yasaman sargarmi

به نقل از خبرگزاریها در مورد yasaman sargarmi : ع جدید نامزد رونالدو با پسر ایرانی ایرینا شایک ، علی کاووسی ایرینا شایک نامزد کریس رونالدو، ستاره فوتبال اروپا در جدیدترین تصاویر خود را به همراه علی کاووسی در فضای مجازی منتشر کرد که در ادامه مشاهده می کنید.

ادامه مطلب روستای اورامان تخت در دل کو ه های سر به فلک کشیده زاگرس، در مسیر رودخانه سیروان استان کردستان قرار دارد ، خانه های پلکانی ، هنرهاى سنتى وآب و هوای کوهستانی این روستا هر بیننده ای را مجذوب خود می نماید. flat uraman village in the zagros mountains soaring , the river is sirvan kurdistan province , home stairs , traditional arts , water and air in the mountain village will fascinate every visitor .

فروردین فروردین شنبهیکشنبهدوشنبه چهارشنبهپنج شنبهآدینه ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ ۱۱ ۱۲ ۱۳ ۱۴ ۱۵ ۱۶ ۱۷ ۱۸ ۱۹ ۲۰ ۲۱ ۲۲ ۲۳ ۲۴ ۲۵ ۲۶ ۲۷ ۲۸ ۲۹ ۳۰ ۳۱ ۱ - جشن نوروز - جشن سال نو ۲ - نوروز ۳ - نوروز ۴ - شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) ۴ - نوروز ۱۲ - روز ایران ۱۳ - سیزده بدر ۲۱ - میلاد حضرت فاطمه زهرا و روز زن و مادر ۲۵ - روز بزرگداشت عطار نیشابوری وبلاگهای ابوالفضل طلوعی حتما دیدن کنید ضرر نمی کنید ******************** وبلاگ مذهبی (میکده عشق حسین) **************** وبلاگ سرگرمی (بازی نزم افزار اس ام اس داستان شعر طنز و...) ****************** وبلاگ موزیک ( آهنگ جدید ابوالفضل طلوعی(rising)) ******************** وبلاگ تفریح و خنده (جدید و مدید021) *********************** وبلاگ فروشگاه مغازه (فروشگاه کفش آقایی) *********************** وبلاگ من. ﭼﯿﻨﯽ ﻫﺎﯼ ﻗﺪﯾﻢ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺍﺯ ﺷﺮ ﺣﻤﻠﻪ ﯼ ﺩﺷﻤﻨﺎﻥ ﺩﺭ ﺍﻣﺎﻥ ﺑﺎﺷﻨﺪ ﺩﯾﻮﺍﺭ ﺑﺰﺭﮒ ﭼﯿﻦ ﺭﺍ ﺳﺎﺧﺘﻨﺪ
ﺍﻣﺎ ﺩﺭ ﺻﺪ ﺳﺎﻝ ﺍﻭﻝ ﺳﺎﺧﺖ ﺩﯾﻮﺍﺭ ، ﺳﻪ
ﺑﺎﺭ ﺩﺷﻤﻨﺎﻧﺸﺎﻥ ﺑﺪﺍﻥ ﻧﻔﻮﺫ ﮐﺮﺩﻩ ﻭ ﺑﺎ ﭼﯿﻨﯽ ﻫﺎ ﺟﻨﮕﯿﺪﻧﺪ .
ﺩﺷﻤﻨﺎﻥ ﺍﺯ ﺩﯾﻮﺍﺭ ﺑﺎﻻ ﻧﺮﻓﺘﻨﺪ ﺑﻠﮑﻪ ﺑﻪ
ﺩﺭﺑﺎﻧﻬﺎ ﺭﺷﻮﻩ ﺩﺍﺩﻩ ﻭ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﮔﺬﺷﺘﻨﺪ
ﭼﯿﻨﯽ ﻫﺎ ﺑﻪ ﺳﺎﺧﺖ ﺑﻨﺎﯼ ﺳﺪ ﺍﺳﺘﻮﺍﺭ ﭘﺮﺩﺍﺧﺘﻨﺪ ﺍﻣﺎ ﺑﺮﺍﯼ ﺳﺎﺧﺖ ﻧﮕﻬﺒﺎﻧﻬﺎﯾﺶ ﮐﺎﺭﯼ ﻧﮑﺮﺩﻧﺪ
ﻧﯿﺮﻭﯼ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﻣﻬﻤﺘﺮﯾﻦ ﻣﺴﺌﻠﻪ ﺍﺳﺖ.
ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﺷﺮﻕ ﺷﻨﺎﺳﺎﻥ ﻣﯽ ﮔﻮﯾﺪ : ﺑﺮﺍﯼ ﺍﻧﻬﺪﺍﻡ ﯾﮏ ﺗﻤﺪﻥ ، ﺳﻪ ﭼﯿﺰ ﺭﺍ ﺑﺎﯾﺪ ﻣﻨﻬﺪﻡ ﮐﺮﺩ :
ﯾﮑﻢ ) ﺧﺎﻧﻮﺍﺩﻩ
ﺩﻭﻡ ) ﻧﻈﺎﻡ ﺁﻣﻮﺯﺷﯽ
ﺳﻮﻡ ) ﺍﻟﮕﻮﻫﺎ ﻭ ﺍﺳﻮﻩ ﻫﺎ
ﺑﺮﺍﯼ ﺍﻭﻟﯽ ﻣﻨﺰﻟﺖ ﻣﺎﺩﺭ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﻣﺮﺑﯽ ﮐﻮﺩﮐﺎﻥ ﺭﺍ ﻣﺘﺰﻟﺰﻝ ﮐﻦ ﺗﺎ ﻣﺎﺩﺭ ﺍﺯ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﻣﺮﺑﯽ ﮐﻮﺩﮐﺎﻥ ﺧﻮﯾﺶ ﺑﺎﺷﺪ ﺧﺠﺎﻟﺖ ﺑﮑﺸﺪ .
ﺑﺮﺍﯼ ﺩﻭﻣﯽ ﺍﺯ ﻣﻨﺰﻟﺖ ﻣﻌﻠﻢ ﺑﮑﺎﻩ ﻭ ﺩﺭ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺍﻭ ﺭﺍ ﺑﯽ ﺍﺭﺯﺵ ﮐﻦ .
ﺑﺮﺍﯼ ﺳﻮﻣﯽ ﻣﻨﺰﻟﺖ ﻋﻠﻤﺎ ﻭ ﺩﺍﻧﺸﻤﻨﺪﺍﻥ ﺭﺍ ﻫﺪﻑ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﻩ ﺗﺎ ﮐﺴﯽ ﺁﻧﻬﺎ ﺭﺍ ﺍﻟﮕﻮﯼ ﺧﻮﯾﺶ ﻗﺮﺍﺭ ﻧﺪﻫﺪ . بی شک چه در طب قدیم و چه در علم نوین پزشکی همه پذیرفته اند که علاوه بر زیبایی سنگها آن ها می توانند بر بدن و روح افراد تاثیر گزار باشند. و بدین گونه بود که برای هرماه تولد سنگی در نظر گرفتند که با ماهیت اکثریت متولدین آن ماه سازگاری داشته باشد فروردین : افزایش اعتماد به نفس ،تقویت ش ت نا پذیری ،باعث تقویت انرژی های درونی فرد می شود ،تردید و دو دلی و بی ثباتی را از بین می برد، باعث تحرک و شاد شخص می شود ( از لحلاظ پزشکی برای کلیه ها و مثانه ها مفید می باشد.) "اردیبهشت : متعادل ساختن جسم و روح ،افزایش ادراکات شهودی وقدرت تمرکز ، ایجاد نبوغ، آرامش بخش ، ضد اضطراب وافسردگی ، ( از لحاظ پزشکی : برای بیماری های صرع ، قلبی ، فشار خون ، اعصاب ، اختلالات روانی و انواع دردهای معده مفید می باشد )
3- داد : به احساسات و عواطف فرد آرامش می دهد و باعث تقویت قوای جسمانی او بعد از جراحی های کوچک ،طلاق ،ضایعه دردناک مرگ نزدیکان می شود و برای فرد خوش شانسی می آورد .( از لحاظ پزشکی : این سنگ روی اعصاب و کلیه ی عضلات اثر مثبت می گذارد و بیماری های ناشی از کمبود کلسیم را بر طرف می کند ، نیروی نحیات را افزایش می دهد و ضد اضطراب می باشد . )
4-تیر : حامی مسافران - دفع احساس منفی - اضطراب و آشفتگی را از فرد بیرون می کند خصوصا برای افراد در سن بلوغ هر نوع غم و افسردگی مربوط به ش ت تحصیلی یا شنیدن اخبار ناخوشایند مثل طلاق یا مرگ و... در افراد را از بین می برد (از لحاظ پزشکی: استحکام دیواره های سر گ , تقویت چشم و درمان سرطان در مراحل اولیه , بیماری های نگی را بهبود می بخشد و بر درمان اختلالات قاعدگی اثر مثبت می گذارد , درمان دردهای موضعی)
5-مرداد: اعتماد به نفس و دلگرمی را افزایش می دهد , از گرایش افراد به سوی اعتیاد می کاهد , از این سنگ برای درمان اعتیاد استفاده می شود (از لحاظ پزشکی: این سنگ بر روی سیاهرگها و مفاصل به خصوص در افرادی که دچار نقرس هستند اثر مثبتی می گذارد و از لحاظ روانی موجب ازدیاد هماهنگی روحی انسان می شود)
6-شهریور: خاصیت شفا بخش این سنگ روی سلول های پوست , مو , ناخن خیلی تاثیر می گذارد , از ریزش مو جلوگیری می کند و سیستم عصبی را بهبود می بخشد.این سنگ درد را کاهش می دهد و برای بیماریهای مزمنی مثل روماتیسم و نقرس اثر مثبت دارد . علاوه بر آن برای درمان سرگیجه و جلوگیری از خونریزی زخم ها به کار می رود
