160 سایه از سر من تا سپیده مگیر

به نقل از خبرگزاریها در مورد 160 سایه از سر من تا سپیده مگیر : من
سایه نشین تکلم عشقم،
گیسوی بریده
بر این بیم بی خسوف
تا کی؟
در لهجه ی ملال
من آن سرخوشِ بی پرسشم
که بغض جهان
در گلوی بریده اش
گره می خورد.


در این نشیب شبانه
تنها تنفس یکی فانوس آسمان است
که مرا
از مویه بر آدمی باز خواهد داشت.


سایه نشین تکلم عشق! هفتم، حضرت موسی کاظم علیه السلام فرمودند: در روزی که سایه ای جز سایه الهی نیست، سه دسته از مردم از سایه عرش خدا بهره می برند: مردی که برادر مسلمان خود را در ازدواج یاری دهد، یا به وی خدمتی کند و یا اسرار برادر دینی خود را پنهان دارد.
منبع: «خصال،ص69- وسائل الشیعه،ج 20،ص46» تفریح سپیده خداوردیتفریح سپیده خداوردی , سپیده خداوردی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان آن گونه که خودش گفته حس عاشقسفر است. او به تازگی ع ی از خودش در خلیج فنلاند منتشر کرده است.تفریح سپیده خداوردیسپیده خداوردی (متولد ۶ اردیبهشت ۱۳۶۰ در تهران) دارای تحصیلات ادبیات نمایشیو کارگردانی و از آزاد اراک می باشد. 

