tara

به نقل از خبرگزاریها در مورد tara : tara-news.ir/wp-content/uploads/2014/10/حج.jpg" alt="" width="308" height="164" /> شرکت یاهو هم همانطور که قول داده بود این تحریم ها را در سپتامبر برطرف کند این کار را کرد. هم اکنون کاربران ایرانی میتوانند در سایت یاهو اقدام به ساخت آی دی میل کنند. بر اساس سیاستی که از سال 2013 به اجرا گذاشته شده است، کاربران باید شماره تلفن موبایل خود را سایت یاهو بدهند تا حساب کاربری شان قفل نشود اما با این حال ایرانیان به دلیل وجود نداشتن نام ایران در لیست این شرکت بزرگ اینترنتی، امکان دسترسی و ایجاد حساب ایمیل جدید نداشتند. سازمان های تکنولوژی و و یی های ایرانی، برای انجام شدن این کار بسیار به یاهو فشار آورده بودند. از جمله انی که آنان را در این راه یاری داده اند عبارتند از: کمپین بین المللی در ایران، بنیاد الکترونیک فرونتیر، دیدبان ، موسسه تکنولوژی باز ، و ائتلاف امور عمومی یی های ایرانی. که با نوشتن نامه ای به مدیرعامل یاهو، مایر ماریسا، از وی خواسته بودند تا تحریم دسترسی ایرانیان به ایمیل هایشان را برطرف کند. tara-news.ir/wp-content/uploads/2014/10/723965_113.jpg" alt="" width="512" height="415" />
وب سایت معتبر تریپ ادوایزر همه ساله اقدامه به معرفی برترین هتل های رومانتیک دنیا می نماید. در سال 2016 هتل bucuti & tara beach resort aruba به عنوان بهترین هتل رومانتیک جهان در این وب سایت انتخاب شده است.

اما رومانتیک ترین هتل دنیا دقیقا کجاست؟ این هتل در آروبا واقع شده است. آروبا جزیره ای است در جنوب دریای کارائیب، در منطقه آنتیل کوچک . بالا ه و بعد از مدتها انتظار سرانجام آلبوم جدید و فوق العاده زیبای سامان ویلسون بهمراهی مهراد هیدن به نام بزرگ (جلد دوم) آماده پخش شده و همانطور که بسیاری از طرفداران موسیقی زیرزمینی در جریان هستند سامان ویلسون تقریبا بعد از هشت سال مجدداً فعالیت خودش رو با این مجموعه ی استثنائی آغاز کرده ، همچنین میهمانان بزرگی همچون " سهراب mj ، آرش دارا ، تارا ، سیامک و کیارش " در این مجموعه حضور دارند و تمامی آهنگسازی و مسترینگ کارها و تهیه کنندگی این آلبوم رو مهراد هیدن انجام داده ، پیشنهاد میکنیم به هیچ عنوان این مجموعه ی بمب و بسیار شنیدنی و استثنائی و جنجالی و فوق العاده رو از دستش ندید و در جوامع مجازی نیز به اشتراک بزارید .

http://dl faa.ir/dz/ahangfa/esfand93/cover/bozorg%20cover.jpg

save target as

saman wilson & mehrad hidden - bozorg vol 2 zip file

bozorg - berizam beham bozorg - bitab bozorg - bozorg ft arash dara bozorg - eloel bozorg - emrooz na ft kiarash bozorg - farda bozorg - ghermez ft tara bozorg - golagha bozorg - haaram ft sohrab mj bozorg - hamin.k.ha ft sohrab mj bozorg - kaafi nist bozorg - khorshid ft arash dara & tara bozorg - pasho ft arash dara bozorg - posht dast ft sohrab mj bozorg - sheyda ft siamak bozorg - taa tah bozorg - tond naro bozorg - vaysa ft arash dara bozorg - yeki dige ft arash dara tara-news.ir/wp-content/uploads/2014/09/ .jpg" alt="" width="354" height="182" /> زن جوانی در سالن فرودگاه منتظر پروازش بود. چون هنوز چند ساعت به پروازش باقی مانده بود، تصمیم گرفت برای گذراندن وقت کت یداری کند. او یک بسته بیسکوئیت نیز ید و بر روی یک صندلی نشست و در آرامش شروع به خواندن کتاب کرد.

مردی در کنارش نشسته بود و داشت رو مه می خواند. وقتی که او نخستین بیسکوئیت را به دهان گذاشت، متوجه شد که مرد هم یک بیسکوئیت برداشت و خورد. او خیلی عصبانی شد ولی چیزی نگفت. پیش خود فکر کرد : بهتر است ناراحت نشوم. شاید اشتباه کرده باشم.

ولی این ماجرا تکرار شد. هر بار که او یک بیسکوئیت برمی داشت، آن مرد هم همین کار را می کرد. اینکار او را حس عصبانی کرده بود ولی نمی خواست واکنشی نشان دهد. وقتی که تنها یک بیسکوئیت باقی مانده بود، پیش خود فکر کرد : حالا ببینم این مرد بی ادب چکار خواهد کرد؟ مرد آ ین بیسکوئیت را نصف کرد و نصفش دیگرش را خورد. این دیگه خیلی پرروئی می خواست! زن جوان حس عصبانی شده بود.

در این هنگام بلندگوی فرودگاه اعلام کرد که زمان سوار شدن به هواپیماست. آن زن کتابش را بست، وسایلش را جمع و جور کرد و با نگاه تندی که به مرد انداخت از آنجا دور شد و به سمت دروازه اعلام شده رفت. وقتی داخل هواپیما روی صندلی اش نشست، دستش را داخل ش کرد تا عینکش را داخل قرار دهد و ناگهان با کمال تعجب دید که جعبه بیسکوئیتش آنجاست، باز نشده و دست نخورده!

خیلی شرمنده شد! از خودش بدش آمد ... یادش رفته بود که بیسکوئیتی که یده بود را داخل ش گذاشته بود. آن مرد بیسکوئیت هایش را با او تقسیم کرده بود، بدون آن که عصبانی و برآشفته شده باشد! در صورتی که خودش آن موقع که فکر می کرد آن مرد دارد از بیسکوئیت هایش می خورد خیلی عصبانی شده بود. و متاسفانه دیگر زمانی برای توضیح رفتارش و یا معذرت خواهی نبود . . . !!!! ضد حال یه دختر به یه پسر tara-news.ir/wp-content/uploads/2014/09/muslim_ _plain_by_azahra-228x300.jpg" alt="" width="228" height="300" /> دختر با ظاهری ساده و نه مذهبی در حال عبور از خیابان بود پسری از پیاده رو داد زد سیبیییلو چطوری؟ دختز کاملا خونسرد تبسمی کرد و جواب داد وقتی تو زیر ابرو بر می داری من سیبیل می زارم تا این جامعه یه مرد هم داشته باشه پسر سرخ شد و چیزی نگفت. داستان فرشته روزی فرشته ای از فرمان خدا س یچی کرد وبرای پاسخ دادن به عمل اشتباهش در مقابل تخت قضاوت احضار شد. فرشته از خداوند تقاضای بخشش کرد. خداوند با مهربانی نگاهی به فرشته انداخت وفرمود:من تورا تنبیه نمیکنم، ولی تو باید کفاره گناهت را بپردازی. کاری را به تو محول میکنم،به زمین برو وبا ارزشترین چیز دنیا را برای من بیاور. ادامه در ادامه مطلب tara-news.ir/wp-content/uploads/2014/09/pcb0cdcb6c2a1dc2a19f2fd22e2227924d_vgyza.jpg" alt="" width="460" height="460" /> حتمأ شما نیز میدانید که در داخل محیط ویندوز و در یک محیط خاص مانند دسکتاپ یا پوشه my documents نمیتوان دو فولدر با نام ی ان ساخت. چرا که از نظر منطقی و آدرس دهی در داخل ویندوز این کار شدنی نیست. اما هم اکنون قصد داریم ترفندی ساده را به شما معرفی کنیم که با بهره گیری از آن میتوانید در یک محل دو فولدر با یک نام کاملأ ی ان بسازید!

برای اینکار:
از طریق my computer به محلی که قصد دارید دو فولدر با نام ی ان را بسازید بروید.
با راست کلیک و انتخاب new > folder فولدر جدیدی ساخته و نام آن را به عنوان مثال new folderبگذارید همان طور که میبینید در این نام بین دو واژه newو folderیک فاصله توسط space زده شده است.
حال مجددأ فولدر جدیدی ساخته و نام آن را این بار به صورت زیر قرار دهید:
واژهnewرا تایپ کنید سپس کلید alt را گرفته و عدد 255 را وارد کنید (از کلیدهای سمت راست کیبورد استفاده کنید) ، خواهید دید که یک فاصله تایپ خواهد شد. حالا واژه folder را وارد کنید.
با این کار شما دو فولدر با نام ی ان دارید که ظاهرأ نام ی انی دارند اما در کاراکترهای وارد شده تفاوت باطنی وجود دارد. سلام بر شما.
مدیر دوبلاژ: رفعت هاشمپور
به ترتیب: نقش، گوینده، بازیگر
سارا استنلی مریم شیرزاد سارا پلی
هتی کینگ رفعت هاشم پور جکی باروس
اُلیویا کینگ – دیل مینو غزنوی mag ruffman
فلی کینگ (در کودکی) شوکت حجت زاخاری بنت
فلی کینگ (در جوانی) افشین زی نوری zachary bennett
فلیسیتی کینگ مهوش افشاری جما زامپروگنا
الک کینگ علی همت. اید به جرأت بتوان گفت: مهم ترن اصل در موفقیت، انتخاب صحیح اه می باشد، اه ی که از عمیق ترین خواسته های ما نشئت گرفته باشد. اما متاسفانه با گذشت زمان و دچار روزمرگی شدن، این خواسته ها به دست فراموشی س میشوند.  رایگان کتاب 7 گام طراحی زندگی موفق کتاب هفت گام برای طراحی زندگی موفق ، به شما کمک می کند، در هفت مرحله، خواسته های فراموش شده خود را به جایگاه و مسیر درستشان بازگردانید و راه را برای رسیدن به آنها هموار سازید. آموزش های این کتاب بصورت گام به گام نوشته شده و هر ی می تواند آنرا انجام دهد، با خواندن این آموزش ها و انجام آنها، حس موفقیت و پیروزی به شما دست می دهد و احساس می کنید کنترل زندگی تان را در دستانتان گرفته اید.
با یک دنیا موفقیت، هیچ فاصله ای ندارید! به شرط دانستن … نویسنده، مترجم : مدیر روز - زبان کتاب: فارسی - حجم کتاب: 306 کیلوبایت - نوع فایل: pdf - تعداد صفحه : 18 ads


پاو وینت نگاشت تراکنش های پایگاه داده شی گرا به تراکنش های رابطه ای

هدف اصلی یافتن یک استراتژی مناسب و کارا برای نگاهداری داده های اشیاء است این کار شامل ذخیره صفات و رابطه های بین اشیاء از جمله رابطه ارث بری میان اشیاء استدسته بندی
کامپیوتر و it


بازدید ها
1


فرمت فایل
ppt


حجم فایل
120 کیلو بایت


تعداد صفحات فایل
16
 پاو وینت نگاشت تراکنش های پایگاه داده شی گرا به تراکنش های رابطه ای گزارش تخلف برای پاو وینت نگاشت تراکنش های پایگاه داده شی گرا به تراکنش های رابطه ایپاو وینت نگاشت تراکنش های پایگاه داده شی گرا به تراکنش های رابطه ای


