161 مناجات

به نقل از خبرگزاریها در مورد 161 مناجات : در نیمه های شب اگر در خیابان های همین شهر پرهیاهو گذر کنیم، جابه جا صدای الهی العفو را می شود شنید. یکی از این مجالس ذکر و مناجات، در مسجد شریف برقرار است. مراسم مناجات شب نهم ماه مبارک رمضان در حرم زاده صالح بن موسی الکاظم(ع) برگزار شد. مناجات پانزده گانه سجاد علیه السلام دعا انسان را از استرس و نگرانی نجات داده وموجب آرامش روحی و روانی می گردد و خودسازی و ترک معاصی را به ارمغان می آورد. یکی از دعاهایی که در مفاتیح نیز آمده است مناجات پانزده گانه سجاد علیه السلام است که معروف به مناجات خمس عشره می باشد. در فرازی از این دعا .... هو الرحمن پروردگارا !من دل به دنیا نبسته و شیفته جاه و مال نیستم ، توانگر باشم یا تهیدست دلداده بی قرار تو هستم .بار الها اگر به نادانی از نفس اماره فرمان بردم و خود را به گناه آلودم اکنون شرمسار و پریشانم، بارخدایا تو از حال پریشان و زار و نزارم آگاهی و تو ای مهربان راز و نیاز نهانم را می شنوی. ((از مناجات منظوم منسوب به حضرت علی(ع)) سلام ضمن تبریک عید فرخنده مبعث به همه کاربران خانواده برتر و با احترام به نظرات و وقت کاربرانی که همراه همیشگی پست های ترنم مناجات هستند ؛ به منظور کوتاه شدن متون، قسمت اندکی برای تامل و ترنم مناجات ،جدا میشود . سعادتمند باشید. ترنم مناجات.
ادامه مطلب مناجات خوانی محمود کریمی در شب بیست ویکم ماه مبارک رمضان عجب مناجات قشنگیه ؛

بارالها…
از کوی تو بیرون نشود
پای خیالم
نکند فرق به حالم ....
چه برانی،
چه بخوانی…
چه به اوجم برسانی
چه به خاکم بکشانی…
نه من آنم که برنجم
نه تو آنی که برانی..
نه من آنم که ز فیض نگهت چشم بپوشم
نه تو آنی که گدا را ننوازی به نگاهی
در اگر باز نگردد…
نروم باز به جایی
سال های قبل شعبان که میشد "مناجات شعبانیه" را کار می ، حتی چندین پست نشر می دادم راجبش از وقتی تفسیر سوره حمد (ره) را گوش دادم و ایشون بسیار بر روی ایت مناجات تاکید د من هم علاقه مند شدم
اما امسال بی سعادت بودم بسیار بی سعادت در ماه مبارک رمضان برام دعا کنید تا عقب افتادگی هایم را جبران کنم ...
باشد تا رستگار شویم ...  مجتبی بزرگترین هدف انسانها این است که بتوانند با معبود خود ارتباطی عمیق و صحیح داشته باشند. برای بهتر ارتباط برقرار به خداوند هم مکان دارای اهمیت است و هم زمان مناجات. مکان مانند مساجد؛ اما بهترین زمان برای مناجات با خدا ماه مبارک رمضان است. حال که زمان مناسب از طرف خود خدا مهیا شده باید آداب مناجات با خدا یعنی چگونه مناجات و نیز چه دعا را یاد گرفت. برای دانستن آداب مناجات باید سر سفره اهل بیت علیهم السلام نشست. در این نوشتار لحظاتی در محضر با برکت کریم اهل بیت حسن بن علی علیهماالسلام سپری خواهیم کرد. شرط استجابت دعا دغدغه اصلی بندگان در هنگام دعا این است که چگونه دعا کنند تا دعایشان مستجاب شود. برای این منظور شرایطی از سوی بزرگان دین گفته شده است که با رعایت و محقق آنها امید استجابت دعا می رود. متن مناجات شعبانیه: مناجاتی که در ماه شعبان هست و من در نظر ندارم که در هیچ یک از ادعیه گفته شده باشد که ادعیه مال همه ائمه است. این دعای شعبان، مناجات شعبان، مناجات همه ائمه است و در این، مسائل بسیار هست، معارف بسیار هست و ادب اینکه انسان چه جور باید با خدای تبارک وتعالی مناجات کند. ما غافلیم از این معانی که وضع چی است. شاید بعضی از جه. «این مناجات شعبانیّه یک تحفه ای است که در اختیار ما قرار داده شده است. خب ما دعا خیلی داریم، همه این دعاها هم پر از مضامین عالی است، امّا بعضی یک برجستگی خاصّی دارند.»

