162 دارچین

به نقل از خبرگزاریها در مورد 162 دارچین : به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، ناصر رضایی پور در رابطه به خواص درمانی دارچین اظهارداشت: دارچین پوست درختی هندی و بومی جزیره سیلان است، این درخت قبل ها درشهر نوشهر ایران کشت شد اما به عمل نیامد. لازم به ذکر است که دارچین های موجود در بازار، همه از گونه زیلانیکوم که بومی کشور هند است،نبوده و اثربخشی مناسب، تنها در این نو. مواد فیلینگ:
سیب ۳عدد
دارچین ۱ق
رنده نصف جوز هندی
گردو ریز د شده ۱/۲پ
سیب را با رنده درشت رنده کرده روی حرارت گذاشته تا آبش کشیده بشه
دارچین و جوز زده و خاموش کرده مغز گردو افزوده گذاشته خنک بشه.
تخم مرغ ۴عدد
وانیل یا رنده پوست پرتقال کمی
شکر ۱/۲پ
روغن ۱/۲پ
آرد ۲پ
بیکینگ پودر ۱ق چ
شیر ۱/۲ پ
مواد بالا را به ترتیب با همزن زده
فقط آردو بیکینگ پودر را ۳بار الک کرده و همراه شیر در ۳مرحله افزوده
نصف مواد را در قالب ۲۰در۳۰ چرب شده ریخته و یک در ربع در فر ۱۸۰ درجه که از قبل گرم شده گذاشته تا کمی بپزد
نگران خو دن پف کیک نباشید
بعد از یک ربع می سیب و گردو و...را روی آن پخش و بقیه مواد کیک را روی آن ریخته و خلال یا پرک بادام پاشیده
دوباره ۲۰ دقیقه در فر قرار داده
بعد از خنک شدن برش داده با قهوه تلخ میل کنید
البته من نصف ظرف را با هویج رنده سرخ شده با هل،جوز، دارچین و گردو آماده
نوش جان☕️
این هم اسلایسهای هویج دارچین فعالیت مغز را افزایش می دهد و فشارهای عصبی را از بین می برد. نشان داده شده است که مخلوطی از عسل و دارچین بسیاری از بیماریها را درمان می کند. عسل در بیشتر کشورهای جهان تولید می شود. دانشمندان امروزه عسل را به عنوان داروی رام بان (بسیار موثر) برای انواع بیماری ها پذیرفته اند.عسل می تواند بدون هیچ گونه عوارض جانبی برای هر نوع بیماری استفاده شود. علم امروز می گوید که حتی اگر عسل شیرین است، اگر در دوز دارو به عنوان درست به کار رود برای بیماران دیابتی نیز ضرر ندارد. عسل و دارچین می تواند به صورتهای مناسب برای درمان بیماریهای زیر به کار رود. دارچین از جمله ادویه های خوش عطری است که طعم دلنشینی به غذاها می بخشد. درختچه دارچین، درختی با ارتفاع ۵ تا ۷ متر می باشد که همیشه سبز است و تمام قسمت های آن بوی مطبوعی دارد. برگ این درخت سبز سیر و گلهای آن که در فاصله ماه های بهمن تا اوایل فروردین ظاهر می شود، سفید رنگ هستند. ادویه دارچین از پوست این درختچه به دست می آید. در این مقاله قص. دارچین به خاطر دارا بودن خواص آنتی ا یدانی از ت یب dna، جهش سلولی و رشد تومورهای سرطانی جلوگیری می کند. ✍✍ نسخه ی #افزایش_قد_نوجوان  1⃣ #ورزش های #کششی انجام دهد ✅  2⃣ استفاده از دم کرده #دارچین ✅  3⃣ دارچین به همراه #هندوانه ✅  4⃣ #حجامت مخصوص افزایش قد ✅   (https://attach.fahares.com/evh9bz2ipef6yw8tzx0zaq ostadbanihashemi دارچین به خاطر دارا بودن خواص آنتی ا یدانی از ت یب dna، جهش سلولی و رشد تومورهای سرطانی جلوگیری می کند. دارچین از طریق افزایش حساسیت به انسولین، قند خون را کاهش می دهد زیرا انسولین را در انتقال گلوکز به سلول ها کارآمدتر می کند. بر اساس آمار گمرک در 9 ماه منتهی به آذر ماه سال جاری قریب به هزار و 100 تن، دارچین د نشده وارد کشور شده است. پژوهشگران این آزمایش را بر روی موش ها به مدت 12 هفته انجام دادند. این آزمایش مصرف مکمل دارچین به همراه رژیم غذایی پرچرب بود. دارچین خواص زیادی چون ضد سرطان، کاهش قندخون،حفظ سلامت قلب و بسیاری فواید دیگر دارد که به افزایش طول عمر و سلامتی شما کمک می کند. همشهری آنلاین: طبق نتایج یک مطالعه جدید، دارچین با بهبود متابولیسم و تحریک سلول های چربی به سوختن، با چاقی مقابله می کند. دارچین یکی از بهترین ادویه های در دسترس انسان است که برای هزاران سال در سیستم پزشکی مورد استفاده قرار میگیرفته است، اما با توجه به مزایایی گسترده آن متاسفانه هنوز استفاده روزانه در فرهنگ های غذایی مردم… دانشمندان در تحقیقات اخیر خود که بر روی موش ها انجام دادند دریافتند، رژیم غذایی پرچرب با مصرف دارچین عوارض کمتری به افراد وارد می کند. مصرف مواد غذایی سبب افزایش میزان کالری مصرفی روزانه و به تبع آن افزایش وزن خواهد شد. اما به نظر می رسد که دارچین خاصیتی دارد که می تواند به کاهش وزن و لاغری کمک کند. در این مقاله با عسل و دارچین، درمان کننده بسیاری از بیماری ها آشنا می شویم.
١ . درمان بیماری قلبی :
مخلوطی از عسل و پودر دارچین را تهیه کنید و به جای مربا روی نان قرار دهید و به طور منظم در وعده صبحانه صرف کنید.این روش در کاهش کلسترول،جلوگیری از بروز حمله قلبی، تنفس راحت و تقویت ضربان قلب موثر است.بیماران مبتلا به حمله قلبی نیز با مصرف روزانه این مخلوط از حمله قلبی بعدی درامان خواهند بود.بررسی روی سالمندان در و کانادا نشان داده است،با بالا رفتن سن شاهرگ های حیاتی و سیاهرگ ها خاصیت انعطاف پذیری خود را از دست می دهد.عسل و دارچین به شاهرگ ها و سیاهرگ ها قدرتی تازه میبخشد. ٢ . از بین بردن اثر خارش نیش های ات :
مخلوطی از یک سهم عسل، ٢ سهم آب ولرم و یک قاشق چای خوری پودر دارچین را روی قسمتی از بدن که احساس خارش می کنید،قرار دهید خارش و درد در عرض یک یا ٢ دقیقه فروکش خواهد کرد. ٣ . درمان هاب مفصل(آرتریت):
روزانه،یک وعده صبح و یک وعده شب،مخلوطی از یک فنجان آب گرم، ٢ قاشق چای خوری عسل و یک قاشق چای خوری پودر دارچین مصرف شود.این مخلوط معجزه گر در صورت مصرف به طور منظم آرتریت های مزمن را نیز درمان می کند.بررسی های اخیر روی ٢٠٠ بیماری که قبل از صرف صبحانه از این مخلوط استفاده د نشان داد، ٧٣ نفر از آنان در عرض یک هفته کاملا از درد رهایی پیدا د و پس از یک ماه بیشتر افرادی که قادر به راه رفتن یا حرکت نبودند،بدون احساس هیچ دردی توانایی راه رفتن و تحرک خود را به دست آوردند. ٤ . جلوگیری از ریزش مو:

خواص مصرف عسل با دارچین به شرح زیر است:

١ . درمان بیماری قلبی:

مخلوطی از عسل و پودر دارچین را تهیه کنید و به جای مربا روی نان قرار دهید و به طور منظم در وعده صبحانه صرف کنید.این روش در کاهش کلسترول،جلوگیری از بروز حمله قلبی، تنفس راحت و تقویت ضربان قلب موثر است.بیماران مبتلا به حمله قلبی نیز با مصرف روزانه این مخلوط از حمل. آرتریت می تواند موجب درد فراوان در مفاصل شود و اثر منفی بر میزان تحرک فرد داشته باشد. شما می توانید از عسل و دارچین برای تسکین آرتریت استفاده کنید. این دو ماده به حفظ سلامت استخوان و تسکین درد مفصل کمک می کنند. دلمه انجیر incir dolmasi مواد لازم انجیر خشک درشت 20 عدد گردو خورد شده دارچین آب یک لیوان شکر سه ق غ روغن مایع دو ق غ مواد لازم برای تزیین خامه شیرینی گردو طرز تهیه انجیر ها را یک ساعت در آب ولرم نگه دارید.سپس قسمت بالای انجیر ها را بریده و یک ق چ گردوی خورد شده داخل آن جا دهید.( با دست کمی فشار دهید ). روی آنها را کمی دارچین بپاشید. انجیر ها را د. کف قالب را بعد از چرب با کره شکر قهوه ایی پاشیدم و سیبهای حلقه شده چیدم روی آنها دارچین و جوز هندی الک نصف مواد کیک (کیک ساده با هل) را ریختم یک سطح نازک دارچین الک دوباره بقیه مواد کیک را ریختم chef emoticon دارچین فعالیت مغز را افزایش می دهد از این رو برای تقویت این عضو می توان از آن استفاده کرد. با داشتن این خاصیت، خوردن دارچین به منظور از بین بردن فشارهای عصبی و پیشگیری در مورد از دست دادن حافظه کارساز است دارچین جریان خون را تسهیل می کند جریان خون مناسب نیز باعث ا یژن رسانی مناسب به سلول های بدن می شود. دارچین ناخالصی های خون را نیز برطرف می سازد. دارچین با داشتن خاصیت یام بخشی برای متوقف خونریزی استفاده می شود و به دلیل این خاصیت، در کوتاه دوره درمان و بهبود بیماران کارساز است یکی دیگر از فواید دارچین خاصیت ضد ه آن است. این ماده مفید، گرفتگی عضلات را از بین برده و درد ناشی از آن را نیز تسکین می بخشد، همین طور برای بهبود و آرام سردردهایی که به دلیل سرماخوردگی ایجاد می شود نیز می توان از دارچین استفاده کرد دارچین این قابلیت را دارد که میزان قند خون را کنترل کنداز این رو برای افرادی که مبتلا به دیابت هستند، دارچین ماده ای مفید است کلسیم و فیبر موجود در دارچین، بدن را در مقابل بیماری های قلبی محافظت می کند از این رو افزودن مقدار کمی دارچین به غذا برای افرادی که از ناراحتی های قلبی وفشارخون بالا رنج می برند، مفید خواهد بود دارچین با کمک به افزایش صحت و سلامت روده، ریسک ابتلا به سرطان روده را کاهش می دهد دارچین با داشتن خاصیت تازه کنندگی دهان و خوشبو آن، در بسیاری از آدامس ها نیز به عنوان طعم دهنده به کار می رود دارچین در بسیاری از غذاهای محلی استفاده می شود زیرا علاوه بر عطر و طعم خوب به درمان سوءهاضمه نیز کمک می کند علاوه بر سوءهاضمه، دارچین برای رفع ح تهوع، استفراغ، دل درد، اسهال و نفخ نیز مفید است. درمان معجزه اسای ورم مفاصل با عسل و دارچین ..