فروشنده فایل
کد کاربری 387
تمام فایل ها

کاربر
پاو وینت نگاشت تراکنش های پایگاه داده شی گرا به تراکنش های رابطه ای
 


انیمیشن my little pony: the movie 2017
انیمیشن پونی کوچولوی من my little pony: the movie 2017 با کیفیت web-dl 1080p ،
. 123 مشخصات انیمیشن : . منتشر کننده : کلاکت ها نام : پونی کوچولوی من my little pony: the movie 2017 ژانر : کمدی انیمیشن هیجان انگیز
محصول : 2017 امتیاز : 7.3/10 اطلاعات بیشتر : imdb : دارد کارگردان : jayson thiessen
بازیگران : ashleigh ball ,emily blunt ,kristin chenoweth ,taye diggs ,andrea libman ,michael peña ,zoe saldana ,liev schreiber ,sia ,tabitha st. germain ,tara strong ,cathy weseluck
. . خـلـاصــــه داسـتـان : ماجرای انیمیشن my little pony: the movie (پونی کوچولوی من ) درمورد اسب کوچکی است که یک تهدید نیروی تاریکی سبب می شود تا یک اسب کوچک و ماجراجو همراه با دوستانش سفری غیر منتظره را شروع کنند در این بین اتفاقات عجیبی رخ می دهد (زمینه انیمیشن موسیقی متحرک است که به جذ تش افزوده)… جهت انیمیشن پونی کوچولوی من 2017 به ادامه مطلب مراجعه نمایید . ادامه مطلب هتل تارا مشهد هتل تارا مشهد یکی از هتل های چهارستاره شهر مشهد است که در سال ۱۳۷۴ افتتاح شد. این مجموعه دارای ۱۱۱ اتاق مختلف شامل یک، دو، سه و چهارنفره، سوئیت، آپارتمان و کانکت می باشد. هتل تارا یکی از نزدیک ترین هتل های چهار ستاره به حرم رضا(علیه السلام) می باشد که از برخی واحدهای آن می توان گنبد و بارگاه باشکوه حضرت ثامن الحجج (علیه السلام) را که زیباترین نماهاست مشاهده کرد. این مجموعه، با افتخار، آماده خدمت رسانی به مسافرین و زائرین گرانقدر حضرت رضا(علیه السلام) می باشد.
tara- el1.jpg" alt="تصویری از ساختمان هتل تارا مشهد" width="600" height="400"> تصویری از ساختمان هتل تارا مشهد امکانات و خدمات هتل تارا مشهد ل ،آسانسور، صندوق امانات ، خانه ، کتابخانه ، فروشگاه ، آژانس مسافرتی ، پله اضطراری ، فتوکپی ، ف پرینتر ، گشت نیم روزی ،چایخانه سنتی، کافی شاپ ، تا ی سرویس ، اتاق چمدان، رو مه ، پذیرش ۲۴ ساعته ،دستگاه وا کفش ، ترانسفر رفت با هزینه ، خدمات cip (تشریفات ویژه) رستوران و کافی شاپ هتل تارا مشهد رستوران هتل واقع در طبقه دوم (ساعت کاری: نهار ۱۳:۰۰ الی ۱۵:۰۰ ، شام ۲۰:۰۰ الی ۲۲) سالن صبحانه خوری هتل واقع در طبقه ۲- (ساعت کاری: ۷:۰۰ الی ۱۰:۰۰) کافی شاپ هتل واقع در طبقه طبقه همکف (ساعت کاری: ۸:۰۰ الی ۲:۰۰ بامداد) جاذبه های اطراف هتل تارا مشهد فاصله تا مجتمع الماس شرق ۲۱ دقیقه با خودرو (۸ کیلومتر و ۵۰۱ متر) فاصله تا بازار بین المللی سپاد ۲۱ دقیقه با خودرو (۸ کیلومتر و ۵۰۳ متر) فاصله تا مجتمع تجاری پروما ۱۸ دقیقه با خودرو (۶ کیلومتر و ۲۰۵ متر) فاصله تا پارک آبی ایرانیان ۲۷ دقیقه با خودرو (۱۲ کیلومتر و ۹۲۵ متر) فاصله تا سرزمین عجایب ۲۰ دقیقه با خودرو (۸ کیلومتر و ۵۲۵ متر) فاصله تا آرامگاه فردوسی ۴۴ دقیقه با خودرو (۳۰ کیلومتر و ۷۴۹ متر) فاصله تا آرامگاه نادرشاه افشار ۳ دقیقه پیاده (۲۲۵ متر) فاصله تا سرزمین موج های آبی ۳۰ دقیقه با خودرو (۱۴ کیلومتر و ۲۹۴ متر) فاصله تا ایستگاه راه آهن ۶ دقیقه با خودرو (۲ کیلومتر و ۲۶۳ متر) فاصله تا حرم ورودی صحن جمهوری ۱۱ دقیقه پیاده (۸۷۷ متر) اطلاعاتی در خصوص هتل تارا مشهد پارکینگ با ظرفیت ۳۰ خودرو (رایگان) اینترنت در ل رایگان است : ندارد شماره تماس : ۰۵۱۳۸۰۸۵ آدرس : مشهد - حدفاصل چهارراه و میدان امیدواریم که این مطلب در سفر به شهر مقدس برای شما مفید واقع شود. خواهشمندیم در صورتیکه قصد سفر به شهر مشهد را دارید،برای رزرو تور مشهد با ما در تماس باشید. منبع: هتل تارا مشهد درمتن زیراندکی از مقدمات زبانشناسی بحث شده لطفا اگر انتقادیا نظری دارید درقسمت نظرات بیان نمایید.استفاده باذکر منبع مانعی ندارد. تغییرات اوایی:تبدیل ُ به اوی................بدو بدآوی تبدیل ِ به مصوت ی گِل گیل تبدیل مصوت ی درفعل به حرکت های َُِ می م .......... مُ م می نویسم مِنویسِم استفاده از صدای ا به جای علامت جمع ها سیبا کوها ابدال دیوار تب.
#shopcontainerbox{width:600px;padding:1px;margin:3px auto;border:solid 1px #ccc;direction:rtl;font-family:tahoma;font-size:11px;color:#4e88c3;} .lstshop{float:right;background-color:#f9f9f9;border:solid 1px #ccc;width:130px;height:230px;margin:2px;padding:1px 3px 3px 3px;line-height:19px;text-align:center;border-radius:5px;box-shadow:0 0 8px 2px #ccc inset;} .lstshop:hover{background-color:#e5fde6;border-color:#338d35;color:black;box-shadow:0 0 8px 2px #338d35 inset;} .lstshop,.lstshop a{-moz-transition: all 0.3s linear;-o-transition: all 0.3s linear;-webkit-transition: all 0.3s linear;transition: all 0.3s linear;} .lstshop img{border:0;} .lstshop a{text-decoration:underline;color:blue;padding:2px 2px 4px 2px;margin-bottom:0px;} .lstshop a:hover{text-decoration:none;background-color:#ec2b34;color:white;} .prod-img img{width:100px;height:110px;} .buylink{margin-top:4px;} .buylink a{background-color:#19b0ea;color:white;border-radius:6px;text-decoration:none;padding:2px 9px 6px 9px;border:solid 1px #008cef;margin-right:2px;} .buylink a:hover{background-color:#008cef;box-shadow:0 0 5px 1px #008cef;} .clear{clear:both;} پاو وینت معرفی سبک کانستراکتیویسم پاو وینت معرفی سبک کانستراکتیویسم قیمت 7500 تومان
توضیحات پاو وینت زندگی نامه آندره گدار پاو وینت زندگی نامه آندره گدار قیمت 4000 تومان
توضیحات پاو وینت سقف سیاک پاو وینت سقف سیاک قیمت 6500 تومان
توضیحات پاو وینت طراحی برای برنامه وب پاو وینت طراحی برای برنامه وب قیمت 10000 تومان
توضیحات پاو وینت استراتژی (فصل پنجم کتاب تئوری سازمان، ساختار و طرح سازمانی نوشته ر ن... پاو وینت استراتژی (فصل پنجم کتاب تئوری سازمان، ساختار و طرح سازمانی نوشته ر نز ترجمه الوانی و دانایی فرد- ویرایش جدید) قیمت 7000 تومان
توضیحات پرسشنامه استاندارد شهرت سازمانی پرسشنامه استاندارد شهرت سازمانی قیمت 6000 تومان
توضیحات پرسشنامه برون سپاری پرسشنامه برون سپاری قیمت 6000 تومان
توضیحات پرسشنامه بهره وری نیروی انسانی آجیو پرسشنامه بهره وری نیروی انسانی آجیو قیمت 6000 تومان
توضیحات تحقیق حفظ بهداشت و محیط زیست تحقیق حفظ بهداشت و محیط زیست قیمت 3000 تومان
توضیحات پاو وینت ابعاد ساختار سازمانی (فصل چهارم کتاب تئوری سازمان، ساختار و طرح سازمان... پاو وینت ابعاد ساختار سازمانی (فصل چهارم کتاب تئوری سازمان، ساختار و طرح سازمانی نوشته ر نز ترجمه الوانی و دانایی فرد- ویرایش جدید) قیمت 6000 تومان
توضیحات پاو وینت اثربخشی سازمان (فصل سوم کتاب تئوری سازمان، ساختار و طرح سازمانی نوشته ... پاو وینت اثربخشی سازمان (فصل سوم کتاب تئوری سازمان، ساختار و طرح سازمانی نوشته ر نز ترجمه الوانی و دانایی فرد- ویرایش جدید) قیمت 7000 تومان
توضیحات پاو وینت سیستم پردازش تراکنشی(tps) پاو وینت سیستم پردازش تراکنشی(tps) قیمت 7000 تومان
توضیحات پاو وینت مدل های تنزیل سود باقی مانده (مازاد) پاو وینت مدل های تنزیل سود باقی مانده (مازاد) قیمت 7000 تومان
توضیحات پاو وینت مبانی نظری سیستمهای اطلاعاتی حسابداری پاو وینت مبانی نظری سیستمهای اطلاعاتی حسابداری قیمت 7000 تومان
توضیحات پاو وینت سیر تطور نظریه سازمان(فصل دوم کتاب تئوری سازمان، ساختار و طرح سازمانی ... پاو وینت سیر تطور نظریه سازمان(فصل دوم کتاب تئوری سازمان، ساختار و طرح سازمانی نوشته ر نز ترجمه الوانی و دانایی فرد- ویرایش جدید) قیمت 7000 تومان
توضیحات پاو وینت ارزش گذاری به روش ارزش فعلی سود سهام(ddm) پاو وینت ارزش گذاری به روش ارزش فعلی سود سهام(ddm) قیمت 5000 تومان
توضیحات نگاشت تراکنش های پایگاه داده شی گرا به تراکنش های رابطه ای در اکثر پروژه­های کامپیوتری انجام شده در دهه­های اخیر از تکنولوژی­های تمام شئ­گرایی مانند java و c استفاده شده در حالی که برای ذخیره سازی داده­ها از پایگاه­داده­های رابطه­ای که در آنها اثری از شئ­گرایی موجود نیست استفاده شده دسته بندی کامپیوتر و it بازدید ها 0 فرمت فایل doc حجم فایل 106 کیلو بایت تعداد صفحات فایل 14  نگاشت تراکنش های پایگاه داده شی گرا به تراکنش های رابطه ای گزارش تخلف برای نگاشت تراکنش های پایگاه داده شی گرا به تراکنش های رابطه ای نگاشت تراکنش های پایگاه داده شی گرا به تراکنش های رابطه ای فروشنده فایل کد کاربری 4421 تمام فایل ها کاربر نگاشت تراکنش های پایگاه داده شی گرا به تراکنش های رابطه ای در اکثر پروژه­های کامپیوتری انجام شده در دهه­های اخیر از تکنولوژی­های تمام شئ­گرایی مانند java و c# استفاده شده در حالی که برای ذخیره سازی داده­ها از پایگاه­داده­های رابطه­ای که در آنها اثری از شئ­گرایی موجود نیست استفاده شده. این بدین معنا نیست که انتخاب­های دیگری موجود نیست بلکه بسیاری زبان­های برنامه­نویسی procedural شبیه cobol موجود است همچنین بسیاری از پایگاه­داده­های موجود از تکنولوژی شئ­گرا بهره می­برند از جمله می­توان از پایگاه­داده­های xml نام برد. بین تکنولوژی­های شئ­گرایی و رابطه­ای که اکثر تیم­های نرم­افزاری در سیستم­های خود به­کار می­برند یک ناهم­خوانی ذاتی موجود است. برای رفع این ناهمخوانی یک راه ساده وجود دارد که از دو بخش تشکیل شده: ابتدا باید پروسه­ی نگاشت اشیاء به رابطه­های پایگاه­داده را آموخت و سپس روشی برای پیاده­سازی آن فرا گرفت. مقالهنگاشت تراکنش های پایگاه داده شی گرا به تراکنش های رابطه ای ید مقاله نگاشت تراکنش های پایگاه داده شی گرا به تراکنش های رابطه ای ید و مقاله نگاشت تراکنش های پایگاه داده شی گرا به تراکنش های رابطه ای و ید مقاله نگاشت تراکنش های پایگاه داده شی گرا به تراکنش های رابطه ای
نگاشت تراکنش های پایگاه داده شی گرا به تراکنش های رابطه ای در اکثر پروژه­های کامپیوتری انجام شده در دهه­های اخیر از تکنولوژی­های تمام شئ­گرایی مانند java و c استفاده شده در حالی که برای ذخیره سازی داده­ها از پایگاه­داده­های رابطه­ای که در آنها اثری از شئ­گرایی موجود نیست استفاده شده دسته بندی کامپیوتر و it فرمت فایل doc حجم فایل 106 کیلو بایت تعداد صفحات فایل 14 دریافت فایل نگاشت تراکنش های پایگاه داده شی گرا به تراکنش های رابطه ای فروشنده فایل کد کاربری 4421 تمام فایل ها نگاشت تراکنش های پایگاه داده شی گرا به تراکنش های رابطه ای در اکثر پروژه­های کامپیوتری انجام شده در دهه­های اخیر از تکنولوژی­های تمام شئ­گرایی مانند java و c# استفاده شده در حالی که برای ذخیره سازی داده­ها از پایگاه­داده­های رابطه­ای که در آنها اثری از شئ­گرایی موجود نیست استفاده شده. این بدین معنا نیست که انتخاب­های دیگری موجود نیست بلکه بسیاری زبان­های برنامه­نویسی procedural شبیه cobol موجود است همچنین بسیاری از پایگاه­داده­های موجود از تکنولوژی شئ­گرا بهره می­برند از جمله می­توان از پایگاه­داده­های xml نام برد. بین تکنولوژی­های شئ­گرایی و رابطه­ای که اکثر تیم­های نرم­افزاری در سیستم­های خود به­کار می­برند یک ناهم­خوانی ذاتی موجود است. برای رفع این ناهمخوانی یک راه ساده وجود دارد که از دو بخش تشکیل شده: ابتدا باید پروسه­ی نگاشت اشیاء به رابطه­های پایگاه­داده را آموخت و سپس روشی برای پیاده­سازی آن فرا گرفت. مقاله نگاشت تراکنش های پایگاه داده شی گرا به تراکنش های رابطه ای ید مقاله نگاشت تراکنش های پایگاه داده شی گرا به تراکنش های رابطه ای ید و مقاله نگاشت تراکنش های پایگاه داده شی گرا به تراکنش های رابطه ای و ید مقاله نگاشت تراکنش های پایگاه داده شی گرا به تراکنش های رابطه ای
اعتماد شما سرمایه ما شرکت پاناسونیک panasonic یک شرکت الکترونیکی چندملیتی ژاپنی است که با نام پیشین ماتسوشیتا نیز شناخته می شود. دفتر مرکزی شرکت پاناسونیک panasonic  در کادوما، کشور او ا قرار دارد. شرکت پاناسونیک panasonic در سال 1918 توسط وسوکه ماتسوشیتا با نام ماتسوشیتا تاسیس شد. شرکت پاناسونیک در زمینه تولید محصولات و تجهیزات الکترونیکی و صنعتی از جمله: تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی، دوربین های برداری ویدیویی، وسایل برقی خانگی، دستگاه های فتوکپی و ف و .... فعالیت دارد. کارتریج ها در مدل ها و برندهای متنوعی از جمله کارتریج شا sharp، کارتریج سامسونگ samsung، کارتریج اچ پی hp، کارتریج کانن canon، کارتریج اپسون epson، کارتریج برادر brother، کارتریج تارا tara و ..... طراحی و تولید و در بازار ایران وجود دارد. که هر کدام برای پرینتر مخصوص به برند خود ساخته شده است. کارتریج پاناسونیک panasonic کارتریج پاناسونیک panasonic کارتریج پاناسونیک panasonic در واقع مواد مصرفی در پرینتر و دستگاه فتوکپی هستند. کارتریج پاناسونیک در پرینتر جوهر افشان به عنوان جوهر و در پرینتر لیزری به عنوان تونر شناخته می شوند. در پرینترهای لیزری و جوهرافشان رنگی از سه رنگی اصلی آبی و زرد و قرمز به عنوان کارتریج و یک رنگ مشکی کارتریج استفاده می شود. در اصطلاح محفظه ای که تونر و جوهر در آن قرار می گیرد کارتریج گفته می شود. کارتریج های موجود در پرینترهای لیزری دارای 2 بخش اصلی به نام های تونر و درام هستند که در بعضی از مدل های پرینتر لیزری هر دو بخش در یک کارتریج قرار دارد و در برخی مدل های دیگر پرینتر لیزری به صورت مجزا هر کدام از بخش ها در یک کارتریج قرار می گیرند. کارتریج های موجود در پرینترهای جوهرافشان هم از دو بخش اصلی جوهر و هد تشکیل شده اند که در برخی از مدل های پرینتر جوهرافشان هر دو بخش درون یک کارتریج قرار دارد و در بعضی مدل های پرینتر جوهر افشان جوهر و هد هر کدام در یک کارتریج مجزا قرار دارند. کارتریج panasonic در انواع مختلفی از جمله : کارتریج اصل پاناسونیک (original) – کارتریج بازتولید پاناسونیک (remanufactured) – کارتریج دوباره پر شده پاناسونیک (refilled) – کارتریج بازیافتی پاناسونیک (recycled) – کارتریج سازگار یا عمومی پاناسونیک (compatible or generic) دسته بندی می شوند. کارتریج بازیافتی (recycled) پاناسونیک : کلمه "بازیافت "یک واژه کلی که به عنوان فرآیند یا تکنولوژی یک شرکت مربوط نمی شود. این نوع کارتریج اصل نمی باشد در واقع کارترجی است که از قطعات و مواد به دست آمده از محصولات دست دوم ساخته شده است.    