[ادامه مطلب را د. تصنیف بسیار زیبای سپیده از ساخته های محمد رضا لطفی که در سالهای اول انقلاب بر روی شعری از هوشنگ ابتهاج(سایه.) میباشد که در سال 1358 اجرا شد و یاد آور خاطرات بسیاری برای ما ایرانیان است. اما این آلبوم بار دیگر در آذر ماه 1384 توسط گروه همنوازان شیدا به س رستی لطفی و با صدای محمد معتمدی در تالار بزرگ کشور بر روی صحنه رفت که بسیار مورد استقبال قرار گرفت و خاطرات ایرانیان را زنده کرد. ایران ای سرای امید بر بامت سپیده دمید بنگر کزین ره پر خون خورشیدی خجسته رسید ایران ای سرای امید بر بامت سپیده دمید بنگر کزین ره پر خون خورشیدی خجسته رسید اگر چه دل ها پر خون است شکوه شادی افزون است سپیده ما گلگون است وای گلگون است که دست دشمن در خون است ای ایران غمت مرساد جاویدان شکوه تو باد راه ما راه حق راه بهروزی است اتحاد اتحاد رمز پیروزی است صلح و جاودانه در همه جهان خوش باد یادگار خون عاشقان ای بهار ای بهار تازه جاودان در این چمن شکفته باد فایل تصویری برای کیلیک نمایید حجم فایل : 16 مگابایت زمان فایل : 5 دقیقه و 41 ثانیه ع های جدید از سپیده خداوردی جدیدترین ع های سپیده خداوردی بازیگر و موزیسین ۳۶ ساله ایرانی را برایتان آماده کرده ایم که در زیر می توانید مشاهده بفرمائید. سپیده خداوردی با عینک ع های سپیده خداوردی سپیده خداوردی ع های جدید از سپیده خداوردی خدایا! من نه فارسی خوب بلدم نه شعر، فقط با همی زبان خودم می گویم: دراین عمر کوتاهی که از تو گرفته ام، فکر می کنم یک چیز را فهیمده ام؛ و آن اینکه همه رفته اند و می روند و تو می مانی، اگر هرچه کرده ام از کرده هایم بگذر مرا به خودت وصل کن تا ماندگار شوم! بعد از سالها که فکر می عاشقم تازه آن سخن نغز مولوی را فهمیده ام که: عشق حقیقی است مجازی مگ. از همان اول صبح که پریده است مرا شب پرکی از بر بام دانم امروز مرا بخت سیاه است دگر ظلماتی است به پا در میان من و تنهایی و این کوچه و شب مات و مبهوت همه خیره به دنبال تو می گردم و من جمله ی راه ن را همه در کوه و کمر می بینم غافل از آن سگ همسایه که دوش پارس می کرد ز تنهایی و من به تو مدیونم ! چونکه بستی سگ همسایه ی ما را به در خانه ی خویش سیب سر.
امروزیکی ازآهنگ های جدیدخانوم سپیده روبه نام 365داریم که درحال حاضرآ ین کارایشون محسوب میشه،این آهنگ پس ازمنتشرشدن بااستقبال بی سابقه هواداران این خواننده مواجه شدوازاون پس نام خانوم سپیده باردیگه به گوش جهانیان رسید،شمامی تونیداین آهنگ فوق العاده زیباروهمین الآن ازوبسایت نایت موزیک کنید. سایه چگونه تشکیل می شود؟ اگر جسم کدری در مقابل منبع نوری قرار گیرد در پشت جسم محوطه ی تاریکی بوجود می آید که به آن سایه می گویند. راههای تشکیل سایه : 1- تشکیل سایه به وسیله چشمه ی نقطه ای نور: در این ح فقط سایه کامل ایجاد می شود و مرز مشخصی بین تاریکی و روشنایی وجود دارد. 2- تشکیل سایه به وسیله چشمه ی گسترده نور: در این ح علاوه بر سایه کامل. آرام نزدیک میشوم. وجودم سرشار از دلهره و ترس است. زل مى زنم به دستان پینه بسته و صورت پر چین و چروکش... اشک در چشمانم حلقه مى زند و جلوى دیدگانم را می گیرد. غریبانه, با پشت دست چشمانم را پاک مى کنم, نفسم را حبس مى کنم و کمى نزدیک تر مى شوم.... ... به آرامى نفس مى کشد. هنوز دارد به آرامى نفس مى کشد... دلم قرص مى شود. دستان با اباهت و زمختش را دست م. جفای خلق و غم روزگار دیده منم وزین دو ، رشته ی پیوند خود بریده منم شبم که ی من دار اسرار است به انتظار تو ، ای خنجر سپیده! منم ز تیغ طعنه ی دشمن دلم چو گل شد چاک کنون چو غنچه زبان در دهان کشیده منم ز اوج چرخ تمنّا چو برف با دل سرد فرو نشسته و بر خاک آرمیده منم ز من گسسته ای و همچو گردباد به دشت ز تاب هجر تو پیچیده و دویده منم ز غم گداختم و ا. فرزندم یک بهار، تابستان، پاییز و زمستان را دیدی، از این پس همه چیز تکراری است به جز تکرارِ لحظه های باشکوهِ تنهایی. همواره تنها باش و با خلق جهان خو مگیر. عافیت را دری باشد که کلیدش عزلت است و نکبت را دروازه ای است که شاه کلیدِ آن مصاحبت با مردمانِ دنیِ این دنیای ادنی است. در بحر عمیقِ تنهایی فرو شو و درّ ثمینِ سعادت را به چنگ گیر و خلا. از مشرق خواب هایمان گندم طلوع می کند وقلب ها در آسمان شعله ور عشق و به نام سپیده می خندند مردان با کلام سبز حلاج در زبانه های آتش خا تر می شوند و م آباد شهر تاک وک شان با تپش قلب ک ن تا همیشه عبور پایدار می نماید ع های جدید سپیده خداوردی و پسرش ع های جدید سپیده خداوردی و پسرش ع های جدید سپیده خداوردی و پسرش سایه ام چند دمی قبل همین پیش قدم هام درست اینجا بود . کم کمک رفت عقب سر من گرم تماشای جهان رو که برگرداندم، دیدم او جامانده . سایه ام گم شده است سایه ام پشت سر زنجره ها از تن من پرنکشید ظرف چند حادثه ناپیدا شد . سایه ام نیستکه نیست . پشت پرچین ، ته باغ، قعر امواج یکایک بی تاب تا خود صبح همه زیر و بمش را گشتم نکند پیش شما آمده با دلهره ها سا. شده اند گاتهام... و به دنبال خفاش مردی سایه خواب...
غافل از اینکه... انجمن سایه ها... سایه های خودشانند... سایه های پارلمان نشینانشانند...
#پارلمان_سایه_ها