ترکیب عسل طبیعی و دارچین،معجزه ای باور ن ی ست ! در یک فنجان آب ولرم، 2 قاشق مرباخوری عسل و یک قاشق چایخوری پودر دارچین اضافه کنید و آنها را خوب بهم بزنید. اگر افرادی که از درد ورم مفاصل رنج می برند از این مخلوط یک هفته بطور مرتب صبح نیم ساعت قبل از ناشتا و یا شب قبل ازخواب ،استفاده کنند، م. لیموترش و دارچین هر دو حاوی خواص فوق العاده ای هستند که بدون تحمیل عوارض جانبی باعث افزایش سلامتی بدن می شوند. در این مطلب در خصوص خواص این ترکیب مفید بیشتر صحبت می کنیم. هم عسل و هم دارچین به تنهایی دارای فواید سلامت مختلف هستند. با این وجود، برخی بر این باورند که با ترکیب این دو ماده محصولی مفیدتر شکل می گیرد.عسل و دارچین دو ماده طبیعی هستند که فواید سلامت بسیاری را ارائه می کنند. برخی افراد مدعی هستند که ترکیب این دو ماده می تواند در درمان بیماری های مختلف کاربرد داشته باشد. در شرایطی که شواهدی وجو. 21 آشنا شدن با معجزات عسل و دارچین نشان داده شده است که مخلوطی از عسل و دارچین بسیاری از بیماریها را درمان می کند. عسل در بیشتر کشورهای جهان تولید می شود. دانشمندان امروزه عسل را به عنوان داروی رام بان (بسیار موثر) برای انواع بیماری ها پذیرفته اند.عسل می تواند بدون هیچ گونه عوارض جانبی برای هر نوع بیماری استفاده شود. علم امروز می گوید که حتی اگر عسل شیرین است، اگر در دوز دارو به عنوان درست به کار رود برای بیماران دیابتی نیز ضرر ندارد. عسل و دارچین می تواند به صورتهای مناسب برای درمان بیماریهای زیر به کار رود. بیماری های قلبی
ساخت خمیر عسل و پودر دارچین، روی نان به جای ژله و مربا، و خوردن آن را به طور منظم برای صبحانه که باعث کاهش کلسترول در شریان ها و مراقبت بیمار از حمله قلبی شود. همچنین، انی که تاکنون دچار حمله شده اند با این درمان به صورت روزانه می تونند احتمال حمله دیگر را به فاصله بیشتری به تاخیر اندازند. استفاده منظم باعث رفع نفس تنگی و تقویت ضربان قلب می گردد. آرتروز
بیماران آرتریت ممکن است روزانه، صبح و شب، یک فنجان آب داغ با ۲ قاشق عسل و یک قاشق چای خوری پودر دارچین استفاده کنند. اگر به طور منظم بکار برده شود حتی آرتریت مزمن قابل درمان است. در پژوهش اخیر انجام شده در کپنهاگ، معلوم شد که وقتی پزشکان بیماران خود را با مخلوط یک قاشق غذاخوری عسل و نصف قاشق چای خوری پودر دارچین قبل از صبحانه تحت درمان قرار دادند، آنها دریافتند که در عرض یک هفته، از ۲۰۰ نفر عملا ۷۳ بیمار کاملا از درد برطرف شدند، و طی یک ماه، اکثرا تمام بیمارانی که نمی توانستند راه بروند و یا به دلیل ورم مفاصل به اطراف حرکت کنند، راه رفتن بدون درد را شروع کنند. عفونت مثانه
هنگامی که ۲ قاشق غذاخوری پودر دارچین و یک قاشق چای خوری عسل در یک لیوان آب ولرم تهیه و نوشیده شود می تواند باعث از بین رفتن جرمها و میکروبهای مثانه شود. دندان درد
برای کاهش درد دندان می توان یک قاشق چای خوری پودر دارچین و ۵ قاشق چایخوری عسل را روی دندان درد قرار داد. این عمل ممکن است ۳ بار در روز تا زمانی که دندان درد متوقف شود استفاده شود. کلسترول
هنگامی که دو قاشق غذاخوری عسل و سه قاشق چایخوری پودر دارچین را در ۱۶ اونس آب جوش مخلوط کرده و به بیمار کلسترولی بدهیم، مشخص شده است که سطح کلسترول در خون در عرض دو ساعت ۱۰ درصد کاهش می یابد. همانطور که برای بیماران مبتلا به اماس مفصل ذکر شد، در صورت تکرار ۳ بار در روز، هر کلسترول مزمنی درمان می شود. بر اساس اطلاعات بیان شده در مجلات، مصرف عسل خالص با غذای روزانه مشکلات کلسترول. را برطرف می کند. به هر حال، اگر شما داروی کلسترول مصرف می کنید دست نگه دارید ! همه آنها حاوی استاتین هستند که ماهیچه های شما را تضعیف می کنند از جمله ماهیچه های قلب شما و هیچ یک برای جلوگیری از حملات قلبی یا سکته مغزی تایید نشده است! سرما خوردگی