منبع: ایده برتر پارسیان خاورمیانه ماشین های اداری  پرینتر پرینتر لیزری پرینتر جوهرافشان پرینتر سوزنی  اسکنر  ف   فتوکپی مواد مصرفی کارتریج  جوهرشارژ  تونرشارژ   فوم رول  رول   درام   بلید تجهیزات آموزشی  نمایش  پایه نصب دیتا ویدئو پروژکتور  برد هوشمند  کیت هوشمند  با محافظ دیتا پروژکتور تجهیزات فروشگاهی  کاغذ دکن  اسکناس شمار   پرینتر pvc  صندوق فروشگاهی  بارکدخوان   لیبل پرینتر  فیش پرینتر  پرفراژچک سیستم ها امنیتی  دوربین مدار بسته  دوربین مدار بسته دام  دوربین مدار بسته بولت دوربین مدار بسته با   لوازم جانبی دوربین آداپتور دوربین مدار بسته لنز دوربین مدار بسته کابل دوربین مدار بسته  دستگاه dvr  دستگاه nvr دستگاه دی وی آر 4 کانال  دستگاه دی وی آر 8 کانال  دستگاه دی وی آر 16 کانال  دستگاه دی وی آر 32 کانال دستگاه ان وی آر 4 کانال  دستگاه ان وی آر 8 کانال  دستگاه ان وی آر 16 کانال  دستگاه ان وی آر 24 کانال   دستگاه ان وی آر 32 کانال کامپیوتر  کامپیوتر all in one مانیتور  قطعات کامپیوتر  لوازم جانبی کامپیوتر لپ تاپ و تبلت  لپ تاپ  تبلت تجهیزات شبکه  مودم وایرلس adsl  کارت شبکه   شرکت شا sharp یک شرکت صنایع الکترونیک ژاپنی است. شرکت شا در او ا قرار دارد. شرکت شا طراح و تولید کننده طیف وسیعی از محصولات و کالاهای الکترونیکی هستند. شرکت sharp در سال 1912 توسط تاکوجی هایاکاوا تاسیس شده است. شرکت شا sharp یکی از بزرگترین و قدیمی ترین تولیدکنندگان ژاپنی در کالاهای مصرفی الکترونیکی است. کارتریج شا sharp کارتریج شا sharp کارتریج شا sharp از مواد مصرفی در پرینترها و دستگاه های کپی هستند. کارتریج در پرینترهای جوهرافشان و پرینترهای لیزری متفاوت هستند در پرینترهای لیزری به عنوان تونر استفاده می شوند اما در پرینترهای جوهر افشان کارتریج به عنوان جوهر استفاده می شود. در پرینترهای جوهرافشان و لیزری رنگی از چهار رنگ اصلی قرمز و زرد و آبی و مشکی به عنوان کارتریج استفاده می شود. کارتریج مخزن پرینترهای لیزری رنگی از دو بخش شامل : مخزن تونر و مخزن تونر استفاده شده یا بک تونر تشکیل شده است. کارتریج ها در مدل های متنوع و با برندهای مختلفی از جمله کارتریج اپسون epson، کارتریج سامسونگ samsung، کارتریج اچ پی hp، کارتریج کانن canon، کارتریج تارا tara، کارتریج برادر brother، کارتریج پاناسونیک panasonic و ..... طراحی و تولید شده است که هر کدام کارایی و کاربرد خاصی برای دستگاه فتوکپی و پرینترها دارند. بین کارتریج های اصلی شا و تقلبی یا غیر اصلی تفاوت هایی وجود دارد که در اینجا به بررسی می پردازیم: هولوگرام بر روی جعبه کارتریج های اصلی شا به صورت 3 بعدی هستند و در هنگام حرکت متن داخل هولوگرام هنگام حرکت دادن جعبه تکان می خورد. این نوع هولوگرام بر روی جعبه های غیراصلی کارتریج یافت نمی شود. نوع سر پلمپ در کارتریج های لیزری به این صورت هست که باید کاملا چسبیده به بدنه کارتریج باشند و هنگامی که کاربر قصد کشیدن پلمپ کارتریج sharp را دارد باید سر پلمپ را بشکند و بعد نوار پلمپ را از داخل کارتریج بیرون بکشد و در واقع نوعی سر پلمپ باید بر روی کارتریج جزئی از بدنه آن باشد که در نمونه غیر اصلی کارتریج به این صورت نمی باشد. در کارتریج های اصل به صورت برجسته درج اطلاعات شامل تاریخ ساخت و سریال کارتریج به صورت برجسته بر روی بدنه آن درج شده است که باید با شماره های درج شده بر روی جعبه تطابق داشته باشد. در کارتریج های جوهرافشان اصلی رنگ طلایی هد و شفافیت نازل ها و بی خط و خش بودن قسمتی که با سوزن های دستگاه ارتباط برقرار می کند و یا همان قسمتی که به صورت دانه های طلایی در مقابل هد قرار دارد ملاک تشخیص می باشد.      منبع: ایده برتر پارسیان خاورمیانه ماشین های اداری  پرینتر پرینتر لیزری پرینتر جوهرافشان پرینتر سوزنی  اسکنر  ف   فتوکپی مواد مصرفی کارتریج  جوهرشارژ  تونرشارژ   فوم رول  رول   درام   بلید تجهیزات آموزشی  نمایش  پایه نصب دیتا ویدئو پروژکتور  برد هوشمند  کیت هوشمند  با محافظ دیتا پروژکتور تجهیزات فروشگاهی  کاغذ دکن  اسکناس شمار   پرینتر pvc  صندوق فروشگاهی  بارکدخوان   لیبل پرینتر  فیش پرینتر  پرفراژچک سیستم ها امنیتی  دوربین مدار بسته  دوربین مدار بسته دام  دوربین مدار بسته بولت دوربین مدار بسته با   لوازم جانبی دوربین آداپتور دوربین مدار بسته لنز دوربین مدار بسته کابل دوربین مدار بسته  دستگاه dvr  دستگاه nvr دستگاه دی وی آر 4 کانال  دستگاه دی وی آر 8 کانال  دستگاه دی وی آر 16 کانال  دستگاه دی وی آر 32 کانال دستگاه ان وی آر 4 کانال  دستگاه ان وی آر 8 کانال  دستگاه ان وی آر 16 کانال  دستگاه ان وی آر 24 کانال   دستگاه ان وی آر 32 کانال کامپیوتر  کامپیوتر all in one مانیتور  قطعات کامپیوتر  لوازم جانبی کامپیوتر لپ تاپ و تبلت  لپ تاپ  تبلت تجهیزات شبکه  مودم وایرلس adsl  کارت شبکه   سایز 90*30 کاشی ماهان سرام میبد طرح الوند بژ - کاشی ماهان سرام میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح الوند بژ - کاشی ماهان سرام میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح الوند سفید - کاشی ماهان سرام میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح الوند سفید - کاشی ماهان سرام میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح گرانیت طوسی - کاشی ماهان سرام میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح گرانیت طوسی - کاشی ماهان سرام میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح کوهرنگ گردویی - کاشی ماهان سرام میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح کوهرنگ گردویی - کاشی ماهان سرام میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح کوهرنگ کرم - کاشی ماهان سرام میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح کوهرنگ کرم - کاشی ماهان سرام میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح سفید ساده - کاشی ماهان سرام میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح سفید ساده - کاشی ماهان سرام میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد tara-shokolati2.jpg" alt="طرح تارا شکلاتی - کاشی ماهان سرام میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد" width="200" height="600" /> طرح تارا شکلاتی - کاشی ماهان سرام میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح زاگرس کرم روشن - کاشی ماهان سرام میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح زاگرس کرم روشن - کاشی ماهان سرام میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح آرانوس کرم - کاشی ماهان سرام میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح آرانوس کرم - کاشی ماهان سرام میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح اورانوس قهوه ای روشن - کاشی ماهان سرام میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح اورانوس قهوه ای روشن - کاشی ماهان سرام میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح اورانوس قهوه ای تیره - کاشی ماهان سرام میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح اورانوس قهوه ای تیره - کاشی ماهان سرام میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح اورست کرم - کاشی ماهان سرام میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح اورست کرم - کاشی ماهان سرام میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح تینا طوسی - کاشی ماهان سرام میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح تینا طوسی - کاشی ماهان سرام میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح راک - کاشی ماهان سرام میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح راک - کاشی ماهان سرام میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح شانل - کاشی ماهان سرام میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح شانل - کاشی ماهان سرام میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح والنسیا بژ - کاشی ماهان سرام میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح والنسیا بژ - کاشی ماهان سرام میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد سایز 90*30 - سرامیک پرسلان - پرشین کاشی ایرانیان میبد طرح آیسان مشکی - کاشی پرشین میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح آیسان مشکی - کاشی پرشین میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح آرامیس کرم - کاشی پرشین میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح آرامیس کرم - کاشی پرشین میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح آراس - کاشی پرشین میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح آراس - کاشی پرشین میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح دیاموند خا تری - کاشی پرشین میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح دیاموند خا تری - کاشی پرشین میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح دیاموند مشکی - کاشی پرشین میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح دیاموند مشکی - کاشی پرشین میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح گلوریا کرم - کاشی پرشین میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح گلوریا کرم - کاشی پرشین میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح هلگرد مشکی - کاشی پرشین میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح هلگرد مشکی - کاشی پرشین میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح هلگرد سفید - کاشی پرشین میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح هلگرد سفید - کاشی پرشین میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح پارادایس شکلاتی - کاشی پرشین میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح پارادایس شکلاتی - کاشی پرشین میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح پارادایس طوسی - کاشی پرشین میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح پارادایس طوسی - کاشی پرشین میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح پارادایس بژ - کاشی پرشین میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح پارادایس بژ - کاشی پرشین میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح پاسارگارد طوسی - کاشی پرشین میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح پاسارگارد طوسی - کاشی پرشین میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح پاسارگارد زیتونی - کاشی پرشین میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح پاسارگارد زیتونی - کاشی پرشین میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح ساینا کرم - کاشی پرشین میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح ساینا کرم - کاشی پرشین میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح ساینا شکلاتی - کاشی پرشین میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح ساینا شکلاتی - کاشی پرشین میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح ساینا شکلاتی - کاشی پرشین میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح ساینا شکلاتی - کاشی پرشین میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح توسکا گردویی - کاشی پرشین میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح توسکا گردویی - کاشی پرشین میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح توسکا کرم - کاشی پرشین میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح توسکا کرم - کاشی پرشین میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح ونیز نقره ای - کاشی پرشین میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح ونیز نقره ای - کاشی پرشین میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح آرانوس قهوه ای - کاشی پرشین میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح آرانوس قهوه ای - کاشی پرشین میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح افرا بژ - کاشی پرشین میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح افرا بژ - کاشی پرشین میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح افرا فندقی - کاشی پرشین میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح افرا فندقی - کاشی پرشین میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد سایز 90*30 - سرامیک پرسلان دیجیتال - کاشی پرشین میبد طرح اولیون - کاشی پرشین میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح اولیون - کاشی پرشین میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح سیدروس کرم - کاشی پرشین میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح سیدروس کرم - کاشی پرشین میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح گارنت کرم - کاشی پرشین میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح گارنت کرم - کاشی پرشین میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح آندیا سفید - کاشی پرشین میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح آندیا سفید - کاشی پرشین میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح آرانوس قهوه ای - کاشی پرشین میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح آرانوس قهوه ای - کاشی پرشین میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح آرانوس کرم - کاشی پرشین میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح آرانوس کرم - کاشی پرشین میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح آندیا قهوه ای - کاشی پرشین میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح آندیا قهوه ای - کاشی پرشین میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح اونی بژ - کاشی پرشین میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح اونی بژ - کاشی پرشین میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح اونی قهوه ای - کاشی پرشین میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح اونی قهوه ای - کاشی پرشین میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح اوپال قهوه ای رستیک - کاشی پرشین میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح اوپال قهوه ای رستیک - کاشی پرشین میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح اوپال کرم رستیک - کاشی پرشین میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح اوپال کرم رستیک - کاشی پرشین میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح اوپال قهوه ای - کاشی پرشین میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح اوپال قهوه ای - کاشی پرشین میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح اوپال کرم - کاشی پرشین میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح اوپال کرم - کاشی پرشین میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح ریور استون - کاشی پرشین میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح ریور استون - کاشی پرشین میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح سیترین - کاشی پرشین میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح سیترین - کاشی پرشین میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح سیدروس قهوه ای - کاشی پرشین میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح سیدروس قهوه ای - کاشی پرشین میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح سیدروس گردویی - کاشی پرشین میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح سیدروس گردویی - کاشی پرشین میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح سیلور استون کرم - کاشی پرشین میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح سیلور استون کرم - کاشی پرشین میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح شهاب زیتونی - کاشی پرشین میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح شهاب زیتونی - کاشی پرشین میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح شهاب بژ - کاشی پرشین میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح شهاب بژ - کاشی پرشین میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح فلورین قهوه ای - کاشی پرشین میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح فلورین قهوه ای - کاشی پرشین میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح فلورین کرم - کاشی پرشین میبد - بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد طرح فلورین کرم - کاشی پرشین میبد بازرگانی کاشی و سرامیک امین یزد تور مشهد نوروز 96 //آژانس مسافرتی دایانا گشت قصد دارد تور مشهد نوروز 96 را با بهترین قیمت و برترین کیفیت، خدمت شما مسافرین عزیز معرفی نماید ضمنا این آژانس طراح و مجری مسقیم تور مشهد نوروز 96 در بین آژانس های ایرانی می باشد. // آژانس مسافرتی دایانا گشت در کنار اجرای تور مشهد نوروز 96 اقدام به اخذ و تهیه بلیط  و رزرو هتل درمشهد با ارائه واچر رسمی می نماید. // آژانس مسافرتی دایانا گشت قصد دارد تا بهترین و متنوع ترین پکیج های تور مشهد نوروز 96 را با نازلترین قیمت در اختیار مسافرین عزیز قرار دهد تا شما عزیزان بهترین نحوه از تعطیلات نوروز 96 استفاده نمایید. // قیمت های درج شده در پکیج ها صرفا قیمت پایه میباشد و این امکان وجود دارد در تاریخ های مختلف قیمت های تورها بالاتر یا پایین تر از قیمت های درج شده در سایت باشد لذا خواهشمند است جهت اطلاع دقیق از قیمت تورها با کانتر مربوطه تماس حاصل فرمایید همکاران ما از خدمت رسانی و پاسخگویی به شما سند می شوند  // آژانسهایی که مایل به دریافت پکیج های تور مشهد نوروز 96 میباشند میبایست فرم درخواست خود را به شماره 43036000- 021 ارسال کرده تا همکاران ما در کوتاهترین زمان در اختیارشان قرار دهند. // آژانس مسافرتی دایانا گشت پیشاپیش سفر خوشی را برای شما آرزو مینماید .. تور مشهد نوروز 96 تاریخ ..... فروردین ماه هتل بین الملی قصر الماس مشهد هتل بین الملی قصر الماس مشهد تاریخ ارسال پکیج تور مشهد نوروز 96        : نوروز  1396 مقصد پرواز از                                        :     تهران نام هتل                                               :هتل بین الملی قصر الماس مشهد هواپیمایی                                            :     زاگرس مدت اقامت                                           :3 شب و 4 روز خدمات تور مشهد                                :     بلیط رفت و برگشت ، اقامت ، استقبال فرودگاهی ، تخفیفات گردشگری توضیحات                                             :     پروازها به صورت چارتر و غیر قابل استرداد میباشند نام آژانس مجری تور                               :   دایانا گشت تلفن تماس                                          :      43036000- 021 تور مشهد نوروز 96 تاریخ ..... فروردین ماه هتل بین الملی پارس مشهد هتل بین الملی پارس مشهد تاریخ ارسال پکیج تور مشهد نوروز 96       :نوروز  1396 مقصد پرواز از                                      :     تهران نام هتل                                            : هتل بین الملی پارس مشهد هواپیمایی                                         :      ایرباس معراج مدت اقامت                                           :3 شب و 4 روز خدمات تور مشهد                                :     بلیط رفت و برگشت ، اقامت ، استقبال فرودگاهی ، تخفیفات گردشگری توضیحات                                          :     پروازها به صورت چارتر و غیر قابل استرداد میباشند نام آژانس مجری تور                           :    دایانا گشت تلفن تماس                                       :    43036000- 021  تور مشهد نوروز 96 تاریخ ..... فروردین ماه هتل پردیسان مشهد هتل پردیسان مشهد تاریخ ارسال پکیج تور مشهد نوروز 96     : نوروز  1396 مقصد پرواز از                                       :     تهران نام هتل                                             : هتل پردیسان مشهد هواپیمایی                                          :      ایرباس معراج مدت اقامت                                           :3 شب و 4 روز خدمات تور مشهد                               :     بلیط رفت و برگشت ، اقامت ، تخفیفات گردشگری توضیحات                                           :     پروازها به صورت چارتر و غیر قابل استرداد میباشند نام آژانس مجری تور                            :    دایانا گشت تلفن تماس                                        :   43036000- 021 تور مشهد نوروز 96 تاریخ .... فروردین ماه هتل درویشی مشهد هتل درویشی مشهد تاریخ ارسال پکیج تور مشهد نوروز 96       : نوروز  1396 مقصد پرواز از                                       :     تهران نام هتل                                              : هتل درویشی مشهد هواپیمایی                                           :      ایرباس معراج مدت اقامت                                           :3 شب و 4 روز خدمات تور مشهد                                 :     بلیط رفت و برگشت ، اقامت توضیحات                                            :     پروازها به صورت چارتر و غیر قابل استرداد میباشند نام آژانس مجری تور                             :    دایانا گشت تلفن تماس                                         :      43036000- 021  تور مشهد نوروز 96 تاریخ ..... فروردین ماه هتل قصر طلایی مشهد هتل قصر طلایی مشهد تاریخ ارسال پکیج تور مشهد نوروز 96       : نوروز  1396 مقصد پرواز از                                       :     تهران نام هتل                                             : هتل قصر طلایی مشهد هواپیمایی                                          :      ایرباس معراج مدت اقامت                                           :3 شب و 4 روز خدمات تور مشهد                              :     بلیط رفت و برگشت ، اقامت توضیحات                                           :     پروازها به صورت چارتر و غیر قابل استرداد میباشند نام آژانس مجری تور                            :    دایانا گشت تلفن تماس                                        :  43036000- 021  تور مشهد نوروز 96 تاریخ ..... فروردین ماه هتل مدینة الرضا مشهد هتل مدینة الرضا مشهد تاریخ ارسال پکیجتور مشهد نوروز 96       :نوروز  1396 مقصد پرواز از                                         :     تهران نام هتل                                                : هتل مدینة الرضا مشهد هواپیمایی                                             :     آتا مدت اقامت                                           :3 شب و 4 روز خدمات تور مشهد                                  :     بلیط رفت و برگشت ، اقامت ، استقبال فرودگاهی توضیحات                                              :     پروازها به صورت چارتر و غیر قابل استرداد میباشند نام آژانس مجری تور                               :    دایانا گشت تلفن تماس                                           :      43036000- 021  تور مشهد نوروز 96 تاریخ ..... فروردین ماه هتل هما 1 مشهد هتل هما 1 مشهد تاریخ ارسال پکیج تور مشهد نوروز 96    : نوروز  1396 مقصد پرواز از                                          :     تهران نام هتل                                                 : هتل هما 1 مشهد هواپیمایی                                              :     تابان مدت اقامت                                           :3 شب و 4 روز خدمات تور مشهد                                    :     بلیط رفت و برگشت ، اقامت ، استقبال فرودگاهی توضیحات                                              :     پروازها به صورت چارتر و غیر قابل استرداد میباشند نام آژانس مجری تور                               :    سالی گشت تلفن تماس                                          :      43036000- 021  تور مشهد نوروز 96 تاریخ .... فروردین ماه هتل کوثر مشهد تاریخ ارسال پکیج تور مشهد نوروز 96        : نوروز  1396 مقصد پرواز از                                         :     تهران نام هتل                                               :هتل کوثر مشهد هواپیمایی                                            :     زاگرس مدت اقامت                                           :3 شب و 4 روز خدمات تور مشهد                                 :     بلیط رفت و برگشت ، اقامت ، استقبال فرودگاهی ، تخفیفات گردشگری توضیحات                                            :     پروازها به صورت چارتر و غیر قابل استرداد میباشند نام آژانس مجری تور                             :    دایانا گشت تلفن تماس                                         :     43036000- 021  تور مشهد نوروز 96 تاریخ ...... فروردین ماه هتل آبان مشهد هتل آبان مشهد تاریخ ارسال پکیج تور مشهد نوروز 96  : نوروز  1396 مقصد پرواز از                                    :     تهران نام هتل                                           : هتل آبان مشهد هواپیمایی                                        :     زاگرس مدت اقامت                                           :3 شب و 4 روز خدمات تور مشهد                                :     بلیط رفت و برگشت ، اقامت ، تخفیفات گردشگری توضیحات                                         :     پروازها به صورت چارتر و غیر قابل استرداد میباشند نام آژانس مجری تور                          :    دایانا گشت تلفن تماس                                     :     43036000- 021 تور مشهد نوروز 96 تاریخ ..... فروردین ماه هتل اترک مشهد هتل اترک مشهد تاریخ ارسال پکیج تور مشهد نوروز 96    : نوروز  1396 مقصد پرواز از                                      :     تهران نام هتل                                            : هتل اترک مشهد هواپیمایی                                         :      ایرباس معراج مدت اقامت                                           :3 شب و 4 روز خدمات تور مشهد                                :     بلیط رفت و برگشت ، اقامت ، استقبال فرودگاهی ، تخفیفات گردشگری توضیحات                                           :     پروازها به صورت چارتر و غیر قابل استرداد میباشند نام آژانس مجری تور                            :    دایانا گشت تلفن تماس                                        :      43036000- 021  تور مشهد نوروز 96 تاریخ ..... فروردین ماه هتل آسیا مشهد هتل آسیا مشهد تاریخ ارسال پکیج تور مشهد نوروز 96    : نوروز  1396 مقصد پرواز از                                    :     تهران نام هتل                                           : هتل آسیا مشهد هواپیمایی                                        :      ایرباس معراج مدت اقامت                                           :3 شب و 4 روز خدمات تور مشهد                               :     بلیط رفت و برگشت ، اقامت ، استقبال فرودگاهی ، تخفیفات گردشگری توضیحات                                         :     پروازها به صورت چارتر و غیر قابل استرداد میباشند نام آژانس مجری تور                           :    دایانا گشت تلفن تماس                                      :     43036000- 021  تور مشهد نوروز 96 تاریخ ... فروردین ماه هتل الماس مشهد هتل الماس مشهد تاریخ ارسال پکیج تور مشهد نوروز 96           : نوروز  1396 مقصد پرواز از                                     :     تهران نام هتل                                           : هتل الماس مشهد هواپیمایی                                        :      ایرباس معراج مدت اقامت                                           :3 شب و 4 روز خدمات تور مشهد                              :     بلیط رفت و برگشت ، اقامت ، تخفیفات گردشگری توضیحات                                          :     پروازها به صورت چارتر و غیر قابل استرداد میباشند نام آژانس مجری تور                           :    دایانا گشت تلفن تماس                                      :      43036000- 021  تور مشهد نوروز 96 تاریخ ... فروردین ماه هتل تارا مشهد   tara/2-1.jpg" alt="هتل تارا مشهد" width="272" height="165" /> تاریخ ارسال پکیج تور مشهد نوروز 96   : نوروز  1396 مقصد پرواز از                                     :     تهران نام هتل                                           : هتل تارا مشهد هواپیمایی                                        :      ایرباس معراج مدت اقامت                                           :3 شب و 4 روز خدمات تور مشهد                              :     بلیط رفت و برگشت ، اقامت ، تخفیفات گردشگری توضیحات                                           :     پروازها به صورت چارتر و غیر قابل استرداد میباشند نام آژانس مجری تور                           :    دایانا گشت تلفن تماس                                       :     43036000- 021  تور مشهد نوروز 96 تاریخ ... فروردین ماه هتل توس مشهد هتل توس مشهد   تاریخ ارسال پکیج تور مشهد نوروز 96       : نوروز  1396 مقصد پرواز از                                     :     تهران نام هتل                                            : هتل توس مشهد هواپیمایی                                         :      ایرباس معراج مدت اقامت                                           :3 شب و 4 روز خدمات تور مشهد                             :     بلیط رفت و برگشت ، اقامت ، تخفیفات گردشگری توضیحات                                          :     پروازها به صورت چارتر و غیر قابل استرداد میباشند نام آژانس مجری تور                           :     دایانا گشت تلفن تماس                                      :    43036000- 021  تور مشهد نوروز 96 تاریخ ..... فروردین ماه هتل جواد مشهد هتل جواد مشهد تاریخ ارسال پکیج تور مشهد نوروز 96  : نوروز  1396 مقصد پرواز از                                   :     تهران نام هتل                                          : هتل جواد مشهد هواپیمایی                                       :      ایرباس معراج مدت اقامت                                           :3 شب و 4 روز خدمات تور مشهد                              :     بلیط رفت و برگشت ، اقامت ، استقبال فرودگاهی ، تخفیفات گردشگری توضیحات                                            :     پروازها به صورت چارتر و غیر قابل استرداد میباشند نام آژانس مجری تور                           :    دایانا گشت تلفن تماس                                      :      43036000- 021 تور مشهد نوروز 96 تاریخ ..... فروردین ماه هتل کیانا مشهد هتل کیانا مشهد تاریخ ارسال پکیج تور مشهد نوروز 96   : نوروز  1396 مقصد پرواز از                                    :     تهران نام هتل                                          : هتل کیانا مشهد هواپیمایی                                       :      ایرباس معراج مدت اقامت                                           :3 شب و 4 روز خدمات تور مشهد                           :     بلیط رفت و برگشت ، اقامت ، تخفیفات گردشگری توضیحات                                         :     پروازها به صورت چارتر و غیر قابل استرداد میباشند نام آژانس مجری تور                          :    دایانا گشت تلفن تماس                                     :   43036000- 021 مجموعه: مکانهای تفریحی جهان