پ.ن: بتمن دیده هاش! مهیار نورجهان دیگر نشانی مرا از برگ و باد مگیر بوی آشنا را باد نخواهد آورد چون نشان آشنایی نیست ما خزان شده ایم ؛ برگ اکنون جزیی از ماست گر چه وفای سرخ و زرد او به بادی بسته است از نشان آشنایی بی نشان ؛ سراغ مرا از خاطره ها مگیر آن قدر لاغر شده ام که در غبار خاطرات گم خواهم شد مرا بنشان ، به نشان لبخندت و نگاهت و نسیمی که بوی تو را برده ب. روی تو گلی ز بوستانی دگرست
لعل لبت از گوهر کانی دگرست

دل دادن عارفان چنین سهل مگیر
با حسن دلاویز تو آنی دگرست
ای دوست حدیث وصل و هجران بگذار
کاین عشق داستانی دگرست
چو نی نفس تو در من افتاد و مرا
هر دم ز دل خسته فغانی دگرست

تیر غم دنیا به دل ما نرسد
زخم دل عاشق از کمانی دگرست

این ره تو به زهد و علم ن. محمد فاضلی در یادداشتی درباره ایده ت سایه سعید جلیلی نوشت: جناب جلیلی و جناح و تفکرشان ابزارهایی دارند که بر سر ت منتخب سایه بیندازند؛ و خدای ناکرده « ت در سایه» عبارت پوششی برای «سایه ای بر سر ت» منتخب اکثریت (و موظف به رعایت حقوق و ها و مطالبات همه مردم ایران) نباشد. شده میانِ غزل بیتِ در به در باشی؟
ردیف و قافیه بر وزن بی خبر باشی؟
.
غزل ، غزل بنویسی برای دلتنگی
همیشه شاعر اشعار بی اثر باشی
.
سپیده سر نزند در نوشته ات وقتی
شهید خنجر شبهای بی سحر باشی
.
شده تمام امیدت به سایه ای باشد
برای دیدن سایه دو چشم تر باشی؟
.
شبت به سر نرسد بی خیال او اما
همیشه خالق رویای بی ث. سحر از دامن نرجس ، برآمد نوگلى زیبا

گلى کز بوى دلجویش ، جهان پیر شد برنا

زهى سروى که الطافش ، فکنده سایه بر عالم

زهى صبحى که انفاسش ، دمیده روح در اعضا

سپیده دم ز دریاى کرم برخواست امواجى

که عالم غرق رحمت شد، از آن مواج روح افزا

به صبح نیمه شعبان تجلّى کرد خورشیدى

که از نور جبینش شد، منوّر دید. موسی بن بکر گوید: نزد صادق علیه السلام بودیم، مردی در مجلس گفت: از خدا بهشت می خواهیم. حضرت فرمود: شما در بهشتید، از خدا بخواهید که بیرونتان نکند. عرض کرد: فدایت شوم، مادر دنیا هستیم. فرمود: آیا شما به ولایت ما اقرار ندارید؟ عرض کرد: چرا!
فرمود: این است معنای بهشتی که هر اقرار کند در آن است، پس از خدا بخواهید که این نعمت از شما سلب نشو. سخت مگیر ای یار من! روزها دیگر تحمل بار گریه های تو را ندارند اشک ها خنده هایت را گرفته اند و چون دیوی در کالبد جانت ، چون شهی جور بر تو اند. سخت مگیر، غریو گریه هایت گوش خدایان را تحمل است، ژاله ات بیابان قلبشان را نم نیست، این کار را تامل است، تورا غم است و آنان را ملالی نیست. سخت مگیر ای یار من! تو را غریو گریه نه ، تو را غریو باید تو را اشک نه، تو را کاری باید ، در این ره جان باید داد خون ها شاید که آیین خدایان ش تن ...! زانا سعیدزاده نخستین مدال کاروان دوومیدانی در مسابقات قهرمانی آسیا توسط سپیده توکلی به دست آمد. سپیده توکلی شب گذشته در رقابت های دومیدانی لیگ طلایی در ماده پرش ارتفاع از مانع ۱.۸۴ گذشت اما به دلایلی این رکورد ثبت نشد. سپیده خداوردی بازیگر 36 ساله کشورمان ع هایی از خودش در کشور روسیه را منتشر کرد. مجموعه: دنیای بازیگران