به گزارش ایسنا، حضرت آیت الله در بیانات در دیدار اقشار مختلف مردم که بیست و دوم داد 1392 برگزار شد، افزودند: من از بزرگوار رضوان الله علیه سؤال ، گفتم در میان این د. آ ین مناجات با خداوند بخش سی و سوم-آ ین مناجات با خداوند علیه السلام در آن لحظات پایانی، به سوی خدا روی آورد و با قلبی متوجه به پروردگار، با او به راز و نیاز و تضرع در پیشگاه وی پرداخت و از فجایع و مصیبتهایی که به آن حضرت رسیده بود، به درگاهش شکایت نمود و گفت: بر قضای تو صبر می کنم که پروردگاری جز تو نیست، ای فریادرس! مرا پروردگاری جز تو و معبودی به غیر این مطلب توسط نویسنده آن رمزگذاری شده و از طریق فید قابل مشاهد نمی باشد. شما با مراجعه به وبلاگ نویسنده و وارد رمز عبور می توانید مطلب مورد نظر را مشاهده نمایید.

[برای مشاهده این مطلب در وبلاگ اینجا را کلیک کنید] مناجات
سپاس خ را که ... برای هر یک از ایشان روزی معلوم مقسومی قرار داده هر که را فزونی داده کاهنده ای را نیروی کاستن آن نه و هر که را کاستی داده افزاینده‏ای را قدرت افزون بر آن نیست. در این مطلب، مجموعه ای از دعا و مناجات را به صورت صوتی (mp3) برای شما آماده کرده ایم. این مجموعه شامل معروف ترین ادعیه ی است. که شامل گلچین ادعیه مفاتیح الجنان، دعا و مناجات های مختلف، و همچنین ادعیه مخصوص مناسبت های خاص (مثل ماه رمضان) میباشد. فایل های صوتی این مجموعه به صورت mp3 بوده و روی کامپیوتر، دستگاه های پخش mp3 و همچنین موبایل قابل اجراست. این مناجات ها با صدای اساتید فرهمند آزاد، ارضی، سماواتی، کریمی، طاهری، و ... میباشد.


منبع: سرزمین مناجات سپاس خ را که آفریدگان را به قدرت خود پدیده آورده و با خواست خود اختراع نموده آنگاه درطریق اراده روان ساخته و در راه محبت خود برانگیخته در حالی که ازحدی که برایشان تعیین نموده قدمی پیش و پس نتوانند نهاد. به نام خدا گاهی اوقات لازم است که پشت سرمان را یه نگاهی بی اندازیم شاید چیزی و یا ی را فراموش کرده ایم. ما انسانها گاهی اوقات یادمان می رود که خ داریم که باید با او هم مقداری مناجات کنیم. من نمی دونم دقیقا اولیای الهی با خدا چگونه مناجات می کنند اما خوشا به حالشان که انقدر خوب خدا را عبادت می کنن. منم خیلی دوست دارم با خدا مثل اولیایش مناجات کنم. با دیدن عبادتشون واقعا لذت می برم دعا کنید که بتوانم شروع ترم جدید و شروع مناجات خوانی های سحر... چه لذتی داره دل کندن از بستر خواب و با چشمانی خواب آلود وضو گرفتن، که بری و همراه بشی با دلای پاک بچه ها و کنیی مناجات حضرت علیه السلام رو ... باز کن در که گدای سحرت برگشته عبد عصیان زده و در به درت برگشته بنده ی بی د و خیره سرت برگشته سفره را چیدی و دیدم نظرت برگشته اصلا انگار نه انگار گنه کارم . سید جواد ذبیحی درکه ای موذن، خواننده مناجات و دعاهای مذهبی به زبان فارسی با لحن، موسیقی و ساختار آوایی آن ب ایه آوازهای اصیل ایرانی بود. پدرش سید اسدالله ذبیحی درکه ای، نوحه خوانی