7-مهر: طلسم خوش بختی , جلوگیری از افسردگی , ایجاد ح آرامش در فرد و تقویت انرژی بدن , درمان بیماری های معده از لحاظ پزشکی : این سنگ روی اختلالات هورمونی تاثیر مثبت زیادی دارد بخصوص شیر مادران را افزایش می دهد , این سنگ روی تیروئید هم اثر مثبت دارد و باعث می شود موانع احساس شخصی از بین برود , این سنگ روی هابات روده و معده موثر است و بر جریان خون نیز اثر می گذارد
8-آبان: بیحسی و رخوت را از بین می برد و از زایمان زودرس جلوگیری می کند , ایمنی بدن را افزایش می دهد , از لحاظ روانی هم باعث رهایی از وابستگی های روانی می شود (توصیه به زوج های جوان برای وفای به عهد بیشتر) این سنگ برای سازماندهی افکار پراکنده و از بین بردن نیروهای منفی مفید است (از لحاظ پزشکی:بیماری های ویروسی , درمان تب)
9-آذر: این سنگ حامی افراد در سفرها می باشد , جلوگیری از سقوط نشاط آور
(از لحاظ پزشکی : این سنگ بر روی عملکرد نادرست کبد اثر می گذارد و قدرت و سوی چشم را افزایش می دهد , ضد افسردگی , هابات پوستی را فرو می نشاند)
10-دی: درمان بیماری های کمردرد , پا درد , استخوان درد و همچنین دردهای ماهیچه ای و درمان استرس , اضطراب , میگرن , انواع سردرد و بیماری های عصبی
11-بهمن: ضد اضطراب و کابوس , بد خو را از بین می برد , قدرت پاک کنندگی و تصفیه نفس را دارد و انرژی های منفی را از وجود مرد می راند , مشکل تنفسی را از بین می برد , برای درمان میگرن و دردهای مفاصل مفید است
12-اسفند: این سنگ بر روی بیماری های استخوانها خصوصا راشیتیسم تاثیر بسزایی دارد , دندان ها را مستحکم می کند , تقویت انعطاف پذیری , وفق دادن با محیط پیرامون , اضطراب و ترس را از بین برده و ایجاد قدرت در فرد می کند. http://www.delbar.ir/up%20cover/tv/sargarmi/sang%20shafa%20bakhsh.jpg اتفاقی ترسناک در لحظه دفن شارون اتفاقی ترسناک در لحظه دفن شارون جنازه آریل شارون، جنایتکاری که از 14 سالگی به گروه "هاگانا" نیروی ویژه کشتار خانواده های فلسطینی برای بیرون راندن آنها ار منازلشان، پیوست و تا پایان عمر دست از ریختن خون نان سرزمین فلسطین برنداشت، دیروز در ویلا و مزرعه شخصی اش در صحرای نگو دفن شد. در لحظه قراردادن جنازه شارون درون قبر، تمام منطقه با صدای مهیبی شروع به لرزیدن کرد به طوری که مراحل دفن به علت وحشت حاضرین، برای دقایقی متوقف شد. تصاویر زیباسازی www.roozgozar.com تصاویر زیباسازی مدرسه به قول بزرگان و اساتید خانه دوم بچه هاست، حتی با نگاهی می توان به جرات گفت سرنوشت سازترین خانه برای دانش آموزان است. درباره وجود یا عدم وجود مدارس در بین کارشناسان اختلاف نظرهای زیاید وجود دراد. عده ای بر حفظ مدارس با ساختار فعلی تاکید دارند، عده ای هم به تحول ساختاری مدارس تاکید می کنند و البته برخی ها هم مثل ایلیچ و فریره اساسا مدرسه را عامل به بردگی کشاندن دانش آموزان می دانند. به هر سو مدارس نقش تعیین کننده ای در جامعه دارند و علی رغم مخالفت