و شهرسازی برای راهداری زمستانی اعلام آمادگی د. http://s5.picofile.com/file/8158813318/img_8250.jpg به گزارش پورتال اداره کل راه وشهرسازی لارستان، داریوش نصر از استقرار 250 راهدار و160 دستگاه ماشین آلات در قالب 20 اکیپ راهداری خبر داد. مدیر کل راه وشهرسازی لارستان عنوان داشت: امسال با هدف کاهش تلفات جاده ای نسبت به سالهای قبل و با مشارکت دستگاه های امدادی و همچنین پلیس راه آمادگی خود را برای طرح راهداری زمستانی اعلام می کنیم. س رست اورژانس کشور با تاکید بر این که افراد دارای شرایط جسمی و روحی و یا مبتلا به بیماری خاص باید قبل از سفر با پزشک متخصص خود م کنند، گفت: افراد مبتلا به نارسایی قلبی و یا ه شدن خون باید پرواز های کوتاه مدتی داشته باشند و از نشستن های طولانی مدت پرهیز کنند و بیماران مبتلا به آسم و سایر بیماری های ریوی نیز باید از اقامت در ای آلوده و من. س رست سازمان اورژانس کشور، با اشاره به آغاز فصل تابستان و شروع سفرهای تابستانی، توصیه هایی به هموطنان ارائه کرد. س رست اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان از نظارت و مدیریت سفرهای تابستانی با سامانه های هوشمند خبر داد مهر نوشت: س رست سازمان اورژانس کشور، با اشاره به آغاز فصل تابستان و شروع سفرهای تابستانی، توصیه هایی به هموطنان ارائه کرد. شهرداری ها و راهداری های کشورمان در برف روبی جاده ها تنها از لودر و گریدر استفاده و به نمک پاشی بسنده می کنند، اما کشورهای دیگر همچون کانادا و با تجهیزات پیشرفته در مدت کوتاهی برف جاده ها را جمع آوری می کنند. به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای اسان جنوبی با حضور جناب آقای کشاورزیان معاون محترم راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور و هیئت همراه و نیز جمعی از مسؤولان استانی مراسم تکریم مدیرکل حمل و نقل و پایانه ها و معارفه مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای اسان جنوبی برگزار شد.
دراین آیین شهامت به عنوان مدیر کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اسان جنوبی معرفی و از تلاشهای ابراهیم نصری در دوران تصدی این اداره کل تشکر وقدردانی گردید.
بنا بر این گزارش کشاورزیان معاون راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل حمل و نقل جاده ای اسان جنوبی، اظهار داشت: در آذر ماه سال 82 معاونت راهداری وزارت راه و ترابری وقت در سازمان حمل و نقل و پایانه ها ادغام شد.
وی با بیان اینکه براساس مصوبه شورای عالی اداری ،مدیریت راهداری از اداره کل راه و شهرسازی منفک و به اداره کل حمل و نقل و پایانه ها در استان ها ملحق گردیده است، تصریح کرد: این اقدام در اکثر استان ها صورت گرفته است.
معاون راه و شهرسازی از زحمات مدیرکل سابق حمل و نقل و پایانه های اسان جنوبی قدردانی کرد و گفت: با توجه به اینکه مسائل راهداری در اسان رضوی بیشتر بوده بنابراین نصری مدیر کل سابق حمل و نقل و پایانه ها به اسان رضوی منتقل شده و شهامت که در گذشته به عنوان معاون در اسان رضوی خدمت کرده است در حال حاضر به عنوان مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان منصوب می شود.
کشاورزیان با بیان اینکه اسان جنوبی اگر چه به لحاظ جمعیت درصد کمی را دارد اما با توجه به وسعت زیاد حجم زیادی از راه های کشور را به خود اختصاص داده است، افزود: حدود 6 درصد از راه های کشور در اسان جنوبی قرار دارد.