 از مکان های پیش از تاریخ گرفته تا یت و وایکینگ ها و نورمن ها، ایرلند در منطقه ای غنی از تاریخ ساخته شده است.

تاریخ ایرلند به 8000 سال قبل از میلاد برمی گردد. زمانی که شکارچیان از قاره اروپا وارد ایرلند شدند. خوشبختانه شواهد و مدارک زیادی از تاریخ غنی این جزیره در مکان های تاریخی و باستانی، قلعه ها و ... هنوز قابل مشاهده است. همه اینها نقش بزرگی در داستان تاریخی ایرلند ایفا می کنند. در اینجا به مهمترین جاذبه های گردشگری تاریخی ایرلند اشاره می کنیم.

1. نیوگرانج، کانتی میث (newgrange, county meath)
این بنای تاریخی که به 3200 سال قبل از میلاد برمی گردد، آرامگاهی در نیوگرانج است که حتی قدیمی تر از اهرام مصر است و میراث جهانی یونسکو است. تپه بزرگی که در یک جریب زمین قرار گرفته است و 97 سنگ ج حکاکی شده منحصر بفرد دور آن قرار گرفته است. اجساد سوخته مردگان در حوض های سنگی بزرگی زیر این تپه در اتاقکی دفن شده اند که از طریق راهرویی باریک می توان به آن راه یافت. در سپیده دم 21 دسامبر هر سال که کوتاهترین روز سال است، نور آفتاب مستقیماً وارد اتاق مرکزی آرامشگاه می شود. می گویند این روشی باستانی برای اندازه گیری گذشت زمان بوده است و اینکه نور آفتاب اهمیتی مذهبی بر آنها بعد از مرگ داشته است.   جاذبه های گردشگری تاریخی ایرلند  2. تپه تارا، کانتی میث (hill of tara, county meath)
تپه تارا هم در رود بوین در میث واقع شده است. این یک مجموعه باستان شناسی است که شامل چند بنای باستانی می شود. بنابر سنت ها، این تپه محل تخت شاه بزرگ ایرلند بوده است. قدیمی ترین مکان باستانی در تارا، تپه گروگان ها است که به 2500 سال قبل از میلاد برمی گردد. این تپه 500 فوت ارتفاع دارد و زیباترین مناظر دشت های میث از این تپه مشخص است.   جاذبه های گردشگری تاریخی ایرلند  3. ص ه کاشل، کانتی تیپرری (rock of cashel, county tipperary)
این مکان اصلاً ص ه نیست، بلکه گردشگران از روی نقشه آن را اشتباهاً ص ه می خوانند. این مکان در قرن چهارم یک قلعه بوده است. سازه ای قدیمی که چهار عمارت از جمله خانه اک، برج گرد، کلیسای جامع و تالار ویکارز کورال در آن قرار داشته است. این مکان مقر سنتی پادشاهان مانستر به مدت صدها سال قبل از هجوم نورمن ها بوده است. با آنکه بقایای کمی از سازه اصلی مانده است، ولی ساختمان باقیمانده به قرن دوازدهم و سیزدهم برمی گردد.   جاذبه های گردشگری تاریخی ایرلند  4. مزارع سید، کانتی مایو (ceide fields, county mayo)
مزارع سید چشم اندازی نوسنگی هستند که به 5000 سال قبل از میلاد برمی گردند. این مزارع قدیمی ترین سیستم های شناخته شده مزرعه در دنیا هستند. نام آنها به معنای "مزارعی با تپه های سر صاف" است. سیستم مزرعه زیر مرداب کشف شده است. ص ه هایی که سیستم مزرعه را مشخص می کنند توسط یک معلم مدرسه در دهه سی کشف شدند. 40 سال طول کشید تا اهمیت واقعی این مزارع کشف شود. مزارع، خانه ها و آرامگاه هایی زیر این مرداب کشف شدند که هزاران سال قدمت دارند.   جاذبه های گردشگری تاریخی ایرلند  5. کلون مکنویز، کانتی اوفالی (clonmacnoise, county offaly)
این مکان یکی از مهمترین صومعه های ایرلند است و در کرانه رود شانون واقع شده است. این صومعه در سال 545 توسط سیاران از کلون مکنویز تأسیس شده است. تا قرن نهم این صومعه روابط محکمی با پادشاهان اکت داشت. مکان استراتژیک آن باعث شد که تبدیل به کانون مذهب، یادگیری، مهارت و تجارت شود. این مکان به همراه کلونارد یکی از معروف ترین مکان ها در ایرلند است و دانشمندان سراسر اروپا از آن دیدن می کنند.  جاذبه های گردشگری تاریخی ایرلند   6. صومعه ج وینت، کانتی کیلکنی (jerpoint abbey, county kilkenny)
صومعه ج وینت یک صومعه سیسترشن معروف است که در قرن دوازدهم تأسیس شد. مهمترین دارایی آن گذرگاه مجسمه کاری شده آن است که حکاکی های منحصر بفردی دارد. این صومعه در سال 1180 توسط دونوگ اودونوگوئه، پادشاه اوسریگ ساخته شد و وقف مریم مقدس شد و تا انحلال صومعه ها توسط هنری هشتم رونق داشت.   جاذبه های گردشگری تاریخی ایرلند  7. سنگ بلارنی و قلعه بلارنی، کانتی کورک (blarney stone and blarney castle, county cork)
این قلعه در شش مایلی شمال غرب کانتی کورک واقع شده است و به سال 1446 برمی گردد. این قلعه نظامی قرون وسطایی روی رود مارتین قرار گرفته است. با آنکه استحکامات اولیه روی همین نقطه ساخته شدند، ولی آنچه امروز از آن باقیمانده به زمان سلسله مک کارتی، پادشاه دزموند برمی گردد. قلعه و سنگ بلارنی، یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری ایرلند هستند. افسانه ها مبنی بر آن هستند که اگر سنگ بلارنی را ببوسید، "هدیه روانی کلام" را دریافت خواهید کرد، یعنی باهوش، خوش مشرب یا خوش کلام خواهید شد.  جاذبه های گردشگری تاریخی ایرلند   8. قلعه کیلکنی، شهر کیلکنی (killkenny castle, killkenny city)
قلعه کیلکنی قطعاً یکی از تأثیرگذارترین قلعه های ایرلند است. این قلعه به سالا 1191 برمی گردد و سه برج بلند دارد. با آنکه بعضی از سنگ های جایگزین سنگ های اصلی توسط ویلیام مارشال ساخته شده اند، اولین ارل پمبروک کنترل آن را با گذشتن از رود نور به عهده گرفت. این قلعه امروزه تحت نظر اداره امور همگانی ایرلند قرار دارد و در وسط پارکی زیبا واقع شده است.   جاذبه های گردشگری تاریخی ایرلند  9. قلعه لیپ، کانتی اوفالی (leap castle, county offaly)
نه تنها این قلعه از لحاظ تاریخی اهمیت زیادی دارد، بلکه گفته می شود که یکی از ترسناک ترین مکان های ایرلند است. زیرا در این قلعه کارهای واقعاً مخوفی انجام شده است. قلعه لیپ در قرن پانزدهم توسط خانواده اوبانون ساخته شد و نام اصلی آن "لیپ اوبانون ها" بود. در سال 1513 ارل کیلدر، یعنی جرالد فیتزجرالد سعی کرد که این قلعه را تصاحب کند و سه سال بعد دوباره به آن حمله کرد. در سال 1557 اوکارول ها آن را تصرف د. در خانواده اوکارول در طی سال ها، رقابت شدیدی وجود داشت که منجر به قتل و کشتار در خانه شد. این فقط توضیح کوتاهی از تاریخ ترسناک این قلعه است. سپس وقتی قلعه مورد بررسی و مطالعه قرار گرفت، دخمه ای در آن کشف شد که افراد را آنجا نگه می داشتند تا بمیرند.    جاذبه های گردشگری تاریخی ایرلند 10. اسکلیگ مایکل، کانتی کری (skellig michael, county kerry)
اسکلیگ مایکل (که معنای لغوی آن ص ه مایکل است) یک جزیره ص ه ای و شیبدار در اقیانوس اطلس است. این ص ه در قرن هفتم کشف شد و 600 سال کانون حیات صومعه ای برای راهبین ی بود. در سال 1996 این ص ه جزو میراث جهانی یونسکو ثبت شد که البته بیشتر به عنوان یکی از معروف ترین و البته دست نیافتنی ترین صومعه های اروپا مشهور شد. این مکان خیلی خوب حفاظت شده است و شرایط اسپارتان داخل این صومعه نشان دهنده حیات زاهدانه یان ایرلندی است.  جاذبه های گردشگری تاریخی ایرلند   منبع:bartarinha.ir دور دنیا با یک کلیک قطب های جدید گردشگری پارکی با مجسمه های عجیب و ترسناک در ایرلند (+تصاویر)


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]

محو در سال 2022

با توجه به اینکه در مقاله قبلی پیش بینی اسرار عددی قران کریم توسط یکی از محقیقین محترم تقدیم گردید در تکمیل آن مقاله مطالب عنوان شده توسط هنری ینجر یکی از بزرگترین استراتژیستهای تقدیم حضور میگردد.ضمنا ایشان در یک مصاحبه در سال 2012 اعلام میکند که تا 10 سال اینده یعنی 2022 اسراییل محو خواهد شد فمتن انگلیسی در ذیل همین مطلب .
«تا سال 2022 دیگر اثری از نخواهد بود.» این جمله ای است که خبرنگار «نیویورک پست» مدعی است هنری کیسینجر خارجه اسبق به وی گفته است. «سیندی آدامز» در «نیویورک پست» می نویسد: سخن کیسینجر را «کلمه به کلمه» نقل می کنم: «در 10 سال آینده دیگر وجود نخواهد داشت.» «تا سال 2022 دیگر اثری از نخواهد بود.» این جمله ای است که خبرنگار «نیویورک پست» مدعی است هنری کیسینجر خارجه اسبق به وی گفته است. «سیندی آدامز» در «نیویورک پست» می نویسد: سخن کیسینجر را «کلمه به کلمه» نقل می کنم: «در 10 سال آینده دیگر وجود نخواهد داشت.»

ین خبرنگار مدعی است که کیسینجر و 16نهاد اطلاعاتی به این نتیجه رسیده اند که در آینده نزدیک دیگر اثری از نخواهد بود. «کوین بارت» در همین رابطه می نویسد سخن کیسینجر صاف و بی است. او نمی گوید: اگر ما تریلیون ها دلار دیگر به کمک کنیم و این رژیم هم به قدر کافی دشمنانش را با زور نظامی از میان ببرد، دیگر در خطر قرار نمی گیرد. کیسینجر نگفته اگر «میت رامنی» دوست قدیمی نتانیاهو را انتخاب کنیم، می تواند جان به در ببرد.

او نگفته اگر ایران بمباران شود، باقی خواهد ماند. او به صراحت می گوید: در سال 2022 دیگر وجود نخواهد داشت.

جامعه اطلاعاتی هم به همین سخن باور دارد اما شاید زمان دقیق 2022 را تاریخ نهایی انقضای اعلام نکند. 16نهاد اطلاعاتی یی با بودجه ای 70میلیون دلاری تحلیلی 80 صفحه ای با عنوان «آماده شدن برای خاورمیانه پسا » تهیه کرده اند.

کوین بارت می افزاید: «گزارش نهادهای اطلاعاتی می گوید 700 هزار ی به طور غیرقانونی در زمین هایی شهرک می سازند که در سال 1967 از فلسطینی ها یده شده و جهان این را نمی پذیرد؛ بنابراین همچون آفریقای جنوبی اوا دهه 80 است.»

گزارش نهادهای اطلاعاتی حاکی است که ائتلاف حاکم لیکود حامی خشونت فراوان و ساخت وساز غیرقانونی است. این نهادها می گویند: خشونت و جنایت شهرک نشینان و زیرساخت های آپارتاید گونه مانند «دیوارآپارتاید» و سیستم پیچیده «ایست بازرسی» غیردفاع هستند.

این 16 نهاد اطلاعاتی بر این باورند که نمی تواند در برابر نیروی عظیم منهدم کننده فلسطینی متشکل از بهار عربی، بیداری ی و در نهایت ظهور ایران دوام بیاورد. در گذشته دیکتاتورهای منطقه همچون مانعی در برابر امیال فلسطینی ها عمل می د. با سقوط دیکتاتورها در منطقه، این د وش برداشته شده و غلیان خشم مردم منطقه عیان تر شده است. این فرآیند- سقوط دیکتاتورهای حامی - تحولات منطقه را تسریع کرده است.

نتیجه این می شود که ت ها دموکراتیک تر و ی تر خواهند شد و رویکردی چندان دوستانه نسبت به نخواهند داشت. این گزارش می گوید: ت دیگر توانایی مالی و نظامی برای سر پا نگه داشتن را نخواهد داشت. بر همین اساس، برای عادی شدن رابطه با 57 کشور ی، باید منافع خود را دنبال کند و نگذارد از میان برود.

با این حال، نه کیسینجر و نه این نهادهای اطلاعاتی نمی گویند که عزای را گرفته اند. این قابل توجه است چرا که کیسینجر به عنوان یک یهودی همواره دوست تصور می شود و نهادهای اطلاعاتی هم عمدتا حامی این رژیم هستند. کوین بارت در گزارش خود می افزاید یکی از عوامل به س ه گرفتن ، نتانیاهو است.

او با تصویر کاریکاتور گونه ای از بمب هسته ای ایران در سازمان ملل نه تنها در سخن و در عمل این سازمان را نادیده و به س ه می گیرد، بلکه خود او نیز از سوی رسانه ها به س ه گرفته شده و از او با عنوان «صهیونیست دیوانه» نام برده می شود. این گاف ها باعث شده دیگر جای دفاع از او باقی نماند. دلیل دیگر این است که یی ها احساس می کنند ل بر گفتمان عمومی این کشور حاکم است.

این مساله زمانی نمود بیشتری می یابد که دری م هرگونه انتقادی از باعث می شود فرد انتقاد کننده از کار بیکار شود. دلیل سوم در مورد به پایان رسیدن تاریخ مصرف این است که جامعه یهودیان هم دیگر در حمایت از متحد نیستند. همچنین یک نظرسنجی نشان می دهد که وقتی اوباما می گوید از «دروغگویی» مانند نتانیاهو «بیزار» است رای یهودیان نسبت به او بیشتر می شود.

با این حال، واشنگتن پست روایت دیگری از برداشت کیسینجر نسبت به ارائه می دهد. وی را یک قربانی جلوه می دهد:«ملت اروپایی با همسایگانی خطرناک». او شهرک نشینان اراضی غربی را محکوم نمی کند و این نشان می دهد که خارجه اسبق شاخه زیتون به «راست ی» می دهد. چرا؟ کیسینجر و خانواده اش یهودیانی هستند که در آلمان می زیستند و پس از هولوکاست از این کشور به پناه آوردند.

او بارها به میراث یهودی خود اشاره کرده و به تاثیر آن میراث بر خود پرداخته است. او را م ع مذاکره با فلسطین دانسته و از راه حل دو ت پشتیبانی می کند. او می گوید که اگر گاه سرکشی می کند به دلیل خصومت آشکار برخی ت های عربی است. در میان محافل یی سخن از «بقای » و «موجودیت» آن فراوان است.