انی که مبتلا به سرماخوردگی معمولی و یا شدید هستند باید ۱ قاشق عسل ولرم با ۴ / ۱ قاشق پودر دارچین را در روز به مدت ۳ روز استفاده کنند. این فرآیند اغلب سرفه مزمن و سرماخوردگی را درمان کرده و سینوسها را پاک می کند. ناراحتی معده
عسل با پودر دارچین دردهای معده را درمان کرده و معده را از ریشه از زخم معده تخلیه می کند. گاز معده
مطالعات انجام شده در هند و ژاپن نشان داده است که اگر عسل با پودر دارچین مصرف شود گاز معده برطرف می گردد. سیستم ایمنی بدن
استفاده روزانه از عسل و پودر دارچین سیستم ایمنی بدن را تقویت و بدن را از حملات ویروسی و باکتریایی محافظت می کند. دانشمندان دریافتند که عسل دارای ویتامین های مختلف و مقادیر زیاد آهن است. استفاده مداوم از عسل باعث تقویت گلبولهای سفید خون در مبارزه با بیماری های باکتریایی و ویروسی می شود. موضوع: مجله بهداشت، ورزش و سلامت برچسب ها: آشنا, آشنا شدن, دارچین, دارچین و عسل, سیستم, سیستم امنیتی, عسل, عسل و دارچین, معجزات, معده, گاز پیگیری از آ ایمر با مصرف دارچین در رژیم غذایی روزانه  تحقیقات انجام شده در حوزه گیاهان دارویی در کارولینای شمالی نشان داد که دارچین از بروز بیماری‌های عصبی از جمله آ ایمر و زوال عقل پیشگیری می‌کند.به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی، مطالعات پیشین خواص درمانی دارچین را در بیماری های مختلفی از جمله دیابت اثبا. محققان دریافتند با مصرف دارچین خطر ابتلا به بیماری های قلبی کاهش می یابد. در یک تحقیق نشان داده شده بیماران دیابتی که به مدت ۴۰ روز، روزانه یک گرم دارچین به رژیم غذایی معمول خود افزودند، میزان قند خون، کلسترول و چربی های خونشان تا ۳۰ درصد کاهش یافت و کاهش میزان کلسترول، قند و چربی خون در بیماران دیابتی تاثیر مفیدی در بهبود سلامتی دارد. مافین نوعی نان کم شیرین است که در آن خمیر مایه بکار رفته و در اندازه های کوچک تهیه می شود. مافین در کشورهای و انگلیس در هنگام صبحانه و یا هنگام صرف چای صرف می شود. در انواعی از آن کشمش، کالباس و یا بیکن د شده بکار می رود. مافین نسبت به کیک فنجانی ظاهری ساده و بدون تزیین دارد. دستور پخت مافین سیب و دارچین را در ویدئو تابناک فرابگیرید. نشان داده شده است که مخلوطی از عسل و دارچین بسیاری از بیماریها را درمان می کند. عسل در بیشتر کشورهای جهان تولید می شود. دانشمندان امروزه عسل را به عنوان داروی رام بان (بسیار موثر) برای انواع بیماری ها پذیرفته اند. عسل می تواند بدون هیچ گونه عوارض جانبی برای هر نوع بیماری استفاده شود. علم امروز می گوید که حتی اگر عسل شیرین است، اگر در د. دارچین با پارکینسون مبارزه می کند دانشمندان می گویند:دارچین منبعی از یک ماده شیمیایی است که می تواند پیشرفت بیماری پارکینسون را متوقف کند. از هلث، محققان مرکز پزشکی راش با مطالعه بر روی موش ها متوجه شدند که این ماده شیمیایی زمانی که وارد مغز آنها می شود، کاهش پروتیین هایی که به محافظت از سلول ها، نرون ها و تقویت موتور حرکتی کمک می کند متوقف می سازد.