از نان روستای زیبای درکه در شمال تهران بود. سیدجواد ذبیحی از جوانی به رسم قاریان مصری با فینه ای برسر وشالی سبز بدور آن، در مجالس مذهبی شرکت می کرد. ذبیحی . حضرت موسی(ع) در مناجات خود از خدا درخواست داشت تا امتش مناجات او را با خدا ببینند. درخواست حضرت موسی از خداروزی  وقتی موسی بن عمران علیه السلام به پروردگار عالم عرض کرد، پروردگارا  دلم می خواهد از امتم با من بیایند و کوه طور و آن فضا را و آن مناجات و آن حال را ببینند، آن برخورد تو را با من  از نزدیک ببینند و لمس کنند، خداوند دستور داد از بین جمعیت تعدادی را انتخاب کن و همین طور آن ها را برندار و  آن جا بیاور. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] مناجات المومنین(ع) در مسجد کوفه؛دعایی بامضامین عالی و معرفتی عمیق است. مناجات مولایی یا مولامناجاتی که حضرت (ع)و همة ائمة طاهرین (ع)، با آن خدا را می خوانده اند.
انی که گوشی اندرویدی با نسخه 2.2 به بالا دارند می توانند برنامه مناجات حضرت علی (ع) در مسجد کوفه را از لینک زیر کنند./طبـــرای دانـــلود ایـــن نـــرم افـــزار ایـــنجا را کــلیک کــنید. مناجات المومنین(ع) در مسجد کوفه؛دعایی بامضامین عالی و معرفتی عمیق است. مناجات مولایی یا مولامناجاتی که حضرت (ع)و همة ائمة طاهرین (ع)، با آن خدا را می خوانده اند.
انی که گوشی اندرویدی با نسخه 2.2 به بالا دارند می توانند برنامه مناجات حضرت علی (ع) در مسجد کوفه را از لینک زیر کنند./طبـــرای دانـــلود ایـــن نـــرم افـــزار ایـــنجا را کــلیک کــنید. اولین همایش استانی مناجات خوانی در اردکان برگزار شد. مناجات المومنین پارسال بود که به توصیه یه آشنا، برای مراسم احیا به جایی در شهر ارومیه رفتم دلیل توصیه ی آن بنده ی خدا این بود که قسمتی از برنامه به زبان فارسی برگزار میشد. برنامه ی خوبی بود شبی بسیار معنوی، اما نکته ی زیبایش برای من آشنا شدن با مناجات حضرت بود، مناجاتی که حداقل یکبار ارزش تدبر در خود را دارد. امسال که بنا به دلایلی از. وَ أَمَاتَ قَلْبِی عَظِیمُ جِنَایَتِی فَأَحْیِهِ بِتَوْبَةٍ مِنْکَ ... وَ إِنْ رَدَدْتَنِی عَنْ جَنَابِکَ فَبِمَنْ أَعُوذُ فَوَا أَسَفَاهْ مِنْ خَجْلَتِی وَ افْتِضَاحِی....* ---------------------------------------------------------------------------------------------------- *فرازهایی از مناجات ائبین حضرت زین العابدین...بشنوید...** **[صدا: حاج عبدالله کرمی نیا] ردیف اجرا کننده موضوع مطلع ثانیه دقیقه 1 عمومی ماه رمضان - مناجات اشاره به علی (ع) گرچه پرم وا می شود با ذکر استغفارها 36 5 2 محمود کریمی ماه رمضان ـ مناجات با زمان(عج) بنده گر خواست ببیند رخ مولایش را 56 3 3 ماه رمضان ـ مناجات با زمان(عج) عطر سحر نسیم مناجات بوی یار 46 5 4 ماه رمضان ـ مناجات با خدا امان از غربت قبر و قیامت 33 4 5 ماه رمضان ـ مناجات با خدا وقتی از چشم گن ار اشک جاری می شود 28 2 6 ماه رمضان ـ مناجات با خدا باز