یکی از انی که در این رابطه قلمفرسایی کرده «جفری گولدبرگ» است که در آتلانتیک مقاله می نویسد. او می نویسد با جنگ، شبه جنگ و سایر خشونت ها مواجه است. با این حال هستند دیگرانی که معتقدند به دلیل خشونت های خود در دریای خشونت قرار گرفته است.

این خشونت ها بی تردید تهدیدی بر موجودیت این رژیم است. به گزارش النشره، مرکز آمار فلسطین در گزارشی اعلام کرد تعداد جمعیت فلسطین از زمان این کشور در سال 1948 تاکنون هشت برابر شده است.

بر همین اساس، جمعیت فلسطین در اوا سال 2011 بالغ بر 11 میلیون و 200 هزار نفر بود که چهار میلیون و 200 هزار نفر در اراضی فلسطین و یک میلیون و 37 هزار نفر نیز در اراضی ی 1948 ن هستند. یکی از دلایلی که ممکن است تهدیدی بر موجودیت باشد، افزایش جمعیت فلسطین است که می تواند نان این رژیم را تحت تاثیر قرار دهد. farda.fr/0021mh 'kissinger said israel won't exist in 10 years' new york post gossip columnist cindy adams reports she was told that former u.s. secretary of state henry kissinger said israel will not exist in 10 years • kissinger staffer denies the report, according to jewish teleg hic agency. israel hayom staff did he say israel won't exist in 10 years? former u.s. secretary of state henry kissinger. p o: afp a new york post gossip columnist reported earlier this month that she had been told that former u.s. secretary of state henry kissinger said that israel will not exist in 10 years. in a column published by the new york post on september 17, cindy adams wrote: "reported to me, henry kissinger has stated ? and i quote the statement word for word: 'in 10 years, there will be no more israel.'" the jewish teleg hic agency reported on monday that a staffer who works in kissinger's new york office denied that her boss had made the quote. "it's not a misquote," tara butzbaugh was quoted as saying about adams' column. "he didn't say it." kissinger, a german-born jew who moved with his family to the u.s. as a teenager, served as u.s. secretary of state from 1973 to 1977 in the richard nixon and gerald ford presidential administrations. he played a key role bringing about the disenga ent agreements that israel reached with egypt and syria following the 1973 yom kippur war وضعیت داخلی حکومت باوندیان اسهبدیه ، چگونگی روابط آنها با حکومت های همجوارترک شناخت و بررسی تاریخ بومی و محلی، از موضوعات مهم و قابل بحث درتاریخ می باشد پژوهش های علمی در مورد تاریخ و تمدن محلی نقش به سزایی در شناخت تاریخ هر ملتی دارد یکی از نقاط مهم و معروف ایران، سرزمین مازندران (طبرستان) است مازندران (طبرستان) به عنوان یکی از ایالات شمالی فلات ایران همواره از جهات مختلف نقش مهمی در تاریخ و تمدن این مرز و بوم داشته است از دسته بندی تاریخ و ادبیات فرمت فایل doc حجم فایل 6709 کیلو بایت تعداد صفحات فایل 140 دریافت فایل وضعیت داخلی حکومت باوندیان اسهبدیه ، چگونگی روابط آنها با حکومت های همجوارترک فروشنده فایل کد کاربری 8044 تمام فایل ها مقدمه: شناخت و بررسی تاریخ بومی و محلی، از موضوعات مهم و قابل بحث درتاریخ می باشد. پژوهش های علمی در مورد تاریخ و تمدن محلی نقش به سزایی در شناخت تاریخ هر ملتی دارد. یکی از نقاط مهم و معروف ایران، سرزمین مازندران (طبرستان) است. مازندران (طبرستان) به عنوان یکی از ایالات شمالی فلات ایران همواره از جهات مختلف نقش مهمی در تاریخ و تمدن این مرز و بوم داشته است از جمله : جن ری، اقتصاد، مذهب، علم و دانش و ..... مازندران که قبل از هجوم مغولان به طبرستان معروف بود، از شرق به تمیشه و از غرب به روستای ملاط (سرحد بین گیلان و مازندران) محدود بوده و در آن ای معروفی بوجود آمد که شهر ساری (سارویه) یکی از ای مهم و تاریخی آن در طول تاریخ بوده است. شهر ساری در قرن پنجم و ششم هجری مقر حکمرانی باوندیان اسپهبدیه، نقش مهمی را در جریان های ، اجتماعی و فرهنگی ایفا می کرد. شهر ساری و مهمتر از آن منطقه مازندران (طبرستان) به جهت قرار گرفتن در نقطه ثقل منطقه شمالی ایران همیشه مورد توجه تمردان و حکومت های مختلف به شمار می رفت و در بسیاری از زمان ها مقر حکومتی و دارالملک مازندران نیز بود. لذا دانستن تاریخ و جغرافیای این شهر می تواند کمک مؤثری به شناخت بیشتر و درک عمیق تر از تاریخ و فرهنگ منطقه مازندران و به طور عام، تاریخ و تمدن سرزمین ایران داشته باشد. زیرا که تاریخ و فرهنگ ساری و مازندران جدا از تاریخ و فرهنگ ایران نمی باشد. بیان مسأله: مازندران (طبرستان) به عنوان یکی از ایالات شمالی ایران، همواره مورد توجه پادشاهان سلجوقی و خوارزمشاهی بوده و برای آنها اهمیت فراوانی داشته است، زیرا از این طریق می توانستند بر راه عبور اسان به عراق اشراف داشته باشند و این عامل باعث شده بود که ای طبرستان از جمله ساری- که در این مسیر بود- دارای اهمیت باشد. ساری به عنوان یکی از ای قدیمی و تاریخی مازندران (طبرستان) در این دوران مقر حکومتی باوندیان اسپهبدیه بود و خود باوندیان هم به خاطر تنوع حوادث مهم در آن ایام- که دوران فروپاشی سلجوقیان و ظهور خوارزمشاهیان بود- به صورت جزئی از جریان های مهم درآمده بودند . بنابراین ، پژوهش در مورد وضعیت داخلی حکومت باوندیان اسهبدیه ، چگونگی روابط آنها با حکومت های همجوارترک و درگیری های منطقه ای میان ت ها و نیز بررسی اوضاع فرهنگی و اجتماعی ساری در این دوران می تواند باعث شناخت بیشتر و درک بهتری از تاریخ و فرهنگ تمدن مازندران شود . این نوشته بر آن است تا با مراجعه به منابع موجود و تحلیل و بررسی اطلاعات به دست آمده به پرسش های مطرح در باره این موضوع پاسخ گوید . سؤال های پژوهش: سؤال های پژوهشی که در این تحقیق مورد ارزی قرار گرفته است عبارتنداز: 1- روابط اسپهبدان باوندی با ت های سلجوقی و خوارزمشاهی چگونه بود؟ 2- وضعیت ساری و مازندران در دوره مغول چگونه بود؟ 3- چرا در دوره کینخواریه- در زمان ملک حسام ال ه اردشیر باوندی- مرکزیت مازندران از ساری به آمل منتقل شد؟ 4- وضعیت اجتماعی و فرهنگی ساری در این دوران چگونه بود؟ فرضیه ها : 1- اسپهبدان باوندی ، اغلب دست نشانده ت های سلجوقی و خوارزمشاهی بودند . اما در مقاطعی به عنوان یک ت مستقل عمل می د . 2 ـ با پناه گرفتن سلطان محمد خوارزمشاه به مازندران، این منطقه مورد یورش مغولان قرار گرفت و ساری به دلیل آمد و شد مغولان به م وبه ای تبدیل شد. 3- چون ساری در معرض یورش مغولان بود ، مقر حکومتی مازندران ، به آمل انتقال یافت . . 4- با توجه به تحولات در مازندران دوره مورد بحث و اختلافات بین حکومت های محلی، وضعیت اجتماعی و فرهنگی مازندران این دوره نسبت به دوره قبل رشد نسبی داشته است. تعریف واژگان: 1- طبرستان: تا قرن هفتم هجری قسمت هایی از مازندران و گیلان کنونی شامل دشت و کوه و دریا بود که از ناحیه دیلمان تا مرز تمیشه وسعت داشت و این قسمت را طبرستان می گفتند. ابن اسفندیار حدود طبرستان را از شرق به غرب از دینار جاری تا به ملاط (مرز بین گیلان و مازندران در غرب رامسر فعلی) دانسته است. ظاهراً از قرن هفتم هجری ، بعد از حمله مغولان کلمه مازندران جانشین طبرستان شد. 2- مازندران: ابن اسفندیار مازندران را منسوب به ماز دانسته است، به سبب آن که ماز نام کوهی است که از گیلان شروع شده و به لار و قصران ختم می شود. قدمت تاریخی آن به زمان قبل از ورود آریایی ها و زمان مهاجرت اقوام تپور و آمارد به این منطقه بر می گردد. این منطقه قبل از حمله ی مغو لان به نام تپورستان و طبرستان معروف بود و بعد از این بیشتر به نام مازندران شهرت یافت. 3- ساری: شهرستان ساری یکی از شهرستان های استان مازندران و مرکز آن می باشد. این شهرستان 3923 کیلومتر مربع وسعت دارد . این شهرستان در بسیاری از زمان ها مقر حکومتی طاهریان، باوندیان اسپهبدیه و مرعشیان و در دوره های بعد مرکز ای مازندران بوده است. در لغت به نقل از مؤلف کتاب پژوهشی در زمینه های نام های باستانی ماندران ، این واژه را به صورت ( سری آریه ) و به معنی سروری و آسایشگاه ( آسودن ـ گاه ) و محل استقرار و آرامش آریاها آورده است . در ماخذ و منابع ی نام ساری به صورت ساریه آمده است . که فرخان اسپهبد طبرستان در اوا قرن اول هجری ، به یکی از بزرگان درباری خود به نام « باو « فرمان داد که شهر ساری را در محل ده « وهر » بنا کند و او شهری را که « باو » ساخته بود ، به نام پسر خود سارویه نامید . 4- باوندیان: نام سلسله ای از ان محلی مازندران ، منسوب به باوندی شاپوراست که احتمالاً از نوادگان قباد ، شاه ساسانی ، که میان سال های 45- 750 هـ . ق /665- 1349م به نام اسپهبدان یا شاهان مازندران حکومت کرده اند . اینان در سه دوره ی حکومتی به نام کیوسیه ، اسپهبدیه یا ملوک جبال، کینخواریه- بر بخش هایی از مازندران و گیلان حکم رانده اند . . 5- اسپهبدیه: شاخه دوم از دودمان باوندی بود ک هبه غیر از طبرستان بر گیلان ، ری و قومس نیز فرمانروایی داشتند و غالباً دست نشانده سلا ه و بعداً هم تبعیت خوارزمشاهیان را پذیرفتند. مؤسس این سلسله حسام ال ه شهریار بن قارن بود که در سال 466 هجری امارت یافت و آ ین فرد این سلسله شمس الملوک رستم بود که در سال 607 هجری کشته شد و متصرفات آن ضمیمه قلمرو سلطان محمد خوارزمشاه گردید و مرکز فرمانروایی این شاخه شهر ساری بود. اهمیت تحقیق: ساری در بیشتر دوره های تاریخی ایران به عنوان یکی از ای مهم مازندران و دارالملک آن، بوده است. از زمان پادشاهان ایرانی نژاد باوندی مقر حکومتی از ناحیه پریم (در جنوب ساری) به شهر ساری منتقل شد. این شهر به عنوان پایتخت حکومتی باوندیان اسپهبدیه نقش مهمی را در جریان های منطقه طبرستان و حکومت های همجوار ایفا کرد. اهمیتی که طبرستان به خاطر قرارگرفتن در مسیر اسان برای حکومت های سلجوقی و خوارزمشاهی داشت، ساری و دیگر ای طبرستان را به عنوان نقاط تأثیر گذار درآورده بود، لذا پرداختن به تاریخ و جغرافیای تاریخی این شهر و شناخت تاریخ و فرهنگ آن می تواند در شناخت بیشتر و درک عمیق تر تاریخ و فرهنگ مازندران و به گونه عام ایران تأثیر داشته باشد. محدودیت ها و مشکلات تحقیق : 1 ـ محدودیت منابع در تاریخ محلی . 