وی اضافه کرد: مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای باید حضور مستمری در سطح راه های استان داشته باشد. در آستانه عید سعید فطر و پایان ماه مبارک رمضان، مسافرت های تابستانی مردم شروع می شود. برای داشتن مسافرتی بی خطر پلیس راه توصیه هایی دارد. معاون سازمان راهداری با اشاره به اتمام 90 درصد ترمیم راههای کشور گفت: 10 درصد ترمیم راه های کشور باقی مانده که تا 25 اسفندماه به پایان خواهد رسید. همزمان با پایان ماه مبارک رمضان دومین دور مسافرت های تابستانی آغاز شده است. دستگاه های مسئول درامر مسافرت کمر همت بسته اند تا امسال هم شاهد کاهش میزان تلفات جاده ای در طول سفرها باشیم. سرعت و سبقت غیرمجاز خط قرمز پلیس در جاده های استان است و با متخلفان بدون هیچ چشم داشتی برخورد قانونی صورت خواهد گرفت. رئیس پلیس راه کشور با اشاره به بارش برف و کولاک در چند روز آینده ضمن اعلام هماهنگی و آمادگی دستگاه های مربوطه از شهروندان خواست با توجه به شرایط برفی از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی اولویت اصلی این مجموعه در سال جاری را ارتقاء ایمنی محورهای ارتباطی عنوان کرد. ستاد هماهنگی سفرهای نوروزی صبح امروز با حضور مدیران سازمان های ذیربط در محل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان برگزار شد. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان بر فعالیت جدی و برنامه محور جمعیت طرفداران ایمنی راه ها در استان تاکید کرد کارگاه آموزش ایمنی برق برای مروجین فرهنگ مدیریت مصرف در شرکت توزیع برق مشهد برگزار گردید.
از آنجاییکه گروه های مروجین به منظور ترویج فرهنگ مصرف بهینه برق و آشناسازی بیشتر مشترکین تجاری و خانگی با چگونگی استفاده از این انرژی فعالیت می کنند، این امکان نیز وجود دارد که از این پتانسیل برای ترویج فرهنگ ایمنی برق نیز استفاده کرد که در همین راستا برای این گروه ها کارگاه یک روزه آموزش ایمنی برق برگزار گردید. رضا نیک پیام، ایمنی برق ،reza nikpayam رضا نیک پیام، ایمنی برق ،reza nikpayam رضا نیک پیام، ایمنی برق ،reza nikpayam مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای تهران از جابه جایی یک میلیون و ۱۷۷ هزار مسافر نوروزی در چهار پایانه مسافری استان خبر داد و گفت: ۵۰۰۰ اتوبوس و ۸۰۰۰ خودروی سواری در پایانه های مسافربری استان برای سفرهای نوروزی ۹۶ اختصاص یافته بود. جنس لباس کار(لباسکار): 1. جنس پارچه لباسکار با توجه به شرایط کار و وم ظاهر لباس از نظر مقاومت در مقابل چروکیدگی و نیز عدم تولید الکتریسیته ن از مخلوط حدود 70% پنبه و 30% پلی استر و با وزن gr/m2 320 تا gr/m2 420 و با توجه به شرایط اقلیمی و فصول مختلف در نظر گرفته شود. در شرایطی که احتمال سوختن لباسکار در اثر ریختن پلیسه و یا تحت تأثیر حرارت زیاد وجو. کلاه ایمنی در بحث ایمنی صنعتی و همچنین وسایل و تجهیزات حفاظت فردی p.p.e یکی از مهمترین وسایل و تجهیزات کلاه ایمنی است که وسیله ای مناسب برای حفاظت سر و گردن افراد از آسیبهای احتمای ناشی از سقوط اشیاء ، تجهیزات ، و افراد است.حال باید در استفاده از این وسیله حفاظتی و ایمنی باید به نکاتی توجه داشت که در ادامه خواهد آمد..... روی ادامه مطلب ک. معاون راه و شهرسازی به منظور بازدید از پروژه های راه و حمل و نقل ، همچنین دیدار و گفتگو با مسئولین استانی و محلی و روسای تشکلهای صنفی حمل ونقل جاده ای ، به استان گیلان سفر کرد .
به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای داود کشاورزیان معاون راه و شهرسازی و رئیس این سازمان در نشستی که در شهرستان لاهیجان برگزار گردید با تاکید بر ارتقاء و افزایش ایمنی راهها و تلاش در جهت کاهش سوانح رانندگی جاده ای اظهار داشت : اولویت نخست برنامه ها و فعالیت های سازمان راهداری وحمل و نقل جاده ای در دو سال گذشته در سطح کلان توجه به موضوع ایمنی راهها بوده و می باشد .
کشاورزیان تاکید کرد : در حال حاضر هزینه های راهسازی بالا بوده و اعتبارات در این راستا محدود می باشد و با این شرایط نمی توان انتظار داشت که افزایش خطوط عبوری در راهها و یا دوربرگردان که مورد نیاز است به سرعت اجرا گردد . ولی اعتقاد داریم اگر بودجه برای احداث راه جدید نداشته باشیم ، باید در درجه نخست در شرایط موجود به اقداماتی پرداخت که زمینه ارتقاء ایمنی را فراهم نماید تا هموطنان با آرامش و سلامت سفر نمایند .