سپیده خداوردی دارای تحصیلات ادبیات نمایشی از آزاد اراک می باشد. وی بازیگری را با مجموعه “بچه های خیابان” همایون اسعدیان آغاز کرد. وی در ها و سریال های متعددی مانند: “ایستگاه بهشت” به کارگردانی نادر مقدس، “قهوه اسپرسو” به کارگردانی رضا بهشتی، “یک گوشه پاک و پرنور” به کارگردانی علی موذنی، “گیلعاد” به کارگردانی حسین سهیلی زاده و … به ایفای نقش پرداخته است. در ضمن خداوردی ۱۱ سال سابقه فعالیت در زمینه موسیقی دارد و نوازنده ار تر ملی است.در زیر ع های وی را که در کنسرت شجریان یک نوازنده است را میبینید. بیوگرافی و ع های سپیده خداوردی بیوگرافی و ع های سپیده خداوردی بیوگرافی و ع های سپیده خداوردی منبع:funrooz.com از بازیگران بیشتر بدانید بیوگرافی سپیده خداوردی + تصاویر سپیده خداوردی سپیده خداوردی: شادی های ساده مثل ید و کافی شاپ رفتن حتی از مهمانی رفتن بیشتر مرا خوشحال می کند سپیده خداوردی : همین روزا مامان می شم ! / ع ع های سپیده خداوردی بازیگر نقش مرضیه در سریال آوای باران نظر سپیده خداوردی درباره جراحی زیبایی تصویربرداری "عصر پاییزی" در پایان راه/ جوان خج ی عاشق می شود+ع