کن در که گدای سحرت برگشته 36 2 7 محمود کریمی ماه رمضان ـ مناجات با خدا اگر چه در به در کوچه خطا شده ام 22 4 8 محمود کریمی ماه رمضان ـ شبهای قدر میگن امشب شب قدر شب قدرکربلایی 2 4 9 محمود کریمی ماه رمضان ـ شبهای قدر میگن امشب می نویسند تقدیر یک سال ما رو 7 2 10 مهدی سلحشور ماه رمضان - شب قدر خود را به خواب میزنی ای بنده تا به کی 43 3 11 وداع ماه رمضان دارد بساط ماه خدا جمع می شود 26 3 مناجات
سپاس خ را که ... براى او [آفریدگان و مخلوقات] در زندگی مدت معلومی تعیین کرده و پایان معینی قرار داده که با روزهای عمر خود بسوی آن گام بر می دارد و با سال های زندگیش به آن نزدیک می شود، تا چون به پایان مدتش رسید و پیمانه عمرش را پر کرد او را به طرف ثواب سرشار یا عقاب وحشتبار خود فرا کشد و به آیین عد انی را که بدی کرده اند به عمل خود و آنان را که نیکویی کرده اند به نیکی جزا دهد.

43 صحبت های ابتدای جلسه باز یه بنده بیچاره ای خدا (مناجات) مناجات مسجد کوفه المومنین (ع) مناجات مسجد کوفه المومنین(ع) اومدم دوباره با بار گناه (مناجات) مناجات مسجد کوفه المومنین (ع) سفره افطاری امشب رو به راست (روضه) روضه المومنین علیه السلام غرق در خون بین سجاده (زمینه) حالا که من از حرم دورم (شور) این مناجات شعبانیّه یک تحفه ای است که در اختیار ما قرار داده شده است. خب ما دعا خیلی داریم، همه این دعاها هم پر از مضامین عالی است، امّا بعضی یک برجستگی خاصّی دارند.» ایسنا: حضرت آیت الله در بیانات در دیدار اقشار مختلف مردم که بیست و دوم داد 1392 برگزار شد، افزودند: من از بزرگوار رضوان الله علیه سؤال ، گفتم در میان این دعاهایی که از ائم. روز کلاس دعا و مراسم مناجات یه کوچولو سرحال نبودم. مثل اینکه حس کرده بودن. فردا ی مراسم مناجات بهم یه پی ام یهویی دادن که فلانی اوضاع خونه چطوره؟ یکم براش حرف زدم. منو ب خودم پاس داد، چ کار خوبی... پرسید خودت اما آرومی جدا از شرایط؟ جوابشو ندادم. اما دلم می خواست بگم نه. آروم نیستم. دقیقا مشکلم همینه که آروم نیستم.... خدایا خودت کمک کن.... + . مراسم مناجات و عزاداری شب 17 الی 23 رمضان 1392 - 1391 با مداحی حاج محمودکریمی در هیات رایه العباس شمیرانات به صورت صوتی در ادامه مطلب آماده می باشد. مراسم احیاء و مناجات و عزاداری به مناسبت شب قدر 1391 با مداحی حاج محود کریمی با کیفیت mp3 128 مراسم احیاء و مناجات و عزاداری به مناسبت شب قدر ( قسمت اول ) مراسم احیاء و مناجات و عزاداری به مناسبت شب قدر ( قسمت دوم ) 1 - مناجات شعبانیه ، مناجات معروفى است و اهلش به خاطر آن با ماه شعبان ماءنوس شده و به همین جهت منتظر و مشتاق این ماه هستند. سزاوار است که این مناجات در تمام ماه خوانده شود. 2 - از اعمال مهم در این ماه ، روزه است ؛ به اندازه اى که با حال انسان مناسب باشد. صادق (علیه السلام ) فرمود: (( ى که روز اول ماه را روزه بگیرد، حتما وارد بهشت مى شود و ى که . سلام... مناجات چمران:
خدایا...