2 ـ کمبود منابع مکتوب در زمینه ی اوضاع اجتماعی و فرهنگی 3 ـ ناقص بودن تحقیقات انجام شده در این زمینه روش تحقیق: در این پژوهش با استفاده از روش کتابخانه ای و است اج مطالب از متون و منابع مربوط ، به مقایسه و تحلیل و توصیف داده ها پرداخته ام و در ضمن سعی کرده ام که به تحقیق میدانی نیز توجه نمایم . در این پژوهش با رجوع به منابع و متون تاریخی به فیش برداری از آنها پرداخته ، سپس به تصفیه و پالایش و موضوع بندی و در پایان با تجزیه و تحلیل و جمع بندی مطالب ، شروع به نگارش متن کرده ام . پیشینه تحقیق: پرداختن به تاریخ و جغرافیای تاریخی ساری به عنوان دارالملک مازندران در طی دوره های سلجوقی و خوارزمشاهی مهم است و میث تواند در غنای تواریخ محلی ایران نقش به سزایی داشته باشد . دردوره های مختلف ، پژوهش های گوناگونی در مورد تاریخ و جغرافیای تاریخی مازندران و ای آن انجام شده است که از جمله آن ها در دوره اخیر می توان به کتاب های تاریخ تبرستان اثر اردشیر برزگر ـ تاریخ مازندران اثر اسماعیل مهجوری ـ جغرافیای تاریخی و اقتصادی مازندران اثر عباس شایان اشاره کرد که از مطالب موجود در این کتاب ها می توان به اطلاعات مفیدی در باره ی تاریخ و جغرافیای تاریخی ساری به دست آورد . اما در باره ی ، بررسی تحولات اجتماعی و فرهنگی ساری از سقوط آل زیار تا مرعشیان ، تاکنون تحقیق جامعی صورت نگرفته است. قلمروتحقیق : تاریخ ساری جزئی از تاریخ مازندران است و جدا تاریخ ساری و مازندران امری مشکل می نماید . پایان نامه حاضر از سقوط آل زیار در طبرستان آغاز می شود و به وقایع و حوادث مهم تا روی کارآمدن مرعشیان در ساری و طبرستان می پردازد . علاوه بر وقایع به جغرافیای تاریخی ساری و شناخت اوضاع اجتماعی ، نژاد و قومیت ، مذهب ، مشاهیر و آثار و بناهای تاریخی نیز توجه شده است . در این پایان نامه تلاش شده علاوه بر ذکر تاریخ ساری ، به اوضاع مازندران و تا حدودی سرزمین های همجوار نیز توجه شود . بررسی منابع: تاریخ طبرستان: این کتاب اثر بهاءالدین محمد بن حسین بن اسفندیار کاتب است. وی از مردم شهرآمل و نخستین نویسنده تاریخ طبرستان در دوره ی است. و امروزه می توان او را «پدر تاریخ طبرستان» نامید. ابن اسفندیار در نگارش کتاب خود از منابع گوناگونی بهره برده که متأسفانه شماری از آنها چون عقد سحر و قلائدالدور و باوند نامه نشانی به دست نیامده است. هر چند این کتاب در اوایل قرن هفتم نگاشته شده ، قدیمی تریم منبعی است که ما در باره ی طبرستان در اختیار داریم . ابن اسفندیار این کتاب را بر اساس تاریخ یزدادی که با عربی نوشته شده بود تألیف کرده است. تاریخ طبرستان بر چهار قسمت تقسیم می شود: قسم اول از ابتدای بنیاد طبرستان و در چهار باب است: باب اول در ترجمه سخن ابن المقفع – باب دوم در ابتدای بنیاد طبرستان و بنیاد عمارت ا از جمله ساری است- باب سوم در خصایص و عجایب طبرستان- باب چهارم در ذکر ملوک و اکابر و زهاد و کتاب و اطبا و اهل نجوم و حکما و شعرا است. قسم دوم در ابتدای ت آل وشمگیر و آل بویه و مدت استیلای ایشان بر طبرستان است. قسم سوم در نقل ملک مازندران از آل وشمگیر که آ ایشان انوشیروان بن منوچهر بن قابوس بود با سلاطین محمودی و سلجوقی . قسم چهارم از ابتدای آل باوند دوم تا انقراض آنان می باشد. این قسم که مربوط به آل باوند اسپهبدیه است منبع اصلی در این پژوهش بوده است. ابن اسفندیار همچنین به بنیاد ساری و آثار و ابنیه که در دوره باوندی در ساری بوده است اشاره می کند. تاریخ طبرستان با درآمیختگی بخش های چهارگانه در سال 1320 به کوشش عباس اقبال در دو جلد به چاپ رسیده است. تاریخ رویان: این کتاب اثر مولانا اولیاء الله آملی- از مورخان قرن هفتم هجری- است که در شهر آمل متولد شد. از سال تولد و مرگ وی اطلاعاتی نداریم. او در سال 750 هجری پس از کشته شدن اسپهبد ف ال ه آ ین اسپهبد و پادشاه باوندی در آمل به اغوای میر قوام الدین مرعشی به دست پسران کیا افراسیاب چلاوی افسرده و غمگین شده و از آمل به کجور و رویان رفت و نزد استندار شاه غازی ف ال ه پادوسبانی پسر تاج ال ه زیار ماندگار شده و تاریخ رویان را به نام او نوشت. اصلی ترین منبع مورد مراجعه اولیاء الله آملی تاریخ طبرستان است و لیکن نامی از ابن اسفندیار نمی آورد و علاوه بر آن از منابع مورد استفاده ابن اسفندیار نیز بهره برده است. مؤلف پس از مقدمه، مطالب کتاب را از ابتدای عمارت رویان آغاز می کند و با ذکر وقایع سال 750 هجری به پایان می رساند. این منبع از این جهت که به چگونگی درگیری منطقه ای حاکمان باوندی اسپهبدیه ساری با حاکمان استندار رویان به ویژه شاه غازی رستم و همچنین ذکر ماجرای کیا افراسیاب و قتل ف ال ه حسن پرداخته ، از منابع مهم و معتبر این پژوهش می باشد. تاریخ طبرستان و رویان و مازندران: تاریخ طبرستان، رویان و مازندران اثر سید ظهیرالدین بن سید نصیرالدین مرعشی است. سید ظهیرالدین نبیره پسری سید قوام الدین بنیانگذار حکومت مرعشیان و مادرش دختر اسپهبد ویشتاسب باوندی می باشد. وی در اوایل قرن نهم هجری قمری متولد شد و در اوا همان قرن وفات یافت. وی در دربار کارکیا میرزا علی لاریجانی این کتاب را تألیف کرد و قسمت های زیادی از مطالب تاریخ طبرستان ابن اسفندیار را اقتباس نمود و لیکن نامی از آن نبرده است. وی در نخستین اثر خود قبل از پرداختن به وج سید قوام الدین مطالب ارزشمندی راجع به بنیاد شهر های مازندران از جمله ساری دارد و به ذکر وقایع ملوک طبرستان چون دابویان و پادوسبانان و ملوک باوندی در هر سه نوبت به ویژه دوران حکمرانی باوندیان اسپهبدیه در ساری ارائه می دهد. این کتاب چندین بار چاپ گردید. چاپ اول آن را برنهارد دارن در سال 1850م در سن پطرزبورگ انجام داده و آن را به صورت بسیار علمی از روی چندین نسخه به چاپ رسانده است. چاپ های بعدی توسط عباس شایان و محمد حسین تسبیحی که هر کدام با چندین مقدمه با ارزش انجام گرفته است. در این اثر بسیاری از جملات و عبارات وجود دارد که در دو اثر چاپی ایران موجود نیست. حبیب السیر فی اخبار افراد بشر: این کتاب تألیف غیاث الدین بن همام الدین الحسینی معروف به خواند میر است. وی نوه دختری میرخواند است و در حقیقت حوادث تاریخی جلد ششم روضة الصفا را ادامه داد و به پایان رساند. این کتاب معروفترین کتاب تاریخ به زبان فارسی پس از روضة الصفا میر خواند است و به لحاظ جامعیت و تنوع مطالب تاریخی امتیاز خاصی بر دیگر آثار دارد. نوع کار در این اثر تاریخ عمومی است که از ابتدای تاریخ بشر آغاز شده و تا درگذشت شاه اسماعیل صفوی در سال 930 هجری ادامه می یابد. مؤلف کتاب را به نام خواجه حبیب الله دورمیش خان حاکم اسان نوشته و نامیده است. تألیف این اثر در سال 927 هجری آغاز و در سال 930 هجری به پایان رسیده است. این کتاب در چهار جلد می باشد که در جلد دوم مطالب مفیدی راجع به خاندان آل باوند دارد .. مؤلف در این بخش به اختصار به شرح حوادث هر یک از پادشاهان باوندی پرداخته است. این کتاب می تواند اطلاعات مفیدی راجع به وضعیت مازندران در دوره مغول ارائه دهد. دوین فی احوال جبال الشروین: این کتاب اثر اعتمادالسلطنه، نویسنده درباری ناصرالدین شاه قاجار است به همراه شاه قاجار و میرزا علی اکبر خان اتابک به ناحیه سوادکوه رفته و به مناسبت تعلق خاطر اتابک به سوادکوه تصمیم به تدوین تاریخ گرفته و نام این اثر را دوین فی احوال الجبال الشروین خواند. نویسنده بر آن بود تاریخ سوادکوه را بنگارد اما به سبب پیوستگی تاریخ این منطقه با دیگر نقاط مازندران ناگزیر رویدادهای مازندران را آورده است. این کتاب اطلاعاتی را راجع به ملوک باوندی در هر سه نوبت به ویژه حاکمان باوندی ساری و سلسله نسب آل باوند ارائه می دهد.این اثر نخست در سال 1312 به خط محمد تویسرکانی به صورت چاپ سنگی منتشر گردید و در سال 1373 با تصحیح مصطفی احمد زاده به چاپ رسیده رسید. پژوهش های جدید: تاریخ تبرستان: این کتاب اثر اردشیر برزگر است. این کتاب جزء نخستین کتاب هایی است که بر مبنای متون کلاسیک و پروژه های نوین نوشته شده است و اطلاعات ارزشمندی در مورد وجه تسمیه ساری و جغرافیای تایخی این شهر، تاریخ پادشاهی اسپهبدان باوندی در ساری و مشاهیر این شهر مانند ابو علی طبری ارائه می دهد و یکی از منابع مهم و ارزشمند در این پژوهش می باشد. این کتاب در سه جلد تحت عنوان تاریخ تبرستان به تصحیح محمد شکری چاپ شد که مصحح برخی از بخش های نیمه تمام نوشته های مؤلف را تکمیل و چالش ها را برطرف کرد. تاریخ مازندران: این کتاب اثر اسماعیل مهجوری فرزند هدایت الله ساروی است که در سال 1273 شمسی در یک خانواده در شهر ساری متولد شد. وی از شخصیت های ممتاز فرهنگی بود که پس از دوران بازنشستگی با شور و شوق زیاد به نوشتن تاریخ مازندران از دورترین زمان تا دوره پهلوی اول مشغول شد. کتاب تاریخ مازندران در دو جلد می باشد که جلد اول آن حاوی وقایع پیش از تا سال 750 هجری است و می تواند اطلاعات مفیدی راجع به وضعیت مازندران ارائه دهد. جلد اول کتاب به خاطر اینکه مؤلف دست به ریشه ی و توضیح واژگان و مفاهیمی چون مازندران، دیو، طبرستان و پتشخوار و ساری زده است دارای اهمیت می باشد. سفرنامه مازندران و استرآباد: این کتاب اثر یاسنت لویی ر نو است. ر نو به مدت 6 سال (1285- 1291 هجری) به عنوان کنسول انگلیس در رشت بود و در ظرف این مدت یک بار در بهار 1288 و بار دیگر در پاییز سال 1289 در سراسر مازندران و گرگان مسافرت کرد و در تمام خط سیر خود ضمن مشاهداتی دقیق به جمع آوری اطلاعات و تحقیق پرداخته و در مراجعت به اروپا این مشهودات و معلومات را به عنوان یک کتاب تکمیل نمود. این کتاب گذشته از شرح سفر ر نو که اوضاع اجتماعی ای سواحل جنوبی دریای خزر را در نیم قرن پیش روشن می سازد و فهرست جامعی نیز از دهات و کتیبه های ابنیه تاریخی مازندران را در بر دارد. برخی از این آثار تاریخی اکنون بر اثر گذشت زمان و حوادث دوران از میان رفته، ولی ر نو در کتاب خود نام آنها را از دستخوش نابودی نجات داده است. این کتاب در یازده فصل نوشته شده است که البته دو ضمیمه به آن افزوده شده است. در فصل ششم مطالب مفیدی راجع به وجه تسمیه ساری و شرحی از تاریخ ساری، وضع شهر ساری، دروازه ها و محله های شهر و بناها و آثار موجود در ساری و راجع به بلوکات و توابع ساری ارائه می دهد. فصل دوم: جغرافیای تاریخی ساری 2-1- جغرافیای تاریخی مازندران استانی که امروزه با نام مازندران کرانه های جنوبی و جنوب شرقی دریای خزر را در بر گرفته است دارای پیشینه تاریخی بسیار کهنی است. در طول تاریخ و اعصار، نام های مختلف و گوناگونی داشته است. در بررسی اسناد به جا مانده از تاریخ نویسان قدیم و متون باقی مانده از کتب دیگر مانند سنگ نوشته ها و کتیبه های دوران هخا و بعد از آن، یشت ها در اوستا و مانند آن تا حدود زیادی مشخص گردیده است که مازندران امروزی در واقع بخشی از سرزمین بزرگتری به نام «پتشخوارگر» است[1]. این نام جغرافیایی به گونه های بسیار در کتاب های تاریخ و جغرافیا دیده می شود، مانند بدشوارگر، بدشخواجر، فرجوارجر، فرشواذگر، پذشخوارگر، پتشخوارگر و گونه پهلوی آن به نام پتشخوارگر یا پذشخوارگر و نام اوستایی پذشخوارگریه است. در کتیبه های هخا بیستون به گونه patishuvarish یا patisnuwarish است[2]. ابن اسفندیار در کتاب خود در سندی مربوط به دوره ساسانی معروف به نامه تنسر واژه پتشخوارگر را آورده است[3]. همو در جای دیگر می گوید: «فرشواذگر را آذربیجان، وسر؟ و طبرستان و گیل و دیلم و ری و قومس و دامغان و گرگان می داند. معنی آن را «باش خوار» (سالم و تندرست باش) «ای عش سالماً و صالحاً» می داند و می نویسد: «بعضی از اهل طبرستان گویند که فوشواذجر را معنی آنست که فرش هامون را گویند و از کوهستان را گر(به معنی جر) دریا را یعنی پادشاه کوه و دشت و دریا و این معنی محدوثست و متقدمان گفته اند به حکم آنکه جر به لغت قدیم کوهسان باشد که برو کشت توان کرد و درختان و بیشه باشد سو انیان را در قدیم لقب جرشاه بود یعنی ملک الجبال[4].» پروکوپیوس مورخ هم در موقع سخن گفتن از کیوس برادر مهتر خسروانوشیروان لقب وی را «پتشوارشاه» می نویسد و می گوید: «وی پسر قباد بود و مادر وی همان زمینه دختر قباد بوده است[5].» میر ظهیر الدین مرعشی نیز در قرن نهم هجری محدوده فرشواذگر (پتشخوارگر) را در آذربایجان و گیلان و تبرستان و ری و قومس می داند. وی معتقد است «به لغت طبری (فرش) و هامون باشد و (واذ) کوهستان و (گر) دریا و فرش و اذگر یعنی صحرا و کوهستان و دریا[6].» محمد حسن خان اعتمادالسلطنه در دوین، فرشواذگر را نام اصلی سوادکوه دانسته و می گوید: «سواتکوه به تای منقوط و یا سوادکوه به دال افت و یا سوادکوه به اضافه ی ها، چنان که به همه ی این املا آت به نظر رسیده است. علی جمیع قادیر مخفف است از فرشواد و لفظ فرشواد قدیم ترین اسمی است که از تواریخ عقیقه ی آنها در جایی دیده و شنیده نمی شود[7].» مهجوری در مورد معنی پتشخوارگر می نویسد: «پتشخوارگر خود از سه واژه ترکیب شده است: یعنی پتش= پیش، مقابل (در پهلوی : پتیش یا پتش و در اوستایی: پیپتیش و در پارسی باستان: پتس) + خوار (نام ناحیتی است) + گر که بی گمان به معنی کوه یا کوهستان است[8].» علی اکبردهخدا در لغت نامه خود به نقل از مؤلف مجمل واریخ و القصص می گوید: «او ( ری نوشیروان) را به لقب فذشخوارگرشاه گفتندی به روزگار پدرش زیرا که او پادشاه طبرستان بود و فدشخوار نام کوه و دشت باشد و گر نام پشتها[9].» 