ها وجودی مستمر و حتیمی خواهد داشت. حالا سئوال اینجاست که این مدارس باید چه ویژگی هایی داشته باشند که خانواده ها را ترغیب کند بچه های خود را به آنجا بفرستند. در این باره بد نیست به تجربیات کشورها سری بزنیم، مثلا در هند مدرسه ای وجود دارد که از 48 هزار نفر تشکیل می شود. مدرسه ای شگفت انگیز که با سرمایه اندک و دانش آموزان کمی شروع به کار می کند و در کمترین زمان ممکن به یکی از اعجاب آور ترین مدارس در سطح دنیا تبدیل می شود. ورزشگاه پشت بام مدرسه مدرسه «مونتسوری» در هند با بیش از ۴۸ هزار دانش آموز، یکی از بزرگترین و شناخته شده ترین مدارس جهان است. پنجاه و چهار سال پیش، این مدرسه با کمتر از ۵ یورو وام و ۵ دانش آموز در شهر لاکنو، مرکز ای اوتا رادش آغاز به کار کرد، اما به سرعتی باور ن ی مراحل رشد و ترقی را پیمود و اکنون ۴۸ هزار ۱۴۴ دانش آموز را در ۲۰ شعبه تحت پوشش دارد. بزرگترین شبعه این مجموعه عظیم، ۷۰۰ دانش آموز را در خود جا داده است. محبوبیت این مدرسه در چیست و چگونه به چنین دستاورد آموزشی دست یافته است؟ پیشنهاد می شود به دیدن ی در این رابطه از انجمن بین المللی وایز مبادرت ورزید.
کلیپ: شگفت انگیزترین مدارس دنیا
مرتضی پاشایی خواننده ی پاپ صبح امروز 23 آبان 1393 در بیمارستان بهمن تهران دار فانی را وداع گفت.
مرتضی پاشایی از چندی پیش به دلیل بیماری سرطان معده در بیمارستان بستری شده بود.پاشایی در طی روزهای گذشته روند بهبود را طی می کرد و حتی به بخش منتقل شده بود اما به یکباره حال وی وخیم شد و حدود ساعت 10:30 امروز ( 23 آبان) در بیمارستان بهمن درگذشت و هم اکنون نیز پیکر وی به سردخانه منتقل شده است و مسولان این بیمارستان از هواداران این خواننده جوان درخواست کرده اند تا در مقابل بیمارستان بهمن نکنند.

براساس این گزارش، مراسم تشییع پیکر «مرتضی پاشایی» صبح روز یکشنبه 25 آبان ماه از مقابل تالار وحدت به سمت قطعه هنرمندان برگزار خواهد شد. «حسن توکلی» پزشک معالج این خواننده گفت: «مرتضی مبارزه سختی را با بیماری اش داشت و در حالی که از زمان تشخیص بیماری ما فقط سه ماه پیش بینی ادامه حیات را برای وی کرده بودیم، مرتضی چیزی حدود ۱۱ ماه جنگید و تا لحظه آ هم کوتاه نیامد. تیم پزشکی این هنرمند نهایت تلاش خود را در مراحل مختلف درمانی این هنرمند انجام داد و در مقاطع مختلف با پرتو درمانی و شیمی درمانی سعی در مهار سرطان داشت ولی متاسفانه اوضاع جوری مساعد نشد و سرطان به تمام بدن پاشایی سرایت کرده بود.

در این بین پدر مرتضی پاشایی در حالی که اوضاع نامساعدی داشت نیز گفت: ۱۵ آبان ماه سال گذشته بود که متوجه شدیم و سریعاً اقدام کردیم و ۲۱آبان ماه هم در بیمارستان «نیکان» مرتضی تحت عمل جراحی قرار گرفت. متاسفانه کمی دیر متوجه شدیم ولی لحظه ای درنگ نکردیم و خود مرتضی هم با نهایت قدرت سعی کرد بتواند بیماری اش را ش ت دهد. هر وقت قطعه «عصر پاییزی» مرتضی را می شنوم، یاد خاطراتی می افتم که نمی شود گفت خاطرات خوب یا بد. این قطعه را که می شنوم، به فکر فرو می روم.