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] 13:00     مشت کوبید طوفان  تا سپیده دم،  به شیشه ی محزون  در قاب پنجره؛  انگار    سایه ای در تاریکی آینه  می گریست. 
سپیده خداوردی بازیگر 36 ساله کشورمان به روسیه سفر کرده و ع هایی به یادگار گرفته است. محمد فرخی یزدی (۱۲۶۸ یزد - ۱۳۱۸) سراینده و رو مه نگار خواه و دموکرات روزگار مشروطیت بود. وی سردبیر رو مه های بسیاری از جمله رو مه توفان بود. او همچنین مردم یزد در دوره هفتم مجلس شورای ملی بود که سرانجام در زندان قصر به دستور رضاشاه با آمپول هوا کشته شد و سپس در گورستان گمنامی در زیر خاک پنهان شد. (mirza mohammad farrokhi yazdi (1887--october 18, 1939)
دل که خ. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: معنای ت سایه این است که جریان انقل نباید نسبت به حقیقتی که دارد از آن دفاع می کند منفعل شود بلکه باید سایه به سایه موضوعات را دنبال کند. نمایش "کوپن" نوشته سپیده خمسه نژاد و به کارگردانی سید جواد روشن بعد از سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در مجموعه تئاترشهر به روی صحنه خواهد رفت. به گزارش روابط عمومی گروه تئاتر یگانه، نمایش "کوپن" که بر اساس داستان "کارت" نوشته مارسل امه و توسط سپیده خمسه نژاد به رشته تحریر در آمده است قصه شهری را بیان می کند که به دلیل بروز . http://s1.picofile.com/file/7250607311/tarahaan_day_afsanehh.gif خدایا! من نه فارسی خوب بلدم نه شعر، فقط با همی زبان خودم می گویم: دراین عمر کوتاهی که از تو گرفته ام، فکر می کنم یک چیز را فهیمده ام؛ و آن اینکه همه رفته اند و می روند و تو می مانی، اگر هرچه کرده ام از کرده هایم بگذر مرا به خودت وصل کن تا ماندگار شوم! بعد از سالها که فکر می عاشقم تازه آن سخن نغز مولوی را فهمیده ام که: عشق حقیقی است مجازی مگیر این دم شیر است به بازی مگیر باقر (ع) فرمودند: خداوند متعال، هر شبِ ، از آغاز شب تا پایان آن، از فراز عرش خویش ندا مى‏ دهد:
«آیا بنده مؤمنى نیست که تا پیش از سپیده‏ دَم، مرا براى آ ت و دنیایش بخواند و من، پاسخش دهم؟ «آیا بنده مؤمنى نیست که تا پیش از سپیده‏ دَم از گناهانش به درگاه من، توبه کند و من هم به سوى او بازگردم [و توبه‏ اش را بپذیرم] ؟ آیا بنده مؤمنى نیس. نصیحتی کنمت بشنو و بهانه مگیرهر آن چه ناصح مشفق بگویدت بپذیرز وصل روی جوانان تمتعی بردارکه در کمینگه عمر است مکر عالم پیرنعیم هر دو جهان پیش عاشقان بجویکه این متاع قلیل است و آن عطای کثیرمعاشری خوش و رودی بساز می خواهمکه درد خویش بگویم به ناله بم و زیربر آن سرم که ننوشم می و گنه نکنماگر موافق تدبیر من شود تقدیرچو قسمت ازلی بی حضور م. «...دیروز که نامه ات رسید هنوز شیار دیدنت روی زمین بود و تازه بود. در نیمروز «شمیران» از چه سخن می گفتیم؟ دستهای من از روشنی جهان پر بود و تو در سایه روشن روح خود ایستاده بودی. گاه پرنده وار شگفت زده به جای خود می م . نازی، تو از آب بهتری. تو از ابر بهتری. تو به سپیده دم خواهی رسید. مبادا بلغزی. من دوست توام و دست تو را می گیرم. روان باش که پ. مجموعه: دنیای بازیگران