از بد آدمهایت شکایت داشتم به درگاهت...
اما شکایتم را پس میگیرم...
من نفهمیدم...
فراموش کرده بودم که بدی را خلق کردی تا هر زمان که دلم گرفت از آدمهایت...
نگاهم به تو باشد...
گاهی فراموش میکنم که وقتی ی کنار من نیست...
معنایش این نیست که تنهایم...
معنایش اینست که همه را کنار زدی تا خودم باشم . وقتی سید محمد برای معالجه زخم های شیمیایی در لندن به سر می برد، شب ها در گوشه ای از بیمارستان به مناجات و توسل و دعا مشغول می شد. یک بار پزشکش به طور تصادفی متوجه حالات او شد و سخت تحت تأثیر نیایش های او قرار گرفت. با این که هم مَسلَک و هم زبان با سید محمد نبود، ولی از سید خواهش کرد که به او اجازه بدهد بعضی از شب ها که سید در حال راز و نیا. مناجات الراغبین
الهی
ذاتت را اراده دارم
کوبنده دررحمتت هستم
درمانده ام دربرابر شکوه وجل
با من از آمرزش ورحمت آنگونه کن که شایسته آنی
و نه آنگونه که سزاوار عذاب و انتقامم
به مهربانی ات ای مهربان ترین مهربان.
هیئت ا هرا سلام الله علیها ، رهروان
مناجات 
مداح: برادر حسن کرمی
چهارشنبه 17 داد
از ساعت 22:30
چیذر ، آستان مقدس زاده اسماعیل (ع)
یا احد و یا صمد یا مجید /بنده عاصی به تو دارد امید. یا الله.... خداوند به حق این ماه شریف گذشتگان ما را غریق رحمت بی پایانش بگرداند. وما را نیز بر اطاعت وبندگی خود در این ماه رحمت کمک نماید. ای آنکه به ملک خویش پاینده تویی / در ت شب .صبح تویی/ کار من بیچاره قوی بسته شده / بگشای خدایا که گشاینده تویی. یا الله... خدا رحمت مرحوم کربلایی عوض . ذاکر. حلول ماه پرفیض شعبان بر همه شما عزیزان مبارک باد..

« مناجات شعبانیه‏» یکی از معروف‏ترین و زیباترین ادعیه،است که به روایت «ابن‏ خالویه‏»، این مناجات را حضرت علیه السلام و ان دیگر در «ماه شعبان‏» می‏خواندند...
ماس دعا مناجات شبانه حضرت علی(ع) مرا این عزّت بس است که بنده تو باشم،و برایم این افتخار کافى است که تو پروردگار من باشى،تو آنچنانى‏که دوست دارم،مرا هم چنان کن که دوست دارى. خدای من، چه بسیار گناهانی که تو به دلیل شکیبایی ات، آنها را مایه انتقام از من قرار ندادی، و چه بسیار رسوایی هایی که تو از سر بزرگواری، آنها را آشکار نساختی. خدایا، اگر عم. ای پروردگارمن! ای قدرت بی بدیل ای شامل کامل! از منتهای عجز خود از تو می خواهم که وسعت دهی شه مرا تا بتوانم با تو مناجات کنم که بی شک شه های نارس از قدرت مناجات با تو عاجزند ای اول بلا اول و ای آ بلا آ با قدرت الهام خویش، بر زبانم جاری کن کلماتی که بتوانم با تو انیس گردم که بی شک بدون کلمات طیبه ات ی راه به خلوت انس تو نبرده است ای محبوب! ای. شعر مناجات با خدا من کیم؟ عبد گنه کار الهی العفو من کیم؟ بنده ی سربار الهی العفو منم آن که نمک خورد و نمکدان بش ت نه که یک مرتبه، بسیار الهی العفو با گناهی که ز من سر زده، بین … … چیده شد این همه دیوار الهی العفو من زمین خورده ام و آمده ام توبه کنم … … با چنین وضع اسفبار الهی العفو بزنی یا نزنی مال تواَم جان علی پس بیا رحم کن این بار ال. 625082-eb57291e175b38cd3d5af69ad05d1d10- پروردگارا!