معاون راه و شهرسازی در ادامه سخنان خود در خصوص موضوع پایانه های مسافربری گفت: قانوناً ساخت پایانه توسط شهرداری و یا بخش خصوصی( با مجوز شهرداری)صورت می گیرد وسازمان هیچگونه مداخله ای در امرساخت پایانه مسافری ندارد لیکن در این حوزه صدور مجوز فعالیت و نظارت بر عملکرد شرکتهای حمل و نقلی که در پایانه مستقر می شوند از طریق ادارات کل حمل و نقل و پایانه های استانها صورت می گیرد.
رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای موضوع نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی مسافر را نیز از برنامه های در دست اقدام سازمان بر شمرد و گفت: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای برای نوسازی ناوگان مسافر اتوبوس،مینی بوس و سواری و ون با کمک تسهیلات بانکی توسط شرکتها و سایر موسسات مالی وامهای مناسب در دست اجرا دارد که در این خصوص تا 70درصد قیمت خودرو وام، پیش بینی شده است.
وی با اشاره به این نکته که علی رغم پیش بینی وام 4 درصد برای نوسازی مینی بوسهای فرسوده از سوی سازمان ، هنوز استقبالی از این طرح نشده ، یکی از دلایل این امر را در حال فعالیت بودن ماشینهای فرسوده دانست و یادآور شد : باید سیاستهای سلبی را در کنار سیاستهای ایج ایجاد نماییم یعنی باید همزمان سیاست ممنوع یا محدود تردد ناوگان فرسوده و وج آنها از چرخه حمل و نقل را در پیش گیریم.
ایشان در زمینه ناوگان حمل و نقل روستایی نیز گفت: با صندوق کارآفرینی امید قرارداد همکاری منعقد شده و اعطای وام برای متقاضیان در نظر گرفته شده است که دراین خصوص موفقیتهایی هم داشتیم.
کشاورزیان در زمینه نوسازی ناوگان حمل ونقل کالا نیز ضمن تاکید به این نکته که در بخش حمل ونقل کالا کشور با ناوگا ن مازاد روبرو هست که این امر ناشی از دوعامل رکود و عرضه مازاد ناوگان می باشد افزود: طبق بند "ق" تبصره 3 قانون بودجه سال 93شرکت ملی نفت می بایست از محل صرفه جویی سوخت در خصوص نوسازی ناوگان کالا همکاری داشته باشد که اخیراً شورای اقتصاد این موضوع را تصویب کرده و امید است به زودی شاهد اجرایی شدن مصوبه مذکور باشیم.
بر اساس این گزارش در پایان جلسه مذکور با توجه به سوالات مطرح شده از سوی کانون صنفی کالای استان گیلان در خصوص مسائل پایانه بار لوشان ، رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای وعده نمود تا دستور رسیدگی و مرتفع شدن مشکلات را صادر نماید .
این گزارش می افزاید در این سفر مردم لاهیجان در مجلس شورای ی ، معاون راهداری و مدیر کل حوزه ریاست سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ، همچنین مدیران کل راه و شهرسازی و حمل و نقل و پایانه های استان داود کشاورزیان را همراهی می د. ۳۰۰ کلاه ایمنی به همت اداره راهداری، حمل و نقل جاده ای عنبرآباد به منظور ارتقاء فرهنگ استفاده از کلاه ایمنی در سه روستای حادثه خیز عنبرآباد با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیون ریال اهداء شد. س رست سازمان اورژانس کشوربا تاکید بر این که رانندگان نباید به هنگام سفر بار اضافی روی باربند خودرو قرار دهند و به وسیله طناب و چادر، از سقوط لوازم جلوگیری کنند، افزود: لازم است رانندگان افرادی بیش از… مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت:امسال ناوگان حمل و نقل عمومی برون شهری استان برای سفرهای نوروزی آماده باش است. به نظر شما عملکرد نیروهای درگیر سفرهای نوروزی اعم از پلیس راهور، ان راهداری، نیروهای امدادی و اورژانس کشور در سفرهای نوروزی براساس مشاهدات شما چگونه بود؟ وازدهمین نشست اعضاء ی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، معاون حمل ونقل سازمان راهداری و حمل نقل جاده ای و اعضاء ستاد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گ. تفاهمنامه ای برای اجرای طرح کمربند ایمنی برای مسافران عمومی، بین اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده ای و پلیس راه استان کرمانشاه در راستای ارتقا سطح خدمات و برقراری ایمنی منعقد شد. معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان گفت:جاده های گلستان لغزنده است و رانندگان باید با سرعت مطمئنه حرکت کنند. چهل و نهمین جلسه کمیته هماهنگی اجرای طرحهای ویژه ترافیکی با حضور معاون راه و شهرسازی، رئیس راهنمایی و رانندگی ناجا و سایر اعضاء این کمیته در آستانه اربعین حسینی و فرا رسیدن فصل زودرس سرما و زمستان تشکیل جلسه داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای داود کشاورزیان معاون راه و شهرسازی و رئیس این سازمان با اشاره به آمادگی کامل بخش حمل و نقل جاده ای در جهت جابجایی زائران حرم عبدا... الحسین (ع) و مراسم اربعین اظهار داشت: با توجه به تجربه سال گذشته در ایام اربعین حسینی، ستاد تشکیل شده تا سال جاری به کار خود ادامه داد و وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای نیز تلاش نمود تا نسبت به بهسازی و اصلاح محورهای منتهی به پایانه های مرزی مورد نظر به ویژه مهران اقدامات لازم را انجام دهد.