سپیده ذاکری بازیگری که در سریالهای تلوزیونی همچون «روزگار قریب» و «دل ش ته» نقش آفرینی کرده است به ترکیه مهاجرت کرده و مشغول بازی در سریال «سالهای عاشقی» به کارگردانی محسن ربیعی است.
سپیده ذاکری بازیگر سریال «روزگار قریب» به شبکه ای جِم پیوست.  زندگینامه سپیده ذاکری,بیوگرافی و تصاویر سپیده ذاکری  سپیده ذاکری  زندگینامه سپیده ذاکری,بیوگرافی و تصاویر سپیده ذاکری تصاویر  سپیده ذاکری   ع های سپیده ذاکری,تصاویر جدید سپیده ذاکری ع های  سپیده ذاکری     ع های سپیده ذاکری,تصاویر جدید سپیده ذاکری تصاویر جدید  سپیده ذاکری    ع های سپیده ذاکری,تصاویر جدید سپیده ذاکری جدیدتین تصاویر  سپیده ذاکری   گردآوری:بخش سرگرمی بیتوته   از بازیگران بیشتر بدانید یک بازیگر زن دیگر به شبکه پیوست (+ع )
اختلال وسواس کندن پوست لب چیست؟
بازی اندروید مسترمخ – کافه بازار اوقات خواب دیدن ج زمان تعبیر شدن خوابها بر حسب ساعت ساعت 6-10 شب : رؤیا نزدیک مغرب درست نیست و تعبیر ندارد، زیرا از پری شکم است تا یک سوم از شب هم بی تعبیر است. ساعت 10 شب تا 2 صبح: در نیمه شب اگر خواب بین دچار امتلاء نباشد ، خواب از یک سال تا 50 سال تعبیر می شود. ساعت 2 صبح تا 5/4 صبح در یک سوم آ شب خواب صحیح است و از 15 روز تا دو ماه و تا یک سال تعب.
سپیده خداوردی بازیگر 36 ساله کشورمان, ع هایی از خودش در کشور روسیه را منتشر کرد. رمان عابر بی سایه رمان عابر بی سایه رمان عابر بی سایه رمان عابر بی سایه رمان عابر بی سایه رمان عابر بی سایه ادامه مطلب سپیده توکلی در مسابقات داخل سالن آسیا در ماده پنج گانه به مدال طلا رسید. برگرد عاشق ترین همدرد
آحر چگونه از خی بگذرم
برگرد و غمگینم مکن
شب ها ای آ ین رویا
من بی تو از رویای خود تنهاترم
تنهاتر از اینم مکن
مرا بگیر آتشم بزنو
جان بده به منو در سپیده جان
روشن باش
مرا ببین ای که بی تو منم
بی تو میشکنم ای تمام جهان
با من باش
شمع توام تو ببین
در اشک من بنشین
ای روشنای ج. مهم نیست که چه سنی دارید، بسیاری از خانم ها در سایه زدن مشکل دارند، به این دلیل که پشت چشم هایشان چروک است و سایه به خوبی روی پلک هایشان نمی نشیند. برای رفع این مشکل، قبل از زدن سایه، از پایه سایه چشم استفاده کنید تا پوست تان را برای زدن سایه آماده کند. به مصراعی ننالیدم تب تلخ تباهی را که یک عمر است عادت کرده ام بی س ناهی را
منم آن ارگ ویرانی که هر شب خواب می بیند به روی شانه هایش فوج کفترهای چاهی را
زلیخاها اگر پیراهنی نمی د به یوسف ها که می آموخت رسم بی گناهی را؟
سواری خسته ام از کوه پایین آمدم دختر! ببند این زخم های کهنه ی مشروطه خواهی را
تفنگ و اسب را دادم به جای شانه ی نق. می توان از رؤیاها عبور کرد و در سایه سار مردمی ها خط طویل فاصله ها را کوتاه کرد می توان سیاهی را با خیره شدن به مهتاب دانش به نور بدل کرد می توان با گل واژه های تعهد وایثار عادت را بر هم زد و می توان در سایه یک اتاق طرحی از محبت و تعلیم ریخت و دست در دست هم دامنه های تجاهل را طی کرد و بر فراز قله فرهنگ، سرود مهرورزی و رهایی سرود می توان در. قدر سید الساجدین زین العابدین(علیه السلام) این شب را شبی ایمن و خجسته تا سپیده دم خوانده اند: « دَائِمُ الْبَرَکَةِ إِلَى طُلُوعِ الْفَجْرِ عَلَى مَنْ یَشَاءُ مِنْ عِبَاد(2) ؛ آن شب ایمن و پیوسته خجسته است تا دمیندن سپیده» ادامه: مولای عشق! حال زمین و زمان بد است(چشم به راه سپیده) سایه جنگ زمانی از سر ما برداشته شد که آرمیتاها دیگر برای هیچوقت سایه پدرشان را ندیدند...

افسرمولا با سلام به همه دوستان بسیار بسیار عزیز و نازنینم امیدوارم در این ماه مبارک ، و روزه هاو اطاعات همه مهربونهاى خودم قبول در گاه حق تعالى باشه و منو هم از دعاى خیر فراموش نکنید. ماس دعا بعداز مدتها دورى از غزلسرائى ، بالا ه سعادت یارى کرد و فرصتى دست داد که بتونم غزلى را به شما گلهاى نازنینم تقدیم کنم و منتظر نظرات و کامنتهاى پر مهرتان ب. عضو مجمع ون مبارز گفت: حضرت (ره) وارد عرصه مبارزه شد و آیت الله مصطفی نیز سایه به سایه با او حرکت می کرد.