پروفسور «کالیپادا پاهان» می گوید:قرن هاست که دارچین در سراسر جهان به صورت ادویه مصرف می شود.

وی افزود:این ادویه به طور بالقوه یکی از بی خطر ترین رویکردها برای توقف پیشرفت بیماری در بیماران پارکینسونی است.

پاهان افزود:آزمایش ها نشان داده که دارچین سیلان که خالصتر است بهتر می تواند بیماری پارکینسون را متوقف سازد.

بر اساس این این مطالعه، دارچین بعد از مصرف به ماده شیمیایی «بنزوات سدیم» تبدیل و وارد مغز می شود و با متوقف کاهش پروتیین های «پارکین» (parkin) و dj-1، از سلول های عصبی محافظت می کند، سطح انتقال دهنده های عصبی را عادی می سازد و باعث تقویت عملکرد موتور حرکتی در موش های مبتلا به پارکینسون می شود.

پروفسور پاهان گفت:درک چگونگی کار این بیماری برای ساخت داروهای موثری که از مغز محافظت می کند و پیشرفت پارکینسون را متوقف می سازد مهم است.

این مطالعه در مجله neuroimmune pharmacology منتشر شده است. ::طرز استفاده صحیح از شیر طب امروزی تاکید به خوردن فراوان شیر می کند، مخصوصاً در افراد پیر با پوکی استخوان و آرتروز، از طرفی افراد مسن عمدتاً از سردی مفاصل و سایر اعضا رنج می برند. برای این افراد بهترین روش مصرف شیر در منابع طب سنتی این است که شیر را با دارچین میل کنند تا هم سردی شیر را بگیرد و هم به این دلیل که دارچین مبدرق شیر است و ش. درمان انیکه پا درد و استخوان درد دارند و همیشه ضعف دارند : دارچین ( ۱ قاشق غذاخوری چوب دارچین پودر شده) + هل ( ۱۰ عدد هل سبز  دشده)+ زعفران ( یک دوم قاشق چایخوری)   این مقدار برای ۴ لیوان (۱ لیتر ) دم کرده کافی است . روزانه میل گردد .  * نسخه خدادادی  ⛑ @hayattayebeh خواص دارچین شاید اگر بدانید که دارچین به تنهایی حاوی بیش از ۴۱ نوع ترکیب محافظت کننده ی بدن است، دیگر آن را یک ادویه ی کم کاربرد نبینید! وقت آن رسیده […] نوشته خواص دارچین؛ ۱۳ خاصیت این ادویه خوش رنگ و بو برای سلامتی اولین بار در چطور پدیدار شد. دارچین تغییرات مغز را در بیماران مبتلا به بیماری پارکینسون مع یا متوقف می کند.

دانشمندان مغز و اعصاب در مرکز پزشکی «راش» پی بردند ادویه رایجی که در تهیه انواع غذا و شیرینی به کار می رود تغییرات بیومکانیکی، سلولی و آناتومیکی مغز را که در بیماری پارکینسون اتفاق می افتد، مع می کند. نتایج این مطالعه که در مجله فارماکولوژی به چاپ رس. تازه ترین تحقیقات نشان می دهد بیماران مبتلا به دیابت، با افزودن کمی دارچین به رژیم غذایی خود به حفظ سلامت بدنشان کمک می کنند. به گزارش پایگاه اینترنتی رویترز، در این مطالعه بیماران دیابتی که به مدت 40 روز، روزانه یک گرم دارچین به رژیم معمول غذایی خود افزودند، میزان قند خون، کلسترول و چربی های خونشان تا 30 درصد کاهش یافت کاهش میزان کل. آزمایش ها نشان داده که دارچین سیلان که خالص تر است بهتر می تواند بیماری پارکینسون را متوقف سازد. دانشمندان می گویند: دارچین منبعی از یک ماده شیمیایی است که می تواند پیشرفت بیماری پارکینسون را متوقف کند.