وی درباره سفری که به خواسته مرتضی پاشایی در محرم امسال برای پدر و مادرش به کربلا صورت گرفت نیز گفت: هفته پیش در کربلا، من دست بر قضا یک دقیقه مانده به اذان مغرب رفتم سرداب حضرت ابوالفضل العباس، در باز شد و آنجا دیدم یک آقای منتظر ی است که اذان را بگوید. بلندگو را برای من آوردند، تکبیر و اذان را گفتم و در پایان گفتم پنج مرتبه آیه «امن یجیب» را بخوانید و برای «مرتضی پاشایی» که دوستش دارید دعا کنید و در سرداب حضرت ابوالفضل العباس همه دعا برای سلامتی مرتضی د وقتی شروع به خواند فرادا یم ی ری از ایرانی ها دورم جمع شدند و پرسیدند که مرتضی را از کجا می شناسم. من هم گفتم که پدرش هستم، برایش دعا کنید که به حق حضرت ابوالفضل انشاالله شفای عاجل بگیرد.

در این بین مادر پاشایی نیز ضمن گلایه از برخی چهره ها از انتشار ع ی که در روزهای گذشته روی صفحه شخصی یکی از خواننده ها منتشر شد گفت: برای برخی از این دوستان واقعا متاسفم که فقط برای خودنمایی آن ع را منتشر د. هرگز نمی توانم ببخشم ی را که در این شرایط ع پسرم را در آن ح بد و روی تخت آی سی یو منتشر کرده است.مرتضی پاشایی (متولد 5/20/1363) خواننده، نوازنده، آهنگساز پاپ فارسی است. او دانشجوی رشته گرافیک بوده و از کودکی به موسیقی علاقه داشته است. موسیقی را از سن چهارده سالگی با نواختن گیتار آغاز کرد.

پاشایی اخیرا با وجود بیماری ترانه «نگران منی» را برای برنامه ماه عسل به تهیه کنندگی و اجرای احسان علیخانی اجرا کرده بود که بسیار مورد توجه مردم قرار گرفت.
آلبوم های «گل بیتا»، «یکی هست» و «اسمش عشقه» تا کنون از او انتشار یافته است.آهنگ نگران منی که به عنوان تیتراژ برنامه ی ماه عسل در ماه رمضان از شبکه ی سوم سیما پخش شده بود از آ ین آثار مرتضی پاشایی است.

آ ین وضعیت مرتضی پاشاییآ ین وضعیت مرتضی پاشایی
اینم آ ین ع ش تو بیمارستان
مرتضی پاشایی
مرتضی پاشایی
کنسرت مرتضی پاشایی
عصر پاییزی مرتضی پاشایی

مرتضی پاشایی

ستایش مرتضی پاشایی

تاریخ تولد: 1363/5/20تاریخ غروب: 1393/8/23
    سرودها و آهنگ های انقلاب               ی به مناسبت دهه فجر    سرودها و آهنگ های انقلاب ی به مناسبت دهه فجر  
فایل صوتی آهنگ الله یا الله - 4.72 مگابایت
فایل صوتی آهنگ برادر ما - 1.75 مگابایت
فایل صوتی آهنگ بهار شادی - 1.66 مگابایت
فایل صوتی آهنگ اولین بهار - 3.85 مگابایت
فایل صوتی آهنگ امریکا امریکا - 4.12 مگابایت
فایل صوتی آهنگ بهمن ای بهمن - 4.31 مگابایت
فایل صوتی آهنگ کلید پیروزی - 3.83 مگابایت
فایل صوتی آهنگ خجسته باد - 2.25 مگابایت
فایل صوتی آهنگ برخیزید - 5.01 مگابایت
فایل صوتی آهنگ بوی گل و یاسمن - 3.39 مگابایت
فایل صوتی آهنگ ای برزگر ای کارگر - 2.31 مگابایت
فایل صوتی آهنگ فتح - 3.61 مگابایت
فایل صوتی آهنگ بهار میهن - 3.83 مگابایت
فایل صوتی آهنگ گ ار وطن - 4.18 مگابایت
فایل صوتی آهنگ ایران ایران - 6.19 مگابایت
فایل صوتی آهنگ خورشید 22 بهمن - 3.18 مگابایت
فایل صوتی آهنگ لطف کبریا - 2.60 مگابایت