2-1-1- وجه تسمیه طبرستان نام سرزمین مازندران در مأخذ و منابع ی طبرستان است که از کلمه طبر به اضافه ستان (پسوند مکان) ترکیب شده است. نام قدیم مازندران تاپورستان بوده و این نام را در سکه های اسپهبدان (اخلاف ساسانیان) با حروف پهلوی و همچنین در مسکوتات حکام عرب آن ناحیه که از جانب خلفای بغداد حکومت می د مشاهده می کنیم[10]. ابن اسفندیار حدود طبرستان را از شرق به غرب از دینار جاری تا به ملاط دانسته است. طبرستان شامل دشت و کوه و ساحل دریا بود که از جانب دیلمان تا مرز تمیشه وسعت دارد[11]. در مورد معنای کلمه طبر قبل از الحاق آن به پسوند (ستان) و همچنین درباره طبرستان به صورت اسم مرکب بین جغرافیا نویسان ی و مستشرقین اختلاف نظر وجود دارد. بارتولد می گوید: «ایرانیان مازندران کنونی را به نام آنها تاپورستان خواندند. تاپورستان که بعدها اعراب تحریف طبرستان د در سکه های ودوره ساسانیان و اوایل فتح دیده می شود[12].» در فرهنگ آنندراج ذیل ماده تبرستان آمده که تبر به معنی پشته و تپه و کوه های کوچک است[13]. لسترنج کلمه طبر را به زبان بومی کوه و طبرستان را به معنی ناحیه کوهستانی می داند[14]. ملاشیخ علی گیلانی در این مورد می نویسد: «طبر سپید موله باشد که عوام بید معلق گویند استان اضافت مکانی است مثل ماستان و گلستان[15].» یاقوت حموی طبر را به معنی تبر (ابزار ش تن یا ابزار جنگی) می داند[16]. منوچهر ستوده در مورد طبرستان می نویسد: «در میان مازندران دو قوم سرشناس تر از اقوام دیگر بودند یکی تپوریها (تپیرها) و دیگری ماردها (آماردها) که تپورها در کوههای شمال سمنان س ت داشتند و آماردها که شهر آمل را مأخوذ از نام ایشان است، در حوالی شهر مزبور سکنی داشته اند. این طایفه را اسکندر مقدونی ش ت داد و بعد در زمان پادشاه پارتی اشک پنجم فرهاد اول در سال 171 ق م آماردها را به ناحیه خوار در مشرق ورامین کوچ داد و اراضی سابق آماردها به تصرف تپوران درآمد. ظاهراً کلمه طبرستان به این سرزمین اطلاق شد که در دست تپیرها (تاپوران) بود و طبرستان شکل نام گذاری اعراب است[17].» ابوالفداء در تقویم البلدان در مورد وجه تسمیه طبرستان می گوید: «از آن روی طبرستان نامیدندش که (طبر) به زبان فارسی نام ی است که آن را تبر می گویند و آن سرزمین را بیشه ها انبوه باشد و در آن پیش نرود جز آنکه با طبر (تبر) درختان پیش روی خود را قطع کنند و استان به فارسی ناحیه باشد. پس طبرستان به معنی تبر است[18].» اعتمادالسلطنه در مورد وجه تسمیه طبرستان می نویسد: «چون حربه و سلاح این مملکت به واسطه ی اشتمال بر جنگل همیشه تبر بوده و هست و غالباً مردم آن جا به این مسلح می باشند و هیچ وقت بدون این حربه بیرون نمی آیند و لهذا آن مملکت به نام طبرستان مشهور شده است[19].» اما حجازی کناری می نویسد: «تپورستان از سه جز: (تپه + اورود + ستان) ترکیب شده، بیانگر و نمایانگر مفهوم سرزمینی است که دارنده ی (تپه) و (رود) باشد[20].» مرعشی هم معتقد است :« به زبان طبری ، طبر کوه را گویند . چون کوههای بزرگ آن ولایت بود بدان نام بازخواند و همه می گویند[21]. ملگونوف هم در این مورد می گوید: «تپورها پیش از سرازیر شدن آریان ها به سوی فلات ایران در نواحی شمالی ایران از باکتریا (بلخ) تا آتروئن (آذربایجان) پراکنده بودند سپس در نواحی جنوبی دریای خزر در کنار آماردها س ت اختیار د و در زمان اشکانیان (فرهاد اول- اشک پنجم) حدود سال 176 ق م سرزمین مازندران امروز در اختیار این قوم قرار داد و آنان نام خود را بر آن نهادند و به تپورستان شهرت یافت[22].» اردشیر برزگر در کتاب تاریخ تبرستان در مورد تبری ها می گوید: «شگفت اینکه برخی از نویسندگان که اندکی خود را در فن آشنا و دانا می دانند تاپور را از واژه ترک جغتایی به معنی دسته و مردمانشان را ترک نژاد دانسته اند. نام تپور در دوره ی ساسانیان (56/ 254- 2/651 م) یعنی در دوره ی پیدایش زبان پهلوی به تپر و در دوره ی ی به زبان تازی طبر بر گردانیده شده است. و این که مورخان ی این نام را از طبری می دانند که این دسته همیشه برای تراش جنگل و بیشه و نبرد با جانوران با خود داشته اند از شه و حقیقت تاریخ فرسنگها دور است. امروزه نیز این نژاد و دسته را به نام تبری (طبری) و سرزمینشان را تبرستان (طبرستان ) خوانده و می نامند که نام دیگری هم دارد :مازندران و مازندرانی ، که پایه ی درستی نداشته است[23].» ظاهراً در قرن هفتم هجری (13 ی) مقارن با حمله مغول نام طبرستان متروک شد و از آن به بعد مازندران عنوان عمومی این ای گردید. چیزی که هست برای مدت کوتاه (1250-1290م) به مناسبت سکه هایی که در ساری ضرب می کرده اند واژه طبرستان استفاده می شد[24]. 2-1-2- وجه تسمیه مازندران واژه مازندران، نیز بر اساس مدارک و شواهدی موجود قدمت دیرینه دارد و همانطوری که قبلاً اشاره شد، تقریباً مصادف با فتنه ی مغول، اسم طبرستان از استعمال افتاد و کلمه ی مازندران جای آن را گرفت[25]. لسترنج معتقد است که یاقوت حموی اولین مورخی می باشد که اسم مازندران را ذکر کرده است. وی به نقل از یاقوت حموی می گوید : «نمی داند اسم مازندران از چه وقت استعمال شد. و با این که او در کتاب های قدیم اثری از این اسم نیافته استعمال آن در آن زمان معمول بوده است[26].» کهن ترین منبعی که واژه ی مازندران در آن اشاره شده شاهنامه ی فردوسی است. بسیاری از حادثه های افسانه ای شاهنامه ی در مازندران روی داده که مهم ترین و درازترین آنها، هفت خان رستم زال است[27]. درباره ی معنای واژه مازندران اختلاف است. ابن اسفندیار در مورد علت نامیده شدن این ولایت به مازندران می نویسد: «این ولایت را موزاندرون گفتند به سبب آنکه موز نام کوهیست از حد گیلان کشیده تا به لار و قصران که موزکوه گویند. همچنین تا به ج یعنی این ولایت درون کوه موزست[28].» مرعشی هم در مورد وجه تسمیه مازندران می نویسد: «مازیار پس از فتح مازندران دیواری در جهت حراست منطقه کشید و چند دروازه نصب و نگهبانانی گماشته تا ی بی اذن او آمد و شد نتواند و آن دیوار را ماز می خواندند و درون او را مازندرون می گفتند[29].» اعتمادالسلطنه اشتقاق اسم مازندران را از طایفه مارد یا مازد می داند و معتقد است که «مازندران یعنی مملکتی که طایفه ی مازد یا مارد اندران ن می باشند، مازد اندران یا مارد اندران در استعمال مازندران شده و این که گفته اند ماز به معنی ابریست و چون در مازندران ابر زیاد می شود آن را مازندران گفته اند[30].» صادق کیا در مورد ریشه واژه مازندران می نویسد: «گمان می شود که نام مازندران از سه جزء ساخته شده باشد. نخست «مز» maz به معنی «بزرگ» دوم «ایندره» indra نام یکی از پروردگان آریاییان که در دین مزدیسنی از دیوها شمرده شده است، سوم پسوند «آن» که در ساختن نام جای بسیار به کار رفته است. در ادبیات سنسکریت نیز manendra «ایندره ی بزرگ» نام کوهی یا رشته کوهی و همچنین نام جایی و manendra نام رودخانه است[31].» دارمستتر نام مازندران را مشتق از مازنه می داند که ترکیب پنداری مازنه- تره (-tara mazana) از آن پدید آمده است. به گمان او واژه مازنتر (= مازندر) از حیث ساختمان با دو نام جغرافیایی شوش و شوشتر ی ان است[32]. پورداوود و دارمستتر هم عقیده اند که در اوستا همه جا صفت مازینیه (mazainyn) همراه با دروغ پرستان ورنه برای دیوان ستمگر به کار رفته است[33]. یاقوت حموی در مورد طبرستان و مازندران می گوید: «طبرستان در بلاد معروف مازندران است و نمی دانم از چه تاریخ به نام مازندران نامیده شد. زیرا این نام را در کتب قدیم نیافتم و فقط از افواه مردم طبرستان کلمه مازندران شنیده ام و شک نیست که مفهوم هر دو لفظ یکی است[34].» لسترنج هم دو اسم یعنی طبرستان و مازندران مترادف می داند و معتقد است که اسم طبرستان بر تمام نواحی کوهستانی و اراضی پست ساحلی اطلاق می شد. کلمه مازندران بر منطقه اراضی پست ساحلی و سپس بر تمام نواحی کوهستانی و ساحلی اطلاق گردید[35]. 2-2- جغرافیای طبیعی ساری شهرستان ساری یکی از ای معروف و مهم استان مازندران و مرکز آن می باشد. فاصله آن تا تهران 277 کیلومتر ست. از شمال به دریای خزر، از مشرق به شهرستان نکا و از مغرب به شهرستان جویبار، قائم شهر و سوادکوه و از جنوب و جنوب شرقی به رشته کوه های البرز و استان سمنان محدود است و در 36 درجه و 38 دقیقه عرض شمالی و 53 درجه و 2 دقیقه طول شرقی است. این شهر در دشت واقع شده و تا دریای خزر 27 کیلومتر فاصله دارد. وسعت آن 3923 کیلومتر مربع است و ارتفاع آن از سطح دریا 118 متر می باشد و جمعیت آن بر اساس سرشماری سال 375 ، 423806 نفر بوده است. سلسله جبال البرز در منتهی الیه جنوبی شهرستان قرار گرفته با ارتفاع متوسط تقریبی سه هزار متر و هفت رشته فرعی از آن در جهت تقریباً جنوب به شمال و مایل به غرب کشیده شده است. این ارتفاعات پوشیده از جنگل بوده و راه های آن محدود و صعب العبور است. از قلل مرتفع آن، شعبات هفتگانه، چلوکوه بین دره زارم رود و گرم رود و قله جنوبی دشت پریم از سایر قله ها مرتفع تر است. ساری از نظر آب و هوای جزء منطقه مرطوب استان مازندران محسوب می شود. هوای قسمت کوهستانی ساری عموماً مرطوب و یا نیمه مرطوب با تابستان خنک می باشد. در بخش جلگه ای هوا نیمه گرم و نیمه مرطوب با تابستان گرم می باشد. رود تجن با شعبه هایش فریم، لاجیم، زارم رود و گرمارود ساری را می کند و در فرح آباد به دریای مازندران می ریزد. مرعشی این رود را «تجینه رود[36]» و مؤلف نامعلوم حدود العالم من المشرق الی المغرب این را «تیژن رود» خوانده است[37]. اعتمادالسلطنه در مرآت البلدان در مورد این رودخانه می نویسد: «...سیزدهم رود تیجن است که از کنار شهر ساری عبور می کند و در فرح آباد از سمت جنوب وارد بحر خزر شود و سرچشمه این رودخانه از هزار جریب است و در بهار آبش طغیان دارد[38].» پل آجری آن در روزگار پیشین چوبی بود و به فرمان اسپهبد رستم (سوم) شاه غازی (یکم) ملقب به نصیر ال ه باوند پادشاه تبرستان (536- 560 ﻫ ق) به هزینه شخصی او تعمیر شد تا آب به هرزه نرود و در دفعه دیگر یعنی در سده دوازدهم ی با یکصد و بیست هزار ریال هزینه شخصی محمد حسن خان قاجار (پسر فتحعلی خان نیای آقامحمد خان قاجار مقتول به سال 1172 ﻫ ق در کلباد به دست شیرعلی بیک گماشته خود) به پل آجری کنونی تبدیل یافت[39]. شهرستان ساری طبق آ ین تقسیمات کشوری شامل پنج بخش، پانزده دهستان و سه شهر ساری، کیاسر سورک می باشد. شهرستان ساری دارای 5 بخش است که عبارتنداز: 1- بخش مرکزی، مرکز بخش ساری است. دهستان های رودپی شمالی، مذکور، رودپی جنوبی، کلیجارستاق سفلی، اسفیورد شوراب، میاندورود کوچک. 2- بخش کلیجاق رستاق، مرکز بخش سورک است. شامل دهستان های میاندورود بزرگ و کوهدشت. 3- بخش میاندرود مرکز بخش سورک است که شامل دهستان های میان دورود بزرگ و کوهدشت می باشد. 4- بخش دو دانگه، مرکز بخش محمدآباد است. شامل دهستان فریم (پریم) و بنافت. فریم (پریم) یکی از دهستان های بخش دو دانگه است. پیشینه تاریخی آن به قبل از می رسد. فریم (= فریم، پریم یا قارن) مرکز حکومت شاخه کیوسه از آل باوند بود. پریم در کنار شهریار کوه واقع در شرق سلسله کوه های طبرستان بود[40]. فریم دژی بود در کوه های قارن در دامن های شمالی دماوند در جنوب ساری واقع بود. وضعیت داخلی حکومت باوندیان اسهبدیه ، چگونگی روابط آنها با حکومت های همجوارترکجغرافیای طبیعی ساریجغرافیای تاریخی مازندران
اعتماد شما سرمایه ما