به گزارش ایرنا از هلث، محققان مرکز پزشکی راش با مطالعه بر روی موش ها متوجه شدند که این ماده شیمیایی زمانی که وارد مغز آنها می. با خوردن این ادویه در پاییز زیبا شوید دارچین بوی پاییز می دهد و همچنین می تواند شما را از شر سرما خوردگی های پاییزی نجات دهد. به گزارش سرویس علمی جام نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، دارچین می تواند به افزایش حافظه کمک کند و خلق و خوی شما را تغییر دهد. بررسی ها نشان می دهند، دانشمندان با انجام آزمایشات و مطالعاتی بر روی ادویه های مختلف دریافتند این ادویه می تواند تمام ویروس ها و باکتری های درون بدن را از بین ببرد و به سلامت قلب و عروق کمک کند. گفتنی است؛ برای رفع بوی بد دهان در صبحگاه کافی است مقداری دارچین بر روی زبان خود بگذارید و یا مخلوط آب گرم و دارچین را غرغره کنید. برای درمان جوش و آکنه یک قاشق چای خوری پودر دارچین را با سه قاشق غذا خوری عسل مخلوط کنید و چند تا ساعتی و یا شب تا صبح بر روی پوست خود بگذارید. دلمه انجیر incir dolmasi مواد لازم انجیر خشک 20 عدد گردو خورد شده دارچین آب 1 لیوان شکر 3 ق غ روغن مایع 2 ق غ مواد لازم برای تزیین خامه شیرینی گردو طرز تهیه انجیر ها را 1 ساعت در آب ولرم نگه دارید. سپس قسمت بالای انجیر ها را بریده و یک ق چ خوری گردوی خورد شده داخل آن بریزید ( به دست کمی فشار دهید) روی آنها کمی با دست دارچین بریزید. انجیر ها را دراین ح داخل قابلمه ای بچینید و آب و شکر و و روغن را اضافه کرده در حرارت کم تا کشیدن آب آنها را بپزید. انجیر ها را با خامه و گردو سرو کنید. دیابتی های نوع دو بخوانند http://www.uploadax.com/images/05208307312896198234.jpg
دارچین به کاهش کلسترول بد خون کمک می کند.

محققان معتقدند که دارچین نه تنها یک ادویه خوش عطر است، بلکه مصرف آن به بهبود سطح سلامت مبتلایان به دیابت نوع دو نیز کمک می کند.

متخصصان در کالیفرنیا دریافتند که میزان قندخون ناشتا در افراد مبتلا به دیابت نوع دو که از مکمل های گیاهی دارچین استفاده می کنند، نسبت به سایر بیماران دیابتی پایین تر است. همچنین مشخص شد دارچین به کاهش کلسترول بد خون کمک می کند.

برای انجام این مطالعه 543 بیمار دیابتی به مدت 18 هفته مورد بررسی قرار گرفتند. به یک گروه مکمل دارچین و به گروه دیگر دارونما داده شد. نتایج نشان داد که مصرف دارچین به کاهش قندخون منجر می شود. اگرچه هنوز مشخص نیست ترکیبات موجود در دارچین چگونه می توانند به بهبود فرآیند تنظیم قندخون کمک کنند اما متخصصان معتقدند که این ادویه می تواند موجب بهبود ترشح و اثر انسولین در بدن شود.