فایل صوتی آهنگ تو پناهی بر ضعیفان یا الله - 2.51 مگابایت     http://barrudkariz.shblog.ir     http://barrud.rasekhoonblog.com    شکلک های محدثه احمداسماعیلی کریزی/"استان اسان رضوی،       ندگی حضرت علی و ماجرای شهادت حضرت علی یکی از بزرگترین حوادث تاریخ مسلمانان که در راه تغییر مسیر روی داد ،شهادت حضرت علی علیه السّلام بود.با شهادت آن بزرگوار، تنها نگهبان دلسوز و یگانه حامی واقعی خود را از دست داد و مسلمانان از برکت وجود پیشوایی محبوب، زمامداری عادل، ی عالم، ی رؤوف و مهربان محروم شدند، و امواج بلایا و فتنه ها از هر سو آنها را احاطه کرد.شهادت حضرت علی ضربت «ابن ملجم مرادی» ضربتی بود که بر پیکر ، عد ، حرّیّت و فضیلت و بر پیکر تمام اه عالی انسانی وارد شد. بیست و یکم ماه رمضان مصادف است با سالروز شهادت ابرمردی که برای آمدنش خانه خدا شکافت و برای رفتن این اولین عاشق ، فرق مبارکش را براساس کینه و عداوت شکافتند تا اولین شهید محراب شود و در بهترین لحظه و مکان بر روی زمین دعوت حق را لبیک گوید. شهادت حضرت علی شهادت حضرت علی (ع) زمانی که "فزت و رب الکعبه" را بر زبان جاری کرد گویی عالمی را در غم فرو برد به مناسبت این حادثه بسیار ناگوار و مصیبت جانکاه و برای آشنایی با ارزش تعالیم نجات بخش و مفاهیم تشیّع به بخشی از زندگی نامه بی نظیر حضرت علی علیه السّلام اشاره می کنیم. پدر آن حضرت ابوطالب فرزند عبد المطلب بن هاشم بن عبد مناف و مادرش هم فاطمه دختر اسد بن هاشم بود بنابراین علی علیه السلام از هر دو طرف هاشمی نسب است. علی(ع) در روز 13 رجب سال سی ‏ام عام الفیل و در خانه ی خدا متولد شدند. هنگام شهادت سن شریف حضرت علی علیه السلام 63 سال و مدت تش نزدیک 30 سال و دوران خلافت ظاهریش نیز در حدود پنج سال بود. ادامه مطلب اختصاصی از نیک فایل تحقیق درمورد ذره بین1 با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 73 مقدمهبارها ملاحظه کرده ایم که بچه ها با استفاده از یک ذره بین می توانند آتش روشن کنند و یا پیر مردها برای خواندن قرآنهای با خطوط ریز از ذره بین استفاده می کنند. همه اینها نوعی عدسی محدب است. مثلا در مورد اول با استفاده از عدسی پرتوهای خورشید در یک نقطه روی کاغذ یا یک ماده قابل اشتغال متمرکز می گردند و به این طریق دمای این نقطه بالا رفته و لحظه ای فرا می رسد که آن ماده یا کاغذ آتش می گیرد. بنابراین می توان گفت که خصوصیت بارز این نوع عدسیها همگرا یا جمع نمودن پرتوها در یک نقطه است. در عدسیهای همگرا ، لبه ها نازک تر از وسط آن هستند و بطور معمول برای کاربردهای مختلف به شکلهای گوناگون دو کوژ ، کوژ تخت و هلالی همگرا ساخته می شوند.ویژگیهای عدسیهای محدبمحور اصلیدر ح کلی عدسی از دو سطح کروی تشکیل شده است که هر کدام از این سطوح قسمتی از سطح یک کره کامل است. خطی که مراکز این کره ها را به یکدیگر وصل می کند، محور اصلی نام دارد. نقطه میانی عدسی را که روی محور اصلی قرار دارد، مرکز نوری می گویند. اگر بوسیله چراغ یا هر وسیله دیگری یک پرتو نوری را بر مرکز نوری عدسی بتابانیم، ملاحظه می کنیم که پرتو بدون انحراف از مسیر اولیه، از طرف دیگر عدسی خارج می شود.کانون عدسی محدبهرگاه یک دسته پرتو موازی با محور اصلی بر سطح عدسی بتابانیم، پرتوها بعد از ش ت در عدسی و عبور از آن در طرف دیگر ، در یک نقطه روی محور اصلی همدیگر را قطع می کنند. این نقطه را کانون عدسی محدب می گویند. بدیهی است که عدسی باید دارای دو کانون باشد. چون از هر دو طرف می توان پرتوها را بر سطح آن تابانید. فاصله این نقطه ها از عدسی را فاصله کانونی عدسی گویند. در عدسیهای محدب فاصله کانونی را مثبت فرض می کنند.