از ماه و خورشید شرمنده ایم
از انس و جان شرمنده ایم
حتی از ابلیس شرمنده ایم
که آنها در کار خود ثابت قدم بودند
و ما در عهد و پیمان با تو ثابت قدم نبودیم
خدایا ثابت قدممان کن!!

موضوعات مرتبط: جملات عارفانه ، مناجات با خدا
برچسب ها: جملات عارفانه , مناجات با خدا , خدایا به رو سیاهیم ، اقرار می کُنم ... العفو
برای خوب شدن ، کار می کُنم ... العفو
مرا تو می ی و پاک می کُنی اما
منم که آینه را تار می کُنم ... العفو
رسیده ام که خودم را نشانِ تو بدهم
به هر بهانه ای تکرار می کُنم ... العفو
خودت اجازه ی شب زنده داریم دادی
که با اجازه ات اصرار می کُنم ... العفو
خودت بگیر دو دست مرا که من خود را
بدو. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ی، در متن این یادداشت آمده است:
بسم الله الرحمن الرحیم
دعا، وسیله ی مؤمن و ملجأ مضطر و رابطه ی انسان ضعیف و جاهل با منبع فیاض علم و قدرت است، و بشر بی رابطه ی روحی با خدا و بدون عرض نیاز به غنی بالذات، در عرصه ی زندگی سرگشته و درمانده و هدر رفته است؛ «قل ما یعبؤا بکم ربیّ لولا دعاؤکم»

1.بهترین دعا . مراسم مناجات و عزاداری شب بیستم ماه مبارک رمضان 1392 حسینیه بنی فاطمه با مداحی حاج سید مهدی میرداماد و حاج حسن شالبافان به صورت صوتی آماده دریافت می باشد. نروم از سر کویت چه به رانی چه بخوانی - مناجات روضه المومنین علی علیه السلام مناجات المومنین در مسجد کوفه روضه حضرت سیدال علیه السلام فرق علی دوتا شده کوفه یه کربلا شده - زمینه شالبا. مفاتیح الجنان مجموعه ای از دعاها، مناجات، زیارات، اعمال مخصوصه ایام سال است که از طرف ص و ائمه صادر شده و توسط شیخ عباس قمی جمع آوری شده است. این مجموعه از معتبرترین کتب و ادعیه گردآوری شده است. کتاب شامل چند قسمت می باشد: قرآن مجید، بخشی در آداب، مقدمات و تعقیبات ها و خواص ها و سوره، اعمال شب و روز و ایام هفته، مناجات ها (مناجات خمسه عشر سجاد) و مناجات علی ع در مسجد کوفه، دعاهای معروف چون سمات، کمیل، جوشن صغیر و کبیر، مکارم اخلاق و…، بخش زیارات، ،اعمال ماه های ی (از محرم تا ذیحجه الحرام) ، دعاهایی برای حل مشکلات معنوی و مادی، آداب عقیقه، استخاره و آداب آن، احکام و آداب مربوط به مردگان و... برای روی لینک زیر کلیک کنید:  مفاتیح الجنان برخی از اشعاری را که با موضوع مناجات با خداوند سروده شده اند، در اینجا می آوریم. الهی! چون از یافت تو سخن گویند، از علم خود بگریزم .بر زَهره خود بترسم، در غفلت آویزم.همواره از سلطان عیان در غیب می آویزم،نه کامم، بی لکن خویشتن را در، غلطی افکنم تا دمی بر زنم. ادامه موضوع f: مناجات نامه و نیایش با خدا در پست آینده