منبع: سیمرغ

حلیم چون غذایی خمیری شکل است و اینگونه غذا ها در معده زیاد متوقف می شوند تا عمل هضم صورت گیرد و جذب آنها بسیار کند انجام می شود ، اضافه ادویه ای مثل دارچین می تواند به بهبود سرعت هضم و جذب این غذا کمک کند. علاوه بر حلیم ، عدس پلو نیز در گروه غذا هایی است که اضافه کشمش و دارچین به هضم آن بسیار کمک می کند زیر عدس طبع سردی دارد مصرف بیش از ا. مقاله گیاه دارچین معرفی گیاه دارچین (5) دارچین، شامل پوست تنه خشک شده ساقه گیاه cinnamonum zeylanicm blume از خانواده برگ بو (lauraceae) است که عاری از بافت چوب پنبه ای خارجی و پارانشیم زیر آن بوده و حدقل دارای 2/1 درصد ( حجمی / وزنی) اسانس می باشد. انواع دارچین گونه دارچین به نام دارچین سیلان و دارچین کاسیا از قدیمی ترین ادویه های جهان هستند که اعصار کهن. هویج پلو با گوشت چرخ کرده هویج پلو با گوشت چرخ کردهمواد لازم هویج ۷۵۰ گرم
گوشت چرخ کرده ۴۰۰ گرم
برنج ۴ تا ۵ پیمانه
پیاز بزرگ ۱ عدد
نمک و فلفل و روغن و زعفران به میزان لازم
دارچین ۱ قاشق سوپخوری سر خالی
شکر ۳ تا ۵ قاشق سوپخوری طرز تهیه
برنج رو به روش معمول کته یا آبکش آماده کنید.
پیاز رو تفت بدید، کمی که نرم شد، گوشت رو اضافه کنید و هویج رو هم رنده درشت کنید و به گوشت اضافه کنید و خوب تفت بدید. وقتی موادتون سرخ شد، نمک و فلفل و شکر و دارچین و زعفران رو اضافه کنید و با هم مخلوط کنید.
حالا این مواد رو روی پلو بذارید تا دم بکشه! نکات این غذا با دارچین طعم و عطر بینظیری پیدا میکنه! لطفا دارچین رو حذف نکنید! میتونید با خلال پسته و بادام هم روی پلو رو تزیین کنید. به جای گوشت چرخ کرده، مرغ هم میتونید استفاده کنید، در اون صورت ادویه ها کمی متفاوت میشن! منبع. سر آشپز مواد لازم: مرغ: یک عدد (یک چهارم مرغ)
سیب زمینی متوسط: 4 عدد
گوجه فرنگی متوسط: 2 عدد
رب گوجه فرنگی: 3 قاشق غذاخوری
جعفری د شده: یک فنجان
سیر: یک حبه
دارچین: یک دوم قاش غذاخوری
پیاز متوسط: 4 عدد
فلفل دلمه و فلفل سبز قلمی و لیمو: به میزان دلخواه
آب، نمک، فلفل و زردچوبه: به میزان لازم
نان لواش یا نان فانتزی (ساندویچی): به میزان دلخواه
روغن: برای پیاز داغ و برای سرخ به میزان لازم

طرز تهیه: ابتدا مرغ را شسته با مقداری آب و کمی فلفل دلمه ای ، نمک، فلفل، زردچوبه، سیر و دارچین بپزید(من از دارچین تو غذا خوشم نمیاد). یکی از پیازها را پوست گرفته و چهار قاچ بدهید و درون قابلمه بیندازید و بگذارید تا بجوشد و مرغ بپزد. در این فاصله بقیه پیازها را خلال کرده بشویید و با قدری روغن ، پیاز داغ درست کنید وقتی که پیاز داغ طلایی رنگ شد شعله را خاموش کنید و پیازداغ ها را از روغن اضافی، خارج کنید. سیب زمینی ها را هم بشویید و آب پز کنید وقتی پخت آنها را پوست گرفته سرد که شد تکه تکه کنید بقیه فلفل دلمه ای و جعفری و گوجه فرنگی ها را نیز شسته و د کرده و در روغن اضافی که از پیازداغ باقی مانده کمی تفت دهید(آب دار نشه خیلی). مرغ که پخت آن را از آبگوشت خارج کرده بگذارید سرد شود سپس آن را ریشه ریشه کرده و با سیب زمینی های د شده و پیازداغ به گوجه فرنگی که در حال تفت گرفتن است باکمی نمک، آب لیمو و رب گوجه فرنگی اضافه کرده هم بزنید تا مواد شما، خمیری شکل شود. آنها را در لابه لای نان لواش که از طول به سه قسمت کرده لوله مانند بپیچید یا نان ساندویچی ها را از وسط دو قسمت کنید و قدری داخل آن را خالی کرده مواد خمیری را درون آن قرار دهید و آن مقداری که از داخل نان ها برداشته اید به عنوان سر، به روی نان ساندویچی ها بگذارید به طوری که مواد شما را بپوشاند و کمی فشار دهید. آنها را درون ماهی تابه ای که در آن روغن داغ است سرخ کنید تا همه جای آن یک دست طلایی شود. ع ش از خودم نیست. چای دارچین معجزه می کند + 14 خاصیت و طرز تهیه در یک تحقیق نشان داده شده بیماران دیابتی که به مدت ۴۰ روز، روزانه یک گرم دارچین به رژیم غذایی معمول خود افزودند، میزان قند خون، کلسترول و چربی های خونشان تا ۳۰ درصد کاهش یافت و کاهش میزان کلسترول، قند و چربی خون در بیماران دیابتی تاثیر مفیدی در بهبود سلامتی دارد. چای دارچین مخلوطی از دو ماده غذایی یکی چای و دیگری دارچین می باشد. دارچین خواص زیادی دارد، در یک تحقیق نشان داده شده بیماران دیابتی که به مدت ۴۰ روز، روزانه یک گرم دارچین به رژیم غذایی معمول خود افزودند، میزان قند خون، کلسترول و چربی های خونشان تا ۳۰ درصد کاهش یافت و کاهش میزان کلسترول، قند و چربی خون در بیماران دیابتی تاثیر مفیدی در بهبود سلامتی دارد.
 