تشکیل تصویر در عدسیهای محدبفرض کنید یک عدد شمع روشن بصورت عمود بر محور اصلی و به فاصله معین p از آن قرار دارد. حال اگر از انتهای شمع خطی را بصورت موازی با محور اصلی عدسی بر سطح آن رسم کنیم، این خط با فرض اینکه بیانگر یک پرتو نوری است، باید بعد از عبور از عدسی در طرف دیگر ، از کانون بگذرد. حال خط دوم یا پرتو دوم را بر مرکز نوری عدسی می تابانیم. بدیهی است که این پرتو ، پرتو اولیه را در یک نقطه قطع می کند. حال اگر از این نقطه عمودی بر سطح محور اصلی رسم کنیم، خط حاصل بیانگر تصویر شمع در عدسی محدب خواهد بود.خوصیات تصویر در عدسیهای محدباز آنجا در این نوع از عدسیها تصویر ، از پرتوهای ش ته شده ، و در طرف دیگر آن تشکیل می شود، لذا تصویر آن مجازی خواهد بود. بدیهی است که اگر جسم در فاصله بین کانون و عدسی قرار گیرد، در این صورت تصویر حاصل مجازی خواهد بود. بنابراین برای داشتن تصویر حقیقی باید جسم در فاصله بزرگتر از فاصله کانون قرار داشته باشد.اگر جسم در روی کانون قرار گیرد، در اینصورت پرتوهای ش ته شده همدیگر را در هیچ نقطه ای قطع نمی کنند. لذا اصطلاحا گفته می شود که تصویر در بینهایت تشکیل می گردد. بدیهی است که اگر جسم در بینهایت فرض شود، تصویر آن روی کانون خواهد بود.اگر جسم در فاصله کوچکتر از فاصله کانونی قرار داشته باشد، تصویر جسم علاوه بر مجازی بودن مستقیم نیز خواهد بود. اما اگر فاصله جسم از عدسی بزرگتر از فاصله کانونی باشد، در این صورت تصویر حقیقی بوده ولی وارونه خواهد شد.اگر جسم در فاصله کوچکتر از فاصله کانونی باشد، در این صورت اندازه تصویر کوچکتر از خود جسم خواهد بود و لذا عدسی خاصیت ذره بینی نخواهد داشت. اما اگر فاصله جسم از عدسی بزرگتر از فاصله کانونی باشد، در این صورت اندازه تصویر بزرگتر خواهد بود و عدسی نقش ذره بین را خواهد داشت. فرمول عدسیهادر همه انواع عدسیها اگر فاصله شی از عدسی را p و فاصله تصویر از عدسی را q و فاصله کانونی را f فرض کنیم، فرمول عدسی بصورت زیر خواهد بود:فرمول عدسیهادر همه انواع عدسیها اگر فاصله شی از عدسی را p و فاصله تصویر از عدسی را q و فاصله کانونی را f فرض کنیم، فرمول عدسی بصورت زیر خواهد بود:بدیهی است که علامت کمیتهای فوق در صورت مجازی بودن منفی و در صورت حقیقی بودن مثبت است. اما در عدسیهای محدب فاصله کانونی همیشه مثبت است. نوشته شده توسط yasaman موضوع: لینک ثابت آرشیو نظراتابر رسانا ها 85/05/28 22:13 « ابر رسانا ها اگردمای ف ات مختلف را تا دمای معینی(دمای بحرانی) پایین اوریم پدیده شگرفی در انها اتفاق می افتد که طی ان به ناگهان مقاومتشان را در برابرعبور جریان برق تا حد صفراز دست خواهند داد .وتبدیل به ابررسانا خواهند شد. (البته موادی مانند نقره نیز هستند که مقاومت ویژه شان حتی در دمای صفر درجه کلوین نیز صفر نمی شود).هرچند در این دما میتوان بسیاری از مواد را ابر رسانا نمود محققا ن برای رسیدن به چنین دمایی مجبورند از هلیم مایع ویا هیدرژن استفاده کنند که بسیار گرانند . امروزه ابر رسانایی را در موادی ایجاد می کنند که دمای بحرانیشان زیادتر از 77 درجه کلوین است که برای رسیدن به چنین دمایی از ازت مایع استفاده می کنند که نقطه جوشش 77 درجه کلوین است. تاریخجه ابررسانا یی ابررسانایی برای اولین باردر سال 1911 توسط هایک کامرلینگ اونس(1926 53)مطرح گردید. وی دمای یک میله منجمد جیوه ای را تا دمای نقطه جوش هلیم