وی با اشاره به توسعه و گسترش امکانات لازم در پایانه مرزی مهران افزود: در سال جاری گیت های عبوری از این پایانه مرزی به تعداد قابل ملاحظه ای افزایش یافته است لیکن برابر تصمیمات اتخاذ شده هموطنانی مجاز به عزیمت به کشور عراق خواهند بود که ویزای آن کشور را داشته باشند و از مردم تقاضا می شود بدون داشتن ویزا و مدارک معتبر از مراجعه به مرزها جهت عزیمت به کربلای معلی خودداری نمایند.
کشاورزیان در خصوص راهداری زمستانی نیز با اشاره به این که عملاً ادارات کل راه و شهرسازی با تمام امکانات و ظرفیت یت زمستانی خود را آغاز کرده اند تاکید کرد: آغاز رسمی طرح ترافیکی زمستانی از 23 آذر ماه خواهد بود لیکن با توجه به سرمای زودرس در کشور راهداران تلاشگر از مدتی قبل در محل راهدارخانه ها و محورهای مواصلاتی مستقر و نسبت به انجام یت و وظیفه خود اقدام می نمایند تا هموطنان با آرامش و آسایش خاطر سفرهای برون شهری خود را به انجام برسانند.
معاون راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعتباری معادل 1000 میلیارد ریال به ادارات کل استانی بابت تعمیر، تجهیز و آماده سازی ماشین آلات راهداری ابلاغ نموده است تا خدمات لازم ارائه گردد.
وی در خصوص اصلاح مقاطع و نقاط حادثه خیز در راهها نیز اظهار داشت : این موضوع جزو وظائف جاری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای می باشد و تلاش می شود تا این مقاطع آشکارسازی و اصلاح و بهسازی شود.
این گزارش می افزاید تقی مهری رئیس راهنمایی و رانندگی ناجا ضمن قدردانی از تعامل و هماهنگی بین سازمانهای ذیربط در سفرهای تابستانی هموطنان اظهار داشت: تابستان سال جاری به ویژه شهریور ماه تعداد تصادفات و تلفات سوانح رانندگی نسبت به مدت مشابه خود در سال قبل کاهش خوبی داشته است که به یقین این کاهش در گرو همکاریهای موثر تمامی ارگانهای ذیربط در سفرها بوده است.
وی با ابراز امیدواری از ادامه همکاری و هماهنگی ها در انجام مراسم اربعین و سفرهای مردم شریف به سوی کربلا همچنین طرح ترافیکی زمستانی با توجه به فرارسیدن زودرس در کشور افزود: به طور یقین تمامی سازمانهای دست اندرکار در سفرها، یت و وظائف قانونی خود را با آغاز موج سرما در کشور آغاز نموده اند لیکن رزمایش آمادگی زمستانی که به طور نمادین در سراسر کشور انجام خواهد شد در تاریخ 23 آذر خواهد بود و تا 23 اسفند ادامه خواهد داشت که منجر به تقویت هر چه بیشتر همکاریها خواهد انجامید تا خدمات بهتری به مسافران و هموطنان گرامی ارائه گردد.
مهری همچنین از تشکیل و فعالیت در قرارگاه پلیس راهنمایی و رانندگی در استانهای ایلام در شهر مهران و خوزستان خبر داد و حضور نمایندگان تمامی سازمانها را در این قرار گاه تاکید کرد.
براساس این گزارش احمد شجاعی رئیس سازمان پزشکی قانونی، همچنین سرهنگ حمیدی فرمانده پلیس راه کشور و سایر اعضاء کمیته هماهنگی گزارشاتی را ارئه د.