افزودن مقدار کمی دارچین به چای، آب پرتقال یا غلات مفید است. با جوشاندن آب با یک تکه دارچین به راحتی می توان چای دارچینی نیز تهیه کرد.
 
شما می توانید با نوشیدن یک فنجان چای دارچین تب را به سرعت پایین آورده همچنین دارچین بهترین دارو برای دردهای عضلانی است و برای رفع درد به کار می رود اثر آن آرام کننده و نشاط بخش است و باعث گشوده شدن رگ ها می شود و در گردش خون اثری مثبت دارد و بدن را در مقابل امراض مصون نگه می دارد و می توان گفت اثر پنی سیلین و آنتی بیوتیک را داراست، پس پیشنهاد می شود اگر سرما خوردید یا ضعف شدید داشتید، مصرف یک فنجان چای دارچین را در روز فراموش نکنید پس اگر چای معمولی نیز می نوشید آن را با یک قطعه پوست دارچین به هم زنید تا طعم چایتان را بهتر کند.

 
خواص دارچین در چای
 
۱٫پیشگیری کننده از بیماری قند خون است.
 
۲٫به کاهش قند خون در مبتلایان به دیابت کمک میکند.
 
۳٫پیشگیری کننده از روماتیسم است.
 
۴٫بدن را در مقابل فارانژیت مقاوم میکند.
 
۵٫ریسک ابتلا به فشار خون بالا را کاهش میدهد.
 
۶٫خستگی را رفع میکند.
 
۷٫تسکین دهنده و از بین برنده فشارهای عصبی است.
 
۸٫یک انتی باکتری طبیعی در برگیرنده طیف وسیعی از باکتری هاست.
 
۹٫در روده ها مانع از تشکیل نیتروز امین میشود و سیستم روده ای را تقویت میکند.
 
۱۰٫دوست معده است.
 
۱۱٫سر دردهای ناشی از مشغله کاری را از بین میبرد و خستگی ذهن را از بین میبرد.
 
۱۲٫بدن را در مقابل سرطان مقاوم میکند.
 
۱۳٫حاوی تعداد زیادی انتی ا یدان با فرمولهای متفاوت از هم میباشد.
 
۱۴٫استرس و فشارهای عصبی را از بین میبرد و پیشگیری کننده از ابتلا به میگرن میباشد.
 
طرز تهیه چای دارچین:
 به یک لیوان اب بدون کلر در حال جوشیدن یک عدد چوب دارچین افزوده میشود . ۵ دقیقه در شعله ملایم و ظرف در بسته جوشانده میشود بعد از ولرم شدن نوشیده میشود. به نام خدا مادر بزرگ م، رنگینک رو اینطوری بهم آموزش دادن که: هسته ما رو درمیاریم و داخلش مغز گردو می گذاریم و داخل ظرف می چینیم. بعد آرد (ترجیحا سنگکی) رو خوب تفت می دیم و در آ بهش کمی پودر هل و دارچین و کره و یا روغن اضافه می کنیم به حدی که روون باشه. بعد روی ماها می ریزیم و با خلال بادام و شکر و دارچین تزئین می کنیم. این بار که درست ، داخل. بیست معجزه عسل و دارچین

عسل واژه ای عربی است که در فارسی به آن " انگبین " می گویند.
گذشتگان آن را مظهر پاکی و خلوص و نشانه قدرت می دانستند و در یونان و روم باستان مظهر برکت، عشق و زیبایی بود و مالیات خود را براساس آن می پرداختند. زنبور برای تهیه عسل، شهد گل های مختلف را جمع آوری می کند. جالب است بدانید برای تولید هر کیلوگرم عسل. عسل همراه با موم در مورد سینوزیت . زکام اسپاسمی. ناراحتی های تنفسی .ورم معده و ورم لثه موثر است . در رابطه با برفک دهان آن را باید جوید. لازم به ذکر است که موم ماده ای است که دستگاه گوارش انسان و سایر جاندران قادر به تجزیه مولکولهای آن نیستند" یعنی پس از تغذیه جذب نمی شود و به همان صورت که تغذیه شده است از بدن دفع می گردد " اما می تواند به . http://uupload.ir/files/vcid_%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c_%d8%af%d9%81%d8%b9.jpg برای دفع و دور ات کافیست مقداری دارچین در چند نقطه خانه بریزید ! ات و به ویژه مورچـــــه ها ، از بوی تند دارچین بیزارند و تا جای ممکن از آن فرار میکنند ! zendegisalam