مایع(4.2 درجه کلوین )پایین اوردد و مشاهده نمود که مقاومت ان ناگهان به صفر رسید. سپس یک حلقه سربی را در دمای 7 درجه کلوین ابررسانا نمود و قوانین فارادی را بر روی ان ازمایش کردومشاهده نمود وقتی با تغییر شار در حلفه جریان القایی تولید شود. حلقه سربی برع رسانا های دیگر رفتارمی نمایدیعنی پس از قطع میدان تا مادامیکه در ح ابر رسانایی قرار داردجریان اکتریکی را حفظ می کند. به عبارتی اگریک سیم ابررسانا داشته باشیم پس از بوجود امدن جریان الکتریکی دران بدون مولد الکتریکی ( مثل باطری یا برق شهر )نیز می تواند حامل جریان باشد. اگر در همین ح میدان مغناطیس قوی در مجاورت سیم ابررسانا قرار دهیم ویا دمای سیم را با لاتر از دمای بحرانی ببریم جریان در ان بسرعت صفر خواهد شد چون دراین ح ها سیم را از ح ابررسانایی خارج کرده ایم . اقای اونس با همین کشف جایزه نوبل فیزیک در سال 1913 را از ان خود نمود.در ع بالا اونس و همسرش نشسته و دوستان دانشمند مانند البرت انیشتین در پشت سر وی قرار دارند. اثرمایسنر سپس در سال 1933 meissner وoschsenfeld مطابق شکل نشان دادند که وقتی ماده مورد ازمایش قبل از ابررسانا شدن در میدان مغناطیسی باشد شار از ان عبور میکند ولی وقتی در جضور میدان به دمای بحرانی برسدو ابررسانا گردد دیگر هیچگونه شار مغناطیسی از ان عبور نمی کند تبدیل به یک دیامغناطیس کامل می شود که شدت میدان درون ان صفر خواهد بود. فیزیکدانان مختلف همواره سعی کرده بودند به موادی دست پیدا کنند که اولا دردمای پایین ابرسانا شوند و ثانیا برای فرایند سرمایش بجای هلیم پر هزینه از نیتروژن مایع استفاده شود.تا بدن ترتیب بتوانند کابلهای مناسب برای حمل و انتقال برق ویا موتور الکتریکی بسازند.  در این شکل یک مغناطیس استوانه ای روی یک قطعه ابررسانا که توسط نیتروژن خنک شده شناور است زیرا ابررسانا طبق خاصیت یعنی اثر مایسنر می توانند خطوط میدان مغناطیس را به خارج پرتاب کنند دارد.و همانطور که میبینم قرص مغناطیسی را شناور نگه دارندو بدن ترتیب یک موتور چرخان ساخته میشود. بلا ه در سال 1986 دو فیزیکدان سویسی به نامهای george bednorz-alex muller از آزمایشگاه خ توانستند ابرسانایی ازجنس سرامیک ا ید مس در دمای بالا 60 درجه کلوین بسازند که برای فرایند سرمایش از نیتروژن مایع استفاده میشد که بسیار کم هزینه بود. بدین ترتیب دو گام مهم برای ساخت کابلهای ابررسانایی برداشته شد و لی سرامیک ا ید مس برای ساخت کابل شکننده بود بنابراین تلاشهای دیگری آغاز شد.که تا به امروز هم ادامه دارد دانشجویان و دانشمندان ایرانی هم در این عرصه بسیار فعال هستند. طبق گزارش ایرنا سعید سلطانیان به همراه یک گروه علمی در ولو نگوگ ای نیو ساوت و استرالیا به س رستی پروفسور دو ابررسانایی ساختند که بالاترین رکورد را در میان ابررسانا دارد این ابررسانا به شکل سیم یا نوار ی از جنس دی برید منیزیم با پوششی از آهن است که شکل میکروسکوپی آن در پایین نشان داده شده است. کاربردهای مختلف ابررساناها از ابررسانایی میتوان در ساخت آهن رباهای ویژه طییف سنجهای رزونانس مغناطیسی هسته و ع برداری تشدید مغناطیسی هسته و تشخیص طبی استفاده نمود و همچنین چون با حجم کم جریانهای بسیار بالا را حمل می کنند می توان از آنها در ساخت موتورهای الکتریکی (ژنراتورها- کابلها) استفاده نمود که حجمشان 4 تا 6
با
تحقیق درمورد ذره بین1